Posts by Zaqes

    Odpowiedzi na twoje pytania są proste:


    1. Nie.


    2. Nie.


    Przykro mi, to jest Gameforge. Wojny w fazie BETA są odkąd tylko pamięć sięga :P I to się nie zmieni :P A co za tym idzie - nie ma co liczyć na jakiekolwiek poprawki, skoro nawet o poprawki do zwykłego contentu trudno ;)

    Choć z tego co wiem, to nowe potiony są chyba troszkę lepsze po względem statystyk?

    Owszem, nowe potki przemiany są lepsze pod względem statystyk. Ale starsze potki przemiany są lepsze, bo nie trwają 2 minut, a 30 minut lub, w przypadku Kamiennego Strażnika, 2 godziny. Starsze potki są lepsze, bo kupujesz te co chcesz, a nie dostajesz losowo. I raz jeszcze starsze potki są lepsze, bo kosztują bodajże 5 Dias za sztukę, a nie 90 Dias za sztukę(bo mniej więcej tyle średnio Diasów zapewne zejdzie zanim trafisz to co chcesz).

    A przynajmniej mówię to z punktu widzenia gracza. Bo z punktu widzenia firmy jest zupełnie odwrotnie ;)


    Tak więc nowe potki niech sobie łykają pracownicy GF. My nadal wolimy i uzywamy starych :)

    HALO!? GF!? DAJCIE PROMOCJE, BO JAMOTO CHCE DIASY DOŁADOWAĆ!


    Nie jestem GM-em, ani Salamandrą, ale powiedziałem :P


    Jak to się mówi... Jak kocha, to poczeka 8o Więc czekaj do świąt :D

    Jeszcze tylko dopowiem: problemem jest fakt, że nowy GF Client lubi nie terminować procesu po crashu czy nagłym wyłączeniu się gry. Wtedy też widnieje cały czas napis "W grze". Sam tego osobiście nie doświadczyłem, ale osoby, które miały problem i którym radziło się przeinstalować Clienta GFu w większości pozbył się problemu.

    spowodować reakcje supportu :/?

    Spowoduję. Ale u ciebie Oświecenie.


    Pasek na dole ekranu -> PPM.

    Wybierz opcję "Uruchom Menedżer Zadań"

    Przejdź do Zakładki Procesy(W starszych systemach niż W10). Jeśli masz W10 przejdź do kolejnego kroku.

    Znajdź gfclient.exe lub gfservice.exe oraz client.exe, zaznacz i kliknij przycisk Zakończ Proces(w starszych systemach niż W10). Jesli masz W10 po otwarciu Menedżera zadań szukasz na liście wszystkiego, co ma w nazwie "Gameforge" oraz "Runes of Magic" i klikasz przycisk Zakończ zadanie.

    Uruchamiasz RoM-a.
    Logujesz się.
    Uruchamiasz grę.


    Voi'la!



    PS Spróbuj odinstalować i zainstalowac jeszcze raz GF Clienta. Może ci pomoże z tym problemem.
    PPS Czytaj forum, bo problem opisywany od początku wprowadzenia tego "czegoś"

    Odpowiedź krótka i treściwa: Automatyczne Dostosowanie Szczegółów.

    Wyłącz opcję i zrestartuj clienta. Będzie git. A i zmniejszy crashe!

    Jesli natomiast po restarcie clienta opcja nadal będzie zaznaczona, to szukasz pliku client.config.ini w folderze gry, otwierasz go nawet w najprostszym Notatniku i tam szukasz takiej opcji jak "debase texture". Po znaku "=" wpisujesz 0, zapisujesz i zamykasz edytor. Uruchamiasz grę i będzie git.

    ten laucher jest śmieszny czemu za KAŻDYM razem musze wklepywać nazwę konta wybierać region i wklepywać hasło, chociaż za KAŻDYM razem zaznaczam "zapisz dane

    Jest to jednorazowy proces - jak już dodasz konta to potem wybierasz je tylko z listy i logujesz bez haseł. ;)

    A jako iz tak nie jest, to polecam ci odinstalować GF Clienta i uruchomic RoM-a raz jeszcze. Przy odrobinie szczescia sam sie zainstaluje. A zauwazylem, ze reinstal tego... czegoś pomaga z problemami.

    Uure, ale założyłeś najpierw konto GF, prawda? Bo trzeba się najpierw zarejestrować na stronie GF/w kliencie GF. Dopiero potem się logujesz mailem i hasłem.


    pozdrawiam graczy co mają więcej niż 3konta XD

    Również pozdrawiam! Nigdy nie stosowałem autologinu i zawsze wpisywałem loginy i oba hasła z pamięci! A kont do obsługi mam... No sporo :P

    To ja pozwolę powtórzyć sobie kilka pytań, które dosyć mnie nurtują... A szczególnie to pierwsze.

