System Poziomów Szczytu - dyskusja

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • A co z ludźmi którzy wbili szczyty zbierając 3x300 fragmentów ? czy zostanie im zwrócona różnica w ilości ? ,jaka to sprawiedliwosc :(zebrac 36 a 900 fragmentow to wielka roznica ,poswiecony czas ,runki przenoszace czemu inni bez wyslilku osiagneli cos na co ktos musial sobie zapracowac?

    O tym to nawet nie wspomnę, że powinni postawić NPC, który dawałby kulki szczytu albo te 900 fragmentów dla całego serwera, bo zmiana jest kosmiczna, a ludzie dużo się namęczyli żeby te 900 fragmentów zdobyć.

    Będę zamieszczał swoje opinie.

    Podoba ci się moja opinia, sugestia? Daj like, żeby widzieli że pomysł ma poparcie. :thumbup:

  • A co z ludźmi którzy wbili szczyty zbierając 3x300 fragmentów ? czy zostanie im zwrócona różnica w ilości ? ,jaka to sprawiedliwosc :(zebrac 36 a 900 fragmentow to wielka roznica ,poswiecony czas ,runki przenoszace czemu inni bez wyslilku osiagneli cos na co ktos musial sobie zapracowac?

    A ja byłem w błędzie, że dla innych to też zabawa, a tu się okazuje że to praca.

  • Andrut to nie praca ale raczej nie chciałbyś np.siedzieć nad czymś pare dni.A ktoś sobie to zrobi w 1 dzien.

    Mogli dać takie coś odrazu a nie po 7 miesiacach od wprosadzenia..

  • A gdybyś tak mógł powiedzieć, cóż to za zysk? XD Cóż takiego wspaniałego daje ci obecnie PIĄTY poziom szczytu, chciałbym się bardzo dowiedzieć.

    Owszem obecnie osiągnięcie maksymalnego poziomu szczytu (poz. 5) nie gwarantuje nam wiele - poza wzmocnieniem Poziomu Szczytu, które minimalnie zwiększa nasze atrybuty. Proszę jednak pamiętać, że są plany urozmaicenia systemu Poziomów Szczytu poprzez chociażby dodanie ekwipunku Poziomów Szczytu. Więc może obecnie osiągnięcie X poziomu nie wiele nam zmieni, co jednak nie koniecznie będzie tak w przyszłości.

    Camist, a Ty wbiles juz 5 poziom? albo ktos z Twojej gildii? Skoro znasz plany Gf?

    A moze to takie plany jak wyjscie wojen z beta?


    Na chwile obecna po poltoraroku robienia tych samych inst gra jest bez sensu

  • Avaxis.


    Może troszkę z innej strony Ci to pokażę (masz oczywiście pełne prawo do swojego oglądu całej tej sytuacji, ja po prostu na tyle długo już siedzę w tej grze, że tego typu działanie jest dla mnie pewnego rodzaju regułą, której należy się spodziewać):


    Kupujesz "mega" jeansy za pięć stówek. Mroczny przedmiot pożądania :). Sam dokładnie nie wiesz po co to robisz (bo przecież spodnie to spodnie a spodnie można też kupić za 50 a nawet i za 5), ale masz frajdę że właśnie takie spodnie masz.


    I mija pół roku, a tu nagle te same jeansy w każdym sklepie i po 20 zł (bo np. firma splajtowała i całym jej towarem zarzucono rynek, albo np.... byłeś jednym z niewielu klientów, którzy zdecydowali się na ten towar i zapchały im się magazyny).


    Czy to rozsądne, mieć pretensje (do kogokolwiek), że jakiś tam Antoś może sobie kupić teraz te gacie za 20?


    Cała ta sytuacja przypomina mi inną. Bo to trochę jak w tym kawale o gościu, który kipiał wściekłością... bo sąsiad sobie kupił nowe auto.

    Hmmm.

  • Moon.


    W grę tu wchodzi zupełnie inna wartość. Wysiłek "parę dni" vs. "1 dzień".

    Na spodnie za 500 trzeb również (zwykle) innego wysiłku niż na spodnie za 20.


    Być może ktoś tu "zmądrzał" i zmienił ten wysiłek, albo powody są jeszcze zupełnie inne (np. zmiana koncepcji poziomów szczytu o której wspomina Camist).


    Cierpliwości, wyrozumiałości i przede wszystkim - mniej... (przepraszam za nazwanie rzeczy po imieniu) zawiści.

  • No spoko,tylko dlaczego takie coś odstawiają? 7 miesiecy jest jedno wielkie NIC


    + te wytłumaczenia ze strony gf "yy my nic nie możemy zrobić,płacimy ale nic nie mozemy zrobic" PIENKNE

  • Cierpliwości, wyrozumiałości i przede wszystkim - mniej... (przepraszam za nazwanie rzeczy po imieniu) zawiści.

    Bardzo przepraszam, ale czy raczysz żartować? Bo jeśli tak, to nawet się uśmiechnąłem :D


    Cierpliwości i wyrozumiałości wobec wydawcy i dewelopera jest, i było aż nadto. Chyba nie masz do czynienia z romem tak długo, jak niektórzy tutaj, bo nie masz pojęcia ile razy były składane obietnice bez pokrycia. Szumne zapowiedzi o wychodzeniu wojen z beta, czy inne tego typu wspaniałości. Tu nie ma ani trochę zawiści, jest za to rozczarowanie i rozgoryczenie działaniami GF czy RW.


    Nikt tu nie słucha graczy, mimo iż ciągle jest pisane - DAWAJCIE NAM ZNAĆ CO CHCIELIBYŚCIE ZMIENIĆ i uwaga... NIC się nie zmienia :)

  • Co tu się kłócić z graczami, których jedyną ambicją są codzienne gobki w 6-cio osobowym pt, casualowa gra itp. Oni graja sobie na luzie, nie spinają się ambicjonalnie, im nawet trociny podane przez GFa będą będą smakowały jak kawior, a jednocześnie mówią innym graczą jak mają żyć ^^

  • Klaymen, Aheo.


    Zupełnie rozumiem perspektywę, z której usiłujecie spoglądać na to wszystko. Rozumiem też Wasze rozczarowania, bo i "zaczarowywania" ze strony wydawcy sporo. Jednak - cierpliwość, wyrozumiałość - to do gry i współgraczy a nie wydawcy - dwie odrębne kwestie. Bo jeśli gra, to ma bawić - skoro nie bawi tylko denerwuje, nie spełnia oczekiwań, to... no właśnie, sami sobie dopowiedzcie co należy poczynić. Jeżeli nie potracie w środowisku tej gry odnależć satysfakcji - po co sobie i innym fundować niekorzystne klimaty. Skoro koncepcja poziomów szczytu Wam nie odpowiada, czy sposób w jaki poziomy szczytu są wprowadzane (z powodów np. "bo ja musiałem długo a kolega/koleżanka ma łatwiej" /tu się odniosłem do zawiści/) Wam nie odpowiada - to po co komu takie frustracje. Mi się też wiele nie podoba, jednak na tyle, na ile potrafię się tą grą jeszcze pobawić (tak Aheo również i tym, by czasem w 6-cio osobowym składzie przelecieć gobliny).


    Co do:

    Co tu się kłócić z graczami (...)

    Porozmawiam, wymienię myśli, podzielę się swoim punktem widzenia (i podobnej postawy oczekuję od interlokutorów).

    Tobie radzę podobne podejście do sprawy i przede wszystkim szacunek (do innych, którzy potrafią się jeszcze czasem bawić/grać). "Kłótnie" niewiele wnoszą. Jeśli o mnie chodzi, w całym spektrum własnych ambicji (do których się dość arogancko tu odniosłeś), zupełnie nie mam wskazanych przez Ciebie "kłótni" czy deprecjonowania sposobu zabawy tą grą przez innych graczy. Chyba lepiej bawić się grą a nie "kłótniami" - przynajmniej z tego mojego punktu widzenia. Ale nie siedzę w Tobie, może cię bardziej "kłótnie" bawią.

    BTW - ja osobiście zadbałem o taką ilość obszarów w których mogę się realizować ambicjonalnie - poza grą, że chyba w grze jest mi to mało potrzebne. Zauważam też, że jest więcej osób z podobnym podejściem w grze. Dla mnie - przede wszystkim jest to gra/zabawa (wcale nie miejsce ambicjonalnych spełnień). Jeśli masz inaczej Aheo - trudno mi z tym w ogóle wchodzić w jakąś polemikę, bo to przecież twoje wybory.


    Usiłując podsumować cały temat - wprowadzany System Poziomów Szczytu powoduje chyba więcej rozczarowania u graczy niż zachęca do pozostania w grze, czerpania z niej radości. I chyba nie chodzi tu o to, że w ogóle System Poziomów Szczytu jest wprowadzany, ale o sposób w jaki się to robi i podejmowane przy tym kroki (np. powiązana z tym wszystkim sprawa Panteonu, Strażnika) - tu w pełni konformizuję się z wypowiedziami w sprawie i panującą dezaprobatą. Natomiast sam fakt rozwoju gry o Poziomy Szczytu - jak najbardziej popieram - podoba mi się.

