Burzowe wzgórza

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Na burzowych wzgórzach możemy zdobyć runki, itemki na postac jak i itemki z IS..


    Tu chciałbym opisać wam pewne rozwiązania:


    Wprowadzić możliwość wejścia na burzowe wzgórza co równą godzinę, czyli 24 możliwości z limitem wejść (lub 12 możliwości z limitem) do max 2 wejść dziennie, po crashu, wylogowaniu itp wracamy oczywiście w to miejsce przed upływem naszego czasu. Jednym słowem możemy wejsć o godz 8 rano a później o 18 jeszcze raz i koniec.

    Limit tyczyłby się również ilości zdobywanych skrzyń do 100 max danego poziomu z jednego wejscia, czyli max 200 dziennie. Można zmniejszyć do powiedzmy 75szt, szansa i tak jak wiadomo jest nikła na dostanie tego czego się chce..


    Ilość mobków zwiększyła by się a Bosy które niczym, naprawde niczym nie różnią się od zwykłych mobków pozostały by jako wyznacznik kolejnej fali. Tzn. Wyznacznikiem pojawienia się kolejnej fali, funcje przejmuje zabicie Bosa a nie wszystkich mobków. Obszar podążania mobka za nami byłby ograniczony w znacznym stopniu.


    Z mobków jak i z bosa (o ile ma cokolwiek zostawiać po sobie), leciały by od tej pory itemki instancyjne do maks 92 lvlu jak to ma miejsce w tej chwili przy zwykłych przedmiotach.

    Pomogło by to nowym graczom uzyskać itemki z nizszych nie opłacalnych juz instancji przez wielu graczy. Dało by to też możliwość zebrania elit skili dla nowoprzybyłych jak i kolekcjonersko dla starych graczy. Itemki w ten sposób pozyskane były by Przypisane do Postaci - nowość, niemożliwe zniesienie przypisania a nie zaawansowane zniesienie eh..


    Szansa na wypadnięcie przedmiotu instancyjnego oczywiście losowa i z założenia ma pomagać nowprzybyłym graczom, lub powracającym do gry.


    Jest już zbyt wiele instancji na które się poprostu nie opłaca iść a nowi gracze czy osoby zbierające set skile kolekcjonersko tracą tą możliwość..



    Pozdrawiam

    Klient i gracz Marianelwuo

  • Są dwie wejsciówki na burzowe , jedna w godzinach porannych , druga w godzinach wieczornych i jest to dobre rozwiazanie. Wprowadzenie limitu zdobywanych skrzyń to chyba najgorszy z mozliwych pomysłów jaki do tej pory widziałem odnośnie burzowych.


    Jeżeli wyznacznikiem konca fali było by zabicie bossa to "Burzowe wg twojego pomysłu " trwało by 10 min jesli trafił by sie ktos złośliwy xD - wejscie zbicie pokoleji 20 bossów i po twoich burzowych.


    Aktualnie jest ze po zbiciu ostatniego moba z fali zwyklego lub bossa skrzynki znikaja po około 30 sek. U ciebie nie było by czasu nawet na zebranie 10 skrzynek z kazdej fali bo zawsze znalazl by sie ktos kto by for fun ubil Ci te wszytkie 20 bossów jeden po drugim.



    Odnośnie itemów instancyjnych wypadajacych z burzowego to spowodowało by ze ludzie zamiast robic party na instancje to poprostu chodzili by tylko i wylacznie na burzowe.


    i znów napisze że chyba jesteś tu strasznie zagubiony / samotny / nielubiany że nie umiesz znalezc party na instancje z set skilami.

  • Kompletnie nieakceptowalny pomysł. Przeorganizowanie Burzowych wg Twojego pomysłu spowodowało by tak jak pisze Pan Doria że ludzie zamiast chodzić w Party na instancje po set skile chodzili by na burzowe. (problem niskolewelowych set skili powinien byc rozwiazany systemowo przez zmiane przypisania itemów z "po podniesieniu" na "po założeniu" dla wszystkich skillitemów z instancji poza 3 najwyzszymi (aktualnie: Panteon; grobowiec dusz; swiatynia słońca" - a po wprowadzeniu kolejnej instancji zmiana przypisania dla Świątyni Słońca)


    limit zebranych skrzynek - kompletnie odjechany pomysł ( wprowadżmy moze kartki na skrzynki z burzowego xD ) czemu to niby miało by służyć ???


