Posts by Vimka

To bez znaczenia, czy jakaś postać uzywała Pet Auto Craft czy nie. Masz ten addon wgrany i działa on na wszystkie Twoje postacie, a na niektóre czasami wręcz destrukcyjnie. Miałam to samo na alcie. Każda próba przywołania peta na jednej tylko postaci kończyła się crashem. No to wywaliłam wszystkie addony i wgrałam od nowa, po jednym, i wcale nie jeden na dobę. Po prostu: wgrywasz, logujesz sprawdzic czy działa, wylogowujesz i następny... Chociaż przypuszczam, że wystarczy samo usunięcie i wgranie PAC.

To ja dla odmiany opowiem Wam bajkę.

Była sobie mama Grażyna Fikcyjna i było sobie dziecko. Mama dała dziecku wielkieeeeego lizaka zawiniętego szczelnie w celofan. Dziecko męczyło się z tym celofanem i męczyło długo, ale w końcu udało mu się odwinąć kawałeczek i polizać upragnionego lizaczka. Mmmmm, pycha! No to jeszcze jeden kawałeczek, i znowu lizu-lizu... Wtedy mama znienacka zabrała dziecku lizaczek mówiąc: "Jesteś za mały, dostaniesz jak urośniesz! A tu masz patyczek na pocieszenie, możesz się nim pobawić."...

Wszelkie podobieństwo do zdarzeń lub osób w pełni zamierzone.

Hello :)

As a healer I'd say: try to get this weapon in high dura from a Chasizz vendor: Yanamorsis's healing Staff

It's the best healing weapon available at the moment 'cause the New Pantheon weapons are... well... not available :D

Maybe there are some druids on your server who would dream to have this one!

But, if there are no druids on your server (or if they all already have this weapon or they have another worse weapon but don't wanna change to the best stuff 'cause they are poor druids without gold and... whatever, nevermind), you can try to ask around your guild if there are some craftsmen who would need a lot of crafting materials like herb, ore or wood. Since I am a craftsman (craftwoman!) too, I know how precious and helpful it is to be given some of these by my guildmates. Not to mention that I feed'em all with Caviar Sandwiches, Steamed Fish Steaks, Hero Potions etc.

But, if you have no guild (or there are no craftsmen in your guild or there are craftsmen in your guild but they don't need the materials 'cause they are so skilled to get them themselves or to lazy to actually craft anything or... whatever, nevermind) you can also ask around in world chat or trade chat (if you have any on your server) like: "Anyone needs something for mementos?"

I bet you'll find some customers who would be glad to "buy" your mementos.

P.S. Maybe there are some weapons in Chasizz for other classes that are good when in high dura, like offhand daggers or something but I'm not sure. Maybe someone wiser would say something about it.

Stay healthy and have fun!

Vimma from Perun (yeah, it's Nawia now...)

Pozostało nam jeszcze odnaleźć pięcioro Posłańców, tych wymienionych na początku listy Allena Romero. Dostajemy od nich Błogosławieństwo Prawdziwej Miłości, które stackuje nam się w sumie do 20.

UWAGA: To błogosławieństwo trwa tylko godzinę! Dlatego trzeba się uwijać, żeby nam buffek nie zszedł. Zaczynamy więc od Posłańców najcięższych (według mnie) do odnalezienia. A jak widzimy, że mamy już mało czasu, możemy odszukać "rezerwowego" Noaha Taylora w Varanas, żeby sobie ten buffek wydłużyć.

