Posts by Salamandra

Dzień dobry Talking

Propozycje, które zawarłeś w swoim pierwszym poście, to eventy o charakterze globalnym. Oznacza to, że nie ma możliwości aktywowania ich lokalnie, tylko i wyłącznie na jednym serwerze (np. tylko na Nawii). Tego typu eventy obejmują wszystkie społeczności na wszystkich serwerach. W związku z tym decyzja o ich aktywowaniu leży poza granicami uprawnień Zespołu Runes of Magic Polska, czy też innych Zespołów zajmujących się serwerami zagranicznymi. Wszelako ze swej strony postaramy się, by Wasze propozycje w tym zakresie trafiły do odpowiednich osób.

Co do eventów lokalnych, które może przygotować Zespół Runes of Magic Polska dla serwera Nawia: chętnie poznam Wasze propozycje, jakiego typu event (forumowy, ingame) by Was interesował.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Dzień dobry Andrut ,

Trofeum z Taylina Ości to mebel wykonywany według receptury na poziom 15 Stolarstwa. Do jego wytworzenia potrzebna jest Funkcjonalna Drewniana Skrzynia Młodszego Ucznia, wykonana również według receptury na 15 poziom Stolarstwa.

Istnieje jednak receptura na 10 poziom Stolarstwa o tej samej nazwie: Funkcjonalna Drewniana Skrzynia Młodszego Ucznia.

Upewnij się prosze, że posiadasz w ekwipunku odpowiedni komponent Trofeum z Taylina Ości, czyli Funkcjonalną Drewnianą Skrzynię Młodszego Ucznia z poziomu 15. Zakładam bowiem, że wytworzyłeś Skrzynię na poziom 10, a to nie ona jest składnikiem Trofeum.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Dzień dobry,

Nadrzędnym dokumentem, który reguluje różne aspekty gry, są Ogólne Warunki Korzystania. Są one identyczne dla wszystkich gier oferowanych przez Gameforge. Z racji tego, że każda z gier posiada swoją odrębną specyfikę, wypracowywane są dodatkowe zasady gry, które już bardziej szczegółowo wnikają w pewne sfery danej gry. W przypadku Runes of Magic zbiór takich zasad znajduje się na naszym forum w dziale "Zasady i wytyczne".

Z racji tego, że świat wirtualny jest niezwykle bogaty, fizyczną niemożliwością jest spisanie wszystkich możliwych przypadków dokładnie. Stąd brzmienie obowiązujących zasad, czy to wyrażonych w "Ogólnych Warunkach Korzystania", czy też w "Zasadach i wytycznych", ma postać uniwersalną.

Są pewne sfery gry, w których gracze sami między sobą dokonują ustaleń, co jest zachowaniem pożądanym, a co nie jest. Gracze, którzy nie przestrzegają tych ustaleń, mogą być negatywnie postrzegani przez innych, a nawet w jakiś sposób "karani" przez społeczność. Przykładowo: w jakiejś gildii gracze zgodzili się wspólnie na tygodniową składkę w wysokości określonej ilości złota. Gracz, który tej składki nie wpłaca, musi liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami, od upomnienia ze strony lidera do usunięcia z gildii. Inny przykład: handel wymienny między graczami. Jeżeli gracze ustalili między sobą warunki wymiany, a któryś z nich zachowa się nieuczciwie, to musi liczyć się z tym, że zyska opinię "złodzieja" i komentarze typu "nie polecam do handlu". Tego typu przykłady można by mnożyć, bo praktycznie wszystkie interakcje między graczami oparte są o tego typu ustalenia, które sami gracze sobie wypracowali. Te ustalenia nie są nigdzie spisane, ale jednak funkcjonują w pewien intuicyjny sposób.

GM zazwyczaj nie musi ingerować w taki wypracowany przez graczy system, o ile nie narusza on Zasad Gry. Jak długo gracze są w stanie sami rozwiązywać swoje problemy w oparciu o swoje ustalenia, jak długo ich wzajemne interakcje w oparciu o te ustalenia są poprawne i nie rzutują negatywnie na innych graczy, ingerencja GM nie jest konieczna. Wszelako, gdy pojawiają się skargi, że dany gracz swoim zachowaniem narusza te ustalenia, uprzykrza rozgrywkę i w ten sposób łamie Zasady Gry, a co za tym idzie Ogólne Warunki Korzystania - GM powinien podjąć działania.