    Swoją drogą... Jesli teraz będę się chciał skontaktować z systemem Support PL Team to jaki mail powinienem podać? Mail, na który było przypisane konto in-game czy mail konta GF?


    I w sumie w momencie pisania tego posta naszło mnie jeszcze jedno pytanie...

    Czy nowy launcher GF sprawdza pliki gry przy jej uruchamianiu? Oraz czy je nadpisuje? Bo przykładowo znajomy ma problem, że nie zapisują mu się ustawienie grafiki zmienione bezpośrednio w grze. Musi je zmieniać w pliku, by zmiany zostały zastosowane. Też słyszałem, że pewne pliki ulegają przywróceniu po instalacji nowego clienta.


    I jeszcze jedna kwestia... Kwestia instalacji GF Clienta.

    Jak to jest? Powie mi ktoś? Na części graczy ta zmiana została wymuszona. Tj. przy uruchamianiu gry od razu instalował im sie GF Client(jak to ktoś ładnie podsumował na EN Forum - "zachowywał się jak wirus. Ani nie zatrzymasz instalacji, ani nic. Samo się instaluje"). Natomiast sa osoby, które w ogóle nie były świadome tego co się dzieje. Po uruchomieniu gry odpalał im sie stary launcher. Dlaczego? gdzie leży różnica? Bo nie w Steamie - wspomniane osoby nie korzystają z niego. jak również pliki clienta spoza Steam nie były jakkolwiek zmieniane przez wspomniane osoby.

    Byłbym wdzięczny za odpowiedź, jeśli możliwa :)



    EDIT:

    Kto mi powie czemu wyrąbało wszystkie ustawienia i addony?

    A tego to nie słyszałem. Nikt chyba do tej pory nie miał takiego problemu. Kopię zapasową wgraj, jesli masz.

    Tym launcherem można w łatwy sposób zabrać komuś konto i ta osoba nic nie będzie mogła z tym zrobić? Jest jakaś możliwość "odpięcia/odłączenia" konta rom, od konta gf?

    No w tej chwili na to wychodzi. A możliwość owszem, istnieje. I znałbyś ją gdybyś poczytał wcześniejsze posty :P Trzeba by napisać do Supportu GF. Ale GF, a nie PL Team.



    Jednak żeby nie było tak wszystko na NIE... Ten launcher ma też plusy.

    Przede wszystkim szybciej niż wczesniej można logować konta przypisane do jednego maila GF. Teraz uruchomienie kilku kont to kilka sekund, a nie 2 minuty.

    No i ichniejszy nowy launcher NIESAMOWICIE! boostuje prędkość internetu!

    c4cbd92b5c193fcc14fee001a5b9fb2b.png

    Muszę przyznać, że takiej prędkości pobierania to ja nie uświadczę nigdzie indziej, bo 33,5-krotnie przekracza możliwości mojego internetu :D:D Chciałbym mieć internet 2,5Tb/s(czy Gb/s? już zgłupiałem) :(

    Celes, mam rozumieć, że gdy dodamy taką postać na totalnie osobne konto GF i dwie zupełnie inne osoby będą się logować, skończy się to wspólnym banem?

    Już wcześniej tak się mogło skończyć. Gdybyś ty dostał bana, to osoba logująca się na twoje konto też mogła tego bana wyłapać za powiązanie. Także akurat ta kwestia raczej nie uległa zmianie.



    I w sumie w momencie pisania tego posta naszło mnie jeszcze jedno pytanie...
    Czy nowy launcher GF sprawdza pliki gry przy jej uruchamianiu? Oraz czy je nadpisuje? Bo przykładowo znajomy ma problem, że nie zapisują mu się ustawienie grafiki zmienione bezpośrednio w grze. Musi je zmieniać w pliku, by zmiany zostały zastosowane. Też słyszałem, że pewne pliki ulegają przywróceniu po instalacji nowego clienta.


    I jeszcze jedna kwestia... Kwestia instalacji GF Clienta.

    Jak to jest? Powie mi ktoś? Na części graczy ta zmiana została wymuszona. Tj. przy uruchamianiu gry od razu instalował im sie GF Client(jak to ktoś ładnie podsumował na EN Forum - "zachowywał się jak wirus. Ani nie zatrzymasz instalacji, ani nic. Samo się instaluje"). Natomiast sa osoby, które w ogóle nie były świadome tego co się dzieje. Po uruchomieniu gry odpalał im sie stary launcher. Dlaczego? gdzie leży różnica? Bo nie w Steamie - wspomniane osoby nie korzystają z niego. jak również pliki clienta spoza Steam nie były jakkolwiek zmieniane przez wspomniane osoby.

