Posts by SonOfLiberty

  Widzę Gameforge wchodzi na nowy poziom obsługi wraz z wprowadzeniem nowego launchera:thumbup:

  9a33476b66c80973abe54e7a5414d22f.png


  Od dziś to my naprawiamy grę :thumbup:

  Ok, od dziś ja też naprawiam swoją grę:


  No to sobie myślę spoko! Dam radę!

  Po czym jednak GF uświadamia mnie, że może jednak nie jestem tak świetny i zdolny i nie dam rady...


  Jedyna opcja jaka mi została to uninstall clienta, odinstalowałem ( po raz n-ty ). Następnie GF launcher robił mi problemy z ponowna instalacją gry bo były pliki w folderze instalacyjnym RoMa  Usunąłem je wszystkie i został pusty folder. Następnie kliknąłem zainstaluj i GFL poprosił mnie o wskazanie ścieżki do folderu gdzie ma ściągnąć clienta RoMa. Wskazałem ścieżkę, a następnie zostawiłem okno z podglądem zapisanej ścieżki otwarte. Później wrzuciłem tam stare pliki clienta RoMa ( bo oczywiście 28 tysięcy kopii na przenośnym dysku twardym trzeba mieć! ) i odpaliłem "instalację". Wykryło grę, i kliknąłem napraw! ( Wcześniej ani razu nie zadziałała opcja "Napraw", w sensie... gdy działała :x, ale nie tak jak na filmie! i po sprawdzeniu plików nadal występował błąd z brakiem pliku client.exe... A nawet ten błąd o braku pliku występował po zwykłych reinstalach clienta roma i gf launchera).


  Następnie sukcesywnie po naprawie, znów wyskoczyła radosna informacja o braku pliku client.exe! Za 9 razem na szczęście client się odpalił po czym ujrzałem pięknym angielskim fontem napisaną informację:


  Następnie ponownie naprawiłem clienta, zmieniłem język na polski i w cudowny magiczny sposób client zaczął odpalać się normalnie. Standardowy dzień gracza używającego GF Launchera.


  Pozdrawiam.

  Stary wyjadacz Runes of Magic.


  Usuwam nieodpowiednią treść

  //Volveremos

  Też tylko na chwilę wpadłem i zostawię tu błąd, który pojawił mi się z dnia na dzień i muszę uruchamiać jedno konto kilkanaście razy żeby odpalił się client roma. Nie pomogły (o zgrozo) nawet reinstale gf launchera ani roma!  Pozdrawiam.

  Ogólnie u mnie przedstawia się to tak, dwie postacie, jedna z wbitym 2 poziomem szczytu, druga z 3, oczywiście przed zmianami. Czyli na pierwszej strata tych 65kk, na drugiej 144kk. Po zmianach przekłada się to dla pierwszej postaci - prawie wbity 3 poziom, a w przypadku drugiej 5 (doliczając to co już mam wbite na 103 obecnie). Biorąc pod uwagę to co napisał Zeno - czas i odpałki (których już praktycznie mam znikome ilości i nie jestem w stanie się odpalić na takie cyferki zwiększenia doświadczenia jak wcześniej, a kupić kolejnych odpałek mi się nie uśmiecha, pomijając fakt, że większości z nich nie ma dostępnych normalnie w IS, a bywają tylko podczas odpowiednich promocji albo tylko z odpowiednich eventów), które poszły na osiągnięcie wymaganego expa dla tych poziomów ze starymi wartościami i w tym momencie utrata tych nadprogramowych cyferek expa w nowym systemie - jest lekko mówiąc kpiną wymierzoną w tą garstkę graczy, którzy wbili chociaż ten 2 poziom. Nawet jeśli teraz miałbym dalej wbijać kolejne poziomy to nie ma jak zrobić to w JAKKOLWIEK SENSOWNY sposób. Wszyscy wiemy, że bez odpałek idzie to jak krew z nosa, a robiąc questami - nadal jest to nieporozumienie. Wymagane doświadczenie nadal jest za wysokie, nadal jest to grind i nadal potrzeba kilka ton odpałek, dlatego uważam, że ten exp powinien zostać zwrócony, nawet w postaci kulek. Jest to bardzo duży nakład "pracy" wykonany przez graczy, który nie powinien zostać pominięty.