Jimmi Luchel daje nam 6 punktów:

Oliverra Marino daje nam kolejne 8 punktów:

Allan Hachem daje nam kolejne 3 punkty:

Collier Beluga - 1 punt:

I w końcu Noah Taylor w Varanas - 2 punkty:

W ten sposób powinniśmy mieć na sobie dwa buffy:

• niebieska róża - Błogosławieństwo Wysłańca - nastackowany do 10
    • czerwona róża - Błogosławieństwo Prawdziwej Miłości - nastackowany do 20

Teraz możemy udać się do Allena Romero i zakończyć poszukiwania, zdając "Raport". Jeżeli wcześniej nie robiliśmy wcale tej misji, to otrzymamy dwa tytuły:

• Poszukiwacz Prawdziwej Miłości
    • Strażnik Miłości

Jeżeli chcemy biegać i szukać dalej, aby zdobyć kolejne tytuły, musimy zresetować misje festiwalowe. Kosztuje to 1 Runę Portalu Przenoszącego.

UWAGA: Po zresetowaniu należy odkliknąć buffki Błogosławieństwo Wysłańca i Błogosławieństwo Prawdziwej Miłości

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kilka przydatnych knifów:

• KONIECZNIE ustaw sobie alta w pobliżu Grobowca Kawaka, na tym takim placu handlowym. W ten sposób będziesz widzieć, czy Ryan Mancini zrespi się przy wejściu na instancję oraz jednocześnie będziesz w stanie wyśledzić Liama Bianchi, który też tam się czasem pojawia. Czyli mamy dwa w jednym :D
    • Zaznacz sobie punkty w Księdze Transportu w punktach, gdzie może pojawić się Liam Bianchi
    • Ustaw sobie kilka altów pod instancjami, gdzie może pojawić się Rayn Mancini
    • Rób tą misję ze znajomym! Koniecznie korzystaj wtedy z komunikatora głosowego. Raz, że weselej, a dwa, we dwójkę (albo trójkę) będziecie w stanie obstawić więcej miejsc.
    • Zaopatrz się w odpowiednią ilość Run Przenoszących. Nie licz na to, że zdążysz na piechotę, Snoopami. Liam i Ryan zmieniają miejsce pobytu co około 5 minut, więc biegnąc na piechotę często - gęsto możesz zobaczyć tylko animację ich teleportacji...

Mam nadzieję, że się Wam to przyda :) Jak nie w tym roku, to w przyszłym :D Miłego korzystania :D

To teraz do rzeczy. Jak szukać Posłańców, żeby wszystko poszło lekko, gładko i przyjemnie?

1. Zaczynamy od znalezienia jenny Shalteez i uzyskujemy od niej pierwszego buffka:

2. Odnajdujemy Liama Bianci i otrzymujemy od niego buffa Test Wzroku oraz debuffa Test Cierpliwości:

Mamy godzinę czasu na to, żeby ponownie zagadać do Liama. Niestety, debuff Test Cierpliwości sprawia, że nie możemy z nim porozmawiać skutecznie przez 6 minut. Najczęściej, zanim ten debuff nam zejdzie, Liam przeniesie się już w inne miejsce i trzeba go szukać gdzie indziej...

3. Dlatego, żeby nie tracić czasu, odnajdujemy Ryana Mancini. On, podobnie jak Liam, daje nam buffka Test Poszukiwania oraz debuffka Test Cierpliwości:

I ponownie, tak jak z Liamem Bianchi, mamy godzinę czasu na to, żeby ponownie znaleźć i porozmawiać z Ryanem Mancini, żeby zgodził się dać nam swoje błogosławieństwo. I ponownie nie możemy z nim rozmawiać tak długo, jak mam debuff test Cierpliwości, czyli przez 6 minut. A Ryan sobie w tym czasie pójdzie gdzie indziej.

4. Żeby nie tracić czasu, zanim zejdzie nam ten sześciominutowy debuff, można próbować szukać pozostałych Posłańców. Polecam zostawić sobie Noaha Taylora z Varanas oraz Colier Belugę z Wyjących Gór NA SAM KONIEC, jako takich rezerwowych, bo są najłatwiejsi do znalezienia. Warto w międzyczasie rozstawiać sobie alty, żeby mieć podgląd na ważne miejsca.

