Posts by Vimka

  AMA with Phelan -Answers Part II


  Quote
  Years ago, when the Diamond trading option via the ingame auction house was disabled, this was labeled as "temporary" until a long term solution for the existing problems was found. Do you plan to enable an official diamond trading option in any way in the foreseeable future or are satisfied with the current situation? Solutions to realize this in a way hopefully without or minimal involvement of runewaker where made by the community. If you are not aware of those, the board crew can surely give you information on that.

  Nope. That NPC won’t come back. Never before and never after did we have such a massive fraud issue than then. The fraud there were otters that farmed gold and then sold the diamonds. Same goes for official Diamond trading, albeit from another angle. Here it is credit card fraudsters that buy diamonds and sell them afterwards. Tradable items are always a huge incentive for fraudsters, making this official will get us legions of botters and credit card fraudsters. Sorry for being so harsh there, but credit card fraud is really one of the biggest problems for a publisher. It is not only that we loose money, with every charge back we loose in our creditscore, and the lower you get, the higher the fee is that you have to pay.


  So viel zum Thema...

  1. Generalnie sama idea mi się podoba, ale absolutnie nie w obecnym kształcie.


  2. W obecnej sytuacji - nie, gdyż oferta w sklepie rubinowym jest stanowczo za droga w porównaniu do możliwości pozyskania rubinów. Rozwiązaniem może być albo przywrócenie "starej" premii rubinowej albo obniżenie cen przedmiotów za rubiny. Mam tu na myśli zwłaszcza talony na plecaki i zakładki w banku oraz przedmioty niezbędne do podrasowania ekwipunku (nawierty i perfekty do +6). Ponadto do oferty powinny zostać dodane na stałe perfekty odpowiednio do +12, +16, może + 20?


  3. Gdybym miała wskazać na jakieś zmiany w tej materii, to byłabym za całkowitą likwidacją sklepu rubinowego i wprowadzenie oferty rubinowej na stałe do sklepu diamentowego.


  Jednakże podkreślam raz jeszcze: sam system nie byłby zły, gdyby premia rubinowa nie była tak katastrofalnie niska. I wywalcie to całe koło fortuny - nikt go nigdy nie chciał i o nie nie prosił.

  Ja natomiast korzystam czasem z kalkulatora. Nie doświadczam tam mikrolagów. Doświadczam po prostu lagów. Zapewne używając tego konkretnego sprzętu powinnam ograniczyć moją działalność w grze do dziennych i produkcji (która notabene też nie idzie płynnie, gdyż nawet przerabiając miewam takie przycinki, że otrzymuję komunikat "za mało surowców, aby wytworzyć ten przedmiot"). Jednakże mimo to moi wielce cierpliwi i wyrozumiali towarzysze broni z gildii biorą mnie do party na instancje, chociaż większość czasu spędzam tam w pozycji leżącej. Elementy taktyki pojawiające się przy trzecim, czwartym i piątym bossie są dla mnie zabójcze: mam wtedy tzw. pokaz slajdów i mogę jedynie usiłować wykonać taktykę "na czuja". I nawet czasem mi się udaje, nie tracąc feniksa - ale to rzadkie przypadki.


  A tak na poważnie: nie za bardzo zrozumiałam sens przekazu powyższego postu, dlatego postanowiłam podzielić się ze społecznością moimi traumatycznymi doświadczeniami na kalkulatorze, a jednocześnie podziękować całemu Asgardowi, że nie wykluczają mnie z życia gildyjnego.


  No dobra, to powyższe też nie było do końca na poważnie...

  Kieruj się wskazówkami kompasu, który dostałaś. Nie jestem pewna, czy na Tasuq jest więcej niż jeden kanał (dawno tam nie byłam), ale jeśli tak jest - gdy kompas wskaże Ci, że "jesteś bardzo blisko" a ducha nie będzie, to zmień kanał.


  Odradzam tutaj kierowanie się wskazaniami quest helpera, bo on jakby z automatu pokazuje lokację bodajże na północy mapy - a tu tylko jedno z możliwych miejsc pobytu ducha.

  Jeżeli zniknęły Ci pokojówki, to pomóc może tylko support. Po prostu napisz ticket. Żadne relogi tu nie pomogą. Support najprawdopodobniej wyśle Ci golda koniecznego do zatrudnienia pokojówek, ale rozwijać je będziesz musiała raczej od nowa... No chyba, że jakimś cudem masz screeny dokumentujące poziom rozwoju pomocy domowych.

  Witam :)


  A jeszcze skrobnę troszkę, żeby cos uściślić...


  Ale jednak chyba ciężko nawet grając leczykiem grać cały czas w instancjach i tylko w nich. :D

  Dzięki za pomoc wam wszystkim :)

  Oczywiście, że grając postacią leczącą jako główną nie siedzi się cały czas w instancji. Robi się też inne zwyczajne rzeczy samemu: misje, dzienne, malatiny, rutyny, jakieś inne festiwale (jak kto lubi) i wszystko to, co się zazwyczaj w grze robi - lub chce robić. To, co napisałam kilka postów wcześniej wynika może z pewnego niedopowiedzenia albo opacznego zrozumienia przeze mnie tego fragmentu pytania:


  I czy da się grać klasą leczącą samemu?

  Zrozumiałam, że pytasz, czy da się grać samemu, samotnie, w pojedynkę, bez gildii, bez przyjaciół, w próżni. I - jak już Ci wyjaśniłam - da się, ale mija się to według mnie z istotą bycia leczykiem.


  Natomiast jeśli pytałeś, czy da się grać SAMODZIELNIE, niekoniecznie SAMOTNIE - to moja odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Jedynie "dziewczynki - mimozy" wybierają klasy leczące jako główne i robią z siebie ofiary losu, niezdolne samodzielnie wytknąć nosa poza Rynek w Varanas, licząc na to, że zauroczone depełesy męskie odwalą za nie całą robotę i będą prowadzić za rączkę - "bo leczykiem tak ciężko się gra..."

  Witam :)


  Pozwolę sobie naskrobać kilka moich subiektywnych przemyśleń z punktu widzenia droida odnośnie tego pytania:


  I czy da się grać klasą leczącą samemu?

  Pierwsze co mi się pomyślało, to jaki jest sens grania w grę typu MMO samemu? Według mnie - żaden. Po prostu nie rozumiem, dlaczego ludzie wybierają samotną włóczęgę, gdy tak naprawdę rozgrywka grupowa jest podstawą takich gier, jak RoM. Z drugiej jednak strony, RoM daje wiele możliwości samotnym wilkom: kilka tysięcy misji, rzemiosło, kolekcje wszelkiego rodzaju... No dobra, można grać samemu, skoro to komuś odpowiada...


  Idźmy dalej. Czy da się gra samemu klasą leczącą? Da się. Jak masz naturę cierpliwego masochisty. Od pewnego momentu bowiem okazuje się, że owszem, mało co Cię na strefie zabije, ale też i Ty zawodowym zabójcą nie jesteś. Masz więc dwie opcje: albo godzinami miziasz mobki do questów, aż te wreszcie padną ze śmiechu, albo... robisz ekwipunek pod atak magiczny. I o ile mówi się, że ubrać leczyka jest tanio, to już zrobić drugi komplet eq do jakiegoś sensownego bicia takie nie jest. I nie ukrywajmy: wielu misji nie zrobisz samodzielnie, i nie chodzi mi tu o misje na instancjach (które z zasady są misjami grupowymi). Jest wiele questów, gdzie trzeba szybko, w określonym czasie zabijać hordy mobów. No, leczyk na swoim zwykłym leczajowym eq może w takim wypadku jajko znieść, ale misji nie ukończy. Chyba że ma drugi komplet szmatek i porządną broń. A chcesz robić Lustrzane Światy może? - no to bez eq depsowego zapomnij. Albo przywyknij, że ledwo zmieścisz się w wyznaczonym czasie 15 minut, no i naucz się taktyk na bossy (tak, bossy cenedrilowe są taktyczne, moi drodzy :) )


  Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że samotna gra klasą leczącą jest możliwa. O ile zdasz sobie sprawę ze swoich ograniczeń i nauczysz się sobie z nimi radzić. Jednakże... Powołaniem leczyka jest leczyć. Nie siebie. Innych. Na instancjach. Czasem na wojnach. W GRUPIE. Leczyk co nie leczy, to nie leczyk.


