Problem wojenny - niepoprawna optymalizacja strefy/gry.

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Witaj,


    Owszem zamieszczony przez Ciebie problem, czyli nieoczekiwane zamykanie Clienta gry i występowanie następnie "Crash Reportów" to problem nam znany i dotyczy nieodpowiedniej optymalizacji naszej gry. Jako rozwiązanie doraźne w tej kwestii, możemy na ten moment zalecić odpowiednią modyfikacje ustawień graficznych, co może chociaż w jakimś stopniu wpłynąć pozytywnie na częstotliwość występowania wspomnianego problemu.

    Zostało to oczywiście przekazane do producenta jakiś czas temu, jednak na ten moment nie mamy więcej informacji w tej sprawie.

  • O jakich ty ustawieniach graficznych mowisz O.o

    tu sie client sypie XD


    jeden z powodów XD


    https://twojepc.pl/b_archiwum.…dmj25o3oi3jiqpp1qkiluio25



    w innych "aplikacjach" poradzili sobie z tym problemem

  • O jakich ty ustawieniach graficznych mowisz O.o

    Wspominałem o ustawieniach graficznych dostępnych z pozycji gry, których modyfikacja może w danych przypadkach w znacznym stopniu zmniejszyć częstotliwość występowania nieoczekiwanych zamknięć Clienta Gry. Jest to oczywiście rozwiązanie doraźne do czasu pełnego rozwiązania tego problemu przez producenta. Z naszej strony bardzo prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na ewentualne informacje w tej kwestii.

  • Bardzo proszę jednak o uważne zapoznawanie się z informacjami.


    Informowałem, że modyfikacja ustawień graficznych, może zmniejszyć częstotliwość tego problemu, jednak nie jest to z pewnością metoda, która całkiem go wykluczy.

    Całkowite wykluczenie problemu może zostać jedynie dokonane przez producenta gry, który dokona poprawy optymalizacji naszego Clienta. Wspomniane przeze mnie metody są jedynie doraźnymi sposobami na zmniejszenie występowania tego problemu, których stosowania można się podjąć do czasu rozwiązania problemu przez dewelopera.

  • Spróbuj trochę inaczej... Jeżeli masz W10 to sam system mocno ingeruje w zarządzanie pamięcią i jeśli robisz sporo rzeczy na swoim koncie to by wszystko działało sprawniej wiele pamięci on sobie 'rezerwuje' (nie oczyszcza jej całkowicie).


    Moja rada to .. :

    --> stwórz sobie nowe konto w Windowsie

    --> zainstaluj tam na nowo RoM'ka (ja używam już od dawna zapomnianego klienta slim)

    --> wywal wszystkie addony zostaw tam tylko te przydatne na wojnę (nie potrzebujesz tam addonów do poczty czy AH, do dungeonów itp.. nic... tylko przekazywanie zasług, addon do leczenia, czy inne ułatwiające walkę... nie będziesz tam sadził przecież kwiatków, craftował, robił run, czesał zająca czy układał kafelki w łazience)

    --> nie używaj tego konta do niczego innego jak tylko na wojny! Tzn.: Nie otwieraj tam przeglądarek, nie używaj Microsoft Store, nie przeprowadzaj aktualizacji na tym koncie, nie kopiuj innych gier (i ich cracków), nie używaj antywirusa ani malwerfighterów czy jakiś zapór innych niż od MS... po prostu nic tam nie rób tylko odpalaj RoM'ka, jakiś player jak potrzebujesz muzę i komunikator.

    --> nie łaź nigdzie w grze, nie zmieniaj stref, nie używaj teleportów przed wojną, nie udawaj bezdomnego ani nie bądź Forrest Gump.

    --> zbuffuj się i zbierz wszystko na koncie, na którym normalnie grasz by jak najmniej chodzić po świecie gry przed wojną


    Ja robię tak już od 2 lat ... crasha na wojnie (na tym koncie) miałem 2 razy kiedy ludzi na wojnie było ~30 po każdej stronie i mnóstwo wieżyczek rozsianych po całej mapce wojennej.

    Nazywam to kontem wojennym :P... i się trochę śmieją z tego w gildii ;> ale wolę tak robić niż mieć crashe co 3 minuty ...a czasem nawet co 30 sekund na zwykłym koncie :/


    Jeśli to nie pomoże.. to spróbuj coś wskórać u szamana albo czarownika Voo-doo. Bo wydawca Ci nie pomoże w twoim problemie bo ma na to wywalone, bo nie ma czasu, bo cały dzień liczy hajs :/

  • Powiem tak to jak działa rom na wojnie jest LOSOWE. Bywaja wojny gdzie nie wywala ani razu (boshe ja to napisałem)

    W większości sa oczywiscie takie gdzie wywali raz moze dwa. Jest to tak losowe ze aż podejrzane (no te teorie spiskowe sasasasa).

    Nie zależy od ilości osób, bo i bywały wojny gdzie ludzi po 15 - 20 było po obu stronach, i to w miarę sensownie działało.

    Problem jest od DAWNA, inni sobie poradzili tylko GF jakoś nie potrafi, albo nie chce. Pitolenie ze mam sobie inaczej grafikę ustawić bo "Coś"..... no czasy Tibi już przemineły XD

    To w obowiązku wydawcy, operatora jest aby GRA "aplikacja" działała stabilnie. Ten problem nie jest od wczoraj.




    p.s

    i to tłumaczenie D#$%#I na wojnie

    "wywala Cie przez bufka z "Varanas". to pewnie masz źle z optymalizowanego klienta" :D

  • Zostało to oczywiście przekazane do producenta jakiś czas temu, jednak na ten moment nie mamy więcej informacji w tej sprawie.

    Czy przez ''jakiś czas temu'' rozumiesz 6-7 lat temu? ||

    Korim


    Knight < 100 > Mage


    8o=O<X   Ignis Guild   ||?(;(


    Wychylylybymy - RIP


    Mementomori - RIP


    Ignis - RIP


    Korim - OFF

  • Proszę o nie zmienianie tematu, tym chcesz pokazać ze masz racje

    A TAK NIE JEST !!!!!!! XD

    Bardzo bym prosił o precyzyjne określenie, z którym zawartym przeze mnie stwierdzeniem się nie zgadzasz, a postaram się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.


    Tak jak informowałem przedstawiony przez Ciebie problem dotyczy niepoprawnej optymalizacji naszej gry, co przejawia się występowaniem problemów ze stabilnością, co w następstwie powoduje nieoczekiwanie zamknięcie Clienta Gry. Poprzez niepoprawną optymalizacje nie rozumiem samego Clienta, lecz całokształtu czyli szereg stref i miejsc. Są miejsca i strefy, które obfitują w wielu graczy jak chociażby strefa Wojen Oblężniczych to też szczególnie wymagają prac nad poprawą optymalizacji. W tej strefie występuje wielu graczy, których obecność nasila niestabilność, stąd też ten problem może występować tu znacznie częściej, niż w innych miejscach, jednak całościowo jednym z powodów jest niepoprawna optymalizacja naszej gry (czyli tej strefy również).

  • O jakich ty ustawieniach graficznych mowisz O.o

    Wspominałem o ustawieniach graficznych dostępnych z pozycji gry, których modyfikacja może w danych przypadkach w znacznym stopniu zmniejszyć częstotliwość występowania nieoczekiwanych zamknięć Clienta Gry. Jest to oczywiście rozwiązanie doraźne do czasu pełnego rozwiązania tego problemu przez producenta. Z naszej strony bardzo prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na ewentualne informacje w tej kwestii.

    Viera


    Brakuje na tym nagraniu tego wglądu do ustawień graficznych, akurat niska jakoś tekstur to pikuś bo sam gram na wysokich i tych crashy nie mam, za to widzę że masz wł. efekty innych graczy co już w znacznym stopniu wpływa na stabilność.


    Żeby nie być uszczypliwym, ogółem masz rację bo jest jak jest i każdy o tym wie, a brak efektów innych graczy na pewno w jakimś stopniu psuje zabawę jak i efekt wizualny nagrań na yt.

    Jeszcze dodam od siebie że zawsze gram z wył. efektami od innych i może dlatego nigdy nie widziałem tych "efektów tęczy" od buffka z fontanny, a mimo to powodował on u mnie crashe, jak nigdy bo jedyne crashe na wojnie to czasem jak było 36 vs 36 a też zwykle mam wł. 2 clienty.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Informowałem, że modyfikacja ustawień graficznych, może zmniejszyć częstotliwość tego problemu

    o to jest to sciema :) po za tym sugerujesz w zmienionym temacie "niepoprawna optymalizacja strefy/gry" to że prze ze mnie crashuje na war (client)

    proszę mi tu nie wywierać presji i nie stosować komunistycznych metod wprowadzając ludzi w błąd, dziękuje :D


    Żeby nie być uszczypliwym, ogółem masz rację bo jest jak jest i każdy o tym wie, a brak efektów innych graczy na pewno w jakimś stopniu psuje zabawę jak i efekt wizualny nagrań na yt.

    i to cała kwintesencja mojego problemu. Jak pisałem wcześniej czasy Tibi już mięły ja chce grac na full bo mam możliwości. Za to jestem ograniczany przez BUBLA w Cliencie. To w kwestii wydawcy operatora jest zmieniać na lepsze. PROBLEM NIE JEST OD WCZORAJ



    co do ustawień

    na full -------------crash na wojnie co 3-5 min

    na niskich -------co 8-10 min

    na FX --------------dwa może 3 na wojnie (FX - model kasujący upierdliwe efekty na war pulsowanie broni niektóre skile obszarowe, właśnie model..... nie do końca legalny, nie wiem czemu!!!!!)

  • Viera: Na wstępie bardzo proszę o dokladne zapoznawanie się z zamieszczanymi przez nas informacjami i nie wprowadzanie czytelników w błąd.


    W Twoim poście informujesz, że nie zgadzasz się ze stwierdzeniem naszego zespołu jak również działu technicznego, że odpowiednia modyfikacja ustawień graficznych zmniejszy częstotliwość występowania tego problemu, zaś w dalszej części potwierdzasz naszą teze i informujesz, że zmienione ustawienia graficzne wpływają na częstotliwość występowania problemu. Bardzo proszę o nie dopuszczanie się do takich zachowań.


    Ogólny problem występowania nieoczekiwanych zamknięć nie jest problemem, który występuje tylko u Ciebie i wina nie leży w Twoim Cliencie, a jest to ogólny problem gry, który polega na niepoprawnej optymalizacji naszej gry i znajdujących się w niej stref, przez producenta gry. Tak jak informowałem problem został przez nas zgłoszony i nic więcej na ten moment nie mamy do przekazania w tej kwestii.


    Jako, że dalsza dyskusja nie przynosi cennych uwag w kwestii problemu i nie pomaga w jego rozwiązaniu lub dostarczeniu odpowiednich rozwiązań doraźnych do czasu usunięcia błędu. Dalsze dyskusje i dewagacje nad naszym stanowiskiem, będą odpowiednio moderowane, zaś sam temat zostaje na jakiś czas zamknięty.


    Edit: Zgodnie z zapowiedzią temat zostaje ponownie otwarty.

  • Teron

    Closed the thread.