Posts by Gienek

  Graj, wygrywaj, zgarniaj: event ten zapewni więcej doświadczenia, punków talentu i większe szanse na łup!

  Na starych serwerach:

  • PD +300% podczas misji i od mobów
  • Szansa na łup +200%

  Na nowych serwerach:

  • PD +300% podczas misji i od mobów
  • PT +500% od mobów
  • Szansa na łup +100%

  Pamiętaj, że boost do dropów jest aktywny tylko wtedy, gdy jesteś w grupie.

  Mam małe pytanie , czym spowodowany jest brak boostu do PT na "starych" serwerach ?? Na podstawie czego Team Rom uważa ze na "starych" serwerach społeczność juz nie potrzebuje talentu do rozwijania skili na subklasach . Czemu znów nowy serwer gdzie jest boost na stałe powodujący ze po osiągnięciu 100 lvl , zarówno poziomy szczytu jak i talent jest nabijany kilkukrotnie szybciej niż na "starych" dostaje kolejne wzmocnienie...

  Wprowadzenie Festiwal Urodzinowego jest w tym roku opóźnione, jednak wciąż jest on planowany. Mamy nadzieje, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli przekazać więcej informacji na ten temat.

  Mam nadzieje ze wprowadzenie tego eventu nie będzie opóźnione tak jak "wyprowadzenie wojen z Beta" ( co tez jest planowane od kilku lat ) bo przy waszym "planowaniu" może się okazać ze doświadczymy tego eventu za rok albo dwa albo nie daj Boże na 15 urodziny :D:D:D:D.

  Znamienne jest właśnie Twoje stwierdzenie ze event jest "planowany" a nie ze event będzie wprowadzony tylko z opóźnieniem.


  a tak poza tematem mam pomysł na nowy event z udziałem teamu RoM :D. Marsz pokutny z logar do Ystra ( Shame ; Shame ; Shame ) 8)

  Chyba Runes of Magic w tym roku jest mocno zakochany i niegrzeczny :P, ponieważ wydawca gry zafundował nam naajjjjdddłłłłuuuuużżżżższy event Walentynkowy w historii Runes , oraz chyba nie planuje wprowadzić nam eventu urodzinowego :D. No chyba ze ktoś im tam kalendarze podtentego i nie zauważyli ze już prawie 19.03 ( dzień "urodzin" RoM ) :D:D:D:D:D.


  Aż strach pomyśleć co będzie później , może Wielkanoc bez eventu wielkanocnego , notabene święta są 04.04 wiec mogą się nie wyrobić z jego wprowadzeniem . przecież to tylko za dwa tygodnie .....  No cóż pewnie cały team zajęty jest wymyślaniem jak by tu jeszcze trochę kasy wycisnąć z pozostałej garstki graczy :cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing:

  Wg zapowiedzi:


  Pex, Wędrowny Handlarz oferuje w Sklepie z Przedmiotami następujące towary:

  • Mikstura Umiejętności
  • Kamień Resetujący Podstawowe Umiejętności
  • Złoty Młot do Napraw
  • Runa Przenosząca
  • Kamień Przenoszący do Zamku Gildii
  • Talon na Miejsce Hodowlane
  • Talon na Łączenie Zwierzątek Parami
  • Duży Pakiet Oczyszczenia
  • Cudo Przepowiedni
  • Mycie garów pochłania mnie do reszty!
  natomiast ten który pojawił się na Nawi ma odmienne przedmioty :D


  • 10 doładowań magicznego transmutatora
  • Talon misji dziennej
  • Talon na odkupienie
  • Kamień Oczyszczajacy atrybuty
  • Atrament do znakowania
  • Megafon
  • Ulubiony posiłek
  • Eliksir przebudzenia
  • Delirium wybrnego
  • stalowe ramie

  wiec chyba To co powinien wysprzedał na innych serwerach a nam zostały jakies resztki magazynowe 8)

  W nawiązaniu do nowej informacji o łączeniu serwerów i przyszłości gry:  To może zanim zaczniecie cokolwiek wprowadzać i uzgadniać z RW to może dobrze by było zapytać graczy o opinie odnośnie "waszych" przemyśleń , bo jak często się okazuje "wasze" poprawki często tylko powodują odejście kolejnych grup graczy bo są zupełnie "oderwane od oczekiwać społeczność" i zamiast powodować by gra była ciekawsza i bardziej grywalna powodują efekt wręcz odwrotny ( przykład wprowadzenia szczytów zamiast kolejnego lvl up , zamkniecie Panteonu ).


