Posts by Gienek




    Jest 25.10 i po zalogowaniu nic nie pojawiło sie na skrzynce.

    Jeśli transakcje miały miejsce nie dawniej niz 180 dni temu to proponuje chargeback. Jeśli w systemie GF nie ma tych transakcji ( piszesz ze sie nie pokrywa biling z gf z bilingiem karty) to nie powinno byc najmniejszego problemu z zwrotem. Uważaj tylko by podać te transakcje które nie istnieją w systemie GF , bo wycofanie zrealizowanej płatności ( dostarczono diamenty) możne skutkować blokada konta.



    Ja w innym temacie zwracałęm uwage na to że system płatności kartą jest wadliwy, brak jest autoryzacji 3DSECURE ( przynajmniej w przypadku dwóch kart którymi dysponuje) i brak silnego zabezpieczenia dodatkowym kodem weryfikującym. w takim przypadku operator płatności mający zapisane dane karty może pobierac płatności bez konieczności dodatkowej autoryzacji właściciela karty.


    Tahabata - w przypadku jeśli GF Cie olewa, proponuje sprawę zgłosic na policje ( kradzież danych karty ) oraz do banku który wystawił kartę ( chargeback)

    Jeżeli jest tak jak napisał Zaqes to jest to kpina z graczy.


    Reasumując:


    1. Po przejęciu konta przez nie powołana osobę ( tzn tylko e-mail i hasło do klienta GF) , ten ktoś będzie mógł zmienić bez żadnego problemu adres e-mail przypisany do konta.


    2 Nie znając haseł dodatkowych do kont przypisanych do klienta , będzie mógł zresetować je i zmienić.


    3. Ponieważ loginem do konta GF jest mail to "okradziona" / "shackowana" osoba nie będzie mogła w żaden sposób odzyskać konta i przypisanych do niego kont gry ponieważ wasz wspaniały klient nie posiada opcji odzyskania konta na podstawie "oryginalnego" e-maila do konta gry.

    Skontaktowałem się z bankiem i z strony wydawcy karty i banku wszytko jest ok, pozatym z moich obserwacji wynika ze problem występuje tylko przy płatności kartą w Państwa systemie płatności. W innych płatnościach wszytko działą ok , za kazdym razem wyskakuje dodatkowe okienko do zatwierdzenia płatności kodem .



    Prosiłbym innych graczy którzy doładowują diamenty za pomocą płatności kartą o odpowiedz czy proces jest uwierzytelniany dwuetapowo za pomocą dodatkowego kodu sms / tokena/ itd. itp

    Założeniem konta GF jest to, że po dodaniu wszystkich kont gier, logujesz się tylko przy użyciu jednego hasła (tak samo jak np. Steam), więc jeśli stracisz dostęp do konta GF to nie masz dostępu do kont gier.

    Tylko że w odróżnieniu od konta Steam , konto GF nie posiada żadnych dodatkowych zabezpieczeń, brak dwuetapowego uwierzytelnienia, brak możliwości dodania urządzenia jako "bezpiecznego" , brak dodatkowego uwierzytelnienia z urządzenia które jest "nowe".


    Powinna być opcja dodania urządzenia jako "domyślnego" lub "zweryfikowanego" uwierzytelnianego za pomocą kodu sms, kodu e-mail, tokena.


    Przy logowaniu z nowego urządzenia powinien wyskakiwać monit o podaniu dodatkowego hasła / kodu


    Powinna być opcja odzyskania konta za pomocą kodu z aplikacji/sms/e-mail


    Edit:


    Czy po utworzeniu konta GF , powinien przyjść jakiś mail z weryfikacja / aktywacja konta ?? i kolejne pytania jeśli zmienię maila czy na poprzedni mail przyjdzie jakiś kod uwierzytelniający ze ta zmiana jest wykonywana przez osobę uprawniona ( posiadającą dostęp do "oryginalnego" maila ) ??



    Jak będzie wyglądał proces odzyskania dodatkowego hasła do gry ?? na jaki mail przyjdzie link do zresetowania dodatkowego hasła ?? na email przypisany do konta GF czy na email na który oryginalnie zostało konto założone ?

    Nie jestem w stanie go zacytować, bo post ten był na starym Forum. A na resztkach ze starego Forum tego tematu nie ma. W każdym bądź razie Celes tam wyjaśniała jak to działa i na jakiej zasadzie oraz w oparciu o jakie zasady i przepisy cały ten system działa. I gdyby coś było nie tak, to po tej ilości skarg, jaka poszła, już dawno obecny system ulepszania zostałby wycofany.


    Więcej się nie zamierzam udzielać, bo to nie ma sensu, ale życzę udanego lania wody ;)

    Tak czytałem, ale z tego co się orientuje to najnowsza nowelizacja prawa odnośnie gier hazardowych i losowych została uchwalona na początku 2019, i to co kilka lat temu było zgodne z prawem teraz już nie jest lub może nie być. Nie na darmo R* w polskiej wersji gier nie udostępnia możliwości hazardu i gier losowych, a inni wydawcy gier wideo online udostępniają taka opcje tylko za walutę gry nie powiązaną w żaden sposób z realnymi pieniędzmi.

