Posts by Tsurara

  Odnosząc się do powyższych pytań:


  Obecnie istnieje tylko jeden polski serwer - w związku z tym w większości przypadków polskim GMem będzie osoba posiadająca na nim prywatną postać, co jest dozwolone (tak samo jak tworzenie kolejnych prywatnych postaci, albo po prostu branie aktywnego udziału w rozgrywce w Runes of Magic) .


  Istotnym tutaj jest fakt, by rozgrywka prywatna miała miejsce z prywatnego konta, a aktywności związane z byciem GMem z konta GMowego. Przykładowo gracz będący równocześnie GMem nie może stworzyć sobie altów do farmienia którejś z walut na koncie GMowym, a postacie prywatne nie mogą być teleportowane z krainy do krainy przy użyciu narzędzi GMa.


  Mam nadzieję, że chociaż część Twoich wątpliwości została rozwiana.

  Drodzy gracze,


  W związku z Świętami oraz zbliżającym się Nowym Rokiem działalność Zespołu RoM PL będzie ograniczona - w tym zimowym okresie większość z nas będzie poświęcała czas sprawom rodzinnym.


  Prosimy więc o wyrozumiałość w związku z możliwym dłuższym okresem oczekiwania na odpowiedź w systemie support - zachęcamy też do kontaktu z innymi graczami zarówno w grze jak i na forum, ponieważ być może będą oni w stanie doradzić wam w kłopoczących was kwestiach.


  Dziękujemy za waszą cierpliwość i zrozumienie.


  Mamy nadzieję, iż nadchodzące Boże Narodzenie będzie dla Was czasem szczęścia i rodzinnej atmosfery, a zbliżający się Nowy Rok przyniesie wam wiele radości, nowych wyzwań i poczucia satysfakcji z osiągniętych celów, a także niezapomnianych przygód w świecie Taborei.


  Wasz Zespół Runes of Magic PL

  Droga społeczności,


  Z radością informujemy, że każdy kto ukończył zadanie Arbuzowego Eventu może uzyskać tytuł z nim związany!

  W tym celu należy odwiedzić NPC Owensteina na Rynku Głównym Varanas (Kanał 1)


  NPC będzie dostępny do 1 października, 2019, jednakże czas ten może ulec przedłużeniu, jeśli pojawi się taka konieczność


  Wasz Zespół Runes of Magic.  1tOjxI4.png

  Stary Pirat pociągnął spory łyk z kufla i spojrzał na mnie mętnym wzrokiem.

  - Oto i cała historia magicznego skarbu... Nie wierzysz mi, co?

  Poruszyłem się zniecierpliwiony na krześle. Od godziny słuchałem jego pijackiego ględzenia o ukrytych skarbach, o tym jak za młodu znalazł tajemnicze wskazówki, jak szukał bez skutku przez pół życia... I miałem już dość jego, tej historii i smrodu tej podrzędnej tawerny. No i tego, że w mojej sakwie ubyło sporo monet wydanych na trunki dla tego pijaczyny.

  - Nie wierzysz, widzę to... Ale wiesz co, lubię cię. Równy z ciebie gość, stawiałeś mi, to ci się odwdzięczę.

  Sięgnął za pazuchę i wyjął trzy zmięte karteluszki. Chwilę spoglądał na nie w zadumie, a potem położył z hukiem na stole i przesunął w moją stronę.

  - Zrób z nich użytek, znajdź skarby. Ja już jestem na to za stary. Wolę tutaj w kącie popijać i podszczypywać kelnereczki, hehehe.

  Na potwierdzenie swych słów klepnął przechodzącą kelnerkę, która odpłaciła mu ciosem brudną szmatą w łeb. Potem chwycił kufel i jednym haustem opróżnił do dna.

  Nie wiem dlaczego, ale wziąłem kartki do ręki i zacząłem przebiegać oczami rozmazane linijki pisma...


  -------------------------------------------


  Przygotujcie się na Wakacyjne poszukiwania skarbów! Już wkrótce na forum więcej szczegółów!

