Posts by Vimka

Jako tymczasowe rozwiązanie, można edytować nazwę folderu "thirdparty" znajdującego się w folderze z grą,

Osoby, które to zrobiły, może lepiej niech przywrócą oryginalną nazwę tego folderu, zanim po konserwacji odpalą klienta i zaczną pobierać patcha. W końcu jakby nie było, ten folder był wprowadzony "pod Steama", a dziś coś przy tym Steamie będą grzebać. A że to nasz kochany GF i wiemy jak to wygląda - lepiej dmuchać na zimne.

"Dodatkowych problemów"??? To wy jeszcze macie coś extra w zanadrzu, oprócz zdechnięcia serwera??? Jakie mogą być te "dodatkowe problemy" (dotyczące gry), skoro nie można zalogować postaci? No chyba, że to się będzie jakoś rozprzestrzeniać jak epidemia po całym komputerze...

To ja sobie kawę zrobiłam, gruszki obrałam, pokroiłam, naszykowałam (na przekąskę), na alty podlać doniczki wejść chciałam i pupa. Zatrzymuje się na "Ładowaniu danych postaci" i tak stoi. Badyle mi znowu uschną, ehhh...

A na poważnie: ktoś ma jakieś informacje, co się z serwerem dzieje?

O tak to wygląda od 5 minut:

Witam,

ja w sprawie tego:

Skoro nikt inny nie zgłasza tego problemu, zatem coś się u mnie napsuło.

To nie tylko Twój problem, tylko ludzikom się pisać nie chce (mi też się nie chciało, bo cośtam). U mnie też się to czasem zdarza, na różnych postaciach, głównie gdy siedzę na słabszym laptopie, ale na stacjonarnym też bywa... Nie jest to zależne od strefy, może dopaść byle gdzie. Pamiętam, że dawno dawno temu już miałam okazję słyszeć na TS stwierdzenia typu: "O, postaci nie widzę, same nicki". Tak więc problem jest stary. Może był zgłaszany, może nie, kto to wie? Czy to ważne, skoro rezultat i tak byłby taki sam: żaden.

Witam :)

Na wstępie mała dygresja - może nie usuną... Fajnie, że poprawiono błąd w opisie paska z Festiwalu Rzemiosła, który zgłaszałam całkiem niedawno. Jeszcze fajniej, że naprawiono surowce za pamiątki w Wiosce Wiatrogłazy i wreszcie kupując Woreczek z Miałem Księżycowego Srebra dostajemy Księżycowe Srebro, a nie Sosnę. Powoli, bo powoli, ale coś tam działacie, tak trzymać :)

Teraz do rzeczy.

Po pierwsze:

Fend Keth w Wiosce Wiatrogłazy ma w swojej ofercie m.in. drewno. Trzy spośród oferowanych przez niego pakietów mają nazwy niezgodne z zawartością.

Dokładnie chodzi o surowce opisane jako:

Worek Kłody Sosny - powinno być: Worek Kłody Cisu

Worek Kłody Cisu - powinno być: Woreczek Kłody Biesodrzewu Tarslin

Woreczek Kłody Biesodrzewu Tarslin - powinno być: Worek (albo Woreczek?) Kłody Smoczego Drzewa

Po otwarciu tychże pakietów otrzymujemy surowce, które POWINNY tam być:

Wystarczy zmienić nazwy, gdyż zawartość pakietów jest prawidłowa, zgodna nawet z ikonką w menu oferowanych towarów.

Po drugie:

Melody Woram, Handlarz Materiałami Honoru w Obsydianowej Twierdzy, oferuje dwa pakiety o identycznej nazwie Pakiet Miału Skalnego Kryształu:

Pakiety te różnią się ceną i zawartością: w tańszym jest PRAWIDŁOWO opisany Skalny Kryształ, w droższym jest NIEPRAWIDŁOWO opisany Kryształ Mrozu.

Należałoby zmienić nazwę droższego pakietu na Pakiet Miału Kryształu Mrozu. Sprawa ta jest dość ważna, gdyż Miał Kryształu Mrozu jest potrzebny do jednej z misji na umiejętności elitarne 60/60, a jest do kupienia jedynie za honor (nie ma go za pamiątki). Osoby mało obeznane mogą zostać wprowadzone w błąd, czytając nazwy pakietów, i stwierdzić, że “Kryształu Mrozu nie da się nigdzie kupić”.

