Posts by Vimka

Hello :)

Pet gathering skills and character gathering skills are not connected. They don't have any influence on each other. So this is why your ore gathering skill is on higher level than your pet's.

And why is it stuck at 61 lvl? Because this is one of many things in Runes of Magic that need to be upgraded and adapted to current situation by the developer - but the things rest in peace, neglected relics of old great ideas... Maybe some day we will see them returning in an appropriate form.

With regards -

Vimma from Nawia

Me disculpo por los errores, pero uso Google Translator.

Para completar esta misión, pide ayuda a un jugador que interpreta a un personaje femenino. Crea un equipo con este jugador y ve junto al sapo. Allí, deja que la figura femenina "bese" al sapo.

Saludos cordiales

Vimma de Nawia

(Ich entschuldige mich im Voraus für etwaige Fehler, benutze aber Google Translator.)

Ich habe diese Mission viele Male gemacht, weil ich die Moa Waffen sammle, die ich selbst mache. Ich habe festgestellt, dass die Verwendung der "Verstecken" -Fähigkeiten von Schurke manchmal nicht richtig funktioniert. Es hat wahrscheinlich etwas Verbindung mit dem Haidon-Buff, aber ich bin mir nicht sicher.

Aber kommen wir auf den Grund. Ich weiß aus Erfahrung, dass es sich nicht lohnt, hier zu hetzen. Beachten Sie fliegende Sprengfallen. Finden Sie den Übergang zwischen ihnen. Manchmal muss man aufwachen, denn blindes Laufen führt zum Tod. Ich empfehle Geduld. "Verstecken" hilft dir am meisten. Sie können versuchen, sie unter der "1" -Taste einzufügen und ständig Spam zu senden. Sie können auch warten, bis Haidon in die nächste Phase eintritt. Dann sollte "Verstecken" richtig funktionieren.

Mit Viele Grüße - Vimma aus Nawia.

Propelerku, lecą. Dzisiaj wypadła mi na moim krawcu, z 21 skrzyni. Kwestia szczęścia. Albo nieszczęścia. Ja to się cieszę, że chwilowo gra przestała drwić z moich wątpliwych umiejętności sadowniczych i przestały mi wylatywać te potki do podlewania roślinek :D

Prosiłabym bardzo, żeby ponownie zamieścić w IS Krzyżowy Wieszak na Broń . Swego czasu był on dostępny bez ograniczeń. Już od kilku tygodni śledzę rotację przedmiotów w sklepiku, z nadzieją, że się pojawi. Były już manekiny na pancerze, ale wieszaczków dalej nie ma (smuteczek). A moje Moa domagają się ekspozycji na ścianie w trybie pilnym :D

P.S. Czy dałoby radę zrobić też tak, żeby do tych wieszaków można było wsadzić łuk i kuszę? Bo obecnie się nie da...

Erm... czy chodzi Ci o ten tutaj Tajemniczy Zwój Runiczny (klik) ? Bo z tego, co widzę, "służy do ulepszania oręża otrzymanego w Pakiecie z Bronią. A chodzi tu o broń, którą się dostaje zaraz na początku, po jednej z pierwszych misji, z takiego woreczka. Nie działa on na żadne inne bronie, tylko na te jedną, jedyną, specjalną, otrzymaną. No chyba, że chodzi o jakiś inny Tajemniczy Zwój...

Ciekawy pomysł. Fajnie byłoby pokicać po tych starych lokacjach, "jak to za Piastów bywało". Te 'małe' instancje są nie tylko piękne, ale też wymagające. Byłabym za.

Jednakowoż nasuwa mi się taka myśl: przecież to jawna dyskryminacja krasnali, które i tak są pokrzywdzone przez los, bo muszą jeść kamulce i ryć w glebie... A, i już widzę oczyma wyobraźni te narzekania, jak to ciężko zrobić elitki bez Wybrzeża Okazji :D

Ale ogólnie - tak, jak najbardziej jestem za.

