Nowy launcher Gameforge

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • A jak przez nowy luncher można się zalogować na swoje konto. Bo po podaniu @ stworzyło mi nowe konto w luncher ??? I jest pusto tak jakbym nie miał swojego konta tylko inne...?



    PS.


    Ok, nie było tematu :)

    Edited once, last by Bliz91 ().

  • 2) Nie można do swojego maila przypiąć konta, które podpięte jest do innego konta GF. Mam rację?

    3) Co jeśli konto osoby, która nie gra, przypiąłem do swojego konta SF, ale ona będzie chciała się nagle zalogować, jeśli punkt 2) to prawda?

    4) Idąc dalej... Co jeśli ta osoba zechce wrócić do gry, a ja jej konto mam przypisane do swojego konta SF? Nie widzę nigdzie opcji odpisania konta.

    5) Kolejna sprawa... Sprawa bezpieczeństwa... Mam przypisane konta do konta SF. Co jeśli ktoś wejdzie w jego posiadanie? Albo mam czyjeś konto przypisane do swojego? Bo teraz nie trzeba wpisywać hasła do konta in-game. Jedynie w cliencie SF. I widzę możliwość zmiany hasła jedynie w cliencie SF. Czyli wychodzi na to, że ja/ktoś zmieni hasło w cliencie SF i tym samym zmieni hasło do wszystkich przypisanych kont? Czy jest jakaś tego dwuetapowa weryfikacja w celu zapobiegnięcia kradzieży kont? Jakieś tego rozwiązanie?

    Ad 2. Tak, jedno konto RoM można przypiąć tylko raz do jakiegoś konta GF - nie można go mieć na kilku. To tak samo jakbyś przypinał je do konta Steam, można tylko raz.


    Ad 3. Jeśli przypiąłeś czyjeś konto gry, to złamałeś Ogólne Warunki Użytkowania i Zasady Gry... ;( Czy naprawdę muszę przypominać, że logowanie się na czyjeś konto gry i dawanie swoich loginów jest zabronione?


    Ad 4. Nie ma opcji odpisania, dlatego NIE MOŻECIE przypisywać kont gry innej osoby! :cursing: Konto GF nie służy do tego, by dodawać i odejmować konta gry wg własnego uznania co jakiś czas - nie takie było założenie.


    W takim wypadku bardzo proszę natychmiast zgłosić się do Supportu GF w celu rozwiązania tej sytuacji.


    Ad 5. Pragnę przypomnieć, że wg. Ogólnych Warunków Umowy, gracz tak samo jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego konta gry i NIE MA PRAWA dawać dostępu do swojego konta RoM czy konta GF.


    Założeniem konta GF jest to, że po dodaniu wszystkich kont gier, logujesz się tylko przy użyciu jednego hasła (tak samo jak np. Steam), więc jeśli stracisz dostęp do konta GF to nie masz dostępu do kont gier. Dlatego TYM BARDZIEJ nie należy dawać innym dostępu i dbać o to, że konto nie zostanie shackowane.


    Jeśli to nastąpi to bardzo proszę natychmiast zgłosić się do Supportu GF w celu rozwiązania tej sytuacji i przywrócenia dostępu.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Założeniem konta GF jest to, że po dodaniu wszystkich kont gier, logujesz się tylko przy użyciu jednego hasła (tak samo jak np. Steam), więc jeśli stracisz dostęp do konta GF to nie masz dostępu do kont gier.

    Tylko że w odróżnieniu od konta Steam , konto GF nie posiada żadnych dodatkowych zabezpieczeń, brak dwuetapowego uwierzytelnienia, brak możliwości dodania urządzenia jako "bezpiecznego" , brak dodatkowego uwierzytelnienia z urządzenia które jest "nowe".


    Powinna być opcja dodania urządzenia jako "domyślnego" lub "zweryfikowanego" uwierzytelnianego za pomocą kodu sms, kodu e-mail, tokena.


    Przy logowaniu z nowego urządzenia powinien wyskakiwać monit o podaniu dodatkowego hasła / kodu


    Powinna być opcja odzyskania konta za pomocą kodu z aplikacji/sms/e-mail


    Edit:


    Czy po utworzeniu konta GF , powinien przyjść jakiś mail z weryfikacja / aktywacja konta ?? i kolejne pytania jeśli zmienię maila czy na poprzedni mail przyjdzie jakiś kod uwierzytelniający ze ta zmiana jest wykonywana przez osobę uprawniona ( posiadającą dostęp do "oryginalnego" maila ) ??



    Jak będzie wyglądał proces odzyskania dodatkowego hasła do gry ?? na jaki mail przyjdzie link do zresetowania dodatkowego hasła ?? na email przypisany do konta GF czy na email na który oryginalnie zostało konto założone ?

    Edited once, last by Gienek ().