Odniosę się teraz do kilku twierdzeń:

GM oficjalnie napisal, ze odnosnie burzowego wzgorza nie ma zadnego regulaminu , a banuje ludzi na podstawie wlasnych "niepisanych zasad"

Banowanie ludzi , co prawda tylko chyba na 3 dni , ale wg wlasnej wizji

Działania wobec niektórych osób były podjęte na podstawie otrzymanych wielu skarg i zgłoszeń, obserwacji sytuacji przez różnych GM, po uprzedniej konsultacji w Zespole. Nie była to żadna samowolna decyzja jednego GM, lecz wspólna decyzja Zespołu o konieczności podjęcia takich a nie innych działań.

Pozwolę sobie przypomnieć oryginalne brzmienie zdania, które ostatnio jest na wiele sposobów wyrywane z kontekstu i przekręcane:

Bardzo dziękuję uczestnikom dzisiejszego porannego i wieczornego Burzowego Wzgórza za to, że pokazali, że jednak można grać fair play, w myśl niepisanych zasad, w poszanowaniu dla innego gracza.

Sformułowanie użyte przeze mnie "w myśl niepisanych zasad" odnosi się tu do zachowań, które gracze sami uznają jako odpowiednie na Burzowym Wzgórzu.

Ponadto ten fragment:

Tworzy wlasne niepisane zasady , zreszta o ktorych gadala na TS-ie jako zwykly gracz jak ona by chciala , ze to ma wygladac

Rozumiem, że Twoja znajoma podczas rozmowy na TS wyraziła jakąś opinię na temat przebiegu Burzowego Wzgórza i na tej podstawie przyjąłeś pewne założenia. Wnioskując w ten sposób można by stwierdzić, że każda osoba, która chciałaby w spokoju korzystać z tego wydarzenia, jest GM.

Mam nadzieję, że te wyjasnienia chociaż w pewnym stopniu naświetlą poruszane przez was zagadnienia.

Pozdrawiam -

Salamandra

Dzień dobry Andrut ,

W głównej sali Koplani Goblinów, po zabiciu żywiołaków, pojawiają się cztery skrzynie. Podczas ich otwierania pojawia się komunikat mówiący, że "jeżeli Twoja postać posiada poziom 50, otrzymasz dodatkowo 10 Łusek Phiriusa" . Od razu zaznaczam, że nie pamiętam dokładnej treści tego komunikatu, ale mniej-więcej tak on brzmi. Wyjątek stanowi skrzynia otwierana jako ostatnia, z niej otrzymujemy 20 Łusek Phiriusa. Daje to w sumie 50 Łusek: 3 x 10 i 1 x 20.

Warunek niezbędny to postać o poziomie 50 i wyżej. Jeżeli Twoja postać ma poziom 49 to komunikat też się pojawi, ale Łuski nie zostaną przyznane, gdyż dopiero od poziomu 50 można je zdobywać. Dotyczy to wszystkich mini gier, w których płaci się za wejście Żetonami Phiriusa. Może w nich uczestniczyć postać o poziomie poniżej 50, ale nie dostanie Łusek jako nagrody.

Łuski Phiriusa nie wpadają tutaj do plecaka, lecz są odnotowywane bezpośrednio na Liście Walut. Żeby zobaczyć Listę Walut postaci, należy wejść w menu postaci (skrót C) i wybrać odpowiednią zakładkę. Limit Łusek Phiriusa na postaci wynosi 1000 (słownie tysiąc). Oznacza to, że jeżeli na Twojej postaci jest już zgromadzonych 1000 Łusek Phiriusa, to kolejne nie będą przyznawane. Dlatego dobrze jest regularnie sprawdzać, ile już mamy Łusek i wydawać je u handlarzy na Rynku w Varanas na losowanie części ekwipunku lub statów.

Mam nadzieję, że to wyjaśnienie było wystarczające.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Dzień dobry,

Aby zachować przejrzystość bieżącego wątku i nie zakłócać ewentualnej dyskusji, pozwoliłam sobie przenieść kilka postów do działu Offtopic. Jezeli macie ochotę kontynuować swoje rozważania na temat inflacji monetarnej, możecie czynić to tutaj:

Inflacja monetarna - spostrzeżenia, przemyślenia i opinie.

Jednocześnie zachęcam Graczy do wypowiadania swojej opinii na temat propozycji przedstawionej przez Aheo . Wasze uwagi, propozycje i sugestie są dla nas bardzo cenne.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Dzień dobry Andrut

Odnośnie Twojego problemu, jaki przedstawiłeś w punkcie 1:

Między podanym przez Ciebie czasem ukończenia instancji (5.57) a czasem rozpoczęcia nowego przebiegu (6.01) nie upłynęło 5 minut, które są wymagane do samoistnego resetu instancji. Czy Ty wykonałeś taki reset przez tzw. reparty (czyli rozbicie drużyny i ponowne jej założenie)? Jeżeli nie pozostawałeś wówczas w drużynie, czy wykonałeś tzw. relog (wylogowanie postaci i ponowne jej zalogowanie)?

