Powrót do gry po długim czasie

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Witam mam zamiar wrócić do roma po bardzo długiej przerwie dlatego chciałbym się zorientować jak wygląda obecnie ilość graczy,ah itp. Jeśli znalazła by się jakaś dobra dusza i opowiedziała jak to obecnie wygląda byłbym bardzo wdzięczny.

  • Diamenty nie problem ważne żeby jakaś gildia się znalazła co rekrutuje, oraz jakieś itemy niekoniecznie z najnowszych instancji. Chociaż jak widzę pustki na ah to tragedia :( ludzie sprzedają poza czy taka bieda ? Tak czy tak dzięki za informacje pokuszę się na jakiś czas gry zawsze potem można odpuścić.

  • Quote

    Diamenty nie problem

    to gf pozaciera rece ... najtansza postacia chyba do zrobienia jest leczyk . ew czarnoksieznik tylko do buffowania ... potem ew tank xd . jak robisz dpsa to mozesz sie troszke wykosztowac xd

  • heh tylko z tego co widzę to z ah nawet alta nie ubiorę :( leczyk tank itp odpadają bo samemu wiele nimi nie zrobię a czarnuch jakoś mi nie pasuje

  • Większość itemów przekracza maksymalną wartość golda jaką można wpisać podczas wystawiania przedmiotu w domu aukcyjnym, więc gracze po prostu tego tam nie wystawiają, bo byliby stratni. Popisz w godzinach wieczornych to jest 18-22 na czacie światowym lub kanale Rynek, napewno się znajdą ludzie co mają jakieś czyste itemy bądź całe sety z najnowszych inst w przyzwoitym HD, które mogliby Ci sprzedać.


    Ceny są spowodowane w większości tym,że na serwerze jest mnóstwo golda z misji dziennych i nie ma jego odpływu, wprowadzane eventy przez GF nie usuwają go w takich ilościach w jakich codziennie pozyskują go gracze.



    Sprzedając diamenty w grze na pewno szybko się wzbogacisz, bo mało kto sprzedaje diasy, a potrzebujących jest wielu ( co najmniej 4-6 osób w godzinach wieczornych pisze,że kupi diasy) ;)



    EDIT_1: Poszukaj też sensownej glidii, która ubierze Cię po prostu za darmo, gdy będziesz znimi grał uczciwie i angażował się w sprawach danej glidii ;P. Wybór niszowych glidii serwera zblokuje Twój rozwój na tym serwerze, a kupowanie topowego eq zniszczy Twój portfel . Taka malutka rada na przyszłość, bo małych glidii na Nawii jest bardzo dużo, a topowe insty robią tylko najsilniejsze :P

  • dzięki sprawdzę wieczorne godziny a co do topowych gildii mam różne doświadczenia i nie chciałbym znowu zmienić się nolife niewolnika tylko czerpać przyjemność z gry (na ile to możliwe) no ale oczywiście nie zamierzam maksymalnie biegać rt/gc ;p i odnośnie eq czyli takie dość topowe chodzą po 1kkk + ? :P

  • pytanie jaka klasa chcesz grac ..... 2 pytanie czy itemki do zrobienia , czy juz zrobione . jak do zrobienia to dla depsa powiedzmy set cie wyjdzie 3x 200-300kk+ 600-900kk spodnie , podobnie 2 set z tym ze klata bedzie w cenie spodni xddd ( moze lotrowo-zwiadowe itemki beda tansze) . magowe i kolcze najdrozsze xd.


    do tego cena statow .plusow , nawiertow i czystych do podbicia tiera ... mozesz robic po taniosci i tak dasz rade na max instach wkladajac np na takiego zwiadowce 2x stat w worka ( one kosztuka po ok 10kk/szt w itemku) o wartosci 312 ( sila-atak,zr-atak ) + 2x 333 za luski ( zr-atak i sila-atak ) to bedzie z 20-30kk od stata + 2x 293 ( tez za luski sila i zreczka atak)rowniez 20-30kk od stata

  • Czyli trochę drogo no ale nic zobaczy się najwyżej abonament na diasy pójdzie ^^ no i eq oczywiście zwiadowe albo łotrowe dzięki jeszcze raz.

  • Ceny są spowodowane w większości tym,że na serwerze jest mnóstwo golda z misji dziennych i nie ma jego odpływu, wprowadzane eventy przez GF nie usuwają go w takich ilościach w jakich codziennie pozyskują go gracze.

    czy ja wiem... ;) na moje polacy są po prostu zbyt pazerni. Zobacz na innych serwerach jakie są ceny. Serio, takie kwoty za gear że na AH nie da się ich wpisać :D diasy prawie 1kk za jeden w t f xD


    I proszę o podanie, jakie dzienne questy robić, żeby tyle pitru kręcić xD

    Edited once, last by RaFineZZ ().

  • kiedys za 100 pln miales 2200 dias okolo ... aktualnie 1400 . dziekujmy GF-owi . ale powiedza Ci ze 2 rzeczy dali taniej w isie . gdzie kiedys stala cena + do 16 powiedzmy do pancerza byla 300 dias 10 szt . aktualnie 10 szt jest po 315 dias i jeszcze dupnie napisali ze to z rabatem!

  • Pozwolę sobie dorzucić kilka moich spostrzeżeń w tym właśnie temacie.


    W szczególności weekend majowy, ale nie tylko on, przyczyniły się do pojawienia się wielu "nowych" osób na serwerze. Wiele z tych "nowych" postaci ... to postaci graczy, którzy powracają do gry, czasem po wielu latach nieobecności. Jest wielki i moim zdaniem uzasadniony ich żal z powodu "przegapienia" faktu fuzji serwerów i związanych z tym okoliczności, w których potracili swoje "stare" postaci. Sądzę, że chyba nie ma możliwości odzyskania starego konta, ale być może się mylę w tej kwestii. Pakiet dla "startera" jest bardzo dobrym pomysłem i pomaga na samym początku, jednak w żaden sposób nie rekompensuje poniesionych strat tym graczom, którzy utracili swoje stare konta. Czy mogłaby się pojawić jakaś inicjatywa ze strony Obsługi Gry, która mogłaby zachęcić tych "starych wyjadaczy", "starego" RoM'ka - do ograniczenia frustracji związanych z poniesionymi przez nich stratami. Na serwerze, traktowani są jak "nowicjusze" a wcale nimi nie są. Owszem, gra wymaga przystosowania się do nowych realiów RoM'ka, jednak jakieś ułatwienia ze strony Obsługi gry - sądzę że byłyby wskazane. I jak sądzę zachęciły by do pozostania w grze, co wydaje mi się wskazane nie tylko dla użytkowników, ale i samej gry.

  • To ja dorzucę jeszcze ze dwa słowa do dyskusji :)

    Od paru lat nie grałem w RoM'ka, ale ostatnio coś mnie podkusiło i zainstalowałem go przez Steam. Zauważyłem zmiane serwera i zacząłem czytać. Okazało się że była fuzja, więc napisałem do supportu "list miłosny" co zrobić, aby odzyskać starą postać. Odpisali, że odłączyli moje nowe konto i teraz mogę się zalogować przez loadera, albo dołączyć stare konto do Steam. Tak więc ja nie miałem większego problemu z przywróceniem postaci :)


    Druga sprawa, to pytanie do Was.

    Gram aktualnie P/S i chciałbym sobie kupić nową broń na 100lvl.

    Która byłaby najlepsza broń, patrząc na dostępność, jakość oraz cenę :P ( myślałem od broni Maga, gdyż teraz więcej soluje insty i farmie niż chodze leczyc w PT, gdyż nie mam gildii :P)

    Jest duża różnica między laską 2h dla MDPS a dla Heala?

    To pytania tylko informacyjne, w sprawie kupna będę się dowiadywać na serwerze :)

  • Quote

    Która byłaby najlepsza broń, patrząc na dostępność, jakość oraz cenę :P ( myślałem od broni Maga, gdyż teraz więcej soluje insty i farmie niż chodze leczyc w PT, gdyż nie mam gildii :P)

    to znajdz sobie gildie ... Solowac to mozesz hmmm przy mega koxie max inste 85 lvl (hard) z ktorej i tak aktualnie nic miec nie bedziesz . Zrobienjie heala jest w miare tanie gdyz eq poza pierscionkami bronia i ew naszyjnikiem plusowac nie musisz . a staty wystarcza workowe , jakis wyt-def za luski , z craftu itp itd ...

    zrobienie DPSA od 0 prawdopodobnie Ci sie nie uda .... predzej ta gra padnie patrzac nak GF do niej podchodzi