Ja naprawdę nie rozumiem, Propelerku, o co Ci chodzi. Wiadomo, że w RoMie konserwacje ostatnimi czasy trwają dłużej, gdzieś tak do około 13.00 (pi razy oko, takie mam wrażenie). Biorąc pod uwagę to, co podczas dzisiejszej konserwacji ma być zrobione, należy zakładać znaczne wydłużenie tego czasu. Ot weźmy np. 2 godziny na zmianę festiwalu, plus dodatkowe ze 3 na wgranie tego całego 'podkładu' pod steama. No to masz jak nic 18.00. I to tylko szacunkowo i radośnie optymistycznie. Dodałabym jeszcze ze 2 godziny zapasowo tak na wszelki, żeby potem nie było jakiś niespodzianek i przymusowej pokonserwacyjnej konserwacji (jak to już nieraz bywało przy wgrywaniu większych treści) - i wychodzi lekko 20.00.

Tak jak zazwyczaj jestem na nie, jeśli chodzi o wypowiedzi teamu (no, czasem jestem na tak, ale to czasem), to tym razem jest odwrotnie. Wprowadziłabym na forum zakaz marudzenia o długość konserwacji. Boshe, potrwa ile potrwa, jeszcze nie przywykli co niektórzy?

A jeśli domagasz się konkretnych godzin czy też dat, to odsyłam tam, gdzie podają takie daty jak: data wyjścia wojen z bety, data naprawienia bugów zgłoszonych przez graczy hohohohoho temu, data wprowadzenia do IS przedmiotów sugerowanych przez tychże graczy... W tym samym dokładnie miejscu możesz poznać dokładną godzinę końca konserwacji.

Witam,

to ja też się odniosę do kilku fragmentów:

Poprzez System Supportu moglibyśmy rozpatrzyć natychmiastowe zaliczenie misji, co byłoby znacznie pewniejszą i skuteczniejszą metodą rozwiązania problemu., niż ponowne uruchomienie strefy.

Czyżby powstały jakieś nowe procedury? Gdy jakiś czas temu kontaktowałam się z supportem w sprawie niedziałającej misji z łańcuszka morrokowego, który robiłam altem (warunki misji zostały spełnione, pojawił się żółty "ptoszek" na mapce, ale Morroka do odbioru misji nie było) kazano mi... czekać na konserwację! Teraz się dowiaduję, że jednak możecie

rozpatrzyć natychmiastowe zaliczenie misji

No to chwila moment, raz tak a raz siak, jak wiatr zawieje? Może warto by ujednolicić te procedury, bo chwilowo to wygląda na jedno wielkie bordello bum bum...

Witam,

obserwowałam całą tą sytuację ze zbugowanym Morrokiem u Drose'go z dość sporym zainteresowaniem, gdyż niańczę jak obiecałam. Gdy się Morrok bugnął, doradziłam mu napisać w odpowiednim dziale prośbę o reset strefy, gdyż (tu cytuję sama siebie) "support dość sprawnie załatwia taki reset i NPC działa jak trzeba". Jakież było moje zdziwienie, gdy imć pan camist zamiast po prostu zresetować Wzgórza Grzmiącego Kopyta (jak to drzewiej bywało) zaczął kombinować i odsyłać do supportu. Po co? Po to, żeby uruchomić cały proces rozpatrywania zgłoszenia? Żeby "roboty papierkowej" sobie przydać? Albo po prostu pokazać, że jest ważny jak maggi w zupie? I proszę nie pisać, że w sytuacjach zbugowanych NPCów od misji tylko zgłoszenie do systemu supportu może pomóc - bo wszyscy dobrze wiemy, że w większości przypadków tak nie jest, że często wystarczy zwykły reset strefy, bez potrzeby "wytaczania ciężkiej artylerii przeciwko komarowi"...(Nawiasem mówiąc, kiedyś takich sytuacji było mniej, bo konserwacja odbywała się regularnie co tydzień. No ale ktoś uznał, że po co...)

Jeszcze kilka tygodni temu, jeszcze na starym forum, wystarczyło poprosić o reset strefy i sprawa była załatwiana praktycznie od ręki, nawet tego samego dnia. Co się od tego czasu zmieniło? Czyżby awans spowodował również następstwa w postaci przerostu ego? Pozostawię to jako pytanie retoryczne, nie wymagające odpowiedzi...

