Posts by Destoy

Udało mi się uruchomić pozostałe 2 wątki dla RoM-a. Normalnie używa tylko dwóch.

Udało mi cię to dzięki parametrowi +mat_queue_mode -2

Teraz u mnie wpis wygląda następująco:

"C:\Runes Of Magic\Runes of Magic.exe" +vt_maxPPF 8 +mat_queue_mode -2

Efektem jest parę fps więcej w krytycznych sytuacjach. Efekt można zaobserwować w Monitorze zasobów (perfmon.exe). Menedżer zadań>Wydajność i u dołu jest Otwórz monitor zasobów. Bez tego parametru można zobaczyć że RoM wykożystuje 2 wątki a z parametrem wszystkie.

Zastanawia mnie że gra wykorzystuje tylko procent wydajności procesora oraz udało mi się zaobserwować że crash następuje kiedy gra osiągnie ową wydajność. Interesuje mnie to...

Witam

Co prawda większość graczy, którzy pozostali w grze, nie są zbyt imersyjni. Właściwie mogli by grać pikselami, aby tylko mieli interfejs i dostatecznie dużo informacji o tym co się wokół nich dzieje. Ja zaś mam pragnienie "zanurzenia się" w grze i np. podziwiania widoków. W RoM istnieje kilka czynników które mi w tym przeszkadzają, a w szczególności (poza wywalaniem z gry i optymalizacją) jeden. W związku z tym mam 2 pytania:

1. Czy byłoby możliwe sprawienie żeby nie było możliwe zaznaczenie własnego zwierzaka? Marzyłoby mi się żeby dla kliknięcia podczas zaznaczania innego obiektu nie zaznaczał za każdym razem peta. Fajnie by było żeby każdy towarzysz zachowywał się jak postać własna gracza.

2. Można prosić o ogólne zwiększenie imersyjności gry?

Za odpowiedź w góry dziękuje.

Pozrawiam

Witam

Mam czas grać co najwyżej 2h dziennie (19-21) z czego odchodzi czas na czystą zabawę czyli wojny. Resztę czasu nie chcę nerwowo spędzać w grze na "drugi etat" czyli dzienne, lustra, skrzynki, oraz najbardziej czasochłonne zarabianie kasy. Do tego dochodzi jeszcze andor, ewentualne eventy czy koszary. Jak widzicie czasu nie starczy i nie starcza więc muszę wybierać.

Proszę więc społeczność czyli Was o podrzucenie pomysłów na grę dla okazjonalnego gracza. Najlepiej żebym miło spędzał czas i przy okazji miał jakieś zyski.

Pozdrawiam Destroy

Crashe były, są i... może kiedyś to się zmieni X/

Muszę cię zmartwić Teron... Wydawca oraz twórcy gry musieliby mieć bardzo duże plany co do gry żeby takie coś miało miejsce. Właściwie trzeba by się spodziewać kompletnego remake w tym konkretnym przypadku. Ale z drugiej strony kupując swojego merca kupowałem go w stanie agonalnym pod wszystkimi względami i na pewno długo nim pojeżdżę, a to dzięki mojemu uporowi, zaradności, i wkładowi finansowemu rzecz jasna:P

Witam

Dlatego że crache to "znane błędy", nie pytam czy zostaną usunięte z gry. Jednakże doświadczam ich ostatnio częściej, oraz występują one w nietypowych momentach (ekran ładowania itp.), mam pytanie:

Czy coś zmieniacie w grze? Próba optymalizacji? Dostosowania pod nowszego windowsa?

W ramach szerzenia świadomości graczy chciałbym spróbować zdefiniować zwrot "znany błąd"

Według zbioru dobrych praktyk ITIL, które to gf zapewne praktykuje, definiuje się to tak:

Znany błąd zdefiniowany jako incydent lub problem, którego przyczyna wystąpienia jest znana i dla którego została zidentyfikowana tymczasowa, zastępcza droga postępowania (work-around) lub trwałe rozwiązanie.

Więcej można poczytać np. tu: http://www.ploug.org.pl/?page_id=1053

...pewnie sporo rzeczy jest napisana na kolanie...

Istnieje taki dokument w którym gf definiuje za co płaci i są tam zamieszczone standardy jakości oraz procent jakości w jakim produkt powinien je spełniać. Widać gf żąda mało i płaci mało.

Poza tym dalej sądzę że sabotaż np. Cedrika jest w 100% możliwy tym bardziej że byłby sprytnym odwrotem gf od złej decyzji zamieszczenia go w takiej formie w jakiej go zamieścili. w ten sposób robią z nas durniów myśląc że będziemy się obwiniać na wzajem a nie podejrzewać wydawcę gry

Witam

Bos Vestin po wykonaniu taktyki dalej żyje z 15% życia. Nie ma możliwości dobicia go.

Dodam że ogółem wykonanie Lustrzanych światów, a konkretnie standardy jakości bądź zachowana jakość woła o pomstę do nieba. Moby spadają z sufitów, wychodzą sobie za ściany, zdarza mi się utknąć z niewyjaśnionych przyczyn itp.. Więc gf niech się nie zasłania RW jeżeli każe coś takiego robić. Pozdrawiam

FcapCurse odpowiedzią jest... Bardziej zaawansowany skrypt... Przecież ludzie Się tym nie zajmują. Tylko trzeba chcieć a gf-owi się nie chce bo się nie opłaca dlatego specjalnie "preparują" błędy żeby móc się zasłonić źle działającym cedrikiem lub exploitem na ah. Nie broń ich bo gf robi nas cały czas w bambuko a ostatnio ich na tym można przyłapać:

gf twierdzi że ma złe stosunki z rw i dladego gra jest źle wspierana...

Mi wiadomo że gf i rw od jakiegoś czasu RAZEM pracują nad nową grą, co znaczy że robią ze mnie i z Was baranów i nie mają konfliktu.

Czyli po prostu gf ma Nas gdzieś.