Gra muli

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Od kilku dobrych dni, gra mi strasznie muli. Musiałem mieć wcześniej ze 20 okienek z uruchomioną grą, aby gra chodziła w ten sposób. Nie net - niezależnie, od sposobu podania netu (stacjonarny czy LTE), nie miejsce (nawet w domku, czy podczas uruchamiania wyboru postaci), nie komp (CPU, GPU, RAM, SSD na paru procentach użycia...), nie inna aplikacja (nic w tle).


    O co chodzi?


    "Problemy zostały rozwiązane, jeszcze tylko dwa tygodnie bonusowych pakietów" brzmi w tym wszystkim jak jakaś farsa.


    PS


    Fajerwerków nie odpalę, ale wygląda na to, że jest lepiej. Dam znać jeszcze, czy to trwałe, czy tylko chwilowe.


    Podmieniłem sterownik NVIDIA z Game Ready, na Studio; uruchomiłem Napraw Grę.



    PPS


    Wygląda na to, że podmiana sterownika i "napraw grę" pomogło. Nie wiem które okazało się skuteczne. Być może oba.

    Edited 2 times, last by Andrut ().

  • Wskazane powyżej środki zaradcze rozwiązały jedynie część problemów z grą. Za wiele innych (przycinki, kilkusekundowe nawet opóźnienia, np. przy podnoszeniu łupu czy pobieraniu ze skrzynki tudzież przenoszeniu itemków np. z plecaka do do banku), okazał się być odpowiedzialny... net. Operator z którego korzystam, dystrybuuje przede wszystkim net dla mrówkowców na osiedlu. Obecnie, wiele dzieciaków ma nauczanie zdalne - i te efekty specjalne ;), dzieją zwykle, właśnie w godzinach dopołudniowych. Wcześniej w godzinach dopołudniowych gra funkcjonowała wyjątkowo zadowalająco. Obecnie jak sadzę, są takie lagi na "pakietach wysłanych", że przy streamingu filmów - efekt niezauważalny (buforowanie), ale w grze - to już paskudne utrudnienia. Póki co, lekarstwem u mnie - jest LTE. Gra zużywa niewielkie zasoby, ale potrzebne jest, by łącze było stabilne. A obecnie w tym stacjonarnym necie, tu gdzie przebywam, to dzieją się cuda. Nie zrywa połączenia, ale przycina ogromnie (na pakietach wysyłanych).

    Niezamaco, jak nie tylko sobie pomogłem ;), miłej zabawy.