Posts by Propelerek

    Serwus Mati.

    Wbiłem "po latach" dobre ponad półtora roku temu, i jakoś trudno mi się "odbić" :):):)

    To zależy jakie masz oczekiwania.

    Jedno jest pewne. Nie tylko to, co dobre i sprawne, znajdziesz na swoim miejscu ;)


    Teraz jest dobry czas na wbicie po latach...

    Na evencie kufrowym, uzupełnisz sobie wiele braków, które "przepadły" Ci przez nieobecność.


    Powodzenia.


    /z TS'a czy innych komunikatorów nie korzystam, wystarczająco wiele mej uwagi absorbuje sama gra czy to forum; uwagę na pogaduchy (i nie tylko) pozostawiam dla mej Najukochańszej (żonki oczywiście) /

    Salamandoro - wszystko przejrzałem. Wszyściusieńko co się dało, włącznie ze wszystkimi skrzyniami, pokojówkami itp. Potem uruchomiłem sobie jeszcze II przegródkę w banku i robiłem generalne porządki na postaci... Albo, poranek spowodował mi "rozdwojenie jaźni" ;) (np. talon na boskie odkupienie podświetlił mi jeszcze dodatkowo "echo" z poprzedniego podglądanego przedmiotu, albo poleciało w kosmos/straciłem jeden talon na boskie odkupienie). Za dużo itemków, bym spamiętał, czy przypadkiem nie miałem tam dwóch, osobno ułożonych talonów na boskie odkupienie - przygotowywałem się dopiero do porządków (i nie wiem, czy się nie układają w stosie, ale chyba tak, choć zawsze mozna wymusić sytuację, by w stosie nie były)... Nie było żadnej informacji w oknie dialogowym o użyciu jakiegokolwiek przedmiotu, zatem zakładam, że to sytuacja, w której przedmiot "zachował się" w taki sposób, jakby został przeniesiony a nie użyty (tylko go po prostu nigdzie nie było). Czasem w podobnej sytuacji, pojawia się taki przedmiot z dużym opóźnieniem lub po zwolnieniu miejsca w plecaku/skrytce, lecz tym razem tak się nie stało. To już mi się czasem zdarzało w innych okolicznościach, tylko nie zawsze miałem czas i ochotę dociekać, gdzie jakiś przedmiot poleciał (bo tam gdzie go oczekiwałem, go nie było).

    Nie ma problemu Salamandro, spadł mi drugi (trzeci) taki talon na sam koniec (z eventu skrzynkowego), jednak cała ta sytuacja pochłonęła przeogromną ilość mojej uwagi i czasu (na dociekanie, czy to aby na pewno nie jakiś mój błąd). Dopóki to nie jest jakiś stały wierzchowiec, albo co gorsza, itemek nad którym się pracuje latami - być może jakiś drobny błąd programowy w grze... Jednak polecam innym uwagę, by przed użyciem jakiegoś ważnego (dla nas na daną chwilę) przedmiotu użytkowego, pozamykać jednak okna wszystkich przechowalni (w szczególności, gdy są "zapchane").


    Zgłaszam błąd.

    Sytuacja zdarzyła się wielokrotnie, na wielu postaciach.

    W momencie, gdy skrytka bankowa jest zapchana i otworzona (nawet przy odblokowanych dodatkowych zakładkach - również zapchanych), użycie itemku z plecaka powoduje jego bezpowrotne zniknięcie.

    Potraciłem w ten sposób wielokrotnie: doładowania transmutora, talon na plecak, czy czapeczkę HD (chciałem ja założyć). To błąd, bo znika w cyberprzestrzeń i ani nie doładowuje/otwiera plecaka czy otwiera skrytki, ani nigdzie nie ma itemku (tym razem intratnego dla mnie). Nie pomaga zwolnienie miejsca w skrytce bankowej, czy odblokowanie kolejnej zakładki. Znika bezpowrotnie. Proszę o zgłoszenie jako oficjalny błąd.

    To nie jest trudne - przetestowanie, że taka sytuacja faktycznie istnieje. Pamiętam sprzed wielu lat, że ten problem już był - nadal nie jest rozwiązany (plecak i znikanie z niego itemków - jest rozwiązany już bardzo dawno temu, ale skrytka bankowa nie). Teraz, gdy jest event "zapychający" - bardzo dotkliwa to sprawa. Straciłem w końcu istotny dla mnie element ubranka HD. :(:(:( (pomimo daty - to wcale nie jest aprils fool joke)



    Posty zostały połączone.

    / Vinelya

    No tak...

    Postać, na której miałem dwa talony na plecak III i dwa talony na plecak IV.

    Ponieważ w "zablokowanym" plecaku III mam pełno itemków, które czas uporządkować, a ogólnie wszystkie możliwe "przechowalnie zapchane na maksa, zdecydowałem o otworzeniu na 7 dni plecaka III. Mając otworzoną skrytkę bankową i skrzynie (obie zapchane na maxa), otworzyłem z torby/plecaka IS, talon na 7-mio dniowe użycie plecaka III. Plecak III pozostał nadal zablokowany a talon zniknął (brak również reakcji w oknie dialogowym). Ponieważ chwilkę wcześniej podobną sytuację miałem z dwoma doładowaniami transmutora (jednak po dłuższej chwili itemki pojawiły się - jednak przeniosły się do pustego miejsca i skrytce bankowej/IS) - odczekałem dłuższą, a nawet bardzo dłuższą chwilę. Bez reakcji. Przelogowałem konto - bez reakcji. Przelogowałem grę - bez reakcji... Przeszukałem wszystkie możliwe miejsca, w które talom mógłby się przenieść... Nie ma, jest tylko jeden (a były dwa).

    Wygląda na to, że jeden talon na 7-mio dniowy plecak III po prostu zniknął bezpowrotnie bez żadnej reakcji po użyciu :(

    Szkoda.

    Sądzę, że jest tu jakiś błąd, bo sytuacja podobna już mi się ostatnio parę razy zdarzyła, jednak z powodu mniejszej wagi przedmiotu, który po przenoszeniu czy użyciu bez reakcji po prostu zniknął, nie robiłem z tego żadnej sensacji (bo szkoda mi było czasu i uwagi na dochodzenie tego, co i jak się stało). Jednak na ten talon, czekałem z zablokowanym plecakiem od roku (aby tam posprzątać i przenieść sobie niektóre rzeczy na "lepsze czasy")...


    PS


    To jedna z tych "zadbanych" 10-letnich postaci (zatem i itemków na niej sporo). Od rana robię na niej porządki - już skończyłem. Uruchomiłem ten drugi talon (tym razem wszystkie dodatkowe okienka przechowalni miałem pozamykane) i zadziałał. Po tamtym talonie jednak, ślad bezpowrotnie zaginął. Pocieszającym jest w tym wszystkim fakt, że na koniec, jak robiłem kufry w ogrodzie, finalnie wypadł mi "talon na plecak III - 7 dni". Szkoda tylko tej mojej uwagi i czasu na całą sprawę, ale jednego jestem pewien - coś jest nie tak z tym używaniem przedmiotów/przenoszeniem ich, do/przy pełnej przechowalni i trzeba uważać na taką sytuację, bo istnieje zagrożenie, że stracimy przedmiot.


    /jeśli nie będzie innych, dodatkowych zgłoszeń o podobnych sytuacjach - temat do zamknięcia za jakiś czas/

    Od północy, IS pokazuje błąd. Sądzę że ma to związek z podmianą m.in. "nowego" bonusu lojalnościowego. I mam również nadzieję, że rano problem zniknie :):):)


    PS


    Rano już wszystko z IS działa ("po staremu", z zachowanym progresem i nowymi itemkami)

    Wróciła "stara" skórka CBL a w niej zachowany progres sprzed eventu 10-cio dniowego. Ponadto - na koncie, na którym odbierałem dziś bonus - a przypadł mi tygodniowy - dostałem "hartowany mgławicowy" :):):). Reszta itemków (środka tygodnia) na razie bez zmian.



    Post został przeniesiony do odpowiedniego tematu.

    / Vinelya

    Ja dostałem. Na konto swoje i to, które zakładałem dla małych jeszcze wtedy, moich dzieciaków :). Zatem, i z nimi zaczynałem na europejskim serwerze, ale to takie zamierzchłe czasy, że nawet tego nie pamiętałem :)


    Zaraz opiszę co w nim jest (założyłem osobny temat dla zaciekawionych), bo właśnie odebrałem. Ale tytuł jest tylko w "Bohaterskim". "Bohaterski" po odebraniu "Legendarnego" jest nadal dostępny na tym koncie, zatem tytuł również do pozyskania :)

    Bedę na bieżąco pisał co wpada.


    1. Otwieram "Bohaterski" (konto stare, ale nie od poczatku - załapuje się na "siedmiolatka")

    - "Bi, bi, bi bi bi... "Opróżnij plecak "sklepowy"... "Opróżnij plecak "sklepowy"...

    - opróżniam - wpada "Pakiet Sylwestrowy"/unikalny przedmiot, a w nim tytuł "Dziękuję że jesteś" tzn. "Wielkie dzięki za twe towarzystwo"

    - opróżniam dalej... - wpada "Pakiet z Kostiumem Bohatera Taborei".

    - robię jeszcze jedno miejsce... pusto...

    - Sprawdzam, czy w pakiecie są skrzydła: - nie ma. Mamy tam:

    1. Srebrny Hełm Bohatera Taborei

    2. Srebrna Zbroja Bohatera Taborei

    3. Srebrne Rękawice Bohatera Taborei

    4. Srebrne Spodnie Bohatera Taborei

    5. Srebrne Buty Bohatera Taborei

    - Robię Look: ctrl+LPM - Dość ładna zbroja dla tanka... Taka z zielonymi dodatkami, ale nie wymiata... (pobrałem na postaci męskiej, ale ze zbrojami jest tak, że postać kazda postać żeńska wygląda jak Brienne z Tarthu), szkoda tylko że, to mój łotromag... btw. Bardzo wiele lat temu, były dosępne takie fajne (i nie wiem czy nie fajniejsze nawet) uniseksowe zbroje w ofercie króciótkiej... wszystko po 3 dias (a może i po 5). Ciekawe czy ta też jest uniseks


    cdn.



    2. Otwieram pakiet: "Wielkie dzięki za twe towarzystwo".

    - szukam, szukam.. jest:

    8% prędkości ruchu

    88 - wszystkie atrybuty

    40% - PT

    20% - szansy na łup


    (Piękny pakiet, ale trochę mi szkoda na tej postaci mojego... "co się tak gapisz.." - gdybym wiedział - chyba bym pobrał na innej postaci. Zrobię to na kolejnym koncie - warto wiedzieć.)



    3. Otwieram pakiet: "Pakiet z Kostiumem Bohatera Taborei".

    - Jest to, co opiasno. Uniseks.

    - Idę ubrać pokojówkę :):):) Brzydka jest ;)

    / na pokojówce... jej piersi w tej zbroi sięgają kilometra ;) /


    aaa... żadnej sensacji, normalne 100/100.



    4. Odebrałem "Pakiet z Kostiumem Legendy Taborei"

    - podglądam (złota zbroja z wielkimi lwami na naramiennikach i czerwoną peleryną).

    - zawartość:

    1. Złoty Hełm Legendy Taborei

    2. Złota Zbroja Legendy Taborei

    3. Złote Rękawice Legendy Taborei

    4. Złote Naramienniki Legendy Taborei

    5. Złota Peleryna Legendy Taborei

    6. Złote Spodnie Legendy Taborei

    7. Złote Buty Legendy Taborei

    Mam już set ~"Złotego Lwa" ale ten jest inny, jednak, nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że znam ten set sprzed wielu lat. Nie zdecydowałem się wtedy na niego, bo ten "Złotego Lwa" był "przystępniej" dostępny.

    - otworzyłem pakiet i założyłem na żeńskiego manekina. Prezentuje się naprawdę nieźle. Wszystkie itemki 100/100, uniseks.

    Thormord.


    Ogłosili BUG'a.

    Ktoś, pewnie zamiast siedzieć i świętować, usiłuje to naprawić.



    Może jakoś to zrekompensują.



    PS


    Jak Ci jeszcze cosik diasków zostało, kup sobie jakieś wdzianko po piątalu, albo zrób zodiaka na kartę (póki szczęście większe na serwerze).. po prostu znajdź coś, co cię ucieszy...

