Posts by Tsurara

  Droga społeczności,


  Z radością informujemy, że każdy kto ukończył zadanie Arbuzowego Eventu może uzyskać tytuł z nim związany!

  W tym celu należy odwiedzić NPC Owensteina na Rynku Głównym Varanas (Kanał 1)


  NPC będzie dostępny do 1 października, 2019, jednakże czas ten może ulec przedłużeniu, jeśli pojawi się taka konieczność


  Wasz Zespół Runes of Magic.  1tOjxI4.png

  Stary Pirat pociągnął spory łyk z kufla i spojrzał na mnie mętnym wzrokiem.

  - Oto i cała historia magicznego skarbu... Nie wierzysz mi, co?

  Poruszyłem się zniecierpliwiony na krześle. Od godziny słuchałem jego pijackiego ględzenia o ukrytych skarbach, o tym jak za młodu znalazł tajemnicze wskazówki, jak szukał bez skutku przez pół życia... I miałem już dość jego, tej historii i smrodu tej podrzędnej tawerny. No i tego, że w mojej sakwie ubyło sporo monet wydanych na trunki dla tego pijaczyny.

  - Nie wierzysz, widzę to... Ale wiesz co, lubię cię. Równy z ciebie gość, stawiałeś mi, to ci się odwdzięczę.

  Sięgnął za pazuchę i wyjął trzy zmięte karteluszki. Chwilę spoglądał na nie w zadumie, a potem położył z hukiem na stole i przesunął w moją stronę.

  - Zrób z nich użytek, znajdź skarby. Ja już jestem na to za stary. Wolę tutaj w kącie popijać i podszczypywać kelnereczki, hehehe.

  Na potwierdzenie swych słów klepnął przechodzącą kelnerkę, która odpłaciła mu ciosem brudną szmatą w łeb. Potem chwycił kufel i jednym haustem opróżnił do dna.

  Nie wiem dlaczego, ale wziąłem kartki do ręki i zacząłem przebiegać oczami rozmazane linijki pisma...


  -------------------------------------------


  Przygotujcie się na Wakacyjne poszukiwania skarbów! Już wkrótce na forum więcej szczegółów!

  Co jest dozwolone podczas AFK:


  • Wydobywanie surowców w zamku gildii w Kuźni, Składzie Drzewnym i na Polu
  • Zbijanie długu PD i PT w Bibliotece
  • Czytanie Encyklopedii
  • Wbijanie poziomu władania bronią przy wykorzystaniu auto ataku (np. "jajka" na Zatoce Tergothen, "harpie" na Kashaylan)
  • Przetwarzanie surowców takich jak Ruda, Drewno, Zioła
  • Pozyskiwanie kryształów podczas Wojny Oblężniczej poprzez ekstrakcję z wież
  • Produkcja rzemieślnicza w Domu albo przy wykorzystaniu narzędzi rzemieślniczych dostępnych w grze
  • Sytuacja, gdzie dwóch graczy formuje drużynę, lecz jeden z nich używa opcji "Śledź" i pozostaje AFK, podczas gdy drugi zabija potwory umożliwiając zdobywanie PD i PT  Co nie jest dozwolone podczas AFK:


  • Wchodzenie w interakcje z NPC lub interfejsem gry
  • Wchodzenie w interakcje z mobami poprzez umiejętności, które odbijają otrzymywane obrażenia lub inne, umożliwiające Graczowi uzyskiwanie PD i PT
  • Używanie addonów, które automatyzują niektóre czynności. Przykładem jest tutaj PetAutoCraft w przypadku, gdy postać jest pozostawiona w pobliżu Łowcy Zwierzątek i dokonuje automatycznych zakupów narzędzi (czyli jednocześnie wchodzi w interakcję z NPC). Postać może używaćPetAutoCraft na AFK będąc w domku, podczas wykonywania czynności rzemieślniczych, w zamku gildii podczas korzystania z dostępnych funkcji budynków.

  Weekendowe Zabawy Urodzinowe - Wykreślanka


  Dzień 1 - piątek
  Dziś rozpoczynamy serię czterech zadań w ramach Weekendowych Zabaw Urodzinowych. Na początek mamy dla Was wykreślankę, która sprawdzi Waszą znajomość taboreańskiej geografii. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia.


  2khp2gc.png
  :!:Na czym polega zadanie:

  • Znajdź i skreśl w diagramie nazwy 15 krain, miast i osad występujących w Runes of Magic. Możesz użyć dogodnej dla Ciebie metody: przekreślić, otoczyć pętlą, wyróżnić tło liter innym kolorem.
  • Wyrazy są ułożone poziomo, pionowo i po skosie, mogą się też przecinać. Nieskreślone litery utworzą hasło, które stanowi rozwiązanie zadania.
  • Po wykonaniu zadania wykonaj zrzut ekranu wykreślanki.
  • Wykonany zrzut ekranu, wraz z zapisanym osobno otrzymanym hasłem, wyślij na adres e-mail event@runesofmagic.pl , wpisując jako temat wiadomości: Weekendowe Zabawy Urodzinowe Dzień 1.
  • W zgłoszeniu podaj nazwę serwera oraz postaci, na którą chciałbyś otrzymać upominki.
  • Czas na wykonanie zadania to 48 godzin od momentu opublikowania tego ogłoszenia i tylko zgłoszenia wysłane w tym czasie będą uznawane.
  • Pamiętaj: biorąc udział w konkursie akceptujesz poniższe Warunki Uczestnictwa oraz Regulamin Konkursu.


  <3 Nagrody, które możesz uzyskać:

  • Babeczka Urodzinowa x5
  • Odznaka za Zasługi dla Gildii x50
  • Chrupiąca Kiełbasa x10
  • Mikstura Prędkości Wierzchowca (1 dzień) x1


  Pamiętaj, że za wykonanie wszystkich zadań Forumowych Weekendowych Zabaw Urodzinowych otrzymasz dodatkowo:

  • Karta - Kapłanka Pająków Mandara
  • Święty Feniks x3


  Serdecznie zapraszamy do udziału!
  Wasz Zespół Runes of Magic Polska

  Tak jak zostało wspomniane - staramy się odpowiadać jak najszybciej, nie zawsze jednak jest możliwość załatwienia sprawy 'od ręki' - każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i niestety, ale niektóre problemy zajmują więcej czasu niż inne.


  Jak już wspomniał Camist - rozumiemy, iz nie zawsze zgadzacie się z decyzją, którą podejmie GM - w tym wypadku istnieje opcja "skarga" z której możecie skorzystać.

  FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Możliwość wspierania Runes of Magic od strony wydawcy brzmi interesująco, jednak wydaje mi się, że mam znacznie lepszy pomysł w jakim mógłbym pomagać temu projektowi. Czy jest możliwość przedstawienia własnych pomysłów na które chcielibyśmy przeznaczać większą część czasu czy rekrutując musimy dokładnie podporządkować się zamieszczonemu na forum ogłoszeniu, a nasze obowiązki pozostaną stałe i niezmienne.  Bardzo cenimy sobie kreatywność naszych kandydatów i jak najbardziej składając podanie możesz przedstawić własne pomysły, na których chciałbyś się głównie skupić. Komisja rekrutacyjna dokładnie przeanalizuje przedstawione przez Ciebie pomysły w Twoim podaniu, a następnie udzieli odpowiedzi na Twoją aplikacje. Powyższa rekrutacja to rekrutacja na stanowisko Game Mastera i główne obowiązki wciąż będą oscylować w powyżej wymienionych - jednak jak najbardziej istnieje możliwość przedstawienia swoich dodatkowych propozycji, nad którymi chciałbyś/chciałabyś skupić się podczas swojej pracy w zespole.  2. Chcąc zostać członkiem zespołu Runes of Magic na stanowisku Game Mastera, muszę posiadać znajomość spraw technicznych czy stanowisko to nie będzie związane z takimi sprawami i wspomniana wiedza, nie będzie potrzebna mi w wykonywaniu swojej pracy?


  Nie jest to konieczny element. Jako Game Master musisz przede wszystkim posiadać dobrą znajomość gry oraz jej zasad i ta wiedza będzie tą, która najczęściej będzie przez Ciebie wykorzystywana podczas pracy. Znajomość techniczna jest jak najbardziej cennym dodatkowym atutem, jednak nie jest kluczową częścią przy rekrutacji na to stanowisko. W naszym zespole lub w osobach bliskich naszemu zespołowi jak np. dział QA są osoby z ogromną wiedzą w tej kwestii i jeśli zajdzie taka potrzeba mogą wesprzeć Cię w nurtujących kwestiach.


  3. Jestem osobą przeważnie aktywną, jednak często zdarza mi się nieobecność i brak czasu w niektóre dni. Czy jest to cecha, która wyklucza moją kandydaturę?


  Nie, nie jest to element który całkowicie dyskwalifikuje Cię jako kandydata na to stanowisko. Jak możesz zauważyć powyżej, przy składaniu podania prosimy o zawarcie informacji na temat tego w jakich godzinach i dniach jesteś najczęściej aktywny oraz ile czasu możesz poświęcić na udział w projekcie. W związku z tym bardzo prosimy o zawarcie w aplikacji kilku słów w tej kwestii i jeśli występuje sytuacja w której są dni bez możliwości pomocy w zespole wspomnij nam o tym. Podanie nam wspomnianych informacji pozwoli na odpowiedni przydział zakresu obowiązków przy pracy w zespole jednak z całą pewnością nie wykluczy całkowicie Twojej kandydatury.


  4. Posiadam niestabilne łącze i są dni, w których mój płynny dostęp do gry nie jest możliwy z racji na częste i krótkie rozłączenia internetu, nie przeszkadza mi to natomiast w płynnym korzystaniu z wszelkich stron internetowych w tym for, czy wspomniany problem z góry uniemożliwia mi przystąpienie do zespołu oraz znacznie dyskwalifikuje moją kandydaturę?


  Absolutnie nie, jak zostało wspomniane Twoje łącze umożliwia Ci jednak bezproblemowy dostęp do stron internetowych w tym naszego forum. Prosimy o wspomnienie takowego faktu w Twoim podaniu, a z pewnością w przypadku pozytywnego rozpatrzenia Twojej aplikacji - postaramy się przydzielić odpowiednie obowiązki dla Twojej sytuacji.


  5. Czym jest wspomniany List Referencyjny wystawiany przez firmę GameForge? W jaki sposób może być dla mnie przydatny?


  List Referencyjny jest oficjalnym dokumentem wystawianym przez spółkę GameForge, który podając Twoje oficjalne dane potwierdza Twój udział w projekcie firmy GameForge. List ten wspomina dokładne daty, stanowiska oraz obowiązki, które posiadałeś/aś lub wciąż posiadasz podczas pracy w zespole. Otrzymanie listu referencyjnego jest możliwe w przypadku nienagannej pracy w zespole, zaś otrzymać go można zarówno podczas pracy w zespole, jak i na jej zakończenie. Wspomniany dokument potwierdza Twoją współpracę z dużym i rozpoznawalnym wydawcą, w związku z tym może być elementem Twojego doświadczenia w życiorysie.


  6. Stanowisko Game Mastera związane jest również z rangą Moderatora na oficjalnym forum gry i w jego obowiązki wchodzi również stałe nadzorowanie forum pod kątem jego moderacji i kontroli przestrzegania panujących tu zasad, czy są to może całkiem oddzielne stanowiska?


  Stanowisko Game Mastera oraz Moderatora Forum to dwa oddzielne i niezależne od siebie stanowiska. Owszem część osób w zespole przynależy zarówno do zespołu forum, jak i zespołu gry, jednak powyższa rekrutacja jest jedynie aplikacją do zespołu gry na stanowisko Game Mastera. W obowiązki Game Mastera nie wchodzi moderacja forum i kontrola przestrzegania panujących tutaj zasad, przynależące do niego obowiązki skupiają się głównie na obszarze gry oraz systemu zgłoszeń. Praca Game Mastera na forum skupia się jedynie na aktywnym udzielaniu pomocy wnioskującym o to użytkownikom, udzielając pomocnych porad w postach czy też prywatnych wiadomościach na forum.


  Jeśli chciałbyś również kandydując na stanowisko Game Mastera, być członkiem zespołu forum - wspomnij o tym w Twoim podaniu, a komisja rekrutacyjna rozpatrzy Twoją propozycje.


  7. W jaki sposób wspomniane Zobowiązanie do Ochrony Danych wpływa na moją sytuacje prawną czego konkretnie mi zabrania oraz do czego zobowiązuje? Czy za jego złamanie mogą grozić szczególne konsekwencje?