Witam,

właśnie skończyłam robić pracę konkursową. Zrobiłam ją korzystając z Prezentacji Google i teraz się zastanawiam, czy taka forma pracy jest dopuszczalna w konkursie? Tym bardziej, że stworzony przeze mnie gniot ma koncówkę: .pptx

Czy jest to to samo, co .pttx wymieniane przez Camista w regulaminie konkursu? Wiem, durne pytanie, ale ja się na tym naprawdę nie znam...

Praca może zostać wykonana z narzędzi tekstowych oraz graficznych własnego wyboru. Jednak dzieło musi zostać dostarczone do nas w wybranym formacie spośród: *.doc, *.png, *.jpg, *.pdf lub *.pttx.

A jak ja polubię wszystkie posty Celes, to też dostanę awans? Jakiś, jakikolwiek? Malutki choćby? Prooooszę, będę lubić, naprawdę! (Tu powinna być taka emotka a la "kot ze Shrecka robi oczy")

<sarkazm on>

Tak, potwierdzam, jest strasznie. Brud, smród, ubóstwo, kiła i mogiła. I stada uchodźców. No i Baba Jaga, bez miotły, bo nawet to jej ukradli. I bebok. Poza tym nie ma nic.

<sarkazm off>

Rany, czytam takie stwierdzenia, jaka ta gra jest be i fe i zdycha - regularnie już od paru ładnych lat. To się już nawet przestało robić nudne... Żeby nie było - zdaję sobie sprawę, że RoM ma lata świetności dawno za sobą, że populacja się zmniejszyła ostatnio drastycznie, że jest cała masa błędów i baboli... Ale hej, to jest gra, w którą się jednak gra, która coś w sobie ma - nie jak te nowopowstające popierdółki, że pograsz tydzień i finito. Żeby nie było - mnie też masa rzeczy wkurza, irytuje, a czasem przyprawia o palpitacje serca, ale jednak nadal w to gram. Bo porównując RoM z innymi grami, w które grywam - RoM przebija je czymś... nie wiem czym. Ale przebija. Mimo że nie jest doskonały.

Może to też kwestia nastawienia? Moje jest dość hmm... specyficzne. Nie chcę tu nikogo urazić ale jeżeli ma się wygórowane wymagania, to bardzo łatwo się zniechęcić, gdy nie zostaną one zaspokojone. Piję tu do tego fragmentu:

zbierz ekipę na low lvl insty żeby sobie wspólnie podropić coś :) jakieś Opactwo, Lustra itp

Serio??

W początkach mojej gry (nie od początku RoMa) farmiło się RT. Opactwo i te inksze dynsky dla questów jakiś koxu z gildii mi wyczyścił (Andraxion - in loving memory) i jakoś nie narzekałam, że nie mam ekipy na low lvl żeby toto farmić. Równało się w górę, nie w dół. Ale oczywiście, jeśli Tobie brakuje farmienia Opactwa, mam dla Ciebie rozwiązanie: zwołaj swoim ziomków z reala, zacznijcie grać wspólnie, zróbcie sobie kilka ludzików o różnych klasach i farmijcie w przerwie między CS i LoLem. Pasuje?

Każdemu nowemu graczowi, którego spotykam (a jakże, spotykam!) w grze ZAWSZE polecam dołączyć do kanału Rynek. Tu również polecę, a co! Więc (tak, wiem, nie zaczyna się zdania od "więc") jeśli jesteś nowym graczem i szukasz pomocy, towarzystwa, żony (a co, uciekła?), kokosanek, polecam dołączyć do ogólnoserwerowego bezpłatnego kanału komunikacyjnego Rynek. Jedyne, co trzeba, to w grze w okienko czatu wpisać komendę:

/join Rynek

I to wszystko. Dzięki temu prostemu, darmowemu zabiegowi będziesz mógł cieszyć się towarzystwem innych graczy bez względu na ich strefę przebywania; będziesz mógł śledzić na bieżąco pojawiające się oferty handlowe, jak również dodawać swoje; a przede wszystkich będziesz miał jedyną w swoim rodzaju okazję być świadkiem zapierających dech w piersiach dram na żywo!

Polecam, zachęcam.

