Nowy launcher Gameforge

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Dzizazzzz , CzY WysTarcZy podać maila do JeDneGo z kont, czy można podać nowy mail , czy co? bo dalej mie nikt nie odpowiedział!

    W celu połączenia swoich dotychczasowych kont w grze z kontem Gameforge, najpierw należy stworzyć swoje konto Gameforge, które możemy stworzyć podając dowolny adres email. Następnie nowo stworzonym kontem portalu Gameforge, logujemy się w nowym launcherze. Po dokonaniu tego procesu możemy dodać do naszego konta - swoje dotychczasowe konta Runes of Magic.


    Mam nadzieje, że rozwiałem wątpliwości dotyczące procesu :)

    Nie można było tak od razu napisać , xDD




    Kto mi powie czemu wyrąbało wszystkie ustawienia i addony?

    Edited once, last by thormord ().

  • To ja pozwolę powtórzyć sobie kilka pytań, które dosyć mnie nurtują... A szczególnie to pierwsze.

    Swoją drogą... Jesli teraz będę się chciał skontaktować z systemem Support PL Team to jaki mail powinienem podać? Mail, na który było przypisane konto in-game czy mail konta GF?


    I w sumie w momencie pisania tego posta naszło mnie jeszcze jedno pytanie...

    Czy nowy launcher GF sprawdza pliki gry przy jej uruchamianiu? Oraz czy je nadpisuje? Bo przykładowo znajomy ma problem, że nie zapisują mu się ustawienie grafiki zmienione bezpośrednio w grze. Musi je zmieniać w pliku, by zmiany zostały zastosowane. Też słyszałem, że pewne pliki ulegają przywróceniu po instalacji nowego clienta.


    I jeszcze jedna kwestia... Kwestia instalacji GF Clienta.

    Jak to jest? Powie mi ktoś? Na części graczy ta zmiana została wymuszona. Tj. przy uruchamianiu gry od razu instalował im sie GF Client(jak to ktoś ładnie podsumował na EN Forum - "zachowywał się jak wirus. Ani nie zatrzymasz instalacji, ani nic. Samo się instaluje"). Natomiast sa osoby, które w ogóle nie były świadome tego co się dzieje. Po uruchomieniu gry odpalał im sie stary launcher. Dlaczego? gdzie leży różnica? Bo nie w Steamie - wspomniane osoby nie korzystają z niego. jak również pliki clienta spoza Steam nie były jakkolwiek zmieniane przez wspomniane osoby.

    Byłbym wdzięczny za odpowiedź, jeśli możliwa :)



    EDIT:

    Kto mi powie czemu wyrąbało wszystkie ustawienia i addony?

    A tego to nie słyszałem. Nikt chyba do tej pory nie miał takiego problemu. Kopię zapasową wgraj, jesli masz.

  • Czy da sie wrócić do starych ustawień , i czemu addony nie działają (żadne) ? ??[ciach]


    Nie no serio, naprawcie to, ja na razie nie gram , podziękuje :/



    [ciach], ZNALAZŁEM PROBLEM , WASZ [ciach] KLIENT ZAINSTALOWAŁ GRĘ OD NOWA W FOLDERZE Z GRĄ XDDD



    Mam teraz romka w romku , lol co to ma być xD , tęczowo to brzmi


    Jak to teraz naprawić bez usuwania wszystkiego i instalowania od nowa ?


    //usunęłam flood i zbędne komentarze

    Orestes

  • Swoją drogą... Jesli teraz będę się chciał skontaktować z systemem Support PL Team to jaki mail powinienem podać? Mail, na który było przypisane konto in-game czy mail konta GF?

    Po dodaniu konta Runes of Magic, do swojego konta Gameforge - automatycznie zmieniony zostaje adres email konta w grze, na ten odpowiadający kontu Gameforge. W związku z tym kontaktując się z Supportem prosimy o dołączenie adresu e-mail przypisanego do swojego konta Gameforge, które utrzymuje Wasze konta Runes of Magic.


    Kto mi powie czemu wyrąbało wszystkie ustawienia i addony?

    Nie odnotowaliśmy tego typu przypadków, przy aktualizacji launchera, jednak prosimy upewnić się, iż gra nie została zainstalowana na nowo, ponieważ temu mógłby towarzyszyć opisywany przez Ciebie problem.

  • Siemanko!

    U mnie wystąpił błąd w cliencie. Po jego pobraniu mam czarny ekran. Po kilku krotnym instalowaniu od nowa nic się nie zmieniło.

    Możemy prosić o potwierdzenie, że czarny ekran pojawia się już po uruchomieniu gry, nie samego launchera?

    Ponowne instalowanie - masz na myśli ponowną instalację gry czy samego launcherza?



    No i po ptokach , teraz nic nie działa , pozdro

    Możemy prosić o informacje co się dzieje? Czy pojawia się dodatkowy komunikat, brak reakcji na przycisk uruchomienia gry lub podanie nam innych szczegółów które pozwolą lepiej zdiagnozować problem?

  • Co ci mam napisać, że launcher nie lokalizuje gry, ale teraz to już na pewno jej nie znajdzie bo ją usunąłem całą.

    Właśnie pobieram od nowa, ale jak dalej nie bedzie widziała ustawień i addonów, to mi się już nie chce z tym bawić,


    niestety dalej to samo, gra nie widzi folderu z ustawieniami w moich dokumentach

    Edited once, last by thormord ().

  • Też bym chciał wiedzieć czy można ręcznie pobrać patche ... bo inaczej cały dzień to grzebanie w tym luncherze

  • niestety dalej to samo, gra nie widzi folderu z ustawieniami w moich dokumentach

    Podczas instalacji gry na nowo powinna tworzyć swój własny folder w dokumentach, w związku z tym być może próba jedynie kopiowania części zawartości powinna pomóc. My niestety nie zalecamy samodzielnej modyfikacji plików instalacyjnych, plików gry, w związku z tym tego typu działania gracz może podejmować jedynie na własną odpowiedzialność.



    Też bym chciał wiedzieć czy można ręcznie pobrać patche ...

    Nie oferujemy ręcznych aktualizacji gry. Obecnie jedynie dostępne są aktualizacje z naszego nowego launchera.

  • Edited once, last by Zaqes ().

  • z tego co zrozumiałem, to nowy launcher będzie działał jak autologin, tj. zachowywał dane kont.

    Launcher nie musi zapisywać danych logowania kont, bo one wszystkie korzystają z loginu konta "głównego" GF - to jest "single login".

    czyli dane kont z jednej ("starej") bazy danych wędrują do drugiej ("nowej") bazy danych. czy możliwe jest wykorzystanie danych ze "starej" bazy danych do uwierzytelnienia w celu zalogowania się na serwer Runes of Magic?

  • Taki Nowy PIEKNY r0M xD WIEM, ze to ODMIENI moj SWIAT ! Swieta daleko, a my juz mamy prezent ^^ juz sie nie moge doczekac dnia wyplaty by doladowac moje ulubione diamenty :)

  • czy możliwe jest wykorzystanie danych ze "starej" bazy danych do uwierzytelnienia w celu zalogowania się na serwer Runes of Magic?

    O ile dobrze rozumiem Twoje pytanie nie ma możliwości logowania w nowym launcherze za pomocą dotychczasowych danych logowania. Należy utworzyć konto Gameforge, do niego zaś połączyć swoje dotychczasowe konto i za jego pomocą logować się do gry. Jako wydawca nie rekomendujemy żadnych pominięć naszego nowego systemu, nie udzielamy w tym zakresie wsparcia i nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć w kwestiach ewentualnych obejść.

    Camist mozna prosic o odlączenie kont z konta gf? czy wgl jest to mozliwe

    Bardzo prosimy o kontakt poprzez System Supportu wraz z opisem całej sytuacji. Przyjrzymy się danej sprawie indywidualnie i postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemu.

  • Gdzieś na forum widziałem, że ktoś mógł wskazać nowemu launcherowi lokalizację obecnej już instalacji RoM'a, ale u mnie (odpaliłem launcher z folderu z grą) jest tylko opcja "Sprawdź instalację", która jedynie sprawdza pliki w folderze "C:/Program Files(x86)/Runes of Magic/" (a jeśli nie ma takiego folderu to pobiera całą grę) nawet wtedy, gdy launcher został uruchomiony z innej lokalizacji (fizycznie innej, tj. z innego fizycznego dysku, przy czym ten launcher był w folderze z kopią plików gry). Mam Windows 7 64-bit. Czy to jest zamierzone przez programistów działanie czy po prostu "testują na produkcji"?

    Edited once, last by Lavix ().

  • straszne gowno wg mnie.


    wojny w fazie beta, mnóstwo problemow zglaszanych przez graczy a oni robia cos zupełnie z kosmosu a nie to co gracze by chcieli... to dla kogo ta gra dla tworcow czy graczy?


    ..bylam w szpitalu czy cos, ktos sie mogl zalogowac odebrac lojalke, zrobic dzienne - nie bylo problemu a teraz paranoja tajne/poufne.



    widze w tym jednak pozytywny aspekt, przez klienta gf widze dokladnie w jakie gry po romku nei bede grala NA PEWNO!