Zbalansowanie broni

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • d82a81b3059c0acagen.png


    Widac tutaj aktualnie najlepszy miecz 1h fizyczny i magiczny . prosze zwrocic uwage na obrazenia magiczne obu egzemplarzy . Miecz deklarowany jako magiczny ma ich mniej co oznacza ze nie oplaca sie go specjalnie robic na postacie , ktore mogly by takowym wladac . sugerowalbym zmienic wartosc obrazen magicznych mieczu switu zwiekszajac je i to dosyc wyraznie by jednak byla to oplacalna inwestycja .

    podobnie jest w przypadku mieczy i mlotow 2h ( tutaj malutka przewaga itemkow magicznych ) . roznica miedzy magicznymi i fizycznymi jest tak niewielka , ze nie oplaca sie robic w zasadzie magicznych gdyz potem ciezej je sprzedac . rowniez 2 reczne bronie deklarowane jako magiczne (miecze i mloty) powinny miec zwiekszone obrazenia magiczne by moc je tymi "magicznymi" nazwac .


    mozna sugestie przekazac dalej?

  • magiczne bronie ogólnie nie są zbilansowane. wszystkie powyżej bronie to najlepsze, które można obecnie wyfarmić (z grobowca dusz). jak widać magiczna laska 2h ma ilość obrażeń fizycznych równą ~99% obrażeń magicznych. co więcej, fizyczny topór 1h ma więcej obrażeń fizycznych niż magiczna laska 2h ma obrażeń magicznych.


    przy okazji przypomnę, że ostatni młot 2h z instancji, który dawał krytyka jest na 80 lvl (wyżej był tylko młot 2h z krainy snów na 82 lvl i młot na 90 lvl z auli)


    edit: złą laskę 2h na początku pokazałem

    Edited once, last by Lavix ().

  • Hmmm balansować bronie klas magicznych, które i tak są OP XDDDDDD.



    Na Waszym miejscu ja nie chciałbym spotkać k/m na wojnie, co ma "zbalansowaną" liczbe obrażeń w dwuręcznym młocie ( hit bez diuka za 5kk LAJTOWO, na diuku skromne 10kk+ z pełnego ataku) , to samo z wrl/ch. Najpierw popatrzcie ile te Wasze magiczne połączenia mają bufów do mattu i obrazeń magicznych, a potem proponujcie zmiany, które zrobią je jeszcze bardziej OP XD. ( statowanie 6x wis/mdef nawet tu nie pomoże, bo wrl/ch czy k/m czy w/m i tak się przebiją ;) )



    Po Waszych propozycjach W/M raz,że będzie niegrywalny, bo nawet z 2 pojednaniami tanka z palcem w d przeagruje, jak będzie miał tyle magicznego dmg co mają odpowiedniki fizycznych broni dla fizycznych depsów, to dwa w pt wystarczy takich 2 i boss się wykłada w 3 minuty bez minusów jakichkolwiek, bo W/M już teraz na end game ma po 3-5kk sekundowego na bosie :) .Owszem powinna być zmiana w tych wartościach dmg, ale nie taka,że laska dwuręczna będzie miała 45k mdmg w t15, bo wtedy w/m nic tylko zrobić mu troche eq tankowego i można wszystkie insty solować XD



    Co do broni fizycznych -> kryta w tej grze nadrabiasz wszystkim wystarczy zrobić biżu z questów, cenedrila dającego kryta, czy w wyższym tierze zrobić eq. DMG nie nadrobisz niczym poza kartami drako i tierem oraz plusem na broni i klacie/spodniach. Wystarczy sobie policzyć co Ci jest bardziej potrzebne patt,kryt czy dmg. ( POMIJAM FAKT ŻE KRYT POWYŻEJ 12K NIC NIE ZMIENIA, BO 1K kryta to jest niecały 1% więcej ;)), a młot dwuręczny używają tylko czempionowie w tej grze, więc tam pattu nie brakuje nawet na ch/m :P, a z 2 elementów biżu z q masz tyle kryta co daje topór dwuręczny SERIO WYSTARCZY TYLKO POLICZYĆ


    Owszem GF mógłby w każdej broni wrzucić kryta, ale nie ma to sensu, ponieważ kryt powyżej wartości 9k na postaci z 100lvl to jest przyrost 1% dla 1k punktowo kryta, ja osobiście zamiast kryta wolałbym statystyki typu siła,zręczność czy inteligencja w end game broniach, niż tego kryta, gdzie mając 90% szansy na trafienie ma się na bosie 80% normali :) . Tylko statystyki odpowiednie na klas nimi władających czyt rycerz w mierzu siłą, strażnik lub woj w toporze siła, w młotach siła, a w magicznych broniach dla depsów intelgencja a dla leczyków mądrość



    AAAAAAAAA, może GF wkońcu ruszy 4 litery i laske leczykową z norma wrzuci na harda z większa ilością obrażeń, bo to też jest żałosne....