    Zmiana sposobu zakończenia fali bezsensowna moim zdaniem - aktualnie skrzynki pozostaja na ziemi 3 min od zbicia moba przy nie zbitym bossie i mobach , i znikają po 30 sek po zbiciu ostatniego moba z danej fali (zwyklego lub bossa ) wyjatkiem jest ostatnia XX fala gdzie skrzynki z kazdego moba leża 3 min po jego zbiciu. Wg Twojej zmiany wystarczylo by zbic bossa by zniklo wszytko wiec ilosc zebranych skrzynek drastycznie by spadla przy 1 toksycznym graczu ( a znając społecznosc serwera Gaia była by to nowa zabawa dla wiekszosci hlvl graczy)

  • Kompletnie nieakceptowalny pomysł. Przeorganizowanie Burzowych wg Twojego pomysłu spowodowało by tak jak pisze Pan Doria że ludzie zamiast chodzić w Party na instancje po set skile chodzili by na burzowe. (problem niskolewelowych set skili powinien byc rozwiazany systemowo przez zmiane przypisania itemów z "po podniesieniu" na "po założeniu" dla wszystkich skillitemów z instancji poza 3 najwyzszymi (aktualnie: Panteon; grobowiec dusz; swiatynia słońca" - a po wprowadzeniu kolejnej instancji zmiana przypisania dla Świątyni Słońca)


    limit zebranych skrzynek - kompletnie odjechany pomysł ( wprowadżmy moze kartki na skrzynki z burzowego xD ) czemu to niby miało by służyć ???


    Zmiana sposobu zakończenia fali bezsensowna moim zdaniem - aktualnie skrzynki pozostaja na ziemi 3 min od zbicia moba przy nie zbitym bossie i mobach , i znikają po 30 sek po zbiciu ostatniego moba z danej fali (zwyklego lub bossa ) wyjatkiem jest ostatnia XX fala gdzie skrzynki z kazdego moba leża 3 min po jego zbiciu. Wg Twojej zmiany wystarczylo by zbic bossa by zniklo wszytko wiec ilosc zebranych skrzynek drastycznie by spadla przy 1 toksycznym graczu ( a znając społecznosc serwera Gaia była by to nowa zabawa dla wiekszosci hlvl graczy)

    I o to mi własnie chodziło. O dyskusje i sugestie. Od sugesti do realizacji powstało by kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset zmian aż do wersji finalnej.

    Spodobało mi się to co pisałeś o rozwiązaniu problemu z set skilami. Spodobał mi się twój pomysł :).

    Pozdrawiam :)

  • W sumie zgadzam się że wyznacznik samego zabicia bossa mógł by nie być zbyt dobrym pomysłem biorąc pod uwage to co napisałeś: złośliwy gracz ubił by tylko bosy.

    Dlatego też od sugestii do realizacji dzielą nas setki zmian ;)


    Zagubiony i samotny, tak jestem. Jednak nie chodzi tu o gre :)

    Fakt nie czuje się też lubiany no ale to inne podloze i pewne zmiany ktore u mnie zachodza ;)


    Chętnie bym się z tobą przeszedł w takim party na set skile kolekcjonersko. Powiedzmy na HOS, czy GC i podobne.

    Niektorzy kolekcjonują karty które dają np +1 do siły czy +3 do ataku. Są to małe wartości a koszt ich pozyskania to raczej jak dla mnie nie opłacalna rzecz co do wartości które dają. Więc zbieranie kart traktuje kolekcjonersko jak i set skili nie używanych dla postaci ;)


    Jednak pozostają nowi gracze i powracający czasami gracze z którymi mało kto chce chodzić na niskolvlowe instancje i proponuje ubieranie się z misji i do wbicia 100lvlu bo poniżej nic się nie opłaca..


    Niestety przez Zaawansowane zniesienie przypisania a raczej przez to że przedmioty są przypisane po podniesieniu to raczej nikomu z nas się nie opłaca odpisywać przedmiotów z poziomów 55lvlu ~ 85lvlu które gdzieś tam pewnie trzymamy z sentymentu w skrzyniach. A z tych właśnie przedmiotów mogliby skorzystać inni gracze. Wyjątkiem jest nasza stara biżuteria pozyskana dzięki Auli Ziemii. Tu się opłaca odpisać i sprzedać ;)


    Nie, to nie nasza wina tylko twórcy gry. Bo ja bym chętnie pożyczył, dał, sprzedał itemki robione wiele lat temu ;)



    Dlatego tak jak to gdzieś już pisałem, wątpie że twórcy gry cokolwiek z tym zrobią.

    Jednak rozmowa o tym może mieć jakiś wpływ na rozwój ;)