Runes of Magic - podróż w czasie

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
 • Przez niezmierzone wieki, Sismond ukrywał się samotnie w swym zamku i pieczołowicie obmyślał plan zemsty.

  Jego najwyższym priorytetem było wytropienie zdrajców, którzy pokrzyżowali mu plany zajęcia Doliny Chwały.  Dowiedział się, że Królestwo Dalanis jest skarbnicą wiedzy, chociaż zdobycie informacji, których tak pragnął, nie będzie łatwym zadaniem.  Krok po kroku w jego czarnym sercu kształtował się mroczny plan...  * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ *  Pewnego dnia dwóch silnych, młodych mężczyzn pojawiło się w Dalanis, aby zostać członkami Straży Lwiego Serca. Tygodniami zmagali się z narzuconymi im próbami, ale byli zdeterminowani, aby zrealizować swój cel. Wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy obaj zostali pasowani na rycerzy i stali się członkami Straży Lwiego Serca.  announcement_runesofmagic_de_95de0102085cdb2a825f6ade4963bc5a.jpg  Mijały lata, a dwaj rycerze w końcu zdobyli zaufanie najważniejszych członków Straży i dowiedzieli się, w jaki sposób plany Sismonda zostały udaremnione tego pamiętnego dnia tak dawno temu. Kiedy usłyszeli, że tego dnia miała miejsce ważna bitwa, ich serca wypełniła ciekawość.  * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ *  To elfka Naleya zauważyła, że owej nocy Sismond był blisko i zaalarmowała Straż Lwiego Serca.  Odtąd była stale chroniona przez członków Straży.  * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ *  Król Dalanis powierzył dwóm nowym rycerzom zadanie ochrony Naleyi, więc udali się oni do jej domu w Shador.  Po przybyciu na miejsce obaj szybko znaleźli swój cel. Wywabili Naleyę z miasta, mówiąc jej, że król oczekuje na nią w Dalanis. Oczywiście, nie było to prawdą, lecz o tym Naleya miała się dopiero przekonać.

  Po spakowaniu kilku rzeczy wyruszyła z dwoma strażnikami i opuściła Shador.  announcement_runesofmagic_de_51e7d286d4fbffbfba3e5d3a31ffe44e.jpg  Po pewnym czasie podróży Naleya znalazła się bardzo daleko od domu, sama z dwoma strażnikami… a przynajmniej tak jej się wydawało.

  Nagle otworzył się przed nią portal, z którego wyłonił się Sismond.

  Naleya zatrzymała się, zastygła w miejscu. Sismond chwycił ją i wciągnął do portalu, dziękując strażnikom, a przejście zamknęło się za nim i elfką.  * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ *  Dwaj rycerze zostali i wrócili do Dalanis, gdzie złożyli przed królem fałszywy raport.

  „Szliśmy z Naleyą i nagle otworzył się portal i chwycił ją straszliwy stwór. Uwierz nam, zrobiliśmy wszystko, aby ją uratować...”  Po długim przesłuchaniu król ustalił, że obaj kłamią, więc kazał ich zamknąć w najgłębszym lochu.  * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ * ~ ._. ~ *  Król zwołał naradę.

  Minęło kilka dni, zanim skończyli zastanawiać się nad wszystkim, co było potrzebne do wprowadzenia planu w życie.

  „Sismond wciągnął Naleyę w czas, który nie jest naszym obecnym czasem”.  Toni, Morrok i Straż Lwiego Serca są gotowi ją uwolnić. Jednak przygotowania zajmą jeszcze trochę czasu.

  Aby uniknąć pytań i wścibskich oczu, plan zostaje przeniesiony do miasta Varanas. Najbardziej utalentowani magowie z Taborei, którzy od jakiegoś czasu trudzą się nad tajnym projektem, zostali zrekrutowani, aby pomóc królowi w urzeczywistnieniu jego planu. To właśnie ci magowie od lat pracują nad badaniem jednej rzeczy w szczególności – jak otworzyć szczelinę w czasie.

 • Planowane daty wydarzeń na poszczególnych serwerach są następujące:


  Aynara 22.06.2022
  Kadmos 23.06.2022
  Kerub 24.06.2022
  Ayvenas 26.06.2022
  Svidur 26.06.2022
  Gaia 27.06.2022


  Dokładne godziny wydarzeń zostaną dobrane na każdy wieczór z uwzględnieniem czasu Wojen Oblężniczych.


  Podane powyżej daty mogą ulec zmianie w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności. W razie ewentualnych zmian informacja zostanie podana w tym temacie.