Stara / nowa czcionka Runes of Magic

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Na wstępie trochę z historii:

    W 2015 pojawił się błąd z którym borykało się sporo graczy Runes of Magic, objawiał się tym że jeżeli w nazwie przedmiotu lub jego opisie pojawiła się duża litera regionalna to jej nie widzieliśmy lub nie widać było całej nazwy (np. brak "Ż" przy "PŻ") . Powodem była jedna z nowych aktualizacji bezpieczeństwa systemu Windows, a w efekcie do gry została zaimplementowana nowa czcionka (moim zdaniem gorsza).


    Osobiście nigdy nie miałem tego problemu i nie wiem czy po latach nadal może występować. Cały czas używam starej, dlatego też udostępniam obie jak by ktoś chciał zmienić i w razie czego wrócić.


    Krótka Instrukcja:

    Wchodzimy do folderu z zainstalowaną grą, mamy tam folder "fonts" a w nim pliki z czcionkami, nas interesuje "DFHEIMDU_pl.ttf", kasujemy i wrzucamy tam pobrany stąd plik .zip, dalej wystarczy rozpakować go programem winrar lub 7zip i gotowe.


    Starej czcionki niestety nie wrzucę do załącznika, limit 5 MB i nawet po kompresji się nie mieści, można go pobrać stąd LINK  :saint:

    Nie pytajcie czemu stary ma 12 MB a nowy tylko 600 KB, nie wiem...


    Do porównania

  • Camist

    Closed the thread.