    Jest juz po 14.09.2019 a nadal w przypadku płatności kartą kredytową brak jakiegokolwiek silnego uwierzytelnienia płatności. Co więcej nawet przy kartach zabezpieczonych 3DSecure brak przekierowania do strony uwierzytelnienia banku.


    Prosiłbym o informację kiedy zostanie wprowadzone silne uwierzytelnienie płatności i dostosowanie gry do wymagań dyrektywy PSD2.

    Jest juz po 14.09.2019 a nadal w przypadku płatności kartą kredytową brak jakiegokolwiek silnego uwierzytelnienia płatności. Co więcej nawet przy kartach zabezpieczonych 3DSecure brak przekierowania do strony uwierzytelnienia banku.


    Prosiłbym o informację kiedy zostanie wprowadzone silne uwierzytelnienie płatności i dostosowanie gry do wymagań dyrektywy PSD2.

    Czyli nie wykluczasz żeby losowy plus był dostępny zarówno w grze za złoto z odrobiną starań jak i IS dla tych którzy chcą za złotówki przyśpieszyć ten proces? To by było fair play.

    wg mnie losowe plusy dostępne w IS za Diamenty są w świetle Polskiego prawa elementem hazardu i powinny być usunięte z gry , lub operator powinien uzyskać zgodę/licencje wraz z wszystkimi ograniczeniami i obowiązkami z tego wynikającymi. Bez tego jedyne dostępne w IS plusy powinny mieć 100% szanse sukcesu.

    Wciąż... Choćbyś nie wiem jakim połączeniem grał to nie dasz rady zbić samemu trashu i bossów na instancji, na którą dostaniesz questa. Mało tego - możesz mieć problem z elitami na mapach. Nie wspominając o moobkach od Zatoki Tergothen wzwyż. Ja mając max lvl i rozwijając postać od lat dorobiłem sie prawie najlepszego ekwipunku, jaki mogę mieć, a i tak zbiję samemu co najwyżej instancję 65 lvl. I to nie całą. Jedyną instancję, jaką udało mi się wysolować w ramach questów było Porzucone Opactwo. I to 8 lat temu, kiedy to Rycerz/Kapłan miał zupełnie inne skille. A zajęło mi to bagatela 1,5h.


    A co do pytania o lepszy DPS... I jedno i drugie robi dość przyzwoity DPS, jednak przy podobnym ekwipunku i statowaniu Zwiad/Łotr wypadnie lepiej.

    To jednym słowem zmarnowałeś kupe czasu i nie osiągnołeś żadnego wyniku :D , skoro "mając prawie najlepszy dostępny ekwipunek na swój lewel" miałeś problemy z biciem mobów na strefie . Ja mając średni ekwipunek byłem wstanie zabić każdego moba/elitke/koronę ( za wyjątkiem WB) na strefie odpowiedniej do mojego lewelu , dodatkowo byłem w stanie wyczyścić cały trasz na na kazdej instancji na której miałem Quest , oraz bosy jesli nie wymagały "wieloosobowej "taktyki

    Kolega poruszył tu bardzo ciekawą sprawę :)


    Zgodnie z polskim prawodawstwem w grach online udostępnianych na terenie Polski, zakazane jest udostępnianie zdarzeń w których o wyniku ( wygrana / przegrana) decyduje w głównej mierze losowość i do uruchomienia których wymagana jest realna gotówka. Dodatkowo zdarzenie takie nie musi dawać korzyści materialnej ( wypłata realnej gotówki)


    A odnosząc to do Runes of magic , jeśli przyjąć że "zdarzeniem" będzie "pulsowanie" a "wygraną/przegraną" będzie jego wynik to traktując "kamień rafinacji" jako przysłowiowy "żeton do gry" ( kupowany pośrednio za pomocą realnej kasy , a bezpośrednio za diamenty) to w myśl Polskiego prawodawstwa jest to hazard i jest zabroniony o ile organizator nie posiada zezwolenia na jego organizację.


    Wiec by dostosować powyżaszą sytuacje do obowiązującego stanu prawnego istnieją dwie drogi:



    1. Wszytki plusy oferowane w IS musiały by mieć 100% szansę na podniesienie poziomu. A wszytkie losowe plusy musiały by być dostępne za walutę której nie można w żaden sposób uzyskać za realna kasę ( żetony, łuski, energia sprawiedliwości, fragmenty luster, itd itp ) Dotyczy to również wszystkich zdarzeń losowych udostępnianych za diamenty w których "wynikiem" może być "przegrana". ( np wszelkiego rodzaju gashe oferujące losową (ale z góry określoną ) zawartość nie podlegają tej ustawie bo choć wynik jest losowy to nie można tam przegrać a zdarzenie to jest traktowane jako loteria z gwarantowaną wygraną)


    2. Operator gry musiałby uzyskać zgodę na organizowanie gier losowych i zastosować się do wszystkich ograniczeń i obowiązków z niej wynikających ( np weryfikacja pełnoletności , ostrzeżenia o szkodliwości hazardu, itd itp )

    A możecie tam postawić jakiegoś GM na niewidce który zbanuje wszystkich którzy używają modeli na labiryncie ??


    Co tam jestem widzę co chwile postacie przebiegające przez ściany i zbierające skrzynki jak by to nie był labirynt tylko pusta plansza.