    Jedno drugiemu nie przeszkadza. Zawiść, narzekanie czy złorzeczenie to jedno a rozczarowania to zupełnie inna bajka.


    Póki co, we mnie również sporo rozczarowania.


    No i... nie znalazłem jeszcze przyobiecanych pakietów z ubrankami.

    Fakt, przeoczyłem wczoraj północ i może poleciało na któregoś z altów... ale nie ma.


    PS


    No tak... BUG'a ogłoszono.


    Sadzę, że nie tylko MY, jesteśmy rozczarowani.

    Gdybym był rozczarowanym pracownikem GF i miał troszkę inna nature, pewnie podzieliłbym się swoim rozczarowaniem ze społecznością... być może nawet bug'iem


    Póki co, chciałbym zgłosić 'sprawność inaczej" tegoż tortu na Rynku.

    Jak impreza jest nooooodna, i trzeba ją rozkręcić, normalnie - można się chociaż tortem porzucać. Tu próbowałem i też lipa :)


    PPS


    Są kostiumy !!!


    Jeszcze nie wiem co to i jakie to, ale jestem właśnie na najstarszym koncie i SUPERMEGAMIŁA NIESPODZIANKA. Legendarny oraz Bohaterski do odebrania :):):) Wygląda na to że oba.


    Juppppiiii

    Spokojnie... może po 6 rano coś poleci.


    A 7-mio dniowa alpaka przyda mi się dla jakiegoś alta, ale to żaden wypas. :(

    pozostałe konta posprawdzam sobie rano, Teraz mi się odechciało.

    No cóż...

    Chyba mam teraz +12 do biżuterii niskiego levelu za 60 rubinów, co mnie cieszy - ze dwa sobie zrobię, bo na tyleż sobie rubinów zostawiłem (na sytuację - a nuż..). Na ubranka na pewno nie wydam, bo mi się to ni w ząb nie opłaca, na broń niskolevelovą - tym bardziej. Natomiast te prefekty po 20-30 rubinów na niski level - to była wyjątkowa skisłość, że poznikały. Pozostaje mieć nadzieję, ze coś "wskoczy" na +6 z elfów, które teraz - jubileuszowo lecą - może to mi da jakąś motywację do podnoszenia dalej - póki co - sprawa została zupełnie popsuta.

    Ogólnie... nie widzę jakiejś spektakularnej poprawy na lepsze. Jak już pisałem w innych kwestach - inaczej jest, ale nie koniecznie lepiej.


    Ogólnie z grą jest tak, że wygląda na to, że "inwestują" w amatorów kwaśnych jabłek. Nic dobrego, co mogłoby motywować zupełnie nowych graczy do skorzystania z dobrodziejstw RoM'ka (tytułu na który pracowano wiele lat). Steam niewiele tu zmienił (i to było dla mnie jasne od samego początku, wg. mnie zupełnie nie tędy droga).


    PS

    Cztery dychy za +6 jest do przełknięcia :):):)... Po 80 ni w ząb mi się nie opłacało.

    No wiesz, jak to w Polsce ;) Narzekanie mamy we krwi/kulturze/tradycji...


    Podobnie jak... zawiść. Niestety.


    Ja gram w RoM, bo nadal odnajduję w tym radochę.


    Pomimo...


    PS


    No i wiesz... Ja to jeszcze z tego pokolenia, co to nauczone jest... naprawiać, nie koniecznie od razu wymieniać na nowe, inne, pseudo-lepsze...

    Razz... sam wiem jak to jest. Wydaje się, że wszystko po kolei się "leciało", a tu następnego dnia okazuje się, że jakaś postać, czy zaplanowane działanie... pominięte. Być może, jak rok temu, cosik Ci się pominęło - teraz Ci zalicza...

    Oj tam... weekend jest. To przecież zupełnie niezapowiedziana sprawa i być może po prostu niespodzianka (z ostatniej chwili) :) Może też niespodziewany drop nawet przez tych, którzy uaktywnili poprawiony event zeszłoroczny (i po prostu ten bonusik nie został wyłączony i nadal kieruje się zeszłorocznymi regułami). Przecież to plus a nie minus! Jak już brałeś/aś kwiatka, kulki i "petardy", to Ci się na danej postaci konto tych właśnie bonusów wyzerowało i po raz drugi nie lecą).

