Posts by Lavix

  they could put detailed info about servers as soon as they annouced them, so we wouldn't have doubts, but it's GameForge, a company where communication company-customer doesn't exist

  It's possible to play Runes of Magic on Linux using Gameforge Client, but sometimes game window doesn't render correctly (just close the game and start it again in GF CLient to fix it).


  Requirements:


  Vulkan capable GPU: https://en.wikipedia.org/wiki/Vulkan_(API)#Compatibility


  Ubuntu installation guide (including weblinks for arch):


  1. Install Wine 6.0(Stable) or 6.4(Staging): (don't use staging 6.3 - it causes gameforge client to crash at startup staging 6.4 works fine)


  Code
  1. sudo dpkg --add-architecture i386
  2. wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/winehq.key
  3. sudo apt-key add winehq.key
  4. sudo apt update
  Code
  1. sudo apt install --install-recommends winehq-stable

  or

  Code
  1. sudo apt install --install-recommends winehq-staging


  more info (also arch info): https://github.com/lutris/docs…aster/WineDependencies.md


  2. Install lutris:


  Code
  1. sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris
  2. sudo apt update
  3. sudo apt install lutris


  other distros: https://lutris.net/downloads/


  3. Install Vulkan compatibile graphic driver (NVidia GPU):


  Code
  1. sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
  2. sudo apt update


  make sure that your GPU is supported by 450 driver: https://www.nvidia.com/Downloa…Results.aspx/163238/en-us


  if it is:

  Code
  1. sudo apt install nvidia-driver-450


  if it's not: find the recend driver that is supported by your gpu: https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us


  Code
  1. sudo apt install libvulkan1 libvulkan1:i386


  info for AMD/Intel GPU and arch: https://github.com/lutris/docs…ster/InstallingDrivers.md


  4. Run Gameforge Client installation script:


  https://lutris.net/games/gameforge-client/


  5. When setting wine prefix, you'll be asked to install wine-mono and wine-gecko. Install them.
  6. In Lutris in the Runner options change DXVK version to v1.4.6 (if you don't do that, game'll crash every time you change window size) and Wine version to WineHQ Staging (6.4 (Staging)) or System (6.0).


  7. Open Gameforge Client, download Runes of Magic and play.

  No wszystko fajnie pięknie, Widzę szczyt jest wbijany tylno jak już kiedyś pisałem co ma począć biedny leczyk jak wbić ten zacny poziom.


  Może przywrócić expa z zadania, wtedy jest szansa bo innej opcji nie widzę i proszę mi nie pisać o IS bo nie dam 8tysi a za rok znowu, robienie eq i zmiana klasy na dps nie po to robiłem leczyka i grałem w gre opartą w wykonywaniu zadań żeby teraz stawiać wszystko na głowie.


  straszna kupa ten szczyt

  Ja to nie wiem, po co w ogóle leczyk miałby wbijać ten szczyt. Na kapłanie to praktycznie nic nie zmienia, a druid najwyżej ziarenek na bossa nie rzuci i tyle. Bez rytuału/taktyka od leczyka też można się spokojnie obejść (nie wiem, czy szczyt ma przełożenie na celność rytuału i taktyka).

  Czy w siedzibie GF ktokolwiek ma kalkulator?


  125 krwi nosorożca za 1 mit i 1 kulę expa szczytu 1kk daje 1000 memo za jedną wymianę, co daje 5000 memo na dzień przy 5 wymianach. Jeden przelot po GoH'u to 450 memo i w dobrym pt trwa 15 minut. Czyli trzeba zrobić ponad 11 przebiegów po GoH'u, żeby zebrać memo na 5 wymian. 11 przelotów razy 15 minut na przelot daje 165 minut, czyli 2 godziny i 45 minut. Czyli trzeba biegać po GoH'u ponad 2,5 godziny, żeby mieć 5 mitów. Przypisanych. Żeby mieć tyle mitów wystarczy wbić 3 WB w 3 osoby, co zajmie max 20 minut i te mity nie będą przypisane...


  Co więcej, memo to jest bezwartościowa waluta, bo żadnych sensownych statów za memo nie ma i jedyne co może być przydatne za memo to laska leczykowa i sztylet na offhand dla łotra. Ale mimo chodzenia lata na instancje, nie mozna mieć więcej niż 10000 memo, bo jest limit...

