Posts by Sanuro

  Poradnik przygotowany przez TissaiaU. Pozwoliłem sobie zaktualizować ekwipunek i runy


  Magiczny rogal - poradnik
  Z racji, że dosyć często dostaje PMy z pytaniami o R/Ma postanowiłem napisać krótki poradnik.


  Nie jestem nieomylny, mogę się w niektórych kwestiach mylić, tak więc uwagi są jak najbardziej mile widziane.  Na początku tylko napiszę, że podstawą tego połączenia jest 70 poziom maga oraz wykonanie elity na 70 poziom jaką jest Taniec Ostrza Iluzji i ta elita jest wymagana do robienia mocnego dpsu.  I. Ekwipunek:


  Staramy się robić ekwipunek jak najbardziej pod kryta, tyle ile się go da wycisnąć maksymalnie, nie rezygnując przy tym oczywiście z ataku fizycznego. Poniżej przedstawię jedną z najlepszych dostępnych kombinacji:


  Zestaw Bagna Zapomnienia


  Bagienny Skórzany Hełm Zapomnienia


  Bagienny Napierśnik Zapomnienia


  Bagienne Naramienniki Zapomnienia


  Bagienne Buty Zapomnienia


  Zestaw Cibel

  Rękawice Cibel


  Pas Cibel


  Skórzane Spodnie Cibel


  Peleryna Cibel


  Szybkość Pradawnych Duchów


  Kolczyk Prędkości Pradawnych Duchów


  Pierścień Prędkości Pradawnych Duchów


  Naszyjnik Prędkości Pradawnych Duchów


  Pozostałe


  Żniwa (broń)


  Sygnet Dokumentów Transferu Przestrzeni (Pierścionek z misji)


  Kolczyki Obrony Posterunku (Kolczyk z misji)  II. Statowanie:


  6x zręczność/atak fizyczny

  III. Runy:


  - Rewolucja (zręczność/atak fizyczny)/ Tyran(siła/wyrzymałość)


  - Masakra (zręczność/atak fizyczny)


  - Zagadka (siła/atak fizyczny)


  - Zabójca (siła/zręczność)
  IV. Skille:  Na czerwono zostały oznaczone skille, które należy koniecznie wymaksować.


  Na pomarańczowo zostały oznaczone skille, które warto mieć wymaxowane, naprawdę warto.


  Na żółto zostały oznaczone skille, które mają maksymalny poziom 50 lub można je spokojnie rozwijać na końcu.  - Cieniste Pchnięcie - można wymaksować, nie jest to jednak konieczne, szczególnie gdy w każdym rajdzie jest inny łotr, który może zakładać krwawienia, a nam brakuje PT na resztę ważniejszych skilli.