  Zobowiązanie do Ochrony Danych to dokument, który podpisujesz w momencie dołączenia do zespołu przy firmie GameForge. Jest ono zabezpieczeniem zarówno dla spółki GameForge, w której imieniu wykonujesz swoją pracę, jak również dla graczy, do których wielu danych będziesz miał dostęp podczas wykonywania swojej pracy. Wspomniany dokument zobowiązuje Cię do nieujawniania w żadnym zakresie wszelkich danych i informacji, które zdobędziesz lub zdobywasz podczas Twojej pracy w zespole. Ma to związek zarówno z wszelkimi wewnętrznymi informacjami, jak również danymi użytkowników gry i forum. Pozwala nam to w pełni przekazywać Ci wewnętrzne informacje, bez obawy o ich ujawnienie.

  Owszem złamanie Zobowiązania do Ochrony Danych i dopuszczenie się ujawnienia jakichkolwiek informacji, które uzyskałeś/aś podczas pracy w zespole, może grozić odpowiednimi sankcjami karnymi w stosunku do Ciebie jako osoby, która przesyłając skan dokumentów tożsamości i podpisując dokument zobowiązuje się do chronienia danych.

  Rekrutacja na Game Mastera GameMaster_runesofmagic_pl_2018_0463cbb273ad26d3377dbee031001468.png

  Drodzy Taboreanie! Poszukujemy chętnych do dołączenia do polskiego zespołu Runes of Magic na stanowisko Game Mastera. Poprzez członkostwo w zespole, będziesz częścią projektu Runes of Magic wydawanego przez spółkę GameForge.


  :!:Wymagania:

  • Ukończone 18 lat
  • Możliwość podpisania Zobowiązania do Ochrony Danych wraz z przesłaniem skanu dokumentu tożsamości
  • Znajomość języka polskiego lub/oraz angielskiego
  • Znajomość innych języków poza powyżej wymienionymi będzie dodatkowym atutem
  • Dobra znajomość gry oraz jej zasad
  • Możliwość korzystania z czatu IRC
  • Duża ilość czasu, którą jesteś w stanie poświęcać na udział w projekcie
  • Dobre zdolności do pracy w zespole, współpracy oraz komunikowania się z innymi członkami zespołu, pracownikami firmy GameForge oraz członkami innych zespołów Runes of Magic

  :!:Obowiązki:

  • Wspieranie graczy poprzez pracę w Systemie Supportu
  • Wspieranie graczy poprzez udzielanie się na oficjalnym forum projektu Runes of Magic
  • Aktywna obecność na czacie IRC i udzielanie pomocy odwiedzającym go użytkownikom
  • Kontrola działań graczy w zakresie przestrzegania Ogólnych Warunków Korzystania oraz Zasad Gry, korzystając z narzędzi dostępnych dla członków zespołu Runes of Magic
  • Udzielanie bezpośredniej pomocy graczom na odpowiednio przydzielonych serwerach
  • Współpraca z pozostałymi członkami zespołu oraz pracownikami firmy GameForge w celu służenia radą oraz wnoszenia swojej części w dyskusje na temat rozwoju gry i panujących zasad
  • Tworzenie lub pomaganie w tworzeniu dodatkowych prac na rzecz społeczności w tym wydarzeń w grze

  <3 Oferujemy:

  • Możliwość pracy w zgranym i sympatycznym zespole, pełnym wielu ciekawych pomysłów
  • Poznanie pracy zespołu oraz firmy GameForge, w zakresie wydawania gry Runes of Magic "od kuchni"
  • Możliwość wniesienia swojej części w rozwój gry Runes of Magic
  • Dostęp do wielu ciekawych narzędzi, przy których również możesz miło spędzić wolny czas
  • List referencyjny wystawiany przez firmę GameForge

  :?:Co powinno zawierać Twoje podanie:

  • Twoje pełne imię oraz nazwisko
  • Date urodzenia
  • Przedstawienie się oraz krótką informacje o Tobie
  • Nazwę Twojego prywatnego konta na forum oraz nazwy najczęściej użytkowanych postaci w grze
  • Informacje dotyczące Twojego doświadczenia w grze Runes of Magic
  • Informacje dotyczące Twojego doświadczenia z grami GameForge. Czy jesteś/byłeś członkiem innego zespołu przy projekcie firmy GameForge? Jeśli tak, to którego?
  • Informacje dotyczące Twojego doświadczenia z grami MMORPG (jeśli takowe posiadasz)
  • Dlaczego chcesz ubiegać się o to stanowisko
  • Jak wiele czasu jesteś w stanie poświęcać na rzecz pracy w zespole Runes of Magic Polska
  • Godziny w których jesteś i masz możliwość być najczęściej aktywny/a
  • Co Twoje członkostwo w zespole wniesie do projektu Runes of Magic

  :!:Informacje dodatkowe:

  Jeśli jesteś zainteresowany/a, proszę wyślij swoje zgłoszenie na adres e-mail: tsurara@runesofmagic.pl


  Podania będą rozpatrywane w ciągu maksymalnie 14 dni, a wiadomość o odrzuceniu/pozytywnym rozpatrzeniu Twojego podania trafi do Ciebie na maila wraz z ewentualnymi dalszymi instrukcjami. W przypadku, gdy ten czas minie, a na Twoim mailu dalej nie będzie odpowiedzi skontaktuj się z członkami zespołu: Marcik, Tsurara, Camist.  Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie rekrutacji oraz jej procesu, skontaktuj się z wyżej wymienionymi członkami zespołu.

  Pamiętaj, że decydując się na wysłanie podania staraj się zachować ten fakt dla siebie samego i nie informować pozostałych osób o swoich planach, może to wpłynąć na przebieg procesu rekrutacji.  Serdecznie zapraszamy do składania podań.

  Wasz Zespół Runes of Magic Polska

  Drodzy gracze,


  Powyższe ogłoszenie zawiera błąd. Event jest skonfigurowany poprawnie.

  Doświadczenie uzyskane z misji i walki będzie zwiększone o 100%, a ilość uzyskanych punktów talentu zostanie zwiększona o 250%.


  Przepraszamy za niedogodności,

  Wasz Zespół RoM

  Poradnik przygotowany przez Chloris  W momencie przydzielenia nam domku mamy wewnątrz niego do dyspozycji podstawową pokojówkę umożliwiającą nam zmianę klasy i dostęp do banku. Możemy jednak zatrudnić również dodatkową pomoc, zapewniającą nam unikalne bonusy takie jak buffki, mikstury i przestrzeń magazynową.


  pd_menu.png

  Do menu zarządzania pomocą domową można dostać się poprzez menu zarządzania rezydencją, klikając na ostatnią zakładkę (ikona miotełki do kurzu). Pojawia się wtedy lista pomocy domowych i dodatkowe cztery przyciski do zarządzania nimi. Pierwsze trzy służą do przywołania, odesłania lub całkowitego zwolnienia zatrudnionego już npc. Czwarty przycisk otwiera okno zatrudniania.