  Tyle z moich mondrościuf. Pozdrawiam i życzę miłej gry :)

  Hello,


  what I'm gonna write here is a bit of offtopic but I just have to.


  Fifio (and all Users, too), for next year I wish ALL the communities would be treated equally. Unfortunately it looks like there is no cooperation between local teams when it comes to local forum and ingame events, and the prizes given, too. Let's look at some examples:


  1. French local event, one of the prizes was a "card of user's choice":

  2. Vidar and Idun event, one of the prizes was a "craft recipe of user's choice":


  3. Spanish local event, among the prizes there was rice dumplings with red beans (idk if this is the correct name in english) and some cards:

  Maybe there are more such examples but I'm lazy and don't wanna search deeper. It would be nice if all local teams worked out some homogeneous "list of prizes" or something like that for all servers. Because now we have an unpleasant situation (in my opinion)...


  YES, I ENVY THE RECIPE!!! I'm bad...

  Yesterday we had a strange situation on that boss. At some phase of the tactics he disappeared and called his minions (and that's correct) and after that he didn't appear again. But, the events went on. It looked like the boss was still there, throwing his spells and whirlpools on the party - but he was invisible. We could do nothing but just die. After we returned the same happened again. So, at the third try, we just raped him, preventing the tactics. Anyway, there is something wrong with that boss for sure.

  Paradoksalnie, im lepsiejszy i nowsiejszy sprzęt, tym więcej crashy. Na moim stareńkim kompie, na systemie operacyjnym XP crashe były u mnie rzadkością. I mogłam grac na full detalach... Teraz na nowym sprzęcie wprawdzie bez problemu odpalę 10 kont (na wojną altową :D ), ale jak gram normalnie, na 1 koncie głównym, crashe zdarzają się dość często - choć nie ma tu reguły. Są dni spokojne, bez problemów, a czasem kilka razy w ciągu rozgrywki... I takie dziwne zwiechy gry, gdy ekran robi się biały...


  Ogólnie ostatnimi czasy gra chodzi opornie. Ludziki skarżą się na problemy z logowaniem, skokami pingu, przycinkami. Cóż - magia RoMa. Trzeba przywyknąć.

  Unfortunately, not. Every character in your account has its own transport book, and only this specific character can use it to teleport to place he/she had visited and marked earlier. So you have to mark important places separately for all your chars.


  But if you play, let's say, as mage/warrior and then switch classes to warrior/mage - the book will remain the same.


  And don't worry for the ink too much. If you play a bit longer you will see that you have more than enough of it. In case you are running out of the ink right now I suggest visiting the Spirit of Tempest Height event, held at 11.00 and 19.00 every day. Just ask around if someone would help you there (if you are still a low level player). The ink is a common drop from the boxes there.


  Kindly regards - Vimma from Perun (yea, it's Nawia now...)

  The novice pet will keep returning to you as long as you log in until you are 30+ lvl. Then you can finally throw the egg away and it won't come back unless you switch to a subclass under 30 lvl :D. In that case TADAM! - you're gonna have the egg back in your backpack... No matter what you do, it will always stay by your side (romantic, isn't it?).


  My advice: hide the egg somewhere deep in your backpack (I remember I used the arcane transmutor for that purpose when I was "little"), but put the egg icon into the action bar. And when the pet appears, just click the icon like you click any other skill or food. This will call the pet back and it will not fly around you unwanted. And try getting 30+ lvl on all your subclasses fast in order to get rid of it for good.


  Kindly regards - Vimma from Perun (yea, it's Nawia now...)

  Dlaczego? Już wyjaśniam:

  1. Leczyk leczy na instancjach.

  2. Ty na instancje nie chodzisz.

  3. W takim razie jak zrobisz leczyka, to nie będziesz leczył na instancjach.

  4. ... a to JA nie leczę!

  5. Wygryziesz mnie z mojej zaszczytnej i zasłużonej wieloletnią ciężką pracą (ekhem) pozycji "leczyka co nie leczy".

  6. Czas pakować walizki...