Posts by Lavix

Affected Class/Skill/Quest/Festival/Other: Using number keys triggers character skills instead of vehicle skills while being in vehicle

Description: When I try to trigger vehicle skills by pressing keyboard number keys while being in vehicle, it still triggers character skills. I know it worked as it should beforehand (I was farming proofs of myth at march 2019 in Sardo Castle), but it doesn't work now. I know it's affecting 1st boss vehicles at Sardo Castle and Siege Wars vehicles. I stated this problem ~one month ago at polish forum, but didn't get any response, so I'm posting it here.

Server: Nawia

Version: 7.4.0.2901 (maybe they fixed that in today's maintenance, but I doubt that)

Screenshot: A screenshot is better than 1000 words. Even better than screenshot is video (recorded before today's maintenance):

PS. I don't know if I chose the right label, so change it if it's inappropriate.

Nie dało się w ogóle podnieść łupu ze skrzynki. Po przeniesieniu się na lustrzany świat otworzyłem skrzynkę zanim uderzyłem jakiegokolwiek moba.

Z angielskiego forum:

następna misja "Długie Oczekiwanie" jest na poziom 67, więc jeśli nie masz co najmniej 65 poziomu, nie jesteś w stanie jej wziąć. a jeśli nie możesz znaleźć tej misji, to NPC (Strażnik Straży Lwiego Serca) znajduje się mniej więcej w połowie zamku Sardo (ale nie instancji), czyli po prostu musisz przejść przez zamek sardo, wziąć misję i oddać ją już w zatoce tergothen

Since the thread was bumped, there is also bug at 2nd boss (Nex of Tasuq) Vale of Rites - sometimes the barriers (like it is still combat) are still there after killing the boss.

For first one you must create local variable in customfunctions.lua, then use the local name to make a condition, for example:

Code
    1. local KarverShattertooth = UnitName("target") == "Karver Shattertooth"

and in skill sequence:

Code
    1. { name = "x", use = KarverShattertooth },

For target class you could do somewhat similiar:

Code
    1. local targetmainclasswarlock, targetsubclasschampion = UnitClassToken( "target" ) == "WARDEN" , "PSYRON"
    Code
    1. { name = "y",    use = targetmainclasswarlock and targetsubclasschampion },

but I don't know if it'll work, because I didn't test it.

W zamku Sardo na pierwszym bossie, gdy klikam klawisze numeryczne, będąc w katapulcie, to wyskakuje komunikat "Nie można użyć umiejętności postaci będąc w pojeździe.". Naprawcie to, bo klikanie skilli myszką na SC nie jest wygodne i denerwuje, gdy z przyzwyczajenia używam klawiszy numerycznych do bicia katapultami, a jedyne co się dzieje to wyskakuje powyższy komunikat.

Czyżby Celes zgubiła jedno 0? :v

The Peak Level experience player earns is 1/100 ratio of the normal experience.

Doświadczenie Poziomów Szczytu zdobywane przez gracza odpowiada 1/10 normalnego doświadczenia.

L'expérience gagnée pour augmenter le "Système du niveau du sommet" correspond à 1% de l'expérience gagnée normalement.

El personaje adquiere un 1/100 de la experiencia normal para el sistema de nivel cumbre.

Jak to jest z tym patchem? Został już wgrany czy jeszcze nie? Czy może będzie wgrywany drugi raz?

Nie, po prostu jest to jakby kolejna wersja patcha o tym samym numerze :)

Wraz ze zmianą na patchowanie przez GF Launcher, zmienił się nieco proces i RW daje "wersje" danego patcha - kilka maintenancy temu tak samo mieliśmy "dwa razy" ten sam numerek.

To fajnie tam mają. Ciekawe jak orientują się, która wersja jest która, skoro mają ten sam numer :v

Jak to jest z tym patchem? Został już wgrany czy jeszcze nie? Czy może będzie wgrywany drugi raz?

Hallo.

Ich hatte eine ähnliche Situation. Ich habe diese Lösung gefunden:

1. RuneDev.ini zu etwas anderem umbenennen

2. neu RuneDev.ini (oder öffnen Runes of Magic - es erstellt RuneDev.ini automatisch) erstellen

3. die Datei in alt RuneDev.ini kopieren und diese Datei in neu RuneDev.ini paste (einfügen ? - ich weiss nicht welches Wort ist richtig in Deutsch)
    4. Runes of Magic öffnen und es sollte funktionieren

Ich hoffe, dass diese Lösung hilft.

afaik the only supported way to update game is to use new gf launcher. they don't offer manual patches' download anymore

Dobry wieczór,

napotkałem na problem z drużyną honorową - pomimo ręcznego "usunięcia" buffa "Można Założyć Drużynę Honorową", buff ten był wciąż aktywny, co prezentuje poniższy filmik:

Problem zniknął wraz z upłynięciem 3 godzin od użycia certyfikatu nauczania. Czy można przekazać informacje o problemie ludziom "wyżej"?

Gdzieś na forum widziałem, że ktoś mógł wskazać nowemu launcherowi lokalizację obecnej już instalacji RoM'a, ale u mnie (odpaliłem launcher z folderu z grą) jest tylko opcja "Sprawdź instalację", która jedynie sprawdza pliki w folderze "C:/Program Files(x86)/Runes of Magic/" (a jeśli nie ma takiego folderu to pobiera całą grę) nawet wtedy, gdy launcher został uruchomiony z innej lokalizacji (fizycznie innej, tj. z innego fizycznego dysku, przy czym ten launcher był w folderze z kopią plików gry). Mam Windows 7 64-bit. Czy to jest zamierzone przez programistów działanie czy po prostu "testują na produkcji"?