Odnośnie Twojego problemu, jaki przedstawiłeś w punkcie 2:

Rozpocząłeś przebieg o godzinie 5.55. Gra odnotowała więc wejście do Kopalni Goblinów przed dziennym resetem. Ukończyłeś przelot i pozbierałeś skrzynie w sali z żywiołakami po godzinie 6.00. Gra odnotowała podniesienie dropu ze skrzyń po dziennym resecie. Następnie o godzinie 6.30 rozpocząłeś kolejny przelot, który gra odnotowała jako po dziennym resecie. Jednakże podniesienie dropu ze skrzyń nie było już możliwe gdyż - w danym dniu, po dziennym resecie, został on już wykorzystany.

Rozumiem, że dla wygody chciałbyś robić 2 tury przelotu po Kopalni Goblinów jakby "za jednym zamachem". W takim wypadku sugeruję takie rozplanowanie przelotu, aby pierwszy przebieg rozpocząć i zakończyć przed dziennym resetem, czyli przed godz. 6.00. Drugi przebieg natomiast wykonać po dziennym resecie, odczekawszy odpowiednią ilość czasu, po wykonaniu reparty/reloga.

Jeżeli natomiast chodzi o Twoją sugestię przedstawioną w punkcie 3:

zostanie ona przez nas przekazana do odpowiednich działów.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Dobry wieczór,

W związku z niezdrową atmosferą, która narosła wokół ostatnich wydarzeń na Burzowym Wzgórzu, pozwolę sobie udzielić kilku wyjaśnień.

Zacznijmy od tego, że każdy Gracz, niezależnie od poziomu postaci, posiadanego ekwipunku czy umiejętności ma podstawowe prawo: prawo do komfortowej rozgrywki. Po to jest gra, aby czerpać z niej przyjemność. Dyskryminowanie kogokolwiek z powodu niskiego poziomu postaci, nie najlepszego ekwipunku, albo wręcz zabranianie takiej postaci uczestniczenia w pewnych elementach gry jest głęboko niewłaściwe.

Jak większość z Was wie, staram się w miarę regularnie odwiedzać serwer Nawia. Czasami nie ujawniam swojej obecności. Czasami nawiązuję z Wami konwersację i zachęcam do zgłaszania zapytań i problemów. Podczas tych wizyt niejednokrotnie otrzymywałam szepty ze skargami na to, co dzieje się na Burzowym Wzgórzu. Skargi dotyczyły różnych zachowań, których nie da się opisać mianem gry fair play. Są to zachowania, które były nakierowane jedynie na uprzykrzanie rozgrywki innym graczom: kradzież skrzynek, zbyt szybkie wybijanie potworów zanim gracze zdążyli zebrać skrzynki, wypowiadanie wojen gildii, obelgi na czacie. Za każdym razem otrzymywałam pytania typu: „Kiedy zrobicie coś z graczem [tu nick], bo on [tu opis niewłaściwych zachowań]”. Sporo tego typu skarg napływało do Systemu Support. Zaczęłam czasem odwiedzać Burzowe Wzgórze nie ujawniając mojej obecności i obserwowałam Graczy. Często było to przykre doświadczenie, gdy widziałam, jak niektórzy z Was traktują inne osoby i wolę o tym nie pamiętać. Czasami widziałam, że Burzowe Wzgórze może być przeprowadzone w przyjaznej atmosferze. W takich przypadkach uczestnicy zbijali kolejne fale tak, aby zawsze został 1 potwór, który był dobijany po podniesieniu wszystkich skrzynek. Gracze nie podbierali skrzynek, trzymali się w grupach, najczęściej gildyjnych choć nie zawsze, czasami widywałam, że mocniejszy gracz pomógł komuś, kto sobie nie radził, dobić potwora i nawet nie brał tych skrzyń, tylko zostawiał tej słabszej postaci. Podczas takiego przebiegu wydarzenia nie było żadnych wyzwisk, kłótni, a po zakończeniu wszyscy sobie miło dziękowali na czacie strefowym. Niestety, takie sytuacje zdarzały się zdecydowanie za rzadko.

W ostatnich kilku tygodniach nasililiśmy jako Zespół działania, mające na celu poprawę atmosfery na Burzowym Wzgórzu. Podkreślę: w ostatnich kilku TYGODNIACH. Sporo naszych działań nie wywołało aż takiej reakcji, jak ostatnie dwa dni, gdyż osoby upomniane po prostu zwyczajnie zaczęły zmieniać swoje zachowanie.