  Co jest dozwolone podczas AFK:


  • Wydobywanie surowców w zamku gildii w Kuźni, Składzie Drzewnym i na Polu
  • Zbijanie długu PD i PT w Bibliotece
  • Czytanie Encyklopedii
  • Wbijanie poziomu władania bronią przy wykorzystaniu auto ataku (np. "jajka" na Zatoce Tergothen, "harpie" na Kashaylan)
  • Przetwarzanie surowców takich jak Ruda, Drewno, Zioła
  • Pozyskiwanie kryształów podczas Wojny Oblężniczej poprzez ekstrakcję z wież
  • Produkcja rzemieślnicza w Domu albo przy wykorzystaniu narzędzi rzemieślniczych dostępnych w grze
  • Sytuacja, gdzie dwóch graczy formuje drużynę, lecz jeden z nich używa opcji "Śledź" i pozostaje AFK, podczas gdy drugi zabija potwory umożliwiając zdobywanie PD i PT  Co nie jest dozwolone podczas AFK:


  • Wchodzenie w interakcje z NPC lub interfejsem gry
  • Wchodzenie w interakcje z mobami poprzez umiejętności, które odbijają otrzymywane obrażenia lub inne, umożliwiające Graczowi uzyskiwanie PD i PT
  • Używanie addonów, które automatyzują niektóre czynności. Przykładem jest tutaj PetAutoCraft w przypadku, gdy postać jest pozostawiona w pobliżu Łowcy Zwierzątek i dokonuje automatycznych zakupów narzędzi (czyli jednocześnie wchodzi w interakcję z NPC). Postać może używaćPetAutoCraft na AFK będąc w domku, podczas wykonywania czynności rzemieślniczych, w zamku gildii podczas korzystania z dostępnych funkcji budynków.

  Weekendowe Zabawy Urodzinowe - Wykreślanka


  Dzień 1 - piątek
  Dziś rozpoczynamy serię czterech zadań w ramach Weekendowych Zabaw Urodzinowych. Na początek mamy dla Was wykreślankę, która sprawdzi Waszą znajomość taboreańskiej geografii. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia.


  2khp2gc.png
  :!:Na czym polega zadanie:

  • Znajdź i skreśl w diagramie nazwy 15 krain, miast i osad występujących w Runes of Magic. Możesz użyć dogodnej dla Ciebie metody: przekreślić, otoczyć pętlą, wyróżnić tło liter innym kolorem.
  • Wyrazy są ułożone poziomo, pionowo i po skosie, mogą się też przecinać. Nieskreślone litery utworzą hasło, które stanowi rozwiązanie zadania.
  • Po wykonaniu zadania wykonaj zrzut ekranu wykreślanki.
  • Wykonany zrzut ekranu, wraz z zapisanym osobno otrzymanym hasłem, wyślij na adres e-mail event@runesofmagic.pl , wpisując jako temat wiadomości: Weekendowe Zabawy Urodzinowe Dzień 1.
  • W zgłoszeniu podaj nazwę serwera oraz postaci, na którą chciałbyś otrzymać upominki.
  • Czas na wykonanie zadania to 48 godzin od momentu opublikowania tego ogłoszenia i tylko zgłoszenia wysłane w tym czasie będą uznawane.
  • Pamiętaj: biorąc udział w konkursie akceptujesz poniższe Warunki Uczestnictwa oraz Regulamin Konkursu.


  <3 Nagrody, które możesz uzyskać:

  • Babeczka Urodzinowa x5
  • Odznaka za Zasługi dla Gildii x50
  • Chrupiąca Kiełbasa x10
  • Mikstura Prędkości Wierzchowca (1 dzień) x1


  Pamiętaj, że za wykonanie wszystkich zadań Forumowych Weekendowych Zabaw Urodzinowych otrzymasz dodatkowo:

  • Karta - Kapłanka Pająków Mandara
  • Święty Feniks x3


  Serdecznie zapraszamy do udziału!
  Wasz Zespół Runes of Magic Polska

  Tak jak zostało wspomniane - staramy się odpowiadać jak najszybciej, nie zawsze jednak jest możliwość załatwienia sprawy 'od ręki' - każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i niestety, ale niektóre problemy zajmują więcej czasu niż inne.


