Zmiany wymaganego doświadczenie na poszczególne Poziomy Szczyty i utrata zredukowanych ilości.

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Sprawa dotyczy ostatnich zmian w patchu 7.4.0.2914, gdzie doświadczenie wymagane na każdy poszczególny Poziom Szczytu zostało zmniejszone o połowę. Zmiana oczywiście na plus, bo tego oczekiwała większość graczy, która odblokowała poziom szczytu.


    Zmiany wymaganych PD wyglądają następująco:



    Poziom PD Poziomu Szczytu
    [przed zmianami]
    Prawdziwe PD
    [przed zmianami]
    PD Poziomu Szczytu
    [po zmianach]
    Prawdziwe PD
    [po zmianach]
    1 > 2 130 500 000 13 050 000 000 65 250 000 6 525 000 000
    2 > 3 159 315 000 15 931 500 000 79 660 000 7 966 000 000
    3 > 4 189 449 000 18 944 900 000 94 720 000 9 472 000 000
    4 > 5 220 941 000 22 094 100 000 110 470 000 11 047 000 000
    SUMA 700 205 000 70 020 500 000 350 100 000 35 010 000 000



    Osobiście się z tym liczyłem, a mimo tego zdecydowałem, że wbije te poziomy. Czemu? Między innymi farmiłem crapy do tierów więc to przy okazji, liczyłem też, że prędzej czy później umożliwi to robienie nowej instancji, a trochę też z nudy. Miałem nic nie pisać, bo coraz mniej trzyma mnie przy grze, a jednak napiszę w imieniu garstki, którzy podjęli się wbijania tych kosmicznych ilości PD.


    Czy było to coś wielkiego? Wbić 70 020 500 000 PD? Zajęło mi to około 14 dni farmiąc w instancji Świątynia Słońca Wiecznego Snu, po 3-4h dziennie z maksymalną odpałką w granicach 600-800% PD, dokładnie:

    - 16-22.03.2020 przy bonusie serwera 200% + około 150 Talonów Misji Dziennych wbity 2 i 3 poziom

    - 10-13.04.2020 przy bonusie serwera 200% wbity 4 poziom

    - 01-03.05.2020 przy bonusie serwera 100% dobity 5 poziom


    Jest to grind, masa grindu i chociaż w pewnym sensie dla mnie to nic nowego, bo taka farma kart to też grind, to w RoM poziomy do tej pory wbijało się zadaniami. Nie każdy ma też takie możliwości, a przede wszystkim chęci do wbijania czegoś, co praktycznie nic nie daje. No cóż, teraz jest o połowę mniej do wbijania.


    Niestety garstka osób, która się tego podjęła, jest w plecy o miliardy PD. Zmarnowany czas i odpałki mogli poświęcić w przyszłości na zdobycie kolejnych poziomów, a przypomnę, że według wydawcy 10 000 000 PD jest warte 1650 diamentów (obecna cena kul doświadczenia w IS).


    Przedstawia się to tak:

    - jeśli miałeś 1 poziom szczytu i np. 80 000 000 PD szczytu, to po zmianie będziesz miał 80 000 000/65 250 000. Nie jesteś nic stratny, ponieważ nadmiar PD szczytu z obecnego poziomu przechodzi na kolejny, przy dalszym expie przeskoczy na 2 poziom szczytu i 14 750 000/79 660 000.

    - jeśli miałeś już 3 poziom szczytu i np. 120 000 000 PD szczytu, to po zmianie będziesz miał 120 000 000/94 720 000. Nadmiar PD szczytu przejdzie na kolejny poziom i osiągniesz 4 poziom oraz 25 280 000/110 470 000. Niestety zredukowana ilość wymaganych PD z poprzednich poziomów przepada X(.


