Posts by Vimka

    Sama idea jest ciekawa, ale... Bądźmy realistami. Nie podołają... Ponadto istnieją zbyt duże rozbieżności w cenach diamentów na różnych serwerach, a co za tym idzie - w cenach itemów wystawianych na AH. Przeglądając obcojęzyczne fora można się zdziwić, że na niektórych serwerach ludzie narzekają na "zbyt wysoką cenę dias" wynoszącą 300k za sztukę...


    A i jeszcze ten fragment:


    Stworzenie między serwerowego AH wydaje mi się świetnym pomysłem a gdyby wprowadzono by jeszcze dodatkowo handel diamentami do domu aukcyjnego też byłoby wyśmienicie.


    Diamentów do AH nie wprowadzą ponownie. I potwierdził to sam imć pan Phelan w anglojęzycznym wątku "AMA with Phelan blababla" (nie chce mi się teraz szukać dokładnie) - uzasadniając to nadużyciami i przekrętami, jakich dopuszczali się źli gracze... Btw. Cedrica też nie przywrócą - a tłumaczenie jest takie samo - źli gracze nadużywali.


    Poza tym, lepiej niech tego nie tykają, bo spsują jak nigdy...

    BK - Abzeichen in the Item Shop... Next step: war titles in the Item Shop. And coming soon: all eq from the highest instance in the IS, too! Of course, the price depends on dura...


    <sarcasm off>

    Witam,


    28. listopada poznikały zakładki nr 2, 3, 4 i 5 w mojej altowej gildii. Jako, że już kiedyś miałam ten problem, napisałam szybciutko zgłoszenie. Byłam pewna, że - tak jak już to kiedyś miało miejsce - problem zostanie naprawiony po 2-3 dniach. Poprzednim razem pomoc w tej kwestii polegała na tym, że lider mojej altowej gildii (mój alt) otrzymał na pocztę w grze surowce i pieniądze w ilości wymaganej do wykupienia tych brakujących zakładek. Surowce te odebrałam, wpłaciłam na gildię, zakładki ponownie aktywowałam i wszystko było na miejscu jak należy.


    Tym razem jest inaczej, a ja nie wiem, dlaczego. Tym razem każe mi się czekać do konserwacji. Bo powinna pomóc. A jak nie pomoże, to mam pisać zgłoszenie znowu. SERIO???? W tym tygodniu konserwacji nie będzie, w przyszłym - nie wiadomo. Mam czekać nie wiedzieć ile w nadziei, że może to pomoże? A jak nie pomoże, to czekać dalej?


    Nie, nie będę cierpliwa i nie będę czekać, bo wiem, że ten problem można rozwiązać bardzo szybko. I nie tylko ja to wiem, ale też kilka innych osób, z którymi rozmawiałam, a które doświadczyły podobnej sytuacji, potwierdzają, że "support wysyła surki i sprawa załatwiona". Zacznę od wyżalenia się tutaj na forum. Jak mi trochę nerw przejdzie, wyślę skargę na tamto zgłoszenie. A potem będę jamzić tak długo, aż mój problem zostanie rozwiązany jak należy.


    Nie pozdrawiam. Jestem wkurzona.


    --------------------------


    edit: Ok, czyli jednak konserwacja będzie jutro. Tyle jeszcze poczekam. Ale jak nie będzie zakładek, to się pogniewamy...

    Hello,


    you cannot farm the potions or craft them. They are often given away during some exchange events. Then, special NPC's are placed in central Varanas and they give the Universal Potions - sometimes for free (as a gift for some occasions), sometimes in exchange for rather common items. You just need to wait for that kind of event to happen :)


    edit: too slow...

    Obrączki (te ISowskie) nadal możesz nabyć u Handlarza za żetony phiriusa - 180 za sztukę. Kryształy też tam są, bodajże 20 żetonów za sztukę - tak samo jak Runa Przenosząca, o ile mnie pamięć nie zawodzi. Znaczy, jeszcze wczoraj były :D

    Before I tell you another story, let me introduce my pet, Biedaczek. The name can be translated as "Poor Little Thing". But don't be deceived by this! Biedaczek is a brave and courageous warrior and he always - well, puts me in trouble!