  Jak już wspomniał Camist - rozumiemy, iz nie zawsze zgadzacie się z decyzją, którą podejmie GM - w tym wypadku istnieje opcja "skarga" z której możecie skorzystać.

  FAQ - najczęściej zadawane pytania

  1. Możliwość wspierania Runes of Magic od strony wydawcy brzmi interesująco, jednak wydaje mi się, że mam znacznie lepszy pomysł w jakim mógłbym pomagać temu projektowi. Czy jest możliwość przedstawienia własnych pomysłów na które chcielibyśmy przeznaczać większą część czasu czy rekrutując musimy dokładnie podporządkować się zamieszczonemu na forum ogłoszeniu, a nasze obowiązki pozostaną stałe i niezmienne.  Bardzo cenimy sobie kreatywność naszych kandydatów i jak najbardziej składając podanie możesz przedstawić własne pomysły, na których chciałbyś się głównie skupić. Komisja rekrutacyjna dokładnie przeanalizuje przedstawione przez Ciebie pomysły w Twoim podaniu, a następnie udzieli odpowiedzi na Twoją aplikacje. Powyższa rekrutacja to rekrutacja na stanowisko Game Mastera i główne obowiązki wciąż będą oscylować w powyżej wymienionych - jednak jak najbardziej istnieje możliwość przedstawienia swoich dodatkowych propozycji, nad którymi chciałbyś/chciałabyś skupić się podczas swojej pracy w zespole.  2. Chcąc zostać członkiem zespołu Runes of Magic na stanowisku Game Mastera, muszę posiadać znajomość spraw technicznych czy stanowisko to nie będzie związane z takimi sprawami i wspomniana wiedza, nie będzie potrzebna mi w wykonywaniu swojej pracy?


  Nie jest to konieczny element. Jako Game Master musisz przede wszystkim posiadać dobrą znajomość gry oraz jej zasad i ta wiedza będzie tą, która najczęściej będzie przez Ciebie wykorzystywana podczas pracy. Znajomość techniczna jest jak najbardziej cennym dodatkowym atutem, jednak nie jest kluczową częścią przy rekrutacji na to stanowisko. W naszym zespole lub w osobach bliskich naszemu zespołowi jak np. dział QA są osoby z ogromną wiedzą w tej kwestii i jeśli zajdzie taka potrzeba mogą wesprzeć Cię w nurtujących kwestiach.


  3. Jestem osobą przeważnie aktywną, jednak często zdarza mi się nieobecność i brak czasu w niektóre dni. Czy jest to cecha, która wyklucza moją kandydaturę?


  Nie, nie jest to element który całkowicie dyskwalifikuje Cię jako kandydata na to stanowisko. Jak możesz zauważyć powyżej, przy składaniu podania prosimy o zawarcie informacji na temat tego w jakich godzinach i dniach jesteś najczęściej aktywny oraz ile czasu możesz poświęcić na udział w projekcie. W związku z tym bardzo prosimy o zawarcie w aplikacji kilku słów w tej kwestii i jeśli występuje sytuacja w której są dni bez możliwości pomocy w zespole wspomnij nam o tym. Podanie nam wspomnianych informacji pozwoli na odpowiedni przydział zakresu obowiązków przy pracy w zespole jednak z całą pewnością nie wykluczy całkowicie Twojej kandydatury.


  4. Posiadam niestabilne łącze i są dni, w których mój płynny dostęp do gry nie jest możliwy z racji na częste i krótkie rozłączenia internetu, nie przeszkadza mi to natomiast w płynnym korzystaniu z wszelkich stron internetowych w tym for, czy wspomniany problem z góry uniemożliwia mi przystąpienie do zespołu oraz znacznie dyskwalifikuje moją kandydaturę?


  Absolutnie nie, jak zostało wspomniane Twoje łącze umożliwia Ci jednak bezproblemowy dostęp do stron internetowych w tym naszego forum. Prosimy o wspomnienie takowego faktu w Twoim podaniu, a z pewnością w przypadku pozytywnego rozpatrzenia Twojej aplikacji - postaramy się przydzielić odpowiednie obowiązki dla Twojej sytuacji.