Witam,

pozwolę sobie naskrobać co nieco odnośnie tego fragmentu:

Faktycznie osobą moderującą kanał, jest ten kto ma miano "Zarządcy kanału"

Otóż kanału Rynek nie da się moderować w sensie stricte. Osoba będąca Zarządcą może jedynie wykopać graczy z tego kanału (w tym miejscu chciałabym pozdrowić Troooola :D ). Na dodatek Zarządcą zostaje najczęściej ta osoba, która jest najdłużej online, a więc często-gęsto są to postaci na afku, przerabiające surowce albo diabli-wiedzą-co-robiące. Taki Zarządca nic z kanałem nie zrobi, bo go praktycznie nie ma przy komputerze - to raz. A dwa, nawet jakby był, to jedynie może kicknąć kogoś z kanału, po to tylko, by ta osoba w chwilę później wróciła na kanał, czy to makrem czy za pomocą komendy /join Rynek. Zarządca kanału nie ma magicznej mocy, aby uniemożliwić graczom pisanie tego, co chcą - nie może dać bana na kanał, nie może uciszyć, nie może wziąć "nożyczek" i wyciąć pewnych treści, które tam się pojawiają. Za wszystko, co na tym kanale zostaje napisane odpowiada tylko i wyłącznie autor danej wypowiedzi - nie Zarządca, nie support, nie GF. Warto chyba o tym pamiętać...

Witam,

nie jestem do końca pewna czy to ma jakiś związek, ale jak napisała Celes:

Szanowni Gracze,

w związku z pożarem hali sąsiadującej z centrum danych operatora sieci T-Mobile na warszawskim Żeraniu, klienci mogą odczuć przejściowe problemy w dostępności usług.
    Może to być związane z utrudnieniami przy dokonywaniu płatności poprzez SMS czy rozmowę telefoniczną.

Wasz Zespół.

Wprawdzie wspomina ona jedynie o trudnościach w płatnościach, ale być może ma to też wpływ na rozgrywkę ogólnie? Zwłaszcza internety mobilne lubią być mało stabilne...

Albo masz skopanego klienta gry.

Jamoto, ja doskonale rozumiem, że chciałbyś aby Twoja sugestia została rozpatrzona jak najszybciej. Mi również obecny system godzin w bonusie lojalnościowym niezbyt się podoba...

Ale chłopie, jak sam napisałeś:

na wszystko czekać trzeba serio latami

Są inne sugestie i zgłoszone błędy, które datują się lata - lata wstecz. Na starym forum była nawet cała taka lista "Raport o stanie Runes of Magic", która kończyła się gdzieś w okolicach Rorazan (o ile mnie pamięć nie zawodzi). Spośród kilkudziesięciu pozycji stamtąd w przeciągu tych kilku lat naprawiono kilka. No niestety, w takim tempie te prace się toczą. Co wcale nie oznacza, że mi się to podoba. Jednakże zażalenia tutaj należałoby kierować do osób znacznie wyżej niż obecni (lub nieobecni) na forum mentorzy: jeżeli komuś tu się "robić nie chce", to zapewne osobom odpowiedzialnym za pisanie poprawek w kodzie gry, ewentualnie osobom które są odpowiedzialne ze wynegocjowanie wdrażania takich poprawek.

Konkluzja (moja osobista): nie zmienią tego w najbliższym ani w dalszym czasie. Bo nie jest to nic, co krytycznie zagraża stabilności gry, a ponadto chyba właśnie w taki sposób to sobie wymyślili u zarania dziejów...

AMA with Phelan -Answers Part II

Years ago, when the Diamond trading option via the ingame auction house was disabled, this was labeled as "temporary" until a long term solution for the existing problems was found. Do you plan to enable an official diamond trading option in any way in the foreseeable future or are satisfied with the current situation? Solutions to realize this in a way hopefully without or minimal involvement of runewaker where made by the community. If you are not aware of those, the board crew can surely give you information on that.