  • Owszem powinna być zmiana w tych wartościach dmg, ale nie taka,że laska dwuręczna będzie miała 45k mdmg w t15, bo wtedy w/m nic tylko zrobić mu troche eq tankowego i można wszystkie insty solować XD

    czy ktoś tu mówi o tym, żeby laska miała 45k mdmg? nie zapędziłeś się za bardzo?


    Wystarczy sobie policzyć co Ci jest bardziej potrzebne patt,kryt czy dmg. ( POMIJAM FAKT ŻE KRYT POWYŻEJ 12K NIC NIE ZMIENIA, BO 1K kryta to jest niecały 1% więcej ;)), a młot dwuręczny używają tylko czempionowie w tej grze, więc tam pattu nie brakuje nawet na ch/m :P

    wystarczy spojrzeć, że młoty 2h dają wytrzymałość i celność. co jest bardziej potrzebne: krytyk czy celność? pomijam kwestię, czy ta celność w broni cokolwiek daje. i nikt tu nic nie pisał o patt.


    a z 2 elementów biżu z q masz tyle kryta co daje topór dwuręczny SERIO WYSTARCZY TYLKO POLICZYĆ

    tak więc policzmy:


    2x379,2=558,4


    czy 558,4 to tyle samo co 979,2?

    (tak, wiem, że to nie kolczyk z najnowszej strefy, ale to wciąż nie zmienia faktu, że 2x element z q nie daje tyle samo kryta co topór dwuręczny)

  • czy ktoś tu mówi o tym, żeby laska miała 45k mdmg? nie zapędziłeś się za bardzo?

    Linkujesz topór dwuręczny, który jest drugą najmocniejsza bronią fizyczną w tej grze zaraz po młocie dwuręcznym, logicznym jest fakt,że ludzie by chcieli mieć tyle mdmg co mają fizyczne odpowiedniki, więc nie zapędziłem się, tylko przedstawiam realia, jak podejdzie do tego GF.

    wystarczy spojrzeć, że młoty 2h dają wytrzymałość i celność. co jest bardziej potrzebne: krytyk czy celność? pomijam kwestię, czy ta celność w broni cokolwiek daje. i nikt tu nic nie pisał o patt.

    No tu spoko nie wiedziałem,że hardowy młotek ma celność, której i tak bym tak nie negował, bo ma ona wpływ tak samo jak ilość pattu ( to ,że się przebijasz na bosie) na ilość krytyków, widać to było szczególnie robiąc panteon hard, gdy ch/m dostawał bufka na celność lub nie ( częstsze kryty z druidowym bufem).


    A co do kryta, to tracąc 300kryta jeśli już nawet tak liczymy dokładnie to jest to 0,35% +/- CZYLI NIC, bo przekraczamy wartość 9k kryta nawet bez broni z krytem ( licząc dla eq w t9, które zlinkowałeś), bo wiadomo,że plusujemy to eq normalnie, a nie że nagle zlinkujesz mi tu eq w +16, bo mało kto w takim biega szczególnie naszyjnik :thumbup:.


    Wsumie moim zdaniem, bronie end game powinny mieć tyle rzeczy co miały bronie z auli w sensie statystyk ( one miały 3) , czemu nie zrobić w tych end game statystyka/atak/kryt/celność ??? ( DOBRA WIEM,że rzadziej zmieniałoby się bronie, bo i tak musiałyby mieć minimum ten sam + i tier, a najlepiej wyższy by się opłacało):!:

  • Nieznajomek ... nie zrozumiales . powiedz mi jaki jest sens robic miecz 1 reczny magiczny? dla kilku k matu? lepiej zrobic fizyczny bo lepszy na kazde tankowe polaczenie wiec latwiej go potem opchnac i bedzie wiecej obrazen xd mi chodzilo o to ze mala sensownosc robic te bronie magiczne na km-a bo jedynie co sie zyskuje to kilka k matu xd

    i czy te bronie beda mialy 10 czy 15k obrazen magicznych to i tak taki KM nie jest w stanie przypabac za 200kk 1 hitem jak pewna klasa -.- (i ew dowalic 2 za 150) .


