Posts by Destoy

    Moim zdaniem to wystarczyloby dodac krytyka zamiast parowania do plyty i po problemie :)

    Ok jednak się z tobą wpełni nie zgodzę:

    1. To by było druciarstwo według mnie (poskręcać wszystko aby działało).

    2. Parowanie pierwotnie miało być atutem rycerza ale nie wyszło. Klasa zostanie naprawiona.

    3 Implementacja: zamiast zmieniać ręcznie statystyki itemów lepiej dodać bądź rozbudować kod o 1 linijkę (Aggro=Aggro*(Parowanie*x%)) w odpowiednim miejscu (np.: w przypadku obrażeń od światła, tylko w przypadku rycerza lub nawet też czempiona w odpowiedniej formie (itd.), w przypadku wszystkich klas ale w przypadku czempiona w odpowiedniej formie by nie działało bądź działało na odwrót (-aggro)). Ale jeżeli chodzi o to to trzeba siąść i pomyśleć chwilę gdzie i jak by było najlepiej.

    Cel balansu: Ubrać w końcu rycerza tak jak powinien chodzić (w kolczej i tak już za dużo klas biega)


    Polegałoby to na tym żeby rycerz dostawał z parowania pasywne aggro i ewentualnie wprowadzić obrażenia od parowania żeby zastąpiło trochę krytyka.

    Co do lustrzanego świata to jest to przemyślana i świetna implementacja, chociaż nie jest wolna od błędów. Swoją drogą wyglądają na umyśle żeby nie odstawało to jakościowo od reszty. Tak wiem że mogą lepiej ale aż żal że nie mogą tego pokazać:P Co do serc cenedrili to jest możliwe że cały stos da się odpisać i moim zdaniem byłoby to zgodne z założeniami gry i nie można by tego uważać za exploit;) Ale tu musi się wypowiedzieć ktoś z GF.

    Witam


    Mam taki "problem" klikam obok zwierzaka (a nawet dalej niż obok) i mi go zaznacza przez co nie mogę się sprawnie poruszać, zbierać dropu, itp. itd. Skalę problemu pragnę przedstawić na filmiku:


    https://youtu.be/tB8EU6Scbfs


    Wyobraźcie sobie teraz że mam takiego molocha cały czas przy sobie...


    W związku z tym problemem mam prośbę: Można by zmniejszyć ten obszar zaznaczenia peta do jakiegoś logicznego, albo znaleźć inne roziązanie?

    Jakimś dziwnym cudem miałem nowy launcher w romie a grałem przez steam. Uruchomiłem, zalogowałem, dałem opcje napraw i problem chyba znikł.... Generalnie teraz gra chodzi lepiej. Podobna opcja na steam nie dawała takiego efektu. Teraz będę grał przez launcher GF.

    Występuje niezależnie od ustawień grafiki czy okna mam 2 klawiatury oryginalną lenovo oraz X7 g100 (zabytkową niepełną klawiaturę gracza) które testowałem w wszelakich możliwych konfiguracjach (wykluczam). Win 10 64bit. W żadnej innej grze ani programie nie występuje ten problem. Komputer stacjonarny. A dokładnie wygląda to tak jakby RoM dostał sygnał puszczenia klawiszy (up).

    Witam


    Mam taki problem:

    Wciskam cały czas np. W i poruszam się do przodu. Często jest tak że przestaję się poruszać tak jakbym puścił przyciski poruszania i staję w miejscu. Wtedy muszę jeszcze raz wcisnąć przycisk. Pomóżcie bo przeszkadza to znacznie w taktykach i po prostu denerwuje... Dzieje się tak z wszystkimi przyciskami poruszania.

    Wiem że Crashe to błąd znany ale chciałbym rzucić trochę światła na to zjawisko. Mianowicie dzielę je ze względu na powód występowania:


    - Zmiany w interfejsie: Wystarczy zrobić parę zmian w interfejsie (np.: zmiany skili na pasku szybkiego dostępu, zmiany w addonach) i nawet stojąc w spokojnym miejscu dostaniemy po jakimś czasie crash.