Nope. That NPC won’t come back. Never before and never after did we have such a massive fraud issue than then. The fraud there were otters that farmed gold and then sold the diamonds. Same goes for official Diamond trading, albeit from another angle. Here it is credit card fraudsters that buy diamonds and sell them afterwards. Tradable items are always a huge incentive for fraudsters, making this official will get us legions of botters and credit card fraudsters. Sorry for being so harsh there, but credit card fraud is really one of the biggest problems for a publisher. It is not only that we loose money, with every charge back we loose in our creditscore, and the lower you get, the higher the fee is that you have to pay.

So viel zum Thema...

1. Generalnie sama idea mi się podoba, ale absolutnie nie w obecnym kształcie.

2. W obecnej sytuacji - nie, gdyż oferta w sklepie rubinowym jest stanowczo za droga w porównaniu do możliwości pozyskania rubinów. Rozwiązaniem może być albo przywrócenie "starej" premii rubinowej albo obniżenie cen przedmiotów za rubiny. Mam tu na myśli zwłaszcza talony na plecaki i zakładki w banku oraz przedmioty niezbędne do podrasowania ekwipunku (nawierty i perfekty do +6). Ponadto do oferty powinny zostać dodane na stałe perfekty odpowiednio do +12, +16, może + 20?

3. Gdybym miała wskazać na jakieś zmiany w tej materii, to byłabym za całkowitą likwidacją sklepu rubinowego i wprowadzenie oferty rubinowej na stałe do sklepu diamentowego.

Jednakże podkreślam raz jeszcze: sam system nie byłby zły, gdyby premia rubinowa nie była tak katastrofalnie niska. I wywalcie to całe koło fortuny - nikt go nigdy nie chciał i o nie nie prosił.

Ja natomiast korzystam czasem z kalkulatora. Nie doświadczam tam mikrolagów. Doświadczam po prostu lagów. Zapewne używając tego konkretnego sprzętu powinnam ograniczyć moją działalność w grze do dziennych i produkcji (która notabene też nie idzie płynnie, gdyż nawet przerabiając miewam takie przycinki, że otrzymuję komunikat "za mało surowców, aby wytworzyć ten przedmiot"). Jednakże mimo to moi wielce cierpliwi i wyrozumiali towarzysze broni z gildii biorą mnie do party na instancje, chociaż większość czasu spędzam tam w pozycji leżącej. Elementy taktyki pojawiające się przy trzecim, czwartym i piątym bossie są dla mnie zabójcze: mam wtedy tzw. pokaz slajdów i mogę jedynie usiłować wykonać taktykę "na czuja". I nawet czasem mi się udaje, nie tracąc feniksa - ale to rzadkie przypadki.

A tak na poważnie: nie za bardzo zrozumiałam sens przekazu powyższego postu, dlatego postanowiłam podzielić się ze społecznością moimi traumatycznymi doświadczeniami na kalkulatorze, a jednocześnie podziękować całemu Asgardowi, że nie wykluczają mnie z życia gildyjnego.

No dobra, to powyższe też nie było do końca na poważnie...

Kieruj się wskazówkami kompasu, który dostałaś. Nie jestem pewna, czy na Tasuq jest więcej niż jeden kanał (dawno tam nie byłam), ale jeśli tak jest - gdy kompas wskaże Ci, że "jesteś bardzo blisko" a ducha nie będzie, to zmień kanał.

Odradzam tutaj kierowanie się wskazaniami quest helpera, bo on jakby z automatu pokazuje lokację bodajże na północy mapy - a tu tylko jedno z możliwych miejsc pobytu ducha.

Jeżeli zniknęły Ci pokojówki, to pomóc może tylko support. Po prostu napisz ticket. Żadne relogi tu nie pomogą. Support najprawdopodobniej wyśle Ci golda koniecznego do zatrudnienia pokojówek, ale rozwijać je będziesz musiała raczej od nowa... No chyba, że jakimś cudem masz screeny dokumentujące poziom rozwoju pomocy domowych.