    Posiadany
    Poziom Szczytu
    Zredukowana ilość PD
    szczytu na danym poziomie
    Łączna stracona
    ilość PD szczytu
    Łączna stracona
    ilość prawdziwych PD
    2 65 250 000 65 250 000 6 525 000 000
    3 79 655 000 144 905 000 14 490 500 000
    4 94 729 000 239 634 000 23 963 400 000
    5 110 471 000 350 105 000 35 010 500 000



    W mojej opinii jest to krzywdzące dla tej garstki osób, które podjęły się nałożonego przez wydawcę/producenta wyzwania i tu widać nie jest to doceniane, wręcz przeciwnie:thumbdown:

    Mimo że rozwiązanie jest całkiem proste. Wiemy już, że przepadła jedynie zredukowana ilość z poprzednich poziomów, a w bazie gry znajdują się Kule Doświadczenia Szczytu w wartościach 10k, 50k, 100k, 500k, 1kk, 5kk i 10kk i są one przypisane. Według opisu nie działa na nie żaden bonus, w tym bonus serwera. Nie wiem, czy mogą sprawdzić samodzielnie z przed zmiany, ale sam screen przedstawiający nasz poziom przed zmianą powinien wystarczyć jako dowód. W mojej gildii wiem, że powyżej 1 poziomu wbiło 7 osób: 4x na 2, 1x na 3 i 2x na 5 i to mogę potwierdzić (niestety na alty w altówkach nie mam screenów), nie wiem też jak tam reszta serwera. Zwrócone kule można by wykorzystać teraz lub w przyszłości.


    Przechodząc do setna sprawy, po kontakcie z supportem wiem już, że nie ma przewidzianej rekompensaty i swoją opinię na temat zmian powinniśmy wyrazić na forum gry... zatem piszę na forum gry. Nie widzę przeciwwskazań do zwrotu w kulach doświadczenia, jednak z tego, co zrozumiałem, jedynym argumentum przeciwnym temu jest... jeśli zgodzą się na zwrot w tym przypadku, zacznie się zgłaszanie przy innych zmianach, jak na przykład zmiana ceny przedmiotów do odblokowania poziomów szczytu z 300 na 12 fragmentów. Jak dla mnie waga zmian też powinna być braną pod uwagę. Co mają powiedzieć osoby farmiące instancje dla tych przedmiotów, nie wydały 900 fragmentów szczytu i tyle ze zwrotu... ale ok to miała być alternatywa do odblokowania, tak samo, jak obecne Kule Doświadczenie za fragmenty są alternatywą dla grindu, osobiście nie widzę tego, by ktoś w ten sposób wbijał całość wymaganych PD. Zajęłoby to za dużo czasu, może pomóc we wbijaniu, tak samo jak można było dokupić 1 brakujący przedmiot za 300 fragmentów, ale na dłuższą metę grind jest nieunikniony.


    Daje temat pod dyskusje, jestem ciekaw ile tak ogólnie osób wbiło poszczególne poziomy.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

    Edited 3 times, last by Zeno ().

  • Oczywiście że powinno to zostać zwrócone, bo nie jest to wina graczy, że został wypuszczony taki bubel, który potem trzeba poprawiać. Ktoś poświęcił swój czas żeby to wbić. Myślę zatem, że te kulki doświadczenia szczytu będą rozsądną rekompensatą, każdy będzie ich mógł użyć kiedy będzie chciał.

  • Oczywiście że powinno to zostać zwrócone, bo nie jest to wina graczy, że został wypuszczony taki bubel, który potem trzeba poprawiać. Ktoś poświęcił swój czas żeby to wbić. Myślę zatem, że te kulki doświadczenia szczytu będą rozsądną rekompensatą, każdy będzie ich mógł użyć kiedy będzie chciał.

    Nic nie powinno być akurat zwracane. Nie było żadnego przymusu wbijania tych poziomów. Przymusu nie ma nadal, poziomy szczytu guzik dają. O co te całe AJ WAJ ?