    Jak będzie wyglądał proces odzyskania dodatkowego hasła do gry ?? na jaki mail przyjdzie link do zresetowania dodatkowego hasła ?? na email przypisany do konta GF czy na email na który oryginalnie zostało konto założone ?

    Przyjdzie ci to hasło na maila, do którego podpiąłeś konto. To znaczy na maila z GF Clienta, a nie oryginalnego maila konta in-game. W ten sposób znajoma odzyskała dostep do konta, które po ostatnim łączeniu serwerów miało zmienione hasło dodatkowe.


    I Celes, nie oszukujmy się, ale w tej grze współdzielenie kont było od zawsze obecne. A obecnie jest to 1)Utrudnione 2)Ułatwiło to ewentualne kradzieże, pod warunkiem, że do konta in-game dorwie się ktoś nie do końca zaufany, Już nie wspominając o osobach, które przestały grać i podarowały postać komuś grającemu w celu zaopiekowania się.

    Owszem, jest to ryzyko i ewentualne skutki tego nie zostana przez Was cofnięte, ale to zjawisko jest wszechobecne w RoM-ie, więc wydaje mi się, że wspomnienie o tym w tym wątku musiało nastąpić, żeby wszelakie przyszłe problemy związane z używaniem czyichś kont zostały zapobieżone poprzez poinformowanie tych, co czytają Forum.


    Oczywiście wszelkie powyższe sugestie o zwiększeniu bezpieczeństwa w tymże ''innowacyjnym" wynalazku jak najbardziej popieram, bo obecnie nie trzeba nawet aktywowac konta GF, żeby móc z niego korzystać. Obecnie nie przychodzą żadne powiadomienia o podejmowaniu jakichkolwiek czynności z kontem na maila, który był przypisany do konta w grze, Także "róbta co chceta".


    Swoją drogą... Jesli teraz będę się chciał skontaktować z systemem Support PL Team to jaki mail powinienem podać? Mail, na który było przypisane konto in-game czy mail konta GF?

    To ja powiem tak...

    Ale własnie taki komunikat wyskakuje mi po kliknięciu opcji "Sprawdź Instalację" ;)


    Dodam, że konta również dołączyłem.

    Możliwe, że niestety będzie potrzebna reinstalacja :(

    Jeśli dowiem się czegoś więcej od devsów to dam znać.

    Reinstalacja była potrzebna, ale tego "innowacyjnego" urządzenia, które jest takie jak każde inne wynalezione przez SF... Potem ten nowy "coś" wybrał sobie prawidłowy plik z folderu z grą, a nie jakieś "temporary..." dalej nie wiem, bo się nie mieściło na guziku.

    Potem zalogowałem na swoje SF konto, 3 próby, dopiero za trzecim uruchomiłem klient(oczywiście trzeba było wyczyścić wszystkie procesy ręcznie). Klient zatrzymał się na Pozyskiwaniu listy serwerów. Uruchomiłem konto altowe. Ruszyło. Wyczyściłem procesy GF Clienta, zamknąłem konto z problemem, uruchomiłem po raz kolejny. Ruszyło.


    Tylko teraz tak...

    Próbowaliśmy ze znajomym i...

    1) Są problemy z aktualizacją danych. Zalogowałem się na jego maila w SF Cliencie, a miałem swoje konta. On podobnie.

    2) Nie można do swojego maila przypiąć konta, które podpięte jest do innego konta GF. Mam rację?

    3) Co jeśli konto osoby, która nie gra, przypiąłem do swojego konta SF, ale ona będzie chciała się nagle zalogować, jeśli punkt 2) to prawda?

    4) Idąc dalej... Co jeśli ta osoba zechce wrócić do gry, a ja jej konto mam przypisane do swojego konta SF? Nie widzę nigdzie opcji odpisania konta.

    5) Kolejna sprawa... Sprawa bezpieczeństwa... Mam przypisane konta do konta SF. Co jeśli ktoś wejdzie w jego posiadanie? Albo mam czyjeś konto przypisane do swojego? Bo teraz nie trzeba wpisywać hasła do konta in-game. Jedynie w cliencie SF. I widzę możliwość zmiany hasła jedynie w cliencie SF. Czyli wychodzi na to, że ja/ktoś zmieni hasło w cliencie SF i tym samym zmieni hasło do wszystkich przypisanych kont? Czy jest jakaś tego dwuetapowa weryfikacja w celu zapobiegnięcia kradzieży kont? Jakieś tego rozwiązanie?