To teraz przejdźmy do meritum. Napłynęły kolejne skargi na to, że te same osoby od dłuższego czasu zbijają fale tak szybko, że niemożliwe jest zebranie wszystkich skrzynek. Wieczorem 19.04. zaobserwowałam takie właśnie zachowanie u niektórych graczy i zastosowano wobec nich takie same środki, jak w innych tego typu przypadkach. W kolejnym dniu o 11.00 zaobserwowałam, że niewłaściwe zachowanie polegające na „przewijaniu fal” zostało zastąpione innym równie uciążliwym dla innych graczy, podkradaniem skrzynek, mimo że inni uczestnicy prosili o zaprzestanie. Reakcja na te prośby i tłumaczenia gracza, dlaczego tak postępuje, to jawna kpina i chęć zagrania na nosie „tym złym GM”. Gracz poniósł więc przykre konsekwencje swojego działania. Wieczorem 20.04 natomiast miałam możliwość bycia świadkiem czegoś, czego jeszcze wcześniej na Burzowym Wzgórzu nie widziano. Nie wiem, jakie były prawdziwe pobudki kierujące tymi osobami, ale na pewno nie chodziło tu o przyjemną rozgrywkę.

Dziś rano ponownie byłam na Burzowym i bardzo się z tego cieszę. Było to 36 minut spokoju, współpracy, poszanowania innych graczy. Z przyjemnością obserwowałam, jak gracze wspólnie biją potwory w grupach: każda grupa brała kilka potworów, zawsze zostawiając jednego, aż wszystkie skrzynie zostały zebrane. Komuś tam zdarzyło się zagrować bossa więc uciekł z nim do wyjścia, żeby nie przyspieszyć fali. Jeden rycerski gracz nie zbierał skrzyń, za to często pomagał dobijać moby słabszym graczom. Nikt nikomu nic nie podbierał. I mimo że nie było tam zbyt wielu graczy z topowych gildii, w topowych ekwipunkach, udało się zakończyć to wydarzenie w 36 minut.

Bardzo dziękuję uczestnikom dzisiejszego porannego i wieczornego Burzowego Wzgórza za to, że pokazali, że jednak można grać fair play, w myśl niepisanych zasad, w poszanowaniu dla innego gracza. Mam nadzieję i z całego serca liczę na to, że będziecie utrzymywać taką współpracę, jak to miało miejsce dziś, 21. kwietnia.

Dzień dobry, Andrut

Pozwoliłam sobie poudawać, że nie pamiętam hasła do mojego konta na forum. Chcąc je odzyskać, wykonałam następujące kroki:

1. Użyłam przycisku "Login or register":

2. Wpisałam adres email, do którego przypisane jest moje konto, w pole "Username or Email Address", a następnie użyłam przycisku "Lost Password":

3. Wpisałam swój nick z forum w pole "Username". Tym samym pole "Email" stało się nieaktywne i nie można było nic w nie wpisać. Następnie potwierdziłam, że "nie jestem robotem":

4. Zalogowałam się do mojej poczty elektronicznej i odszukałam wiadomość od Board Admin. Użyłam przycisku "Change password":

Zauważ proszę, że możliwość zmiany hasła wygasa automatycznie po 24 godzinach od momentu wysłania. Mówi o tym zapis w podkreślonym zdaniu.

5. W kolejnej otwartej stronie uzupełniłam dwa pola: "New password" i "Confirm password".

Przyznam, że pierwsze hasło zostało odrzucone gdyż nie spełniało wymagań bezpieczeństwa - było za krótkie. Mając to na uwadze, wymyśliłam hasło, które zawierało w sumie ponad 12 znaków, w tym duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne typu: @ # $ * Tym razem hasło spełniało kryteria bezpieczeństwa i zostało zatwierdzone.

Proszę upewnić się, że prawidłowo wykonałeś wszystkie powyższe kroki. Zwłaszcza podczas ustanawiania nowego hasła, gdzie należy wpisać dwa razy dokładnie to samo, może przydarzyć się błąd: literówka, ominięcie znaku, przypadkowe wciśnięcie klawisza Shift lub odwrotnie - brak użycia klawisza Shift tam, gdzie powinien być użyty.

Co do bana na forum pragnę uspokoić: nic takiego nie miało miejsca.

Jeżeli natomiast chodzi o problemy z ustanowieniem hasła dodatkowego, to sugeruję zapoznać się z instrukcją tutaj:

Reset hasła dodatkowego

jeżeli jednak nadal będą występowały trudności, zachęcam do kontaktu z Systemem Support.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Po wykonaniu resetu, dotychczasowe hasło dodatkowe zostaje usunięte. Podczas logowania do gry zostaniesz poproszony o wpisanie nowego hasła. Zamiast standardowego "Wprowadź hasło dodatkowe" pojawią się dwa:

Proszę pamiętać, że jeżeli posiadasz postacie na kilku serwerach, to zresetowane zostaną wszystkie hasła dodatkowe dla Twojego konta i potrzebne będzie ustanowienie nowych haseł dla każdego z serwerów osobno.

Dzień dobry, Therion1989

Na wstępie pragnę poinformować, że począwszy od 30.09.2019 roku jedynymi zalecanymi i wspieranymi sposobami logowania do gry są korzystanie z Klienta Gameforge lub z platformy Steam.

Co do resetut hasła dodatkowego:

Gracze korzystający z Klienta Gameforge mają możliwość samodzielnego zresetowania takiego hasła i ustanowienia nowego.

Jeżeli posiadasz Klienta Gameforge (tzw. nowy launcher), to po zalogowaniu się do Klienta i wybraniu twojego konta gry możesz wejść w rozwijalne menu przez kliknięcie nazwy konta gry:

lGW8PCL.jpg

W kolejnych otwartych oknach należy użyć odpowiednio przycisków "Change" a następnie "Reset secondary password"

W przypadku, gdy jesteś użytkownikiem platformy Steam, to niestety nie masz opcji samodzielnego zresetowania hasła. Konieczne tu będzie wysłanie zgłoszenia do Systemu Support.

System Support krok po kroku - poradnik

O ile jeszcze nie posiadasz Klienta Gameforge, zachęcam do zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi prawidłowego pobierania, instalowania, dodawania kont gry do Klienta, które znajdziesz tutaj:

Nowy launcher Gameforge Client - krótki przewodnik po instalacji oraz aspektach technicznych

Co do przenoszenia postaci z serwera na serwer: nie ma obecnie takiej możliwości.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Good evening Rasentsurugi

I wouldn't recommend that:

you can delete these folders as well.

But what I do recommend is submitting a ticket to your Support System. Maybe the characters are not lost. Maybe it is a question of a proper linking your old game account to the GF Client. Small chance but it's worth trying, don't you think?

Kindly regards.

Dzień dobry Radug1910 , Destoy

Pozwolę sobie powtórzyć to, co napisałam w postach powyżej: w przypadku problemów z uzyskaniem dostępu do starego konta gry lub zmiany hasła, proszę o kontakt poprzez System Support. Z poziomu forum nie jesteśmy w stanie udzielić tutaj pomocy, wysłanie zgłoszenia jest konieczne.

Jednocześnie sugeruję zapoznanie się z poniższym poradnikiem w celu prawidłowego sformułowania zgłoszenia:

System Support krok po kroku - poradnik

Pozdrawiam -

Salamandra.

Informacje ogólne.

Dlaczego poproszono mnie o kontakt z Systemem Support a nie zaoferowano pomocy na forum?

Społeczność forum nie ma dostępu do bazy danych oraz narzędzi administracyjnych, z których korzysta Zespół Support. Zawsze skieruj zgłoszenie do Systemu Support, jeżeli:

• utraciłeś przedmioty w grze
    • masz problemy z płatnościami i zakupem diamentów
    • chcesz zgłosić naruszenie zasad gry
    • Twoje konto zostało zawieszone lub zablokowane
    • Twoja gildia utraciła lidera lub wykupione dodatkowe zakładki w skarbcu
    • masz problemy z wykonaniem misji w związku z wystąpieniem błędu lub buga

Dlaczego System Support skierował mnie na forum?

• Zespół Support z zasady nie udziela wskazówek w kwestiach takich, jak porady, pytania i spoilery związane z grą. Tego typu informacje Gracz powinien zdobywać samodzielnie, eksplorując świat gry, poszukując poradników na forum lub nawiązując współpracę z innymi, doświadczonymi Graczami, co jest istotą gry MMORPG.
    • Zespół Support chętnie przekaże Wasze informacje zwrotne do odpowiednich działów, jednak zawsze będzie sugerować zamieszczenie opinii, sugestii bądź krytyki na forum, aby również inni Użytkownicy mogli wypowiedzieć się w dyskusji i przedstawić swój punkt widzenia.

Dlaczego przedstawiciel Systemu Support odesłał moje zgłoszenie i prosi o uzupełnienie danych?