P.S. Ponoć jest jeszcze Targ jakowyś... Ale nie wiem, to chyba jakaś bajka z cyklu o ośmiu jednorożcach i sierotce Marisshy...

Camist, ja jestem spokojna. Nie chciałbyś być w pobliżu, gdybym przestała być... Jestem po prostu mocno zniesmaczona i zdegustowana tym, jak nasze sugestie i opinie są traktowane. Zdaję sobie również sprawę z tego, że to nie takie szare ludki jak Ty i inne mentory odpowiadają za ustalanie promocji. Jednakowoż, gdy po raz enty powtarza się jedną i tą sama prośbę/sugestię/opinię i jest ona ignorowana, to powstaje pytanie - dlaczego? Który szczebel w tej drabinie przyjmowania-zgłaszania-rozpatrywania-wdrażania jest spaczony i należałoby go usunąć? Bo nie wierzę, że ta akurat promocja przynosi jakikolwiek zysk dla firmy. Zdrowy rozsądek i umiejętność wykonywania podstawowych działań matematycznych na to wskazują. I nikt mi nie wmówi, że nasi sąsiedzi zza Odry są tu jakoś bardziej ociężali umysłowo i nie potrafią myśleć, w związku z czym na pęczki kupują te czyste T5 za 19 diamentów i T6 za 29...

Odnośnie bieżącej promocji na gahse z kamieniami many i same kamienie... Już to było pisane nie raz na starym forum, ja też o tym pisałam całkiem niedawno, ale dalej to samo: czysty kamień many poziomu 5 za 19 diamentów, czysty kamień many poziomu 6 za 39 diamentów... Ręce opadają. Napisze na kolorowo, żeby było bardziej widoczne:

Oczyszczony kamień fuzji kosztuje 19 diamentów, a obecnie w grze robi się czyste kamienie poziomu 6 OD RAZU z czystych itemków jakości zielonej dropiących na strefie Enoch (ewentualnie w instancji). Koszt zrobienia T6 w grze to 19 diamentów. Nikt nie robi T5, bo to się nie opłaca. A dać 39 diamentów za T6? Po co, skoro mogę taki mieć wydając 19 diamentów na pfs? I od razu wyjaśniam, że nawet osoby nie mające dostępu do najnowszej strefy są w stanie zrobić T6 za 19 diamentów (NIE 39), gdyż cena czystego itemku na AH to około 50 - 70 tysięcy, malutko...

Może ktoś jednak uświadomi osoby zarządzające tymi promocjami, jak bardzo bezsensowne jest to, co mamy obecnie? I może ktoś mi wyjaśni łaskawie, dlaczego - pomimo, że pisano o tym nie raz - jest nadal jak było? Mam wrażenie, że jesteśmy olewani ciepłym moczem, bo wygląda to tak, jakby nasze uwagi po pierwsze były zbywane już po przeczytaniu przez osobę odpowiedzialną ("a niech se matoły piszą"), po drugie nie były W OGÓLE przekazywane wyżej ("a co ja będę przekazywać, niech se matoły piszą"), po trzecie nie były mimo licznych zapewnień wcale rozpatrywane ("a co będziemy coś rozpatrywać, niech se matoły piszą")

Z mojego punktu widzenia, po tylu tylu tylu tylu zgłoszeniach wygląda to tak, że KAŻDY członek teamu - od mentora po comę - ma to gdzieś w głębokim poważaniu. Po co więc pisać: "zachęcamy do dyskusji i opinii" skoro te dyskusje i opinie są tyle warte, co zeszłoroczny śnieg?

Nie pozdrawiam.

1. Najprawdopodobniej nie. Po połączeniu serwerów, które miało miejsce yyyy... ponad rok temu? - trzeba było się zalogować na konto w pewnym określonym terminie. Po tym terminie konta nieaktywne zostały usunięte. Możesz próbować pisać do supportu, ale czy jeszcze jest możliwość przywrócenia konta - nie wiem.

2. Jakaś grupa zapaleńców maniaków jeszcze gra. Czy dużo... Na pewno nie tyle, co w czasach świetności RoM.

3. Sprzedaż diamentów i rubinów, alty i farma żetonów phiriusa dla tierów i czystych, gotowanie, alchemia, może karty - to jeśli chodzi o zarobek. A exp hmmm... nie wiem, nie znam się. Nie expię.

