Pytanie o poradnik dla strażnika

 • Niestety, ale na forum nie ma takiego. Czy ktoś ma jakiegoś linka do takiego?
  A jeśli nie, to czy mógłby mi polecić jaka jest najlepsza subka dla strażnika i mógłby rozpisać w jakie skille inwestować i jak ubrać postać?

  Dziękuję dobrzy ludzie :)

 • Na szybkie walki strażnik/woj, na długie walki strażnik/zwiad. Chyba że dps party jest już duży, to lepszy strażnik/zwiad, żeby morale jeszcze rzucić, które znacząco zwiększają dmg pt.


  Strażnik/wojownik ma lepszą przeżywalność, dużo obrony ze skilli, czy pięć wchłonięć, i większe obrażenia na 30 sekund.

  Strażnik/zwiadowca ma buffka na obrażenia dla całego pt, centałra, który z elitką na 70 daje ci stałą lutnię na długiej walce.


  I zawsze trzeba pamiętać o odpalaniu peta strażnikowego, można nawet sigila(mieczyk), to co zwiększa siłę ataku i obrażenia, wyfarmić przed instą, bo to zwierzątko potrafi swoje zbić. Można nawet przed instą się odpalić na patt - bo od tego się skaluje zwierzak i wbiec do insty, gdyż pet zapisuje swoje statystki przy zmianie strefy.


  Można też pobawić się wd/m, gdzie samemu się nie bije wybitnie mocno, ale właśnie zwierzak ma buffki, które dają mu niezłego kopa i ten pet potrafi nastukać dmg, oczywiście tylko przy dłuższej walce, przy krótkiej nie zdąży się rozkręcić.


  Skille do rozwijania, to wiadomo:

  1. Naładowane cięcie

  Dalej to już w sumie kwestia wyboru subki :D


  Pytanie też, czy dobry tank czy nie, bo np strażnik/woj robi wielkie aggro, jeśli bijesz nawet bez skilli tworzących aggro. Ale te co robią największy dmg, to mistrz pulsu i bestialskie cięcie, ja osobiście nie biję z podwójnego cięcia, gdyż czasem nakłada ono gcd na skille.


  Na strażniku/zwiadzie zdecydowanie podporządkowanie do rozwinięcia, morale oczywiście.


  Ogólnie wszystko co do 50, to rozwinąć na 50.


  Potem wedle uznania, ale dzikie ciernie, ukośne cięcie, pasywka do siły i wytrzymałości.


  Polecam set skill z kości, jeśli nie da rady, to z gc. Dodatkowo na przyzywanie peta z tosha, czy przywrócenie energii z dalanis. Z GOH'a również przydatny skill zwiększający nieznacznie dmg otrzymywane przez bossa.


  Co do bicia na strażniku, ponieważ naładowane nie ma gcd, można bić dwoma skillami jednocześnie, łatwo się idzie tego nauczyć i można kręcić całkiem niezły deps.


  Strażnik/łotr całkiem spoko połączenie, ale nie jest tak dobre jak te dwa wspomniane wyżej, raczej do zabawy, a strażnik/druid to raczej tank/leczyk i to na wojny prędzej.


  Statować się 6x str/patt, set z auli masakry, najlepsze dostępne sety kolcze, ew mieszane eq za mity, to już kwestia wyboru, co kto woli, lub czego brakuje na danej postaci.

 • 1,5kkk PT powinno Ci wystarczyć żeby zacząć zabawe na wd/s i wd/w, co do wd/m tam dps opiera się na pecie strażnikowym gdy on zginie to trzeba go na nowo odpalać żeby jakoś sensownie bił ale jest wstanie bić po 2kk z białego ;)

 • Camist

  Closed the thread.
 • Camist

  Added the Label Polski