Posts by Gienek

  Witam


  Mam pytanie odnośnie rzadkich surowców ziołowych.


  W Alchemi i gotowaniu używane są rzadkie surowce ziołowe np; Rozmaryn ; Trawa Bizonów itd aż do poziomu 61 gdzie surowce te przestają być w ogóle potrzebne.


  Moje pytanie brzmi "Kiedy i dlaczego nigdy :D" zostaną wprowadzone jakieś receptury wykorzystujące te surowce.


  Na dzień dzisiejszy zbieranie i przerabianie tych surowców jest totalnie bez sensu , no chyba że ludzie wpłacają to na gildie lub sprzedają u NPC.


  Żeby było śmieszniej ( co w doskonały sposób pokazuje podejście twórców i wydawcy gry do tematu zawartości tej gry) surowce te są dostępne u NPC za Honor :D ( ja się pytam po co skoro sa BEZUŻYTECZNE )  To kolejny przykład na to że po przejęciu gry od Frogster obecny wydawca skupił się na wyciąganiu kasy od graczy zamiast na zawartości produktu oferowanego graczom.


  Podsumowując:


  - po zmianie minigierek i wycofaniu z dropu z nich receptur , zapomniano wprowadzic ten drop do innych mobów.

  - od 60 lvl alchemi nie dodano żadnej receptury wymagającej rzadkie zioła ( dodatkowo wycofano z dropu zielone receptury z poziomów 49-59 np. Mocna Mikstura Siły )

  - od 60 lvl Gotowania nie dodano żadnej receptury wymagającej rzadkie zioła ( dodatkowo usunięto z dropu zielone receptury z poziomów 49-59 np. Placek z lasu Laor )


  Event in game:


  - np Poszukiwanie ukrytego GM

  - poszukiwanie ukrytych skarbów

  - tor przeszkód w zamku GF  - nagrody: Mity / rzadkie jedzeni i potiony / 60% Phiriusy / przemiany petów niedostępne w IS / potki przemian dające dodatkowe atrybuty / 7-14-30 dniowe mikstury i runy transportowe
  Event in forum:


  - konkurs wiedzy o RoM

  - konkurs opowiadania w konwencji Rom

  - konkurs na wymyślenie nowej kompletnej misji

  - konkurs na przydatne Macro  - nagrody: kody podarunkowe / rożnego rodzaju pakiety / nie dostępne w grze receptury i karty potworów

  A co z ludźmi którzy wbili szczyty zbierając 3x300 fragmentów ? czy zostanie im zwrócona różnica w ilości ?


  Czemu w ogóle zmienialiście ten system zamiast dodać kolejny ( np drop "słabszych gwiazd" z instancji w wersji Easy i wymianę na "normalne gwiazdy" w stosunku 10:1 )  W dodatku dodaliście możliwość wymiany fragmentów na kulki Exp szczytu co dodatkowo stawia w gorszej sytuacji osoby które zebrały 3x300 fragmentów i odblokowali Poziomy szczytu, bo nie dośc ze musieli poświęcić więcej czasu na zebranie fragmentów to teraz osoby mające np 200 fragmentów ( nie mówiąc juz o osobach które maja tych fragmentów np +800 a nie wymienili jeszcze na Gwiazdy) nie dość ze będą mogły odblokować Poziomy szczytu to jeszcze zostanie im taka ilość fragmentów że "wyleweluja" sobie poziomy do maxa


  Celes


  A co z ludźmi, którzy już wbili 5 poziom szczytu dla wymaganego starego expa, zwrócicie im exp w postaci kulek albo może przy zwiększonym lvl dacie im nadwyżke expa, którą wbili?


  czy po prostu ich strata ????

  Po prostu jak zwiększa poziom szczytu to exp zostanie odzyskany ( zaliczony na poczet kolejnych leweli szczytu)

  Rozwiązaniem problemu burzowych było by albo:


  - zmiana go w wydarzenie instancyjne dostępne raz dziennie ( ewentualnie 2 razy ) z limitem czasu 60 min na wykonanie.


  lub:


  - dodanie do mobów na burzowym odporności na ataki obszarowe ( by wyeliminować "masowe" agrowanie i zbijanie przez wysoko poziomowe postacie ).  Ale moim skromnym zdaniem nic nie zostanie tu zmienione ponieważ to "lokalny" problem ograniczający się tylko do Polskiego serwera który i tak GF ma w ....

  zawsze moga celogo wywolac blad , by na easy lecialy itemki z harda^^ wtajemniczeni se wyfarmia itemki

  Psiopszczola i do tego właśnie sprowadza się Twój "ogar" i "skill" znaleźć błąd w grze lub mechanice lub coś zbugować a potem farmić hahaha


  Alojzyrom - widze że nadal Cie jeszcze bolą 4 litery po tym jak Cie wykopali z Asgard :D

  No właśnie to jest błąd w mechanice gry bo ograniczenia lewelowe powinny się stosować do wszystkich lub do nikogo. Do tej pory GF nie zwracał na to uwagi bo nie dawało to straznikom przewagi ( lewel mobów i instancji dopasowany był do max lewelu graczy ) a teraz Wydali instancję która jest przewidziana na poziom graczy którego nie wprowadzili ( zastąpili go tylko szczytami które tak naprawdę nic nie daja poza przedłużeniem wyciągania kasy od graczy)

  no wyobraz sobie ze są ludzi którzy są w stanie to zrobic? xd


  To ze ty nie mozesz zrobic insty(poprzednich podejrzewam ze tez nie) nie znaczy to ze nie mogą inni...

  Nie nazywaj robieniem insty wykorzystywania błędów w mechanice gry. Cieszcie się ze zamknęli inste zamiast znerfić klase strażników.