  Celes Pytanie takie jak Rizelmine napisał, czy mając wbity 103 lvl przed zmianami to dostane nadwyzke polowy doświadczenia z poprzednich poziomów szczytu? To jednak są godziny poświęcone na ostry grind + masa odpałek. A nadwyżka z poprzednich poziomów pozwoliłaby w moim przypadku osiągnąć poziom 5. A jeżeli tego nie planujecie oddać to byłoby to oplucie graczy takich jak ja, ktorzy wbili przynajmniej jeden poziom.

  Z tego co zrozumiałam z koncepcji instancji/poziomów, to normal i hard mają być dostosowane do kolejnych (coraz wyższych) poziomów szczytów, których level cap nie jest jeszcze wprowadzony, a nie do poziomu 5.


  Zwróciłam już uwagę Teamowi, że jeśli taki był zamiar (a pewnie taki był), to te tryby można by było zamknąć do czasu zwiększenia level cap, bo tak to "dają złudzenie" graczom, że powinny być dostępne i wykonalne - mimo że pewnie są balansowane na jakieś konkretne poziomy szczytu.


  Tylko "problem" byłby taki, że od zawsze każda nowa instancja miała 3 tryby, które były otwierane razem (bo są jedną instancja) i gracze by się oburzali, że czemu x tryb nie jest dostępny - gdyby te tryby były jakby oddzielnymi "skrzydłami" danej instancji to jeszcze by to miało jakiś sens.

  Oczywiście, że gracze by się oburzali, a szczególnie z naszego serwera na którym jesteśmy w stanie zrobić Panteon. Pozostali gracze z innych serwerów pewnie byliby zadowoleni w ramach złośliwości lub zawiści, ponieważ skoro oni nie mogą zrobić insty to trzeba odebrać innym taką możliwość. Więc tak, pomysł zamykania instancji byłby fatalny.


  W takim razie wszedł "nowy kontent", który po prawdzie miał wnosić całe nic? Miało być pokazane tylko tyle że jest patch i miał zaspokoić graczy tylko na chwile, aż się nie połapią, ze prócz statów za łuski i strefy nie ma tu praktycznie nic wartego uwagi? Czyli będzie przerwa między instancjami HM dłuższa niż 1,5 roku? Znów niedopracowany patch? Czy nie do końca dopracowany pomysł na nowy system lvli?


  Nawet jeżeli ten poziom szczytu nie działa tak jak powinien, to jednak ludzie po wbiciu tego 5lv powinni móc robić obecną instancje w trybie trudnym (trafiać mooby!), a kolejne wprowadzane lvle szczytu raczej powinny odpowiadać następnym instancjom, żeby to miało jakiś sens. Albo dopiero po dostosowaniu poziomów szczytu wprowadzać instancje. Teraz jest już trochę za późno, najpierw powinno się dostosować instancje do obecnego lvla szczytu żeby cokolwiek trafic na instancji, a dopiero przy kolejnych patchach wprowadzać zmiany w lvl szczytu i w zależności od tego (nawet jeżeli to ma być SENSOWNY długotrwały proces wbijania lvla), dostosować następną instancje pod OSIĄGALNY lvl szczytu dla większości graczy. Może warto by było dać chociaż taką sugestię (w temacie obecnej i przyszłych instancji) w odpowiednie miejsce?

  SonOfLiberty mi prawdopodobnie zdarzyło się kraść moby ale nieświadomie. Czemu? Bo był brak chęci zwrócenia mi uwagi. Wylądowałem wtedy po prostu w złym miejscu i nie zauważyłem. Wynikiem tego było rozpoczęcie przewijania fal. I o to ja nieświadomie byłem powodem tego zdarzenia? Czy to ja przewijałem fale? Nikt nawet nie spróbował ze mną rozmawiać.

