Informacja od Product Managera: nowe serwery oraz niedaleka przyszłość

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
 • RoM_Community_PL.jpg


  Droga społeczności,


  Jak zapewne wiecie z niedawnego newsa, planujemy w niedalekiej przyszłości otworzyć dwa nowe serwery gry - spowodowało to jednak pewne pytania odnośnie przyszłości obecnych serwerów gry oraz tego, co się z nimi stanie.


  Nie martwcie się, nie zamierzamy porzucać obecnych serwerów ani naszych długoletnich graczy, by skoncentrować się na nowych serwerach - mamy pewne plany i pragnę podzielić się z niektórymi z nich tutaj z Wami.


  Łączenie serwerów


  Pragniemy przekazać Wam, iż planujemy połączyć obecne starsze serwery gry, lecz jest to projekt, który zabiera dużo czasu i musi zostać starannie zaplanowany i przeprowadzony. Dlatego też, wybraliśmy - być może sprzeczną z logiką - drogę, jaką jest otwarcie nowych serwerów przed połączeniem starszych.


  Jako, że zdajemy sobie sprawę, iż w obecnym stanie wyższa ilość aktywnych graczy online wpływa na rozgrywkę i stabilność, musimy bardzo ostrożnie rozważyć, jak połączyć serwery dla jak najbardziej zoptymalizowanego rozwiązania sytuacji. Jeśli po połączeniu serwery będą miały zbyt małą ilość graczy, to nie uda nam się zaradzić problemowi małej populacji na serwerach. Jeśli jednak z drugiej strony liczba ta będzie zbyt wysoka, będzie to na pierwszy rzut oka miły widok, lecz może to doprowadzić do niestabilności środowiska serwera, crashy i wyłączeń serwera gry, czemu moglibyśmy zapobiec lepszym planowaniem.


  W przeszłości zauważyliśmy, iż otwarcie nowych serwerów prowadzi do zwiększonej ilości graczy, po części poprzez napływ nowych graczy, ale także przez powrót starych wyjadaczy. Wydawało by się, iż te liczby nie powinny mieć wpływu na stare serwery, lecz jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż w przyszłości planowane jest łączenie serwerów, może to spowodować zbyt wysoką liczbę oraz późniejsze niezadowolenie ze strony graczy w związku z niemożnością gry spowodowaną nieplanowanymi przerwami. Jak tylko liczba graczy się ustabilizuje, przeprowadzimy łączenie serwerów w najbardziej optymalny sposób.


  Trwałość nowych serwerów


  W odróżnieniu do poprzednio otwartych "catch-up" serwerów, te serwery pozostaną na stałe. Nie zostaną one zamknięte po jakimś czasie - nauczyliśmy się jednak pewnych rzeczy ze startu catch-up serwerów, które zamierzamy wprowadzić w niedalekiej przyszłości. Informacje te zostaną podane za kilka dni przez naszych Community Menagerów, i osobiście uważam, iż uświadomi to Wam, iż nadal pracujemy nad grą wraz z Runewakerem.


  Nowe serwery - nowe ustawienia


  Na starcie, nowe serwery będą miały zwiększony % zdobywania doświadczenia, punktów talentu oraz dropu. Z czasem, wartości te będą spadać, by po jakimś okresie zrównać się z wartościami na obecnych live serwerach, lecz będziemy trzymali na nie oko. Możliwe, iż na serwerach tych pozostawimy wyższe ustawienia, lecz nie jest to jeszcze zadecydowane. Te specjalne ustawienia odnoszą się tylko do nowych serwerów, lecz zawsze gdy na obecnych serwerach odbywać się będą nasze dotychczasowe boost eventy, zostaną one także aktywowane na nowych serwerach.


  Nowe tytuły oraz nagrody


  Dla najszybszych graczy na nowych serwerach, stworzyliśmy nowe tytuły, które dawać będą fajne bonusy dla ich posiadaczy. By je zdobyć, będziecie musieli wejść na nowy serwer i się pośpieszyć. Lista wymagań do nowych tytułów zostanie podana nieco później przez Waszych Community Managerów.


  Łączenie serwerów a nowe serwery gry


  Nowe serwery być może w przyszłości będą musiały być połączone z innymi, lecz nie w najbliżej planowanym łączeniu - są to nowe serwery, nieco inne w swoim założeniu i ustawieniach i nie znajdują się jeszcze na liście serwerów rozważanych do łączenia.


  Maksymalny poziom


  Nowe serwery gry będą miały taki sam maksymalny poziom, jak obecne serwery.


  Nowa zawartość gry


  Obecnie rozmawiamy z RW na temat możliwej przyszłej zawartości gry i mamy nadzieję, że uda się ją prowadzić w niedalekiej przyszłości. Planowane są także inne rzeczy, głównie poprawki dla największych problemów i pewne rzeczy dla contentu end-game. Więcej informacji przedstawimy Wam, jak tylko plany zostaną omówione i potwierdzone przez obie strony.


  Mam nadzieję, że te informacje odpowiedzą na Wasze najważniejsze pytania, które macie odnośnie tego tematu i zapewnią Was iż nadal starać się będziemy ulepszać grę w przyszłości.


  Product Manager oraz Zespół RoM.

  tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg