Posts by Destoy

    Rozumiem wasz brak ambicji. To o czym mówicie też jest fajne bo można by poprawić starą wersję gry gdzie błędów było mniej a sam pomysł zagrania w romka "od początku" wręcz mnie podnieca.


    Jednak ja mówię o czymś więcej. Marzy mi się stworzenie rom od początku, na nowym silniku, z lepszą grafiką, pozbawiony pewnych błędów, lepiej wyskalowanymi systemami (pet system, system walki, system statystyk i.t.d.). Po prostu marzy mi się lepszy rom...


    Mój własny pomysł tak mi się podoba że sam bym chciał to zrobić ale nie mam ani funduszów, ani możliwości.


    p.s.


    Uruchomcie swoje myślenie i wyobraźcie sobie jak by wyglądał taki rom jakby został tworzony właśnie w teraźniejszych czasach...

    Masz racje roma nie da się uratować i naprawiają go jak ja swojego dziadka mercedesa. Sęk tkwi w tym żeby zrobić go od nowa. A to jak już pokazałem nie koniecznie musi być w strefie marzeń (chociaż, fakt, o tym marzę) ponieważ może okazać się świetnym posunięciem finansowym (no tylko ja się na tym za bardzo nie znam i mogę tylko spekulować).


    Alojzyrom też bym zaczoł zabawę od nowa tylko w lepszej oprawie:P

    Andrut widzisz ja jestem wizjonerem i widzę mianowicie sens tworzenia remake'a RoM. Ty może nie masz takiej świadomości ale widzę po twojej wypowiedzi że też byś chciał. Może w ramach uświadamiania wytłumaczę czym jest wspomniany prze ze mnie proces:


    Jak rozumie remake gry- stworzenie danej gry na nowo bardzo mocno bazując na pierwowzorze.


    To daje twórcom możliwość poprawy gry od podstaw. Nowy: silnik, lepszej jakości modele, animacje, tekstury, i.t.d., dopracowywać mechaniki gry, nie wprowadzać starych błędów, Wojny w zupełnie nowej becie:P. Ponad to tworząc go można by stworzyć samą Candare, a potem dopiero resztę krain w ramach osobnych update'ów tak jak to było kiedyś. dałoby to możliwość niemalże przewidywania przyszłości (np. co poszło w starym romie nie tak) usuwania często różnych problemów zanim w ogóle powstaną. Ale nie chcę nic tu za mocno sugerować...


    A co do opłacalności? No cóż na starych graczy raczej w 150% można liczyć. Dodatkowo dojdą gracze którzy będą ciekawi jak prezentuje się taka gra z 2009 w nowym wydaniu (bo nie znam jeszcze gry długo żyjącej której zafundowano by taki zabieg). A więcej to kampania... A koszty? Tak owszem będą. Wiadomo nie? Ale bardzo mocno podejrzewam że mogą się okazać niższe niż w przypadku gdy tworzymy zupełnie od podstaw. W dodatku podejrzewam że takowa gra w cale gorzej się by nie sprzedała niż nowe tytuły tego typu...


    Jeżeli RoM czerpał z innych tytułów to był zawsze krok w tył. Taki zabieg by był wyprzedzeniem ich o 11 lat^^


    Po za tym zawsze można zrobić rework RoM ale bardzo bym chciał widzieć w nim obecne systemy tylko w poprawionej wersji...

    No cóż... Jak w temacie.


    Nie mam tu na myśli tego, że lepiej zrobić od nowa aniżeli naprawiać.


    Z nauką z przeszłości można spoglądać w przyszłość:)


    Wiedząc już co interesuje graczy, co wypaliło a co nie itp. itd. można stworzyć całkiem udane dzieło...


    Edit


    Temat wyłącznie dla wizjonerów. Sceptyków proszę o dalsze przeglądanie forum.

    Podobny ale bardziej dopracowany pomysł dałem w pierwszym poście tego wątku.... Plagiat?:/

    Widzę że jest tu masa już wartościowych komentarzy z których można już przebierać.😊 Mam nadzieję że dyskusja przyczyni się do zmiany. A przecież taki element można zaprojektować i wykonać na nowo korzystając z doświadczeń, sugestii i zasad dotychczas istniejącego ewentu i pracy tu wcale nie ma dużo, tylko starań trzeba dołożyć do fajnie i sprawnie dzialajacego systemu).


    Od siebie dodam że można by zmienić godzinę na być może troszkę wcześniejszą o pół godziny minimum.

    Salamandra akurat przeniesione wątki są tymi do których chciałem się odnieść...


    Otóż game deweloper musialby rozważyć co tu będzie bardziej korzystne: utrzymanie rynku itemow t6 czy wyprowadzenie pieniędzy z gry. Ja osobiście wybrałbym tą drugą opcję ponieważ rynek itemów t6 jest mizerny a wyprowadzenie gotówki uderzało by w te postacie gdzie jest ona produkowana. Dodam że obecnie konsumpcja pieniądza odbywa się głównie przez ah a to jak wiemy leży.

    Po pierwsze takie obliczenia są po stronie serwera, nie komputera. Po drugie wyliczenia będą te same tylko rozbite w czasie (czyli lepiej). Po trzecie mniej modeli i tekstur będzie wyświetlane w jednym momencie. Poza tym takie rozbicie skrzynek w czasie będzie miało wymiar psychologiczny głównie dla złodzieja.

    Event trwa z 20-35min. może gm nie chciał tracić czasu na upomnienia tylko od razu usunąć problem. Poza tym regulamin eventów może tu pasować jak ulał. Nie chce mi się szukać ale było że gracz przeszkadzający w evencie może zostać kiknięty i zbanowany.


    Drugą sprawą jest to że zwyczajnie nie mają odpowiednich narzędzi do administrowania tym wydarzeniem. Działają jak mogą. Po za tym znając Avaksisa jest możliwe że odpierdzielał odpowiednio mocno żeby dostać bana, tylko jego cudny charakter sprawia że "odpierdziela bo może". W zasadzie to potrzebuje odpowiedniej maści teraz. Ja dostałem pernamenta kiedyś i to za nic, mam żal ale takiego rabanu nie podnoszę.

    SonOfLiberty mi prawdopodobnie zdarzyło się kraść moby ale nieświadomie. Czemu? Bo był brak chęci zwrócenia mi uwagi. Wylądowałem wtedy po prostu w złym miejscu i nie zauważyłem. Wynikiem tego było rozpoczęcie przewijania fal. I o to ja nieświadomie byłem powodem tego zdarzenia? Czy to ja przewijałem fale? Nikt nawet nie spróbował ze mną rozmawiać.


    Wracając do tematu GM: Wierzę że w świetle obowiązujących ich zasad i moralności ich działania są słuszne ale rzeczywiście pracują jak maszyny (prawdopodobnie obowiązuje ich ITIL, który zamienia ludzi w "inteligentne maszyny"). Sprawia to że są odbierani w sposób szorstki. Nie znam ich realiów ale warto by było odejść na chwilę od utartych schematów pozwalając innym bądź w nawet samemu sobie na delikatny spontan w działaniu.


    Taki przykład na czacie gry:


    GM: Witam was mam dla was ważną informację

    GM: Ta informacja może być dla niektórych bardzo istotna

    GM: Jak wiecie misje dzienne resetowane są o 6 rano

    GM: Otóż właśnie prawdopodobnie nic w tej materii się jutro nie zmieni

    GM: XD


    Takie zachowanie chociaż spontaniczne uznałbym za profesjonalne jednak nie jedna osoba poczuła by tu blokadę: czy aby to nie przegięcie?

    Sugeruję:

    - Uzależnienie możliwości zbicia bosa, bądź siły bosa od ilości pozostałych "darmowych skrzynek" (nie sugeruję tu wszystkich bo nie każdy gracz ma wystarczająco duży plecak) oraz od pozostałych mobów. Przeciwdziałałoby to przedwczesnemu znikaniu skrzynek.

    - Żeby skrzynki z mobów (tam gdzie jest ich więcej) leciały z mobów turowo, po trochu. Zamiast od razu 9 dawać 3 razy po 3. Ograniczyłoby to podkradanie skrzynek


    Sugestie motywuję tum że dochodzi często do konfliktów na wspomnianym evencie.


    Edit:


    Dodam że gdyby to nie przyniosło skutku to można by graczy rozdzielić na różne kanały tego samego eventu np. Jeden dla kradnących skrzynki, drugi dla przewijających fale a trzeci dla reszty.

    Tak osobiście ja nie mam nic przeciwko jak ktoś pomoże mi zbierać skrzynki (lepiej żebby on je miał niż by miały przepaść). Jednakże chciałbym zaznaczyć iż zbijanie bosa albo nawet pojedynczego moba którego ja trzymałem żeby ktoś inny mógł zebrać skrzynki może podlegać pod uprzykrzanie innym gry. Znam cię osobiście i niczym mnie nie dziwi twoje zachowanie, zarówno na burzowym jak i tu. Nikt ci też nie zabrania włożyć pięści do ust, jednak zalecam może zamilkniesz na jakiś czas.

    1) Gracz nie ma dostępu i nawet nie może mieć prawa dostępu zmiany kodu gry... Takie prawo powinien mieć tylko i wyłącznie deweloper.

    a) Jak najbardziej jestem za sugestią i podpisuję się pod tym oboma rękami :)

    2) Ja rozwijam swoje pety tak jak kolega wspomniał wcześniej. Bez eventu z talizmanami idzie wolniej ale jakoś idzie, pod warunkiem że ma się czas lustra zrobić co jakoś mi nie wychodzi...

    Witam


    Wczoraj steam pobrał mi ponad 3gb danych do RoM i zastanawiam się co to był za patch.. Po zmienionych plikach widać że zmieniane były prawdopodobnie tekstury, modele, animacje i inne. Ktoś ma jakieś informacje co to za patch? Strasznie mnie to ciekawi...



    Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu.

    / Vinelya

    Wiadomość z ostatniej chwili


    Chcąc zrobić parę zrzutów ekranu do posta (te później) zostałem dotkliwie zabity. Dokonały tego Słońce i Meteor w towarzystwie Pomocnika Pogromcy. Co jest dziwne w tym? Otóż moby tam mnie co najwyżej łaskoczą a tu doznałem śmierci, nie ma Słońca ani Meteoru w wyszukiwaniu w świecie, nie udało mi się drugi raz znaleźć tych przeciwników (dyplomatycznie nie stwierdzam że to są moby;)) niestety mam tylko ss z dziennika walk:



    Walkę podjąłem odruchowo prawdopodobnie jaz zauważyłem że spada mi hp ale jak widać mój krytyk wszedł wyjątkowo słabo więc są silne...


    Ale co to znaczy? Że niebo zaczyna nam się zwalać na głowę? Że pochłonie nas słońce albo wybije meteor?




    Znalazłem je w bazie danych: Słońce, Meteor. Ale dużo informacji o nich nie ma...