Nowe Serwery - Dyskusja

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
 • Jaki sens ma tworzenie nowych serwerów w sytuacji gdy na istniejących brak graczy by cokolwiek ambitniejszego zdziałać ??


  Jeśli chcecie przyciągnąć nowych graczy do RoM to możne zamiast tworzyć kolejne serwery ( jak rozumiem po obrazku zboostowane na exp. PT, droop ) poprostu dodajcie taki boost na istniejacych serwerach. Możliwość szybszego wbicia lewelu i jednocześnie "zasoby" istniejace na "starych" serwerach skuteczniej zmotywuja kogoś do rozpoczecia przygody z Runes niz zaczynanie na nowym serwerze gdzie brak bedzie wielu udogodnień ( np brak itemów z craftu , brak statów ).


  Pomysł na to by wprowadzić nowe serwery w wersji zboostowanej świadczy tylko o braku zrozumienia mechaniki i specyfiki tej gry , Po miesiącu okaże sie ze mimo tego ze bedzie "pierdylion" ludzi majacych 100/100 nikt nie bedzie tam grał z powodu tego ze nie bedzie statów / odpałek / itemów / tierów - bo te wasze boosty nie spowoduja ze ludzie beda szybciej zdobywac łuski/mity/pamiatki/honor/ poziomy craftu i zbieractwa / - a lvl 100/100 ubrany w itemy questowe to max farmienie "worków" i łapanie cavi :)  No chyba że waszym planem jest uczynienie z Runes of magic konkurencyjnego produktu "którego imienia nie wolno wypowiadać" i oprócz bossta odrazu dacie wszytkim na start kompletny wystatowany i wytierowany ekwipunek na 100 , a na skrzynke pocztowa codziennie stacki jedzenia/potek/ itd itp.  Moim zdaniem powinniście się zając dopracowaniem tej gry tak by na istniejących serwerach dało się normalnie grać zamiast tworzyć nowe serwery  a w temacie zapraszam do dyskusji i waszych przemyśleń.

 • W nawiązaniu do nowej informacji o łączeniu serwerów i przyszłości gry:  To może zanim zaczniecie cokolwiek wprowadzać i uzgadniać z RW to może dobrze by było zapytać graczy o opinie odnośnie "waszych" przemyśleń , bo jak często się okazuje "wasze" poprawki często tylko powodują odejście kolejnych grup graczy bo są zupełnie "oderwane od oczekiwać społeczność" i zamiast powodować by gra była ciekawsza i bardziej grywalna powodują efekt wręcz odwrotny ( przykład wprowadzenia szczytów zamiast kolejnego lvl up , zamkniecie Panteonu ).


  Może warto było by przejrzeć tematy z propozycjami z ostatnich 2 lat oraz te tematy gdzie społeczność graczy pisze co "najbardziej boli" i próbować zrealizować choć cześć postulatów tam zawartych zamiast po raz kolejny "uszczęśliwiać nas na siłę czymś co jest w ogóle nie dostosowane do realiów gry"  Ile osób decyzyjnych w kwestii nowego contentu gra w tą grę ?? Ile pomysłów od GM ( tych którzy mają normalne postacie i "słyszą" co mówi społeczność " ) wprowadzanych jest do gry ?? Osobiście uważam ze w temacie kierunku rozwoju gry większą role powinno mieć to by eliminować niedogodności i poprawiać to co "boli" zwykłych graczy oraz wprowadzanie naszych propozycji , bo tak na sam koniec to MY gramy w ta grę i generujemy WASZE zyski .


  A co do stabilności gry to dopóki klient gry nie będzie 64 bitowy to nic nie pomoże. Obecnie serwery wysypują się pomimo tego ze gra na nich garstka graczy. Problem 64 bitowego klienta był poruszany wielokrotnie i jak na razie nic.... a fakt jest taki ze do gry dodawane sa coraz bardziej pamięciożerne efekty/tekstury/itd itp , a klient wogóle nie jest zoptymalizowany by samoczynnie czyścic z pamięci podręcznej klienta wszytko co aktualnie jest nie potrzebne. Dodając do tego fakt ze obecnie klient potrafi obsłużyć maxymalnie 2GB RAM (4 GB po modyfikacji plików.exe) , powoduje to ciągłe crashe po stronie graczy spowodowane tym ze klient nie może już wczytać więcej danych.
  Zapraszam społeczność do komentarzy i podawania propozycji usprawnienia gry :))

 • Hello, I just installed the game, I'm connecting to the game, but I'm getting too many Crash errors. However, my computer consists of the latest model parts. Why does the game give so much Crash?

 • Nowe servery szybko sie oproznia, to samo bylo z poprzednimi

  Wyexpisz postac i co dalej ... ile trzeba bedzie wlozyc zeby zrobic grobowiec?

  No moze kilka osob co ma zapasy diamentow na innych serverach i nie ma co robic tam wbije, tylko po co tam :)

 • szkoda straszna, zalogowalem sie dzisiaj po 5+ latach i przez 4-5h jak gralem widzialem z 7-8 osob w varanas itd. xd taki potencjal zmarnowany przez mikroplatnosci, nie powiem bo od zawsze jak ktos mogl kupic diaxy mial lepiej ale teraz to nieporozumienie xd nie da sie ich nabyc w jakikolwiek sposob jak kupic od graczy xd kiedys chociaz npc cos sprzedawal. wszystko dla hajsu, co sie dziwic metin taki sam kierunek obral xd jutro nowe servery niby, zaloguje na chwile zobacze jak to wyglada ale nie spodziewam sie niczego dobrego xd

 • Prosze rozdać glidii Asgard tytuły za zbicie jako pierwsi Panteonu w wersji hard, nikt tego nie powtórzy już nigdy, szybciej ta gra zdechnie ( a nie chwila...) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D