5. Wróćmy jednak do Liama Bianchi i Ryana Mancini. Odnajdujemy ich tak szybko, jak tylko zejdzie na debuff test Cierpliwości, zagadujemy do nich, i stopniowo stackujemy buffy Test Poszukiwania i Test Wzroku.

Gdy porozmawiamy z Ryanem Mancini i Liamem Bianchi odpowiednią ilość razy, w końcu udzielą nam swojego błogosławieństwa:

W ten sposób będziemy mieć jedno z błogosławieństw - Błogosławieństwo Wysłańca - na poziomie 10.

Podczas Festiwalu Kwiatów można uzyskać m.in. 4 tytuły powiązane z odszukaniem Posłańców Bóstwa Kwiatów i uzyskaniem od nich błogosławieństwa. Te tytułu to:

Aby rozpocząć poszukiwania, należy najpierw zagadać z NPC Allen Romero na moście w Varanas. Posłańców jest w sumie ośmioro. Odnalezienie pięciu z nich zazwyczaj nie stanowi problemu, bo mają oni swoje stałe trasy i miejsca, w których się pojawiają. Problem stanowią: Jenna Shalteez, Liam Bianchi oraz Ryan Manchini. Od razu powiem wprost: jak się Jenna zbuguje (nie respi się), to nawet nie ma sensu tracić czasu na szukanie pozostałych. A jak Jenna akurat ma dobry humor i jest dostępna, to radzę odżałować te kilka- kilkanaście runek portalowych, resetować Festiwal, i spędzić nawet kilka godzin powtarzając cały cykl poszukiwania Posłańców. Czyli wycisnąć z Jenny ile się da, dopóki się da :D

Jeżeli w jednym roku uda nam się znaleźć Posłańców powiedzmy tylko 4 razy, to ta ilość nie idzie w zapomnienie, lecz w następnym roku już nam się wlicza w ogólny rozrachunek. Jest to o tyle pocieszające, że jeżeli ktoś w danym Festiwalu nie zdąży zdobyć wszystkich tytułów, to w kolejnym roku nie startuje "od zera".

Zacznijmy od ogólnej rozpiski występowania Posłańców:

Tak nam to przedstawia Allen Romero. Jeśli chodzi o szczegóły występowania:

Collier Beluga:

• nieopodal Księżycowego Wąwozu (chodzi sobie po tych kryształkach i kałużach otaczających wejście)
    • Las Sevaida na brzegu jeziora
    • Kolonia Osadników na brzegu jeziora

Noah Taylor:

• przemieszcza się praktycznie po całym Varanas: Wschodnie, Zachodnie, Aula Gildii, Aula Klas... (No lubi se łazić, chłopina :D ale jest według mnie najprostszy do znalezienia)

Allen Hachem:

• przemieszcza się po Obsydianowej Twierdzy. Najczęściej spotykałam go: na końcu drogi wiodącej od Snoopa wgłąb Obsydianki, na Placy Chwały, Plac Najemników koło sprzedawców surek za honor... Ogólnie, on ma taką swoją trasę i po prostu zatacza duże koło po całej Twierdzy

Jimmi Luchel:

• Gwiezdny Róg
    • Engwor
    • Medanor
    • (podobno też Tomara, ale nigdy tam go nie szukałam)

Oliverra Marino:

• mury Królestwa Lechif, jak się jedzie w kierunku portu, za armatą
    • Port Lechif na statku

Ryan Mancini:

• pojawia się pod instancjami. Jest normalnie widoczny i podpisany swoim imieniem i nazwiskiem. Zaklęcie Transportowe Czarnego Kodeksu to podstawa sprawnego szukania tego Posłańca.

Liam Bianchi:

Ten Posłaniec to przebieraniec. Pojawia się NIEPODPISANY, dopiero po najechaniu na niego kursorem widać jego imię i nazwisko

Może pojawić się w następujących miejscach i wygląda wtedy jak typowy mieszkaniec danej krainy lub straż danego miasta:

• plac handlowy koło Grobowca Kawaka
    • miasto Kalon
    • Dalanis w pałacu
    • Shador plac centralny
    • Aren
    • Tergothen przed pałacem

I wreszcie nasz gwiazda, Jenna Shalteez. Również przebiera się za strażników i jest NIEPODPISANA. Wiemy, że to nasza upragniona Jenna, gdy najedziemy na nią kursorem.