    EW. DAC MU MOZLIWOSC UZYWANIA ROZGI 1H PRZY JEDNOCZESNYM -50% NA LUDZI ^^ O I TO JEST MYSL^^

  • W/M niebezpieczny bo "3-5kk sekundowego na bosie" na endgame ? Fiknij takim w/mem do zwiadów i ich przycelki ^^ Co do bossów taktycznych, owszem tu się zgodze, sprawa wygląda nieco inaczej.

  • to moze niech klasa magicznym zwiekszenie szybkosci castu tez zwieksza dmg jak w przypadku klas fizycznych zwiekszenie szybkosci ataku:> lutnia stymu itp itd poza tym ze szybciej trzaskacie rosna wam obrazenia z pojedynczych hitow:> to ja poprosze by przyspieszenie castu tez zwiekszalo zadawane obrazenia (z kazdego pojedynczego hita) :> a nie tylko przyspieszalo cast:>


    wy poprosty nie zrozumieliscie tego co chcialem przedstawic w tym temacie ..... zamiast robic miecz 1 reczny , ktory jest deklarowany jako magiczny lepiej wyjdzie zrobic miecz fizyczny gdyz bedzie sie mialo troszke wiecej obrazen magicznych kosztem kilku k matu:> a takowy miecz potem latwiej sellnac ( gdyby odsprzedawanie broni bylo kiedykolwiek oplacalne) .



    Quote


    "Super myśl" naprawdę super. Wtedy bronie 2h na k/m sensu by nie miały

    jak napisalem wyzej...... nawet robiac mlot 2 reczny na k/m-a lepiej zrobic mlot fizyczny bo latwiej potem go sprzedac czy co kolwiek z nim zrobic ( gdyz ten fizyczny ma podobna ilosc obrazen magicznych co deklarowany jako magiczny )


    jesli KM nie moze nosic rozgi to proponuje tez te mozliwosci zabrac woj-magowi ... przeciez jest cos co teoretycznie bylo przystosowane do niego :

    5b640fb996e56b95.png

    logika godna pozalowania ....


    Usuwam niedozwolone treści i upominam - pseudocenzura nie jest obejściem Regulaminu Forum.

    //Volveremos

  • Na logike, gdyby K/M mógłby nosić laske dwuręczną tak jak W/M, byłoby to 2 najbardziej OP połączenie w tej grze zaraz po S/R ( który jak wiadomo potrafi jednym skilem huknąć za 200kk+ ,a drugim podobnie), więc akurat to,że nie może tego nosić jest jak najbardziej na +. Serio granie k/m na instach ludzie tym chodzą głównie dla zabawy niż jako top połączenie do robienia dps ( wiadomo lepszy W/M), ale na wojnie K/M jest najbardziej OP ze wszystkich połączeń, bo przez wiadomą rzecz magiczni depsi biją go po 0:!::!:, a fizyczni biją go po 20-50k na dyscyplinie, gdzie ta klasa bez odpału potrafi Ci przywalić za ja wiem 200k???( gdy masz eq wojenne w t9 +16 czyli przeszło 60% redukcji obrażeń od graczy). No to fakt stwórzmy kolejne OP połączenie zmieniając UWAGA tylko mdmg w broni lub możliwość noszenia pewnych broni na danej klasie GZ. INSTA K/M SOLO LAJTOWO, bo masz wszystko, wytrzymałość,dps i przerywania :evil:


    + W/M z dwuręczną lagą, ilu takich masz na PL serwerze 1,2 możeeee 3 , dlaczego?, bo na całym polskim serwerze jest tylko 2 tanków, którzy będą wstanie wgl go utrzymać, bo robi gigantyczne agroo


    Ja rozumiem,że każdy chce bić jak zwiad swoim połączeniem i chce go ulepszać, ale trzeba patrzeć czy to połączenie nie jest już OP w innej części gry, tak jak k/m, który robi gigantyczną przewagę na wojnach, i bez p/r pozdro wgl wygrać wojne z glidią, gdzie takich k/m biega nawet do 6 osób XDDD


    Poza tym po wczorajszej inście gdzie był k/m i w/m, jak mam być szczery ? bili bardzo podobnie ( różnica może max 10kk w depsie ), wiadomo nie dogonią s/wd na krótkich walkach, który też był w tym pt, ale znowu ten sam zwiad na długich walkach gdyby nie ady, wgl by nie istniał w depsie.



