Posts by Tsurara

  Drodzy gracze,


  Powyższe ogłoszenie zawiera błąd. Event jest skonfigurowany poprawnie.

  Doświadczenie uzyskane z misji i walki będzie zwiększone o 100%, a ilość uzyskanych punktów talentu zostanie zwiększona o 250%.


  Przepraszamy za niedogodności,

  Wasz Zespół RoM

  Poradnik przygotowany przez Chloris  W momencie przydzielenia nam domku mamy wewnątrz niego do dyspozycji podstawową pokojówkę umożliwiającą nam zmianę klasy i dostęp do banku. Możemy jednak zatrudnić również dodatkową pomoc, zapewniającą nam unikalne bonusy takie jak buffki, mikstury i przestrzeń magazynową.


  pd_menu.png

  Do menu zarządzania pomocą domową można dostać się poprzez menu zarządzania rezydencją, klikając na ostatnią zakładkę (ikona miotełki do kurzu). Pojawia się wtedy lista pomocy domowych i dodatkowe cztery przyciski do zarządzania nimi. Pierwsze trzy służą do przywołania, odesłania lub całkowitego zwolnienia zatrudnionego już npc. Czwarty przycisk otwiera okno zatrudniania.

  Zatrudnianie pomocy domowej  pd_oz.png
  W oknie zatrudniania możemy przejrzeć kandydatury dostępnych pomocy oraz, jeśli któraś spełni nasze oczekiwania (opis widocznych atrybutów znajduje się w dalszej części poradnika), zatrudniać je po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Jeśli ikona którejś pomocy jest szara, oznacza to, że ktoś inny już ją zatrudnił. Co godzinę lista kandytatur jest odświeżana. Maksymalnie możemy zatrudnić 6 postaci. Koszty poszczególnych przedstawia poniższa tabela:  Lp. Koszt [złoto]
  1 200 000
  2 400 000
  3 800 000
  4 1 600 000
  5 3 200 000
  6 6 400 000
  SUMA 12 600 000


  Po zatrudnieniu pomocy, zanim zaczniemy korzystać z jej usług, musimy ją ustawić w domku. W tym celu stajemy przed miejscem, w którym ma się ona znaleźć, następnie zaznaczamy ją na liście pomocy domowych i klikamy przycisk "Przywołaj pomoc domową". NPC pojawi się tuż przed nami. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z rezultatu, to wystarczy kliknąć "Odeślij pomoc domową", poprawić swoją pozycję i ponownie przywołać. Z ustawioną już pomocą możemy porozmawiać jak z większością NPC.


  Okno dialogowe
  pd_dial.png  Rozmowa - dzięki tej interakcji jest rozwijana zażyłość i charyzma pomocy domowej. To czy wskoczy punkt jest losowe i prawdopodobieństwo powodzenia jest zależne od aktualnego poziomu zażyłości (na początku punkt będzie wskakiwał prawie za każdym razem, a pod koniec może się zdarzyć, że nawet przez tydzień nie wskoczy).
  Uzdolnienia Magiczne - pomoc obdarowuje postać gracza buffem na zwiększenie ataku magicznego lub współczynnika magicznego trafienia krytycznego. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności magicznych pomocy.
  Uzdolnienia Bojowe - pomoc obdarowuje postać gracza buffem na zwiększenie ataku fizycznego lub współczynnika fizycznego trafienia krytycznego. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności bojowych pomocy.
  Uzdolnienia Ochronne - pomoc obdarowuje postać gracza buffem na zwiększenie maksymalnej liczby punktów życia lub obrony fizycznej i magicznej. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności obronnych pomocy.
  Gotowanie - pomoc obdarowuje postać gracza posiłkami własnej produkcji. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności kucharskich pomocy.
  Rzemiosło - pomoc obdarowuje postać gracza miksturami własnej produkcji. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności twórczych pomocy.
  Sprawdź Atrybuty -
  Pomocy Domowej
  otwiera okno atrybutów i ekwipunku pomocy domowej.


  Karta pomocy domowej - atrybuty
  pd_atr.png  W karcie postaci danej pomocy można zobaczyć jej informacje osobowe takie jak imię, rasa, płeć, data urodzin, znak zodiaku, osobowość. Nie mają one realnego wpływu na rozgrywkę, jedynie na wygląd postaci i jej wypowiedzi.
  Poniżej znajdują się atrybuty pomocy domowej. Na ich podstawie określamy czy potrafi ona to co chcemy. Liczby na paskach przedstawiają stan aktualny danego atrybutu oraz maksymalną wartość jaką może on osiągnąć (jedną z umiejętności, tą wymienioną w osobowości, można rozwinąć do 100, pozostałe do 80). Pomoc domowa posiada osiem atrybutów:  Zażyłość - określa maksymalny poziom na którym mogą znajdować się umiejętności pomocy domowej. Musi wynosić minimum 10, żeby móc korzystać z umiejętności.
  Charyzma - określa czas trwania buffów oraz ilość jedzenia i mikstur otrzymywanych od pomocy domowej.
  Zmęczenie - określa poziom zmęczenia pomocy domowej. Każda rozmowa z nią to +15, a prośba o buff, jedzenie lub mikstury to +25 do zmęczenia. Jeśli interakcja miałaby spowodować przekroczenie wartości maksymalnej tego atrybutu, to pokojówka jej nie wykona (powie, że jest zbyt zmęczona). Poziom zmęczenia obniża się samoczynnie z prędkością -5 na godzinę.
  Umiejętności magiczne - określają siłę otrzymywanego buffa zwiększającego atak magiczny lub współczynnik magicznego trafienia krytycznego.
  Umiejętności bojowe - określają siłę otrzymywanego buffa zwiększającego atak fizyczny lub współczynnik fizycznego trafienia krytycznego.
  Umiejętności obronne - określają siłę otrzymywanego buffa zwiększającego maksymalne punkty życia lub obronę fizyczną i magiczną.
  Umiejętności kucharskie - określają rodzaj otrzymywanego jedzenia.
  Umiejętności twórcze - określają pulę mikstur, z której otrzymujemy losowo dwa rodzaje.


  UWAGA: Niektóre pomoce domowe mają maksymalny poziom charyzmy ustawiony na 80, a niektóre na 100. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze, jeśli zależy nam na otrzymywaniu większej liczby mikstur i jedzenia oraz dłużej trwających buffków.

  Karta pomocy domowej - ekwipunek
  pd_eq.png  Każda pomoc domowa posiada swoją przestrzeń magazynową. Jest ona podzielona na ekwipunek i narzędzia. Ta pierwsza składa się z 9 miejsc przypisanych do konretnych rodzajów ekwipunku (głowa, tułów, nogi, stopy, ręce, talia, ramiona, peleryna, plecy), ponadto przedmioty włożone w te miejsca mają odzwierciedlenie również w samym wyglądzie pomocy domowej. Do drugiej części składającej się z 10 miejsc możemy włożyć dowolne przedmioty.

  Rodzaje posiłków przyrządzanych przez pomoc domową


  Solona Ryba z Sosem - zwiększa obrażenia fizyczne. 0-20
  Wędzony Boczek z Ziołami - zwiększa obrażenia magiczne. 0-20
  Kanapka z Kawiorem - zwiększa współczynnik fizycznego trafienia krytycznego
  oraz krytyczne obrażenia fizyczne.
  21-50
  Luksusowe Owoce Morza - zwiększają atak magiczny. 21-50
  Pikantne Mięsne Burito - zwiększa atak fizyczny. 51-80
  Mieszanka Bagienna - zwiększa obrażenia magiczne. 51-80
  Sałatka "Niewyobrażalna" - zwiększa atak fizyczny. 81-100
  Ciasto Rybne z Serem - zwiększa atak magiczny. 81-100


  UWAGA: Jeśli chcemy zatrudnić pomoc domową pod przyrządzanie konkretnego posiłku to wystarczy, że rozwiniemy jej zażyłość do poziomu odpowiadającemu temu jedzeniu (prawa kolumna powyższej listy), a potem przestaniemy z nią rozmawiać. Poziom umiejętności gotowania nie przekroczy poziomu zażyłości.

  Rodzaje mikstur przyrządzanych przez pomoc domową  Pełnia - zwiększa rozmiary postaci na godzinę. 0+
  Nieokiełznany Entuzjazm - zwiększa prędkość poruszania się o 10% na godzinę. 0+
  Książęcy Wygląd - zamienia postać w żabę na 10 minut. 0+
  Czysty Umysł - zwiększa prędkość rzucania zaklęć o 10% na godzinę. 30+
  Szczęśliwy Cel - zwiększa szansę na łup o 75% na 2 godziny. 40+
  Galopujący Wicher - zwiększa prędkość jazdy wierzchem o 30% na 2 minuty 30 sekund. 50+
  Szalona Ucieczka - postać wykonuje wysoki skok w powietrze. 60+
  Szkarłatna Miłość - zwiększa obronę fizyczną o 5% na 10 minut. 70+
  Gryzący Smród - zwiększa aggro o 15% na 10 minut. 80+
  W drogę - zwiększa prędkość ruchu o 50% na 8 sekund. 90+

  Poradnik przygotowany przez Liii  Wydarzenie Duch Burzowego Wzgórza – poradnik.

  Informacje ogólne.

  Jest to wydarzenie powtarzające się cyklicznie – zawsze w tym samym miejscu, zawsze w tym samym czasie. Żeby w nim uczestniczyć nie trzeba wykonywać żadnych misji, czy spełniać określonych warunków (maksymalny poziom postaci jest mile widziany ze względu na siłę przeciwników, jednak przy odpowiednio dużej grupie uczestników nie jest on niezbędny do tego, by brać udział w wydarzeniu).

  Czas: wydarzenie odbywa się dwa razy w ciągu dnia, codziennie – o godzinie 11:00 oraz 19:00, za każdym razem jego początek oznajmiany jest komunikatem, który przesuwa się na środku ekranu gry. Wydarzenie trwa równo godzinę.

  Miejsce: nie ulega żadnym zmianom, za każdym razem wydarzenie odbywa się w tym samym miejscu. By się tam dostać, należy udać się do Obsydianowej Twierdzy, następnie zaś na Plac Handlowy, z którego należy skierować się w stronę wyjścia z miasta, które zaprowadziłoby nas aż na Stepy Sascilii. Po minięciu Kamienia Wskrzeszenia ukaże nam się Totem – to właśnie w tym miejscu znajduje się wejście. Dla pełniejszego obrazu, po spojrzeniu na lewy dolny róg mapy Kanionu Piaskowego Diabła, dostrzeżemy oznaczoną lokację Wzgórze Burzowego Ducha, na które należy się kierować.

  Przebieg wydarzenia.

  Początek: po pojawieniu się komunikatu, wokół Wzgórza Burzowego Ducha materializują się harpie, które atakują to miejsce – po ich zabiciu należy wejść w środek świecącego kręgu. Zostaniemy przeniesieni na miejsce wydarzenia, będziemy jednak musieli jeszcze odrobinę przebiec zanim zabawa będzie mogła się rozpocząć na całego. Najlepiej kierować się za drogą do momentu, aż nie zobaczymy totemu, wokół którego roić się będą przeciwnicy.

  Walka: wydarzenie składa się z dwudziestu tur przeciwników – początkowo są to przeciwnicy na 40. poziomie i nawet fakt, że są to bossy, nie zmienia tego, że są niezwykle łatwe do zabicia. Jednak z każdą kolejną falą, musimy stawić czoła coraz to silniejszym potworom, które przy ostatniej fali są już na 97. poziomie i stanowią nieliche wyzwanie. Trzeba mieć się na baczności, gdyż niektóre moby odpychają nas od siebie, inne rzucają strach, co grozi ściągnięciem na siebie uwagi innych i śmiercią. Pośród przeciwników, na samym środku magicznego totemu, znajduje się silniejszy boss, którego należy zabić, by mogła nadejść kolejna tura – należy mieć tutaj na względzie to, że tura nie zmieni się, jeśli boss nie zostanie zbity, a po jego zbiciu jest naprawdę niewiele czasu na to, by dalej zbierać skrzynki, te bowiem znikają wraz z pojawieniem się kolejnej fali potworów, co po zabiciu głównego bossa następuje dość szybko.

  Cel: celem wydarzenia jest zebranie jak największej ilości skrzynek, które pojawiają się po zabiciu przeciwnika – co turę każdy z potworów zostawia ich po sobie więcej, a im mocniejsi przeciwnicy, tym ciekawsze rzeczy mogą z nich polecieć. Istnieją dwa rodzaje skrzynek: pierwszy to Tajemnicza Skrzynia Skarbów, którą można otworzyć zwykłym kliknięciem, druga zaś to Pradawna Skrzynia Skarbów, do otwarcia której potrzebny jest Klucz do Pradawnego Skarbu, o którym kilka słów później.

  Zakończenie wydarzenia: koniec następuje albo po pokonaniu wszystkich przeciwników i przejściu wszystkich dwudziestu tur, albo po upływie godziny, tyle czasu mamy bowiem na to, by poradzić sobie z mobkami. Pięć minut przed upływem godziny pojawia się na ekranie gry ostrzegający nas o końcu komunikat, a po upływie czasu zostajemy przeniesieni poza teren Wzgórza Burzowego Ducha.

  Możliwe łupy.

  Tajemnicza Skrzynia Skarbu: do jej otwarcia nie jest potrzebny żaden dodatkowy przedmiot, w plecaku stackuje się po sto sztuk. Potrzebujecie na nie zatem przynajmniej dwudziestu wolnych miejsc w plecaku, gdyż każda tura potworów zostawia po sobie skrzynki z odpowiednim numerem, stąd nie zdziwcie się, że pojawia się w nazwie numeracja (od I do XX).
  Mogą z nich wypaść:


  Pradawna Skrzynia Skarbów: do jej otwarcia niezbędny jest Klucz do Pradawnego Skarbu, który zdobyć można na cztery różne sposoby, o których na samym końcu. Te skrzynki również numerowane są od I do XX. Należy też pamiętać o tym, że im wyższy numer obok nazwy skrzynki, tym na ciekawsze i wyższe upominki mamy szansę.
  Może z nich wypaść:  Klucz do Pradawnego Skarbu.

  Jak wspomniałam już wcześniej - jest on niezbędny do otworzenia Pradawnej Skrzyni Skarbów i można go zdobyć na cztery różne sposoby, w zależności od zasobów, którymi dysponujecie i które gotowi jesteście poświęcić.

  Po pierwsze: Klucz do Pradawnego Skarbu zakupić można w IS za diamenty - koszt to 6 diamentów.

  Po drugie: Klucz do Pradawnego Skarbu zakupić można u Handlarza Wymieniającego Żeton Phiriusa za 120 Żetonów Phiriusa.

  Po trzecie: jest on do zdobycia jako drop z Tajemniczych Skrzyń Skarbu, które pojawiają się po zabiciu przeciwnika na Wzgórzu Burzowego Ducha, wystarczy jedynie mieć odrobinę szczęścia przy otwieraniu ich.

  Po czwarte: z Tajemniczych Skrzyń Skarbu (czasem też ze zwykłych przeciwników na strefie) leci Dziwny Kryształ, 20 takich kryształów można wymienić na jeden Klucz do Pradawnego Skarbu u jednego z dwóch wskazanych NPC, noszących miano Tajemniczych Antykwariuszy: pierwszy - Icarol Garter - znajduje się we Wschodniej części Varanas; drugi - Rocain Garter - znajduje się nieopodal Placu Handlowego przy tylniej bramie Obsydianowej Twierdzy.

  12. Parada Potworów

  NPC: Organizator Parady Potworów (most Varanas)

  W tym wydarzeniu możemy uczestniczyć wiele razy w ciągu dnia, odbywa się on co 30 minut. Musimy użyć na sobie Eliksiru Przemiany (za każdym razem innego rodzaju) i zarejestrować się. Eliksir Przemiany możemy kupić w Sklepie z Przedmiotami lub otrzymać je uczestnicząc w innych wydarzeniach Festiwalu Dyniowego. Możemy również go uzyskać wymieniając Podejrzanie Wyglądający Puder, który wypada z zabitych przeciwników u Podejrzanego Ducha, który znajduję się na Rynku Głównym w Varanas. Podczas wydarzenia Parady Potworów podążamy cały czas za NPC - Wendy Uśmiechniętą Buźką lub John Fajną Dynią do Porzuconego Opactwa i z powrotem, rozmawiając w czasie podróżny z Organizatorami Parady Potworów w punktach kontrolnych aby otrzymać nagrodę. Pomagamy również NPC-om pozbyć się potworów, jakie pojawią się na Naszej drodze (przeciwnicy elitarnie do 10 poziomu) a przed Porzuconym Opactwem pokonujemy dwa mini-boss'y. Na koniec rozmawiamy z Organizatorem Parady Potworów aby otrzymać dodatkową nagrodę.

  NAGRODY:

  Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  Fajny Dyniowy Pakiet Kostiumu (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu) - wypada z niego losowa część kostiumu.

  Pakiet Parady Potworów:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  13. Szaleństwo Kaza

  NPC: Makachok (przed mostem w Varanas - teleportuje Nas do miejsca wydarzenia)
  Kaz Listod
  Kaz Bamandis

  Na miejscu wydarzenia znajdują się dwa pola gry. Pośrodku nich znajduje się ogromna dynia w okół której poruszają się mniejsze dynie po okręgu. Naszym zadaniem jest zniszczenie tej ogromnej dyni (Rdzenia Szaleństwa) i zebranie największej ilości punktów. Punkty naliczają się w dolnym rogu Naszego ekrany. Jak efektywnie ukończyć wydarzenie? Małe dynie pojawiają się i poruszają się w obrębie Rdzenia Szaleństwa. Są dwa rodzaje działania, jakie mogą się wydarzyć po kliknięciu na nich.
  1. Mała Dynia - pojawia się i atakuje Rdzeń Szaleństwa i ginie wyrzucając z siebie Demoniczna Nasiona, które pojawiają się na ziemi. Podnosząc je, pojawia Nam się nowy pasek akcji z kolorami poszczególnych nasion (zielony, lazurowy i szkarłatny).
  2. Azurowa, Zielona lub Szkarłatna Demoniczna Dynia - kiedy pojawią się, zaatakują Nas. Musimy używać na nich umiejętności kolorów nasion aby je zniszczyć (użyć musimy ich trzykrotnie).
  Dobrze jest wcześniej przygotować sobie emotikonę klękania, ponieważ bardzo często będzie rzucany tak zwany fear. Limit tego wydarzenia to 5 minut.

  NAGRODY:
  - Ogień Szaleństwa - otrzymujemy go taką ilość, jaką zdobędziemy liczbę punktów w wydarzeniu, a później możemy je wymieniać na nagrody;

  a) 25 Ogni Szaleństwa - otrzymujemy losowy pakiet nagród:

  Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  Dyniowy Pakiet Niespodzianka (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu):
  - Czarny Dzik - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Traszka - jajo zwierzątka (7 dni).

  b) 50 Ogni Szaleństwa - otrzymujemy losowy pakiet nagród:

  5 x Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  5 x Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  5 x Dyniowy Pakiet Niespodzianka (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu):
  - Czarny Dzik - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Traszka - jajo zwierzątka (7 dni).
  - 1 x Pakiet Kostiumu Szaleństwa.

  Tytuły:
  - Szaleństwo Kaza - za uzbieranie 180 Ogni Szaleństwa;
  - Let's rock! Kaz! - za uzbieranie 450 Ogni Szaleństwa.

  ZNANE BŁĘDY

  Niestety wydarzenie to nie jest wolne od błędów. Poniżej znajdziecie listę znanych błędów. Pojawiają się one najczęściej po kilku dniach od wprowadzenia Festiwalu Dyniowego lub po przerwie konserwacyjnej.

  a) Farma Duchów - duchy nie pojawiają się na polu po rozpoczęciu wydarzenia;
  b) Cukierek albo psikus - Mała Ania nie pojawia się na Rynku w Varanas. Niemniej jednak zawsze możemy zbierać cukierki by po przerwie konserwacyjnej móc je wymienić.
  c) Parada Potworów - John Fajna Dynia i Wendy Wesoła Buźka nie biorą udziały w paradzie. Utknęli oni gdzieś w trasie tej parady.

  SREBRNE ŹRÓDŁO

  4. Pan Dynia i Pani Dynia

  4.a. Gwarancja Dyni (Pani Dynia)

  NPC: Pani Dynia (koniec mostu Varanas)

  To wydarzenie odbywa się co dwie godziny (od 13:10) i możemy wziąć w nim udział tylko raz dziennie. Przed rozpoczęciem wydarzenia, pojawia się komunikat światowy: "Pani Dynia pojawiła się przed bramą Varanas. Czy możesz jej pomóc?" Pomóż Pani Dyni z poszukiwaniem jej męża Pana Dyni, który porusza się gdzieś pomiędzy zagrodami Peerstona, Doriana, Maidga oraz Jeziora Magicznej Mgły. Porozmawiajcie z nim, a on zacznie uciekać. Podążajcie za nim, próbując jednocześnie porozmawiać aż otrzymacie List Pana Dyni, z którym musicie wrócić do Pani Dyni.

  NAGRODA:
  - 6 x Dyniowa Moneta.

  4.b. Pan Dynia

  NPC: Pan Dynia (przed Opuszczonym Opactwem)

  To wydarzenie odbywa się co dwie godziny (od 12:00) i możemy je wykonać tylko raz dziennie. Przed rozpoczęciem wydarzenia pojawia się komunikat światowy: "Pan Dynia potrzebuje Waszej pomocy. Pojawił się przed Porzuconym Opactwem. Pomożecie mu?" Porozmawiaj z Panem Dynią i znajdź Panią Dynie w pobliżu Jeziora Magicznej Mgły. Podaruje Wam ona Prezent Pani Dyni, z którym wracamy do Pana Dyni. Jeśli nie wykonamy wcześniej misji od Pani Dyni, nie będziemy mogli wcześniej ukończyć zadania od Pana Dyni. Jednak jeśli z nim porozmawiamy, podaruje Nam trochę nagród w postaci Mlecznego Cukierka bądź Tęczowego Lizaka.

  NAGRODA:
  - 3 x Dyniowa Moneta;
  - Tęczowy Lizak;
  - Mleczny Cukierek;
  - fajerwerki.

  5. Łowca Duchów

  NPC: Herska (Główny Rynek Varanas)

  W tym wydarzeniu Naszym zadaniem jest łapanie duchów. Duchy poruszają się w pobliżu Auli Oka Mądrości oraz Dzielnicy Administracyjnej. Otrzymamy nowy pasek akcji z dwoma umiejętnościami. Pierwsza z umiejętności służy do łapania duchów. Musimy stać blisko nich, a jednocześnie za ich plecami. Druga umiejętność pomaga pozbyć się negatywnego czaru, jeśli zostaniemy za bardzo wystraszeni. Jeśli zostanie na Nas rzucony Szok Duszy - poziom paniki zwiększy się o 5. Musimy wtedy szybko użyć drugiej umiejętności, klikając na nią pięć razy inaczej wydarzenie zostanie zakończone. Limit tego wydarzenia to 5 minut.

  NAGRODY:
  - 6-9 duchów - 2 x Dyniowa Moneta;
  - 11 - 25 duchów - 3 x Dyniowa Moneta.

  Tytuł: Sławny Łowca Duchów - otrzymujemy go za złapanie 15 duchów.

  6. Farma Duchów

  NPC: Kathy Poole (Rynek Główny Varanas)
  Ayen Poole (Srebrne Źródło - 36.2 86.6)

  W tym wydarzeniu zostaniemy przetransportowani na południe Srebrnego Źródła, gdzie możemy porozmawiać z Ayen'em Poole i rozpocząć wydarzenie.
  Kiedy klikniemy na dynie znajdujące się na polu, otrzymamy nowy pasek akcji z jedną umiejętnością - Oczyszczeniem, które trwa 15 sekund. W tym czasie musimy użyć jej na jak największej ilości duchach grasujących po polu. Limit tego wydarzenia to 2 minuty.

  NAGRODY
  :
  - 10-19 duchów - 1 x Dyniowa Moneta;
  - 20 - 2 x Dyniowa Moneta;
  - 26 - 3 x Dyniowa Moneta.

  7. Pokrzyczmy trochę

  NPC: Duch (Zachodnie Miasto Varanas)

  W tym wydarzeniu musimy wystraszyć jak największą liczbę NPCów znajdujących się w pobliżu. Otrzymujemy nowy pasek akcji z umiejętnością. Używamy jej na dzieciach (otrzymujemy za to 1 punkt), dorosłych (otrzymujemy 5 punktów) oraz strażnikach (10 punktów). Strasznie zaczynamy od dzieci, ponieważ szansa na ich wystraszenie jest pewna, a dopiero później próbujemy straszyć dorosłych i strażników. Ilość zdobytych punktów może spadać, jeśli nie uda Nam się kogoś wystraszyć lub możemy zostać unieruchomieni chwilowo przez strażników. Limit tego wydarzenia to 3 minuty.

  NAGRODY:
  - 75 punktów - 3 x Dyniowa Moneta, 3 x Tęczowy Lizak, Mleczny Cukierek;
  - 101 - 262 punktów - 3 x Dyniowa Moneta, Pyszny Dyniowy Ryż (po jego zjedzeniu otrzymujemy Punkty Talentu - na 75 poziomie wynosiły one 100 000 Punktów Talentu).

  8. Halloween'owa Malatina

  NPC: Yolius (Rynek Główny Varanas, obok Malatiny)

  Wszyscy dobrze znamy Grę o Przetrwanie. To wydarzenie jest do niej bardzo podobne. Odkopujemy płytki ze skarbami i otrzymujemy nagrodę lub zmagamy się z niebezpieczeństwem. Jest pięć różnych możliwości, jakie mogą Nas spotkać w tym wydarzeniu.

  1. Dziwny Demon Dyni - kiedy się pojawi, klikając na nim otrzymujemy nagrody w postaci Talonów na Plecak, Kluczach do Pradawnego Skarbu, surowcach gildyjnych, miksturach Phiriusa oraz Eliksirach Przemiany.
  2. Bombowy Demon Dyni - kiedy się pojawi, klikając na nim otrzymujemy bombę. Po odczekaniu chwili, aż mały płomień zgaśnie nad dynią - mamy wtedy możliwość skorzystania z jego umiejętności ponownie.
  3. Dyniowy Figlarz - kiedy się pojawi, zostaniemy przez niego podleczeni.
  4. Kolczasta Płytka - kiedy pojawi się Kolczasta Płytka musimy jej unikać, aby nie stracić Punktów Życia.
  5. Nagrobki - wychodzą z nich duchy i inne potworki. Nie możemy ich jednak zniszczyć za pomocą zwykłych umiejętności. Podprowadzając je pod róg całej platformy, czekamy aż pojawi się Rozproszony Demon Dyni a następnie klikając na nim ten obszarowo pozbędzie się przeciwników. Grobowce możemy niszczyć bombami, które otrzymujemy od Bombowego Demona Dyni.

  Każdy gracz może uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ obrażenia zadawane są procentowo. Warto jednak mieć w swoim plecaku zapas mikstur Phiriusa, które czasami są bardzo pomocne.

  NAGRODY:
  - ukończone wydarzenie - 3 x Dyniowa Moneta oraz Pyszny Dyniowy Ryż lub Paczka Dyniowego Ciasta;
  - nieukończone wydarzenie - 3 x Dyniowa Moneta.

  Paczka Dyniowego Ciasta:
  - Dyniowe Ciasto Wiśniowe ( 10 000 Punktów Doświadczenia);
  - Dyniowe Ciasto Jagodowe ( 50 000 Punktów Doświadczenia);
  - Dyniowe Ciasto Jabłkowe ( 100 000 Punktów Doświadczenia);
  - Dyniowe Ciasto Ananasowe ( 1 000 000 Punktów Doświadczenia).

  9. Rodzina Celtów

  Użyjcie na swojej postaci dowolnego Eliksiru Przemiany i porozmawiajcie z członkami rodziny Celtów raz dziennie.

  NAGRODA:
  - 1 x Cukrowa Laska od każdego członka rodziny.

  Tytuły:
  - 20 x Cukrowa Laska - otrzymujemy tytuł Figlarz;
  - 300 x Cukrowa Laska - otrzymujemy tytuł Wielki Figlarz.

  Lista członków rodziny Celtów:
  - Kage Celt (27.1 70.5) Kolonia Osadników;
  - Kelly Celt (52.9 42.2) Logar, blisko pokojówki;
  - Keins Celt (49.9 80.5) most Varanas;
  - Karog Celt (43.6 25.7) Dolne Miasto Wschodnie w Varanas;
  - Karson Celt (34.4 38.2) Dolne Miasto Zachodnie w Varanas;
  - Kambell Celt (71.9 64.0) Aula Oka Mądrości w Varanas;
  - Kennedy Celt (66.4 68.2) Aula Gildii w Varanas;
  - Kelvin Celt (45.8 52.8 ) Rynek Główny Varanas;
  - Konan Celt (54.7 79.9) Aula Klas w Varanas;
  - Lawrence Celt (44.6 57.7) Bank Varanas;
  - Kinssly Celt (56.7 65.6) Srebrny Wodospad;
  - Kimply Celt (57.1 64.5) Srebrny Wodospad;
  - Jit Celt (37.0 79.5) Karczma Gorzelnia;
  - Kittor Celt (46.6 21.7) Punkt Handlowy Harf;
  - Keeddy Celt (49.4 21.7) Punkt Handlowy Harf;
  - Leam Celt (57.2 40.9) Obsydianowa Twierdza, pomiędzy Placem Bitwy i Placem Chwał;
  - Lamberg Celt (44.2 85.0) Obsydianowa Twierdza; Plac Handlowy;
  - Lanslor Celt (49.4 68.9) Obsydianowa Twierdza; pomiędzy Placem Chwały a Placem Handlowym;
  - Landon Celt (41.8 52.3) Obsydianowa Twierdza; Plac Chwały;
  - Lakim Celt (24.7 52.2) Obsydianowa Twierdza; bank.

  10. Cukierek albo psikus

  NPC: Mała Ania (Rynek Główny Varanas)

  Użyjcie na sobie dowolnego Eliksiru Przemiany i porozmawiajcie z Małą Anią na Rynku w Varanas. Odeśle Nas ona do Dolnego Miasta Zachodniego do jej siostry również Małej Ani. Po rozmownie z nią, udajemy się do Dolnego Miasta Wschodniego, gdzie znajdziemy pięciu członków rodziny Highlander'ów - zbieramy od nich cukierki krzycząc "Cukierek albo psikus!" Otrzymujemy od nich jeden z różnych rodzai cukierków - Zwykły Cukierek, Dziwny Cukierek i Specjalny Cukierek. Wracamy ze słodyczami do Małej Ani na Rynek Główny w Varanas. W nagrodę otrzymujemy od niej pięć paczek nagród za pięć cukierków. Przy ponownym wykonywaniu tego wydarzenia możemy udać się już bezpośrednio po słodycze od rodziny Highlanderów, a później do Małej Ani.

  NAGRODY:

  Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  Dyniowy Pakiet Niespodzianka (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu):
  - Czarny Dzik - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Traszka - jajo zwierzątka (7 dni).

  Prezent Małej Ani:
  - Eliksir Przemiany;
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  11. Farma Doriana

  NPC: Shalson

  Shalson daje Nam dwa zadania do wykonania:
  a) Jeszcze Dziwniejsza Dynia - zbieramy pięć Zmutowanych Dyń;
  b) Dyniowy Duch Nocy - pokonujemy mini-boss'a Księcia Dyń Jacka na farmie.

  NAGRODA:

  Pakiet Festiwalu Dyń:
  -
  5 x Czekolada;
  - 5 x Lizak;
  - 1 x Dyniowe Ciasto.

  Tytuł: Możemy otrzymać wstążek z Dyniowego Ciasta. Zbierając 5 wstążek o różnych kolorach, możemy udać się do NPC Bob'a Warner na Rynku Głównym Varanas i wymienić je na tytuł - Zajadacz Dyń.

  Poradnik przygotowany przez Lestia
  Po wielu miesiącach oczekiwania, wreszcie nadeszła pora na świętowanie Halloween. Festiwal Dyniowy jest najlepszą ku temu okazją - wydarzeniem, w którym mamy możliwość zdobycia wielu wspaniałych nagród - przerażających kostiumów, strasznych wierzchowców i zwierzątek, mrocznych kostiumów, surowców gildyjnych a przede wszystkim mnóstwa słodyczy i... psikusów!

  Początek tytułowego przewodnika po Festiwalu Dyń, chciałabym rozpocząć od najprzyjemniejszej części każdego wydarzenia - czyli nagród możliwych do zdobycia w tym festiwalu.


  NAGRODY  • Uzbieraj 10 Dyniowych Monet, które możesz wymienić na Pakiet Fortuny Festiwalu Dyń. Mamy możliwość otrzymania aż 1500 surowców gildii (trzy losowe rodzaje surowców gildyjnych).

  Pakiet Fortuny Festiwalu Dyń:
  - 5 x Rubin w Kształcie Łzy;
  - 5 x Esencja Koszmaru;
  - 5 x Kamień Mądrości;
  - 5 x Księżycowa Perła;
  - 5 x Kłos Zachodzącego Słońca;
  - 5 x Magiczna Trawa Szczęścia;
  - 3 x Mleczny Cukierek;

  - 3 x Tęczowy Lizak.  • Uzbieraj 20 Dyniowych Monet, które możesz wymienić na 15 x Żywioł Wiatru oraz dodatkową nagrodę. Wymieniając monety istnieje szansa na wylosowanie kryształu zwierzątka zodiaku.


  Nagrody:
  - Mikstura Bariery, Mikstura Rozumu, Mikstura Tężyzny, Mikstura Wiatrochłonna, Mikstura Zdolności, Mikstura Świętej Światłości, Mikstura Berserkera;
  - Głębokie Westchnienie Anioła;
  - Odkupienie Feniksa.

  Pakiet Wykuwania Elementów Ekwipunku Gwiezdych Odłamków:
  - 2 x Zwykły Młot Mistrza do Napraw;
  - 3 x Gwiezdny Klejnot Gwiezdnych Odłamków;
  - 3 x Księżycowy Klejnot Gwiezdnych Odłamków;
  - 3 x Słoneczny Klejnot Gwiezdnych Odłamków;
  - 1 x 5 Doładowań Magicznego Transmutora;
  - 1 x 10 Doładowań Magicznego Transmutora;
  - 2 x 10 Doładowań Magicznego Transmutora.

  Pakiet Niespodzianka Klauna Duszożercy:
  - 1 x Rękawiczki Klauna Duszożercy;
  - 1 x Strój Klauna Duszożercy;
  - 1 x Ochrona na Ramiona Klauna Duszożercy;
  - 1 x Wysokie Buty Klauna Duszożercy;
  - 1 x Spodnie Klauna Duszożercy;
  - 1 x Maska Klauna Duszożercy.

  Pakiet Partnera:
  - Figlarz - jajo zwierzątka (7 dni);
  - Figlarz - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Figlarz - jajo zwierzątka (trwałe);
  - Cerber - jajo zwierzątka (7 dni);
  - Cerber - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Cerber - jajo zwierzątka (trwałe);
  - Demonek 2000 - wierzchowiec (7 dni);
  - Demonek 2000 - wierzchowiec (30 dni);
  - Demonek 2000 - wierzchowiec (trwały).

  Oczywiście, jeżeli ukończymy wydarzenia festiwalu, takie jak: "Łowca Duchów","Farma Duchów", "Pokrzyczmy trochę", "Halloween'owa Malatina" otrzymamy dodatkowo jeden z poniższych czarów:
  - Uznanie Modlitwy (zwiększa Inteligencję o 200, Mądrość o 200 i Wytrzymałość o 200);
  - Uznanie Dynamizmu (dodaje 200 do fizycznych obrażeń i zwiększa je o 1%);
  - Uznanie Magii (dodaje 200 do magicznych obrażeń i zwiększa je o 1%);
  - Uznanie Błogosławieństwa (zwiększa Siłę o 200, Zręczność o 200 i Wytrzymałość o 200);
  - Uznanie Wigoru (dodaje 1000 Punktów Życia oraz zwiększa Maksymalną Liczbę Punktów Życia o 1%);
  - Uznanie Fortyfikacji (dodaje 500 do siły ataku fizycznego i zwiększa je o 1%);
  - Uznanie Energii (dodaje 500 do siły ataku magicznego i zwiększa je o 1%).

  Pakiet Upiornych Dekoracji:
  - 1 x Ozdoba Lampion z Dyń;
  - 1 x Dekoracja Upiorny Hymn;
  - 1 x Upiorna Dekoracja Ogrodowa;
  - 1 x Ozdoba Wiedźma.


  WYDARZENIA  DALANIS (Wzgórza Grzmiącego Kopyta)

  1. Dyniogłowy mówi...


  NPC: Dyniogłowy (Dalanis, w pobliżu zburzonego muru - (46.8 77.0)


  W tym wydarzeniu możemy uczestniczyć co dwie godziny (8:00, 10:00, 12:00 itd.) z możliwością wielokrotnego jej powtórzenia w ciągu całego dnia. Przed wydarzeniem pojawia się komunikat strefowy: "Za 10 minut wydarzenie Dyniogłowy mówi... rozpocznie się." Nie zapomnijcie przybyć do Dalanis w miejsce, w którym przebywa Dyniogłowy w ciągu godziny, jeśli chcecie wziąć udział w wydarzeniu.


  Jak w nim uczestniczyć? Jest to bardzo podobne do znanej gry - Simon mówi... Wyobraźcie sobie, że jesteście na zajęciach aerobiku - instruktor pokazuje Wam ćwiczenia, a Wy staracie się je powtórzyć. Pojawi się nowy pasek akcji z ośmioma nowymi umiejętnościami. Każda umiejętność przedstawia jedną emotikonę ( 1 = wiwat, 2 = klęknięcie, 3 = salutowanie, 4 = klaskanie, 5 = płacz, 6 = śmiech, 7 = robi minę oraz 8 = taniec).


  Obserwujcie czat z instrukcjami, ponieważ macie tylko 9 sekund na odpowiedź emotikoną za każdym razem.


  Podczas wydarzenia odbędą się trzy rundy:

  - runda I - wykonujemy określone ruchy;

  - runda II - wykonujemy określone ruchy, ale zostaną one podzielone ze względu na rasę (elfy oraz ludzie) i klasę postaci;

  - runda III - w tej rundzie wykonać musimy nie jeden, a dwa ruchy.


  Jeśli pomylicie się za pierwszym razem, nie martwicie się - możecie kontynuować grę, jednak pasek z umiejętnościami wymiesza się.

  NAGRODY - Pakiet Jack-o' Lantern:
  - 5 x Rubin w Kształcie Łzy;
  - 5 x Esencja Koszmaru;
  - 5 x Kamień Mądrości;
  - 5 x Księżycowa Perła;
  - 5 x Kłos Zachodzącego Słońca;
  - 5 x Magiczna Trawa Szczęścia;
  - 1 x Zaawansowany Agregator;
  - 1 x Zła Głowa Dyni;
  - 1 x Śmieszna Głowa Dyni;
  - halloween'owe dekoracje oraz mikstury Phiriusa.

  2. Dyniowi figlarze

  NPC: Bella Rossly (na początku Dalanis)

  To wydarzenie odbywa się co 30 minut i możemy wziąć w nim udział tylko raz dziennie. Przed rozpoczęciem wydarzenia, pojawia się komunikat strefowy: "Dyniowi Figlarze znów robią psikusy mieszkańcom Dalanis." W całym Dalanis pojawiają się upiorne dynie. Kilkając na nie wyskakuje Dyniowy Figlarz, użyjcie szybko na nim specjalnej pułapki, który otrzymacie od NPC. Może się zdarzyć, że zostaniesz wystraszony, ale będziesz mógł próbować ponownie. Limit tego wydarzenia to 5 minut.

  NAGRODY:

  Dyniowy Pakiet Niespodzianka:
  -
  5 x Rubin w Kształcie Łzy;
  - 5 x Esencja Koszmaru;
  - 5 x Kamień Mądrości;
  - 5 x Księżycowa Perła;
  - 5 x Kłos Zachodzącego Słońca;
  - 5 x Magiczna Trawa Szczęścia;
  - Klucz do Pradawnego Skarbu;
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Wierzchowiec Miotła 300 (7 dni);
  - mikstury Phiriusa.


  W Dalanis znajduje się również jeden duży Dyniowy Figlarz. Wykorzystaj dowolny Eliksir Przemiany na swojej postaci i porozmawiaj z nim. Podaruje Ci Dyniowe Monety i inne nagrody (losowa ilość Dyniowych Monet, Eliksirów Przemiany, fajerwerków, Paczka z Dyniowym Ciastem, surowców gildyjnych oraz Mlecznych Cukierków i Tęczowych Lizaków). Później możemy porozmawiać z nim ponownie aby otrzymać więcej nagród, ale tylko wtedy, gdy w Naszym plecaku znajdują się Mleczne Cukierki i Tęczowe Lizaki.

  3. Te niegrzeczne dzieciaki

  NPC: Dyniogłowy (Dalanis, w pobliżu zawalonego muru - 46.8 77.0)
  Bella Rossly (na początku Dalanis)

  Weźcie misję od Dyniogłowego i udajcie się do Belly Rossly. Następnie wróćcie do Dyniogłowego po nagrodę. Przy kolejnym razie wykonywania tego wydarzenia możemy iść już prosto do Dyniogłowego.

  NAGRODY:
  - 5 x Eliksir Przemiany Dyniogłowego.

  Poradnik przygotowany przez Neli  Opis eventu Festiwal Dyni

  Poniższy opis nie jest do końca moim autorstwem, jeśli jest jakiś błąd to proszę dajcie znać (lekko go zmodyfikowałam jak i uzupełniłam, posiłkowałam się poradnikiem z forum angielskiego). Jak należny gdzieś go uzupełnić to zachęcam do umieszczenia postu poniżej.
  To jest mój pierwszy Festiwal Dyni w runesie

  Główną rzeczą jaka będziemy potrzebować do wykonania eventu są potki przemiany w potworka które można dostać z:
  *za 10 Proszków który dajemy duchowi w Varanas Central
  *z paczek w evencie których jest kilka rodzajów
  *IS
  *Gobliny

  Parada Potworów
  Miejsce: Brama Varanas
  NPC: Organizator Parady Potworów

  Musimy się zamienić w potwora i zapisać się u NPC który stoi pod Bramą Varanas, następnie meldujemy się u poszczególnych NPC, w każdym checkpoincie dostajemy nagrodę oraz na samym końcu. Parada odbywa sie co 30 min i można uczestniczyć kilka razy. Do otwarcia niektórych nagród będziemy potrzebować klucza z IS.

  Szaleństwo Kaza
  Miejsce: Świątynia Zapomnienia (Srebrne Źródło) - Tagena
  NPC: Kaz Bamandis i Kaz Listod

  Raz dziennie możemy uczestniczyć w tej grze, polega na zdobywaniu pkt za każdą uratowaną dynie lub za strzelanie nasionami odpowiedniego koloru do dyn z takim samym kolorem. Za punkty dostajemy odpowiednią ilość "Szalony Ogień" które możemy zamienić na nagrody lub tytuł.

  Nagrody:
  x Szalony ogień - można wymień go na:

  25 szt - aby otrzymać jedną nagrodę:
  Pakiet Zapasów Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia
  - Dyniowa Pizza
  - Potki Phirius /Eliksiry/Specjalna Woda Phiriusa A

  Tajemniczy Dyniowy Pakiet:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia
  - Dyniowa Pizza
  - Eliksir Przemiany

  Pakiet Dyniowej Niespodzianki:
  - Potrzeba Klucz do Pradawnego Skarbu aby otworzyć pakiet
  - Czarny Dzik - Pet Egg ( 30 dni )
  - Newt - Pet Egg ( 7 dni )

  Klucz do Pradawnego Skarbu
  Eliksir Przemiany - Mała dynia

  Mając 50 szt, można wymienić na:
  5x Pakiet Zapasów Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia
  - Dyniowa Pizza
  - Potki Phirius /Eliksiry/Specjalna Woda Phiriusa A

  5x Tajemniczy Dyniowy Pakiet:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia
  - Dyniowa Pizza
  - Eliksir Przemiany

  5x Pakiet Dyniowej Niespodzianki:
  - Potrzeba Klucz do Pradawnego Skarbu aby otworzyć pakiet
  - Czarny Dzik - Pet Egg (30 dni)
  - Newt - Pet Egg (7 dni), ...

  Pakiet z Zestawem Stroju Szaleństwa

  Tytuły:
  Szaleństwo Kaza - za 180 szt Szalony Ogień
  Zaszalejmy! Kaz!! - za 450 szt Szalony Ogień

  Cukierek albo psikus – cz. 1
  Miejsce: Rynek w Varanas
  NPC: Podejrzany Duch

  Na Rynku Varnas mamy NPC który oferuje nagrody za Cukrowe Laski które możemy zdobyć strasząc rodzinę celtów. Zamieniamy się w potworka i do dzieła. Jest 20 celtów w różnych miejscach świata. W wyszukiwarce świata wpisujemy chociażby"Cel" i już wiemy gdzie ich szukać

  Nagrody:
  Cukrowy Lizak

  Tytuły:
  Figlarz - za 20x Cukrowych Lizaków
  Wielki Figlarz - za 300x za Cukrowych Lizaków

  Cukierek albo psikus – cz. 2
  Miejsce: Dolne Miasto Zachodnie Varanas
  NPC: Mała Ania

  Przebierz się i porozmawiaj z nią. Poprosi abyś znalazł 5 członków rodziny Highlander i zagadał "Cukierek albo Psikus". Za każdym razem otrzymasz specjalny cukierek. Wróć do Little Annie z tymi cukierkami i porozmawiaj z nią, dostaniesz pięć nagród (cukiereczki).
  Ponoć tytuł można otrzymać ale za co to nie wiem

  Nagrody:
  Pakiet Zapasów Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia
  - Dyniowa Pizza
  - Potki Phirius /Eliksiry/Specjalna Woda Phiriusa A

  Tajemniczy Dyniowy Pakiet:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia
  - Dyniowa Pizza
  - Eliksir Przemiany

  Pakiet Dyniowej Niespodzianki:
  - Potrzeba Klucz do Pradawnego Skarbu aby otworzyć pakiet
  - Czarny Dzik - Pet Egg ( 30 dni )
  - Newt - Pet Egg ( 7 dni )

  Little Annie's Gift:
  - Eliksir Przemiany
  - Dyniowa Zupa Szczęścia
  - Dyniowa Pizza
  - Potki Phirius /Eliksiry/Specjalna Woda Phiriusa A

  Wymiana Kolorowych Wstążek
  Miejsce: Farma Doriana (Srebrne Źródło)
  NPC: Shalson

  Dostajemy czekoladki i lizaki za 2 proste zadania.
  Tutaj też jest szansa dostania "Dyniową Monetę"

  Nagrody:
  Pakiet Festiwalu Dyń:
  - 5x Czekolad
  - 5x Lizak
  - 1x Dyniowa Moneta

  Wyzwanie Dygniogłowego
  Miejsce: Opuszczona dzielnica Dalanis
  NPC: Dyniogłowy

  Weź quest od Dyniogłowego i idź do Belle Rossly. Następnie wróć do Dyniowego po nagrodę.

  Nagroda:
  5x Eliksir Przemiany - Dyniogłowy

  Dyniowi Figlarze
  Miejsce: Środkowa brama do Dalanis
  NPC: Belle Rossly

  Quest można wykonać co 30 min bo co tyle pojawią się figlarze (będzie odpowiedni komunikat na czasie światowym o fakcie, iż się pojawili), misję wykonuje się tylko raz dziennie.
  W całym Dalanis będą się pojawiać dynie, które można za pomocą zębatki uruchomić i pojawi się wtedy figlarz. Szybko użyj pułapki na figlarzu. Czas trwania zadania to 5 minut.

  Nagrody:
  Pakiet Dyniowej Niespodzianki:
  - 5x Rubin w Kształcie Łzy
  - 5x Esencja Koszmaru
  - 5x Rdzeń Mądrości
  - 5x Księżycowa Perła
  - 5x Kłos Zachodzącego Słońca
  - 5x Magiczna Trawa Szczęścia
  - 1x Klucz do Pradawnego Skarbu
  - 3x Dyniowa Zupa Szczęścia
  - 3x Dyniowa Pizza
  - 1x Dyniowa Głowa
  - 1x Wierzchowiec Szarpacz-3000 (7 dni)

  Gwarancja Dyni
  Miejsce: Brama do Varanas
  NPC: Pani Dynia

  Pani Dynia pojawia się co 2 godziny (od 13:00) i można to zrobić raz dziennie.
  Jest zawiadomienie na czacie świata przed tą działalnością: "Niespokojna Pani Dynia pojawiła się przed bramą Varanas Czy można jej pomóc.?"
  Pomoc polega na tym aby odnaleźć jej męża Pana Dynie, który znajduję się na któreś z zagród Srebrnego Źródła. Porozmawiaj z nim, idź za nim.... Jeśli Ci się uda to otrzymasz list Pana Dyni. Weź go do Pani Dyni.

  Nagrody:
  6x Dyniowa Moneta

  Pan Dynia
  Wymaga ukończenia: Gwarancja Dyni
  Miejsce: Porzucone opactwo
  NPC: Pan Dynia

  Aby podejść do tego zadania należy najpierw ukończyć" Gwarancja Dyni".
  Pan Dynia pojawia się co 2h zaczynając od 12 godziny. Zadanie można wykonać tylko raz dziennie.

  Nagrody:
  3x Dyniowa Moneta
  - Tęczowy Lizak
  - Mleczny Cukierek
  - Sok Fajerwerków

  Farma duchów
  Miejsce: Rynek Varanas
  NPC: Kathy Poole

  Zostaniesz przeniesiony na południe Srebrnego, gdzie można porozmawiać z Ayen Poole i rozpocząć misję.
  Po kliknięciu na dynię , masz nowy pasek akcji z umiejętnościami go zabić. Działalność ta jest trochę denerwujące, bo Tab nie działa i nie można kierować moby komfortowo. Limit czasu wynosi 2 minuty.

  Nagrody:
  10 - 19 punktów - 1x Dyniowa Moneta
  20 punktów - 2x Dyniowa Moneta
  26 punktów- 3x Dyniowa Moneta

  Pokrzyczmy trochę
  Miejsce: Dolne miasto zachodnie Varanas
  NPC: Pan Duch

  Musisz przestraszyć jak najwięcej NPC.
  Masz nową umiejętność którą użyj na dzieciach (1 punkt), dorośli (do 5 punktów) i straż (do 10 punktów). Musisz zacząć od dzieci (jest to 100% sukcesu), a następnie przenieść się na dorosłych i strażników miejskich.
  Czas trwania zadania to 3 minuty.

  Nagrody:
  75 punktów - 3x Dyniowa Monta, 3x Tęczowy lizak/Mleczny Cukierek
  101 - 262 punktów – 3x Dyniowa Moneta, Pyszny Dyniowy Ryż

  Łowca duchów
  Miejsce: Rynek Varanas
  NPC: Herska

  Dostaniesz nowy pasek akcji z dwoma umiejętnościami. Pierwszy z nich jest do łapania duchów (trzeba być blisko niej i za jej plecami ). Druga pomaga pozbyć się strachu. Termin to 5 minut.

  Nagrody:
  6 - 9 duchów - 2x Dyniowa Moneta
  11 - 25 duchów - 3x Dyniowa Moneta

  Tytuł:
  Znany łowca duchów - za złapanie 15 duchów

  Na rynku obok Malatiny jest nowy npc Yolius:

  Należy tu kopać płytki ze skarbami i uważać na niebezpieczeństwa.
  Istnieje 5 różnych działań, które pojawiają się podczas kopania płytki.
  Dziwny Dyni Demon: kliknij na nim i zbieraj nagrody (powiększenie Plecaka, Starożytny Klucz, zasoby gildii, Phirius ...)
  Dynia, która Cię uzdrawia
  Bombowa Dynia: kliknij na nią i masz bombę
  Podłogowe igły: należy do nich uciec
  Groby, pojawiają się z nich duchy: nie można zabić potwory z umiejętności, należny je zabić za pomocą krążących dyń. Najlepiej zgarnąć duchy do rogu płytki i czekać, aż Rozproszona Dynia zatrzyma się tam, a następnie kliknij na nim i AoE zabije wszystkie moby dookoła. Można zniszczyć nagrobek za pomocą bomby.

  Nagrody:
  Niezakończone: 3x Dyniowa Moneta
  Ukończone: 3x Dyniowa Moneta + Pyszny Dyniowy Ryż (daje PT)

  lub

  Pakiet Festiwalu Dyń:
  Dyniowe Ciasto Wiśniowe (dodaje 10 000 PD)
  Dyniowe Ciasto Jagodowe (dodaje 50 000 PD)
  Dyniowe Ciasto Jabłkowe (dodaje 100 000 PD)
  Dyniowe Ciasto Ananasowe (dodaje 1 000 000 PD)

  Pozdrawiam 8)

  Poradnik przygotowany przez Issabel


  Pet System Guide!

  • Magiczna Cavia

  Na początku trzeba odwiedzić Łowcę Zwierzątek, który jest w każdym głównym mieście danej strefy:

  Logar – niedaleko Domu Aukcyjnego
  Dolina Przygotowań – niedaleko Domu Aukcyjnego
  Varanas – niedaleko teleportu w Dolnym Mieście Wschodnim
  Obsydianowa Twierdza – Plac Handlowy
  Srebrny Wodospad - na prawo od Domu Aukcyjnego

  Kupujemy u niego parę Pułapka Myśliwego po 8k złota. Bijemy moby, aż w końcu z któregoś wyjdzie Magiczna Cavia. Ustawia się wtedy pułapkę na ziemi poprzez kliknięcie jej PPM i zagania się do niej Cavię. Zachodzimy Cavię najlepiej od tyłu (ucieka zawsze w przeciwną strone), nadajemy jej kierunek poruszania, aż przejdzie w bliskiej odległości od pułapki. Kiedy pułapka zadziała, klikamy LPM (lewy przycisk myszy) na niej, a do plecaka wpada jajo o losowym poziomie, atrybucie i wielkości statystyk. Pułapka trwa tylko 60 sekund, a po tym czasie znika!

  Istnieje też możliwość, że z potworka wyjdzie Złota Cavia. Jest ona najcenniejsza, ponieważ jest znacznie większa szansa, iż otrzyma się z niej lepsze zwierzątka. Ze zwykłych Cavii otrzymuje się losowy stopień jajka, który jednak również może być pomarańczowy.

  • Stopień zwierzątka

  Istnieje 5 stopni zwierzątek, posiadających, odpowiednio, dane wartości do statystyk:

  - Pomarańczowe - Jajo Świętego Zwierzątka [6/5/4]
  - Fioletowe - Jajo Magicznego Zwierzątka [5/4/3]
  - Niebieskie - Jajo Niesamowitego Zwierzątka [4/3/2]
  - Zielone - Jajo Naturalnego Zwierzątka [3/2/1]
  - Białe - Jajo Dzikiego Zwierzątka [2/1/1]

  Jak widać największe parametry ma Jajo Świętego Zwierzątka (parametry i ich znaczenie opiszę później) i tylko w takie zwierzątko opłaca się inwestować. Takie jajko można zdobyć z Cavii albo kupić w Domu Aukcyjnym.
  Są jeszcze Jaja Runicznych Zwierzątek, które zwiększają po równo wszystkie atrybuty, ale nadają się jedynie do "karmienia" naszych petów(opiszę później).

  • Żywioł zwierzątka

  Jest to kolejny po stopniu ważny warunek wyboru naszego zwierzątka. Od żywiołu zależą statystyki które zwiększa pet oraz ich wielkość. W tabelce są parametry zwierzątek wszystkich 6 żywiołów: ziemia, woda, ogień, wiatr, światło, ciemność (None - zwierzątka runiczne nie posiadające żywiołu) oraz statystyki które one zwiększają: siła, zręczność, wytrzymałość, inteligencja, mądrość.
  Białe->Zielone-> Niebieskie->Fioletowe->Pomarańczowe
  339hqnc.jpg

  Dla poszczególnych klas to wygląda tak:
  -> Mag - ogień
  -> Łotr - ciemność
  -> Zwiadowca - ciemność (zwiadowca/rycerz, zwiadowca/mag - wiatr)
  -> Wojownik - ziemia (wyjątek wojownik/mag - ogień)
  -> Strażnik - ziemia (w wersii tanka - światło)
  -> Kapłan - światło/woda (wyjątek kapłan/wojownik - ziemia/światło, kapłan/zwiadowca - ogień)
  -> Druid - woda
  -> Rycerz - światło

  • Gatunek zwierzątka

  Każdy gatunek ma różne umiejętności krótkotrwałe przydatne konkretnym klasom. Naprzykład zwierzątko Papuga jest idealne dla maga ponieważ posiada umiejętności: Błogosławiona Magia - wzrost siły magicznego ataku pana o 15% na 30s, oraz Przypływ Intelektu - wzrost inteligencji pana o 5% na 30s. Skille te są rzucane przez peta podczas walki tak często jak wysoka jest jego lojalność(opisze później). Znalezienie zwierzątka świętego, o potrzebnym żywiole i jeszcze konkretnym gatunku może graniczyć z cudem więc polecam nie zwracać na to uwagi na początku i rozwijać zwierzaka nawet jak rzuca buffka na atak fizyczny magowi. Rozwiązanie tego problemu pojawia się co jakiś czas w Item Shopie za 99 dias w postaci eliksirów przemiany (np. Eliksir Przemiany - Papuga). Eliksiry tego typu zmieniają tylko wygląd naszego zwierzątka i jego krótkotrwałe skille. W opisie są wymienione zdolności zwierzątka, których działanie można sprzawdzić w http://pl.runesdatabase.com/.

  Niektóre gatunki z opisem skilli można znaleźć tutaj: http://www.theromwiki.com/Magic_Pets

  • Rozwój zwierzątka

  Po zakupie/złapaniu Jaja Świętego Zwierzątka o potrzebnym żywiole, klikamy na nie PPM w plecaku i wkładamy w "miejsce hodowlane" w okienku które się przy tym pojawia.

  359zvv9.jpg


  1. Przycisk włączający menu zwierzątek.
  2. Miejsce hodowlane w które włożyliśmy jajko.
  3. Pole na imię zwierzątka.
  4. Przycisk przywołania zwierzątka.
  5. Przycisk odwołania zwierzątka.
  6. Przycisk karmienia zwierzątka.
  ve85sn.jpg
  W tym menu wybieramy pokarm który musi się znajdować w plecaku i klikamy przycisk "Nakarm".
  Pokarm kupujemy u Łowcy Zwierzątek (tam gdzie i pułapki). Poszczególne rodzaje dają inne profity(opis póżniej):
  -> Specjalne Ciasto Millerów
  -> Deser Szczęścia
  -> Odżywczy Ser
  Specjalne Ciasto Millerów, Odżywczy Ser oraz pare innych pokarmów można zdobyć robiąc qesty na Farmie Millerów (wchodzi się na nią przez dialog z Łowcą Zwierzątek). Z qesta Łatwe Zbiory? dostaje się także 1 x Złote Jajo które jest niezbędne w rozwoju zwierzątka. Po ostatnim pacthu jest to jedyny sposób na zdobycie tego przedmiotu, wiec polecam robić ten qest chociaż 1 raz dziennie.
  Pokarmy dla peta w IS:
  ->Ulubiony Posiłek
  ->Potężny Eliksir Wzrostu Zwierzątka
  7. Przycisk uwalniający zwierzątko (inaczej usunięcie). UWAGA! Uwolnionego peta już nie da się odzyskać.
  8. Informacje o zwierzątku.
  Wzrost - współczynniki atrybutów zależne od stopnia jaja z którego pochodzi zwierzątko (w tym wypadku święte jajko daje parametry 6/5/4).
  Wartość - atrybuty zwierzątka.
  Pomoc - atrybuty które dostaje właściciel po przyzwaniu zwierzątka.
  2rzc83t.jpg
  Doświadczenie - liczba punktów doświadczenia potrzebna do następnego poziomu zwierzątka.
  Zdobywa się je poprzez łączenie z jajkami zwierzątek (szczegóły później) o identycznym lub zbliżonym poziomie do naszego peta oraz karmieniem np Złote Jajo, Potężny Eliksir Wzrostu Zwierzątka, Specjalne Ciasto Millerów
  Punkty talentu - 500 tych punktów pozwala rozwinąć 1 poziom umiejętności zwierzątka (następna zakładka menu). Za pomocą Eliksir Wzmocnienia zamieniamy 500 punktów treningu na 100 punktów talentu. Aby zdobyć ten elksir udajemy się na Farme Millerów, wybieramy opcje dialogową u Łowcy Zwierzątek "Wymienić Złote Jaja?" i oddając 2 x Złote Jajo dostaniemy eliksir.
  Lojalność - im wyższa lojalność tym większe statystyki dostajemy od zwierzątka, oraz częściej dostajemy krótkotrwałe buffy (te zależne od gatunku peta). Gdy umrzemy w trakcie gdy zwierzątko jest przywołane, traci ono 3 pkt lojalności. Odzyskujemy te punkty karmiąc Ulubiony Posiłek, Deser Szczęścia.
  Zaspokojenie Głodu - im wyższe zaspokojnie tym większe statystyki dostajemy od zwierzątka. Gdy umrzemy w trakcie gdy zwierzątko jest przywołane, traci ono 30 pkt głodu. Odzyskujemy te punkty karmiąc Specjalne Ciasto Millerów, Odżywczy Ser.
  Trening - punkty potrzebne do wymiany na punkty talentu za pomocą Eliksir Wzmocnienia lub punkty uzdolnień za pomocą Eliksir Przebudzenia. Zyskujemy je przy łączeniu zwierzaka z innymi jajkami (o tym później).
  Uzdolnienia - im wyższe uzdolnienia tym większe statystyki dostajemy od zwierzątka. Podwyższamy łącząc zwierzątko z jajkami o wyższych uzdolnieniach lub karmiąc Eliksir Przebudzenia, który dostajemy u Łowcy Zwierzątek na Farmie Millerów za 3 x Złote Jajo (potrzebne do tego są 1000pkt treningu na 1 pkt uzdolnień).

  8. Umiejętności.
  2m4sr49.jpg
  Gdy zaznaczymy wszystkie indeksy (prawy górny róg menu), widoczne są wszystkie trwałe umiejętności zwierzątka. Dostajemy je gdy zwierzątko jest przywołane. Oby podnieść umiejętność o 1 poziom potrzebne jest 500 punktów talentu oraz konkretny poziom zwierzątka. Opis każdego skilla pojawia się po najechaniu kursorem na ikone.
  Po prawej stronie menu są pokazane krótkotrwałe skille zwierzątka zależne od gatunku, które nie da się rozwinąć.

  9. Produkcja.
  2v2jvax.jpg
  Bardzo prydatna opcja zwierzątka, gdy zajmujemy się jakimś craftem. Narzędzia kupujemy u Łowcy Zwierzątek:
  ->Mała Motyka - górnictwo
  ->Mały Toporek - drwalnictwo
  ->Mała Łopatka - zielarstwo
  Po włożeniu narzędzi w menu wybieramy jakie surowce chcemy zbierać (lista możliwości zależy od lvl produkcji peta) i klikamy start. Gdy narzędzia się skończą, wkładamy następne.
  Najlepiej mieć inne zwierzątko do craftu od naszego głównego, poniewać nie można wydobywać surowców gdy zwierzątko jest przywołane.
  Po zebraniu plonów oprócz surowców dostaje się także "Tajemniczy Przedmiot", który warto sprzedać u handlarza, odzyskując część golda wydanego na narzędzia.

  10. Łączenie.

  8xjvh0.jpg

  Jest to najważniejszy sposób rozwoju zwierzątka. Narazie podstawy:
  -> Obiekt - zwierzątko karmione
  -> Podobiekt - zwierzątko którym karmimy
  -> Dzisiejszych łączeń (0/3) - liczba możliwy łączeń danego zwierzątka (w tym przypadku zwierzątko można nakarmić trzema innymi - maxymalna możliwa liczba dziennie)
  -> Niżej snajduje się tabelka z atrybutami które zyskujemy po łączeniu

  Są dwie możliwości rozwoju zwierzątka. Albo kupujemy peta o niskim poziomie i rozwijamy stopniowo, albo o wysokim poziomie co zmusza do nadgonienia punktó talentu na umiejętności (wersja droższa).
  -> Niski poziom.
  Kupujemy najpierw jajko zwierzątka o takim samym żywiole jak nasz główny i zbliżonym poziomie (nie większym). Stopień tego jajka nie jest ważny (białe, zielone, niebieskie).
  -> Ten sam level objekta i podobjekta – 1000pkt doświadczenia
  -> 1 level różnicy – 500pkt doświadczenia
  -> 2 levele różnicy – 333pkt doświadczenia
  Wkładamy jajko o podobnym poziomie do naszego w wolne miejsce hodowlane (gdyby zabrakło to używamy Talon na Miejsce Hodowlane z IS).
  Po tym kupujemy 3 jajka o takim samym żywiole (lub runiczne) i stopniu o poziomie niższym od podobiektu. Jedno z nich wkładamy w wolne miejsce hodowlane.
  Jajko o wysokim lvl ustawiamy jako OBIEKT, jajko o niskim jako PODOBIEKT:
  4hcqoj.jpgy2ul1.jpg
  Jak widać na screenie, jajko z którym łączymy dodaje 50 pkt treningu. Runiczne jajka (bez żywiołu) dają 100pkt treningu(2 łaczenie):
  668z6g.jpg
  Łączę zwierzątko jeszcze z niskolevelowym jajkiem, po czym ma "Dzisiejszych łączeń 3/3". Teraz nadeszła pora na nakarmienie naszego głównego peta. Ustawiamy go jako obiekt, a zwierzątko które karmiliśmy wcześniej, jako podobiekt:
  vq2paw.jpg1076f11.jpg
  Takie łączenie dało 250pkt treningu (3 x 50 za zwykłe jajka i 1 x 100 za runiczne), oraz 166 pkt doświadczenia (niestety wyższego lvla nie było w asortymencie). W ten sposób wykonaliśmy 1 łączenie głównego zwierzaka, a mamy jeszcze 2 dostępne które wykonujemy analogicznie:
  vd022u.jpg
  Otrzymane punkty treningu zamieniamy w punkty talentu, za które rozwijasz umiejętności sposobem opisywanym wyżej.
  -> Wysoki poziom.
  W przypadku gry kupiliście zwierzaka na wysokim lvl, całą procedura łączenia wygląda identycznie, tylko że tym razem łączymy z jaknajwiększą ilością jajek runicznych. Pozwala to nadgonić punkty talentu do rozwoju umiejętności. Potrzebne jest to ponieważ kupując zwierzaka na np 30 lvl, wszystkie umiejętności mamy na 0 lvl.
  Na koniec do wysukiwania jajek w Domie Aukcyjnym polecam addon Advanced AuctionHouse który zmienia wygląd okna i znacznie ułatwia życie:
  2vttn2s.jpg

  [RIGHT]Dziękuję za uwagę i proszę o podpowiedzi i poprawki w razie porzeby! Issabel ;) [/RIGHT]

  Poradnik przygotowany przez Neferet  Ósme urodziny Runes Of Magic! Czas nowości i większych możliwości!
  Nie masz jeszcze swojego trwałego wierzchowca? Nic straconego! W tym evencie możesz sam go sobie zrobić!  Możliwe wierzchowce do zdobycia:

  1. Wierzchowiec Struś


  2. Wierzchowiec Ognisty Struś


  3. Wierzchowiec Krwisty Struś


  4. Wierzchowiec Złoty Struś


  5. Wierzchowiec Fioletowoczuby Struś


  6. Wierzchowiec Dziki Struś


  7. Wierzchowiec Struś Gromowy


  8. Wierzchowiec Hipogryf Gromowy*


  * Wierzchowiec Hipogryf Gromowy możemy otrzymać wymieniając Wierzchowiec Fioletowoczuby Struś, Wierzchowiec Dziki Struś oraz Wierzchowiec Struś Gromowy

  Teraz najważniejsze!
  Do stworzenia swojego własnego wierzchowca potrzebujemy Posortowane Zioła + Eleganckie Wstążki które łączymy w magicznym transmutorze w Prezent - Pudełko Ziół.

  Gotowy już prezent oddajemy do npca Caven Jett, który znajduje się przed mostem w Varanas.

  Caven_Jett.pngg

  Po więcej informacji zajrzyj tutaj: >>KLIK<<

  Kosmiczna Supremacja

  Zadanie rozpoczyna Gredd Starchasser przed bramą Varanas (31.9, 23.2). Otrzymujemy buffa Certyfikat Łowcy na 3min. W trakcie jego trwania naszym zadaniem jest zebranie jak najwięcej Gwiezdnych Fragmentów poprzez złapanie (dotknięcie) kolorowych kryształków unoszących się nieopodal npc. Gdy czas minie, automatycznie do plecaka wpada nam nagroda. Za Runę Przenoszącą możemy ponownie wziąć udział w wydarzeniu tego samego dnia.
  Nagrody:

  Oczyść Pole Gry

  Aby rozpocząć zadanie, akceptujemy misję Oczyść Pole Gry u npc Spadająca Klatka przed bramą Varanas (32.1, 23.0). Musimy wspiąć się po pobliskich platformach i złapać Świetliste Wrony za pomocą otrzymanych Mocnych Sieci (bierzemy wronę na cel i gdy jest w pobliżu klikamy na sieć). Po złapaniu 5 sztuk wracamy do Spadającej Klatki oddać misję.
  Nagrody:

  • 1x Certyfikat Święta Żab.

  Materiały do badań

  Zadanie rozpoczynamy u Dennis Jones przed bramą Varanas (31.8, 23.4). Po wyrażeniu chęci pomocy otrzymujemy dwie dodatkowe umiejętności: Zapachowy Wabik oraz Schwytaj. Naszym celem jest schwytanie Chciwego Jaja latającego wokół pobliskich platform. Używamy na nim wabika, powodując tym samym przemianę celu w Słodkie lub Gorące Chciwe Jajo, na którym następnie używamy drugiej umiejętności. Po pomyślnym schwytaniu jaja otrzymujemy efekt Wstydliwe Chciwe Jajo, który "oddajemy" u Dennis Jones.
  Nagrody:

  • 1x Certyfikat Święta Żab.

  Odzyskaj Kosmiczne Jaja

  Aby rozpocząć zadanie, akceptujemy misję Odzyskaj Kosmiczne Jaja od Abu Zepsutej Lampy przed bramą Varanas (31.6, 23,9). Naszym celem jest zebranie Kosmicznych Wadliwych Jaj unoszących się na pobliskich platformach. Wystarczy zbliżyć się do czerwonego trójkąta, a nasza postać automatycznie zbierze jajo. Po zebraniu 6 sztuk oddajemy misję u Abu Zepsutej Lampy.
  Nagrody:

  • 1x Certyfikat Święta Żab.

  Przemiana w Żabę

  Zadanie rozpoczyna Standler Luya przechadzający się nad brzegiem fosy Varanas. Po wyrażeniu chęci pomocy zostajemy Przemienieni w Magiczną Żabę. Dzięki temu możemy zobaczyć będące w pobliżu wróżki (nad brzegiem wody i na pobliskich górkach). Każda z nich ma inny kolor, a naszym celem jest dotknięcie ich (po zbliżeniu się na środku ekranu wyświetlany jest odpowiedni komunikat) w kolejności podanej uprzednio przez Standlera Luyę przed upływem dwóch minut. Po wykonaniu zadania rozmawiamy z nim ponownie.
  Nagrody:

  • 1x Certyfikat Święta Żab,

  • eliksiry przemiany.

  Przed ostateczną akceptacją zadania możemy zagadać ze Standlerem kilka razy, żeby wylosować łatwiejszą kombinację wróżek, bo z każdą rozmową podaje inną.

  Gorączka Skarbów

  U Kekonee przed bramą Varanas mamy dostępne dwie aktywności festiwalowe. Pierwszą z nich jest właściwa gorączka skarbów - zostajemy przeniesieni do ogrodu, który po aktywacji zadania u npc zostaje wypełniony skrzyniami. Mamy minutę na zebranie z nich jak najwięcej przedmiotów, po tym czasie skrzynie znikają, a nam pozostaje opuścić ogród. Podczas otwierania skrzyń mogą wyskoczyć z nich dodatkowe stworzenia: Złota Owca (po zadaniu jej określonej liczby uderzeń, możemy z niej zebrać Złotą Owczą Skórę, którą wymieniamy u Kekonee na Certyfikat Święta Żab) lub wróżka (daje nam buffa przyspieszającego nasze ruchy lub zwiększającego liczbę przedmiotów wpadających ze skrzynek).
  Nagrody:

  Do otwarcia niektórych nagród potrzebny jest Jadeitowy Klucz do Skrzyni Skarbów lub Klucz do Pradawnego Skarbu. Możemy je dodatkowo pozyskać z dwóch festiwalowych źródeł: drugiej aktywności u Kekonee, która wymienia komplet kart dropiących z mobów (Wszystkiego Najlepszego, na, tegoroczne, Urodziny, od, Runes of Magic) na Klucz do Pradawnego Skarbu oraz raz dziennie od chłopca o imieniu Jamie, kręcącego się w przejściu pomiędzy wschodnim i zachodnim Varanas, który daje nam jeden Jadeitowy Klucz do Skrzyni Skarbów i jeden Klucz do Pradawnego Skarbu.

  Próba Alalis

  Zadanie rozpoczyna Peacher na rynku głównym Varanas. Po zaakceptowaniu wyzwania jego uczennica Alalis ustawia się w okręgu z jedenastoma swoimi klonami. Po zakomunikowaniu nam, gdzie jest prawdziwa, wszystkie Alalalis zaczynają się przemieszczać. Naszym zadaniem jest poprawne wskazanie prawdziwej po ich zatrzymaniu. Mamy na to pół minuty i trzy próby. Po zakończeniu rozmawiamy ponownie z Peacherem.
  Nagrody:

  Działanie zadania możemy również wielokrotnie przećwiczyć przed zaakceptowaniem właściwego, jednak podczas ćwiczeń Alalis poruszają się wolniej.

  Żabie Tornado

  Zadanie rozpoczyna Convokenz Pośpiech przed bramą Varanas (54.0, 85.5). Po rozmownie z nim otrzymujemy efekt Dezodorantu na 7 dni. Następnie musimy poczekać aż na Jeziorze Magicznej Mgły zacznie szaleć tornado (rozpoczyna się o godzinie 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24 i trwa 20 minut). W tym czasie udajemy się na wyspę na wspomnianym jeziorze. Dezodorant zostanie zastąpiony efektem Czas Polowania. W ciągu 2 minut musimy zebrać jak najwięcej Punktów Kulinarnych łapiąc żaby (przebiegając przez nie). Każdy typ żaby ma inną wartość punktową, a dodatkowo występujące na wyspie trąby powietrzne odpychają graczy. Po zakończeniu trwania efektu wracamy do Convokenza Pośpiecha odebrać nagrodę. Za Runę Przenoszącą możemy ponownie wziąć udział w wydarzeniu tego samego dnia.
  Nagrody:

  -------------------------
  Możliwe, że po zdobyciu lepszego miejsca / większej liczby punktów w danej konkurencji otrzymuje się lepsze nagrody, dlatego wszelkie uwagi mile widziane :)

  Poradnik przygotowany przez Chloris


  Świętujmy kolejny rok istnienia naszej ulubionej gry wraz z mieszkańcami Taborei. Z tej okazji przygotowali oni kilka wydarzeń, w których każdy może wziąć udział. Oczywiście nie wszystko idzie gładko, więc nie wahajmy się pomóc im usunięciu drobnych niedogodności. Do zdobycia interesujące nagrody, w tym nawet trwały wierzchowiec.


  Podczas wykonywania wydarzeń zbieramy Certyfikaty Święta Żab (mają one określony termin ważności - 15 dni od momentu otrzymania certyfikatu rozpoczynającego dany stack), które w liczbie 7 sztuk wymieniamy u Gospodyni Uroczystości Urodzinowych (znajdziemy ją przed Varanas, w Heffner oraz przed Dalanis) na nagrodę. Nagroda składa się z 20x Żywioł Wody + 10x Hydro-Drakonaria + jeden przedmiot z poniższej listy:

  Mamy również szansę na otrzymanie Kryształu Zwierzątka - Ryb.


  Magiczna Metoda Uniknięcia Katastrofy

  Zadanie rozpoczynamy u Sebastiana znajdującego się przed wejściem do Dalanis (53.6, 58.9). Naszym zadaniem jest złapanie 10 Rozbrykanych Żab w 10 minut. Zostajemy Przemienieni w Głupią Żabę oraz dostajemy Magiczną Klatkę. Następnie rozmawiamy z Rozbrykaną Żabką i w zależności od tego czy nam zaufa, przemieni się ona w Miłą Żabkę albo Rozzłoszczoną Żabę. Teraz musimy użyć na niej wyżej wspomnianej klatki (w przypadku Rozzłoszczonej Żaby musimy najpierw przełamać jej Tarczę Żab - trzeba ją kilka razy uderzyć lub odaggrować). W przypadku powodzenia otrzymamy Klatkę z Żabą, a w przypadku niepowodzenia zostaniemy ogłuszeni na kilka sekund. Po złapaniu wymaganej liczby żab udajemy się do Sebastiana, zdejmujemy Przemianę w Głupią Żabę (ppm na ikonce buffa) i oddajemy klatki.

  Nagrody:

  • 1x Certyfikat Święta Żab,

  • Eliksiry Phiriusa.

  Tytuł: Łowca Żab: Aby go zdobyć należy złapać 10 Rozbrykanych Żab przed upływem 5min. Następnie, nie zdejmując Przemiany w Głupią Żabę, należy zaczekać aż zostanie 5min do końca tego buffa. Wtedy automatycznie wpada tytuł.


  Zabójca Rzekotek

  Zadanie rozpoczynamy u Wiedźmy Daili w Logar (45.3, 43.9) lub Obozie Heffner (37.2, 61.7) - akceptujemy misję Potęga Żab!. Musimy zebrać 10 Żabich Udek Pełnych Energii dropiących z pobliskich Magicznych Żab. Następnie wracamy do Wiedźmy Daili oddać misję.

  Nagrody:

  • 1x Certyfikat Święta Żab.

  6 tytułów z końcówką "Pogromca Żab": za zabicie 10, 20, 40, 60, 80 oraz 100 Magicznych Żab podczas trwania efektu Zabiłeś Żabę!, czyli w odstępach do 15s - obok minimapy pojawia się wymieniony buff z licznikiem zabitych żab. Do zdobycia tytułów nie trzeba mieć aktywnego zadania od Wiedźmy Daili.


  Morze Żab

  Zadanie rozpoczynamy u Misian w Obozie Heffner (36.9, 61.7). Pierwsze co musimy zrobić, to przynieść jej Sok Biesotrawu Górskiego. W zamian otrzymujemy Eliksir Przemiany - Żabi Wojownik. Następnie musimy udać się do Portu Hending i wypić otrzymany eliksir. Zostaniemy na 10min zamienieni w żabę i otrzymamy zestaw specjalnych umiejętności. Pierwszą, która nas interesuje są Żabie Poszukiwania. Używamy jej do czasu pojawienia się Skrzyni Skarbów wraz z pilnującym jej Strażnikiem (w okolicach współrzędnych (28, 80)). Następnie strażnika pokonujemy przy użyciu trzech specjalnych umiejętności: Żabie Uderzenie, Żabi Strzał, Żabia Magia (wybieramy umiejętność wskazywaną przez buff strażnika). W krytycznej sytuacji możemy podleczyć się za pomocą Żabiej Odnowy. Po walce zdobywamy klucz i otwieramy skrzynię. Zdobyty z niej skarb odnosimy do Misian i odbieramy nagrodę.

  Nagrody:

  • 1x Certyfikat Święta Żab.


  Turniej żab Candara

  Zadanie rozpoczyna Ivan Asla w Varanas (64.7, 52.3). Jednocześnie w danej rundzie zadania udział może wziąć do 5 graczy. Po zapisaniu się każdy uczestnik otrzymuje debuffa odpowiadającego żabie, którą będzie sterował podczas wyścigu (Szybki Aswa, Powietrzny Hyris, Błyskawiczny Bigras, Czerwony Sambawa, Powietrzny Kuwa). Po upływie 5 minut od zarejestrowania pierwszego uczestnika wydarzenie automatycznie rozpoczyna się. Na starcie pojawiają się żaby, a wzdłuż toru punkty kontrolne (niebieski i zielony), które należy zebrać po drodze do mety oraz znaki zapytania, po zebraniu których otrzymujemy dodatkowe umiejętności mogące na przykład przyspieszyć naszą żabę, spowolnić rywali itp. Żabą sterujemy biegnąc za nią (podobnie do Magicznej Cavii). Jeśli zejdziemy z wyznaczonego toru, to zostaniemy przeniesieni na początek. Wydarzenie zostaje zakończone w momencie, gdy wszystkie żaby dotrą do mety. Za Runę Portalu Przenoszącego możemy ponownie wziąć udział w wydarzeniu tego samego dnia.

  Nagrody:


  Ciastko szczęścia Flogg

  Zadanie rozpoczyna Flogg Shuiss stojąca przed mostem do Varanas (50.8, 78.4). Otrzymujemy Żabi Eliksir po wypiciu którego zamieniamy się w żabę na 30min (efekt Kum-kum!). Otrzymujemy również dwa skille specjalne: Paskudna Klątwa/Nieszczery Komplement, które używamy na pobliskich Magicznych Żabach, nabijając im buffa Przygnębienie/Radość. Po nabiciu buffa do poziomu 5 otrzymujemy Żabie Łzy/Żabią Szczerość, a żabka znika. Jednocześnie otrzymujemy również buffa Obrzydliwy Zapach/Wytworny Zapach, który wzmacnia działanie odpowiadającej mu specjalnej umiejętności. Po zebraniu 3 łez i 3 szczerości rozmawiamy ponownie z Flogg Shuiss, która wytworzy z nich Żabi Urok. Tym razem naszym zadaniem jest odnalezienie 3 npc: Anlyk Messe w Zachodnim Varanas (30.0, 42.3), Nate Stange we Wschodnim Varanas (40.1, 23.9) oraz Nonn Safish w Logar (48.4, 43.0) (w tej kolejności). Mamy na to zaledwie 3min, bo tylko tyle trwa Dziwny Urok, podczas którego będziemy otrzymywać od nich Posortowane Zioła.

  Nagrody:

  • U Flogg Shuiss pojawia się opcja wymiany odpowiednio przerobionych Posortowanych Ziół i Eleganckich Wstążek na nagrody. Ostateczną nagrodą jest trwały wierzchowiec - Róg Płomienistej Bestii Wojny,

  • U stojącego obok Cavena Jetta również możemy wymieniać przerobione zioła i wstążki na trwałe wierzchowce - w tym przypadku są to różnego rodzaju strusie oraz Hipogryf Gromowy

  Poradnik przygotowany przez feniks323


  Temat zaniedbany przez autorów gry czyli Związki:
  przeredagowany post z http://www.gildiadeinarain.pun.pl/zwiazki-98.htm

  W Varanas na Rynek Główny są Meri (47.7,53.4) i Glenna (47.8,53.1) to NPC odpowiedzialni za przedmioty do związków.

  !!!Uwaga!!!

  Przed podjęciem działań celem zaistnienia związku zaleca się usunąć wpis postaci z którą chcemy związek zawiązać z listy znajomych.
  Przed i po zawiązaniu związku najlepiej jest zrobić relog.
  (relog przed daje 99% pewności powodzenia; relog po jest sprawdzeniem czy wszystko działa)
  Nie ma konieczności nabijania lvl zaraz po utworzeniu.

  Typy związków:

  • małżeństwo (obrączka dla partnera u Meri)
  • rodzina (Genealogia u Glenna)
  • kochanek (List Miłosny u Glenna)
  • uczeń, mistrz (Wyrazy Szacunku u Glenna)
  • przyjaciel (Dowód Przyjaźni u Glenna)


  Warunki istnienia związku:

  • Kupno odpowiedniego przedmiotu i wysłanie go osobie z która chcemy stworzyć związek (oprócz małżeństwa)
  • Poziom związku zwiększa się wtedy gdy działasz w pt razem z mężem, żoną, rodziną, kochankiem, uczniem, mistrzem czy przyjacielem. Gdy razem walczycie z potworami, wykonujecie misje.
  • Rodzaj i poziom można sprawdzić naciskając "O".
  • Związki można zawierać od 17 lvl.
  • Można mieć max. 20 różnych związków, a z jednym graczem można tworzyć tylko jeden związek (tylko jedno małżeństwo).


  Quote

  Poniższe korzyści otrzymamy tylko grając razem z osobą ze związku w drużynie (PT) w odległości "zasięgu wzroku" tj. niezbyt oddaleni od siebie.
  Dostaje się najsilniejsze bufy danego typu. np: jak mamy z 3 osobami rodzinę to dostajemy 1x buf rodziny ale ten najsilniejszy.


  Małżeństwo:
  Obrączka Wschodu Słońca:

  • Level 01: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 50.0 punktów.
  • Level 02: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 1.0% i 100 punktów.
  • Level 03: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 1.0% i 150 punktów.
  • Level 04: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 2.0% i 200 punktów.
  • Level 05: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 2.0% i 250 punktów.
  • Level 06: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 3.0% i 300 punktów.
  • Level 07: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 3.0% i 350 punktów.
  • Level 08: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 4.0% i 400 punktów.
  • Level 09: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 4.0% i 450 punktów.
  • Level 10: Zwiększa atak fizyczny i magiczny o 5.0% i 500 punktów.


  Obrączka Światłą Księżyca:

  • Level 01: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 50.0 punktów.
  • Level 02: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 1.0% i 100 punktów.
  • Level 03: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 1.0% i 150 punktów.
  • Level 04: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 2.0% i 200 punktów.
  • Level 05: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 2.0% i 250 punktów.
  • Level 06: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 3.0% i 300 punktów.
  • Level 07: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 3.0% i 350 punktów.
  • Level 08: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 4.0% i 400 punktów.
  • Level 09: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 4.0% i 450 punktów.
  • Level 10: Zwiększa obronę fizyczną oraz magiczną o 5.0% i 500 punktów.


  Rodzina:

  • Level 01: Zwiększa maksymalne HP o 200.0 punktów.
  • Level 02: Zwiększa HP o 2.0% i maksymalne HP o 400.0 punktów.
  • Level 03: Zwiększa HP o 3.0% i maksymalne HP o 600.0 punktów.
  • Level 04: Zwiększa HP o 4.0% i maksymalne HP o 800.0 punktów.
  • Level 05: Zwiększa HP o 5.0% i maksymalne HP o 1000.0 punktów.
  • Level 06: Zwiększa HP o 6.0% i maksymalne HP o 1200.0 punktów.
  • Level 07: Zwiększa HP o 7.0% i maksymalne HP o 1400.0 punktów.
  • Level 08: Zwiększa HP o 8.0% i maksymalne HP o 1600.0 punktów.
  • Level 09: Zwiększa HP o 9.0% i maksymalne HP o 1800.0 punktów.
  • Level 10: Zwiększa HP o 10.0% i maksymalne HP o 2000.0 punktów.


  Kochanek:

  • Level 01: Zwiększa maksymalne MP o 100.0 punktów.
  • Level 02: Zwiększa MP o 2.0% i maksymalne MP o 200.0 punktów.
  • Level 03: Zwiększa MP o 3.0% i maksymalne MP o 300.0 punktów.
  • Level 04: Zwiększa MP o 4.0% i maksymalne MP o 400.0 punktów.
  • Level 05: Zwiększa MP o 5.0% i maksymalne MP o 5000.0 punktów.
  • Level 06: Zwiększa MP o 6.0% i maksymalne MP o 600.0 punktów.
  • Level 07: Zwiększa MP o 7.0% i maksymalne MP o 700.0 punktów.
  • Level 08: Zwiększa MP o 8.0% i maksymalne MP o 800.0 punktów.
  • Level 09: Zwiększa MP o 9.0% i maksymalne MP o 900.0 punktów.
  • Level 10: Zwiększa MP o 10.0% i maksymalne MP o 1000.0 punktów.


  Mistrz:

  • Level 01: Zwiększa TP o 3.0%.
  • Level 02: Zwiększa TP o 6.0%.
  • Level 03: Zwiększa TP o 9.0%.
  • Level 04: Zwiększa TP o 12.0%.
  • Level 05: Zwiększa TP o 15.0%.
  • Level 06: Zwiększa TP o 18.0%.
  • Level 07: Zwiększa TP o 21.0%.
  • Level 08: Zwiększa TP o 24.0%.
  • Level 09: Zwiększa TP o 27.0%.
  • Level 10: Zwiększa TP o 30.0%.


  Uczeń:

  • Level 01: Zwiększa XP o 3.0%.
  • Level 02: Zwiększa XP o 6.0%.
  • Level 03: Zwiększa XP o 9.0%.
  • Level 04: Zwiększa XP o 12.0%.
  • Level 05: Zwiększa XP o 15.0%.
  • Level 06: Zwiększa XP o 18.0%.
  • Level 07: Zwiększa XP o 21.0%.
  • Level 08: Zwiększa XP o 24.0%.
  • Level 09: Zwiększa XP o 27.0%.
  • Level 10: Zwiększa XP o 30.0%.


  Przyjaciel:

  • Level 01: Zwiększa loot drop rate 5.0%.
  • Level 02: Zwiększa loot drop rate 10.0%.
  • Level 03: Zwiększa loot drop rate 15.0%.
  • Level 04: Zwiększa loot drop rate 20.0%.
  • Level 05: Zwiększa loot drop rate 25.0%.
  • Level 06: Zwiększa loot drop rate 30.0%.
  • Level 07: Zwiększa loot drop rate 35.0%.
  • Level 08: Zwiększa loot drop rate 40.0%.
  • Level 09: Zwiększa loot drop rate 45.0%.
  • Level 10: Zwiększa loot drop rate 50.0%.


  Z obserwacji:
  sugestia Toudie co do ilości mobów może nie sprawdzać się w rzeczywistości. Im więcej punktów (PT,PD) z mobów tym szybciej związek się nabija.
  Najlepiej jak między graczami nie ma większej różnicy lvl niż 10.

  http://www.theromwiki.com/Zwi%C4%85zki

  Poradnik przygotowany przez Neferet


  1.Czym jest rzemiosło, zbieractwo i sadzenie?

  Można powiedzieć, że jedną z form zarobku. Posiadając np alchemię możemy tworzyć mikstury takie jak Mikstura Bohatera czy potrzebne do odnowienia szału podczas walki - Mikstura Szału. Jak zacząć? Zbieractwo oraz rzemiosło rozpoczynamy podchodząc do wybranego NPC'a czy to instruktora drwalnictwa czy krawiectwa, PPM otwieramy okno rozmowy i wybieramy opcję (na przykładzie krawiectwa) "Nauka Krawiectwa" , pojawia nam się komunikat "Zaraz przystąpisz do nauki krawiectwa i zdobędziesz kwalifikacje czeladnika krawca" - klikamy "tak" i gotowe! Od razu uczymy się pierwszej receptury, dzięki której możemy podnosić poziom umiejętności. Przy zbieractwie poziom możemy podnosić nie tylko stojąc przy odpowiednich narzędziach do przerabiania, lecz także zbierając kopiąc/zbierając surowce na strefie. Możemy to robić podczas wbijania poziomu postaci. Jednak podnoszenie poziomu tym sposobem zajmuje troszkę więcej czasu.
  Rzemiosło można również podnieść podczas Festiwalu Rzemiosła - po więcej informacji zapraszam tu --> >>KLIK<<

  2. Ile mogę mieć umiejętności rzemiosła na poziomie czeladnika, rzemieślnika itd.?
  Rzemiosło:

  • 1x legenda 100lvl

  • 1x mistrz 80lvl

  • 4x rzemieślnik 40lvl


  Zbieractwo:

  • 1x legenda 100lvl

  • 1x mistrz 80lvl

  • 1x rzemieślnik 40lvl


  Sadzenie:

  • 1x legenda 100lvl


  Istnieje możliwość posiadania wszystkich craftów na poziomie legendy, jednak potrzebujemy do tego talonów zwiększających maksymalną możliwą liczbę posiadanych rzemiosł.
  Talony które można kupić:  3„Gdzie mogę znaleźć receptury na […] lvl?”
  Główne mapy na których można znaleźć receptury:

  • 1-50 Varanas

  • 1-54 - Wybrzeże Okazji

  • 21-55 Obsydianowa Twierdza

  • 65 Wzgórza Grzmiącego Kopyta

  • 65-78 Starożytne Królestwo Rorazan

  • 83-92 Wyjący Fiord

  • 93- Wybrzeże Rozpryskującej Rzeki

  • 96- Wzgórza Farsitan

  • 98- Tasuq
  Rzemiosło  !!! NPC na Tasuq występują w Kapitolu oraz w Obozowisku Srebrośladów.  Zielarstwo

  Drwalnictwo Górnictwo Zielarstwo
  Varanas

  *Lausan

  *Lubert Cudder

  *Olute

  *Mayen Kopacz

  *Nata

  *Hyber Kopacz

  Obsydianowa Twierdza *Josie Akesh *Yance Long *Brandt Kearcher
  Wzgórza Grzmiącego Kopyta *Igor Drewniak *Larissa Pewter *Kieron Jabbs
  Starożytne Królestwo Rorazan *Tachika *Modeno *Gukesh
  Wyjący Fiord *Amato Daji *Max Maddin *Mas Shivei
  Wybrzeże Rozpryskującej Rzeki *Sapuria Stolarz *Sefira Calandar *Sycotash Rykert
  Wzgórza Farsitan *Lymes *To'en Grzmiąca Beczka *Dorlina
  Tasuq *Maritus Joftaz *Nyer Godlo *Lily Danis  !!! Na Wybrzeżu Okazji wszyscy instruktorzy występują pod nazwą "Instruktor Rzemiosła"
  Sadzenie
  Wszystkie rzeczy do sadzenia najlepiej zakupić w Varanas, w Dolnym Mieście Zachodnim, ponieważ niedaleko handlarzy znajduje się pokojówka.

  Doniczki, wodę i nawóz zakupimy u Ayra Glin, na późniejsze lvl (60+) już u Sam Paresh. Natomiast nasiona do sadzenia znajdziemy u Leid Glin, a później rówież u Sam Paresh.
  4. Jak mogę podnieść poziom craftu?  Z 20lvl na 40lvl jak i z 40lvl na 60lvl zrobimy to bez wykonywania questów, w tym celu powinniśmy wybrać się na wybrzeże okazji. Tam wystarczy rozpocząć dialog z npcem.
  Niestety na wyższych poziomach, musimy już wykonać questy jak np. Przynieś mi Mikstury Potencjału

  5. Jakie itemy do craftu są dostępne w item shopie?


  Gotowanie:


  Alchemia:


  Krawiectwo:


  Śtolarstwo:


  Kowalstwo:


  Płatnerstwo:


  Mikstury:
  6. Co daje premia z itemów craftowych w domu?  Premia z itemów craftowych w NASZYM domu zwiększa liczbę uzyskiwanych PD zbieractwa oraz przyśpiesza proces tworzenia. Im więcej premii tym szybciej i więcej PD zbieractwa. Natomiast w CZYIMŚ domku działa jedynie szybsze przerabianie/tworzenie.
  7. Gdzie można zdobyć surowce do craftu?  Surowce możemy zdobyć:

  • W czarnym kodeksie za Pradawne Pamiątki

  • Na Placu Handlowym w Obsydianowej Twierdzy za Punkty Honoru u handlarzy.

  • W Domu Aukcyjnym za gold

  • Zbierając na mapach

  • Kupując u Łowcy Zwierzątek Mały Kilof/Mały Toporek/Małą Łopatkę. Otwieramy Menu Zwierzątek, wybieramy zakładkę Produkcja i do pustego okienka wkładamy jedno z wcześniej wymienionych rzeczy.

  • Z wydarzenia Duch Burzowego Wzgórza zbierając Tajemnicze Skrzynie Skarbów

  • W zamku ze Składu Drzewnego, Kuźni i Pola.
  8. Czy można jakoś przyśpieszyć proces tworzenia i zwiększyć zdobywane punkty doświadczenia w produkcji/zbieractwie?  Do przyśpieszenia procesu tworzenia możemy wyciągnąć umiejętności setowe z Zestawu Sędziego na Prędkość Produkcji oraz z Zestawu Protektora umiejętność na Ulepszona Prędkość Zbierania.
  Aby zwiększyć zdobywane punkty doświadczenia również możemy wyciągnąć umiejętności setowe Ulepszenie PD Produkcji z Zestawu Strażnika oraz Ulepszenie PD Zbieractwa z Zestawu Pogromcy.

  Wszystkie te zestawy można wycrafcić, możemy to zrobić sami bądź kupić je od innych graczy.


  Kolejnym sposobem na przyśpieszenie oraz zwiększenie pd produkcji jest posiadanie w domu dużej premii z itemów rzemieślniczych. Jeśli nie chcemy kupować diamentów, możemy jeszcze kupić na Rynku Głównym w Varanas u Dyna - Archeolog mikstury: Podstawowa Mikstura PD Zbieractwa oraz Podstawowa Mikstura PD Produkcji. Koszt jednej mikstury to 5.000 golda i 50 żetonów phiriusa, które możemy zdobyć robiąc minigierki.

  Kolejną metodą jest kupienie w item shopie mikstur: Mikstura Zwiększenia Prędkości Zbierania,
  Mikstura Zwiększenia PD Zbieractwa. Darmowy jest jedynie Podstawowy Eliksir Szybkości Produkcji - zyskujemy go sadząc rośliny w doniczkach bądź od innych graczy.
  9. Jak mogę wycrafcić lepszej jakości item?  By zwiększyć szansę na rzadki item, najlepiej jest zdobyć Podstawowy Eliksir Szczęścia Produkcji lub Zaawansowany Eliksir Szczęścia Produkcji. Oba zdobywamy sadząc rośliny w doniczkach. Jeśli jednak nadal nam to nie wystarcza i nie chcemy zużyć dużej ilości surowców to w item shopie możemy zakupić Eliksir Szczęścia Produkcji na 7dni lub 1 dzień.
  10. Co jest potrzebne do sadzenia?  Sadzenie to nic trudnego. Potrzebujemy doniczkę - najlepiej odpowiednią do sadzonych nasion, tzn. jeśli chcemy posadzić zioła to powinniśmy zwrócić uwagę na opis doniczki - "Donica odpowiednia do sadzenia: [color=#ff0000]ziół". Kupujemy do tego wodę oraz nawóz zwracając uwagę na poziom sadzenia, który już mamy. Porównując Wodę do Nawadniania (1lvl) i Wodę z Rzeki (19lvl) możemy zauważyć, że sadzonka przy użyciu tej drugiej mniej jej zużywa. Potrzebujemy również nawozu. Przy wyższym lvl stosując Nawóz Organiczny (19lvl) zamiast Stos Nawozu (1lvl) sprawiamy, że roślina jest zdrowsza.


  By nasze rośliny lepiej rosły możemy również użyć Środek Ochrony Roślin Niskiej Klasy, Środek Ochrony Roślin Średniej Klasy lub Środek Ochrony Roślin Wysokiej Klasy i do wzrostu: Środek Wzrostu Roślin Niskiej Klasy, Środek Wzrostu Roślin Średniej Klasy lub Środek Wzrostu Roślin Wysokiej Klasy.


  Na początku możemy zasadzić tylko 5 sadzonek, jednak po uzyskaniu 20 poziomu w sadzeniu, możemy już zasadzić aż 10 sadzonek.

  Poradnik przygotowany przez Chloris  Jest to wersja ujednolicająca dotychczasowy przewodnik. Teksty (autorstwa Azucki69, Lucy i Onyx) są w oryginalnej formie, którą lekko poprawiłam gramatycznie (chociaż też ekspertem w tej dziedzinie nie jestem). Mam nadzieję, że w ten sposób będzie łatwiej znaleźć informacje o interesującym nas elemencie festiwalu, a mnie będzie łatwiej aktualizować ten poradnik. Zapraszam do przesyłania uwag, jeśli coś można poprawić (zwłaszcza jeśli chodzi o nagrody za poszczególne zadania) :)

  W tym festiwalu rolę certyfikatów pełnią Utwory Muzyczne oraz Nuty. Po uzbieraniu 15 sztuk każdego, możemy wymienić je u Johna Bacha (rynek główny Varanas) lub Wente Sallors (opuszczona dzielnica Dalanis) na Pakiet Julii + 15x Żywioł Ziemi + szansę na trochę surowców gildyjnych.

  Muzyczna Skala

  NPC : Venus Garter (rynek główny Varanas)

  Venus prosi nas o odtworzenie pewnej melodii na muzycznych skałkach, które są rozmieszczone dookoła fontanny na rynku głównym. Do każdej skały dopisany jest odpowiedni dźwięk, wystarczy kliknąć w skałkę, by wydala dźwięk.
  Do , Re , Mi , Fa , Sol , La , Si
  W zadaniu są 2 błędy : Ra = LA i Shi=Si

  Są 2 poziomy trudności:
  - łatwy (z wielokrotną możliwością podglądania podpowiedzi)
  - trudny (tylko 2 razy możemy zerknąć na podpowiedz)


  Nagroda:

  • 1x Nuta (łatwy utwór),

  • 3x Nuta (trudny utwór).


  Bunt Cavii

  Aktywne NPC :
  Hank Piero (45.7, 74.9) Srebrne Źródło
  Tank Piero (38.7, 62.3) Kanion Piaskowego Diabła

  Opis: Magiczny krąg pojawi się obok NPC - Hanka Piero (niebieski) i Tank Piero (czerwony) o godzinie 14:00 i 20:00 (planowo to zdarzenie trwa 1h ale gdy król cavi zostanie pokonany krąg zamyka się! do czasu następnego zdarzenia).

  Nagroda: Drop z Cavi

  • Czerwona Cavia (szansa na drop)
   1x Utwór Muzyczny
   1x Potka Phiriusa typ A

  • Niebieska Cavia (szansa na drop)
   1xNutka
   1xEliksir Phiriusa typ A

  • Czerwony Wojownik Cavi (szansa na drop)
   1x Owoc podwójnego doświadczenia
   1x Nutkę

  • Niebieski Wojownik Cavi (szansa na drop)
   1x Owoc podwójnego doświadczenia
   1x Utwór Muzyczny

  Bądźmy uprzejmi, zwłaszcza dla tych niższych lvl, i nie używajmy AOE na masę, dajmy szanse innym!

  Muzyczna Próba w Galopie

  NPC : John Bach (rynek główny Varanas)
  Opis: Można ją zrobić 2 razy dziennie, raz jako lider grupy, a raz jako członek.
  Mamy na to czas 15min. Każda osoba ma swój licznik czasu... Jeśli któryś z członków "drużyny" zginie, reszta musi spełnić dalsze zadania w pomniejszonym składzie.
  Zadanie polega na dotarciu do 3 punktów kontrolnych oraz pokonaniu hordy potworków, które czają się na nas po drodze (jest to niezbędne do otrzymania "listu" potrzebnego do zaliczenia punktu kontrolnego).

  Punkty kontrolne:
  1- Owen Brahms (38.7, 68.3) (Wejście do Porzuconego Opactwa)
  2- Owen Brahms (54.3, 58.4) (Zagroda Maidge'a)
  3- Owen Brahms (56.8, 47.1) (Zagroda Doriana)
  4 punkt zameldowania- Lia Luther (54,7, 39,1) (Most Jeziora Magicznej Mgły)

  Nagroda:

  • 5x Utwór Muzyczny (jako lider),

  • 4x Utwór Muzyczny (jako członek).


  Brakująca Magiczna Nuta

  NPC: Anja Lud (55.1, 58.8 ) (wejście do zamku Dalanis)

  Opis: Anja pragnie, byś pomógł jej w odnalezieniu brakującej nutki w utworze muzycznym, by uszczęśliwić Muzyczne Wróżki. Aby to zrobić, spójrz na utwór, który dostałeś i porozmawiaj z Gelia Green (54.7, 55.5). Podpowie ci jak masz uszczęśliwić wybraną wróżkę.
  Zbierz 5 piór z "Dziki Gulo" lub "Gulo z Milasso"(możesz ich nazbierać więcej na inne dni ;) )
  Gdy już uzbierałeś piórka wróć do Gelia Green'a i uzyskaj odpowiedź na zagadkę (którą wróżkę daną melodią można uszczęśliwić).

  Gdy nam się to uda, wracamy do Anji i oddajemy kompletny utwór.
  A oto brakujące nutki:


  Nagroda:

  • 4x Utwór Muzyczny,

  • 4x Nuta.

  Tytuły:


  Muzyczna Parada

  Wydarzenie to odbywa się 6 razy dziennie (6:00 , 12:00, 16:00, 20:00, 22:00 i 24:00) i trwa godzinę. W trakcie jego trwania udajemy się do Jade Baglamy (rynek główny Varanas, obok Transporterki), która wręcza nam jeden instrument i określa, melodię którego musimy znaleźć. Możemy ją pozyskać od innego gracza lub od członków orkiestry wędrujących wokół fontanny (kobieta posiada inny instrument a mężczyzna inny, mogą też one różnić się pomiędzy kanałami). Jest 8 rodzajów intrumentów: Magiczny Róg Alpejski, Magiczny Klarnet, Magiczna Gitara, Magiczna Lutnia, Magiczny Saksofon, Magiczny Róg Demeter, Magiczny Instrument Dęty, Magiczny Róg Francuski. Zadanie zostaje zaliczone, gdy mamy na sobie efekt instrumentu otrzymanego i poszukiwanego. Udajemy się wtedy z powrotem do Jade poinformować ją o tym.
  Nagroda:

  • 4x Nuta (6x za zdobycie tytułu).

  Tytuły: Aby zdobyć tytuł należy zgromadzić na sobie buffy z instrumentów wypisanych poniżej, a następnie poinformować Jade Baglamę o skomponowaniu lepszego utworu. Uwaga: zarówno instrument otrzymany jak i poszukiwany musi "należeć" do warunków zdobycia danego tytułu, bo musimy posiadać efekty z nich, by mieć możliwość rozmowy z npc.


  Uratuj Muzykalnego Anioła

  Event ten rozpoczyna się na moście Varanas u NPC Nedo Andus. Po rozmowie z NPC otrzymujemy pozytywkę oraz zostajemy przeniesieni na miejsce gry jakim jest opactwo. Kładziemy pozytywkę na stoliku umieszczonym przed nami po czym gra się rozpoczyna.
  Sama gra polega na odpowiednim użyciu skilla z dodatkowego paska na odpowiedniego mobka oraz przerywaniu upiorowi skilla którego castuje przy pomocy dodatkowego skilla o wyglądzie pozytywki. Skill w odpowiednim kolorze otrzymujemy podchodząc do jednego z czterech totemów rozmieszczonych w rogach pola gry. Gdy otrzymamy skilla należy uważnie obserwować w jakiego mobka z tego właśnie totemu leci wiązka i na nim użyć skilla. Należy robić tak z każdym totemem po kolei pamietając o przerywaniu skilla upiorowi. Rund podczas tej gry jest 2. Czasu na wykonanie tej gry mamy 5 minut.
  Nagroda: Po ukończeniu pojawiają się skrzynie z których otrzymujemy upragnione nagrody, gdzie wśród nich znajdują się nuty, utwory muzyczne, każdego rodzaju mikstury phiriusa, potki podobnego rodzaju jak Mikstura Bariery z rożnymi atrybutami.
  Tytuły:


  Kolekcjonowanie Muzycznej Energii

  Event ten rozpoczyna się na moście Varanas u NPC Nala Melody (34.1,21.8 ). Podczas gry dostajesz skille w 2 kolorach niebieskim i zielonym. po prawej i lewej stronie pojawiać się będą obiekty w kolorze niebieskim i zielonym. Naszym zadaniem jest złapać te obiekty przy pomocy skilli. Mając urządzenie na targecie używamy na nim skilla o odpowiednim kolorze od razu jak któryś z tych obiektów się pojawi zanim się powiększy i zniknie. Podczas gry trzeba się dobrze skupić, ponieważ obiekt o tym samym kolorze pojawia się od razu po wcześniejszym i nie zawsze się na to zwróci uwagę.
  Nagroda: (maksymalnie)

  • 6x Nuta,

  • 6x Utwór Muzyczny.

  Strażnik Wrót

  Dostajemy pięć dodatkowych skilli które odpowiadają kamieniom od lewej do prawej. gra polega na przeskakiwaniu po kamieniach i łapaniu nutek. trzeba kierować kamerą tak żeby zawsze mieć w zasięgu wzroku wszystkie kamienie żeby wiedzieć gdzie lecą nuty.

  punktacja:
  niebieska nuta - 1 pkt
  zielona nuta - 2 pkt
  czerwona nuta - 3 pkt
  żółta nuta - 5 pkt
  fioletowa nuta - staramy się przeskoczyć na inny kamień i ominąć bo blokuje nas na kilka sekund

  Nagroda: Utwory Muzyczne w ilości od 1 do 5-6.

  Rozruszaj Gramofon

  Event rozpoczyna się na rynku Varanas u NPC Pulli (50.7, 47.3), gdzie dowiadujemy się, że by uruchomić gramofon, potrzebujemy Odnowioną Partyturę. Otrzymujemy ją na zasadzie wymiany 10 porwanych partytur (pozyskać je możemy z zabitych mobków). Gra polega na tym,iż otrzymujemy skille w 4 rożnych kolorach, na ziemi w okolicach gramofonu pojawiają się kola w jakimś kolorze i naszym zadaniem jest użyć skill z odpowiednim kolorem na odpowiednim okręgu. Grę możemy wykonywać w 3 rodzajach: indywidualnym, drugi rodzaj to grupy 2-3 osobowe i ostatnim jest grupy 4-6 osobowe. Ważne jest to, by uważnie zwracać uwagę na kola pojawiające się na ziemi, ponieważ czasem zdarza się tak, że pojawiają się 2 tego samego koloru na sobie i należy wtedy 2krotnie użyć danego skilla.
  Nagroda:

  • ?

  Tytuł:


  Poradnik przygotowany przez Sedric  ,Czym są Umiejętności Elitarne? [post oryginalny - Emill]

  Są to dodatkowe, unikalne
  umiejętności naszych postaci pochodzące z połączenia różnych klas, które możemy otrzymać jeśli spełnione zostaną dwa warunki:

  * nasze obie klasy przekroczyły następujące progi lvli: 15/15, 20/20, 25/25, 30/30,
  * posiadamy odpowiednie materiały za które możemy wykupić
  umiejętności.

  Jakie mamy umiejętności ?

  Runes Data Base 

  Jak otrzymać umiejętności ?

  Na każdą umiejętność wykonać będziemy musieli inne zadanie polegające na zebraniu lub kupieniu od innych graczy materiałów i wpłaceniu odpowiedniej gotówki. Poniżej podam wymagania na każdy taką umiejętność.
  Gdy będziemy posiadać odpowiednie materiały - rozmawiamy z odpowiednim NPCem, wybieramy chęć zdobycia certyfikatu, a następnie u tego samego NPCa wymieniamy certyfikat na naukę nowej umiejętności.

  Elite Skill lvl 15/15:
  Miejsce NPCa: Varanas, Aula Klas
  Opłata: 8.000 złota
  Materiały: 3x Kłoda Jesionu, 3x Sztabka Cynku, 3x Sok z Biesorośli

  Brak wymaganego poziomu do zebrania i przerobienia materiałów.

  Elite Skill lvl 20/20:
  Miejsce NPCa: Varanas, Aula Klas
  Opłata: 15.000 złota
  Materiały: 3x Kłoda Wierzby, 3x Sztabka Cyny, 3x Sok z Buraka
  Do zebrania i przerobienia powyższych, wymagany jest 8lvl zbieractwa.

  Elite Skill lvl 25/25:
  Miejsce NPCa: Srebrne Źródło, droga prowadząca do Opuszczonego Opactwa
  Opłata: 20.000 złota
  Materiały: w zależności od tego jaką mamy subklasę, musimy zebrać 15 następujących kryształów:

  * subklasa Kapłan lub Rycerz - wymagane Kryształ Życia,
  * subklasa Łowca lub Łotr - wymagane Kryształ Iluzji,
  * subklasa Mag lub Wojownik - wymagane Twardy Kryształ.

  Kryształy można zdobyć z elitarnych mobów w instancji Porzucone Opactwo, lub kupując je w Domu Aukcyjnym.

  Elite Skill lvl 30/30:
  Miejsce NPCa: Srebrny Wodospad, na lewo od skrzynki pocztowej w centrum.
  Opłata: 28.000 złota
  Materiały: 3x Dębowy bal, 3x Sztabka Miedzi, 3x Sok z Moxa (po 36 matsów sprzed Srebrnego Wodospadu przerobionych na poziom 3). Do zebrania i przerobienia powyższych wymagany jest 20lvl zbieractwa.

  Elite Skill lvl 35/35:
  Miejsce NPCa: Niedaleko od wejścia do Nekropolii Luster (62.7-86.4).
  Opłata: 35.000 złota
  Materiały: w zależności od tego jaką mamy subklasę, musimy zebrać 15 następujących kryształów:

  * subklasa Kapłan lub Rycerz - wymagane Esencja Pradawnego Ducha,
  * subklasa Łowca lub Łotr - wymagane Esencja Nauki,
  * subklasa Mag lub Wojownik - wymagane Esencja Lustra.

  Kryształy można zdobyć z elitarnych mobów w instancji Nekropolia Luster, lub kupując je w Domu Aukcyjnym.

  Elite Skill lvl 40/40:
  Miejsce NPCa: Obsydianowa Twierdza,
  Opłata: 42.000 złota
  Materiały: 10x Dusza Minotaura (Śnieżny Róg, Ystra), 10x Dźwięk Wiatru (Wieża Zawodzącego Wiatru, Ystra)

  Elite Skill lvl 45/45:
  Miejsce NPCa: Obsydianowa Twierdza.
  Opłata: 58.000 złota
  Materiały: 20x Święta Dusza Harpii (Klif Jastrzębia - dowolne harpie).

  Elite Skill lvl 50/50:
  Miejsce NPCa: Varanas - Aula Klass, Rynek Główny

  Zdobycie tych elitarnych umiejętności będzie wymagać od nas o wiele wiele więcej zachodu, niż w przypadku poprzednich questów. Zdobycie ich wymagać będzie od nas dwukrotnego wykonania serii trudnych questów i odwiedzenie prawie wszystkich instancji w grze.

  Questy otrzymujemy w Varanas Rynek Główny, od członków Oka Mądrości, po wykonaniu ich otrzymujemy przedmiot, który zanosimy do Auli Klass do NPC o nazwisku Kaminsky. Gdy NPC otrzyma wszystkie przedmioty dostaniemy przedmiot związany z naszą klasą. Następnie powtarzamy serie questów i otrzymujemy od Kaminsky przedmiot związany z naszą subklasą. Oba te przedmioty zanosimy do NPCa obok niej, a ten w nagrodę nauczy nas obu umiejętności elitarnych jednocześnie.

  Krótki opis przedmiotów jakie będziemy musieli zdobyć (może być nie po kolei):

  bardzo proszę jeśli ktoś zna polskie nazwy, o wiadomość na PW

  Piekielny Czarny Róg - wypadają z mobków w Pasper Shrine,
  Przedwczesna Śmierć Duszy* - wypadają z ostatnich bossów w Necropolis of Mirrors,

  Fire Attack - z labiryntu w Ystrze zdobywamy przedmiot który musimy użyć na Thynosie, ostatni boss w Ice Dwarf Kingdom (lv50),
  Evil Spirit Attack - również potrzebujemy itemy z Ystry Lab., używamy go na ciałach poległych mobkach które pojawiają się po zdobyciu Holy Water w Mystic Altair.

  Hafiz Memory* - runa z pamięcią ostatniego bossa w Pasper Shrine,
  Ensia's Memory* - runa z pamięcią Ensii - przedostatniego bossa w Kalin Shrine,
  Tolomo's Memory* - runka z pamięcią Tolomo - drugiego bossa w Treasure Trove.

  Ice Fragment* - wypada z Ice Witchy (mobki w okolicy Lemislive) oraz z Aishy w Winternight Valley w Ystrze,
  Rune Drop - wypadają z Rune Guardianów w Kalin Shrine,

  Włos Raichiki - ostatni boss w Ystra Labirynth, popularnie zwany kurczakiem
  Igła Kaktusów - wypada z kaktusów, również na AH do kupienia za grosze.

  Ostatnim questem jest quest powiązany z naszą klasą, np. Kapłan musi leczyć npca, tank musi zlurować moby do NPC dpsa itd... najprostszy i najfajniejszy quest.'


  Alternatywną opcją jest zdobycie umiejętności poprzez wykonywanie zadań od NPC w rejonach Wybrzeża Okazji i Xaviery, po wykonaniu zadania otrzymujemy torbe z certyfikatem na umiejętności ktory wymieniamy u instruktorów znajdujących sie w obozie Heffner. Certyfikatów z Candary nie można oddawać w Heffner i odwrotnie

  Poradnik przygotowany przez Oneechan


  Bardzo możliwe, że jestem kiepska w wyszukiwaniu różnych wątków na forum, jednak nie doszukałam się tematu, który traktowałby o procesie zdobycia elitarnej umiejętności na 70 poziom. Pokusiłam się więc na własną inicjatywę stworzenia takowego poradnika. Bez zbędnych szczegółów, przejdźmy do meritum.  Naszym pierwszym punktem podróży Chrysalia, a dokładnie Sanktuarium Równowagi. Zbliżając się do sanktuarium pod żadnym pozorem nie zaczepiajcie fruwających w jego otoczeniu niebieskich wróżek. W najlepszym przypadku skończy się to śmiercią.


  Udajemy się do Votakaia (27.0 16.0 czerwony punkt na mapie) i bierzemy od niego misję Młody Instruktor Prawdziwych Smoków, a następnie rozmawiamy z nim do zaliczenia misji.  Otrzymamy od Votakaia kolejną misję o nazwie Małe Życzenie Przed Lunatykowaniem. Zostaniemy odesłani do Norhonsara (żółty punkt na mapie). Odszukamy go w Starożytnym Królestwie Rorazan w miejscu Upadłe Trony Popiołów. Po rozmowie z nim misja zostanie zaliczona. Niestety, na tym etapie kończą się łatwe i szybkie do ukończenia misje.  Przechodząc do najbardziej czasochłonnej części zadania - pobieramy od Norhonsara misję - Chroń "Lunatykowanie". Zadanie polega na zebraniu 30 Dowodów Ochrony. Jak je zdobyć? To bardzo proste z pozoru. Aby uzyskać jeden Dowód Ochrony musimy pokonać dziesięć Niespokojnych Żywiołaków Ognia toczących bitwę w pobliżu.


  W czasie pokonywania kolejnych przeciwników po prawej stronie ekrany będzie się Nam wyświetlała ikona z liczbą pokonanych potworów. Kiedy osiągnie wartość 10, udajemy się do Norhonsara, który daje Nam jeden Dowód Ochrony. Jest jedno ale - ponieważ po jego odebraniu otrzymujemy buffa, którego czas trwania to pełna godzina (60 minut). Aby zebrać kolejny dowód musimy ten czas odczekać. Tak za każdym razem... Proces jest ten bardzo czasochłonny i wymaga zamieszkania na kilka dni w tym miejscu (czas pobytu w zależności od spędzanego w grze czasu).


  Wreszcie, kiedy zdobędziemy wszystkie potrzebne Dowody Ochrony, oddajemy ukończoną misję.  Kolejno pobieramy misję Przebudzony?!, a następnie kilkamy opcję rozmowy z Norhonsarem aby rozpocząć krótką inscenizację. Po jej zakończeniu oddajemy zaliczoną misję i pobieramy kolejną.  Następna misja to Życzenie Votakaia. Otrzymamy przedmiot Wigor Smoczej Duszy. Będziemy musieli trochę się poprzemieszczać i odwiedzić Zatokę Tergothen. Musimy się udać w dwa miejsca. Pierwsze z nich to Port Lechif (16.4 64.6 zielony punkt na mapie) oraz latarnia na Południowej Plaży Thornost (55.6 84.9 niebieski punkt na mapie). Po przejściu przez wyznaczone punkty zadanie zaliczy się automatycznie.  Aby oddać misję musimy ponownie udać się do Świątyni Równowagi (Chrysalia) do Kryszałowego Piedestału.


  Ostatnia misja to Nagroda Smoczej Duszy. Rozmawiamy z Votakaiem i otrzymujemy elitarną umiejętność na 70 poziom. Po jej zakończeniu każdym połączeniem klas (które osiągnęły 70 poziom) możemy odebrać tą umiejętność.


  Poradnik przygotowany przez Folaron


  Oto poradnik jak wykonać elitki na 60 lv. Jako że cała zabawa z nimi dopiero rusza postaram się bieżąco go aktualizować.

  Pełna Lista elitek: http://rom.onlinewelten.com/ne…0_elite_skills.html?sec=1

  Etap 1

  Zadanie 1 Informacje o Awansie Gildi Poszukiwaczy Przygód

  Zleceniodawca- Daris (51,6. 72.7 Varanas)
  Odbiorca- Laath Tawan (36.2, 87.2 Srebrne Źródło)

  Na czym polega?
  Informacja o q pojawia się na skrzynce pocztowej. Udajesz się do Daris, akceptujesz q a następnie biegusiem lecisz do Laathena Tawana.

  Etap 2

  Zadanie 1 Próba Przyjaźni

  Zleceniodawca- Laath Tawa (36.2, 87.2 Srebrne Źródło )
  Odbiorca- Flora (44.9, 21.1 Varanas) po pierwszą część q, potem Laath Tawa (36.2, 87.2 Srebrne Źródło) aby wykonać go ostatecznie

  Na czym polega?
  Akceptujesz q u zleceniodawcy i biegusiem lecisz do Flory. Aby go wykonać potrzebujesz napełnionego ekstraktora (esencji przyjaźni) o którym będzie mowa w 2 zadaniu.

  Zadanie 2 Skupienie Kwiatów
  Zleceniodawca- Flora (44.9, 21.1 Varanas)
  Odbiorca- Flora (44.9, 21.1 Varanas)

  Na czym polega?
  Musisz odnaleźć 2 kwiaty: Kwiat Śnieżnej Perły (54.6, 36.8 lub 63.7, 55.9), oraz Kwiat Jabłoni (47.2, 28.8 lub 67.3, 33.8). Rosną one w Srebrnym Źródle (azymuty podane w nawiasach) przy mostkach wiodących do Kruczych Pól i Aslan. Po odlezieniu kwiatków oddajesz je Florze. W nagrodę możesz otrzymać 2 "amulety" (1 do wyboru). Pierwszy to Kwiat przyjaźni Śnieżnej Perły, drugi to Kwiat przyjaźni Jabłoni. Koniecznie upewnij się że z partnerem bierzecie RÓŻNE (lub z altem), czyli 1 osoba kwiat przyjaźni śnieżnej perły, druga kwiat przyjaźni jabłoni. Kwiat zakładacie i raz na 6 godzin "wydobywacie" z niego Żele którymi wymieniacie się i ładujecie przeciwne amulety. Amulety napełniają się po osiągnięciu 2000 punktów. Z 1 wymiany otrzymuje się 100 punktów.

  Opis łopoatologiczny: Masz Kwiat Śnieżnej Perły, który produkuje Żele z Kwiatów Śnieżnej Perły. Towarzysz Ma Kwiat przyjaźni Jabłoni produkujący żel z kwiatów jabłoni. Wymieniacie się żelami, oboje nabijacie amulety o 100 punktów.

  Uwagi!

  Koniecznie wymagany do pełnego ukończenie partner z q (alt 60/60 też może być)

  Osoby przesyłające żele z altów bądź kupujące na ah, koniecznie niech odbierają je z poczty pojedynczo. Żeli nie można stakować, a wzięcie ze skrzynki na raz więcej niż 1 żelu skutkuje jego zniknięciem. To samo tyczy się osób liczących na zachomikowanie większej ilości na postaci. Żeli 1 typu na raz można mieć w plecaku TYLKO 1 sztukę! Co innego na poczcie :)

  Etap 3
  Uwaga do Etapu 3
  Najpierw otrzymujemy zadanie 2, dopiero potem 1. Zmieniłem kolejność ze względu na potrzebę zdobycia item umożliwiającego wykonanie q z dowodem odwagi. Należy po prostu po otrzymaniu q Próba odwagi natychmiast wykonywać q Serce bez strachu.

  Zadanie 1 Serce bez strachu
  Zleceniodawca- Parma Liort (49.2, 22.1 Obsydianowa Twierdza)
  Odbiorca- Parma Liort (49.2, 22.1 Obsydianowa Twierdza)

  Na czym polega?
  Zdobądź: Miał z kryształu Mrozu (3 sztuki)
  Kłody Wróżkowca (3 sztuki)
  Serce Odwagi (3 sztuki)- lecą z Mantrikor na Wulkanie Aotulia w Wieży Gniewu.
  W nagrodę otrzymujemy Promień Odwagi, item potrzebny do wykonania q 2 w etapie 3.

  Zadanie 2 Próba Odwagi
  Zleceniodawca Laath Twan (36.2, 87.2 Srebrne Źródło)
  Odbiorca Parma Liort (49.2, 22.1 Obsydianowa Twierdza), po wykonaniu jego q Laath Twan (36.2, 87.2 Srebrne Źródło )

  Na czym polega?
  Zdobądź: Dowody Odwagi (3 sztuki). Można je zdobyć na trupach następujących World Bosaów: Rozwścieczonego Wodjina (Wzgórza Grzmiącego Kopyta), Urażonego Hackmana (Południowa Knieja Janost), Urażonej Mandary (Nieprzyjazna Kraina) Rozwścieczonego Lagusena (Zatoka Thergoten) i Targonharla (Zatoka Thergoten). Aby zdobyć Dowody Odwagi należy użyć Promienia Odwagi na trupie WB. Po użyciu do naszego plecaka wpada Dowód. Promień Odwag ma 1h CD.

  Zdobądź Promień Odwagi (1 sztuka). Item zdobywasz w q od Parma Liorta, potrzebny jest aby zebrać dowody odwagi.
  Zdobyte itemy przekazujemy Laath Twanowi

  Jako że elitki 60/60 dopiero ruszyły i zapewne będzie to ciężka droga prosiłby o sugestie ludzi którzy będą posiadać w tym zagadnieniu większą wiedzę od mojej.
  Pozdrawiam.

  87. Nastawienie członka neutralnego stronnictwa.
  -Musimy dostarczyć paczki do NPC:
  Gideon przy wyjściu
  Hatka 25,7. 31,4
  Huul 53,9 48 (Podziemna Forteca)
  -Dialog z NPC
  -Misja od Tayne'a Dudniącego Roga

  88.Misja Szpiegowska.
  -Używamy przebranie wychodzimy z zamku i idziemy do żołnierzy ognistego trzewika (24.5 , 22.8)
  -Misja od Tayne'a Dudniącego Roga


  89.Zaczekaj! Mam ci coś do powiedzenia!
  -Warblin jest na zachód od Posterunku Ognistego Trzewika
  -Dialog z Npc
  -Misja od Tayne'a Dudniącego Roga

  90.Odwrócenie ról
  -Zebranie 8 przedmiotów.
  -Odpalamy wierzchowca i jedziemy między Las Inghama,a Równinę Layod, w celu zabicia Gulo Czerwonego Liścia i dostarczeniu ich zanim czas się skończy. (8minut)
  -Scenka pojawia się Raefther i Gerda
  -Misja od Warblina

  91.Honor Raefthera.
  -Dialog z Raeftherem i scenka.
  -Misja od Raefthera

  92.Odwołaj Rozkaz.
  -Dostarczenie przedmiotu do Katina (33.2 , 52.4)
  -Misja od Werblina

  93.Pióro atrament i papier.
  -Dotarcie do NPC
  -Pióro dostaniemy do Yalila (34.6, 49.4)
  -Mętny atrament dotaniemy od Malina (35.7,51.5) za zrobienie zadania. Dużo Brązowego pyłu z węgla znajdziemy tutaj 29. 48.8.
  Możemy zbierać z ziemi lub zabijać Skalne Galidiuny.
  -Pergamin z Owczej Skóry możemy kupić u Fadiya, która stoi obok Yalila. Potem zanosimy do tego drugiego.
  -Misja od Katina

  94.Rozkazy
  -Rozmawiamy z Katinem, który mówi na szepcie "hasło", Następnie idziemy do Mino Saletry (33.9,55.6)
  -Misja od Katina

  95. Wyprawa na pobojowisko.
  -Raru Beerpota (42.1,56.8 )
  -Mijsa od Mino

  96.Kto za tym wszystki stoi
  -Zdobycie 5 przedmiotów.
  -Podchodzimy do Ciała Kalon pojawi się Dziwny bandyta z Pola Bitwy. Po jego zabiciu otrzymujemy Dziwny kolczyk
  -Misja od Raru Winodzban

  97. W poszukiwaniu Butelki
  -W tej misji możemy dostać też Wiadomość w Butelce (dodatkowa misja)
  -Misja od Raru

  98.Mięso Gazeli
  -mięso z Samiec i Samic z Ferhoof
  Zanosimy do posterunku ognistego trzewika
  -Misja od Raru

  99.Tajna Informacja
  Idziemy do beczka (31.5 53.5) po gorzałkę
  -Dialog z NPC
  -Misja od Mino Saletra

  100. Wyprawa
  -Znajdź npc i pogadaj z nimi. Najpierw idź do Katina następnie do Yalia.
  -Misja od Mino

  101.Uratowanie życia jak ugaszenie ognia!
  -Dialog z NPC
  -Misja od Florena

  102.Przeniknij do Nory Lwa
  -Udajemy się do Soloman Julab
  -Używamy przebrania by wejść do Królestwa Kalon.
  -Dotarcie do Futen Biały Róg
  -Misja od Florena

  103.Alkohol Gatunkowy
  -Dostarczenie przedmiotów za które dostaniemy alkohol do poprzedniej misji.
  -Misja od Soloman Julab

  104.Rosnące Podejrzenia
  -Znajdź NPC i pogadaj z nim
  -misja od Futen Biały Róg

  105. Poszukiwanie Pomocy
  -Znajdź NPC
  -misja od Futen Biały Róg

  Rozmawiamy z Panilor (63.3,69.7)
  Następnie rozmawiamy z Panilor(68.3,70.9) i jesteśmy w środku.

  106.Ucieczke z Więzienia.
  -zabij 3 więźniów
  -Pierwszy jest w kopalni
  -Do drugiego dostaniemy się po zdobyciu od Kunina skrzyń ,ustawiamy je by tworzyły nam schody
  -Trzeci otaczają cztery pochodnie które należy zgasić w odpowiedniej kolejności

  -misja od Ronicka

  107.Dziwne Listy
  -dostarczenie przedmiotów
  -misja od Panilor

  108.Odkrycie Prawdy
  -dostarczenie przedmiotu
  -misja od Futen Biały Róg

  109.Pogoń i Atak
  -Zabicie 4 przeciwników
  -Udajemy się tutaj 66.7,69.8 przeciwnicy wyskoczą ze skrzyń. Po oddaleniu się i po ponownym przybliżeniu pojawią się ponownie.
  -misja od Floren

  110.Uwikłanie
  -Dialog z NPC
  -Misja od Ronick

  111.Prośba Umarłych
  -Odebranie i dostarczenie przedmiotu
  -idziemy poza mury fortecy do wioski uchodźców i rozmawiamy z Tukalog-iem - 50.1/74.0
  -misja od Lanaik

  112.Modlitwa Duszy
  /zadanie można oddać odrazu ale nie wiem co się stanie jak czegoś nie zrobimy/
  -używamy przed npc Ronickiem talizmanu i rozmawiamy z Lanaikiem pojawi się scenka.
  -misja od Lanaik

  113.Śledztwo
  -Dotarcie do NPC
  -Misja od Ronicka

  114.Udaj się do wioski Dorris
  -Dotarcie do Celu
  -misja od Tukalog

  115.Wykluczenie.
  -Rozmawiamy z Banbu Rupp i dostaniemy następną misje (116) od Ammator Pellts.
  -misja od Ammator Pellts

  116.Pomóż odeprzeć atak Zwiastunów Śmierci
  -Zabij 3 Zwiastuny Śmierci
  -Po zakończeniu tej misji zakończy się nam również poprzednia
  -misja od Ammator Pellts

  117.Poszukiwania Sanchiesa Matina
  -Odnajdź npc (41.0,77.2)
  -misja od Ammator Pellts

  118.Wysłuchaj plotek.
  -Dialog z NPC
  -misja od Sanchies Matin

  119.Przepędź potwora krążącego wokół chatki
  -Zabij 5 Gnijące Churpury
  -misja od Ahallal Naymal

  120.Pomóż sprzątać śmieci.
  -Zebranie przedmiotów.
  -misja od Ahallal Naymal

  121.Pomów z Ammatorem
  -Dotarcie do NPC
  -misja od Ahallal Naymal

  122.Udaj się do Doliny Lipuden i przeprowadź śledztwo.
  -Dotarcie do NPC
  -misja od Ammator Pellts

  123. Źródło Zenieczyszczeń i Potwórów
  -dotarcie do NPC (62.7,90.8) jest podziemią w piwnicy.
  -misja od Orlando Cassidy

  -124. Życzenie Potwora.
  -Dostarczenie przedmiotu i rozmowa z npc (125misja)
  -misja od Balthaza Allonis

  --125.Przeszłość Potwora
  -Rozmowa z NPC
  -misja od Augustus Allonis

  -126.Poszukaj Czterech dokumentów z Laboratorium.
  -Zebranie przedmiotów.
  -Po ich zebraniu udajemy się do wyjścia z budynka, czeka tam Morrok(63.1,89.5)
  -misja od Augustus Allonis

  127. Spotkaj się z Morrokiem
  Rozmowa z NPC
  Po rozmowie pojawi się krótka scenka i zaliczenie misji.
  -misja od Morroka Walindera

  128.Znaleziska w Dolinie Lipuden
  -Dotarcie do npc
  -misja od Ammator Pellts

  129. Kim jest Axel?
  -rozmowa z NPC
  -misja od Axel Kaiyinth

  130.Uporządkuj Zebrane Informacje
  -rozmowa z NPC
  -misja od Axel

  131.Przesłuchaj Ich!
  Udanie się do NPCów i rozmowa z nimi
  misja od Axel

  -132.Zapytaj o burmistrza Ardamę Cassidy"ego
  -Rozmowa z NPC
  -Misja od Ardama Cassidy

  -133.Zapytaj o nadzorczynię zbieraczy zwłok
  -Rozmowa z NPC
  misja od Bennita Lundy

  -134.Zapytaj o doświadczonego zbieracza zwłok
  -Rozmowa z NPC
  misja od Shade Vilassio

  135.Zastanów się nad Sytuacją w zamku Sardo
  -Rozmowa z NPC
  misja od Axel

  136.Zażądaj spotkania z Władcą Jacklin Sardo
  -Rozmowa z NPC (31.3 87.3)
  -misja od Axel

  137.Chłodne Powitanie
  -Rozmowa z NPC
  misja od Cob Galin

  138.Zabierz im ubrania!
  -Zdobycie 2 przedmiotów z Nadzorca Transportu Zwłok
  -misja od Axel

  139.Stawka większa niż życie.
  -Zakładamy Ubranie Nadzorcy i rozmawiamy z Axelem, następnie idziemy do Axela, który jest w jakimś budynku (30.0,87.9) wejdziemy tylko mając na sobie ubranie
  -Misja od Axel Kaiyinth

  140.Oczyść teren
  Sprawdzamy Upadłe Zwłoki (29.9,88.9),następnie rozmawiamy z Axelem, pojawi się krótka scenka.
  -misja od Axel

  -141. Wygląda jak połówka Wyrma
  -Rozmowa z Morrokiem (jak się pojawi)
  -misja od Domniemana Część Ciała Wyrma

  142.Mogę polegać tylko na tobie.
  -Zdobycie 2 przedmiotów.
  -Wychodzimy z budynku i idziemy tutaj 28.0,88.6 pojawi się Tajny Eksperymentator zabijamy go i Nadzorce Zamku Sardo następnie wracamy do Axela, który leży a przy nim Morrok.
  -misja od Axel

  143.Znajomy podaje pomocną dłoń.
  -Rozmowa z NPC
  -Misja od Morroka

  144. Wieści Futena Białego Rogu
  -Czytamy List
  -misja od Morroka

  145.Chwilowe Rozstanie
  -Rozmowa z NPC
  -misja od Morroka

  146.Czym prędzej opuść przeklęte miejsce
  -Zostaniemy przeniesieni do Wioski Dorris
  -misja od Axel

  147.Zaporś posłańca na spotkanie.
  -Rozmawiamy z kucharzem (Nin Daelas)
  -misja od Axel

  -148.Niesamowity Smak Grzybów
  -Zdobycie przedmiotów.
  -misja od Nin Dealas

  -149.Wyśmienite Żeberka
  -Dotarcie do npc
  -misja od Nin

  -150.Smak Smakołyków
  -Zebranie przedmiotów
  -Grzyb Pieprzowy znajduje się tu 39.2 84.6
  -misja od Nin

  151.Odkryj Prawdę.
  -Rozmowa z NPC
  -misja od Zakar Reetho

  152,Zawieszenie Broni ze strony Nadzwyczajnego Posłańca
  -Bierzemy misję od Letitia
  misja os Zakar

  154.Prośba Ocalałego
  -Dotarcie do NPC
  -misja dod Letitia Gygax

  155.Włóż ręke i pogmeraj.
  Dotykamy kopiec obok
  Misja od Peter Gygax

  156.Niespełnione Marzenie
  Dotarcie do NPC
  -Wracamy do karczmy oddać obie misje
  misja od Peter

  157. Udaj się na spotkanie przedstawicieli obu królestw
  -Rozmowa z NPC, zostajemy przeniesieni na spotkanie.
  -misja od Zakar Reetho

  158.Rozejm
  Rozmowa z NPC
  Stajemy następnie przed Zakarem i oglądamy scenkę
  Gdy pojawi się dodatkowy pasek używamy.
  Misja od Zakar

  159.Przeszkodź w Przygotowaniach w Zamku Sardo
  Rozmowa z NPC
  Misja od Zakar

  160.Opowiedz o zdarzeniu
  -po zaakceptowaniu misji zostaniemy przeniesieni do Wioski Dorris, bierzemy zadanie od Axela
  Misja od Axel Kaiyith

  161.Wyjaśnienie dla Burmistrza
  -Dotarcie do NPC
  misja od Axel