Ogólne Warunki Korzystania - klaryfikacja

  • Witam


    Jakiś czas temu otrzymałem ostrzeżenie od support-u RoM na podstawie Ogólnych Warunków Korzystania pkt 8.2b.

    Punkt ten tyczy się możliwości wypowiedzenia umowy gdy "b) zachodzą rzeczywiste przesłanki do tego, że doświadczenie gry pozostałych użytkowników zostało znacznie naruszone"

    I tutaj pojawia się moje pytanie co określa słowo "znacznie" w powyższym punkcie?

    Czy rodzaj naruszenia (znaczne/nieznaczne) określa support? I jeżeli tak to na jakiej podstawie dokonywana jest taka wykładnia? (wewnętrzny regulamin supportu?opinia własna Gm-a?)


    Prosiłbym także o informacje gdzie znajduje się dokument odnoszący się do polityki prywatności (Privacy information) w polskiej wersji językowej.


    Oczywiście powyższe pytania nie maja na celu podjęcia dyskusji o słuszności działań supportu a jedynie uzyskanie informacji aby rozgrywka była jeszcze bardziej przejrzysta.


    Pozdrawiam

  • Myślę ze to sprawa którą należało by zgłosić do UODO (Urzedu Ochrony Danych Osobowych) bo ustawa z dnia 10.05.2018 ( to juz prawie 2 lata) nakłada obowiązek o umieszczaniu informacji dotyczących RODO w języku polskim na wszytki podmioty świadczące usługi i prowadzące działalność na terenie RP. Każdy z graczy ma prawo do tego by wiedzieć jakie jego dane są zbierane i w jaki sposób są przetwarzane oraz komu i w jakim celu są udostępniane.



    może by tak.... cyk ... i kara w wysokości 10% rocznych przychodów 8)8)8)8)8)

  • świadczące usługi i prowadzące działalność na terenie RP

    a wy nadal wierzycie w bajki? A może ruszcie głową, że GF nie świadczy usług na terenie RP? tylko gre wam przetłumaczyli i do nazwy serwera dodali flage polski i to już znaczy że swiadczą usługi na terenie RP? Gdzie robicie przelew za diasy, chyba do niemiec nie?


    jakie swiadczenie uslug na terenie polski o czym wy mowicie

  • Zanim podejmiesz dyskusje zapoznaj się choć w stopniu pobieżnym z tematem na który chcesz dyskutować.


    1. W/w ustawa jest ustawa EU, i dotyczy wszystkich krajów UE.

    2. Za świadczenie usług/ prowadzenie działalności w RP uznaje się oferowanie produktu / usługi z geolokalizacją do terytorium RP ( ja osobiście płace za dias w PLN , no chyba że ty płacisz jakimiś muszelkami albo innymi koralikami).

    3. GF to firma mająca siedzibę w UE wiec jeśli jej produkt jest udostępniony na teren PL w polskiej wersji językowej to prawo unijne zobowiązuje ją do pełnej polonizacji wszelkich dokumentów / regulaminów / warunków a w szczególności dotyczących przetwarzania danych osobowych , warunków świadczenia umowy, sposobu i trybu reklamacji , trybu odwoławczego itd itp.

  • Za świadczenie usług/ prowadzenie działalności w RP uznaje się oferowanie produktu / usługi z geolokalizacją do terytorium RP ( ja osobiście płace za dias w PLN , no chyba że ty płacisz jakimiś muszelkami albo innymi koralikami).

    placisz w pln bo ci gameforge zrobił rachunek walutowy na ktory ty przelwasz w pln a im sie przemienia w euro.



    jest udostępniony na teren PL w polskiej wersji językowej

    nie jest udostepniony na teren pl, po prostu ci przetlumaczyli gre i to wszystko. mam sklep internetowy w ktorym mam 3 jezyki polski, angielski i niemecki. wysylam paczki do niemiec tez. I co myslisz ze mam cos przetlumaczone? Guzik mam mam po polsku te dokumenty o prywatności. prawnik mi nie kazal tego tlumaczyc bo ja nie dzialam w niemczech, mam firme w pl tu place podatki i dzialam na terenie polski wiec tylko po polsku mam. Rownie dobrze musialbym przetlumaczyc te dokumenty za wszystkie jezyki w UE bo ktos moze mi przyjdzie z wloch cos kupić, a moze z portugalii. Ja cie goscio rozumiem, ale to jest takie prawne obejscie

  • placisz w pln bo ci gameforge zrobił rachunek walutowy na ktory ty przelwasz w pln a im sie przemienia w euro.