  5. Czym jest wspomniany List Referencyjny wystawiany przez firmę GameForge? W jaki sposób może być dla mnie przydatny?


  List Referencyjny jest oficjalnym dokumentem wystawianym przez spółkę GameForge, który podając Twoje oficjalne dane potwierdza Twój udział w projekcie firmy GameForge. List ten wspomina dokładne daty, stanowiska oraz obowiązki, które posiadałeś/aś lub wciąż posiadasz podczas pracy w zespole. Otrzymanie listu referencyjnego jest możliwe w przypadku nienagannej pracy w zespole, zaś otrzymać go można zarówno podczas pracy w zespole, jak i na jej zakończenie. Wspomniany dokument potwierdza Twoją współpracę z dużym i rozpoznawalnym wydawcą, w związku z tym może być elementem Twojego doświadczenia w życiorysie.


  6. Stanowisko Game Mastera związane jest również z rangą Moderatora na oficjalnym forum gry i w jego obowiązki wchodzi również stałe nadzorowanie forum pod kątem jego moderacji i kontroli przestrzegania panujących tu zasad, czy są to może całkiem oddzielne stanowiska?


  Stanowisko Game Mastera oraz Moderatora Forum to dwa oddzielne i niezależne od siebie stanowiska. Owszem część osób w zespole przynależy zarówno do zespołu forum, jak i zespołu gry, jednak powyższa rekrutacja jest jedynie aplikacją do zespołu gry na stanowisko Game Mastera. W obowiązki Game Mastera nie wchodzi moderacja forum i kontrola przestrzegania panujących tutaj zasad, przynależące do niego obowiązki skupiają się głównie na obszarze gry oraz systemu zgłoszeń. Praca Game Mastera na forum skupia się jedynie na aktywnym udzielaniu pomocy wnioskującym o to użytkownikom, udzielając pomocnych porad w postach czy też prywatnych wiadomościach na forum.


  Jeśli chciałbyś również kandydując na stanowisko Game Mastera, być członkiem zespołu forum - wspomnij o tym w Twoim podaniu, a komisja rekrutacyjna rozpatrzy Twoją propozycje.


  7. W jaki sposób wspomniane Zobowiązanie do Ochrony Danych wpływa na moją sytuacje prawną czego konkretnie mi zabrania oraz do czego zobowiązuje? Czy za jego złamanie mogą grozić szczególne konsekwencje?


  Zobowiązanie do Ochrony Danych to dokument, który podpisujesz w momencie dołączenia do zespołu przy firmie GameForge. Jest ono zabezpieczeniem zarówno dla spółki GameForge, w której imieniu wykonujesz swoją pracę, jak również dla graczy, do których wielu danych będziesz miał dostęp podczas wykonywania swojej pracy. Wspomniany dokument zobowiązuje Cię do nieujawniania w żadnym zakresie wszelkich danych i informacji, które zdobędziesz lub zdobywasz podczas Twojej pracy w zespole. Ma to związek zarówno z wszelkimi wewnętrznymi informacjami, jak również danymi użytkowników gry i forum. Pozwala nam to w pełni przekazywać Ci wewnętrzne informacje, bez obawy o ich ujawnienie.

  Owszem złamanie Zobowiązania do Ochrony Danych i dopuszczenie się ujawnienia jakichkolwiek informacji, które uzyskałeś/aś podczas pracy w zespole, może grozić odpowiednimi sankcjami karnymi w stosunku do Ciebie jako osoby, która przesyłając skan dokumentów tożsamości i podpisując dokument zobowiązuje się do chronienia danych.

  Rekrutacja na Game Mastera GameMaster_runesofmagic_pl_2018_0463cbb273ad26d3377dbee031001468.png

  Drodzy Taboreanie! Poszukujemy chętnych do dołączenia do polskiego zespołu Runes of Magic na stanowisko Game Mastera. Poprzez członkostwo w zespole, będziesz częścią projektu Runes of Magic wydawanego przez spółkę GameForge.