    A jeśli magiczni depsi mieliby wgl kiedykolwiek dostać boost do mdgm w broniach, to ta gra straci wgl jakikolwiek sens, bo na instancjach, które można robić taktycznie nie będzie się opłacało chodzić łotrem,strażnikiem,zwiadem lub czempionem, bo przyjdzie 3x w/m i boss się wywali na bursta,a takie instancje mamy aktualnie, bo 100,5 (4 z 5 bosów są taktyczne) panteon w wersji hard ( conajmniej 3 bosy są taktyczne ;) ), 100 też idzie zrobić taktycznie i nie trzeba wtedy w pt conajmniej 2 zwiadów by to zbić.


    Więc jeśli ta zmiana miałaby zostać wprowadzona, GF niech odrazu usuwa pewne setskile wgl z gry ( takie jak redukcja magicznych obrażeń z rycerza :S:S, set skill na bieganie z czarnoksiężnika) oraz niech wprowadzi kolejne modyfikacje dla rycerza do redukcji obrażeń, bo ma ich stanowczo za dużo na tą chwile, a z mocniejszymi broniami, to nie wiem czym można się wbić w takiego k/m na wojnie, by wgl wystać go, bo obstawiam,że bariera z ch/m zejdzie na strzała z pełnego ataku XD

  • ja piernicze ... co za glaby .... z ta rozga smieszkowalem ........ chcialem tylko proownac miecze deklarowane jako magiczne jak i te fizyczne .... pokazujac ze te deklarowane jako magiczne sa o kant dupy (wzgledem fizycznych ktore maja wiecej obrazen magicznych) ...


    tu chodzilo o sensownosc tych broni magicznych ....


    majac rozge km nie zyska jakos strasznie duzo obrazen magicznych wzgledem mlota 2 recznego .... tu bardziej by odgrywalo 2.6 speed ataku . gdyz km niema takiego czegos jak amok .



    I JESTEM ZA TYM BY WOJ-MAG NIE MOGL ROWNIEZ NOSIC LAGI I ROZGI GDYZ JAK WIDAC JEST PRZEWIDZIANA BRON DLA TEJ KLASY , KTORA ZLINKOWALEM W POSCIE WYZEJ . TOPOR MAGICZNY . (TUTAJ SAM SOBIE STRZELAM W KOLANO ... ALE CO MI TAM) DALEJ MOZNA INSTY NA 4 ZWIADOW ROBIC:]

  • Patrząc na system dwuklasowy widzę że połączenia różnych klas są wypatkową tych klas np.: K/P trochę leczy ale od biedy mógłby tankować jak by się sprężył i zapewni bufki, W/M to dwie klasy zadające obrażenia i je zadaje, K/W dwie klasy fizyczne których połączenie to jest tank z większymi obrażeniami (i aggro przy okazji) itd. no ale nie wszędzie wyszło im to po równo i taki mag na głównej z jakąkolwiek subką jest słaby... W grze jest ważna specjalizacja klasy (DPS, Tank, Heal) i co na przykład powiedzieć o takim P/W co ani fantastycznie nie leczy ani nie bije ale może robić to i to ale słabo... Moim zdaniem była podjęta zła decyzja odnośnie ostatecznego kształtu systemu dwuklasowego i zamiast dziwnych hybryd subklasa powinna wzmacniać na swój sposób działanie klasy głównej.


    No cóż się dziwić w RoM'ie tak właściwie jest 10^2 połączeń klas, to tak jakby było 100 klas i nie każda jest grywalna a developer nie jest w stanie tego ogarnąć w 100% bo każdego by to przerosło...


    A co do Toporów magicznych, lachonów fizycznych etc. sam bym się wahał ale chyba wygrałaby próba podjęcia takiego balansu bo być może zwiększyłby grywalność niektórych klas.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Camist

    Closed the thread.