Ustawienia parametrów gry

  • Czy ktoś mógłby mi podać sposób ustawienia preferencyjnych parametrów gry (audio-video), tak, aby zostało to "zapamiętane" i nie trzeba było ustawiać tego za każdym razem od nowa przy logowaniu się do gry.


    Nie dość, że odnoszę wrażenie, że po ustawieniach preferencyjnych (aby było mniej crashy), tylko część zmian zostaje zastosowana (pomimo użycia "zastosuj"), "gra" z uporem - perfidnie złośliwego maniaka - przywraca ustawiania, które powodują niezliczoną ilość crashy.


    Też tak macie?


    Może ktoś znalazł rozwiązanie na ten problem, albo zna przyczynę, dlaczego tak się dzieje, że preferencyjne ustawienia interfejsu audio-video są w sposób, identyczny z działaniem "złośliwego oprogramowania" - przywracane automatycznie do wysokich parametrów - takich, które powodują niezliczoną ilość crashy ?

    Edited 2 times, last by Andrut ().

  • Co do niezapisywania ustawień to ja tak nie mam jednak może pomóc wyjście z gry zaraz po wprowadzeniu zmian. A co do samych ustawień to ja mam takie:

    Dobrze mi się na nich gra, craszy nie miewam za dużo, a jak są to nie z powodu grafiki, wszystko w miarę ładnie wygląda. W razie potrzeby można majstrować przy dystansie widoczności (raczej zmniejszać niż zwiększać).


    -----

    edit

    -----


    Możliwe że to są jedyne najlepsze ustawienia grafiki:P

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Dzięki serdeczne Destoy, ale jednak nie w tym rzecz.


    Bo pomysłów na ustawienia jest sporo i wiele nich jest bardzo skuteczne.


    Problem zaczyna się wtedy, gdy "gra" nie zapamiętuje tych ustawień (lub/i udaje, że stosuje zmiany, jakie się ustawia).


    I nie pomaga tu nawet żadne "wyjście z gry". Tak, "wyjście z gry", nie wylogowanie.


    Permanentny powrót do ustawień typu "normal" - zobacz sobie jak ustawia ten "normal" - to crashogenna kicha.


    Już próbowałem na wszystkie możliwe chyba sposoby. Zwróć uwagę że są dwa "miejsca" w których można ustawiać parametry grafiki. Mogę sobie ustawiać, wymagać od gry "zastosuj"... Nawet jak zastosuje (pisałem że mam wrażenie, że nie wszystko z tych ustawianych przeze mnie preferencji jest stosowane - tylko część) - po ponownym logowaniu do gry - przywraca ten crashujący na potęgę tryb - "normal" (i nie zaznacza go nawet kropeczką jako "normal" - ale takie ustawienia przywraca).


    Nawet próba zastosowania (kropeczki) "niskie" - działa jedynie do momentu wyjścia z gry. Ponowne wejście do gry, ekran logowania postaci - i już na tym etapie przywraca z kosmosu crashogenne ustawienia grafiki, w których większość suwaków jest na MAX a np. efekty innych graczy nie są możliwe do ustawienia w ekranie logowania (a po zalogowaniu okazuje się, że same ustawiają się na odznaczone - czyli pokazuje je, a wiele z nich powoduje crashe).



    Piszę i twierdze, że to działa jak "złośliwe oprogramowanie" i nie mam pomysłu na to, jak to zmienić/wyeliminować.

  • Hmm... Od jakiejś aktualizacji win10 musiałem potwierdzać dostęp programów do plików.... Może też ty to masz... Gra bez dostępu do plików z zapisanymi ustawieniami nie zapisze ustawień... Ja to wyłączyłem bo problemy stwarzało. Info o próbach zapisu znajdziesz po kliknięciu ikony powiadomień na pasku zadań koło zegara.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • client.config.ini - zoabcz czy plik nie jest ustawiony "tylko do odczytu", jak tak odhacz to. Możesz po wykonaniu ustawień ustawic go spowrotem "tylko do odczytu" aby na sztywno pamiętał Twoje ustawienia. Dla pewności w Moich Dokumentach folder z grą też odhacz "tylko do odczytu".

  • Po kilkunanastu razach (!!!) wymuszania zastosowania kropeczki "niskie" w ustawieniach grafiki, wielokrotnym rebootowaniu kompa, dwukrotnym użyciu "napraw" (grę), na niektórych kontach (pod jednym meta-kontem GF) - "pamięta" ustawienia "niskie". Nie wiem na ile jest to trwałe i... dlaczego niektóre. Nie ma też informacji odnośnie tego, czy przypadkiem nie zapisuje sobie takich danych na serwerze - i tu ma jakieś kłopoty. Zamykanie okna z grą, w różnych jego położeniach - również powoduje, że czasem "pamięta" jak było, a czasem nie.


    W poprzednim launch-erze, było trzecie miejsce w którym można było ingerować w ustawienia grafiki - teraz nie ma tego w lauche-erze. Sadzę, że kipisz może tu robić, ten okraszony przez wielu apoteozą - właśnie "nowy" launcher.


    Aheo - sprawdziłem - "client.config.ini" nie jest, ale ogólnie folder z grą - był zaznaczony jako "tylko do odczytu". Zmieniłem (podfoldery również) - zobaczymy z jakim skutkiem.


    Destoy - dzięki za info. Nie pamiętam, bym potwierdzał "dostęp programów do plików", ale nie tylko ja z tego kompa korzystam. Tak, to W10. Nie mam i nie było takich informacji "o próbach zapisu"...



    PS


    Sądzę, że powrót do prawidłowego funkcjonowania spowodowało przelecenie całego folderu ROM - odznaczeniem funkcji "tylko do odczytu" - robił to dobrą chwilkę i wskazywał, że jest tam tam pozaznaczane jako "tylko do odczytu"

    Edited once, last by Andrut ().

  • Camist

    Closed the thread.