2 Sugestia: Armia altów - Alt army

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Każdy gracz w tej grze ma alty by zarabiały na postać główną. Armia altów to już przegięcie prowadzące do zmiany w grze mmorpg na dziwny twór..


    Pomysł na rozwiązanie problemu:


    Wprowadzić limit do 3 postaci na konto oraz do 3 kont zalogowanych pod tym samym adresem IP - czy jakikolwiek inny sposób wglądu w ilość zalogowanych kont.

    - mamy krasnoluda, człowieka i elfa którego możemy rozwinąć aż do 6 klas postaci - czyli maks możliwości wyboru na rasę.


    - wprowadzić no limit wykonywania dziennych możiwości na danej postaci. Co to znaczy? A no właśnie:

    *Możemy wykonywać cały czas misje dzienne. Z tym że standardowe 10x daje nam 100%, kolejne takie 3 powtórzenia tylko 50%, kolejne 3x 30%, nast 3x 20% a więcej tylko 10%. Robi się to mniej opłacalne, a jednak wybieramy czy nam się to opłaca jeszcze robić. Reset misji dziennych wpływa na pierwsze 100%, reszta pozostaje bez zmian.

    * Malatina to samo

    * Czarna dziura - minigierka w srebrnym wodospadzie daje itemki przypisane do postaci. I tu się wtrące zaznaczając że ta wspaniała a jednak nie dopracowana gra nie informuje nas o itemkach Przypisanych trwale do postaci taką własnie wiadomością a powinna taka być. Tyczy się to też zaawans zniesienia przypisania i zniesienia przypisania, brak informacji którego użyć.


    (Jak dla mnie zaawans znienie nie powinno istniec.. Zamienić wszystkie zaawans na 4x zwykłe zniesienia przypisania a przedmioty które dropią z instancji są przypisane po założeniu. Zmniejszając koszt poniesiony przez gracza zwiększamy ilość graczy którzy wpłacają mniejsze kwoty.) Po za tym wprowadzenie konta premium powinno zrekompensować straty poniesione z tego tytułu*


    * Gobliny to samo, możliwość wieloktotnego wchodzenia ze zmniejszoną ilością opłaty za wejscie plus zmniejszona ilością pozyskanych surowców przy kolejnym wejściu w ciągu dnia.

    *minigierka na stepach to samo

    * Inne powody dla których tworzona jest armia altów powinna znaleść się w tym miejscu..

    * Rozumiem utrate plusów i innych przedmiotów dostępnych podczas eventu dla których też są tworzone alty. Jednak na to rozwiązanie też mogło by się coś znaleść. Jednak wszyscy dobrze wiemy że moje czy wasze pomysły i tak nie będą zrealizowane a ja tak naprawde piszę dla lepszego samopoczucia że chociaż staram się coś zrobić by ta gra nie upadła w przeciwieńswtwie do jej twórców..


    Takie rozwiązania powinny zadość uczynić braku armi altów



    Kolejny pomysl który tu opiszę to wprowadzenie możliwości expienia subklasy klasą główną:

    klasa główna dostaje 100% PD i PT a subklasa tylko 50%. Razem dostają 150% z mobka.

    Jednak, jeżeli chcemy z jakiegoś powodu zrezygnować z PD i PT z klasy głównej to zaznaczenie takiej opcji sprawi że subklasa będzie dostawała więcej pktów tzn 100% a nie 150%.

    W ten sposób rozwiązemy problem expienia subklas które nie nadają się do expienia samemu np: kapłan, druid. Możemy wprowadzić limit otrzymywanych pktów względem róznicy poziomów klasy głównej i subklasy. Jednak na tym poziomie gry to chyba już za późno..


    Kolejny pomysł w sumie związany z altami to większy drop rate w pt na otrzymanie karty z mobka i innych cennych przedmiotów. Będąc w pt które jest w naszym zasięgu zwiększamy szanse na wypadnięcie karty. Zasadniczo będąc w pt zwiększamy szanse na wydropienie karty i innych wartościowych przedmiotów. Przykładowo każda osoba w pt daje nam +10% szansy liczonej w sposób: 1% szansy na wypadniecie karty +10% = 1.1%. To daje więcej niż samemu. MMORPG to gra z innymi graczami a nie gra solo praktycznie we wszystkim używając armii altów.


    Zwiększenie otrzymywanych PD i PT za zabicie mobków w party wprowadzając możliwość długo proszonego Grindowania w tej grze, którego tu naprawdę od samego początku brakuje..


    Pozdrawiam i czekam na komentarze

    Klient i gracz Marianelwuo

  • Dla Twojej wiadomości to właśnie tak działa party w tej grze :) zwiększa szanse na drop przedmiotów . A dodatkowo przebywanie w party honorowym zrównuje poziom mobów z twoim poziomem co powoduje brak "kary" za różnicę poziomów.


    Dzienne i minigierki mogą być wykonywane raz dziennie na kazdą postać i tak powinno zostać. Jeśli ktoś chce powtórzyć to są odpowiednie do tego talony.


    wprowadzenie limitu postaci na konto / limitu na IP spowodowało by zamkniecie tej gry z prostego powodu ze tworzenie altów jest odpowiedzią graczy na niedorobienie tej gry , prosty przykład 3 postacie na konto = 3kkk golda na konto co przy dzisiejszych cenach itemów to bardzo ale to bardzo mało. Chyba ze jednoczesnie zwiekszony byłby limit golda na postaci do wartosci powiedzmy 1000kkk .



    Jak chcesz w tej grze Grindowac to nikt Ci nie zabrania :)



    co do expienia subki to chyba musisz byc bardzo samotny w tej grze lub szczególnie nie lubiany bo wg mnie bedac w jakiejkolwiek gildi nie ma problemu by ktos Ci pomógł w podexpieniu subki w szczególnosci postaci leczacej .

  • Kolega chyba nie ma żadnego pojęcia o tej grze , ograniczenie ilosci posiadanych kont / postaci zabiła by tą grę w sposób natychmiastowy. Gracze stracili by możliwość posiadania wiekszej ilosci golda, mozliwosci wystawiania wiecej niz 30 aukcji jednoczesnie na konto, przechowywania nie przypisanych przedmiotów, surowców, kamieni many, statów, run, itemów potrzebnych na eventy i wymiany. (nie kazdego stać na to by mieć w domku 100 skrzynek ) Tworzenie altów to sposób na obejscie ograniczeń tej gry ( dodatkowe miejsce na przechowywanie przedmiotów , złota, zwiekszenie ilosci uzyskiwanych walut nopremium , wieksza ilosc szans na wylosowanie Katalizatorów Haidonu , zwiekszenie szans na wydropienie karty "tylko z misji" itd, itp)


    Skąd wogóle pomysł na to ze w tej grze brakuje Grindowania ??? kto Ci tu zabrania siedzenia na instancji 24/7/365 ?? Ta gra nie polega na wbijaniu expa poprzez bicie mobów , tu jest system Questowy pozwalajacy na wbicie 100 poziomu na kilku klasach bez koniecznosci "doexpiania" się. a kwestia "uzupełnienia" brakujacych PT to kilka godzin na bonusie +300% spedzonych na instancji.



    Odnosnie minigierek i treningu w terenie nie rozumiem o Co wogóle Ci chodzi , mozna to wykonac raz dziennie i jesli chcesz wiecej kupuj talony , a trenig w terenie ma wyrównac szansy nowych/powracajacych graczy z ludzmi grajacymi tu dłuzej ( mozliwosc zdobycia dodatkowych zasług gildi, materiałow na cenedrile, zodiaki, przedmiotów tytułowyc itd itp )



    odnosnie zwiekszenia drop-rate w party to taki system juz isnieje .

  • Gra w party nie zwiększa szansy na drop, tylko na łup.

    Może dam dziwny przykład: Z jednej szklanki 200ml wody uzyskujemy: O dziwo 1L wody - Tak w tej grze działa Łup

    Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem w tej grze. Jest to ciekawe, nowe, niespotykane - oryginalny pomysł :)

    Jednym słowem z mobka dzięki większej szansie na łup zamiast wypadać nam powiedzmy 2 - 3 prtzedmioty, wypadnie nam ich o wiele więcej.

    Jednak szansa na to by wypadł nam odpowiedni item nie zwiększa się. Zwiększa się tylko ilość pzredmiotów z tą samą szansą na wypadnięcie.


    No fakt, im większa ilość losowań tym większa wygrana. Wykorzystują to np firmy: "Wyslij smsa pod nr a weźmiesz udział w losowaniu" Im więcej wyślesz tym większa szansa. Tak więc wygląda tu szansa na Łup nie zwiększając szansy na pozyskanie w jednym losowaniu szansy na lepszy drop :)



    Zgadzam się że Tworzenie ALTów jest odpowiedzią na niedorobienie tej gry. Zgadzam się z tobą w 100% :))

    Nie jest to naszą winą, tylko winą inwestora czy wykonwacy gry którzy do tego dopuścili. Dla mnie tak jak już pisałem ALT = BOT. Ktoś do tego już dopuścił i tak już ta gra wygląda ;)


    Co do Grindowania to robienie codziennie minigierek, cenedrili itp to też jest Grindowanie ;)


    Zacytuje: "co do expienia subki ..."

    Wróciłem do gry i postanowiłem dodać większą ilość klas postaci.

    Wiem że już przy tym rozwoju gry dostajemy kule PT i PD i że inni gracze mogą nas zabrać i ciągnąć nas za sobą przez instancje w celu wbicia PT.

    Jednak nie jesteśmy im na tej instancji do niczego potrzebni. No chyba że damy jakieś bufki itp, jednak jeżeli chodzi o bicie razem to raczej tutaj to nie wchodzi w grę ;)


    Co innego gdybyśmy mogli rozwijać również sami PT na głównej postaci dla subki powiedzmy wbijając poziom szczytu, wbić również PT na daną subklasę?


    Im więcej możliwości tym gra robi się bardziej ciekawa.


    Fakt że gdyby zebrac wszystkie moje pomysły to finalnie pewnie wyszedł by z tego bełkot, lub nie miało by to sensu ;)

    Jednak co mi zależy?


    I tak już nie rozwijają tej gry, porzucili ją. Co najwyżej wprowadzą małe zmiany których koszt wprowadzania jest niewielki ;)


    A ja rozwine sobie wyobraznię i popiszę z wami o pomysłach ;)



    Cytuje "odnosnie zwiekszenia drop-rate w party to taki system juz isnieje" Tego nie wiedziałem, dzieki :)) No chyba że mowa o łupie :p


    Pozdrawiam :))

  • Zacytuje: "Kolega chyba nie ma żadnego pojęcia o tej grze , ograniczenie ilosci ..." Tak, zgadza się. Samo ograniczenie bez zadośćuczynienia, bez wprowadzenia zwiększonej możliwości i sposobu zarabiania na głównym koncie zabiła by grę :) Zgadzam się z toba w 100% :))


    Przechowywania tak, dlatego plecak do craftu, dlatego też Cenedrile i przedmioty z nimi związane powinny być w systemie cenedrili a nie w plecaku.

    Tak, jest to nie dopracowanie tej gry przez twórców a my przez to cierpimy. Sprawiedliwością może dla nich być to że potracili już przez swoje decyzje i nie dopracowanie gry ok 90% graczy w przeciągu kilku lat :)


    Tworzenie altów jako głównego źródła zarobku bez możliwości zarobku tego samego na głownej postaci ( bo tak działają MMORPG) jest winą twórców gry. Nie jestem z tego zadowolony dlatego o tym piszę. Chce to samo, to wszystko co spowowowało stworzenie takiej armi altów..

    Chcialbym to wszystko móc wykonywać na postaci głównej a nie w jakiejś przestrzeni RTS w grze RPG..


    Cytuję: "Odnosnie minigierek i treningu w terenie nie rozumiem o Co wogóle Ci chodzi .." Jeli minigierki nie są powodem tworzenia altów to w sumie masz racje. Nie tzreba wykonywać za darmo tego jeszcze raz na głównej postaci ;)



    Pozdrawiam i zapraszam do dalszego komentowania ;)

    Może sie ktoś dołączy kto też nie lubi altów, jednak widzi że z winy twórców gry stało się to jedynym rozsądnym wyjściem ;)

  • Pierwsze zdanie jest THE BEST!!!


    Rozumiem, że chciałbyś łupić coś innego niż wypada z moba (tzn. dropi)? A to już zabawa na pograniczu semantyki stosowanej języka typu pidgin, gdy część słów jest po angielsku a część po polsku, a wszystko w całkowitym uproszczeniu.


    A co do podnoszenia droprate to poza ewidentny podniesieniem obfitości dropu następuje również zwiększenie procentowej szansy na upuszczenie określonych rzecz. Od ponad dekady farmiący karty chodzą w pt (kiedyś zwłaszcza w honorówce) i starają się odpalić na zwiększenie droprate - bo wtedy jakoś te karty częściej wypadaj :) A mówimy czasem o szansie na poziomie UŁAMKA procenta. Z empirią nie wygrasz kolego.




    Pozdrawiam,


    B.


    (Prawie zbanowany, jeszcze ciut, ciut i…)

    "Cenzura jest potrzebna.

    Cenzurowanie jest sztuką.

    Dobry cenzor powinien być artystą.

    Poza tym to jest gra."


    Ucieczka z kina "Wolność"

  • Hej mistrzu nietuzinkowych pomysłów.


    Gram tak sobie z przerwami od ponad 10 lat i odnalazłem sobie w tej grze, to co mnie czasem bawi.


    I układałem sobie konta, alty... w taki sposób, abym odnajdował tu jakąś rozrywkę.


    I aby mi się wygodnie grało... mam ponad sto altów - wszystkie zadbane i użyteczne, często sprofilowane pod konkretne sprawy.


    I wyobraź sobie, bo to cię chyba raczej nie zawodzi - że nie istnieje u mnie coś takiego jak główną postać, albo... istnieje ich wiele, w zależności od humoru sobie do nich wracam.


    Z tym twoim pomysłem, to proponuję, byś poszukał sobie innej gry, bo proponowane przez ciebie rewolucje, są dla mnie niestrawne.


    Nie po to, rozwijałem i wyposażałem te wszystkie alty, abyś sobie marzył o tym, że znikną, bo coś ci się tam nie podoba!!!!


    To od początku, to są Runy Altów i grać w tą grę bez nich, to sprzedać samochód, mieszkanie, dom rodziców i pałac babci... a i jakiś samolot i jacht by się przydał...


    Pozdrawiam, ale zajmij się jakimś malowaniem obrazów, albo przemeblowaniem w domu, ale alty zostaw w spokoju.