• Varanas przed AH
    • Varanas przed Fontanną Życzeń
    • Obsydianowa Twierdza prosta droga od Snoopa wgłąb Twierdzy
    • Obsydianowa Twierdza, Plac Chwały, w przejściu do sali z NPCami od tytułów wojennych
    • Dalanis plac główny Starego Miasta, niedaleko przejścia do kolejnej dzielnicy
    • Zatoka Tergothen wjazd do Królestwa Lechif
    • Zatoka Tergothen przed Zamkiem Dalinham, niedaleko takiego jakby portalu

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że Liam Bianchi I Ryan Mancini nie chcą dać swojego błogosławieństwa ot tak o, za pierwszym razem. Trzeba ich przekonać, że zasługujemy na ten zaszczyt, i odszukać ich nawet kilka razy, zanim zechcą nas pobłogosławić. I nie byłoby to nawet takie trudne, gdyby nie to, że musimy się zmieścić w czasie, zanim zejdą nam buffy...

Ale spokojnie, bez paniki. Można to ogarnąć nawet solo, tylko trzeba działać z głową, mieć kilka altów-czujek w strategicznych miejscach, no i spory zapas runek przenoszących :D

Po wielu trudach i niepokojach zrobiłam tytuł za odnalezienie wszystkich Posłańców i uzyskanie od nich błogosławieństwa w wyznaczonym czasie... 20 RAZY :D A że jestem próżnym i zarozumiałym druidem, to się muszę pochwalić, o!

Witam :)

Zgłaszam, że Jenna Shalteez, jedna z Posłańców Bóstwa Kwiatów, prawdopodobnie zbugowała się i, jak to bywa co roku z okazji Festiwalu Kwiatów, nie respi się.

Krótki opis dla postronnych:

Jenna Shalteez wedle opisu powinna pojawić się "przebrana za strażnika jednej z czterech cytadel". Jest kluczowym NPCem dla kogoś takiego, jak ja, kto chce zebrać wszystkie błogosławieństwa Posłańców w ciągu dnia, aby otrzymać kolejny tytuł. W poprzednich latach udało mi się otrzymać tytuł za uzyskanie błogosławieństwa od wszystkich Posłańców raz i 5 razy w ciągu dnia. Stąd pamiętam, w jakich miejscach może pojawić się Jenna:

• Varanas przed Auction House oraz w pobliżu Fontanny Życzeń,
    • Dalanis na placu głównym
    • Obsydianowa Twierdza w przedsionku na Placu Chwały (przed salą z NPCami od tytułów wojennych) oraz na Placu Bitew na drodze wiodącej do wejścia do Twierdzy,
    • Zatoka Tergothen, zamek, tuż obok takiego portalu (który jest aktywny, jak ma się misję morrokową).

W czwartek 20 lutego, korzystając z tego, że była konserwacja, postanowiłam "zapolować na Jennę". Rozstawiłam alty - czujki na strategicznych pozycjach i przez trzy godziny gapiłam się w ekran, przełączając między kolejnymi oknami. Bezskutecznie. Jenna nie pojawiła się. Dzisiaj po południu spróbowałam ponownie, jednakże z tym samym skutkiem, czy raczej bez skutku... Być może Jenna respi się też w innym miejscu, którego nie znam i nie obstawiłam. Jednakże ona co jakiś czas powinna zmieniać miejsce pobytu. Skoro jednak nie udało mi się jej spotkać, to wniosek nasuwa się jeden - Jenna Shalteez postanowiła wybrać się na niezapowiedziany urlop, czyli bugnęła się, jak to zwykle bywa w tym Festiwalu :D

Żeby nie było, ja nikogo nie obwiniam i nie mam pretensji, bo już tyle Festiwali przeżyłam że wiem, że one się bugują i trudno, trza z tym żyć. Uroki RoMa. Jednakże, jutro jest sobota, potem niedziela, mam więcej wolnego i chętnie bym poszukała tych Posrań... znaczy Posłańców...

Czy można prosić o sprawdzenie Jenny Shalteez oraz przywołanie jej do porządku (po udzieleniu nagany na piśmie za zaniedbywanie obowiązków, rzecz jasna :D )

I'm not 100% sure but I think at 0.40 people usually sleep. So do GMs. And so do other office workers. So... maybe a little more patience and understanding for another human creature?

----

Ich bin nicht 100% sicher, aber ich denke, bei 0.40 Menschen schlafen normalerweise. GMs auch. Und andere Büroangestellte auch. Also ... vielleicht etwas mehr Geduld und Verständnis für ein anderes menschliches Wesen?

Grüße

Vimma from Perun (yeah, this is Nawia now...)

Let me add my humble 'three cents'.

We all know (or at least - some a bit more experienced players should know), that every serious change in the game requires a maintenance break to implement that specific change. As far as I can imagine, closing a server (like Catch-up server) is such a change in the game. So... Maybe I am a genius, but when I first read this post (yeah, it is on Polish forum, but you guys have the same on yours):

Wbijaj na serwer catch-up!

especially that statement:

Tymczasowe serwery catch-up będą otwarte od 18.12.2019 do 30.01.2020.

... I just knew, that there should be a maintenance on 30.01.2020. Just because it seems logical and necessary to introduce such a big change as shutting down the server. What is more, I am even a greater genius, 'cause I know, that a maintenance is usually (well, always?) held at 8.00. And then I used my grey cells in my brain to simply deduce such a fact:

"Catch-up" server will last open until eight o'clock in the morning, 30.01.2020"

It is THAT simple. And on the other hand, THAT complicated.

But me is just me. I'm a bad, malicious and selfish druid who sometimes thinks. Even when it hurts.

Ze Srebrnego Źródła możesz pojechać na północ i przejść na Dzikie ziemie, a stamtąd z buta na Wulkan Aotulia. Niedaleko Snoopa na tej mapie, w wiosce Dimarka, będzie stał NPC, który da Ci misję umożliwiającą rozpoczęcie łańcuszka fabularnego w Dalanis. Ten łańcuszek poprowadzi Cię przez kolejne mapy.

Oczywiście możesz zrobić po drodze Dzikie Ziemie i Wulkan, ale łańcuszek chyba lepiej wychodzi. no i odblokowuje Ci kolejne mapy.

P.S. Gildie sobie znajdź. Aktywną. O takich rzeczach to się w gildii ludziki dowiadują.

W sumie to długo się wahałam, czy coś tu napisać, czy nie, żeby nie było, że "płakam na forum" :D

Mam 1 Poziom Szczytu. Pomijam, jak ile przelotów po instach to zajęło, bo są tacy, co biegali więcej razy niż ja i nadal nie mają. Miałam szczęście, chwała mi i gildii za to. Co mnie niepokoi, to ilość expa potrzebna do wbicia kolejnych poziomów. "Pochwalę się" jak to u mnie wygląda.

Dla tych, co jeszcze jakimś cudem nie wiedzą - gram druidem (żeby była jasność). Po wbiciu 1 Poziomu Szczytu parę dni temu zaczęłam robić questy na Chazzis, bo miałam łańcuszek ukończony wcześniej tak, że mogłam od razu przenieść się portalem z Kapitolu i kontynuować misje fabularne. Wyczyściłam Chazzis z questów i cofnęłam się do misji strefowych na Enoch. Zrobiłam około połowy strefowych na Enoch (wcześniej tylko łańcuszek tam robiłam). W międzyczasie biegałam sporo z gildią na najwyższe insty, gdzie też jakiś exp leci; no może nie są to jakieś ogromne ilości, ale zawsze coś. Codzienne dzienne - podstawowy komplet x 10 i jeszcze drugie dziesięć na Talonie Misji Dziennych (bo jestem leń i więcej mi się nie chce). I mam w tej chwili nabite, uwaga: 3,60 % expa.

Zostało mi trochę misji na Enoch. Wątpię, czy dobiję nimi do 5%. Wbijać na Talonach Misji Dziennych - nie mam zamiaru. Farmić moby? Yyyyy... druidem? Nie, dziękuję. TO NIE METIN! I nie mówcie mi: "Wbijaj expa strażnikiem" bo odpowiem: "Ok, powbijam, ale prześlij mi wpierw eq kolcze, fajną broń i biżu na Vimmę"

Podsumowując: ilość expa potrzebnego do wbicia kolejnych Poziomów Szczytu jest według mnie nieprzemyślana przez twórców i wskazuje na to, jak dalece nie są oni świadomi realiów gry. Smutek :(

Ermm... "naciągnęli"? Znaczy, przyszli do Ciebie z Gieefu i przekonywali "kup, kup, będzie fajnie" albo coś w ten deseń?

Przecież każdy dobrze wie, że te plusy wchodzą jakby chciały a nie mogły. Podziwiam tych, którzy wbili coś na 25+ Albo mieli wyjątkowe szczęście, albo uparci jak diabli, albo nababy jakoweś, albo do reszty poszaleli. Albo wszystko na raz :D

Once upon a time, in Poland, there were an army called husaria. The soldiers were famous and feared by enemies, as they (the husaria soldiers) used to ride their horses straight towards the opponents, and smash them with their powers. Unfortunately, you are not a Polish husarian. So running blindly into a group of monsters seems to be a bad idea...

But let's be serious. I cannot imagine why you die in the first place. I've got an impression that you are a newcomer, with a low level, so you should be somewhere in a starting location, am I right? If you are, the monsters there should not harm you at all. Unless you enter some instance... Well, when you are a low level, going solo for a low level mission that is described as "group mission" usually ends up with a gravestone. Even at higher levels entering an instance solo, without a good equipment, ends up the same way.

So, just make sure you don't go through the blue portals alone, since monsters and bosses living on the other side are much much stronger than those living outside. Ask for help. Find a friend. Get a better weapon and armor.

And yes, there is one potion that can save you life once. Phoenix Redemption from Item Shop - but if you are a low level you don't need it. And it is useless anyway, when you are chased by a horde of monsters...

If you could tell more about the situation when you die I would try to give you more help. At the moment I'm just guessing...

Kindly regards -

I'm a druid and I love farming top instances with my guild so I can say that the PvE Instances Class Tier List is a good summary in general. When you look at the raid you will mosty see classes listed as "god" or "top" there. These from lower ranks are sometimes present, too, however their performance isn't usually as good as the god/top ones. The main reason are elite skills for every class combination. Perhaps this isn't a very accurate explanation (there are many other factors like eq, stating etc) but it looks like this, more or less.

As for your question:

Are casters not that good of dps in ROM?

Well, they are not when we compare them to other classes. And again, this results from elite skills and skills. I remember when rouge/scouts ruled in game. Then some changes were added in skills and rouge/mages were top. Some time later wardens (don't remember the subclass), and lately scout/wardens. As you can see, they all are physical damage dealers. People say that RoM "discriminates" mdds and, well, it does a bit...

I don't want to offend any class combo. I'm aware that there are some mega powerfull mage/warriors or warrior/mages but they are individual cases. What I write here is a short and very generalized answer to the topic.

As for healers. Yep, druid/warden rules. Druid/warrior is loved and cherished by pdd for "Awakening of the Wild". Druid power! But on the other hand, druid/mage is a rare species, and again: because of its elite skills. It can heal of course but it is not as usefull for the party as d/wd or d/w.

Hope I made it a little bit clearer for you.

With kindly regards -