    So now - the story.

    Once upon a time, the Mirror Worlds were added to Taborea. I was very excited about them, as they were something new and challenging - especially for a druid in a healer equipement. It was hard to make it in time since my magical damage was very low - but I really enjoyed it: I could see I was getting better and better with every try. On the other hand, I heard physical damage dealers complaining about how difficult it was to stay alive there... And frankly, I didnt understand what they were talking about. Until one day...


    I entered the Dynamic Mirror Shrine, the kingdom of Liphisto. Biedaczek was by my side, of course. Or I should rather say: he was supposed to be there... As I was fighting some monsters just near the entrance, Biedaczek somehow managed to jump to the lower floor. He lured all the monsters there and headed back to me upstairs. I saw him appearing with all the horde chasing him. He stood next to me and said: "I love you, my master! You should love me, too!"

    And then it began... I had like 4 scorpions and some other humanoids attacking me. And at the top of it all - Biedaczek running around with his declaration of love. I thanked to all gods of Taborea that I was a druid - otherwise I wouldn't have had a chance to survive.


    And after the victorious battle, what else could I do than give Biedaczek a strong kick in the... :D

    The recipe is still obtainable in game from mobs in Dustdevil Canyon but I'm not quite sure from which exactly. I've been farming some cards in the area of Karzak Camp and Tempest Height recently and I looted the recipe somewhere there. Unfortunately I cannot remember which monster dropped it...

    Hello,


    maybe what I'm going to write here is a bit rude but... Haven't you guys learnt that a special maintenance in RoM is always "special"? And lasts longer? If you haven't - then now is the right time.


    And here you go:


    HERE Polog asks for our patience


    HERE Dracoon asks for our patience (in German)


    HERE Galeas asks for our patience (in French)


    HERE Celes asks for our patience (in Polish)


    HERE Celes asks for our patience (in Spanish)


    And I keep admiring people who try to launch the game before the servers are officially open... Yeah, that was sarcasm.

    Co do Twojej nagrody pocieszenia, Propelerku: rozmawiałam z Baaldarianem w grze i on wybrał runy łączące. Przepraszam za opóźnienie, ale jakoś tak mi wyszło...


    Jednocześnie informuje, że nagrody główne zostały rozesłane - chyba nawet tego samego dnia, co zakończył się konkurs.


    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział, jak również tym wszystkim, którzy przesyłali mi pewne sugestie. Skorzystam na przyszłość :)

    Hello :)


    A co się stało się? Oby nowa strefa, bo nuda, nuda, nuda!

    Niestety nie będzie wgrywana nowa strefa. Jest to ogólna GFowa konserwacja naszych serwerów (w innych grach także).

    To jest szok, tyle godzin bez gry, co niektórzy strasznie ucierpią


    Można się pocieszyć, że będzie w nocy, więc będziesz mógł się wyspać i rano świeży wstać do kompa i grać ;)

    Translation by google translator:


    Leider wird die neue Zone nicht hochgeladen

    Z przyjemnością ogłaszam zakończenie konkursu dla rzemieślników :)


    Tak oto prezentuje się zawartość skrzynki pocztowej Prize'a:



    Poszczególne prace spełniają kryteria konkursu:






    Oficjalnie ogłaszam listę zwycięzców:


    Pierwsze miejsce: Dzaro


    Drugie miejsce: Natanhiggs


    Trzecie miejsce: Madleszek


    W tym miejscu Dzaro otrzymuje wielce zaszczytny, nieoficjalny, symboliczny, umowny, dożywotni tytuł:


    Mistrz Nad Mistrze Rzemiosł Wszelkich 2018


    Nagrody gwarantowane za udział dla uczestników zostaną już za chwilę wysłane na skrzynki pocztowe w grze, jak również zwrócone zostaną prace konkursowe. Co do nagród za zajęcie poszczególnych miejsc - proszę zwycięzców o wskazanie, jakie runy produkcyjne chcą otrzymać. Mogą to zrobić tutaj albo w grze.


    Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i gratuluję wygranej :)


    P.S. Aleście się z tym uwinęli :D Chyba za łatwe dałam :D


    Czas zgłoszeń upłynął. Do konkursu przystępują:



    Baaldarian - płatnerz

    Natanhiggs - krawiec

    Dzaro - płatnerz

    Madleszek - płatnerz albo krawiec (jedno z dwojga)



    A oto zadanie konkursowe:



    Zadanie dla płatnerzy:



    Wytworzyć Płaszcz Górniczy korzystając z receptury na 66 poziom



    Wymagana jakość przedmiotu: dobra (zielona)

    Wymagana trwałość przedmiotu: 105 lub więcej




    Zadanie dla krawców:



    Wytworzyć Jaskiniową Szatę korzystając z receptury na 66 poziom



    Wymagana jakość przedmiotu: dobra (zielona)

    Wymagana trwałość przedmiotu: 105 lub więcej



    Wykonane przedmioty spełniające podane kryteria konkursowe proszę przesłać na skrzynkę pocztową do postaci o nicku Prize.

    Planowo w najbliższy poniedziałek podam wyniki, chyba że wszyscy uczestnicy uporają się z zadaniem wcześniej - wówczas podanie wyników oraz przyznanie nagród również zostanie przyspieszone.


    Powodzenia :)

    Hello again,


    Así es como el diálogo con Sam Paresh, Varanas:



    Después de seleccionar la opción 1, debes tener semillas en el nivel 43 - 55.


    La opción 2 son las semillas por nivel 61 - 79.


    Opción 3 termina la conversación.


    Si Idun es diferente, probablemente tengas que reportarlo.


    (Sorry for mistakes, I use google translator)

    Witam,


    co jakiś czas pojawia się post z pytaniem: "Czy warto zaczynać?", a ja z biegiem czasu mam coraz większe wątpliwości, jak na to odpowiedzieć. Kiedyś bez wahania odpisałabym: TAK! Jednakże teraz... czy jestem w stanie z czystym sumieniem polecić rozpoczynanie gry od zera...?


    Spróbuję odpowiedzieć. Runes of Magic to nadal jedna z najlepszych (moim zdaniem) gier MMO, zważywszy bogactwo rozgrywki, jakie oferuje. Ta gra ma tak wiele aspektów, że zawsze znajdzie się coś, czym można - lub wręcz należy - się zająć. Pod tym względem mogę szczerze ją polecić.


    Z drugiej strony ostatnie działania GF miały wręcz destrukcyjny wpływ na społeczność graczy. Wiele osób, które znałam, zakończyły grę - z powodu nudy wiejącej od ponad roku (brak nowej zawartości) i polityki finansowej zmierzającej coraz bardziej w kierunku p2w. Oczywiście, można grać bez pakowania realnej gotówki, ale... No właśnie, ALE. Nie będę o tym pisać, jest sporo na ten temat w innych wątkach. W każdym razie, polska społeczność powoli wymiera. Jednakże wciąż spora grupa osób gra - i są to naprawdę fajni ludzie.


    Polski serwer jest jeden - Nawia - i tutaj na pewno spotkasz Polaków. Gildie najczęściej wymagają jakiegoś komunikatora głosowego (Team Speak 3 jest najbardziej popularny), chociaż można trafić i takie bez TS. Wszelako jednak uważam, że nowy gracz powinien wręcz mieć komunikator, żeby porozmawiać, popytać, posłuchać rad. To naprawdę wiele ułatwia.


    Podsumowując: jeżeli chcesz grać rozrywkowo - polecam w 100%. Jeżeli jednak mierzysz wysoko, nastaw się na "krew, pot i łzy". Jeżeli na dodatek chcesz szybko zajść wysoko - przygotuj gruby portfel... Na Twoim miejscu dałabym tej grze szansę. Ale z dużą dozą sceptycyzmu.