4. Jest tylko jeden polski - Nawia.

5. Większość aktywnych gildii skupia postaci na end game... Mało jest graczy zaczynających od początku i szczerze nie znam gildii nastawionej głównie na takich graczy. Najlepiej wejdź do gry, dołącz do czatu handlowego Rynek (komenda /join Rynek) i sam poszukaj. Coś się prędzej czy później znajdzie.

6. Wieczorem w okolicach 18.00 i później, gdy ludziki wracają z pracy (ze szkoły nie, bo wakacje). O 19.00 są skrzynki na Burzowym, o 20.00 wojny, a równocześnie jakieś party na instancje leci...

7. Szczerze, na niskim/średnim levelu możesz mieć problem, bo nikt już nie farmi instancji na tym przedziale. Poza tym, przy obecnych cenach diamentów i ich dostępności nie opłaca się tych przedmiotów odpisywać. Zdarza się, że ktoś ma jakieś starocie i pozbywa się ich, ale to rzadko. Ogólnie możesz latać w itemkach z questów zrobionych jako-tako na crapach, coś tam z craftu na początek... Stopniowo zdobywać porządniejsze rzeczy. I tutaj najlepiej mieć gildię, znajomych, którzy mogliby w tym pomóc.

Może to, co napisałam, nie wygląda zbyt zachęcająco, ale warto spróbować. Wiele też zależy od Twojej postawy - jeśli jest ona roszczeniowa na zasadzie "klękajcie narody bo ja gram i dajcie mi wszystko od razu, bo tak" - to się zawiedziesz. Jeżeli jednak jesteś w stanie wykrzesać coś z siebie, to znajdziesz ludzi, którzy to dostrzegą, docenią i pomogą.

Powodzenia życzę :)

Camist zacytował zasady robienia screenów obowiązujące w Metinie... To samo tyczy się punktu odnośnie widocznych czterech linijek czatu "wołaj" - w Metinie ten czat jest darmowy, ogólnodostępny. W Romku takiego czatu nie ma, jest kanał "Świat" - ale nie wszyscy mogą na nim pisać (megafony) i nie licząc dram "poskrzynkowych" oraz pojedynczych ofert kupna/sprzedaży, ten czat jest mało używany. Siłą rzeczy więc zrobienie screena z czterema widocznymi linijkami czatu "wołaj" (odpowiednik kanału "Świat") graniczy z cudem...

Nie skomentuję ogaru imć pana Camista, ale swoje myśleć będę...

Pozdrawiam - Vimma.

Temat ma służyć komentowaniu zawartości Kwartalnika, włączając w to zawarte w nim konkursy. Chyba nie trzeba więcej wyjaśniać?

No to skoro już założyłam temat, to zacznę, a co :D Otóż nie rozumiem, co dokładnie należy zrobić w zadaniu konkursowym. Wypisać czy wykreślić? Według tego, co pisze marcik w poście nt. Kwartalnika, należy wypisać 16 wyrazów:

W aktualnym wydaniu naszej Taboreańskiej gazetki, zapraszamy wszystkich do udziału w zabawie.

Poniższy obrazek zawiera 16 nazw związanych z naszą grą! Odszukaj je, a następnie wypisz i prześlij do nas!

Wyrazy mogą być umieszczone w diagramie poziomo, pionowo oraz na przekątnych.

5. Zadanie polega na wypisaniu 16 słów związanych z grą, które znajdują się w wykreślance, a następnie przesłaniu nam ich listy na adres e-mail.

Natomiast w gazetce wyrazy te mamy już podane, więc gdzie tu sens wypisywania? Ponadto w tejże gazetce w zasadach konkursu nadal jest, że należy "odszukać i wypisać":

Prosiłabym o jasne określenie, co tu trzeba zrobić: WYPISAĆ wyrazy (bez sensu, już są wypisane...) czy WYKREŚLIĆ WYRAZY I ZROBIĆ SCREENA ?

To na razie tyle. Potem pomarudzę więcej :D Miłego dnia.

Jeeej, świeżynka! Mała, różowa i puchata ^^ Będzie sobie beztrosko biegać i radośnie kicać po łąkach i oceanach, a ja będę niańczyć :D <radocha>

Jak potrzebujesz pomocy, odezwij się do mnie w grze. Nick Vimma.