Posts by Destoy

  Załóżmy że dropnie item z bosa na sell sprawdzasz na tablicy że ktoś go szuka. Ten tupta na instancje i go podnosi nie trzeba odpiski ani nic. Taniej? Taniej.


  A dwa to zupełnie co innego niż interfejs szukania drużyny (który zaś jest tak pogmatwany że nie wiem).


  Poza tym zastąpi to spam na światowym i na runku.


  ...także darujmy sobie dodawanie nowego dodatku co i tak będzie do niczego bo i tak działać nie będzie.

  "Gf tego nie zrobi"? (ten element nadaje się chyba do moderacji:P) Jestem zdania że nadzieję trzeba mieć.

  Witam


  Od dawna myślałem o stworzeniu pewnego addonu, ale niestety brak czasu i pewnych rozwiązań nie pozwala mi na to. W grze przydała by się "tablica ogłoszeń" gdzie w dowolnym momencie moglibyśmy kliknąć i sprawdzić kto szuka jakiegoś eq, pomocy, może skupuje masowo jakieś itemy itp.. Byłoby to innowacyjne rozwiązanie zmieniające oblicze ekonomi, zapewniające pewnego rodzaju nową zawartość gdzie gracz tworzy "misje" dla innych graczy sprawiając że rozgrywka będzie prostsza, a na endgame znacznie ciekawsza. Według mnie wystarczy żeby wyglądało by to tak:  Temat:

  Zapłacę za ubicie WB do elitki


  Treść:

  Szukam Śmiałków którzy zabiją dla mnie world bossa do elitki. Płacę 10kk.


  Ogłaszający:

  Mamlagi (Online)


  Pozostało:

  7 dni  Ze względu na utrudnioną dla addonów możliwość przechowywania aktualnych danych w skali serwera proszę o zamieszczenie takiego elementu na stałe w grze.


  Graczy zaś uprasza się o nie psioczenie typu "Gf tego nie zrobi", zaś kreatywne uwagi i opinie będą mile widziane.:)

  Udało mi się uruchomić pozostałe 2 wątki dla RoM-a. Normalnie używa tylko dwóch.


  Udało mi cię to dzięki parametrowi +mat_queue_mode -2


  Teraz u mnie wpis wygląda następująco:

  "C:\Runes Of Magic\Runes of Magic.exe" +vt_maxPPF 8 +mat_queue_mode -2


  Efektem jest parę fps więcej w krytycznych sytuacjach. Efekt można zaobserwować w Monitorze zasobów (perfmon.exe). Menedżer zadań>Wydajność i u dołu jest Otwórz monitor zasobów. Bez tego parametru można zobaczyć że RoM wykożystuje 2 wątki a z parametrem wszystkie.


  Zastanawia mnie że gra wykorzystuje tylko procent wydajności procesora oraz udało mi się zaobserwować że crash następuje kiedy gra osiągnie ową wydajność. Interesuje mnie to...

  Witam


  Co prawda większość graczy, którzy pozostali w grze, nie są zbyt imersyjni. Właściwie mogli by grać pikselami, aby tylko mieli interfejs i dostatecznie dużo informacji o tym co się wokół nich dzieje. Ja zaś mam pragnienie "zanurzenia się" w grze i np. podziwiania widoków. W RoM istnieje kilka czynników które mi w tym przeszkadzają, a w szczególności (poza wywalaniem z gry i optymalizacją) jeden. W związku z tym mam 2 pytania:


  1. Czy byłoby możliwe sprawienie żeby nie było możliwe zaznaczenie własnego zwierzaka? Marzyłoby mi się żeby dla kliknięcia podczas zaznaczania innego obiektu nie zaznaczał za każdym razem peta. Fajnie by było żeby każdy towarzysz zachowywał się jak postać własna gracza.


  2. Można prosić o ogólne zwiększenie imersyjności gry?


  Za odpowiedź w góry dziękuje.

  Pozrawiam

  Witam


  Mam czas grać co najwyżej 2h dziennie (19-21) z czego odchodzi czas na czystą zabawę czyli wojny. Resztę czasu nie chcę nerwowo spędzać w grze na "drugi etat" czyli dzienne, lustra, skrzynki, oraz najbardziej czasochłonne zarabianie kasy. Do tego dochodzi jeszcze andor, ewentualne eventy czy koszary. Jak widzicie czasu nie starczy i nie starcza więc muszę wybierać.


  Proszę więc społeczność czyli Was o podrzucenie pomysłów na grę dla okazjonalnego gracza. Najlepiej żebym miło spędzał czas i przy okazji miał jakieś zyski.


  Pozdrawiam Destroy

  Crashe były, są i... może kiedyś to się zmieni X/

  Muszę cię zmartwić Teron... Wydawca oraz twórcy gry musieliby mieć bardzo duże plany co do gry żeby takie coś miało miejsce. Właściwie trzeba by się spodziewać kompletnego remake w tym konkretnym przypadku. Ale z drugiej strony kupując swojego merca kupowałem go w stanie agonalnym pod wszystkimi względami i na pewno długo nim pojeżdżę, a to dzięki mojemu uporowi, zaradności, i wkładowi finansowemu rzecz jasna:P

  Witam


  Dlatego że crache to "znane błędy", nie pytam czy zostaną usunięte z gry. Jednakże doświadczam ich ostatnio częściej, oraz występują one w nietypowych momentach (ekran ładowania itp.), mam pytanie:

  Czy coś zmieniacie w grze? Próba optymalizacji? Dostosowania pod nowszego windowsa?


  W ramach szerzenia świadomości graczy chciałbym spróbować zdefiniować zwrot "znany błąd"


  Według zbioru dobrych praktyk ITIL, które to gf zapewne praktykuje, definiuje się to tak:


  Znany błąd zdefiniowany jako incydent lub problem, którego przyczyna wystąpienia jest znana i dla którego została zidentyfikowana tymczasowa, zastępcza droga postępowania (work-around) lub trwałe rozwiązanie.


  Więcej można poczytać np. tu: http://www.ploug.org.pl/?page_id=1053

  ...pewnie sporo rzeczy jest napisana na kolanie...

  Istnieje taki dokument w którym gf definiuje za co płaci i są tam zamieszczone standardy jakości oraz procent jakości w jakim produkt powinien je spełniać. Widać gf żąda mało i płaci mało.


  Poza tym dalej sądzę że sabotaż np. Cedrika jest w 100% możliwy tym bardziej że byłby sprytnym odwrotem gf od złej decyzji zamieszczenia go w takiej formie w jakiej go zamieścili. w ten sposób robią z nas durniów myśląc że będziemy się obwiniać na wzajem a nie podejrzewać wydawcę gry

  Witam


  Bos Vestin po wykonaniu taktyki dalej żyje z 15% życia. Nie ma możliwości dobicia go.


  Dodam że ogółem wykonanie Lustrzanych światów, a konkretnie standardy jakości bądź zachowana jakość woła o pomstę do nieba. Moby spadają z sufitów, wychodzą sobie za ściany, zdarza mi się utknąć z niewyjaśnionych przyczyn itp.. Więc gf niech się nie zasłania RW jeżeli każe coś takiego robić. Pozdrawiam