• Aby podjąć jakiekolwiek kroki wobec postaci/konta, potrzebujemy dwóch głównych danych: nazwę konta gry oraz adres email, do którego to konto jest przypisane. Są to niezbędne informacje dla prawidłowej weryfikacji właściciela konta i muszą się zgadzać. Podanie niewłaściwych danych skutkuje odesłaniem zgłoszenia wraz z instrukcją, jak należy postąpić.
    • Brak podania szczegółów dotyczących napotkanego problemu ogranicza lub wręcz utrudnia odpowiednie rozeznanie w sytuacji, a tym samym uniemożliwia udzielenie szybkiej pomocy. Przykładowo, zgłoszenie o treści: "Mam problem z misją, pomóżcie, bo nie mogę ekspić!" nie dostarcza supporterowi żadnych potrzebnych informacji typu: jaka postać napotkała problem, o jaką misję chodzi, czy problem wiąże się z utratą przedmiotu do misji itp.
    • Zostałeś poproszony o przesłanie zrzutu ekranu obrazującego Twoją sytuację. Analiza takiego zrzutu ekranu może dostarczyć wielu informacji, które przyczynią się do znalezienia źródła problemu.

Wysłałem już kilka wiadomości, a wciąż nie otrzymałem odpowiedzi.

• Wysyłanie kilku zgłoszeń w tej samej sprawie, albo kilku wiadomości ponaglających w tym samym zgłoszeniu, w żaden sposób nie przyspieszy rozwiązania problemu, a wręcz przeciwnie, może je dodatkowo opóźnić. Jeżeli nie otrzymujesz wiadomości oznacza to, że Twój problem jest w trakcie opracowywania. Być może jest tak złożony, że wymaga przerzucenia na wyższy poziom obsługi.
    • Proszę mieć na uwadze, że w Systemie Support udzielają się ludzie, którzy najczęściej w godzinach nocnych śpią, a za dnia pracują, studiują i dlatego nie zawsze są w stanie odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie natychmiast.

Mam wrażenie, że dostaję automatyczne odpowiedzi.

System Support nie wysyła odpowiedzi automatycznie czy za pomocą bota. Każde napływające zgłoszenie jest czytane przez osobę - członka Zespołu Runes of Magic, która stara się odpowiednio zareagować. Niektóre sytuacje wymagają zastosowania podobnych procedur i dlatego wysyłane odpowiedzi mogą być podobne. Oto kilka przykładów:

• Supporter potrzebuje więcej informacji odnośnie danego problemu i musi o nie poprosić. Ponieważ niektóre przypadki zawsze wymagają tych samych informacji, w systemie zgłoszeń mamy szablony do wyboru i użycia jako odpowiedzi. Szablony te są dostosowywane w zależności od potrzebnych informacji.
    • Pytania o sposoby wykonywania zadań i spoilery w grze. W takim przypadku zostaniesz poproszony o skierowanie pytania do innych graczy na forum.
    • Reset hasła drugorzędnego. Procedura jest identyczna dla każdego zgłoszenia. Użycie szablonu jako odpowiedzi przyspiesza cały proces.
    • W przypadku problemów technicznych wielu użytkowników ma ten sam problem. Korzystając z szablonu, możemy szybciej i skuteczniej opracowywać zgłoszenia, które wymagają zastosowania identycznych procedur. Jest to korzystne nie tylko dla Ciebie, ale również dla innych z podobnymi problemami.

Odnoszę wrażenie, że Support nie traktuje mnie poważnie

Pamiętaj proszę, że w skład Zespołu Support wchodzą ludzie, którzy nie ukradli Twoich przedmiotów, nie zbugowali Twojej misji, nie wyzywali Cię w grze itp. Starają się oni Tobie pomóc, na ile to możliwe. Powstrzymaj się więc od wyzwisk, obelg, gróźb i innych form agresji słownej. Ty również nie chciałbyś zapewne być narażonym na tego typu traktowanie.

Kontakt z Systemem Support.

W celu utworzenia zgłoszenia, zaloguj się do Systemu Support i wejdź w zakładkę Kontakt z support.

Sprecyzuj, jakiej sfery dotyczy Twoje zgłoszenie. Do wyboru masz trzy opcje: Gra, Forum, Płatność. Jeżeli Twoje zgłoszenie dotyczy gry, wybierz odpowiednią opcję z rozwijalnego menu:

4LlWyMf.jpg

W kolejnym oknie otworzy się kwestionariusz zgłoszenia. Wypełnij wszystkie pola podając wymagane informacje. Pamiętaj proszę, że od ich poprawności zależy w dużej mierze to, jak szybko uzyskasz odpowiedź i pomoc.

NpxFIen.jpg

Pole 1: Na którym serwerze grasz?