  Ok, wyjasnie Ci problem, ten "brak chęci zwrócenia uwagi" wynika z tego, że ludzie już są zmęczeni burzowym, nie chcą się denerwować, irytować, kłócić ( chociaż czasem mam wrażenie, że niektórzy przychodzą na burzowe z popcornem i śledzą całą dramę lub chcą poczytać narzekanie na chacie). W zależności od tego jak gracz ma siłę to taka osoba, której podbiera się skrzynki, napisze żeby nie kraść, i żebyś się odpierwiastkował, inni nie powiedzą Ci nic i zostawią w spokoju, jeszcze inni zaczną na Ciebie aggrować bossa za kradnięcie (nawet przypadkowe w co wątpię, ponieważ nie ma wielu nowych graczy), a ktoś jeszcze inny jeżeli Ty będziesz w stanie zbić mooba, będzie podkradał Tobie za to, że dokładnie to samo zrobiłeś wcześniej. Tyle razy już zostało przerabiane podbieranie skrzynek przez kogoś, że część osób to rusza, a druga część po prostu ma to w nosie i po nich spływa, wszyscy mają już tego dość. Więc akurat trafiłeś na kogoś kto się zirytował lub po prostu miał w planach i tak przewinąć fale.


  Wracając do tematu GM: Wierzę że w świetle obowiązujących ich zasad i moralności ich działania są słuszne ale rzeczywiście pracują jak maszyny (prawdopodobnie obowiązuje ich ITIL, który zamienia ludzi w "inteligentne maszyny"). Sprawia to że są odbierani w sposób szorstki. Nie znam ich realiów ale warto by było odejść na chwilę od utartych schematów pozwalając innym bądź w nawet samemu sobie na delikatny spontan w działaniu.

  Nawet jeśli mają jakieś wytyczne w jaki sposób nakładać kary to są one opracowane na podstawie regulaminu, mają pewno opisane konkretne działania, które powinni wykonać odpowiednio do NIEWIELU konkretnych sytuacji (w większości raczej jest to opisane ogólnie), ale nie wierzę w to żeby mieli dokładnie określone postępowanie w stosunku do eventu burzowego wzgórza, bo to nie jest coś co stanowi wielki problem. Więc działanie GM raczej było tutaj akurat kwestią indywidualną - działanie to mogło zostać przeprowadzone w zupełnie inny i bardziej rozsądny sposób w mojej opinii.  W sumie propo wydarzeń z ostatanich dni, za chwilę dojdzie do takich sytuacji, że każdy gracz zacznie nagrywać burzowe wzgórze i jeżeli ktoś kogoś nie darzy sympatią to skończy się na szukaniu tylko odpowiedniego momentu/sytuacji w której źle ktoś postąpił i wysyłanie tego fragmentu do supportu żeby celowo gracza ukarać.

  Chciałbym podejsc troche bardziej merytorycznie (tak jak to zrobiło parę innych osób) do tematu burzowego wzgorza i ostatnich wydarzeń, a z uwagi, ze poprzedni temat zostal zamkniety, a V2 jest jeszcze otwarty to napisze wszystko tutaj. Z jednej strony cieszę się, że coś zaczęto robić na burzowym, ale od zupełnie dziwnej, pokrętnej strony i stanowczo za późno. Zakładam, że każdy GM wchodzi do Teamu RoM z takim podejściem, że coś zmieni, ruszy relacje z graczami w dobrą stronę, zrobi coś dobrego. Jednak patrzę się na te ostatnie wydarzenia i zastanawiam się czy GM zostali tu rzuceni na mięso armatnie czy to akurat ich samowolna decyzja pod wpływem emocji o tym jak się zachowa w grze. Takie hasło jak "znaczne ograniczanie komfortu innych graczy" dotyczy wielu aspektów RoM'a i to nie tylko burzowego, więc tak naprawdę jak za chwilę będę mógł wysłać ticket do supportu na konkretnego gracza za to, że jak kiedyś nie zbierał dropu z motyli podczas dziennych to dostanie ostrzeżenie lub blokade konta? Lub wysłac ticket za to, że ktoś zbija wróżki na ystra, żeby zrespić aishe (i nie mam tu nikogo konkretnego na myśli!), a ja przez to nie moge zrobić questa? :thumbdown:


  W związku z niezdrową atmosferą, która narosła wokół ostatnich wydarzeń na Burzowym Wzgórzu, pozwolę sobie udzielić kilku wyjaśnień.

  Salamandro, atmosfera ta wynika przede wszystkim z Twojej prowokacji. Sama zaczęłaś bez żadnego ostrzeżenia wyrzucać gracza do menu logowania, który stał na środku mapy i zbijał moobki, bez żadnego ostrzeżenia, a kicków według tego co się dowiedziałem było kilka (ticket już powinien zostać wysłany w tej sprawie przez odpowiednie osoby) i zakładam, że można to sprawdzić:

  Jesteśmy w stanie za pomocą naszych narzędzi sprawdzić jakie oraz w jakiej ilości potwory dany gracz pokonał, ile jakich skrzyń pozyskał czy też ile skrzyń nie zostało pozyskanych i zniknęło. Dlatego jeszcze raz zapewniam iż wszelkie nasze działania mają swoje podstawy i prosiłbym o nie insynuowanie nam tego typu kwestii, co do zasadności naszych działań.

  Więc pewnie za pomocą tych samych narzędzi można również sprawdzić czy dany gracz został kicknięty te kilka razy, bez ostrzeżenia, bez upomnienia. Jeżeli podstawą takiego działania ma być "naruszanie w sposób znaczny doświadczenia innych graczy" to jak nazwać wyrzucanie z gry przez SGM? Też takowym naruszaniem? Czy jest tu zasada oko za oko, ząb za ząb? Szczególnie ze strony PL Teamu? To było naprawdę zasadne?

  Napłynęły kolejne skargi na to, że te same osoby od dłuższego czasu zbijają fale tak szybko, że niemożliwe jest zebranie wszystkich skrzynek. Wieczorem 19.04. zaobserwowałam takie właśnie zachowanie u niektórych graczy i zastosowano wobec nich takie same środki, jak w innych tego typu przypadkach.

  "Od dłuższego czasu" - czyli jak to jest, bo tu nie chodzi o kilka tygodni, problemy na burzowym są od kilku lat i ciągle te same. I nagle jest wysyłana propozycja zmian eventu burzowego wzgórza? Nagle jest ostrzeżenie o naruszaniu punktów OWK i zagrożenie wypowiedzeniem umowy? Gdzie w takim razie wylądowały wszystkie skargi na graczy, którzy podkradali skrzynki, przychodzili altami nawet nie bijąc moobów i kradnąc, ile to razy była drama na kanale światowym o utrudnianie eventu i nic z tym nie zrobiliście? Nie dostaliśmy żadnych wytycznych, nic, a teraz nagle podajecie pasujące Wam punkty w umowie ? Camist ? I też nigdy nie słyszałem, żeby kogoś na burzowym wyrzucał SGM aż do ostatnich dni, a trochę tu gram, takie środki stosujecie? Nie dziwie się graczowi, który nasilił swoje działania, jak to okresliliście - "w przewijaniu fal" - został do tego sprowokowany. Ostrzeżenia przyszły na pocztę owszem, tylko, że dopiero PO kickaniu z gry.

  Wieczorem 20.04 natomiast miałam możliwość bycia świadkiem czegoś, czego jeszcze wcześniej na Burzowym Wzgórzu nie widziano.

  Dziwisz się Salamandro? Myślisz, że taka kolejność działań jak najpierw strzelanie do kogoś żeby wyrzucało go do menu, a później wysłanie warningu będzie ok? Gdyby sprawa została poruszona w sposób rozsądny przez GM chociażby na forum (a wiedzieli to nie tylko od kilku tygodni, że jest to problem! ), przez stworzenie jakiegoś tematu, posta z informacja lub podjęciem dyskusji, dialogu z graczami oficjalnie, miałoby to zupełnie inny efekt, a na pewno lepszy wizerunkowo, który macie teraz jeszcze bardziej nadszarpnięty niż zwykle. Mimo, że pracujesz na bardzo pozytywną reputację, przynajmniej z mojego punku widzenia i takową naprawdę zyskałaś wcześniej to jednak tutaj, nie zgadzam się z tym jak postąpiłaś i można to było zrobić lepiej. Tym bardziej jeżeli to była decyzja całego teamu i musieliście coś wspólnie z tym zrobić i pewnie stworzyliście dla siebie pewne określone zasady, których będziecie się trzymać od tych kilku dni i egzekwować je od graczy powołując się na pasujące Wam punkty regulaminu.


  Zacznijmy od tego, że każdy Gracz, niezależnie od poziomu postaci, posiadanego ekwipunku czy umiejętności ma podstawowe prawo: prawo do komfortowej rozgrywki. Po to jest gra, aby czerpać z niej przyjemność. Dyskryminowanie kogokolwiek z powodu niskiego poziomu postaci, nie najlepszego ekwipunku, albo wręcz zabranianie takiej postaci uczestniczenia w pewnych elementach gry jest głęboko niewłaściwe.

  Bardzo dziękuję uczestnikom dzisiejszego porannego i wieczornego Burzowego Wzgórza za to, że pokazali, że jednak można grać fair play, w myśl niepisanych zasad, w poszanowaniu dla innego gracza. Mam nadzieję i z całego serca liczę na to, że będziecie utrzymywać taką współpracę, jak to miało miejsce dziś, 21. kwietnia.

  Tak, zgodzę się propo prawa do komfortowej rozgrywki, ale co w przypadku gdy niski lvl przychodzi na burzowe, powiedzmy taka skromna 70 (przy czym wszyscy wiemy, że bardzo mało takich nowych graczy tam przychodzi, jeżeli już to zazwyczaj z kimś, dodatkowo też nowy gracz nie będzie od razu wiedział, że takie coś jak wydarzenie na burzowym wzgórzu istnieje, ale większość takich nisko lvl'owych postaci to i tak czyjeś alty), zbije kilka moobków z fal i następne wyższe od jego lvl'a są dla takiego gracza nie do zbicia? Gdy będzie dużo osób na skrzynkach wieczornych to rozumiem, że taki gracz żeby posiadał komfortową rozgrywkę powinien móc mi podbierać skrzynki? Wtedy gdzie się pojawia mój komfort? Wysyłając ticket do supportu ze zgłoszeniem na gracza? Taki mały jeszcze wtedy gracz nie zrobi nic, a jednak będzie chciał podnieść skrzynki, przecież nie wygoni się go z eventu na burzowym, a sam z siebie raczej też sobie nie pójdzie. Chyba, że od dziś będziecie też wymagać od graczy z wysokim poziomem i dobrym ekwipunkiem, tego żeby pomagać takowym świeżym graczom. :/


  To nie jest tak, że gracze nagle zaczęli zmieniać swoje zachowanie. Tylko za chwilę będzie tak, że gracze nowi zostaną przytłoczeni przez graczy starszych i będą mieć poniżej minimum tego co wcześniej byli w stanie zdobyć na burzowym, niezależnie od tego czy są to runy przenoszące, klucze do pradawnego skarbu czy wysokie runy IX, X. Będziecie mieli skargi na to, że w ogóle gracze niskopoziomowi lub z gorszym ekwipunkiem nie są w stanie podnieść prawie żadnych skrzynek bez podbierania ich komuś innemu, bo sami nie są w stanie, a to przeciez event dla wszystkich. Taki gracz na pewno zostanie ograniczony komfortem i nawet jeżeli weźmie sobie moobka i go będzie bić do tej pory aż reszta graczy zbije swoje mooby i pozbiera skrzynki, to wtedy on bedzie ograniczał komfort reszty, ponieważ przez niego może nie udać się ukończenie eventu w ograniczonym czasie. Zostaje mu nadal podbieranie skrzyń komuś innemu lub ze względu na kary brak możliwości uczestnictwa w evencie. Skoro ja chcę posiadać komfort rozgrywki, mam prawo wysłać ticket na takiego gracza, który będzie podkradał moje skrzynki i powinien zostać ukarany, tak samo w przypadku gdy przez niego może nie powieść się ukończenie wydarzenia (ponieważ jednak będzie go ograniczał poziom i ekwipunek!).

  To działa również w obie strony i gracze, którzy czują się pokrzywdzeni że naruszone zostało ich doświadczenie, gdy po uciążliwej walce z potworem skrzynki pobiera osoba, która nie uczestniczyła w tej walce, mogą również domagać się odpowiednich działań z naszej strony ze względu na naruszenie swojego doświadczenia w grze.


  Więc dopóki nie będzie zmiany formy tego wydarzenia uważam, że Wasze działania (Teamu - bazując na poście Camista) nie są w porządku dla wszystkich graczy. Wprowadza to konflikt między graczy słabszych, a lepszych.  Postaram się wyjaśnić kilka kwestii, jako administrator tego serwera.

  Tylko dlaczego tak rzadko? I dlaczego brakuje wyjaśnień "kilku kwestii" w wielu innych bardziej potrzebnych tematach niż burzowe wzgórze?

  złożyliśmy do producenta gry sugestie, aby uczynić to wydarzenie wydarzeniem zamkniętym, gdzie każda z osób lub każda z drużyn posiadałaby własny "pokój", tak jak ma to miejsce w chociażby popularnej Kopalni Goblinów.

  Tylko dlaczego tak późno? Musiało aż dojść do takiej nieprzyjemnej sytuacji?

  Zachęcamy wszystkich uczestników tego wydarzenia do dobrej komunikacji między sobą, chociażby na kanale strefy, aby porozumiewać się między graczami o gotowości do podjęcia kolejnej fali potworów, o zakończeniu procesu zbierania wszystkich skrzyń, pozwoli to na poprawę wielokrotnie wspominanej tutaj przez Was niezbyt dobrej atmosfery między uczestnikami oraz zapewni uczciwość w udziale w wydarzeniu, każdemu z uczestników.


  Jeżeli macie jakiekolwiek zastrzeżenia do działalności Game Masterów czy to Super Game Masterów na naszym serwerze, jak najbardziej służę pomocą wyjaśnianiu wszelkich wątpliwości, jednak zapewniam że nie miało miejsce tu żadne naruszenie zasad.

  Takie coś jak dobra komunikacja praktycznie się nie zdarza, ale ludzie niekiedy patrzą się sami czy wszyscy wyzbierali, pomijając te osoby, które jednak już od pewnego czasu chodzą na to wydarzenie i wszyscy wiedzą, że nie ma z nimi współpracy ani dogadania się - jest tylko złośliwość - a wysyłane na nie tickety nie miały znaczenia. Czy naprawdę trzeba było czekać tyle lat na to żebyście coś zaczęli robić Camist ? Czy znów muszą sie nasilić jakieś narzekania, skargi na cokolwiek innego z czym jest problem i znów w krytycznym momencie coś zaczniecie robić?