  - Rzut - podstawowy skill, koniecznie maksować -


  - Oślepiające pchnięcie - nie rozwijać


  - Zwinność - maksować


  - Zwinne dłonie - koniecznie maksować


  - Cios poniżej pasa - maksować


  - Cios w ranę - podstawowy skill, koniecznie wymaksować


  - Mistrzostwo sztyletu - koniecznie maksować


  - Ślepy punkt - można w ogóle nie rozwijać


  - Zaklęty rzut - 60, maksować w przypadku wolnych PT


  - Paraliżujący sztylet - nie rozwijać


  - Ukrycie - wymaksować


  - Ożywione ostrze - 50lvl, maksować w przypadku wolnych PT


  - Podstępny atak - nie rozwijać


  - Dzień nawałnicy - 50lvl, rozwijać w ostatniej kolejności


  - Mistrz drugiej ręki - maksować


  - Sprint - maksować


  - Uniki - maksować


  - Podwójny rzut - podstawowy skill, koniecznie maksować


  - Informator - 60lvl, rozwijać w przypadku wolnych PT


  - Szaleńczy atak - maksować


  - Stworzenie okazji - 50lvl, rozwijać w przypadku wolnych PT


  - Taniec Ostrza Iluzji - maksować  VI. Skille Elitarne:  - 15lvl - Zaklęty rzut - Jest to w sumie pasyw, który można włączać i wyłączać. Gdy skill ten jest włączony wszystkie białe ataki zadają dodatkowe obrażenia, a w przypadku otrzymania ciosu od przeciwnika nakładana jest bariera na kilka sekund obniżająca otrzymywane obrażenia o 10%, odbijany jest również wtedy cios. Największe odbicie jakie zauważyłem to był hit za jakieś 700k na pełnej odpałce. Skill ten jest genialny na wojny - jeżeli nie umrzesz na hita i zdąrzysz odbić cios - cios się odbije i przeciwnik najprawdopodobniej umrze, więc przykładowo magowie z wyładowaniem lub purgiem nic nam nie mogą zrobić bo po pierwszym ataku od razu umierają. Skill ten odbija zarówno magiczne jak i fizyczne obrażenia na krótkim dystansie. Skill ten podczas rozwijania zwiększa obrażenia od odbijanych ataków.  - 20lvl - Ożywione ostrze - AoE uderzające do 5 przeciwników. Działa na zasadzie burzy u maga, możemy wybrać miejsce w które AoE ma uderzyć. Jeżeli atak trafi 3 wrogów to czas odnowy jest skrócony o połowę.  - 25lvl - Złe zamiary - Pozwala na użycie premedytacji podczas walki, jednak ma 1,5m CD. Najlepsze użyć premedytacji kiedy dobiega się do bossa, został użyty już podwójny rzut i na samym bossie nałożone są krwawienia, wtedy zaraz po premedytacji należy użyć Ciosu W Ranę. Piękne trzy zboostowane o 40% krytyki.  - 30lvl - Dzień nawałnicy - drugie AoE, które działa naokoło gracza. Jest dużo słabsze od ożywionego ostrza ponieważ nie bazuje na dpsie broni w ręcę głównej, a na dpsie rzutek.  - 35lvl - Mściwe żądło - Aktywuje odbicia ciosów i wchłanianie 10% obrażeń opisane wyżej, w zaklętym rzucie.  - 40lvl - Rzut liną ratunkową - boost do podwójnego rzutu. Zwiększa ilość rzucanych rzutek z 2 do 4.  - 45lvl - Stworzenie okazji - buffek na 15 sekund zwiększający szanse na trafienie krytyczne. na 50poziomie jest to 200pkt. Skille ten sprawia rownież, że ma się szanse na ogłuszenie przeciwnika na 4 sekundy.  - 50lvl - Wyłączające ostrze - pasyw sprawiający, że Ożywione ostrze oraz Dzień nawałnicy wyłączają trafionym przeciwnikom białe ataki na 3 sekundy.  - 60lvl - Natychmiastowy cień - skill ciekawy, jednak bardzo rzadko używany, przeważnie gdy się przed czymś ucieka na przykład przed hordą przeciwników. Skill polega na tym, że możemy wejść w ukrycie podczas walki, teoretycznie co 10 sekund. Jest mały haczyk, skill ten aktywuje się do kliknięcia gdy przeciwnik nas uderzy, a nam wejdzie unik.

  - 70lvl - Taniec Ostrza Iluzji -
  jeden z najbardziej przekokszonych skilli elitarnych w tej grze. Skill ten zwiększa nam obrażenia krytyczne o 50% (mistrz walki R/S zwiększa o 60%) dodatkowo zwiększana jest prędkość ataku o 20% (taki dodatkowy szaleńczy atak) i co 2 sekundy wszyscy przeciwnicy na około otrzymują obrażenia porównywalne do tych z dnia nawałnicy - z samego aoe można wyciągnąć do 1kk obrażeń na bossie. Odpałka ta trwa 30 sekund.  VI. Odpałka:


  Hero, mieszanka i inne żarełka są podstawą każdej klasy więc tego nie będę opisywać. Należy pamiętać o Zakłętym Rzucie, musi być on zawsze włączony. Odpałka przedstawiona na moim przykładzie: Zaczynamy od skilli minutowych:


  Kanapka z kawiorem > Nieznany wybór > Informator


  Następnie


  idzie granie, lutnia i tambu, podczas grania (tak! można się odpalać podczas grania, ważne by nie zjeść czegoś gdy granie się kończy)

  rzucamy:


  Stworzenie okazji > Eliksir wymierania bądź Zabójczy Eliksir > Silny stymulant.


  Granie się kończy i podczas dobiegania do bossa

  Taniec Ostrza Iluzji > Tytuł z Wojen gildyjnych(np Ćwiczenie ognia) > Szał zabójcy > Kipiąca Agresja


  Gdy kończy się stymulant można włączyć Szaleńczy Atak.


  Oczywiście zależne jest to od bossa, jeżeli droga do niego jest krótsza, należy się stosownie wcześniej odpalać, jeżeli dłuższa, odpałkę należy opóźnić.  VII. Bossy:


  Pocałej odpałce, podczas dobiegania do bossa staramy się rzucić w pierwszej kolejności Rzut (nie ma GCD, czyli nie blokuje innych skilli przez sekundę) > Podwójny rzut


  Po podwójnym rzucie, jeżeli jest inny łotr, na przykład R/S, który założył krwawienie z Cienistego Pchnięcia i z Ciosu Poniżej Pasa uderzamy z Ciosu W Ranę. Jeżeli tych krwawień nie ma sami musimy je wybić w kolejności: Cieniste Pchnięcie > Cios Poniżej Pasa > Cios W Ranę.  To tyle, jeżeli chodzi o


  początkowe combo. Nie ma ciągłego comba, bije się tym z czego schodzi cooldown. Hierarchia ważności skilli, używamy ich w takiej kolejności jeżeli są dostępne:


  1. Rzut - tak jak pisałem, nie ma GCD, używać zawsze kiedy można w pierwszej kolejności.


  2. Cios W Ranę


  3. Podwójny rzut


  4. Cios poniżej pasa (jako zapychacz)


  5. Dzień nawałnicy (w ostateczności jako zapychacz)  Podstawową sprawą jest NIE spamowanie Ciosem Poniżej Pasa, zawsze trzeba starać się robić tak, żeby było 35 energii na Cios W Ranę. Nie ma Ciosu W Ranę =


  Nie ma dpsu.


  W przypadku gdy nie ma innego łotra, który by nas wyręczył, sami musimy pilnować krwawień i nakładać je zawsze tak by móc uderzyć z Ciosu W Ranę.  VIII. Trash:


  Do dyspozycji mamy:


  - Błyskawicę z maga,


  - Cienistą celę


  Każdego moba jakiego bijemy możemy czymś zestunować (o ile da się go zestunować :p). R/M ma na trashu gigantyczny burst z dystansu z rzutu i podwójnego rzutu, więc spokojnie można nawet do mobów nie podchodzić i zbijać je zanim dobiegnie do nich reszta party. R/M posiada dwa AoE bijące, które blokują przeciwnikowi białe ataki na 3 sekundy. Więc rzucając w grupkę mobów obydwa AoE można czasem komuś uratować cztery litery :-)  R/M odpowiednio stunując jest w stanie bez większych problemów zbić samemu większość trashu na BH:Hard.  ====================================================================================


  Podsumowując, tak wygląda DPS R/M:


  http://www.youtube.com/watch?v=82__Jf9mlKA&feature=youtu.be


  Jedyna klasa jaka potrafi bić mocniej i z jaką się zetknąłem w jednym party/rajdzie to WD/W, którego również na scrucie w filmiku widać.


  ====================================================================================

  Mam nadzieje, że nic nie pominąłem :-)