    Konta rejestrowane w 2010 i 2011 roku, postacie mają min. 4 lata. Jedyną prawidłowością jest fakt, że żadną z nich nie brałem udziału w ubiegłorocznym festiwalu urodzinowym.

    No widzisz... Zatem jest tu jakaś prawidłowość.


    W sumie fajny gest. Zeszłoroczne gashe i gadgety na sam koniec tego 9 roku... dla tych, którzy ich jeszcze (wtedy) nie pobrali.


    Cieszyć się trzeba, ot po prostu. Miły i niespodziewany gest.

    I tak jak nie należy mylić krwiopijcy z krwiodawcą - tak należy uważać, by roszczenie nie było zwykłą, wszechobecną ostatnimi czasy - postawą roszczeniową.

    3 postacie z lvl 100/70, 100/100, 100/60 - na każdej z nich dostałem gashe - nie pytajcie jak to działa bo chyba nikt nie wie

    To ja już nic z tego nie rozumiem. No chyba, że masz te postaci na stosunkowo "świeżych" kontach, bo to nie jest byt trudne w obecnym stanie gry, polecieć szybciutko do setki.

    Razz...

    Na tych "starutkich" kontach, mam postaci 3, 5 lv.. (po fuzjach tak zostało)... i nic nie leci...

    Być może to zróżnicowanie wieku postaci + wiek serwera z którego pochodzi (wiek utworzenia postaci). Ale wlazłem na postać 3lv na bardzo starym koncie i nic nie poleciało (gasha, kwiatek, "petardy" ;) ). To nie koniecznie są błędy.


    PS


    Wczoraj nie miałem zbyt wiele czasu, tylko cześć swoich postaci "obskoczyłem"... ale te zdzisiejszego świtu (os ok 5.00), załapały się jeszcze na "wczorajszego" (od północy dziś do 6.00) żabiego maniaka + dzisiejszego (co dało im 2 lv).

    Ej tam noo....


    No pomyślcie.


    Jesli dla "starszych wyjadaczy", zapowiada się jakiś lepszy "wypas", który dopiero nastąpi...

    Co z tymi wszystkimi "steamowiczami" itp.


    To pięknie, że o nich pomyśleli i cosik dla nich leci.

    Ja wiem, otworzyłem jakieś gashe i nic intratnego dla mnie nie spadło, ale dla początkującego, to nie lada bonusik.


    Tyle żalu o itemki dla "początkujących"... wstydźcie się. I nie zawiść-cie. Szkoda na to energii, w dodatku przeobrażanej w czyste zło.


    Poczekajcie "grzecznie" na swoją kolej ;)


    Wiosna idzie, świat jest piękny :):):)

    Taborejski też.

    Falstart, to taka ludzka rzecz. Tak samo jak błędy, omyłki czy... niecierpliwość :)

    Trudno zakładać w takim stanie rzeczy, jakąś ludzką złośliwość, czy inne niechlubne cechy.


    Jak już kiedyś... chyba Celes... napisała w podobnych okolicznościach... "Oni" też by chcieli po dniu ciężkiej pracy... odpocząć (czy zrelaksować się).


    Cierpliwość, wyrozumiałość czy zwykła empatia to wspaniałe ludzkie cechy.


    O pampersach kasjerek marketów (doświadczających od klientów najczęściej gromów za zło całego świata), też przez wiele lat nic się nie wspominało...


    Spokojnie :):):)

    Spokojnie Kochani. Ja wiem, wszyscy nie możemy się doczekać :p...

    Nie było jeszcze oficjalnej informacji że skończyli.. serwery są on-line...

    Chyba lepiej, że starannie to robią, niż za chwile jakieś ciach...


    5,5 h na pozmieniany event (są tu tez jakieś "nowości") to nie jest jeszcze aż tak źle.

    Bywało znacznie gorzej :):):)


    Ja już nawet obiad zrobiłem i zjadłem, by mieć spokój na popołudnie :)