Letnie eventy - prośba

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Zbliżają się wakacje ciężki dla serwerów okres gdzie wiele osób przestaje grać i wieje po prostu nudą, a jak jest nudna to kolejne osoby przestają grać i się to sypie jak domek z kart i potem po wakacjach populacja zmniejszona o 10% jak zwykle.

    Więc może prośba o jakiś letnie eventy? Coś co by trwało całe wakacje, albo chociaż ich połowę, szczególnie pierwszą bo na początku wakacji jest najgorzej.

    Proponuje przede wszystkim:

    - EXP event, ale taki 200%, nie ten 100% bo to jest za słaby event, a jeszcze jak ktoś chce sobie powbijać poziomy szczytu i nie róbcie na 3 dni i jeszcze weendowe, niektórzy pracują w weekend i chcą sobie w tygodniu pofarmić, więc zróbcie chociaż z tydzień, a najlepiej 2 takiego eventu.

    - Event na mity - tylko błagam jak już ten z instancjami to zostawcie te co są, ale też dodajcie jakieś nowe, a nie ciągle ten sam...

    - Wymiany zodiaków, niektórzy chcą sobie nadrobić albo zrobić legendy.

    - Zamiast miesięcznego promo na meble, moglibyście zrobić promocje ale na przemianki np. też na miesiąc. To znacznie rozsądniejsze zrobić przemianki, bo skoro jest mniej osób to dana osoba musi zrobić więcej np. obrażeń więc przemianki by się lepiej sprzedawały na wakacjach niż jak rzucicie raz w roku podczas jakiś świąt. Więc dodajcie promo na przemianki.


    To takie minimum które powinno się pojawić i licze że coś z tym zrobicie, bo raz że wakacje i coś takiego ożywi serwer, a dwa, że panuje epidemia i mniej osób planuje wyjazdy więc to będzie krok w stronę tych których dotknęła epidemia finansowo i muszą spędzać wolny czas w domu, a tez tych którzy z obawy o swoje bezpieczeństwo posiedzą w domu.



    Jeśli się podoba wam mój pomysł dajcie like, żeby widzieli że takie coś ma poparcie! :thumbup:

    Będę zamieszczał swoje opinie.

    Podoba ci się moja opinia, sugestia? Daj like, żeby widzieli że pomysł ma poparcie. :thumbup:

  • Quote

    To takie minimum które powinno się pojawić i licze że coś z tym zrobicie, bo raz że wakacje i coś takiego ożywi serwer, a dwa, że panuje epidemia i mniej osób planuje wyjazdy więc to będzie krok w stronę tych których dotknęła epidemia finansowo i muszą spędzać wolny czas w domu, a tez tych którzy z obawy o swoje bezpieczeństwo posiedzą w domu.

    Niestety takowe eventy niespecjalnie ożywią serwer. Ewent na exp super, tylko ze na chwile obecną wbijanie poziomów szczytu zbytnio nie pomaga (instancja zamknięta).Ewent na mity tez niby ok tylko juz nawet nie ma w co staty wkładać. Problem z populacją serwera nie lezy po stronie "wakacji" a po stronie wydawcy. W pierwszej kolejności powinni się zająć wydaniem nowej zamkniętej instancji (NORMAL i HARD).

    f8mxeCV.png

  • Koncert życzeń Panie kolego, chociaż pomysły dobre i szlachetne to za długo gram żeby się zdziwić ,że ruszą tyłki ,aby zrobić takie rzeczy. Tymbardziej na serverze PL.

  • - EXP event, ale taki 200%, nie ten 100% bo to jest za słaby event, a jeszcze jak ktoś chce sobie powbijać poziomy szczytu i nie róbcie na 3 dni i jeszcze weendowe, niektórzy pracują w weekend i chcą sobie w tygodniu pofarmić, więc zróbcie chociaż z tydzień, a najlepiej 2 takiego eventu.

    Jak na moje weekendy z tym eventem są wystarczające do zrobienia czy to subklas na maxa, czy nowych postaci, czy altów. Danie tego w okresie wakacji spowoduje tylko to,że ludzie mający chęci wbiją kolejne 50-100 altów w 2 tygodnie. Tak jak pisał Deathbloody event dla samego expu szczytu nic nie da, bo ten lvl nic nie zmienia ( nawet jakby był otwarty panteon normal i hard), bo dla istniejących instancji lvl 100 jest wystarczający, a dla panteonu muszą odblokować lvl szczytu minimum do 10 (wtedy tylko wojownik na amoku będzie wstanie trafiać dość często bosy), a najlepiej do 15 by wgl spokojnie robić poziom hard. Tak wiem,że jest bonus do obrażeń przeciwko potworom czy prędkości ruchu z tego "zbędnego bufka", ale to są wartości tak małe,że dla nich samych tylko ktoś komu się mega nudzi by to wbijał.


    - Event na mity - tylko błagam jak już ten z instancjami to zostawcie te co są, ale też dodajcie jakieś nowe, a nie ciągle ten sam...

    Fakt mogliby dodać nowe instancje, bo farmienie Sardo solo czy Tosha po kilka godzin nudzi cholernie, tak sam event jest aktualnie bezsensu, bo poza eq z Pola Łamignatów ( które i tak ciężko wyfarmić) sama topka nie ma do czego tych statów wsadzać, a "świeżak" nie wyfarmi potrzebnej mu ilości mitów na komplet statów czy konkretne itemy za okres trwania eventu,bo zazwyczaj trwały one max tydzień( staty lecą jak lecą jednemu wleci za 1 razem int/matt inni wydadza 30 losowań i nie mają nic :/ )


    - Wymiany zodiaków, niektórzy chcą sobie nadrobić albo zrobić legendy.

    To wgl powinno być włączone 24/7, bo eventy z żywiołami ziemi, wymuszają na graczach resetowania eventów w bardzo dużych ilościach albo czekanie od eventu do eventu. Eventy z innymi żywiołami pozwalają na farme tych żywiołów w ilościach kilka k tygodniowo nawet bez resetowania. Tak samo jak ktoś chce porobić sobie wszystkie Drako np na karty, blokują go tylko eventy z żywiołami ziemi.


    Co do promo, GF w każdej swojej grze stawia na mebelki,skiny itp. rzeczy. Jednym się to podoba innym co liczą na bycie w topce już nie, taki urok tej firmy. Kwestia promocji jest poruszana od cap lvl 82 w tej grze czyli jakieś 4-6 lat ? i GF nie zmienia w tej kwestii nic na lepsze, z roku na rok coraz bardziej badziewne promocje.


    Pomysły popieram, ale z doświadczenia wiem,że to nie przez brak eventów w grze Świat Taborei pustoszeje na okres czerwiec-wrzesień, a przez to,że w realnym świecie ludzie biorą urlopy,grają w coś innego czy po prostu więcej imprezują, bo jest więcej atrakcji. Ten problem był widocznym nawet za czasów świetności romka, gdzie było bardzo dużo graczy, po prostu ta gra wymaga na ludziach grania zespołowo i to jest jeden z jej minusów, bo tu solo nie osiągnie się nic ( bo gracz solowy nawet na end game niczego poza minigierkami i farmieniem tytułów/kart i eventów nic nie porobi).


    No dobra end game gracz, sobie chociaż WB pozbija, ale 4 miesiące farmić same WB, wolałbym już normalną forme labiryntu, którą się opłaca robić solo XD

  • za długo gram żeby się zdziwić ,że ruszą tyłki ,aby zrobić takie rzeczy

    Ja wiem, ale skoro robią takie rzeczy często czy na urodziny czy na święta to nie widzę problemu, żeby kliknąć event na mity na wakacje i jakiś exp event przecież to 2 kliknięcia pewnie.


    Niestety takowe eventy niespecjalnie ożywią serwer.

    Gra wymaga gruntownej przebudowy to fakt, ale rzucam pomysły które są już robione od czasu do czasu na święta więc nie ma chyba problemu żeby je zrobić na wakacjach przynajmniej tyle bo to chyba mogą sami zrobić, a zawsze jakieś urozmaicenie będzie

    Będę zamieszczał swoje opinie.

    Podoba ci się moja opinia, sugestia? Daj like, żeby widzieli że pomysł ma poparcie. :thumbup:

  • Dzień dobry Talking


    Propozycje, które zawarłeś w swoim pierwszym poście, to eventy o charakterze globalnym. Oznacza to, że nie ma możliwości aktywowania ich lokalnie, tylko i wyłącznie na jednym serwerze (np. tylko na Nawii). Tego typu eventy obejmują wszystkie społeczności na wszystkich serwerach. W związku z tym decyzja o ich aktywowaniu leży poza granicami uprawnień Zespołu Runes of Magic Polska, czy też innych Zespołów zajmujących się serwerami zagranicznymi. Wszelako ze swej strony postaramy się, by Wasze propozycje w tym zakresie trafiły do odpowiednich osób.


    Co do eventów lokalnych, które może przygotować Zespół Runes of Magic Polska dla serwera Nawia: chętnie poznam Wasze propozycje, jakiego typu event (forumowy, ingame) by Was interesował.


    Pozdrawiam -

    Salamandra.

  • Może rajd po instancjach?


    Począwszy od wiedźmy na ks skończywszy. Taki casual event... Celem sześcioosobowej drużyny byłoby wykonanie runów po wszystkich instancjach w jak najkrótszym czasie po czym nagrania z poszczególnych instancji zmieszczone na yt bądź innej platformie zostałyby zlinkowane w e-mailu. Byłaby walka o najlepsze czasy:P

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Może rajd po instancjach?


    Począwszy od wiedźmy na ks skończywszy. Taki casual event... Celem sześcioosobowej drużyny byłoby wykonanie runów po wszystkich instancjach w jak najkrótszym czasie po czym nagrania z poszczególnych instancji zmieszczone na yt bądź innej platformie zostałyby zlinkowane w e-mailu. Byłaby walka o najlepsze czasy:P

    to już wiem, kto by wygrał. (tak, czarny/czemp)

  • No to bufy na prędkość poruszania się byłyby niedozwolone


    Inny pomył to taki powrót w czasie...


    Zrobienie określonej instancji posiadając odpowiedni ekwipunek (lvl, ilość atrybutów)



    Posty zostały połączone.

    / Vinelya

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Event in game:


    - np Poszukiwanie ukrytego GM

    - poszukiwanie ukrytych skarbów

    - tor przeszkód w zamku GF



    - nagrody: Mity / rzadkie jedzeni i potiony / 60% Phiriusy / przemiany petów niedostępne w IS / potki przemian dające dodatkowe atrybuty / 7-14-30 dniowe mikstury i runy transportowe




    Event in forum:


    - konkurs wiedzy o RoM

    - konkurs opowiadania w konwencji Rom

    - konkurs na wymyślenie nowej kompletnej misji

    - konkurs na przydatne Macro



    - nagrody: kody podarunkowe / rożnego rodzaju pakiety / nie dostępne w grze receptury i karty potworów

  • - konkurs na przydatne Macro

    potrzebujesz jakiegoś makra to sobie je piszesz. jakie miałyby być kryteria oceny "przydatności" makra? czy podmiana tytułu i użycie skilla to przydatne makro? czy odliczanie to przydatne makro?

  • Dzięki, że się wypowiadacie ale ja to zbytnim entuzjastą takich eventów w grze 1 godzinnych nie jestem, tutaj bardziej chciałem zasugerować takie duże eventy na całe lato/wakacje.


