Sumowanie sie bonusów

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Witam


    Prosiłbym o informacje od operatora gry na temat maksymalnych bonusów do Dropu, punktów talentu oraz punktów doświadczenia, do jakich wartości można się "odpalić" . Na pewno istnieje limit bonusu do punktów talentu ( po przekroczeniu pewnego bonusu następuje spadek ilości otrzymywanych punktów talentu) , w przypadku doświadczenia nie udało mi się tego zaobserwować (albo limit jest wyższy lub nie udało mi się aż tak bardzo odpalić :D ). Co do droopu ciężko to określić.


    Dodatkowo prosiłbym o wyjasnienie w jaki sposób te bonusy sa naliczane , czy bonus serwera w czasie eventu jest wliczany do limitu ? ( np jesli limit to 500% to czy 300% z ewentu oznacza ze dodatkowo mozna sie odpalic tylko na max 200% ?? )


    Jaki wpływ na bonus droopu ma Drużyna honorowa ? czy ma ona jakis wymierny % bonus czy to tylko sprowadzenie szansy na droop do poziomu postaci z jaka mamy druzyne honorową ? (bo z doswiadczenia wiem ze np runy produkcyjne droopia najlepiej jesli lewel postaci jest około 6 poziomów nizej niz poziom moba)

  • temat maksymalnych bonusów do Dropu, punktów talentu oraz punktów doświadczenia, do jakich wartości można się "odpalić" . Na pewno istnieje limit bonusu do punktów talentu ( po przekroczeniu pewnego bonusu następuje spadek ilości otrzymywanych punktów talentu) , w przypadku doświadczenia nie udało mi się tego zaobserwować (albo limit jest wyższy lub nie udało mi się aż tak bardzo odpalić :D ). Co do droopu ciężko to określić.

    • Przy punktach talentu magiczna bariera to 500%.
    • Przy punktach doświadczenia magiczna bariera to 1000% (kiedyś również było to 500%, a zmieniło się po wprowadzeniu poziomów szczytu).
    • Przy dropie nie ma takiej bariery lub jest dużo wyżej niż to, co można osiągnąć w grze.


    Aby być dokładnym, np. na punkty talentu maksymalnie możesz się odpalić do 499,9%. Przy 500% już przekręcisz licznik, co oznacza, że odpalając się przykładowo na 600%, w rzeczywistości będziesz miał bonus 100%.


    Dodatkowo prosiłbym o wyjasnienie w jaki sposób te bonusy sa naliczane , czy bonus serwera w czasie eventu jest wliczany do limitu ? ( np jesli limit to 500% to czy 300% z ewentu oznacza ze dodatkowo mozna sie odpalic tylko na max 200% ?? )

    Bonus serwera to nie to samo co odpałki w grze. Zatem 100% bonusu serwera nie jest równe 100% odpałek na drop i nie wlicza się do limitów.

    Jedyny wzór, jaki widziałem, w jaki sposób jest to liczone, to ten LINK. Można założyć, że w przypadku dropu jest to właśnie tak liczone.


    Szansa na drop przedmiotu*(1+suma odpałek na drop*(1+bonus serwera))


    1+ = wartość bazowa 100%


    Przykład dropu kart gdzie przy większości jest to 0,1%, odpałka na drop to 900%, a bonus serwera 100%:


    0,1% * (1+900%*(1+100%)) = 0,1%*(1+900%*2) = 0,1% * (1+18) = 1,9% Droprate


    Dlatego karty nigdy nie będą dobrym wyznacznikiem, 1,9% to nadal mało. Lepszym wyznacznikiem są sigile, np. w strefie Enoch mają one 5% szansy na drop.


    5% * (1+900%*(1+100%)) = 5%*(1+900%*2) = 5% * (1+18) = 95% Droprate


    Przy takiej odpałce na drop lecą praktycznie z każdego moba. Trzeba jednak pamiętać, że takie obliczenia mają sens, tylko jeśli lvl potwora jest wyższy lub równy naszemu, albo jesteś w drużynie honorowej. Różnica poziomów też wpływa na drop, a w jakim stopniu tego nie wiadomo. Jednak z tego powodu przy przedmiotach, które muszą wypaść, zwykle jest 200% na drop, tak aby ta różnica nie wpływała na drop. Jeszcze taki szczegół, bonus serwera na drop działa, tylko gdy jesteś w drużynie normalnej lub honorowej.


    Jaki wpływ na bonus droopu ma Drużyna honorowa ? czy ma ona jakis wymierny % bonus czy to tylko sprowadzenie szansy na droop do poziomu postaci z jaka mamy druzyne honorową ? (bo z doswiadczenia wiem ze np runy produkcyjne droopia najlepiej jesli lewel postaci jest około 6 poziomów nizej niz poziom moba)

    Drużyna honorowa teoretycznie wyrównuje Twój poziom z poziomem potwora, przez co nie ma minusów do dropu z powodu różnicy poziomu. Nie zwiększa w żaden sposób Twojego dropu, kiedyś to sprawdzałem i bez znaczenia czy osoba, z którą jesteś na honorówce ma 1 poziom, 29 czy 100 (kiedyś się dało). Efekt był zawsze ten sam, ta osoba nie musi być w pobliżu, ani nawet online, liczy się tylko to, że zaprosiłeś ją poprzez drużynę honorową.


    Prosty przykład, że nie jest tu wyciągana żadna średnia z obu poziomów ani obniżany poziom do poziomu drugiej postaci. System dropu run produkcyjnych.


    Świątynia Słońca Wiecznego Snu gdzie często się farmi, moby tam mają 103 lvl. W normalnej drużynie dropi tam po 2-3 runy produkcyjne i jest to spowodowane różnicą 3 lvl. W drużynie honorowej będzie to maksymalnie 1 runa produkcyjna przez zrównanie naszego lvl z lvl moba. Uprzedzając pytania o wpływ na celność, na to honorówka nie ma wpływu.


    Niemniej wszystko, co tu napisałem to tylko teoria, którą można w mniejszym lub większym stopniu potwierdzić. Większości osób, która gra już długo i się tym interesuje, jest ona znana, bo przewijało się to niejednokrotnie na tym i starym forum. Oficjalnie nigdy takie szczegóły nie były podawane i zapewne znają je jedynie twórcy gry.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg