Umiejętności nie działają, jak powinny, co RW znowu zepsuł?

  • Co się dzieje ze skillami? Naładowanego cięcia nie można użyć z innym skillem, wygląda to tak jakby miały wspólne cd. Na dodatek skille z czarnoksiężnika też działają tak, jakby nie chciały - fala świadomości - często trzeba ją kliknąć kilka razy żeby ją "pobrać", a potem ledwo co rzucić na obszar, bo też jest jakiś problem. Zresztą inne skille też ledwo da się kliknąć.

    Zapytowuję się zatem, o co chodzi? I nie, nie tylko ja mam taki problem :)

  • Biegając na instancji czy wojnie zwiadowcą zauważyłem że skile które nigdy nie dawały CD, teraz dają.Przykładowo zawsze klikałem strzał i automatyczny strzał, a teraz juz tak nie mogę ponieważ gdy kliknę strzał to nakłada on jakby "CD" na automatyczny.Na wojnach w skile trzeba klikać kilka razy bo za pierwszym razem nie wchodzą, a to bardzo utrudnia rozgrywkę.

  • Nie wiem czy odkryliście to już samodzielnie, jednak z naszych obserwacji wynika, że tym zjawiskiem dotknięte są jedynie umiejętności użyte z pasków akcji lub makr typu /run UseAction(numer slotu);, nie natomiast bezpośrednio z "Księgi/Interfejsu Umiejętności".


    W związku z tym jako rozwiązanie tymczasowe/zastępcze możemy zalecić korzystanie z umiejętności bezpośrednio z książki, stosując chociażby takie makra:


    Code
    1. /run UseSkill(2,1);

    Takie makro używa umiejętności bezpośrednio z książki, nie natomiast z pasków akcji. Dla przykładu, takie makro spowoduje użycie pierwszej umiejętności po lewej z umiejętności "głównych" dla danej klasy.


    Prosimy jednak zauważyć, że taki sposób nie będzie działał dla jedzonka czy też umiejętności setowych.


    Mamy nadzieje, że chociaż w minimalnym stopniu ułatwi to w jakiś sposób korzystanie z umiejętności w sposób bardziej dynamiczny :)


    Jak tylko będziemy mieć jakieś informacje od producenta (na które wciąż czekamy), to Wam je przekażemy.

  • Camist sorki bardzo, ale już wole napisać sobie ułomne Kittycombo, z podstawowymi warunkami, byle używało skili, niż korzystać z makr w tej grze do bicia. Sam doskonale wiesz,że makra w tej grze często gęsto nie działają dobrze jeśli dana osoba ma lagi lub makro ma ustawione za niskie cd. Walki w tej grze są zbyt dynamiczne po max 15-30sekund na bosa i takie makra nie pozwolą na użycie takiej samej ilości skili , które gracz normalnie użyłby ręcznie podczas bicia bosa.



    Fakt jest to najprostsze rozwiązanie aktualnie istniejącego problemu, ale nie da ono takiego samego efektu jak bicie ręczne, bo działanie makr w tej grze jest krótko mówiąc opóźnione. Lepiej napisać sobie dyice lub kittycombo jeśli jest się dps'em, leczyki wiadomo większość używa addonów do leczenia i one działają na takiej samej zasadzie jak kt czy dyice,gorzej z tankami, którzy z takich addonów wręcz nie mogą korzystać, bo rzucają władne oraz ich combo jest zbudowane tak,że musza trafić danym skilem w odpowiednim momencie ^^


    Dziwi mnie tylko, czemu Wy dalej nie testujecie zawartości patchy, które otrzymujecie od RW tylko odrazu wgrywacie je na serwer by jak najszybciej je uruchomić w dniu przerwy technicznej. Sam wolałbym,żeby ta przerwa potrwała 2-3 godziny dłużej niż dostawać takie buble w patchach, gdzie z wymienionych zmian miały być tylko skile petów oraz naprawa kulek szczytu, a tu jak zwykle PEŁNO NOWYCH NIEPOŻĄDANYCH ZMIAN NEGATYWNIE WPŁYWAJĄCYCH NA ROZGRYWKĘ :(

  • Sam doskonale wiesz,że makra w tej grze często gęsto nie działają dobrze jeśli dana osoba ma lagi lub makro ma ustawione za niskie cd. Walki w tej grze są zbyt dynamiczne po max 15-30sekund na bosa i takie makra nie pozwolą na użycie takiej samej ilości skili , które gracz normalnie użyłby ręcznie podczas bicia bosa.

    W gwoli ścisłości chodziło o makro używające jedną umiejętność. Inaczej -> zastąpienie np. jednej umiejetności na pasku akcji - jednym makrem które pokazałem powyżej; używającym tą umiejętność z księgi skilli. Więc wtedy bez żadnych wait, lub innych.


    świetna porada. zwłaszcza dla kogoś, kto ma tylko kilka miejsc wolnych w makrach.

    Tak to jest prawda i to jedna z wad, ale jako że wciąż czekamy na informację od producenta to postanowiliśmy pokazać Wam coś takiego, co może komuś, w jakiś sposób pomoże. Ja jestem świadomy, że to nie jest idealne nie musicie mnie do tego przekonywać ;)

  • O, post do kosza. Cenzura jak na discordzie, boli prawda :D


    A żeby nie było offtopu, to uważam że powinniście kopnąć w cztery litery RW i sami się ogarnąć, a nie doradzać graczom taki chłam. Już lecę pisać makra na 3 klasy postaci xD

  • WOW! Szybko jak na Runewaker. Myślałem że poczekamy z 5 lat, albo dłużej, a tu proszę. WIELKIE POZYTYWNE ZASKOCZENIE! BRAWO RW!

    Czyli jednak jest jakiś kontakt na linii GF - RW! Szkoda że taki mizerny xD

  • W ramach aktualizacji:


    Producent potwierdził występowanie wspomnianego błędu oraz przyszłał poprawkę także jesteśmy obecnie na etapie testowania.


    Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i niedługo się uda :)

    Czy ta poprawka zawiera również naprawę systemu poziomu szczytów i instancji Panteon ?

  • Celes

    Closed the thread.