System Poziomów Szczytu - dyskusja

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • W sumie za bardzo nie wiem w którym wątku to napisać, bo tyczy się to paru wątków, ale:


    Po pierwsze w aktualnym evencie już wbiłem 2 poziomy szczytu ( no jakoś się udało) i po zobaczeniu tego ile mam do rozdania PT zastanawia mnie czemu Celes wraz z innymi CM dalej forsują eventy na 250-500% PT. Od czasu gdy jest ten system szczytu na mojej głównej klasie nabiłem już 1,6kkk PT wgl się pod nie nie odpalając ( jedynie tyle co z odpałek, które jednocześnie dają PD oraz PT). Wartość nabitych PT wbijając te śmieszne poziomy to już przeszło 50% wgl nabitych PT na tej klasie i stąd moje pytanie, po co są dalej eventy PT w tak wysokich wartościach??, bo najbardziej PTkożerne klasy na poziomie 3kkk się kończą.


    Nie czepiałbym się gdyby te PT można było na coś wydać albo przekazać w postaci kulek na inne subki bądź wgl postacie. Dla nowych graczy zanim oni wbiją ten poziom szczytu ( aktualnie max 10) wymaksują dawno swoje połączenia i też będą posiadać nadwyżkę ( sporo mniejsza niż konta mające po 8-10lat)


    Po drugie z tego co obserwuję to z eventem 200% do PD w miarę szybko zdobywa się te poziomy szczytu ( przynajmniej w tym przedziale 1-5, nie wiem jak długo trzeba biegać na 6+) . Ogólnie event 200% PD powinien zostać nową podstawą eventową w weekendy ( bo te 100% expa no okej jeszcze te 1-5 idzie expić, ale 6+ widząc,że expa jest tam tyle samo do zdobycia co w pierwszej wersji wymaganego expa dla 1-5 to już wątpię w tą szybkość, a macie dodać jeszcze kolejne 10 poziomów gdzie wymagany exp tylko rośnie), a event 500% do PT bym zlikwidował i zastąpił go eventem na expa 300% ( 400 lub nawet 500% to bardzo zły pomysł, bo znając graczy każdy dorobi sobie po 100+ altów na tzw. butelki i pogorszy to mega sytuację na rynkach serwerowych ----> bardzo duży przyrost bezwartościowego golda)


    Po trzecie nie wiem czy to jest technicznie możliwe, ale może zamiast zmieniać aktualne wartości bonusów do expa ( pkt 2) wprowadzić rodzaj eventu dla ludzi z aktywnymi systemami szczytu:

    - postawić NPC dającego bufka ( event dla reszty serwera byłby wyłączony dla ludzi z systemem szczytu, tzn. w momencie gdy mają aktywnego bufa z poziomu szczytu)

    - zamiast NPC dodatkowy bufek aktywowany w okresie trwania eventu tylko dla tych co mają w/w system( tutaj znowu event podstawowy byłby nieaktywny)

    W obu przypadkach ten mocniejszy bonus nie byłby dostępny dla ludzi bez odblokowanego systemu szczytu ( by wyeliminować sztuczne dokładanie graczy w postaci altów i setek milionów już bezwartościowego golda do serwerów)


    Po czwarte czy CM albo GA jest wstanie mi wytłumaczyć wpływ tego poziomu szczytu na celność trafień podczas walki z mobami.

    Mam tu namyśli instancję Nowy Panteon i poziomy trudności normal i hard, bo odkąd wbiłem lvl, z którym teoretycznie powinienem trafiać już normalnie ( tak jak ma to miejsce na Grobowcu Dusz czy Świątyni Wiecznego Słońca) obserwuje na większości umiejętności chybienia na poziomie ponad 50% ( co wgl przy tylu bufach i wbitym władaniu nie powinno wystąpić nawet 1 chybienie). Stąd moje pytanie jak ten system wgl działa na tą celność, bo w przyszłości planuje dobić maksymalny poziom i nie widzę robienia harda ( z 10) nawet w 12 osobowej drużynie ( ilość chybień jest zbyt duża).


    Fajnie tą celność widać w addonie PBinfo, bo jest to tam na podstawie kolorów ( nazwa moba jest w odpowiednim kolorze)

    - szary ( mob ma za niski lvl dla naszej postaci ---> praktycznie celność 100% i praktycznie zawsze krytyczne trafienie)

    - niebieski ( mob odpowiedni dla lvl naszej postaci --> celność w okolicach 95-100% i ilość trafień krytycznych odpowiada posiadanej ilości pkt kryt.)

    - żółty ( mob ma troche wyższy lvl conajmniej o 4 większy --> celność spada do około 50-75% zależnie jak duża jest ta różnica, szansa na kryta spada o minimalne wartości)

    - czerwony ( mob ma stanowczo za duży poziom dla nas ---> celność na przedziale 0-50% zależnie jak bardzo duża jest ta przewaga, szansa na kryta troszkę mniejsza ---- moby o 10lvl lub większy są praktycznie niemożliwe do trafienia, trafiają tylko niektóre skile, które trafiają we wszystko)


  • W obu przypadkach ten mocniejszy bonus nie byłby dostępny dla ludzi bez odblokowanego systemu szczytu

    Dzięki za opinie i sugestię, będziemy rozważali to w czasie planowania następnych eventów.


    Co do NPCów, którzy dawali by itemy/bonus tylko dla osób z odblokowanym poziomem szczytów, to obecnie nie ma takiego NPC (tj. takiego którego moglibyśmy wykorzystać w evencie) i takowy musiał by zostać dopiero stworzony przez RW. Niemniej taką prośbę można im przekazać.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Też chciałbym podzielić się swoją opinią dot. poziomów szczytu.



    Słowem wstępu, gram połączeniem mag/czarnoksiężnik i odwrotnie.


    Przy obecnym 200% do expa jestem w stanie wyciągnąć przy swojej pełnej odpałce 750%.

    "Dzięki temu" jestem w stanie wbijać szczyt z zawrotną prędkością 6%/godzinę. To moja najszybsza opcja przy używaniu wszystkiego co mam, biciu jak najszybciej bez sekundy przerwy na wodę, przy używaniu skilli, muzycznych grań itd.


    Jak łatwo policzyć z 2lv na 3 potrzebuję 80mln doświadczenia czyli 16-17 godzin przy pełnym odpaleniu poświęconego czasu. Pełna odpałka w jednym dniu to tak na prawdę 2gdz, jakbym się uparł to napisałbym, że 3. Po tym czasie bicie nie ma sensu po prostu. Teraz znowu matematyka - 3gdz dziennie - w 5, 6 dni wbiję 3 poziom, super!

    Wg moich niedokładnych wyliczeń do 10 poziomu potrzebuję od 200 do 250gdz czasu przy tym bonusie 200%, co daje mi od 67 do 85 DNI, czyli w skrócie tak obiektywnie: TO SĄ CHYBA ŻARTY.


    Jeszcze w kilku słowach wyjaśnienia w w.w. Wróciłem po przerwie, na dobrą sprawę zaczynam od 0 od kwietnia - nie mam zbieranych odpałek od 10 lat istnienia gry, nie gram też na połączeniu zwiadowca/łotr, który bije oczywiście mocniej ale ma też np 2 miejsca na runki doświadczenia więcej.


    Nie uśmiechają mi się 3 miesiące siedzenia na tej samej instancji 3 gdz dziennie, bicie tych samych mobów do czasu aż zwymiotuje patrząc na nie. A to wszystko licząc bonus 200% !


    Macie w swojej ofercie grę typowo grindową - nawet w niej tyle czasu nie poświęcałem na levelowanie. A tu z gry opartej od 1 poziomu na tysiącach questów zrobiliście grindownika i to tylko po to żeby przypadkiem za szybko nie zamknąć gry, by coś jeszcze zarobić..


    Dalej już przyśpieszę.

    Questy w logar. Miła alternatywa tak szczerze, jednak zupełnie nie opłacalna. Zakładając fakt, że dziennie byłbym w stanie zrobić misje z 5 razy i dobiec jako pierwszy - dostałbym 80 fragmentów. Ile to jest 500k doświadczenia? Tyle samo zdobywam na instancji w jakieś 5 minut!! Pomijam fakt, że do tych questów zużywa się runki przenoszące, często odpałki itd. Ludzie, którzy to robią chyba nie umieją w liczby.


    Kula 5mln szczytu w IS.

    Ja rozumiem, wszystko kosztuje ale 250 diasów -przy kupnie 20 naraz 4000diasów to 300złotych Tymi 20 kulkami za 300 złotych wbiłbym od poziomu 2 do 3 no i zostałoby jeszcze trochę zapasu? Naprawdę?

    Ja nie wiem, żeby to jeszcze kosztowało te 300 złotych do poziomu wymagającego robienie instancji czyli do 15 powiem szczerze - nie zastanawiałbym się długo. Wszystkie nowe gry kosztują, więc potraktowałbym to jako płatne dlc. Bez sensu ale byłbym w stanie to przeżyć. Ale takie 8 tysięcy złotych to już troszkę za dużo.

    Naprawdę wolicie żeby 4 osoby kupiły po 250 dias niż 10 osób po 100 diasów? Nigdy nie pojmowałem Waszego rozumowania.


    Podsumowując, powrót do gry okazuje się mało zachęcający do wydania choćby złotówki.


    Te wbijanie to pomyłka jakich mało. Od siebie mogę zaproponować tylko ponowne zmienienie wartości doświadczenia wymaganego na każdy poziom szczytu - przynajmniej o 50%.

    Ewentualnie wprowadzenie minimum 200% eventu na exp na stałe, a najlepiej ze 400%.

    Ewentualnie od biedy dodać jakieś magiczne odpałki na exp do gry za wymianę za te niezliczone pokłady zalegającego golda, ale sam nie wiem czy by mnie to przekonało.


    Dziękuję za uwagę.

  • Tłumaczycie to CoMa, która nie gra w tę grę XD. Więc i tak nic z tego co jej piszecie nie zrozumie. Odpisze Wam, że dziękuje za opinie i sugestie oraz, że to rozważą, po czym w swoim kajecie zapisze: "pajace znowu się nas czepiają". A co do isu - cieszmy się, że kule były tak tanie, nie zdziwiłbym się wcale gdyby kosztowały 2 razy więcej xD.
    A ze swojej strony dodam, że mam 1 lvl szczytu i zarówno w bliskiej jak i dalekiej przyszłości nie zamierzam tego zmieniać :D.

  • Ja tylko przypomnę że wbicie 10 lvl szczytu nie da absolutnie nic, bo oprócz nas to musi wbić to jeszcze 11 innych osób z PT żeby próbować robić Panteon, bo to w zasadzie jedyny cel wbijanie tego czegoś.

  • Od pol roku ponad jest pisane, ze poziomy szczytu maja niewyobrazalnie duze wartosci, po zmianach wciaz kosmiczne.

    Kilka osob moze wbije 10 lvl ... reszta znienawidzi te gre

    Ale chyba Comowie nie czytaja nic:)

    Trudno to podejscie ogarnac :)

  • majac 100 lvl trafialo i trafia sie w 99.9% w mobki i bosy na grobowcu ktore maja 103 lvl (3 lvl roznicy) .

    majac 100(6) lvl na Panteonie normalu gdzie mobki maja 108 lvl ( 2 lvl roznicy ) na swietym ciosie 50/50 , a boss 111 lvl 25% przy dobrych wiatrach :/


    KOLEJNY BADZIEW WYMYSLONY PRZEZ GF ......

  • majac 100 lvl trafialo i trafia sie w 99.9% w mobki i bosy na grobowcu ktore maja 103 lvl (3 lvl roznicy) .

    majac 100(6) lvl na Panteonie normalu gdzie mobki maja 108 lvl ( 2 lvl roznicy ) na swietym ciosie 50/50 , a boss 111 lvl 25% przy dobrych wiatrach :/


    KOLEJNY BADZIEW WYMYSLONY PRZEZ GF ......

    Ja dodam,że ten wymyślony system nie działa wgl na strażnikowe pety, ponieważ czy to z 1 lvl czy z 4 czy nawet z 8, centaur dalej missuje jak durny w moby, które dla niego są nawet o 5lvl niżej....... Nie wspominam,że pomimo szczytu na max można pomarzyć,że centaur na panteonie cokolwiek zbije na trashu czy bosie...... SKUTECZNY NERF :thumbdown::thumbdown:


    Okazuje się,że ten durny system to nie jest stary system 1:1, 1 lvl szczytu nie zmienia praktycznie nic w celności gracza ( serio to nie jest zmiana,że na jednym skilu miało się 50% missów teraz ma się 45%). Jedyne co działa w tym zepsutym systemie to dodawanie statystyk po wbiciu każdego poziomu ( o zgrozo nawet Wam się kurna nie chciało przetłumaczyć komunikatu na czacie w każdym języku ---> tylko wersja angielska). Nie wiem czemu GF poszedł tak durnym krokiem,że dodał jakiś szczyt, bo nawet na tzw. "NIELEGALNYM SERWERZE", Twórcy byli wstanie zrobić content 100+, który działa normalnie.


    Jedyny sposób na zrobienie panteon aktualnie by wgl padł chociaż 1 ( najprostszy boss), to zbufować się na maxa pod celność i liczyć,że gra na burście da nam chociaż 40% trafień ^^ ( ta insta nawet z 20lvl szczytu będzie awykonalna, bo ten system to jest jakieś 25% normalnego lvl'a):D

  • No wszystko fajnie pięknie, Widzę szczyt jest wbijany tylno jak już kiedyś pisałem co ma począć biedny leczyk jak wbić ten zacny poziom.


    Może przywrócić expa z zadania, wtedy jest szansa bo innej opcji nie widzę i proszę mi nie pisać o IS bo nie dam 8tysi a za rok znowu, robienie eq i zmiana klasy na dps nie po to robiłem leczyka i grałem w gre opartą w wykonywaniu zadań żeby teraz stawiać wszystko na głowie.


    straszna kupa ten szczyt

  • No wszystko fajnie pięknie, Widzę szczyt jest wbijany tylno jak już kiedyś pisałem co ma począć biedny leczyk jak wbić ten zacny poziom.


    Może przywrócić expa z zadania, wtedy jest szansa bo innej opcji nie widzę i proszę mi nie pisać o IS bo nie dam 8tysi a za rok znowu, robienie eq i zmiana klasy na dps nie po to robiłem leczyka i grałem w gre opartą w wykonywaniu zadań żeby teraz stawiać wszystko na głowie.


    straszna kupa ten szczyt

    Ja to nie wiem, po co w ogóle leczyk miałby wbijać ten szczyt. Na kapłanie to praktycznie nic nie zmienia, a druid najwyżej ziarenek na bossa nie rzuci i tyle. Bez rytuału/taktyka od leczyka też można się spokojnie obejść (nie wiem, czy szczyt ma przełożenie na celność rytuału i taktyka).

  • Po co leczyk ma to wbijać????, Poziom szczytu u leczyków nie zmienia nic, bo one nie biją bosa. Bez ziarenek z druida te bosy i tak będą do zbicia. Co do tytułów wojennych taktyczne wchodziło i bez systemu szczytu ;)

  • czekam kiedy dodadza spoty jak w metinie i mozliwosc walki z wierzchowca :> (im wierzchowiec wolniejszy tym ma wiecej sily) .... by sie ludzie ciepli na wierzchowce ktore sa nie brane pod uwage xdd .... z tym ze zolw musialby zamiast sily dawac <edit> obrony xd ( maly wyjatek )... smieszkuje



    Post został edytowany

    / Vinelya

  • A więc gra dla klas leczących kończy się z osiągnięciem poziomu 100x100 bo potem wszystkie zadania są liczone według nowego cudownego poziomu szczytu.


    Chętnie bym "usłyszała" od kogoś z teamu jak klasy leczące maja wbijać poziomu oczywiście bez opcji IS.

    Pozdrawiam

  • A więc gra dla klas leczących kończy się z osiągnięciem poziomu 100x100 bo potem wszystkie zadania są liczone według nowego cudownego poziomu szczytu.


    Chętnie bym "usłyszała" od kogoś z teamu jak klasy leczące maja wbijać poziomu oczywiście bez opcji IS.

    Pozdrawiam

    Przecież masz alternatywę, którą GF Ci zaoferował, a mianowicie misje na fragmenty szczytu pozwalające uzyskać kulki expa szczytu :D


    To,że te wartości są śmieszne każdy wie,a ilość fragmentów na komplet wymian praktycznie nie do uzyskania codziennie ,ale z racji,że GF dał taką alternatywę teraz może umywać ręce,że klasy leczące czy gracze dużo słabsi mają alternatywę by wbić szczyt<X


    Przyzwyczajaj się,że ta firma ma w d zdanie graczy, a teamy wszystkich narodowości odpisują standardowymi formułkami sprzed 8 lat i nie robią nic dla dobra graczy, a wręcz przeciwnie 8)


    Poza tym każdy narzeka na expienie druidem czy kapłanem, nie Ty pierwsza nie ostatnia, która narzeka. Zrób eq magiczne i do boju.....