  • Ogólnie u mnie przedstawia się to tak, dwie postacie, jedna z wbitym 2 poziomem szczytu, druga z 3, oczywiście przed zmianami. Czyli na pierwszej strata tych 65kk, na drugiej 144kk. Po zmianach przekłada się to dla pierwszej postaci - prawie wbity 3 poziom, a w przypadku drugiej 5 (doliczając to co już mam wbite na 103 obecnie). Biorąc pod uwagę to co napisał Zeno - czas i odpałki (których już praktycznie mam znikome ilości i nie jestem w stanie się odpalić na takie cyferki zwiększenia doświadczenia jak wcześniej, a kupić kolejnych odpałek mi się nie uśmiecha, pomijając fakt, że większości z nich nie ma dostępnych normalnie w IS, a bywają tylko podczas odpowiednich promocji albo tylko z odpowiednich eventów), które poszły na osiągnięcie wymaganego expa dla tych poziomów ze starymi wartościami i w tym momencie utrata tych nadprogramowych cyferek expa w nowym systemie - jest lekko mówiąc kpiną wymierzoną w tą garstkę graczy, którzy wbili chociaż ten 2 poziom. Nawet jeśli teraz miałbym dalej wbijać kolejne poziomy to nie ma jak zrobić to w JAKKOLWIEK SENSOWNY sposób. Wszyscy wiemy, że bez odpałek idzie to jak krew z nosa, a robiąc questami - nadal jest to nieporozumienie. Wymagane doświadczenie nadal jest za wysokie, nadal jest to grind i nadal potrzeba kilka ton odpałek, dlatego uważam, że ten exp powinien zostać zwrócony, nawet w postaci kulek. Jest to bardzo duży nakład "pracy" wykonany przez graczy, który nie powinien zostać pominięty.

  • dobrze że wgl za te szczyty sie nie zabierałem bo teraz poszkodowany bym był :D


    Edit: tak sie zastanawiam czy jest sens dalej grac jak na kazdym kroku "jestesmy robieni w balona"

  • Moim zdaniem powinny być rekompensaty za wszystko w tej grze, tylko prawda jest taka,że supportowi jakiego kraju , by on nie był ,nie chce się tego robić.


    Po 1 zaczynamy od promo na pfs'y ( spora część graczy zrobiła sobie zapasy błędem GF, i zdobyła znaczącą przewagę względem reszty graczy, którzy fizycznie nie mogli być wtedy na grze). GF ze swojej strony wgl nie dał rekompensaty, a graczom, którzy skorzystali PFS'y nie zostały odebrane.


    Po 2 wszelakie nerfy połączeń czy zmiany w skilach. GF nie dodał dla słabych połączeń żadnych nowych elitek czy nie przerobił np zwiada by jednak nie zbijał bosa na 2 hity.


    Po 3 takie zmiany jak ta z expem szczytu, też nie otrzymamy żadnej rekompensaty, bo nie było przymusu maksowania tego lvl'a czy zbierania fragmentów szczytu i jak ktoś już zaznaczył na tym forum "POŚPIECH W ROMIE JEST NIEWSKAZANY". Gracze co wbili niestety będą na tym stratni i to nie jest fair,że ktoś traci połowę poświęconego czasu na wbicie całych 5lvl szczytu. Mogli go poświęcić na cokolwiek innego ;). Zastanawia mnie gdzie jest tych TEAM_PL, który banuje graczy za nie bycie fair play, a sami dla własnej społeczności, nie robią zupełnie nic, by firma GF była fair wobec zwykłego gracza


    Sam szczytu nie wbijałem, bo bufek pochodzący z niego jest beznadziejny i nie zamierzam go wbijać dalej, bo po ostatnich zmianach ze strażnikiem ten system dalej jest skopany i nie działa na strażnikowe pety ( sprawdzone,że inny gracz z wyższym lvl ma podobną - no może różniącą się o 5% - ilość chybień na skilach centaura), a eq z panteonu i tak jest nieosiągalne z 5lvl szczytu i wątpię,że ktoś poza Asgardem i 2 innymi glidiami z DE będzie wstanie robić tą instancje gdy odblokują 10lvl szczytu ( po prostu taktyka na x zwiadów w pt, może nie zadziałać na tej instancji, bo 4 z 5 bosów zrobi kuku zanim te przycelki wejdą).


    Najprostszy pomysł na rekompensate w tym przypadku to rozesłać graczom kule expa szczytu ( tylko nie te badziewne od NPC'a bo to jest śmiech na sali) tylko GF pokazał,że potrafi stworzyć kule dającą określoną ilość EXP'a gdy zamknęli ten specjalny serwer 8).


    Nic nie powinno być akurat zwracane. Nie było żadnego przymusu wbijania tych poziomów. Przymusu nie ma nadal, poziomy szczytu guzik dają. O co te całe AJ WAJ ?

    A Tobie drogi graczu życzę,żeby support nie zwrócił Ci żadnego przedmiotu, który straciłeś w jakikolwiek sposób, skoro tak jesteś przeciwny rekompensat. Jakby nie patrzeć jest to ta sama sytuacja co utracony exp, bo firma wprowadziła zmiany, Tobie też poprzez wprowadzane zmiany może zniknąć pokojówka,eq,pt i wiele innych rzeczy.:evil:

  • Punktowa zmiana ilości wymaganego doświadczenia poziomów szczytu to najgorsza możliwa decyzja podjęta przez wydawcę. Ten sam efekt, ale bez problemów przedstawionych w tym wątku, można było osiągnąć chociażby przez zmianę mnożnika punktów doświadczenia szczytu na 1/50. To, że nie było przymusu wbijania poziomów szczytu, nie zmienia faktu, że punktowo ludzie zdobyli tyle doświadczenia, ile zdobyli, a wydawca sypnął im teraz piach w oczy (to dosyć łagodne określenie w tej sytuacji) poprzez nieuwzględnienie punktów doświadczenia szczytu z poprzednich poziomów (swoją drogą pewne w bazie danych nie mają rekordu oznaczającego całkowitą liczbę punktów doświadczenia, bo tak jest taniej i musieliby każdemu ręcznie to zmieniać :v). W taki sposób wydawca pokazuje, że za nic ma stracone czas, odpałki i realne pieniądze przez graczy. Ale to już niepierwszy raz, kiedy obecny wydawca lekceważy graczy.


    Celes czy zostaną podjęte jakieś kroki? Czy chcecie stracić ostatnią garstkę aktywnych graczy?

  • A Tobie drogi graczu życzę,żeby support nie zwrócił Ci żadnego przedmiotu, który straciłeś w jakikolwiek sposób, skoro tak jesteś przeciwny rekompensat. Jakby nie patrzeć jest to ta sama sytuacja co utracony exp, bo firma wprowadziła zmiany, Tobie też poprzez wprowadzane zmiany może zniknąć pokojówka,eq,pt i wiele innych rzeczy. :evil:

    Odsyłam do definicji i znaczenia słowa REKOMPENSATA.

    Zwrot przypadkowo wyrzuconego przedmiotu lub zaginionego w niewyjaśniony sposób nie jest REKOMPENSATĄ. Ma charakter grzecznościowy, więc ten, teges....

    Czas na pobudkę, zanim ręka w nocniku się znajdzie. Ta firma od dawna pokazuje, w jak głębiokiej "pieczarze" ma graczy.

  • Dodam jeszcze takie porównanie. W ostatnim patchu dodano alternatywę do grindu w postaci 4 zadań, które można wykonać raz dziennie. Polegają na wymianie Fragmentów Szczytu na Kule Doświadczania Szczytu.


    ID Nazwa Wymagane
    Fragmenty Szczytu
    Nagroda
    427938 Doświadczenie Łowieckie 6 1x Kula Doświadczenia Szczytu (50 000 punktów)
    427939 Doświadczenie Łowieckie 10 1x Kula Doświadczenia Szczytu (100 000 punktów)
    427940 Doświadczenie Łowieckie 45 1x Kula Doświadczenia Szczytu (500 000 punktów)
    427941 Doświadczenie Łowieckie 84 1x Kula Doświadczenia Szczytu (1 000 000 punktów)


    Wychodzi z tego, że dziennie można wymienić maksymalnie 145 Fragmentów Szczytu i zdobyć kule wartości 1 650 000 PD szczytu. Zdobycie dziennie 145 fragmentów jest mało realne ale to już inna sprawa.


    Na wbicie 5 Poziomu Szczytu trzeba obecnie 350 100 000 PD szczytu. W bardzo optymistycznej wersji wbicie tego alternatywnym sposobem zajęłoby 213 dni (w bardziej realnej 2x tyle) i kosztowało 30 885‬ Fragmentów Szczytu.


    Jak wcześniej wspomniałem jest to alternatywa i można sobie tym pomóc ale grind będzie konieczny, jeśli chce się wbić te poziomy. Teraz wymagane doświadczenie na poszczególne poziomy zostało obniżone o połowę, straciłem 350 105 000 PD szczytu i przeliczając je na te walutę, można mówić o stracie 30 885‬ Fragmentów Szczytu. Dlatego też twierdzę, że waga zmian powinna być braną pod uwagę, to nie to samo co zmiana ceny z 300 na 12.


    Tak na marginesie, nie warto wymieniać przed zebraniem 145 Fragmentów Szczytu.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Quote

    bo taka farma kart to też grind,

    tak z innej beczki .... owszem ... i jest to swego rodzaju kolekcjonerstwo ^^ ktore tez zostalo zniszczone rozdajac niktore karty za darmo ... ludzie poswiecali godziny na respienie niktorych mobkow ... tlukli mobki by zrespic inne .... tylko po to by dostac to potem za free^^

  • Pejnu czy ty się dobrze czujesz? xD w jakim celu się tu wypowiadasz, jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia.

    Osoby które wbiły poziom szczytu robiły to, bo mogły i nie ma to żadnego związku z oczekiwaną rekompensatą. Dodatkowo wyobraź sobie że ten poziom jest NIEZBĘDNY, żeby móc korzystać z zawartości ENDGAME, która ma kiedyś zostać udostępniona. Używali odpałek zarówno własnych, jak i z IS - czyli zużyli ich więcej, niż teraz będzie trzeba. Dodatkowo poświęcili na to sporo czasu - więcej niż teraz będzie trzeba.

    Jeśli tego nie rozumiesz i nadal uważasz, że wydawca w żaden sposób nie powinien naprawić własnych zmian/błędów, to szkoda czasu żeby ci to tłumaczyć.


    A to że mają w poważaniu graczy, to od dawna wiemy, co nie zmienia faktu, że można i trzeba walczyć o swoje, bo a nuż coś się jednak zmieni w tej kwestii.


    Dodatkowo ta zmiana i tak jest zbyt niewielka żeby ją odczuć, potrzebne doświadczenie powinno oscylować wokół 1/100 tego początkowego.

  • A Tobie drogi graczu życzę,żeby support nie zwrócił Ci żadnego przedmiotu, który straciłeś w jakikolwiek sposób, skoro tak jesteś przeciwny rekompensat. Jakby nie patrzeć jest to ta sama sytuacja co utracony exp, bo firma wprowadziła zmiany, Tobie też poprzez wprowadzane zmiany może zniknąć pokojówka,eq,pt i wiele innych rzeczy. :evil:

    Odsyłam do definicji i znaczenia słowa REKOMPENSATA.

    Zwrot przypadkowo wyrzuconego przedmiotu lub zaginionego w niewyjaśniony sposób nie jest REKOMPENSATĄ. Ma charakter grzecznościowy, więc ten, teges....

    Czas na pobudkę, zanim ręka w nocniku się znajdzie. Ta firma od dawna pokazuje, w jak głębiokiej "pieczarze" ma graczy.

    Ktory miales poziom szczytu przed zmianami? tak z ciekawosci pytam...:D


    Serio nie jest Ci szkoda ludzi ktorzy poswiecili mase czasu zeby wbic jakis tam poziom przed zmianami i teraz ten czas GF potraktowal jak nic?

    Jak kogos takiego jak TY traktowac powaznie jak piszesz takie rzeczy?


    ehhh kiedys to bylo... ludzie byli jacys tacy bardziej ludzcy w takiej sytuacji by wspierali kogos poszkodowanego a obecnie jedyne co to skrytykowac dowalic zbanowac cieszyc sie kogos strata... ;/


    Smutne to troche :(

  • Painu ty sie lepiej naucz grać w tą gre i wtedy sie wypowiadaj na tematy które obecnie są ci obce...


    Bo domyślam się ze nie wbiłeś nawet 2 poziomu szczytu i nie straciłeś czasu ani odpałek żeby go wbić.

  • Nic nie powinno być akurat zwracane. Nie było żadnego przymusu wbijania tych poziomów.

    Hmmm. Ciekawa "kłoda pod nogi" dla tych, którzy czują się tu pokrzywdzeni. Dałeś popis Pejnu. Znasz moje zdanie/opinię w tej kwestii (jeśli czytałeś wątek), To, że pewnego rodzaju regułą, jest w tej grze "nakręcanie" graczy na iluzoryczny zysk z Endgame/Topgame... nie znaczy, że należy się ślepo godzić z takim traktowaniem. Co do użytego przez Ciebie słowa/pojęcia i całego kontekstu -"powinność" - być może masz rację. Jednak Pejnu - trochę empatii dla rozsierdzonych (słusznie moim zdaniem) graczy, którzy się po prostu, po raz kolejny - czują "zrobieni w balona". Jak się domyślasz (pewnie - podobnie jak Ty), nie miałem najmniejszej ochoty na wspominany tutaj "grind", potrzebny do wrażenia postępu w grze. Jednak gdyby to było możliwe - dałbym Ci po prostu wielkiego "dislike'a". Przymusu owszem - nie było, ale była wielka iluzja tego, że "warto". że będzie to potrzebne do dalszych sukcesów w grze. Trudno zbagatelizować ten fakt.

    Edited once, last by Andrut ().

  • Poza tym czy ma ktoś namacalne dowody, że tzw "poziom szczytu" realnie wpływa na dps/celność ?

    a czy temat jest o wpływie poziomu szczytu na dps/celność? czy może jednak o zmianie ilości wymaganego doświadczenia poziomów szczytu?

  • Nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że Penju zachowuje się jak klasyczny internetowy troll. Szkoda że nie można tu ustawić sobie filtrów na posty niektórych osób. Nic nie działa silniej na takiego trolla jak "ignoruj" - bo to osoby, które u podstaw mają: "błyszczeć - za wszelką cenę". W każdym razie, z tego mojego punktu widzenia, jeszcze nigdy i nigdzie do żadnego tu tematu - Penju nie wniósł niczego sensownego.

  • Nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że Penju zachowuje się jak klasyczny internetowy troll. Szkoda że nie można tu ustawić sobie filtrów na posty niektórych osób. Nic nie działa silniej na takiego trolla jak "ignoruj" - bo to osoby, które u podstaw mają: "błyszczeć - za wszelką cenę". W każdym razie, z tego mojego punktu widzenia, jeszcze nigdy i nigdzie do żadnego tu tematu - Penju nie wniósł niczego sensownego.

    Każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania, zgadza się ?

    A skoro lubisz opierać się wrażeniu o pociśnięciu po kimś, to pleciesz andruty misiaczku...

  • Celes czy w związku z wprowadzeniem 10 poziomu szczytu osoby, które wbiły co najmniej 2 poziom szczytu przed zmianą punktową wymaganej ilości punktów doświadczenia dostaną "zwrot" (w sensie uwzględnienia punktowego) punktów doświadczenia szczytu? Przy zmniejszeniu wymaganej ilości punktów doświadczenia szczytu o połowę, wbicie 10 poziomu szczytu w dużym przybliżeniu wymaga podobną ilość punktów doświadczenia, jakie potrzebne były na wbicie 5 poziomu szczytu przed zmniejszeniem wymaganej ilości.

    Edited once, last by Lavix ().

  • To ja proponuje przejsc na ratio 1/10 względem zwykłego expa i wtedy nikt już się nie będzie czepiał. Poza tym czym podyktowane było wprowadzenie az tak nizskiego ratio na exp dla gry opierającej się na questach głównie? Celes może jeśli nie da rady zmienić ratio na ten exp to może chociaż questy będą dawały normalne ilości punktów doświadczenia szczytu. Bo szczerze mowiąc jak przyjdzie z takim ratio wbijać 15 albo 20 lvl to już będą ogromne schody... Czy dałabyś radę przekazać tę propozycję dalej? :)