    Widze, że dostałem pare likeów w 1 poście gdzie wrzuciłem pomsysł. Dzięki wam i jeśli ktoś jeszcze popiera rzucajcie like, żeby było widać że jest nas dużo.


    Zaraz weekend ten tydzień się kończy, a nastepny jest w sumie ostatnim tygodniem czerwca. Więc następny tydzień będzie decydujący czy nas słuchają i zrobią letnie eventy czy nie. Bo jak mają robić to pewnie by zrobili na początku wakacji czyli zapowiedź powinna być już w przyszłym tygodniu.


    Sprawdzamy Was! #chcemyletnieeventy

    Będę zamieszczał swoje opinie.

    Podoba ci się moja opinia, sugestia? Daj like, żeby widzieli że pomysł ma poparcie. :thumbup:

  • - Zamiast miesięcznego promo na meble, moglibyście zrobić promocje ale na przemianki np. też na miesiąc. To znacznie rozsądniejsze zrobić przemianki, bo skoro jest mniej osób to dana osoba musi zrobić więcej np. obrażeń więc przemianki by się lepiej sprzedawały na wakacjach niż jak rzucicie raz w roku podczas jakiś świąt. Więc dodajcie promo na przemianki.

    Wygląda na to, że jeden z moich postulatów został spełniony. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nasze propozycje wraz z likami przysiosły efekt, w każdym razie zawsze coś.

    Były na weekendzie przemianki w ofercie, no chciałem na cały miesiąc ale dobre i to. :thumbup:


    Czekam i liczę, że pozostałe propozycje też będą spełnione. Lato się już zaczęło, wakacje się już zaczęły, zaraz lipiec. A ja zapowiedzi eventów letnich nie widze, :thumbdown::/ Pojawią się czy sie nie pojawią? My wciąż chcemy eventy pamiętajcie.

    Będę zamieszczał swoje opinie.

    Podoba ci się moja opinia, sugestia? Daj like, żeby widzieli że pomysł ma poparcie. :thumbup:

  • Wygląda na to, że jeden z moich postulatów został spełniony. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nasze propozycje wraz z likami przysiosły efekt, w każdym razie zawsze coś.

    Były na weekendzie przemianki w ofercie, no chciałem na cały miesiąc ale dobre i to. :thumbup:


    Czekam i liczę, że pozostałe propozycje też będą spełnione. Lato się już zaczęło, wakacje się już zaczęły, zaraz lipiec. A ja zapowiedzi eventów letnich nie widze, :thumbdown::/ Pojawią się czy sie nie pojawią? My wciąż chcemy eventy pamiętajcie.

    Zbieg okoliczności, like nie są zauważane , prośby nie są spełniane odkąd pamiętam. Eventy się nie pojawią bo nikomu się ich robić nie chce, także czekać sobie możesz ale się nie doczekasz

  • Ktoś pamięta kiedy był ostatni event in-game? 2 lata? 3? wtf w ogóle żeby w takiej grze nie było żadnych eventów


    Taki jak kiedyś był np co gm-i respili mobki a z nich wypadały skrzynki z jakimiś akcesoriami?


    Albo np zrespienie jakiegoś poteżnego moba którego tłukłby cały serwer i jak by go zabili to jakieś ciekawe nagrody


    Albo event na zasadzie pojedynków 2vs2 3vs3 lub nawet 1vs1

  • Ktoś pamięta kiedy był ostatni event in-game?

    Służę pomocą w odświeżeniu pamięci :) : Ogłoszenia i nowości


    Zakładam, że "eventy" wg. Ciebie to jedynie takie robione przez GMów? Takie eventy są głównie lokalne (dla danego serwera), a Zespół stara się obecnie skupić i robić eventy dla wszystkich społeczności. Niemniej, weźmiemy pod uwagę Twoją sugestię, że brakuje obecnie tego typu eventów.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg