Posts by Effie

Coś w tym jest, żeby zmniejszać liczbę osób w pt. Pamiętam 1 bossa na Belathis, którego kiedyś próbowaliśmy podejść taktycznie. Na easy taktyka super, na normalu też. Problem zaczął się na hardzie, gdzie przy 12 osobach robił się taki zamęt, że znalezienie na ziemi tych tarcz było (dla mnie) niemożliwe. A w mniej osób też niezbyt się dało, bo na tarcze trzeba było oddelegować z 5(?) osób.

Jeśli tutaj bossy pozostały taktyczne przy 4 osobach, to spoko, fajny zabieg że można zrobić to w mniejszym składzie (chociaż sądzę, że nieumyślny). Jeśli jednak można je zjechać na dps (w co również jestem w stanie uwierzyć), to jak zwykle insta skopana :P

Tak czy owak graty :)

Gabrielle, głównym czynnikiem do częstszych crashy w opcjach graficznych jest dystans widoczności i efekty innych graczy, spróbuj je zmniejszyć/wyłączyć i powinno to w jakimś stopniu pomóc ;) Nie musisz rezygnować z ładniejszej grafiki, bo to akurat ma znikomy wpływ.

1. Jeśli chodzi o pokazywanie ukrytych folderów:

- w10 - tak jak napisał Propelerek,

- w7 - będąc w dokumentach naciśnij lewy alt, powinien pojawić się dodatkowy pasek u góry, dalej kolejno klikaj Narzędzia->Opcje folderów...->Widok; dalej na liście znajdź "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski", zaznacz to i daj OK

2. Jeśli instalowałaś jakieś addony, to możesz je też sobie skopiować. W folderze z zainstalowanym romem na starym komputerze znajdź folder Interface i skopiuj go w analogiczne miejsce na nowym komputerze.

3. Jak przenieść pliki... Jak wyżej, jeśli kopiowałaś kiedyś zdjęcia z telefonu na komputer, no to już wiesz jak... Ewentualnie ta karta SD (czyli taka jak w aparatach fotograficznych) pod warunkiem że masz w komputerach odpowiedni czytnik albo adapter na usb. Możesz też przerzucić pliki przez internet: dropbox, chomikuj, dysk google, albo po prostu wysłać mailem (w tym przypadku najpierw spakuj te pliki, żeby to był jeden plik z rozszerzeniem .zip, a po przeniesieniu wypakuj).

Metodą kopiuj-wklej przenosiłam grę nieraz (w tym z windowsa xp na 7), oczywiście wraz z ukrytym katalogiem z dokumentów. Oczywiście przez zmianę rozdzielczości musiałam sobie dostosować interfejs, ale poza tym żadnych problemów nie odczułam. Nie korzystam z opcji "zapis na serwerze", więc z nią też problemów nie miałam. Kojarzę, że zapisywała ona ustawienia skilli, makra i pewne ogólne ustawienia gry. Zaznaczę jeszcze, że wersja, którą posiadam jest wersją bez steama, a także bez gameforge live. Jest to stara instalka z okolic wprowadzenia ch5.

Też kiedyś szukałam czegoś na pokazywanie cooldownu na makrze, ale z braku lepszych rozwiązań zdecydowałam się właśnie na macrocooldowns. Używałam go głównie do ziaren druidowych i taktycznego i, po przyzwyczajeniu się, w miarę sprawdzał się. Wskazywany cooldown pozwalał mi orientacyjnie wyhaczyć moment, kiedy mam obserwować czy na bossie nie ma taktycznego / kliknąć ziarno i sprawdzić czy się pojawiło. A jeśli mi się odpala cooldown przypadkiem, to... trudno, mój błąd, mój nieogar :P

edit. A gdybyś spróbował użyć https://runesofmagic.gamepedia.com/API:ExecuteMacroLine w swoim kodzie z posta #4? czyli

Code
    1. ExecuteMacroLine("/setCooldown Makro1 20")

<br>

Nie mam jak sama przetestować, nie chce mi się ściągać patchy :P

edit2. tomeczkoo, nie zamieszałeś tam ze średnikami na końcu? Tak dawno nie pisałam makr, że nie pamiętam już, czy średniki miały tam znaczenie, ale chyba miały? Więc zdaje mi się, że całość (zakładając, że podstawowe makro Zeno działa tak jak powinno) powinna wyglądać:

Code
    1. /script i=1;Buff = false;while UnitDebuff("target", i) ~= nil do if UnitDebuff("target", i) == "Ziarno Usychania" or UnitDebuff("target", i) == "Strzała Osłabiająca" then Buff = true;break;end;i=i+1;end;if (not Buff) then CastSpellByName("Strzała Osłabiająca");ExecuteMacroLine("/setCooldown Makro1 20");end;

edit3. Oczywiście, nawet jeśli to zadziała, to z listy:

"Jesteś za daleko od celu? Odpali cooldown.

Skill się jeszcze odnawia? Odpali cooldown.

Na bossie jest już debuff Ziarno Usychania lub Strzała Osłabiająca? Skilla nie użyje ale cooldown odpali."

wyeliminuje to tylko 3 problem. 1 i 2 nie wydaje mi się poważny, zwykła obserwacja czy debuff wskoczył czy nie, jak nie, to poprawiasz, różnica czasowa wyświetlanego cd względem prawdziwego będzie zazwyczaj niewielka.

Dobra robota z przekopiowaniem poradników ze starego forum. Mam tylko na wstępie jedno zastrzeżenie: widzę, że Tsurara podopisywała kto jest oryginalnym twórcą, myślę, że w Twoim przypadku Camist wypadałoby robić to samo ;)