  • Jak będzie wyglądał proces odzyskania dodatkowego hasła do gry ?? na jaki mail przyjdzie link do zresetowania dodatkowego hasła ?? na email przypisany do konta GF czy na email na który oryginalnie zostało konto założone ?

    Przyjdzie ci to hasło na maila, do którego podpiąłeś konto. To znaczy na maila z GF Clienta, a nie oryginalnego maila konta in-game. W ten sposób znajoma odzyskała dostep do konta, które po ostatnim łączeniu serwerów miało zmienione hasło dodatkowe.


    I Celes, nie oszukujmy się, ale w tej grze współdzielenie kont było od zawsze obecne. A obecnie jest to 1)Utrudnione 2)Ułatwiło to ewentualne kradzieże, pod warunkiem, że do konta in-game dorwie się ktoś nie do końca zaufany, Już nie wspominając o osobach, które przestały grać i podarowały postać komuś grającemu w celu zaopiekowania się.

    Owszem, jest to ryzyko i ewentualne skutki tego nie zostana przez Was cofnięte, ale to zjawisko jest wszechobecne w RoM-ie, więc wydaje mi się, że wspomnienie o tym w tym wątku musiało nastąpić, żeby wszelakie przyszłe problemy związane z używaniem czyichś kont zostały zapobieżone poprzez poinformowanie tych, co czytają Forum.


    Oczywiście wszelkie powyższe sugestie o zwiększeniu bezpieczeństwa w tymże ''innowacyjnym" wynalazku jak najbardziej popieram, bo obecnie nie trzeba nawet aktywowac konta GF, żeby móc z niego korzystać. Obecnie nie przychodzą żadne powiadomienia o podejmowaniu jakichkolwiek czynności z kontem na maila, który był przypisany do konta w grze, Także "róbta co chceta".


    Swoją drogą... Jesli teraz będę się chciał skontaktować z systemem Support PL Team to jaki mail powinienem podać? Mail, na który było przypisane konto in-game czy mail konta GF?

    Edited once, last by Zaqes ().

  • Ad 3. Jeśli przypiąłeś czyjeś konto gry, to złamałeś Ogólne Warunki Użytkowania i Zasady Gry... ;( Czy naprawdę muszę przypominać, że logowanie się na czyjeś konto gry i dawanie swoich loginów jest zabronione?

    Fajnie, tylko nie zapominajmy, że wiele Gildii posiada "wspólne" konta. Gra staje się coraz bardziej uboga w graczy, za tym idzie brak odpowiednich kombinacji klas w momencie tworzenia drużyny na instancję. Danego wieczoru, gdy nie zaloguje się np. główny tank, a dps'ów jest więcej, jeden z nich mógł śmiało zalogować wspólnego, stworzonego przez gildię tanka. Gra staję się coraz droższa i nie wszystkich stać, żeby być tak elastycznym, aby móc grać w endgame na trzech/czterech w pełni przygotowanych klasach. To samo tyczy się supportów. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie normalnie pójść na instancję, niż siedzieć i nic nie robić. To samo tyczy się innych wspólnych działań, misje dzienne, eventy i inne pierdoły. Po prostu jako gildia/drużyna wspieramy się.


    Celes, mam rozumieć, że gdy dodamy taką postać na totalnie osobne konto GF i dwie zupełnie inne osoby będą się logować, skończy się to wspólnym banem?

  • Celes, mam rozumieć, że gdy dodamy taką postać na totalnie osobne konto GF i dwie zupełnie inne osoby będą się logować, skończy się to wspólnym banem?

    Już wcześniej tak się mogło skończyć. Gdybyś ty dostał bana, to osoba logująca się na twoje konto też mogła tego bana wyłapać za powiązanie. Także akurat ta kwestia raczej nie uległa zmianie.



    I w sumie w momencie pisania tego posta naszło mnie jeszcze jedno pytanie...
    Czy nowy launcher GF sprawdza pliki gry przy jej uruchamianiu? Oraz czy je nadpisuje? Bo przykładowo znajomy ma problem, że nie zapisują mu się ustawienie grafiki zmienione bezpośrednio w grze. Musi je zmieniać w pliku, by zmiany zostały zastosowane. Też słyszałem, że pewne pliki ulegają przywróceniu po instalacji nowego clienta.


    I jeszcze jedna kwestia... Kwestia instalacji GF Clienta.

    Jak to jest? Powie mi ktoś? Na części graczy ta zmiana została wymuszona. Tj. przy uruchamianiu gry od razu instalował im sie GF Client(jak to ktoś ładnie podsumował na EN Forum - "zachowywał się jak wirus. Ani nie zatrzymasz instalacji, ani nic. Samo się instaluje"). Natomiast sa osoby, które w ogóle nie były świadome tego co się dzieje. Po uruchomieniu gry odpalał im sie stary launcher. Dlaczego? gdzie leży różnica? Bo nie w Steamie - wspomniane osoby nie korzystają z niego. jak również pliki clienta spoza Steam nie były jakkolwiek zmieniane przez wspomniane osoby.