  • Słuszna uwaga Rizelmine90. Jednak, przypuśćmy, że koncepcyjnie - wejdzie tu np. strefa rozwoju postaci do 105 lv (z misjami na to) oraz równolegle/następnie - poziomy szczytu do 110... może mieć to sens (lub jakieś inne rozwiązania). Nie wiem. Jeśli "wydolność" programistów i łożone na to środki zakładają... że to się stanie w czasie, który po prostu frustruje tych z ambicjonalnym podejściem do gry, z założeniem że poczyni się z nich znowu beta-testerów... nie wygląda to fajnie.

    Zgadzam się z tym, że Osoby, które "walą w TOP" - są tu najbardziej w plecy. Może dlatego nigdy nie widziałem żadnej satysfakcji w osiąganiu poziomu TOP w tej grze. Bo "polityka" takiego stanu gry, ogólnie mi się od początku niezbyt podobała. Nie zmieniło to jednak faktu, że nadal lubię tą grę a czyni to moim zdaniem fakt, że nie bardzo się w niej "spieszę". Ale miło mi, że np. Asgard z Nawi ma obecnie TOP w wojnach gildii (jestem z poza Asgardu). Pewnie też mają z tego wielką radochę.

  • chcialbym zwrocic uwage , ze tu nie ma spotow jak w metinie xdd




    CIEKAWE CZY OSOBY KTORE OSIAGNELY 5 LVL SZCZYTU PRZED ZMIANAMI DOSTANA REKOMPENSATE W POSTACI WBICIA 108-109 LVL OD RAZU PO WPROWADZENIU TEGO LVL TAK JAK POZOSTALI GRACZE OTRZYMALI NA NIZSZYCH LVL-ACH

  • Celes Pytanie takie jak Rizelmine napisał, czy mając wbity 103 lvl przed zmianami to dostane nadwyzke polowy doświadczenia z poprzednich poziomów szczytu? To jednak są godziny poświęcone na ostry grind + masa odpałek. A nadwyżka z poprzednich poziomów pozwoliłaby w moim przypadku osiągnąć poziom 5. A jeżeli tego nie planujecie oddać to byłoby to oplucie graczy takich jak ja, ktorzy wbili przynajmniej jeden poziom.

  • Brak słów gracze czują się zdezorientowani. Nie wiemy czy teraz wbijać te poziomy czy nie, bo zaraz znowu zmniejszycie o połowę i znów będziemy czuć się poszkodowani.

    Ludzie wbijali to przez taką ilość czasu, a wy sobie zmniejszyliście o połowę i elo.

    Serio nic nam nie zwrócicie, kompletnie żadnej rekompensaty?


    Moglibyście chociaż część zwrócić dając jakiegoś NPC z kulkami, albo nowa wersja eventu doświadczenia szczytu? Żeby przykładowo w te 3 dni trwania eventu był exp 1/5 lub coś podobnego? Event doświadczenia jakiś 300%? Nic naprawdę dla nas nie zrobicie? Nie zależy wam na tym, żebyśmy byli chociaż po części zadowoleni o ile da się to tak nazwać?

    Będę zamieszczał swoje opinie.

    Podoba ci się moja opinia, sugestia? Daj like, żeby widzieli że pomysł ma poparcie. :thumbup:

    Edited once, last by Talking ().

  • ja mialem przed 57-8% cos takiego a po wpadl mi 2 lvl i kilka % wiec mnie wyropwnali ... ale pytam o tych co juz maja 5 lvl xd ( niewiem jak to jest w przypadku tych co juz mieli wbity 2 lvl przed zmianami xd )

    moze nie tyle wyrownali tylko juz mialem wbite te 65kk expa wczesniej wiec tak czy siak wpadl xd

  • ja mialem przed 57-8% cos takiego a po wpadl mi 2 lvl i kilka % wiec mnie wyropwnali ... ale pytam o tych co juz maja 5 lvl xd ( niewiem jak to jest w przypadku tych co juz mieli wbity 2 lvl przed zmianami xd )

    moze nie tyle wyrownali tylko juz mialem wbite te 65kk expa wczesniej wiec tak czy siak wpadl xd

    brana była tylko nadwyżka punktów doświadczenia nad obecny poziom szczytu, więc jeśli kto miał wbity drugi poziom szczytu, to połowa expa na 2 poziom nie została wyrównana