  Zatrudnianie pomocy domowej  pd_oz.png
  W oknie zatrudniania możemy przejrzeć kandydatury dostępnych pomocy oraz, jeśli któraś spełni nasze oczekiwania (opis widocznych atrybutów znajduje się w dalszej części poradnika), zatrudniać je po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Jeśli ikona którejś pomocy jest szara, oznacza to, że ktoś inny już ją zatrudnił. Co godzinę lista kandytatur jest odświeżana. Maksymalnie możemy zatrudnić 6 postaci. Koszty poszczególnych przedstawia poniższa tabela:  Lp. Koszt [złoto]
  1 200 000
  2 400 000
  3 800 000
  4 1 600 000
  5 3 200 000
  6 6 400 000
  SUMA 12 600 000


  Po zatrudnieniu pomocy, zanim zaczniemy korzystać z jej usług, musimy ją ustawić w domku. W tym celu stajemy przed miejscem, w którym ma się ona znaleźć, następnie zaznaczamy ją na liście pomocy domowych i klikamy przycisk "Przywołaj pomoc domową". NPC pojawi się tuż przed nami. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z rezultatu, to wystarczy kliknąć "Odeślij pomoc domową", poprawić swoją pozycję i ponownie przywołać. Z ustawioną już pomocą możemy porozmawiać jak z większością NPC.


  Okno dialogowe
  pd_dial.png  Rozmowa - dzięki tej interakcji jest rozwijana zażyłość i charyzma pomocy domowej. To czy wskoczy punkt jest losowe i prawdopodobieństwo powodzenia jest zależne od aktualnego poziomu zażyłości (na początku punkt będzie wskakiwał prawie za każdym razem, a pod koniec może się zdarzyć, że nawet przez tydzień nie wskoczy).
  Uzdolnienia Magiczne - pomoc obdarowuje postać gracza buffem na zwiększenie ataku magicznego lub współczynnika magicznego trafienia krytycznego. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności magicznych pomocy.
  Uzdolnienia Bojowe - pomoc obdarowuje postać gracza buffem na zwiększenie ataku fizycznego lub współczynnika fizycznego trafienia krytycznego. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności bojowych pomocy.
  Uzdolnienia Ochronne - pomoc obdarowuje postać gracza buffem na zwiększenie maksymalnej liczby punktów życia lub obrony fizycznej i magicznej. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności obronnych pomocy.
  Gotowanie - pomoc obdarowuje postać gracza posiłkami własnej produkcji. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności kucharskich pomocy.
  Rzemiosło - pomoc obdarowuje postać gracza miksturami własnej produkcji. Interakcja ta dodaje punkt do umiejętności twórczych pomocy.
  Sprawdź Atrybuty -
  Pomocy Domowej
  otwiera okno atrybutów i ekwipunku pomocy domowej.


  Karta pomocy domowej - atrybuty
  pd_atr.png  W karcie postaci danej pomocy można zobaczyć jej informacje osobowe takie jak imię, rasa, płeć, data urodzin, znak zodiaku, osobowość. Nie mają one realnego wpływu na rozgrywkę, jedynie na wygląd postaci i jej wypowiedzi.
  Poniżej znajdują się atrybuty pomocy domowej. Na ich podstawie określamy czy potrafi ona to co chcemy. Liczby na paskach przedstawiają stan aktualny danego atrybutu oraz maksymalną wartość jaką może on osiągnąć (jedną z umiejętności, tą wymienioną w osobowości, można rozwinąć do 100, pozostałe do 80). Pomoc domowa posiada osiem atrybutów:  Zażyłość - określa maksymalny poziom na którym mogą znajdować się umiejętności pomocy domowej. Musi wynosić minimum 10, żeby móc korzystać z umiejętności.
  Charyzma - określa czas trwania buffów oraz ilość jedzenia i mikstur otrzymywanych od pomocy domowej.
  Zmęczenie - określa poziom zmęczenia pomocy domowej. Każda rozmowa z nią to +15, a prośba o buff, jedzenie lub mikstury to +25 do zmęczenia. Jeśli interakcja miałaby spowodować przekroczenie wartości maksymalnej tego atrybutu, to pokojówka jej nie wykona (powie, że jest zbyt zmęczona). Poziom zmęczenia obniża się samoczynnie z prędkością -5 na godzinę.
  Umiejętności magiczne - określają siłę otrzymywanego buffa zwiększającego atak magiczny lub współczynnik magicznego trafienia krytycznego.
  Umiejętności bojowe - określają siłę otrzymywanego buffa zwiększającego atak fizyczny lub współczynnik fizycznego trafienia krytycznego.
  Umiejętności obronne - określają siłę otrzymywanego buffa zwiększającego maksymalne punkty życia lub obronę fizyczną i magiczną.
  Umiejętności kucharskie - określają rodzaj otrzymywanego jedzenia.
  Umiejętności twórcze - określają pulę mikstur, z której otrzymujemy losowo dwa rodzaje.


  UWAGA: Niektóre pomoce domowe mają maksymalny poziom charyzmy ustawiony na 80, a niektóre na 100. Warto na to zwrócić uwagę przy wyborze, jeśli zależy nam na otrzymywaniu większej liczby mikstur i jedzenia oraz dłużej trwających buffków.

  Karta pomocy domowej - ekwipunek
  pd_eq.png  Każda pomoc domowa posiada swoją przestrzeń magazynową. Jest ona podzielona na ekwipunek i narzędzia. Ta pierwsza składa się z 9 miejsc przypisanych do konretnych rodzajów ekwipunku (głowa, tułów, nogi, stopy, ręce, talia, ramiona, peleryna, plecy), ponadto przedmioty włożone w te miejsca mają odzwierciedlenie również w samym wyglądzie pomocy domowej. Do drugiej części składającej się z 10 miejsc możemy włożyć dowolne przedmioty.