    Edited 2 times, last by Zaqes ().

  • Jeżeli jest tak jak napisał Zaqes to jest to kpina z graczy.


    Reasumując:


    1. Po przejęciu konta przez nie powołana osobę ( tzn tylko e-mail i hasło do klienta GF) , ten ktoś będzie mógł zmienić bez żadnego problemu adres e-mail przypisany do konta.


    2 Nie znając haseł dodatkowych do kont przypisanych do klienta , będzie mógł zresetować je i zmienić.


    3. Ponieważ loginem do konta GF jest mail to "okradziona" / "shackowana" osoba nie będzie mogła w żaden sposób odzyskać konta i przypisanych do niego kont gry ponieważ wasz wspaniały klient nie posiada opcji odzyskania konta na podstawie "oryginalnego" e-maila do konta gry.

  • Celes, czemu na siłę próbujecie uszczęśliwiać ludzi tworem, który nie jest w pełni sprawny, a nawet nie jest dobrze zaprojektowany?

    Wcześniej nikt nie narzekał na launcher, czy logowanie do gry, tak teraz nawet tu potrafiliście stworzyć problem, bo widzę bardzo wiele niezadowolonych głosów.

    Tym launcherem można w łatwy sposób zabrać komuś konto i ta osoba nic nie będzie mogła z tym zrobić? Jest jakaś możliwość "odpięcia/odłączenia" konta rom, od konta gf?

  • Tym launcherem można w łatwy sposób zabrać komuś konto i ta osoba nic nie będzie mogła z tym zrobić? Jest jakaś możliwość "odpięcia/odłączenia" konta rom, od konta gf?

    No w tej chwili na to wychodzi. A możliwość owszem, istnieje. I znałbyś ją gdybyś poczytał wcześniejsze posty :P Trzeba by napisać do Supportu GF. Ale GF, a nie PL Team.



    Jednak żeby nie było tak wszystko na NIE... Ten launcher ma też plusy.

    Przede wszystkim szybciej niż wczesniej można logować konta przypisane do jednego maila GF. Teraz uruchomienie kilku kont to kilka sekund, a nie 2 minuty.

    No i ichniejszy nowy launcher NIESAMOWICIE! boostuje prędkość internetu!

    c4cbd92b5c193fcc14fee001a5b9fb2b.png

    Muszę przyznać, że takiej prędkości pobierania to ja nie uświadczę nigdzie indziej, bo 33,5-krotnie przekracza możliwości mojego internetu :D:D Chciałbym mieć internet 2,5Tb/s(czy Gb/s? już zgłupiałem) :(

  • Jest jakaś możliwość "odpięcia/odłączenia" konta rom, od konta gf?

    Tak, należy zgłosić się do Supportu GF i oni są w stanie pomóc po weryfikacji i sprawdzeniu zaistniałej sytuacji.


    Tym launcherem można w łatwy sposób zabrać komuś konto i ta osoba nic nie będzie mogła z tym zrobić?

    Nadal można zgłosić się do Supportu RoM / GF ze zgłoszeniem kradzieży i jeśli takowa się potwierdzi to będziemy działać.


    ---


    Rozumiem, że pewne mechanizmy zabezpieczające mogłyby być poprawione i zgłoszę to zespołowi, ale gracz także jest odpowiedzialny za nie udostępnianie osobom trzecim swoich danych logowania.


    Wiem, że istniał proceder "pożyczania" kont bo dawało się loginy do jednego konta gry, ale teraz gracz na własną odpowiedzialność daje dostęp do wszystkiego - więc bardzo proszę stosować się do OWU i nie dzielić się danymi, tak jak nie dacie dostępu do swoich kont w realnych życiu prawda? :/

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • no to chyba czas powiedzieć do widzenia romowi bo jakoś nie chce mi się ściągać od nowa i jak czytam ten wątek to mi się w ogóle odechciewa ....

  • Mustku, wraz ze zmianą na GF Launchera stary Launcher nie będzie działał - nie musisz ściągać od nowa gry, można tam wskazać istniejącą instalacje.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Rozumiem że max jedno konto można tylko odpalić w tym samym czasie? Do tego pewne addony nie dziaają. W sumie chyba wszystko trzeba od nowa ustawiać ?

  • Celes a co z kontami z "altami" mam troche problem bo nie pamietam maili,mam pisac do suportu i dodadzą mi te konta do tego czegos zwanego luncherem po samym loginie? Nie wiem czemu zabieracie sie od dupy strony za polepszanie gry -_-