Posts by Destoy

No tak Razz ale na początek bez dias można by kupować oczyszczone i plusy do +12 chyba o ile się nie mylę i start już ma uproszczony jeden gracz z drugim, a to zawsze coś. Poza tym obrót żetonami byłby znacznie uproszczony i za golda byś mógł te podstawowe przedmioty dofinansować.

lotro jest wymieniane w pierwszej piątce gier mmorpg roku 1018. Podobny silnik do roma ale graficznie i klimatem rom go znacznie przebija... czemu zawdzięczają sukces? przejściu na ftp... Gdyby gameforge zrobił podobny krok z romem też by tak było. Ale rozumiem że gameforge to gameforge, ogólnie nie cieszy się szacunkiem ale jakby zrobić z roma grę sztandarową zmieniając co nie co... Może nawet załatanie bugów albo nawet optymalizacja (lotro pokazuje że da radę)... Powiedzmy że liczę na cud.

Wczoraj wszedłem na serwer i zapytałem się jednego z chcących kupić diamenty po ile one teraz są dostałem odpowiedź że po 700k...

Aheo dzięki za hejt (znów) ale czytaj ze zrozumieniem chcę żeby żetony w pełni mogły zastąpić diamenty, a że wtedy robienie dziennych w pt mogłoby 100% sprawić że niebyłoby potrzebne doładowywanie diamętów. Z tąd ten pomysł.

odpisanie żetonów- nie ma sensu

blokowanie dziennych w pt- nie ma sensu

blokowanie+ odpisanie= ma sens

Nie wiem jak to łopatologicznie bardziej wytłumaczyć...

Rizel90

Co do pierwszej opcji przed chwilą wpadłem na podobny pomysł mianowicie talony na zniżki dostępne za rubiny. Efekt podobny:)

Co do 3 opcji pomysł bardzo fajny ale poziom przedmiotu bez przypisania ustawiłbym niżej z wielu przyczyn (niekorzystne dla ekonomi). Moim skromnym zdaniem powinien być ustawiony tak że instancje z których lecą mogliby robić nie tylko koksy (moim zdaniem 85-90 ale przychylałby się bardziej do niższych wartości). Bez hejtu proszę.

Co do czwartej opcji byłbym przychylny do tego żeby diasy były bardziej zbliżone do wartości z promo z przed modyfikacji cen. Jako powód daję fakt że osoba która robi eq po nowych cenach i tak chce a wręcz musi dorównać poziomem ekwipunku co za tym idzie konieczne jest wydanie duuużo więcej polskich złotych na to (powód czemu nie gram- to mi śmierdzi wyłudzeniemX().

Co do koła- coś takiego jest za rubiny i nie wiem czy ktokolwiek z tego korzysta. Poza tym nie jestem za wprowadzaniem takiego hazardu za złotówki. Widzę za to sens dania czegoś takiego za żetony phiruksa. Po to one są stworzone.

Jako że niektóre przedmioty da się kupić tylko za rubiny i może się tak stać że wyda się dias tylko dla nich (ale nikt rozsądny tego nie zrobi a nierozsądne posunięcia czasem się zdarzają:P). Wnioskując ciężko nazwać walutę która mogłaby być tą właściwą premium zamiast dias dodatkową ciekawą opcją bo rynek rubinów właściwie to odrębna sprawa niż dias chociaż prawa rynku dotykają je podobne. No ale jak będziemy handlować bo nie każdy się do tego nadaje (np: nowi gracze). W innych przypadkach dochodzi do paradoksu...

Właściwie dopracowałbym ofertę rubinową mając na uwadze następujące rzeczy:

1. Posiadanie rubinów nie powinno wpływać na "potęgę" i rozwój postaci.

2. Rubiny powinny być walutą ekskluzywną, to znaczy zablokować możliwość handlu.

3. Dostępny asortyment powinien być interesujący, klimatyczny (gra ma wyjątkowy, wciągający i niepowtarzalny klimat), wyraźnie zaznaczać że wydało się określoną ilość pieniędzy (np. skin czy tytuł powinien wyraźnie o tym świadczyć i być dostępny tylko za nie).

4. Premia rubinów i cena przedmiotów w ofercie powinna być dostosowana (nie zasugeruje zwiększenia w obawie przed hejtem)

Poza tym mam osobistą sugestię żeby za rubiny były dostępne talony zniżkowe do sklepu diamętowego.