  Rodzaje posiłków przyrządzanych przez pomoc domową


  Solona Ryba z Sosem - zwiększa obrażenia fizyczne. 0-20
  Wędzony Boczek z Ziołami - zwiększa obrażenia magiczne. 0-20
  Kanapka z Kawiorem - zwiększa współczynnik fizycznego trafienia krytycznego
  oraz krytyczne obrażenia fizyczne.
  21-50
  Luksusowe Owoce Morza - zwiększają atak magiczny. 21-50
  Pikantne Mięsne Burito - zwiększa atak fizyczny. 51-80
  Mieszanka Bagienna - zwiększa obrażenia magiczne. 51-80
  Sałatka "Niewyobrażalna" - zwiększa atak fizyczny. 81-100
  Ciasto Rybne z Serem - zwiększa atak magiczny. 81-100


  UWAGA: Jeśli chcemy zatrudnić pomoc domową pod przyrządzanie konkretnego posiłku to wystarczy, że rozwiniemy jej zażyłość do poziomu odpowiadającemu temu jedzeniu (prawa kolumna powyższej listy), a potem przestaniemy z nią rozmawiać. Poziom umiejętności gotowania nie przekroczy poziomu zażyłości.

  Rodzaje mikstur przyrządzanych przez pomoc domową  Pełnia - zwiększa rozmiary postaci na godzinę. 0+
  Nieokiełznany Entuzjazm - zwiększa prędkość poruszania się o 10% na godzinę. 0+
  Książęcy Wygląd - zamienia postać w żabę na 10 minut. 0+
  Czysty Umysł - zwiększa prędkość rzucania zaklęć o 10% na godzinę. 30+
  Szczęśliwy Cel - zwiększa szansę na łup o 75% na 2 godziny. 40+
  Galopujący Wicher - zwiększa prędkość jazdy wierzchem o 30% na 2 minuty 30 sekund. 50+
  Szalona Ucieczka - postać wykonuje wysoki skok w powietrze. 60+
  Szkarłatna Miłość - zwiększa obronę fizyczną o 5% na 10 minut. 70+
  Gryzący Smród - zwiększa aggro o 15% na 10 minut. 80+
  W drogę - zwiększa prędkość ruchu o 50% na 8 sekund. 90+

  Poradnik przygotowany przez Liii  Wydarzenie Duch Burzowego Wzgórza – poradnik.

  Informacje ogólne.

  Jest to wydarzenie powtarzające się cyklicznie – zawsze w tym samym miejscu, zawsze w tym samym czasie. Żeby w nim uczestniczyć nie trzeba wykonywać żadnych misji, czy spełniać określonych warunków (maksymalny poziom postaci jest mile widziany ze względu na siłę przeciwników, jednak przy odpowiednio dużej grupie uczestników nie jest on niezbędny do tego, by brać udział w wydarzeniu).

  Czas: wydarzenie odbywa się dwa razy w ciągu dnia, codziennie – o godzinie 11:00 oraz 19:00, za każdym razem jego początek oznajmiany jest komunikatem, który przesuwa się na środku ekranu gry. Wydarzenie trwa równo godzinę.

  Miejsce: nie ulega żadnym zmianom, za każdym razem wydarzenie odbywa się w tym samym miejscu. By się tam dostać, należy udać się do Obsydianowej Twierdzy, następnie zaś na Plac Handlowy, z którego należy skierować się w stronę wyjścia z miasta, które zaprowadziłoby nas aż na Stepy Sascilii. Po minięciu Kamienia Wskrzeszenia ukaże nam się Totem – to właśnie w tym miejscu znajduje się wejście. Dla pełniejszego obrazu, po spojrzeniu na lewy dolny róg mapy Kanionu Piaskowego Diabła, dostrzeżemy oznaczoną lokację Wzgórze Burzowego Ducha, na które należy się kierować.

  Przebieg wydarzenia.

  Początek: po pojawieniu się komunikatu, wokół Wzgórza Burzowego Ducha materializują się harpie, które atakują to miejsce – po ich zabiciu należy wejść w środek świecącego kręgu. Zostaniemy przeniesieni na miejsce wydarzenia, będziemy jednak musieli jeszcze odrobinę przebiec zanim zabawa będzie mogła się rozpocząć na całego. Najlepiej kierować się za drogą do momentu, aż nie zobaczymy totemu, wokół którego roić się będą przeciwnicy.

  Walka: wydarzenie składa się z dwudziestu tur przeciwników – początkowo są to przeciwnicy na 40. poziomie i nawet fakt, że są to bossy, nie zmienia tego, że są niezwykle łatwe do zabicia. Jednak z każdą kolejną falą, musimy stawić czoła coraz to silniejszym potworom, które przy ostatniej fali są już na 97. poziomie i stanowią nieliche wyzwanie. Trzeba mieć się na baczności, gdyż niektóre moby odpychają nas od siebie, inne rzucają strach, co grozi ściągnięciem na siebie uwagi innych i śmiercią. Pośród przeciwników, na samym środku magicznego totemu, znajduje się silniejszy boss, którego należy zabić, by mogła nadejść kolejna tura – należy mieć tutaj na względzie to, że tura nie zmieni się, jeśli boss nie zostanie zbity, a po jego zbiciu jest naprawdę niewiele czasu na to, by dalej zbierać skrzynki, te bowiem znikają wraz z pojawieniem się kolejnej fali potworów, co po zabiciu głównego bossa następuje dość szybko.

  Cel: celem wydarzenia jest zebranie jak największej ilości skrzynek, które pojawiają się po zabiciu przeciwnika – co turę każdy z potworów zostawia ich po sobie więcej, a im mocniejsi przeciwnicy, tym ciekawsze rzeczy mogą z nich polecieć. Istnieją dwa rodzaje skrzynek: pierwszy to Tajemnicza Skrzynia Skarbów, którą można otworzyć zwykłym kliknięciem, druga zaś to Pradawna Skrzynia Skarbów, do otwarcia której potrzebny jest Klucz do Pradawnego Skarbu, o którym kilka słów później.

  Zakończenie wydarzenia: koniec następuje albo po pokonaniu wszystkich przeciwników i przejściu wszystkich dwudziestu tur, albo po upływie godziny, tyle czasu mamy bowiem na to, by poradzić sobie z mobkami. Pięć minut przed upływem godziny pojawia się na ekranie gry ostrzegający nas o końcu komunikat, a po upływie czasu zostajemy przeniesieni poza teren Wzgórza Burzowego Ducha.

  Możliwe łupy.

  Tajemnicza Skrzynia Skarbu: do jej otwarcia nie jest potrzebny żaden dodatkowy przedmiot, w plecaku stackuje się po sto sztuk. Potrzebujecie na nie zatem przynajmniej dwudziestu wolnych miejsc w plecaku, gdyż każda tura potworów zostawia po sobie skrzynki z odpowiednim numerem, stąd nie zdziwcie się, że pojawia się w nazwie numeracja (od I do XX).
  Mogą z nich wypaść:


  Pradawna Skrzynia Skarbów: do jej otwarcia niezbędny jest Klucz do Pradawnego Skarbu, który zdobyć można na cztery różne sposoby, o których na samym końcu. Te skrzynki również numerowane są od I do XX. Należy też pamiętać o tym, że im wyższy numer obok nazwy skrzynki, tym na ciekawsze i wyższe upominki mamy szansę.
  Może z nich wypaść:  Klucz do Pradawnego Skarbu.

  Jak wspomniałam już wcześniej - jest on niezbędny do otworzenia Pradawnej Skrzyni Skarbów i można go zdobyć na cztery różne sposoby, w zależności od zasobów, którymi dysponujecie i które gotowi jesteście poświęcić.

  Po pierwsze: Klucz do Pradawnego Skarbu zakupić można w IS za diamenty - koszt to 6 diamentów.

  Po drugie: Klucz do Pradawnego Skarbu zakupić można u Handlarza Wymieniającego Żeton Phiriusa za 120 Żetonów Phiriusa.

  Po trzecie: jest on do zdobycia jako drop z Tajemniczych Skrzyń Skarbu, które pojawiają się po zabiciu przeciwnika na Wzgórzu Burzowego Ducha, wystarczy jedynie mieć odrobinę szczęścia przy otwieraniu ich.

  Po czwarte: z Tajemniczych Skrzyń Skarbu (czasem też ze zwykłych przeciwników na strefie) leci Dziwny Kryształ, 20 takich kryształów można wymienić na jeden Klucz do Pradawnego Skarbu u jednego z dwóch wskazanych NPC, noszących miano Tajemniczych Antykwariuszy: pierwszy - Icarol Garter - znajduje się we Wschodniej części Varanas; drugi - Rocain Garter - znajduje się nieopodal Placu Handlowego przy tylniej bramie Obsydianowej Twierdzy.

  12. Parada Potworów

  NPC: Organizator Parady Potworów (most Varanas)

  W tym wydarzeniu możemy uczestniczyć wiele razy w ciągu dnia, odbywa się on co 30 minut. Musimy użyć na sobie Eliksiru Przemiany (za każdym razem innego rodzaju) i zarejestrować się. Eliksir Przemiany możemy kupić w Sklepie z Przedmiotami lub otrzymać je uczestnicząc w innych wydarzeniach Festiwalu Dyniowego. Możemy również go uzyskać wymieniając Podejrzanie Wyglądający Puder, który wypada z zabitych przeciwników u Podejrzanego Ducha, który znajduję się na Rynku Głównym w Varanas. Podczas wydarzenia Parady Potworów podążamy cały czas za NPC - Wendy Uśmiechniętą Buźką lub John Fajną Dynią do Porzuconego Opactwa i z powrotem, rozmawiając w czasie podróżny z Organizatorami Parady Potworów w punktach kontrolnych aby otrzymać nagrodę. Pomagamy również NPC-om pozbyć się potworów, jakie pojawią się na Naszej drodze (przeciwnicy elitarnie do 10 poziomu) a przed Porzuconym Opactwem pokonujemy dwa mini-boss'y. Na koniec rozmawiamy z Organizatorem Parady Potworów aby otrzymać dodatkową nagrodę.

  NAGRODY:

  Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  Fajny Dyniowy Pakiet Kostiumu (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu) - wypada z niego losowa część kostiumu.

  Pakiet Parady Potworów:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  13. Szaleństwo Kaza

  NPC: Makachok (przed mostem w Varanas - teleportuje Nas do miejsca wydarzenia)
  Kaz Listod
  Kaz Bamandis

  Na miejscu wydarzenia znajdują się dwa pola gry. Pośrodku nich znajduje się ogromna dynia w okół której poruszają się mniejsze dynie po okręgu. Naszym zadaniem jest zniszczenie tej ogromnej dyni (Rdzenia Szaleństwa) i zebranie największej ilości punktów. Punkty naliczają się w dolnym rogu Naszego ekrany. Jak efektywnie ukończyć wydarzenie? Małe dynie pojawiają się i poruszają się w obrębie Rdzenia Szaleństwa. Są dwa rodzaje działania, jakie mogą się wydarzyć po kliknięciu na nich.
  1. Mała Dynia - pojawia się i atakuje Rdzeń Szaleństwa i ginie wyrzucając z siebie Demoniczna Nasiona, które pojawiają się na ziemi. Podnosząc je, pojawia Nam się nowy pasek akcji z kolorami poszczególnych nasion (zielony, lazurowy i szkarłatny).
  2. Azurowa, Zielona lub Szkarłatna Demoniczna Dynia - kiedy pojawią się, zaatakują Nas. Musimy używać na nich umiejętności kolorów nasion aby je zniszczyć (użyć musimy ich trzykrotnie).
  Dobrze jest wcześniej przygotować sobie emotikonę klękania, ponieważ bardzo często będzie rzucany tak zwany fear. Limit tego wydarzenia to 5 minut.

  NAGRODY:
  - Ogień Szaleństwa - otrzymujemy go taką ilość, jaką zdobędziemy liczbę punktów w wydarzeniu, a później możemy je wymieniać na nagrody;

  a) 25 Ogni Szaleństwa - otrzymujemy losowy pakiet nagród:

  Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  Dyniowy Pakiet Niespodzianka (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu):
  - Czarny Dzik - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Traszka - jajo zwierzątka (7 dni).

  b) 50 Ogni Szaleństwa - otrzymujemy losowy pakiet nagród:

  5 x Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  5 x Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  5 x Dyniowy Pakiet Niespodzianka (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu):
  - Czarny Dzik - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Traszka - jajo zwierzątka (7 dni).
  - 1 x Pakiet Kostiumu Szaleństwa.

  Tytuły:
  - Szaleństwo Kaza - za uzbieranie 180 Ogni Szaleństwa;
  - Let's rock! Kaz! - za uzbieranie 450 Ogni Szaleństwa.

  ZNANE BŁĘDY

  Niestety wydarzenie to nie jest wolne od błędów. Poniżej znajdziecie listę znanych błędów. Pojawiają się one najczęściej po kilku dniach od wprowadzenia Festiwalu Dyniowego lub po przerwie konserwacyjnej.

  a) Farma Duchów - duchy nie pojawiają się na polu po rozpoczęciu wydarzenia;
  b) Cukierek albo psikus - Mała Ania nie pojawia się na Rynku w Varanas. Niemniej jednak zawsze możemy zbierać cukierki by po przerwie konserwacyjnej móc je wymienić.
  c) Parada Potworów - John Fajna Dynia i Wendy Wesoła Buźka nie biorą udziały w paradzie. Utknęli oni gdzieś w trasie tej parady.

  SREBRNE ŹRÓDŁO

  4. Pan Dynia i Pani Dynia

  4.a. Gwarancja Dyni (Pani Dynia)

  NPC: Pani Dynia (koniec mostu Varanas)

  To wydarzenie odbywa się co dwie godziny (od 13:10) i możemy wziąć w nim udział tylko raz dziennie. Przed rozpoczęciem wydarzenia, pojawia się komunikat światowy: "Pani Dynia pojawiła się przed bramą Varanas. Czy możesz jej pomóc?" Pomóż Pani Dyni z poszukiwaniem jej męża Pana Dyni, który porusza się gdzieś pomiędzy zagrodami Peerstona, Doriana, Maidga oraz Jeziora Magicznej Mgły. Porozmawiajcie z nim, a on zacznie uciekać. Podążajcie za nim, próbując jednocześnie porozmawiać aż otrzymacie List Pana Dyni, z którym musicie wrócić do Pani Dyni.

  NAGRODA:
  - 6 x Dyniowa Moneta.

  4.b. Pan Dynia

  NPC: Pan Dynia (przed Opuszczonym Opactwem)

  To wydarzenie odbywa się co dwie godziny (od 12:00) i możemy je wykonać tylko raz dziennie. Przed rozpoczęciem wydarzenia pojawia się komunikat światowy: "Pan Dynia potrzebuje Waszej pomocy. Pojawił się przed Porzuconym Opactwem. Pomożecie mu?" Porozmawiaj z Panem Dynią i znajdź Panią Dynie w pobliżu Jeziora Magicznej Mgły. Podaruje Wam ona Prezent Pani Dyni, z którym wracamy do Pana Dyni. Jeśli nie wykonamy wcześniej misji od Pani Dyni, nie będziemy mogli wcześniej ukończyć zadania od Pana Dyni. Jednak jeśli z nim porozmawiamy, podaruje Nam trochę nagród w postaci Mlecznego Cukierka bądź Tęczowego Lizaka.

  NAGRODA:
  - 3 x Dyniowa Moneta;
  - Tęczowy Lizak;
  - Mleczny Cukierek;
  - fajerwerki.

  5. Łowca Duchów

  NPC: Herska (Główny Rynek Varanas)

  W tym wydarzeniu Naszym zadaniem jest łapanie duchów. Duchy poruszają się w pobliżu Auli Oka Mądrości oraz Dzielnicy Administracyjnej. Otrzymamy nowy pasek akcji z dwoma umiejętnościami. Pierwsza z umiejętności służy do łapania duchów. Musimy stać blisko nich, a jednocześnie za ich plecami. Druga umiejętność pomaga pozbyć się negatywnego czaru, jeśli zostaniemy za bardzo wystraszeni. Jeśli zostanie na Nas rzucony Szok Duszy - poziom paniki zwiększy się o 5. Musimy wtedy szybko użyć drugiej umiejętności, klikając na nią pięć razy inaczej wydarzenie zostanie zakończone. Limit tego wydarzenia to 5 minut.

  NAGRODY:
  - 6-9 duchów - 2 x Dyniowa Moneta;
  - 11 - 25 duchów - 3 x Dyniowa Moneta.

  Tytuł: Sławny Łowca Duchów - otrzymujemy go za złapanie 15 duchów.

  6. Farma Duchów

  NPC: Kathy Poole (Rynek Główny Varanas)
  Ayen Poole (Srebrne Źródło - 36.2 86.6)

  W tym wydarzeniu zostaniemy przetransportowani na południe Srebrnego Źródła, gdzie możemy porozmawiać z Ayen'em Poole i rozpocząć wydarzenie.
  Kiedy klikniemy na dynie znajdujące się na polu, otrzymamy nowy pasek akcji z jedną umiejętnością - Oczyszczeniem, które trwa 15 sekund. W tym czasie musimy użyć jej na jak największej ilości duchach grasujących po polu. Limit tego wydarzenia to 2 minuty.

  NAGRODY
  :
  - 10-19 duchów - 1 x Dyniowa Moneta;
  - 20 - 2 x Dyniowa Moneta;
  - 26 - 3 x Dyniowa Moneta.

  7. Pokrzyczmy trochę

  NPC: Duch (Zachodnie Miasto Varanas)

  W tym wydarzeniu musimy wystraszyć jak największą liczbę NPCów znajdujących się w pobliżu. Otrzymujemy nowy pasek akcji z umiejętnością. Używamy jej na dzieciach (otrzymujemy za to 1 punkt), dorosłych (otrzymujemy 5 punktów) oraz strażnikach (10 punktów). Strasznie zaczynamy od dzieci, ponieważ szansa na ich wystraszenie jest pewna, a dopiero później próbujemy straszyć dorosłych i strażników. Ilość zdobytych punktów może spadać, jeśli nie uda Nam się kogoś wystraszyć lub możemy zostać unieruchomieni chwilowo przez strażników. Limit tego wydarzenia to 3 minuty.

  NAGRODY:
  - 75 punktów - 3 x Dyniowa Moneta, 3 x Tęczowy Lizak, Mleczny Cukierek;
  - 101 - 262 punktów - 3 x Dyniowa Moneta, Pyszny Dyniowy Ryż (po jego zjedzeniu otrzymujemy Punkty Talentu - na 75 poziomie wynosiły one 100 000 Punktów Talentu).

  8. Halloween'owa Malatina

  NPC: Yolius (Rynek Główny Varanas, obok Malatiny)

  Wszyscy dobrze znamy Grę o Przetrwanie. To wydarzenie jest do niej bardzo podobne. Odkopujemy płytki ze skarbami i otrzymujemy nagrodę lub zmagamy się z niebezpieczeństwem. Jest pięć różnych możliwości, jakie mogą Nas spotkać w tym wydarzeniu.

  1. Dziwny Demon Dyni - kiedy się pojawi, klikając na nim otrzymujemy nagrody w postaci Talonów na Plecak, Kluczach do Pradawnego Skarbu, surowcach gildyjnych, miksturach Phiriusa oraz Eliksirach Przemiany.
  2. Bombowy Demon Dyni - kiedy się pojawi, klikając na nim otrzymujemy bombę. Po odczekaniu chwili, aż mały płomień zgaśnie nad dynią - mamy wtedy możliwość skorzystania z jego umiejętności ponownie.
  3. Dyniowy Figlarz - kiedy się pojawi, zostaniemy przez niego podleczeni.
  4. Kolczasta Płytka - kiedy pojawi się Kolczasta Płytka musimy jej unikać, aby nie stracić Punktów Życia.
  5. Nagrobki - wychodzą z nich duchy i inne potworki. Nie możemy ich jednak zniszczyć za pomocą zwykłych umiejętności. Podprowadzając je pod róg całej platformy, czekamy aż pojawi się Rozproszony Demon Dyni a następnie klikając na nim ten obszarowo pozbędzie się przeciwników. Grobowce możemy niszczyć bombami, które otrzymujemy od Bombowego Demona Dyni.

  Każdy gracz może uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ obrażenia zadawane są procentowo. Warto jednak mieć w swoim plecaku zapas mikstur Phiriusa, które czasami są bardzo pomocne.

  NAGRODY:
  - ukończone wydarzenie - 3 x Dyniowa Moneta oraz Pyszny Dyniowy Ryż lub Paczka Dyniowego Ciasta;
  - nieukończone wydarzenie - 3 x Dyniowa Moneta.

  Paczka Dyniowego Ciasta:
  - Dyniowe Ciasto Wiśniowe ( 10 000 Punktów Doświadczenia);
  - Dyniowe Ciasto Jagodowe ( 50 000 Punktów Doświadczenia);
  - Dyniowe Ciasto Jabłkowe ( 100 000 Punktów Doświadczenia);
  - Dyniowe Ciasto Ananasowe ( 1 000 000 Punktów Doświadczenia).

  9. Rodzina Celtów

  Użyjcie na swojej postaci dowolnego Eliksiru Przemiany i porozmawiajcie z członkami rodziny Celtów raz dziennie.

  NAGRODA:
  - 1 x Cukrowa Laska od każdego członka rodziny.

  Tytuły:
  - 20 x Cukrowa Laska - otrzymujemy tytuł Figlarz;
  - 300 x Cukrowa Laska - otrzymujemy tytuł Wielki Figlarz.

  Lista członków rodziny Celtów:
  - Kage Celt (27.1 70.5) Kolonia Osadników;
  - Kelly Celt (52.9 42.2) Logar, blisko pokojówki;
  - Keins Celt (49.9 80.5) most Varanas;
  - Karog Celt (43.6 25.7) Dolne Miasto Wschodnie w Varanas;
  - Karson Celt (34.4 38.2) Dolne Miasto Zachodnie w Varanas;
  - Kambell Celt (71.9 64.0) Aula Oka Mądrości w Varanas;
  - Kennedy Celt (66.4 68.2) Aula Gildii w Varanas;
  - Kelvin Celt (45.8 52.8 ) Rynek Główny Varanas;
  - Konan Celt (54.7 79.9) Aula Klas w Varanas;
  - Lawrence Celt (44.6 57.7) Bank Varanas;
  - Kinssly Celt (56.7 65.6) Srebrny Wodospad;
  - Kimply Celt (57.1 64.5) Srebrny Wodospad;
  - Jit Celt (37.0 79.5) Karczma Gorzelnia;
  - Kittor Celt (46.6 21.7) Punkt Handlowy Harf;
  - Keeddy Celt (49.4 21.7) Punkt Handlowy Harf;
  - Leam Celt (57.2 40.9) Obsydianowa Twierdza, pomiędzy Placem Bitwy i Placem Chwał;
  - Lamberg Celt (44.2 85.0) Obsydianowa Twierdza; Plac Handlowy;
  - Lanslor Celt (49.4 68.9) Obsydianowa Twierdza; pomiędzy Placem Chwały a Placem Handlowym;
  - Landon Celt (41.8 52.3) Obsydianowa Twierdza; Plac Chwały;
  - Lakim Celt (24.7 52.2) Obsydianowa Twierdza; bank.

  10. Cukierek albo psikus

  NPC: Mała Ania (Rynek Główny Varanas)

  Użyjcie na sobie dowolnego Eliksiru Przemiany i porozmawiajcie z Małą Anią na Rynku w Varanas. Odeśle Nas ona do Dolnego Miasta Zachodniego do jej siostry również Małej Ani. Po rozmownie z nią, udajemy się do Dolnego Miasta Wschodniego, gdzie znajdziemy pięciu członków rodziny Highlander'ów - zbieramy od nich cukierki krzycząc "Cukierek albo psikus!" Otrzymujemy od nich jeden z różnych rodzai cukierków - Zwykły Cukierek, Dziwny Cukierek i Specjalny Cukierek. Wracamy ze słodyczami do Małej Ani na Rynek Główny w Varanas. W nagrodę otrzymujemy od niej pięć paczek nagród za pięć cukierków. Przy ponownym wykonywaniu tego wydarzenia możemy udać się już bezpośrednio po słodycze od rodziny Highlanderów, a później do Małej Ani.

  NAGRODY:

  Pakiet Zapasów Dyni:
  -
  Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  Tajemniczy Pakiet Dyni:
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - Eliksir Przemiany.

  Dyniowy Pakiet Niespodzianka (potrzebujemy Klucza do Pradawnego Skarbu):
  - Czarny Dzik - jajo zwierzątka (30 dni);
  - Traszka - jajo zwierzątka (7 dni).

  Prezent Małej Ani:
  - Eliksir Przemiany;
  - Dyniowa Zupa Szczęścia;
  - Dyniowa Pizza;
  - mikstury Phiriusa.

  11. Farma Doriana

  NPC: Shalson

  Shalson daje Nam dwa zadania do wykonania:
  a) Jeszcze Dziwniejsza Dynia - zbieramy pięć Zmutowanych Dyń;
  b) Dyniowy Duch Nocy - pokonujemy mini-boss'a Księcia Dyń Jacka na farmie.

  NAGRODA:

  Pakiet Festiwalu Dyń:
  -
  5 x Czekolada;
  - 5 x Lizak;
  - 1 x Dyniowe Ciasto.

  Tytuł: Możemy otrzymać wstążek z Dyniowego Ciasta. Zbierając 5 wstążek o różnych kolorach, możemy udać się do NPC Bob'a Warner na Rynku Głównym Varanas i wymienić je na tytuł - Zajadacz Dyń.