  :!:Wymagania:

  • Ukończone 18 lat
  • Możliwość podpisania Zobowiązania do Ochrony Danych wraz z przesłaniem skanu dokumentu tożsamości
  • Znajomość języka polskiego lub/oraz angielskiego
  • Znajomość innych języków poza powyżej wymienionymi będzie dodatkowym atutem
  • Dobra znajomość gry oraz jej zasad
  • Duża ilość czasu, którą jesteś w stanie poświęcać na udział w projekcie
  • Dobre zdolności do pracy w zespole, współpracy oraz komunikowania się z innymi członkami zespołu, pracownikami firmy GameForge oraz członkami innych zespołów Runes of Magic

  :!:Obowiązki:

  • Wspieranie graczy poprzez pracę w Systemie Supportu
  • Wspieranie graczy poprzez udzielanie się na oficjalnym forum projektu Runes of Magic
  • Aktywna obecność na czacie IRC i udzielanie pomocy odwiedzającym go użytkownikom
  • Kontrola działań graczy w zakresie przestrzegania Ogólnych Warunków Korzystania oraz Zasad Gry, korzystając z narzędzi dostępnych dla członków zespołu Runes of Magic
  • Udzielanie bezpośredniej pomocy graczom na odpowiednio przydzielonych serwerach
  • Współpraca z pozostałymi członkami zespołu oraz pracownikami firmy GameForge w celu służenia radą oraz wnoszenia swojej części w dyskusje na temat rozwoju gry i panujących zasad
  • Tworzenie lub pomaganie w tworzeniu dodatkowych prac na rzecz społeczności w tym wydarzeń w grze

  <3 Oferujemy:

  • Możliwość pracy w zgranym i sympatycznym zespole, pełnym wielu ciekawych pomysłów
  • Poznanie pracy zespołu oraz firmy GameForge, w zakresie wydawania gry Runes of Magic "od kuchni"
  • Możliwość wniesienia swojej części w rozwój gry Runes of Magic
  • Dostęp do wielu ciekawych narzędzi, przy których również możesz miło spędzić wolny czas
  • List referencyjny wystawiany przez firmę GameForge

  :?:Co powinno zawierać Twoje podanie:

  • Twoje pełne imię oraz nazwisko
  • Date urodzenia
  • Przedstawienie się oraz krótką informacje o Tobie
  • Nazwę Twojego prywatnego konta na forum oraz nazwy najczęściej użytkowanych postaci w grze
  • Informacje dotyczące Twojego doświadczenia w grze Runes of Magic
  • Informacje dotyczące Twojego doświadczenia z grami GameForge. Czy jesteś/byłeś członkiem innego zespołu przy projekcie firmy GameForge? Jeśli tak, to którego?
  • Informacje dotyczące Twojego doświadczenia z grami MMORPG (jeśli takowe posiadasz)
  • Dlaczego chcesz ubiegać się o to stanowisko
  • Jak wiele czasu jesteś w stanie poświęcać na rzecz pracy w zespole Runes of Magic Polska
  • Godziny w których jesteś i masz możliwość być najczęściej aktywny/a
  • Co Twoje członkostwo w zespole wniesie do projektu Runes of Magic

  :!:Informacje dodatkowe:

  Jeśli jesteś zainteresowany/a, proszę wyślij swoje zgłoszenie na adres e-mail: camist@runesofmagic.pl


  Podania będą rozpatrywane w ciągu maksymalnie 14 dni, a wiadomość o odrzuceniu/pozytywnym rozpatrzeniu Twojego podania trafi do Ciebie na maila wraz z ewentualnymi dalszymi instrukcjami. W przypadku, gdy ten czas minie, a na Twoim mailu dalej nie będzie odpowiedzi skontaktuj się z członkami zespołu: Celes, Camist.  Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie rekrutacji oraz jej procesu, skontaktuj się z wyżej wymienionymi członkami zespołu.

  Pamiętaj, że decydując się na wysłanie podania staraj się zachować ten fakt dla siebie samego i nie informować pozostałych osób o swoich planach, może to wpłynąć na przebieg procesu rekrutacji.  Serdecznie zapraszamy do składania podań.

  Wasz Zespół Runes of Magic Polska