  Powodzenia szary graczu.Wydaje mi się ze twoja przygoda z instami konczy się na gohu xd

  No mi się wydaje że Twoja przygoda z instancjami skończyła się na transferze na Deletere ( ban za nie używanie mózgu).


  A w temacie to zamknięcie tej instancji to źle zrobili ale to i tak nie bedzie miało wpływu na ta grę ( troche pokrzyczy te kilka osób co farmiło inste ) bo i tak itemy stamtąd kosztowały kosmiczne ilości złota nawet w LD i były nie dostępne dla 99% serwera.

  Pytanie, a raczej sugestia do Celes i administracji, o wprowadzenie NPCa z czystymi itemami do t6. Jak wiadomo po wprowadzeniu kontrowersyjnego poziomu szczytu zaburzony został naturalny cykl wprowadzania itemów z wyższym tierem - wprowadzane są nowe mapy, instancje a ten temat lezy, w normalnym cyklu levelowym mielibyśmy dostępność już do takiego NPC'a. Obecnie, aby tworzyć tiery zmuszeni jesteśmy do żmudnej długotrwałej farmy itemów, a wprowadzenie takiego z NPC'a rozruszałoby rynek i upłynniło te tony złota zalegające na serwerze powodujące inflacje.

  Rozwiązanie jest proste:


  Stwórz altowa gildie , wyleweluj sobie ile chcesz postaci (po 1 na kazde konto) do 100 lvl ; zapisuj dziennie na wojne, loguj alty i przegrywaj :D codziennie na każdym alcie 3 pakiety z czystymi itemami na T6. ^^:D:):P8) normalnie nie nadążysz robić dziennych na tych altach by kupowac pfs'y xD na te tiery.

  A jest jakaś osoba sprawującą kontrole nad tym by GM nie wykorzystywał swojej pozycji by:


  1. Utrudnić grę osobą których prywatnie nie lubi :D


  2. Ułatwić rozgrywkę swojej gildi lub osobą które lubi.


  3. Uzyskiwać korzyści materialne dla swoich postaci na kontach prywatnych ( np staty, itemy, losowania, walutę gry ) w zamian za niedozwoloną pomoc.

  A może w końcu wprowadzilibyście do Polskiego IS na stałe lub w formie okresowych promocji kamienie:


  Idealny bezgraniczny Klejnot Mgławicowy

  Idealny Bezgraniczny Gwiezdny Klejnot

  Idealny Bezgraniczny Księżycowy Klejnot

  Idealny Bezgraniczny Słoneczny Klejnot


  Oraz perfekty 16-20


  Dodatkowo może w okresie festiwalu rzemiosła można by wprowadzić do is pakiety z Recepturami nie osiagalnymi w grze ( bez powodu wycofanymi z droopa ) np: talizman


  mikstury z serii Silne:

  Życie

  Zręczność

  Siła

  Inteligencja

  Mądrość  Jedzenie na niewrażliwości:

  Serenstum

  Placek

  Ponieważ mój poprzedni temat został zamknięty prosiłbym informacje jak ponizej :


  Skontaktowałem się z bankiem i z strony wydawcy karty i banku wszytko jest ok, poza tym z moich obserwacji wynika ze problem występuje tylko przy płatności kartą w Państwa systemie płatności. W innych płatnościach wszytko działa ok , za każdym razem wyskakuje dodatkowe okienko do zatwierdzenia płatności kodem .  Prosiłbym innych graczy którzy doładowują diamenty za pomocą płatności kartą o odpowiedz czy proces jest uwierzytelniany dwuetapowo za pomocą dodatkowego kodu sms / tokena/ itd. itp

  Witam


  Poprosiłbym o informacje lub o link do tematu w którym wyjaśnione są zasady na jakich funkcjonuje postać Game Mastera w świecie gry a w szczególności:


  1. Czy osoba czynnie grająca na danym serwerze może byc jednocześnie Game Masterem odpowiedzialnym za ten serwer ??

  2. Czy Game Master po objęciu swojej funkcji może tworzyć nowe postacie na serwerze którego ma "pilnować" ?

  3. Czy jesli osoba wybrana na Game Mastera posiadała postać / postacie na serwerze do którego została "przydzielona" to powinna te postacie usunąć w monecie objęcia funkcji GM ?

  Z powyższego opisu wynika że jest to przerwa czysto techniczna i nie będą wprowadzane żadne zmiany do gry.  Prawdopodobnie wymieniają jakiś sprzęt lub infrastrukturę sieciowa.

  placisz w pln bo ci gameforge zrobił rachunek walutowy na ktory ty przelwasz w pln a im sie przemienia w euro.

  Płace w PLN bo jest stałą cena w PLN w żaden sposób nie indeksowana do € . Jeśli było by tak jak mówisz płacił byś cenę w PLN po przeliczeniu € .

  nie jest udostepniony na teren pl, po prostu ci przetlumaczyli gre i to wszystko. mam sklep internetowy w ktorym mam 3 jezyki polski, angielski i niemecki. wysylam paczki do niemiec tez. I co myslisz ze mam cos przetlumaczone? Guzik mam mam po polsku te dokumenty o prywatności. prawnik mi nie kazal tego tlumaczyc bo ja nie dzialam w niemczech, mam firme w pl tu place podatki i dzialam na terenie polski wiec tylko po polsku mam. Rownie dobrze musialbym przetlumaczyc te dokumenty za wszystkie jezyki w UE bo ktos moze mi przyjdzie z wloch cos kupić, a moze z portugalii. Ja cie goscio rozumiem, ale to jest takie prawne obejscie

  Nie porównuj sprzedaży internetowej do oferowania zgeolokalizowanego produktu.