  Jeśli Xbar mi poprawnie pokazuje, to przelicznik długu przy zgonie jest brany od niezredukowanej ilości doświadczenia oraz maksymalny poziom długu nie zależy od wymaganej ilości doświadczenia szczytu (ok. 5,5kk długu expa po zgonie na strefie przy ok.65kk expa szczytu wymaganego na drugi poziom).


  Podsumowując wymiany:  Z danych zebranych przeze mnie wynika, że gracze na serwerze Nawia wymienili ponad 136 000 run z szansą na wypadnięcie z moba bodaj 7% (proszę o poprawę, jeśli się mylę), ponad 250 000 run wiążących oraz ponad 31 000 lekarstw wybawienia (do wykonania których potrzebne są runy łączące w proporcji 1:1). Średnia ilość wymian na postać, jaką brałem do obliczeń to 8 w przypadku Franka i 5 w przypadku pozostałych NPC, z związku z czym pokazane ilości postaci są jedynie pewnym przybliżeniem.


  Nie będę tu poruszał cen run na aukcji, bo zdaję sobie sprawę z tego, jak ważny jest mechanizm cen (przy wzroście cen kupujący zastanawiają się bardziej przed zakupem i kupują mniej, a sprzedający mają bodziec do zwiększenia popytu dobra, ale to dyskusja na inny temat).


  Jak widać około 100 postaci wymieniających dziennie nie jest żadnym sukcesem tego eventu letniego (zważając, że wymiany również mogły być wykonywane przez tego samego gracza na różnych postaciach). Zaryzykuję stwierdzeniem, że ten event nie spowodował przyciągnięcia nowych graczy ani powrotu graczy, którzy przestali grać. A chyba taki cel mają te eventy letnie...

  Celes czy możesz przekazać te dane dalej? Gameforge z pewnością ma dokładniejsze dane niż ja.


  Ja jestem zdania,że na czas takich eventów powinna być wprowadzana dodatkowa waluta ( którą każdy gracz nawet z 1lvl może wyfarmić) i jest ona przypisana do dropu każdego moba w grze.Liczę,że na nadchodzącą wymianę, wprowadzicie taki system, ponieważ ma on dużo więcej sensu niż to co było teraz ( chociaż pomysł z Runami do craftu był spoko, bo można to kupić za diasy, stworzyć na szybko alta z odpowiednim lvl czy farmić najnowsze instancje lub strefy)8)

  Na poprzednim evencie z wymianami było prawie tak jak piszesz (monety dropiły z każdego moba, ale jedynie na określonych strefach, i miały drop rate 100%). Dlatego nie wiem, czemu tym razem dali do wymiany runy z drop rate 7%.

  Świetne wymiany. Wszyscy na serwerze już się rzucili do dropienia runek i robienia alchemii na 98 lvl. Gra dzięki temu tak odżyje że hoho.


  edit:


  Tak, żeby każdy mnie zrozumiał:


  50 runek na jedną wymianę przy możliwych 10 wymianach dziennie na jednej postaci, to daje 500 runek dziennie i 3500 runek w ciągu tygodnia. O ile jeszcze runki wiążące bym mógł zrozumieć, bo przy odpale na drop lecą po 2-3 z jednego moba, tak trwałość III i witalność III nie leci z każdego moba, a więc daje to (pewnie grubo) ponad 3500 mobów do zabicia, żeby zrobić wymiany tylko u jednego npc. Nawet jeśli ktoś by składował takie runki na altach, to wciąż wątpię, że składowałby je w takich ilościach, ponieważ tylko trwałość III i witalność III wypełniłyby (a nawet nie zmieściłyby się) standardowy plecak (z 2 zakładkami bez rozszerzeń z IS) jednej postaci.

  Lekarstwo wybawienia x30 na jedną wymianę i 10 wymianach dziennie daje 2100 lekarstw w tydzień, do czego trzeba 2100 runek łączących. Dodatkowo nie sądzę, że każdy, kto rozwijał alchemię, rozwinął ją aż do takiego poziomu, bo po 61 poziomie nie ma za bardzo żadnych eliksirów, które by były regularnie używane przez graczy.

  Podsumujmy, żeby wykonać wszystkie wymiany trzeba zabić minimum 7000 mobów (przy BARDZO optymistycznym założeniu że z każdego wypadnie witalność III albo trwałość III oraz jednocześnie runa wiążąca lub łącząca) w ciągu tygodnia.

  Przepraszam, czy organizatorom tych letnich eventów nie pomyliły się gry? Nazwa tej gry to Runes of Magic a nie Metin 2 czy Runes of Metin 2.