  Szczerze mówiąc bardziej bym chciał żeby lepsza komunikacja była między graczami, a Teamem RoM - nie tylko przez support, ale też przez forum, grę lub inny komunikator. IRC jest martwy, może jednak spróbować z Discordem czy wpaść na jakąś jeszcze inna formę dialogu? Może gdzieś jednak da się podać sugestię lub przedyskutowac odgórnie formę komunikacji przez discorda, gdzie i tak tylko naprawdę starsi gracze RoM, będą w najwyższym stopniu tym zainteresowani. Czy po prostu macie jakiś konkretny powód, którego się obawiacie i nie chcecie mieć tej lepszej komunikacji? Jedyna osoba, która próbuje pracować nad komunikacją jest Salamandra. Zakładam, że GA i CM mają ważniejsze zadania, projekty, priorytety, problem w tym, że efektów działań Waszych nie widzimy, a na forum odpowiedzi, które gracze chcą dostać, dobrze by było uzyskać od GA - zwyczajnie jest ich za mało, jednak szanuje np. Twoje wypowiedzi Camist w kwestii udzielania informacji na temat tego ze serwery logowania padły. Dobrze by było dostawać informacje o produkcie w którym została taka garstka graczy, na temat chociażby wprowadzania zmian i wyjaśnienia jak poszczególne zmiany wyglądają, co wniosą i jak działają i kiedy można oczekiwać poprawek? (Gdzie są informacje o naprawieniu drużyny honorowej? O tym jaki wpływ ma lv szczytu na celność? Jak ten lv szczytu będzie rozwijany/zmieniany żeby działał?).


  Dziękuje, pozdrawiam!

  Not a simple instance.... pls.... give all players or the bosse the same lvl and it´s like Suntemple or ToS

  It's not too easy right now... Just say how many bosses have you killed in New Pantheon HM till now Velm ? And why you haven't killed any? Ahhhh... Too big lvl difference, sorry! :) And of course, it will be easy when you will hit to bosses!;)

  Hi

  I'm from a german Server so hopefully its no problem that i try my english skills :D
  I Have some Questions, are you all on the Systemlvl 5?

  On the Germanservers their are not so many People who achieve that and they have high missing rates on the Bosses in HM whats about you?

  Hi!

  We have players with peak lvl 1-3 and only one with 5 lvl. We miss a lot of hits in trash/boss. This is not a simple instance. ;) BUT WE HAVE OUR WAYS :P

  Dostosowania i poprawki błędów

  [Poziom szczytu] Bonusowe wzmocnienia zostały dostosowane i od teraz buff zwiększający szanse na wypadnięcie złota jest zastąpiony przez zwiększenie obrażeń przeciwko potworom.

  Znany problem: tekst w grze nadal pokazuje buff zwiększający szansę na wypadnięcie złota, ale nowy buff działa prawidłowo.

  Szanuje to obniżenie współczynnika na zwiększenie obrażeń z 4% do 1% na 2 poziomie szczytu :D:D:D

  Wbicie 102 poziomu szczytu nie daje tak naprawdę żadnej różnicy ( o ile taka w ogóle istnieje, możliwa jest różnica 5% celności na nowej instancji norm, bardzo ciężko to ocenić ) nie ma nawet żadnej zmiany graficznej zaznaczonej w kolorze lvlu mooba wynikającej z różnicy między moją postacią a danym moobem ( do tej pory - przy różnicy 6 lvli wyżej od postaci, poziom mooba miał kolor żółty). Statystyki po wbiciu lvla, które się otrzymuje są śmieszne, dokładnie tak jakbym wbił po prostu 2 poziom postaci :D

  Mnie to raczej nie chodzi o jakieś korzyści ze statystyk, tylko , może byc tak że przy różnicy lvlovej (szczytowej), po prostu będą chybienia.

  Tzn. ja np mam 5 lvl szczytu, a koleś 0 , i nie może mnie nawet trafić.

  Raczej skupiłem się bardziej na różnicy celności w mooby niż w graczy, nie testowałem tego na wojnie ani arenie, więc nie wiem jak to wygląda. Zapewne jak ktoś na wojnie będzie biegał z 5 lvlem szczytu to może poczujesz jak go nie trafisz za wiele razy (o ile ten system nowy robi różnicę jakąkolwiek dla graczy). Póki co wątpię, że zobaczymy kogokolwiek z 5lv w najbliższym czasie (chyba, że ktoś wyda tone dias na talony i kulki :/).

  Sono, Ty chory p.....e, będzie medal GF'a, oskar i 2 tostery ! Brawo ! No kurła, byndzie buzi od Celes. :D:D:D My Ci znajdziemy dziewczynę, nawet jak nie będziesz chciał :D

  Warto było tyle wbijać! :D:D

  1. Czy premia pochodząca z mebli nabija się do maksymalnego poziomu jaki był wymagany do wbicia rzekomo 101lvl'a czy nabija się aktualnie do poziomu tych 130kk potrzebnych na wbicie poziomu szczytu?

  Wcześniej zbijałem bonus żeby mieć szybko z głowy, teraz poczekałem trochę, u mnie bonus PT zatrzymał się na poziomie 11kk, mimo, że powinno być 16 więc premia zostaje bez zmian na starym 100 lv, mam nadzieję, że to naprawią.

  Nie przelicza się to w żaden sposób na pierwszy rzut oka, może wbicie 105 coś zmieni, bo 102 to trochę mało żeby to zweryfikować, jednak to nadal za dużo do wbicia. Myślę, że żeby zrobić nową instę o ile ten system działa poprawnie to trzeba będzie czekać na odblokowanie kolejnych poziomów nawet powyżej 105 <X.


  no chyba że ktoś inteligentny inaczej wymyślił sobie ze dacie zajęcie na długi długi czas i jakoś to będzie, za rok się da kolejne 5 poziomów szczytu i będzie się to jakoś kręcić...

  Jakby tak wbijać po 2% dziennie to przez 2 miesiące na lvl to tak nawet nawet... :/:/ Chociaż ilość expa wymaganego na lvl robi się zwyczajnie chora i niewykonalna. Na 104 to będzie już 220kk do wbicia, a na 110 już 442kk, wbijanie nawet po 1% wtedy nie wchodzi w grę...

  Wbicie 102 poziomu szczytu nie daje tak naprawdę żadnej różnicy ( o ile taka w ogóle istnieje, możliwa jest różnica 5% celności na nowej instancji norm, bardzo ciężko to ocenić ) nie ma nawet żadnej zmiany graficznej zaznaczonej w kolorze lvlu mooba wynikającej z różnicy między moją postacią a danym moobem ( do tej pory - przy różnicy 6 lvli wyżej od postaci, poziom mooba miał kolor żółty). Statystyki po wbiciu lvla, które się otrzymuje są śmieszne, dokładnie tak jakbym wbił po prostu 2 poziom postaci :D Tak samo cała informacja o wbiciu poziomu szczytu wyświetlana na czasie wygląda na niewprowadzoną o ile miała jakaś istnieć. Nie ma też żadnych specjalnych bonusów ani innych korzyści. Nie widać żadnych wyraźnych różnic w stosunku do zwykłego 100 lv.


  Ilość doświadczenia otrzymywanego z moobów na świątyni słońca (stara 100 easy) jest dokładnie taka sama jak przed wbiciem lvla, więc podejrzewam, że zdobywanie kolejnych PD/PT na następnych poziomach nie zmienia się. Punkty talentu po wbiciu na 3 kolejnych klasach max skilli i wartości powyżej 2,2kkk na każdej, nie przekręciły się.


  Pomijając już kwestie czasu, który trzeba poświęcić na wbicie JEDNEGO poziomu, czy jest przewidywane podanie jakiejś notki dotyczącej nowego systemu poziomów szczytu? Albo cokolwiek co wyjaśni działanie nowych lvli lub sens ich wbijania lub w ogóle informacje o tym, że ten system zostanie w takiej formie jakiej jest? Tak naprawdę nie ma już nawet sensu wbijać PT'ków, bo nie ma gdzie ich rozdać osiągając tylko 102 poziom.

  Drugi poziom szczytu już osiągnięty! Jeszcze tylko kilka pozostałych!:D:D:D Poza kilkoma punktami atrybutów i buffkowi który daje nadal 1% poruszania oraz po 4% złota i łupu to nie ma szału xD

  Właśnie zastanawiam się czy licznik PT'ków został przekręcony dlatego, że przekroczyłem limit, czy to jednak po zrobieniu misji z poziomem szczytu coś się zepsuło...

  Ja chcę odzyskać moje cyferki PT ;(