    Płace w PLN bo jest stałą cena w PLN w żaden sposób nie indeksowana do € . Jeśli było by tak jak mówisz płacił byś cenę w PLN po przeliczeniu € .

    nie jest udostepniony na teren pl, po prostu ci przetlumaczyli gre i to wszystko. mam sklep internetowy w ktorym mam 3 jezyki polski, angielski i niemecki. wysylam paczki do niemiec tez. I co myslisz ze mam cos przetlumaczone? Guzik mam mam po polsku te dokumenty o prywatności. prawnik mi nie kazal tego tlumaczyc bo ja nie dzialam w niemczech, mam firme w pl tu place podatki i dzialam na terenie polski wiec tylko po polsku mam. Rownie dobrze musialbym przetlumaczyc te dokumenty za wszystkie jezyki w UE bo ktos moze mi przyjdzie z wloch cos kupić, a moze z portugalii. Ja cie goscio rozumiem, ale to jest takie prawne obejscie

    Nie porównuj sprzedaży internetowej do oferowania zgeolokalizowanego produktu.

  • nie jest udostepniony na teren pl, po prostu ci przetlumaczyli gre i to wszystko. mam sklep internetowy w ktorym mam 3 jezyki polski, angielski i niemecki. wysylam paczki do niemiec tez. I co myslisz ze mam cos przetlumaczone? Guzik mam mam po polsku te dokumenty o prywatności. prawnik mi nie kazal tego tlumaczyc bo ja nie dzialam w niemczech, mam firme w pl tu place podatki i dzialam na terenie polski wiec tylko po polsku mam. Rownie dobrze musialbym przetlumaczyc te dokumenty za wszystkie jezyki w UE bo ktos moze mi przyjdzie z wloch cos kupić, a moze z portugalii. Ja cie goscio rozumiem, ale to jest takie prawne obejscie

    Dobra rada. Zwolnij prawnika jesli masz sklep w 3 opcjach językowych dla każdej musisz miec komplet przetłumaczonych warunków formalno-prawnych i OWU.



    A odnośnie tematu. Z wypowiedzi Celes w temacie podlinkowanym przez Lavix wydawca gry zdaje sobie sprawe ze musi to być przetłumaczone , ale jak to bywa z wszytkim w tej grze poprostu brak im czasu w tym natłoku obowiązków :D, a wy im jeszcze dorzucacie na głowe kłopot z Burzixem :), i instancjami niedopasowanymi do poziomu oferowanego przez gre , teraz to tłumaczenie sie opóźni o kolejne kilka lat.

  • I tutaj pojawia się moje pytanie co określa słowo "znacznie" w powyższym punkcie?

    Czy rodzaj naruszenia (znaczne/nieznaczne) określa support? I jeżeli tak to na jakiej podstawie dokonywana jest taka wykładnia? (wewnętrzny regulamin supportu?opinia własna Gm-a?)


    Załóżmy że nie ma wewnetrznego regulaminu dot. tego naruszenia (bardzo trudno byłoby coś takiego stworzyć bo każdy ma swoje troche inne wartości i oczekiwania co do gry i tego co w niej widzi). Ja bym to rozwiązał tak że jeżeli jestem GMem i to co zrobileś popsuło by mi gre do tego stopnia że odechciało by mi sie grać to się kwalifikujesz zeby Cie capnąć za to xD . Generalnie przy sytuacjach tego tyupu gdzie nie ma jasnych wytycznych powinno być to konsultowane z GA+ żeby nie było niedomówień. Czy jest tak robione czy inaczej to nie wiem. Możemy mieć tylko nadzieje że jest to robione rozsądnie.


    Pozdrawiam. Miłego dnia.

    I`m no hero. Just a yordle with a hammer.

  • Camist

    Added the Label Polski