Posts by Destoy

    Cześć wam.


    Przemierzając świat Taborei może warto na chwilę się zatrzymać i rozejrzeć dookoła siebie bo są w tym świecie rzeczy które nam umykają. Bycie wieloletnim graczem z pasją nie koniecznie musi na zamykać bardziej w notatkach i obliczeniach. No chyba że studiujecie rachunkowość na ekonomi rom:P


    Mam dla was obrazek:


    Niby Chudy a jednak gruby...


    No można powiedzieć że to błąd. No ale co to za błąd? No czyjś troll... Aha no OK ale czy czasem easter eggi to nie są właśnie takie trolle???


    Znalazłem ten smaczek lata temu, a wiecie czemu sobie o nim przypomniałem? Dlatego:



    Założę się że nikt nie wie co jest nie tak na tym ss... Otóż dam głowę że ponad 10 lat temu na bank stał tu npc. Wiem bo jako jeszcze nastolatek robiąc qesty stanąłem moim mamutem w drewnianej zbroi tak, żeby ten właśnie npc stał centralnie w nodze mojego wierzchowca....


    Warto się zastanowić czy jakiś błąd który napotkaliście nie jest wielkanocnym jajeczkiem zostawionym przez kogoś.


    Kiedyś był event polegający na szukaniu takiej babci problem w tym że ta babcia była npc od misji w logar. To może być wskazówka gdzie i czego szukać. Mianowicie ztrolowanych misji...


    Jeżeli coś znajdziecie zamieśćcie proszę tu;)

    Teraz dam się ponieść fantazji:P


    Ten pakiet jest wręcz interaktywnym tworem artystycznym. Gracz stawiany jest przed dylematem: Teraz czy później, mieć czy móc, serce czy rozum. Człowiek postawiony przed wyborem teraz i strać albo potem i czekaj musi dokonać wyboru gdzie rolę gra nie tyle strategia lecz najdoskonalszy interfejs świata: ludzka natura.


    Nie no a tak serio to fajny pomysł ale nie wiem czy nie zachwiało by to (kolejny raz) rolą nagrody w Runes of Magic. I tak się ma tego od grona.

    Witam


    Po reinstalacji sytemu launcher nie zapisuje danych logowania. A przynajmniej muszę przechodzić proces logowania za każdym odpaleniem launchera. Miał ktoś tak? Wie ktoś jak to rozwiązać?

    Jest to Twoja subiektywna opinia, którą wyrażasz będąc pod wpływem silnych emocji, a nie prawda.

    Może wyrażę swoją "subiektywną" opinię. Długi czas temu z nieznanych przyczyn zostało zbanowane moje inne konto gdzie doładowywałem diamenty. Nie grając nie mogłem złamać żadnych zasad itd. itp.. Nie ukrywam z tego powodu wielkiego żalu do gf i czuję się okradziony. Walka z supportem zakończyła się moją porażką i upadkiem w moich oczach systemu wartości supportu. Dodam że support gf stwierdził że ban jest spowodowany prawdopodobnie problemami z płatnościami. Zaznaczam że nie grałem więc żadnych płatności nie mogłem osobiście dokonać. Za to może być powiązane to z faktem że miałem atak hakerski gdzie straciłem też własne pieniądze z konta bankowego, które zostały przelane na nieznaną mi grę należącą do GF, ale udało mi się dojść że nie był to RoM (w wyniku pojętych działań przez policję, bank, i pośrednika płatności). Ubolewam nad tym że GF wspiera ten proceder.


    Dodam że kontakt z suportem np. Steam zakończył się w 100% sukcesem a i zadbali (chociaż nie musieli) żebym się poczuł bezpiecznie.

    Nie no pod tym względem jest ok:) Tak się zastanawiam czy nie było by fajnie odnosić się troszkę do fabuły gry i misji... Bo widzisz w takim kompletnym sandboxie jak minecraft wciskają na chama jakąś fabułę do filmików a tobie ją daje już gra i masz o czym wciągającym gadać:)


    P.S. Masz ode mnie prezencik na skrzynce:P Używaj go tylko w razie potrzeby:P

    Do roma kup jakąś tanią kartę grafiki za 100zł (chyba gdzieś mam mogę podesłać bo kurz zbiera) i trzeba by mieć 4gb ramu a co do procka to nie wiem


    A i nie za bardzo możesz robić przerw w narracji bo źle to wygląda (ja bym takie momenty cioł)

    Podbijam



    Podbite komplecik. Z addonów QuestHelper na razie polecam nie wsadzaj wszystkiego od razu z interfejsem się wstrzymaj. Co do ustawień polecam takie:

    6057593b383bc.bmp.html



    Nie generują Crashy właściwie może być ich mniej niż na twoich ustawieniach. Obraz też jest bez porónania

    Zaqes powiadasz że jak bym założył płytę i młot trzymałbym aggro i miałbym swoje ukochane wartości obronne? A co z ludźmi co by mi gadali że źle robię ignorując metę? Co jeżeli wierząc jednej osobie (co prawda tankowi) popełnię błąd i wydam ogroną ilość pieniędzy na nowe eq a tu nic z tego nie wyjdzie i nie będę trzymać aggro?



    Klaymen nie wiem jak to jest w RW ale balans nie wychodził im a z ryckiem sprawa się ciągnie od początku praktycznie. Ale jak przypuszczam mają nowych ludzi zajmujących się RoM więc przyszłość jest być niewiadomą

    Klaymen właśnie chodzi o to żeby było po co chodzić w płytach. Tu nie jesteś tym w czym chodzisz nie takie są założenia gry i w poważaniu mam widzimisie graczy ze względu np. na takie równania:


    a+b+c+rycerzWPłycie=renomaGry


    d+e+f+renomaGry=dobroGraczy


    Tak się przy okazji składa że:


    e+f+g+renomaGry=dobroGF


    Więc się nie dziwcie że daje pomysły które mogą się nie spodobać bo korzyści nie są takie jasne.


    Rycerz w płycie nie ma aggro? Da się może załatwić

    Rycerz w płycie jest papierowy? Da się może załatwić

    Rycerz w płycie niewykorzystujące potencjału obrony? Da się może załatwić

    Rycerz nie kręci depsa? Zapomnij


    Mówie to ja a RW na pewno przytaknie.


    Jak już dawać pomysł to "z buta" i aby trafny, który rozwiązuje problem u podstawy.


    Avaxis łotrem dopiero zaczynam przygodę ale chyba to jest klasa bardziej pod PvP

    A może zaplanowany już jest ok? Tylko użytkownik w inny (prawidłowy) sposób użytkuje klasę. Balans się kłania. To że możesz bić więcej po poprawkach nie znaczy że powinieneś (pat masz z siły, zręczności i sam patt jako taki nie nażekaj że masz mało). Nie znam dokładnie twojej klasy ale istnieje możliwość że byłaby bardziej kandydatem do znerfienia:P


    Najprościej byłoby chyba zrobić Runes of Magic 2 od początku żeby wszystko naprawić, zbalansować, wyregulować, bo trzeba by wywrócić świat Taboei kompletnie do góry nogami. Jednak mamy to co mamy

    Crepu właśnie o to walczę, efekt ten sam... Tylko implementacja inna- według mnie znacznie prostsza. Co wy się uparliście na te modyfikacje istniejących setów? Tak było może tak w historii że dodano do setu skila ale nic nie zamieniano modyfikując właściwości przedmiotu. A jeżeli było by to trochę niedopasowane to znowu lecieć wszystkie sety zmieniać? Tak zmienia się jedną zmienną i tyka jak należy a nawet można w przyszłości dostosować jakby coś się w grze działo.

    Nieznajomek dziękuje za podanie przykładów. Tak więc powyższy post kolegi proszę traktować jako potwierdzenie moich słów i potrzeby wprowadzenia balansu ponieważ widać do jakich absurdów dochodzi. To już wiem że to "białe ataki" bosów powinny być silniejsze żeby wymagały przywdziania płyty. Większość klas powinna być dotknięta balansem ale nie tylko bo też bosowie.



    Pragnę dodać GF i RW że wola graczy wolą graczy a dobro i klimat gry swoją drogą:


    ...bo jakieś agroo od parowania to będą znikome ilości jak obrażenia od światła na k/m'ie xD

    Oczywiście wiesz coś czego nie wiedzą specjaliści z RW jakby to robili:/


    Do tankowania na rycerze wystarczy tylko mocna broń i wysoko splusowana tarcza by dawała jak najwięcej defa...

    Czyli przyznajesz że cały ten patt nie potrzebny...


    Owszem, zgodzę się,że łatwiej tankuje się wd/w czy ch/r, bo te klasy są zrobione pod tankowanie konkretnego celu, ale obie te klasy nie utankują grupy mobów, bo nie mają aoe z przelicznikiem do agroo.

    Sugerujesz że rycerz jest przeznaczony wyłącznie do tankowania mobów?



    W ryckowe sety czyli płytowe, musiałby zostać dodany patt i kryt, by był sens ich noszenia...

    Przerobić set defensywny na ofensywny z więkrzą obroną:D;(


    W ryckowe sety czyli płytowe, musiałby zostać dodany patt i kryt, by był sens ich noszenia, aktualnie za dużo się na nich traci względem kolczych setów czy setu z auli( no sorry tracicie na samym eq jakieś przeszło 20-30k pattu, i z dobre 4k kryta jak nie więcej, na koszt parowania, które rzadko kiedy dupe ratuje i jest zbędne bo rycerz na durnym k/w ma 2 skile które dają dużo więcej parowania niż te 2 sety razem wzięte ;)

    To o co w końcu ta cała twoja wojna? Zdecyduj się w końcu. Może zabrońmy ryckom nosić kolcze skoro ani kryt ani pat niepotrzebny:/ ciekaw jestem czy wtedy zaczęli by chodzić w skórach...


    ...więc nie wiem czy jest sens zmieniać cokolwiek poza wprowadzeniem zmian w setach płytowych by, były wkońcu opłacalne

    No i właśnie to proponuje!!! Dziękuję że się na koniec ze mną zgodziłeś:thumbup:



    Niestety nie można traktować poważnie głosów wszystkich graczy bo doprowadzi to do jeszcze większych absurdów. Nie wątpię że kolega na pewno jest najlepszym game desinger'em w swojej miejscowosci.


    Przepraszam za to ale wręcz nie mogłem się powstrzymać:P

    Też mam set górny płytowy i każdy mówi że to źle że powinienem mieć kolczy że aggro bym leprze trzymał. Mówi mi się że bez patu nie przebije obrony, a bez krytyka będę mało bił, i nie będę trzymać aggro. Daje mi się do zrozumienia że bez ataku fizycznego i bez krytyka jako rycerz byłbym nikim. W złą stronę to poszło. Lubię być nie do zabicia i mnie to rajcuje ale żal mi patrzeć że ktoś w pełnej kolczej statowany 4xwytrz/pat 2xwytrz/pż (albo i 6xwytrz/pat) trzyma lepiej aggro i do tego jeszcze bije coś.

    Krytyk, krytykiem. Patt pattem. Ale 30% Parowania i dodatkowych uników nic nie zastąpi 🙂

    No i jeszcze dodatkowa obrona;)



    Patrząc na ślady w grze widzę że według założeń pierwotnych rycerz miał nosić płytę i młot. Poszło jednak coś źle i zamiast wybierać wartości obronne już od samego początku trzeba było wkładać jakiś pat i brać w ręke miecz żeby trzymać aggro. Gracze wyłapali że szeroko pojęta obrona ssie bo i tak bosowie walą % i zamiast wartości obronnych zaczęły wchodzić wartości zwiększające obrażenia. Żeby w pełni to naprawić moim zdaniem trzeba by:


    -Wprowadzić aggro od wartości parowania.

    -Znerfić aggro ze skili.

    -zrobić żeby bos zadawał większe obrażenia tankowi.

    -O dziwo troszkę bym podniósł obrażenia bo dochodziło do paradoksów gdzie zanim ubiłem moba kolejny się respił i tak można w kółko (chodzi mi o skile święty cios(troszkę) i kara(więcej))


    No i wtedy ryc w kolczej niech sobie dalej udaje DPS.


    Nie chcę krytykować ale twórcom roma od początku nie wychodziły balansy postaci. Możliwe że dlatego nie było balansu tak długi czas:P