    - Poruszanie się blisko fontann: Tak... Teleportuje to gracza do realnego świata zadziwiająco skutecznie... Jedna fontanna jest zamieszczona do góry nogami na suficie którejś instancji i nie chcę czitować, ale chciałbym się przekonać czy krążąc wokół niej dostanę też crasha.


    -Nietypowe obciążenie karty graficznej: (Aktualnie prowadzę testy) Chociaż gra pokazuje mi że jest rysowanie np.: 40 fps i jest rwanie obrazu sterownik grafiki wskazuje że rysuje stabilne ponad 150 fps. Nie znam się na tym, lecz wygląda na to że karta rysuje 1 klatkę kilkukrotnie. W celu sprawdzenia ustawiłem funkcję Radeon chill na wartości 40-60 fps. Według moich założeń powinno to usunąć bądź zminimalizować problem. Testuje na najwyższych ustawieniach, niestety ze względu na zacinanie komputera po błędach krytycznych przy pełnym ekranie, robię to w oknie.


    Edit


    Po testach przy wymuszonych 30 fps przy rożnych ustawieniach grafiki i w rożnych miejscach Zauważyłem że poprawia to znacząco stabilność gry. W Dalanis w okolicach fontanny doświadczałem dużo mniejszego rwania obrazu a biegając w kółko próbując wygenerować crash udawało się to ale występował znacznie rzadziej. Wcześniej nie mogłem zrobić 1 kółka wokół fontanny w tych samych warunkach bez ograniczonych fps. Po ograniczeniu fps rwanie obrazu i crashe występowały znacznie rzadziej (nawet raz biegałem aż się znudziłem i crash dostałem dopiero odbiegając od fontanny). W Dalanis testowałem na najwyższych ustawieniach, w oknie. Stwierdzam że owo zjawisko może być główną przyczyną występowania błędów krytycznych wszelakiej maści.

    Problem dotyczy również skrzynek na lustrzanym świecie. Poniżej 2 screeny zrobione w czasie ~40s od siebie. Skrzynka jest stała, tak stoi.

    A podniosłeś ze skrzynki łup?


    Problem jest dosyć unikalny i nie do zaobserwowania dla pojedynczej jednostki i żeby dojść do sedna trzeba współpracy całej społeczności.


    Na screenach jest widoczne że gracze mają przywołane zwierzątka i to je łączy.


    Edit


    We wszystkich przedstawionych sytuacjach trzeba było się odpalić na drop. Może jakiś buff albo "przekręcenie licznika"?

    Podejrzewam że w romie skończyła się możliwość dodawania nowych pełnoprawnych lvl cap i z tond ten system. Tak naprawdę to jest on obejściem ograniczeń jakie stawia gra (np. nie można stworzyć eq na 105lvl, ale można tylko sprawić żeby trafienie bosa wymagało takiego poziomu szczytu)


    Personalnie odbieram to jako wyrażenie ogromnej chęci rozwoju gry (mimo przeciwności) przez GF i RW. Brawa i gratulacje:) Jednak mam wątpliwości: czy jeżeli garstka osób będzie mogła zrobić instancje to nie zdobędą w ten sposób monopolu w grze? I tak ceny rzadkich itemów wynoszą blisko 1kkk (co w przeliczeniu daje ponad 100pln).


    W takiej sytuacji jestem zmuszony, dla dobra gry, cofnąć obostrzenia dotyczące moich pomysłów prezentowanych tu na forum. Jednak stanowczo naciskam na wprowadzenie w życie między serwerowego domu aukcyjnego który poprawi żywotność i grywalność rom.


    Pokazaliście że jesteście w stanie ominąć system i stworzyć coś wbrew ograniczeniom. Nie chcę Was karać mówiąc "dajecie taki kontent a gry po ludzku nie jesteście w stanie połatać". Jednak widać że Runewaker Entertainment ma nowy, świeży zespół z głowami pełnymi pomysłów i może warto by było dać im do poczytania kod przy kawie (w szczególności zarządzanie pamięcią pasowało by przepisać na nowo) dziękuje za uwagę:)