Opcja NIEZNANY jest tu ustawiona domyślnie. Należy ją zmienić klikając strzałkę i wybierając nazwę serwera z rozwijalnego menu:

sC1oTzt.jpg

Proszę pamiętać, że Support PL zajmuje się jedynie polskim serwerem Nawia. Wszelkie zgłoszenia dotyczące postaci znajdujących się na zagranicznych serwerach powinny być kierowane do odpowiednich Zespołów zagranicznych:

Support EN

• Idun
    • Vidar

Support US

• Aeterna
    • Phoenix

Support DE

• Asteria
    • Garda
    • Baldr
    • Rath
    • Zikiel

Support FR

• Nuada

Support ES

• Ibegard

Pole 2: Nazwa konta (login)

W tym polu należy wpisać poprawną nazwę konta gry.

Proszę pamiętać, że nazwa konta gry (login) to:

• w przypadku kont niepodłączonych do Klienta Gameforge: login wpisywany jako pierwszy podczas logowania, przed hasłem głównym oraz hasłem dodatkowym
    • w przypadku kont podłączonych do Klienta Gameforge: nazwa konta widoczna pod adresem email:

ycO05S8.jpg

Proszę pamiętać, że nazwa konta (login) to nie jest nazwa postaci, imię właściciela konta, wymyślony pseudonim właściciela konta, adres email. Podanie nieprawidłowej nazwy konta (loginu) może skutkować nawet odrzuceniem zgłoszenia z prośbą o podanie prawidłowych danych.

Pole 3: Adres e-mail

W tym polu należy podać adres email, do którego przypisane jest dane konto gry. W przypadku, gdy do konta supportowego dodano kilka adresów email, można wybrać odpowiedni z rozwijalnego menu:

GEoaw0M.jpg

Proszę pamiętać, że konta gry przyłączone do Klienta Gameforge zyskują automatycznie adres email, na jakim utworzono dany Klient.

Pole 4: Temat

Po kliknięciu strzałki rozwinie się menu z wieloma tematami. Należy wybrać z listy ten, który najbardziej pasuje do konkretnej sytuacji.

tioE5CY.jpg

Po wybraniu tematu otworzy się pole "Opis Twojego problemu". W zależności od wybranego tematu w polu tym mogą być widoczne różne rubryki wymagające podania konkretnych informacji.

Proszę pamiętać, że podanie wszystkich szczegółów w znacznym stopniu ułatwia rozpoznanie Twojego problemu i znalezienie skutecznego rozwiązania. Brak tych informacji może skutkować odesłaniem zgłoszenia z prośbą o ich uzupełnienie.

Załącznik

Zaleca się, aby w miarę możliwości dostarczyć zrzut ekranu obrazujący sytuację. Taki zrzut ekranu nie powinien być w żaden sposób modyfikowany, przycinany itp. Zaleca się stosowanie plików formatu jpg jako załączników.

Zarządzanie kontem w Systemie Support.

Po zalogowaniu do konta w Systemie Support znajdziesz się na Stronie głównej. Widoczne tu są dwie informacje:

• nazwa Twojego konta supportowego (Pole 1)
    • ilość dotychczasowych zgłoszeń wysłanych przy użyciu tego konta (Pole 2)

H7apoKa.jpg

Po prawej stronie znajdują się opcje zarządzania kontem:

O9Vi4B9.jpg

1. Zarządzaj adresami e-mail

Jeżeli posiadasz kilka różnych adresów email, do których są przypisane konta gry lub Klienty Gameforge, możesz je dodać korzystając z opcji "Dodaj adres e-mail":

JJRAVZN.jpg

Wpisz prawidłowy adres email i zatwierdź przyciskiem "Wyślij":

ZuZ6PN5.jpg

Na podany adres email zostanie wysłany link aktywacyjny. W celu dokończenia procesu dodawania nowego adresu email do konta supportowego, należy wejść na swoją pocztę elektroniczną, odszukać wiadomość i kliknąć przesłany link. Proszę zwrócić uwagę, że w przypadku niektórych operatorów poczty elektronicznej dostarczenie tej wiadomości może potrwać nawet do kilkunastu minut, może ona również znajdować się w folderze Spam.

Po dokończeniu procesu i ponownym zalogowaniu do Systemu Support, nowo dodany adres email będzie widoczny dla Ciebie na Stronie głównej, wraz z odpowiednią datą dodania:

7vtMETQ.jpg

2. Manage Steam-Accounts:

Jeżeli posiadasz konto gry na platformie Steam, możesz je dodać korzystając z opcji "Add Steam-Account":

ZwtmXCl.jpg

Zostaniesz przekierowany do strony Steam. W odpowiednich miejscach wpisz poprawną nazwę użytkownika Steam (Pole 1) oraz hasło (Pole 2), po czym użyj przycisku Zaloguj:

zaW6JpY.jpg

3. Zmiana hasła:

Korzystając z tej opcji możesz zmienić hasło do swojego konta w Systemie Support:

HXviN0f.jpg

Pole 1: Obecne hasło

• Należy tu wpisać poprawne, obecnie używane hasło do konta supportowego

Pole 2: Nowe hasło

• Należy tu wpisać nowe hasło, jakie chcesz mieć

Pole 3: Powtórz nowe hasło

• Należy tu wpisać dokładnie to samo, co w polu 2

Po uzupełnieniu danych zatwierdzić przyciskiem "Wyślij".

4. Wyloguj się:

Po zakończeniu wszelkich czynności związanych z kontem w Systemie Support zaleca się wylogowanie z konta.

Rejestracja nowego konta w Systemie Support.

Jeżeli nigdy wcześniej nie kontaktowałeś się z Systemem Support, gdyż jesteś nowym Użytkownikiem lub nie posiadasz jeszcze konta supportowego, konieczne będzie utworzenie takiego konta.

W tym celu należy wykonać następujące kroki:

1. Wejdź do portalu Systemu Support:

System Support

2. Będąc na Stronie głównej wybierz opcję "Zarejestruj się":

rWJ3TgZ.jpg

wtsYJiP.jpg

Jeżeli jesteś użytkownikiem platformy Steam, wybierz opcję "Sign in through STEAM".

78OMXhb.jpg

3. Wypełnij odpowiednio pola kwestionariusza:

92NCSxR.jpg

Pole 1: Nazwa konta (login)

• Będzie to nazwa Twojego konta supportowego. Może ona być dowolna, niekoniecznie taka sama jak Twój login w grze.

Pole 2: Adres e-mail

• Należy tutaj podać poprawny adres email, do którego przypisane jest Twoje konto gry. Proszę pamiętać, że po połączeniu z Klientem Gameforge poszczególne konta gry automatycznie zostają przypisane do adresu email, na którym założony jest dany Klient Gameforge.

Pole 3: Powtórz adres e-mail

• Należy wpisać dokładnie ten sam emai, co w polu 2.

Pole 4: Hasło:

• Będzie to hasło do Twojego konta supportowego. Może ono być dowolne, niekoniecznie takie samo jak do konta gry lub Klienta Gameforge.

Pole 5: Potwierdź hasło

• Należy wpisać dokładnie to samo hasło, co w polu 4

Po uzupełnieniu kwestionariusza i sprawdzeniu poprawności wszystkich danych, zatwierdzić przyciskiem "Zarejestruj się"

4. Na adres email podany podczas rejestracji zostanie przesłany link aktywacyjny:

AV7tPaP.jpg

W celu dokończenia procesu rejestracji nowego konta, należy sprawdzić otrzymane wiadomości na podanym adresie email i kliknąć otrzymany link aktywacyjny. Proszę zwrócić uwagę, że w przypadku niektórych operatorów poczty elektronicznej dostarczenie takiej wiadomości może trwać do kilkunastu minut, ponadto może ona znajdować się w folderze Spam.

Kontakt z Systemem Support odbywa się za pośrednictwem portalu:

System Support

Aby kontakt był możliwy, konieczne jest posiadanie konta w tym Systemie. Samo posiadanie konta Gameforge lub konta gry nie jest równoznaczne z posiadaniem konta supportowego w Systemie Support.

Poniżej przedstawione są najważniejsze zagadnienia związane z tym tematem.

Witaj ponownie, Geston

W tej sytuacji ponawiam prośbę o kontakt poprzez System Support. Będziemy wówczas mogli dokonać administracyjnej zmiany hasła.

Nadmieniam, że z poziomu forum takie działanie jest niemożliwe, stąd wręcz nalegam na wysłanie zgłoszenia. Proszę w nim podać nazwę konta gry oraz odpowiedni adres email. Przypominam, że tych danych nie należy udostępniać osobom postronnym, a tym bardziej zamieszczać na forum.

Pozdrawiam -

Salamandra.

Dobry wieczór, Geston

Z treści Twojego postu wnioskuję, że pobrałeś już Klienta Gameforge. Jeżeli pamiętasz login i hasło do Twojego starego konta gry, sugeruję przyłączenie tego konta do Klienta GF. W tym celu użyj opcji "Dodaj konto":

Więcej szczegółowych informacji na temat Klienta Gameforge znajdziesz tutaj:

Nowy launcher Gameforge Client - krótki przewodnik po instalacji oraz aspektach technicznych

Jeżeli jednak zapomniałeś danych dostępowych do Twojego starego konta gry, proszę o kontakt poprzez System Support, a postaramy się udzielić Ci pomocy.

https://runesofmagic.support.gameforge.com/index.php?fld=pl

Pozdrawiam -

Salamandra.