Jak liczyć przeciw komuś to po 1kk dias kiedy na serwie są po 700k cena aktualna... Żeton- darmowy dias- za realną walutę... Bez porównania... t7 po 15kk to Właście tyle płacicie graczom ftp za prace wartą 45kk.... WYZYSK SUPER "KOKSY", SUPER... Dlatego nie warto grać w tą grę...

coś za coś ktoś będzie zyskowny ktoś stratny bez tego każdy by popylał z altami na plecach i diasów nie trzeba by było... i tak byś był na zysku jak robisz dzienne. A czy czasem dopięcie alta do pleców i pomimo że nie jest bezpośrednio kierowany przez gracza to zalicza misje nie jest niedozwoloną automatyzacją gry?

Razz:

ftp ma być wtedy kiedy nie ma konieczności ładowania realnej kasy a spowolnienie progresu postaci nie paraliżuje go w znacznym stopniu.

ptw ma być wtedy kiedy zdecydujesz się zainwestować realną gotówkę na zakup diasów i w znacznym stopniu przyśpieszyć rozwój postaci.

Tak ja to widzę.

Celem moich rozważań jest przywrócenie grywalności gry, poprawa jej kondycji, zatrzymanie graczy a nie debata nad eq czy kłótnie na jaki kolwiek temat (o ile nie wnosi to nic nowego).jedna osoba dokonała jednego, druga drugiego to chwała wam za to. Ja patrzę oczami osoby która weszła do gry i przechodzi od "zielonego" do prokoksa. Polecam więc skorzystać z mojego elastycznego i wyjątkowo analitycznego umysłu.

Gdyby ktoś nie załapał to moje dotychczasowe przemyślenia dotyczą:

między serwerowy dom aukcyjny- ma stworzyć nowe możliwości handlu bo w chwili obecnej wszystko jest uspane i przez co działa wadliwie: ceny są zaniżone lub zawyżone (chyba każdy zna przykład takiej dysproporcji). Celem jest również zapewnienie popytu i podaży.

Plusy za golda- celem jest wyprowadzenie z gry nadmiaru złota i stabilizacja tak, żeby ceny nie osiągały astronomicznych kwot. Sugeruję tu użycia algorytmu sterującego ceną tak, żeby przy nadmiarze złota cena była wyższa żeby go usunąć a przy niedoborze cena była nieco korzystniejsza od "docelowej" dając leprze możliwości zarobku. Gold nabierze realnej stabilnej wartości. Tu gameforge musi się zrzec części dochodów (lecz nie koniecznie bo może dojść do zjawiska "nie mam kasy- doładuje diasy").

Odpisanie żetonów phiruksa+zablokowanie możliwości robienia dziennych w party- zablokowanie bo progres byłby stanowczo za szybki ("nadużycia"). Wzmocnienie możliwości gry ftp, dodatkowa możliwość handlu, leprze rozłożenie golda między graczami. Gameforge musi się liczyć ze stratą zysków w tym przypadku i byłaby raczej nie do odzyskania (nie licząc sytuacji kiedy gra stanie na nogi bo wtedy to się przełoży na ilość graczy).

To bądźcie mnie nie kręci iść po robocie do kolejnej roboty gdzie i tak niczego za tą kasę z altów nie kupie bo nie ma co kupić nie wprowadzajcie żadnych zmian i pakujcie dalej diasy bo was stać... A może boicie się że stracicie całą potęgę koksów na rzecz innych graczy... Lotro już mi się kończy ściągać i będę miał czym zająć czas. Tylko jeszcze zaznaczę że grając jednym kontem a nie odpalając siabadamdziesiąt kont jedne dzienne zajmują ok 30min. to trzeba pomnożyć przez ilość postaci. W ogóle żeby wyrównać grę trzeba by zablokować możliwość robienia dziennych w drużynie.

Kto się nie rozwija ten się cofa morału doszukajcie się sami

To nie zupełnie tak... Gra jest skonstruowana tak że jeżeli diaski będą tańsze to ty po prostu będziesz chodził w lepszym eq i w rezultacie i tak wydasz te diamenty, a co gorsza wydasz ich jeszcze więcej i nawet tego nie poczujesz. Te rozwiązania które dajesz są dla systemu ptw a nawet go wzmocnią. A co do dziennych na altach to i tak będziesz je turlał tylko możliwości dla maina będą niewspółmierne. Co masz z tych altów? Tiery i oczyszczony czasem jak trzeba ale tylko dla alta? Czas poza tym poświęcony na to jest niewspółmierny do zysków.

A teraz jest tak że jeżeli nie ładujesz diasów jesteś nikim i stajesz na instancji góra 85 i tak stoisz bo nie stać cię na zakup eq ze 100lvl. Jedynym wyjściem jest sprzedaż dias i tu już się zaczyna ptw. Wiem bo osobiście to przechodziłem. A jak już chcesz ftp to pracujesz na jeden item ponad rok i w ten sposób zanim zbierzesz set to już i tak jesteś w plecy.

Ciężko pracować to, na boga, nie latami!!!