  Może warto było by przejrzeć tematy z propozycjami z ostatnich 2 lat oraz te tematy gdzie społeczność graczy pisze co "najbardziej boli" i próbować zrealizować choć cześć postulatów tam zawartych zamiast po raz kolejny "uszczęśliwiać nas na siłę czymś co jest w ogóle nie dostosowane do realiów gry"  Ile osób decyzyjnych w kwestii nowego contentu gra w tą grę ?? Ile pomysłów od GM ( tych którzy mają normalne postacie i "słyszą" co mówi społeczność " ) wprowadzanych jest do gry ?? Osobiście uważam ze w temacie kierunku rozwoju gry większą role powinno mieć to by eliminować niedogodności i poprawiać to co "boli" zwykłych graczy oraz wprowadzanie naszych propozycji , bo tak na sam koniec to MY gramy w ta grę i generujemy WASZE zyski .


  A co do stabilności gry to dopóki klient gry nie będzie 64 bitowy to nic nie pomoże. Obecnie serwery wysypują się pomimo tego ze gra na nich garstka graczy. Problem 64 bitowego klienta był poruszany wielokrotnie i jak na razie nic.... a fakt jest taki ze do gry dodawane sa coraz bardziej pamięciożerne efekty/tekstury/itd itp , a klient wogóle nie jest zoptymalizowany by samoczynnie czyścic z pamięci podręcznej klienta wszytko co aktualnie jest nie potrzebne. Dodając do tego fakt ze obecnie klient potrafi obsłużyć maxymalnie 2GB RAM (4 GB po modyfikacji plików.exe) , powoduje to ciągłe crashe po stronie graczy spowodowane tym ze klient nie może już wczytać więcej danych.
  Zapraszam społeczność do komentarzy i podawania propozycji usprawnienia gry :))

  Witam


  Może pomyślelibyście o wprowadzeniu NPC do wymiany:


  - serca cenedrili - ( po wbiciu Cenedrila na poziom 100 nie ma co z nimi robić ) - wymiana np na surowce do ulepszania cenedrili rotatio do dyskusji , lub zmiana przypisania na umożliwiające handel na AH

  - klejnoty doświadczenia z systemu tytułowego - (po wbiciu poziomu IV nie ma co z nimi robić ) - wymiana np na odznaki reputacji lub inne itemy - do dyskusji ,

  - megafony - wypadające z rożnych gash, z skrzynek na burzowych - wymiana na inne itemy z is np. runy przenoszące ; runy portalu, runy przejścia , skrzynki przenośne

  - atrament - po zapisaniu 49 punktów nie przydatne do niczego - wypada z eventów, skrzynek na burzowym - wymiana jak wyżej  Sklep za fragmenty luster, dodanie do sklepu innych itemów np: runy przenoszące; surowce do ulepszania cenedrili , jedzenie i mikstury dla petów ( np potki dostępne za złote jajka możliwe do kupienia bezpośrednio za fragmenty ) - lub inne przedmioty - do dyskusji  Item Shop - zmiana itemów sprzedawanych w Item Shop na nie przypisane i umożliwienie handlu nimi na AH ( przedmioty z IS i tak są wymieniane na gold poprzez zakup prezentów - a umożliwienie handlu nimi na AH , wyeliminowało by przypadki oszustw) - myślę ze spowodowało by to znaczny wzrost zakupu diamentów :))  Zmiana przypisania przedmiotów z instancji np do 98 lvl na przypisane po założeniu - ożywiło by to grę i handel - teraz item np z Bethomi jest nie opłacalny do sprzedania bo trzeba go odpisać. ( a tak średnie lewele miały by możliwość kupna za rozsądną cenę tych przedmiotów)  Innych użytkowników forum proszę o inne propozycje :) i dyskusję

  Jaki sens ma tworzenie nowych serwerów w sytuacji gdy na istniejących brak graczy by cokolwiek ambitniejszego zdziałać ??


  Jeśli chcecie przyciągnąć nowych graczy do RoM to możne zamiast tworzyć kolejne serwery ( jak rozumiem po obrazku zboostowane na exp. PT, droop ) poprostu dodajcie taki boost na istniejacych serwerach. Możliwość szybszego wbicia lewelu i jednocześnie "zasoby" istniejace na "starych" serwerach skuteczniej zmotywuja kogoś do rozpoczecia przygody z Runes niz zaczynanie na nowym serwerze gdzie brak bedzie wielu udogodnień ( np brak itemów z craftu , brak statów ).


  Pomysł na to by wprowadzić nowe serwery w wersji zboostowanej świadczy tylko o braku zrozumienia mechaniki i specyfiki tej gry , Po miesiącu okaże sie ze mimo tego ze bedzie "pierdylion" ludzi majacych 100/100 nikt nie bedzie tam grał z powodu tego ze nie bedzie statów / odpałek / itemów / tierów - bo te wasze boosty nie spowoduja ze ludzie beda szybciej zdobywac łuski/mity/pamiatki/honor/ poziomy craftu i zbieractwa / - a lvl 100/100 ubrany w itemy questowe to max farmienie "worków" i łapanie cavi :)  No chyba że waszym planem jest uczynienie z Runes of magic konkurencyjnego produktu "którego imienia nie wolno wypowiadać" i oprócz bossta odrazu dacie wszytkim na start kompletny wystatowany i wytierowany ekwipunek na 100 , a na skrzynke pocztowa codziennie stacki jedzenia/potek/ itd itp.  Moim zdaniem powinniście się zając dopracowaniem tej gry tak by na istniejących serwerach dało się normalnie grać zamiast tworzyć nowe serwery  a w temacie zapraszam do dyskusji i waszych przemyśleń.

  Oj tu się nie zgodze z moim szanownym przedmówcą. Monetki i pamiątki są farmione, mity i kule szczytów sa odbierane. Gra jest rozwijana , tylko biedny IS padł :( pewnie brak juz funduszy na jego utrzymanie xD

  Od wczorajszego poranka występują chorendalne problemy z dostępem do IS . Odebranie dziennych, odebranie przedmiotów z depozytu, zakup itemów , doładowanie dias graniczy z cudem.


  IS albo się w ogóle nie otwiera, albo wyskakuje okno z błędem, albo otwiera się po kilkunastu minutach i każda akcja trwa tam kilka minut, a po zamknięciu nie można go ponownie otworzyć.

  ta moneta powinna być na 7 dni ( by można było sobie nafarmic "na zapas" ) , lub powinni przedłożyć droop z panteonu do 06.01.2021.  No ale cóż .... :)

  Z tego co zauważyłem to problem jest z komunikacja "do serwera" tzn. po zalogowaniu rosnie Ping, nic nie można zrobić ( nie otwiera sie okno dialogowe NPC, skrzynka bankowa, AH , atakowane moby nie dostają obrażeń ) natomiast wyswietlane są informacje z serwera, kto zalogował , kto sie wylogowal, widac przechodzace postacie, i widac jak gina moby zbijane przez innych

  Czy ktokolwiek z Teamu GF wyjaśni graczom co sie dzieje z serwerami i kiedy problem zostanie naprawiony ??? Od 4 dni występują horrendalne lagi , ciągle rozłączenia klienta i problemy z zalogowaniem. A Polski Team widocznie ma to kompletnie w 4 literach i w żaden sposób nie stara się wyjaśnić zaistniałej sytuacji graczom ( notabene których jest coraz mniej !! ).


  No może poza Celes , która jednak uwaza ze to problem graczy a nie GF mimo tego ze problemy mają gracze z wszytkich europejskich serwerów.

  A możne to Wy powinniście udostępnić logi by to gracze znaleźli problem skoro wasi sysadmini maja z tym problem ?

  Serwer jest ulepszany ( zwiększono ilość lagów, rozłączeń, podniesiono ping do wartości odpowiadaj cenie auta średniej klasy) gra jest rozwijana ( po konserwacji zresztą jak i przed konserwacja nie da się w ogóle grać)  NAPRAWCIE TO BADZIEWIE RAZ A DOBRZE ALBO WYŁĄCZCIE TO BO TYLKO WQ... TĄ POZOSTAŁA GARSTKĘ GRACZY KTÓRZY JESZCZE TU ZOSTALI.


  ***** **

  Witam


  Mam pytanie odnośnie rzadkich surowców ziołowych.


  W Alchemi i gotowaniu używane są rzadkie surowce ziołowe np; Rozmaryn ; Trawa Bizonów itd aż do poziomu 61 gdzie surowce te przestają być w ogóle potrzebne.


  Moje pytanie brzmi "Kiedy i dlaczego nigdy :D" zostaną wprowadzone jakieś receptury wykorzystujące te surowce.


  Na dzień dzisiejszy zbieranie i przerabianie tych surowców jest totalnie bez sensu , no chyba że ludzie wpłacają to na gildie lub sprzedają u NPC.


  Żeby było śmieszniej ( co w doskonały sposób pokazuje podejście twórców i wydawcy gry do tematu zawartości tej gry) surowce te są dostępne u NPC za Honor :D ( ja się pytam po co skoro sa BEZUŻYTECZNE )  To kolejny przykład na to że po przejęciu gry od Frogster obecny wydawca skupił się na wyciąganiu kasy od graczy zamiast na zawartości produktu oferowanego graczom.


  Podsumowując:


  - po zmianie minigierek i wycofaniu z dropu z nich receptur , zapomniano wprowadzic ten drop do innych mobów.

  - od 60 lvl alchemi nie dodano żadnej receptury wymagającej rzadkie zioła ( dodatkowo wycofano z dropu zielone receptury z poziomów 49-59 np. Mocna Mikstura Siły )

  - od 60 lvl Gotowania nie dodano żadnej receptury wymagającej rzadkie zioła ( dodatkowo usunięto z dropu zielone receptury z poziomów 49-59 np. Placek z lasu Laor )


  Event in game:


  - np Poszukiwanie ukrytego GM

  - poszukiwanie ukrytych skarbów

  - tor przeszkód w zamku GF  - nagrody: Mity / rzadkie jedzeni i potiony / 60% Phiriusy / przemiany petów niedostępne w IS / potki przemian dające dodatkowe atrybuty / 7-14-30 dniowe mikstury i runy transportowe
  Event in forum:


  - konkurs wiedzy o RoM

  - konkurs opowiadania w konwencji Rom

  - konkurs na wymyślenie nowej kompletnej misji

  - konkurs na przydatne Macro  - nagrody: kody podarunkowe / rożnego rodzaju pakiety / nie dostępne w grze receptury i karty potworów

  A co z ludźmi którzy wbili szczyty zbierając 3x300 fragmentów ? czy zostanie im zwrócona różnica w ilości ?


  Czemu w ogóle zmienialiście ten system zamiast dodać kolejny ( np drop "słabszych gwiazd" z instancji w wersji Easy i wymianę na "normalne gwiazdy" w stosunku 10:1 )  W dodatku dodaliście możliwość wymiany fragmentów na kulki Exp szczytu co dodatkowo stawia w gorszej sytuacji osoby które zebrały 3x300 fragmentów i odblokowali Poziomy szczytu, bo nie dośc ze musieli poświęcić więcej czasu na zebranie fragmentów to teraz osoby mające np 200 fragmentów ( nie mówiąc juz o osobach które maja tych fragmentów np +800 a nie wymienili jeszcze na Gwiazdy) nie dość ze będą mogły odblokować Poziomy szczytu to jeszcze zostanie im taka ilość fragmentów że "wyleweluja" sobie poziomy do maxa


  Celes


  A co z ludźmi, którzy już wbili 5 poziom szczytu dla wymaganego starego expa, zwrócicie im exp w postaci kulek albo może przy zwiększonym lvl dacie im nadwyżke expa, którą wbili?


  czy po prostu ich strata ????

  Po prostu jak zwiększa poziom szczytu to exp zostanie odzyskany ( zaliczony na poczet kolejnych leweli szczytu)

  Rozwiązaniem problemu burzowych było by albo:


  - zmiana go w wydarzenie instancyjne dostępne raz dziennie ( ewentualnie 2 razy ) z limitem czasu 60 min na wykonanie.


  lub:


  - dodanie do mobów na burzowym odporności na ataki obszarowe ( by wyeliminować "masowe" agrowanie i zbijanie przez wysoko poziomowe postacie ).  Ale moim skromnym zdaniem nic nie zostanie tu zmienione ponieważ to "lokalny" problem ograniczający się tylko do Polskiego serwera który i tak GF ma w ....