Burzowe Wzgórze V2

  • Witam Camist

    Jeśli powołujesz się na zasady,to moje pytanie brzmi czy na innych serverach jest tak samo jak u nas?

    I dlaczego każdy temat zostaje zamykany przez GM.Od tego jest chyba forum żeby dyskutować.

    Sami sobie przeczycie.

    A to że Salamandra wyrzucała ludzi z gry bez zadnego ostrzeżenia to jest ok? Chyba nie.


    Napisz mi to proszę to co napisałeś na Pw na supporcie ;)


    bądz chociaż fair wobec graczy ktorzy zostali zbanowani albo upomnieni



    Posty zostały połączone.

    / Vinelya

  • Camist wykaż się proszę zasadami fair-play i porozmawiaj z nami tutaj,zeby kazdy gracz mogł zobaczyć tą rozmowę.


    Ciekawe czy inni GM też czują taką wyższość nad graczem jak nasz polski team



    Posty zostały połączone.

    / Vinelya

  • Chciałbym podejsc troche bardziej merytorycznie (tak jak to zrobiło parę innych osób) do tematu burzowego wzgorza i ostatnich wydarzeń, a z uwagi, ze poprzedni temat zostal zamkniety, a V2 jest jeszcze otwarty to napisze wszystko tutaj. Z jednej strony cieszę się, że coś zaczęto robić na burzowym, ale od zupełnie dziwnej, pokrętnej strony i stanowczo za późno. Zakładam, że każdy GM wchodzi do Teamu RoM z takim podejściem, że coś zmieni, ruszy relacje z graczami w dobrą stronę, zrobi coś dobrego. Jednak patrzę się na te ostatnie wydarzenia i zastanawiam się czy GM zostali tu rzuceni na mięso armatnie czy to akurat ich samowolna decyzja pod wpływem emocji o tym jak się zachowa w grze. Takie hasło jak "znaczne ograniczanie komfortu innych graczy" dotyczy wielu aspektów RoM'a i to nie tylko burzowego, więc tak naprawdę jak za chwilę będę mógł wysłać ticket do supportu na konkretnego gracza za to, że jak kiedyś nie zbierał dropu z motyli podczas dziennych to dostanie ostrzeżenie lub blokade konta? Lub wysłac ticket za to, że ktoś zbija wróżki na ystra, żeby zrespić aishe (i nie mam tu nikogo konkretnego na myśli!), a ja przez to nie moge zrobić questa? :thumbdown:


    W związku z niezdrową atmosferą, która narosła wokół ostatnich wydarzeń na Burzowym Wzgórzu, pozwolę sobie udzielić kilku wyjaśnień.

    Salamandro, atmosfera ta wynika przede wszystkim z Twojej prowokacji. Sama zaczęłaś bez żadnego ostrzeżenia wyrzucać gracza do menu logowania, który stał na środku mapy i zbijał moobki, bez żadnego ostrzeżenia, a kicków według tego co się dowiedziałem było kilka (ticket już powinien zostać wysłany w tej sprawie przez odpowiednie osoby) i zakładam, że można to sprawdzić:

    Jesteśmy w stanie za pomocą naszych narzędzi sprawdzić jakie oraz w jakiej ilości potwory dany gracz pokonał, ile jakich skrzyń pozyskał czy też ile skrzyń nie zostało pozyskanych i zniknęło. Dlatego jeszcze raz zapewniam iż wszelkie nasze działania mają swoje podstawy i prosiłbym o nie insynuowanie nam tego typu kwestii, co do zasadności naszych działań.

    Więc pewnie za pomocą tych samych narzędzi można również sprawdzić czy dany gracz został kicknięty te kilka razy, bez ostrzeżenia, bez upomnienia. Jeżeli podstawą takiego działania ma być "naruszanie w sposób znaczny doświadczenia innych graczy" to jak nazwać wyrzucanie z gry przez SGM? Też takowym naruszaniem? Czy jest tu zasada oko za oko, ząb za ząb? Szczególnie ze strony PL Teamu? To było naprawdę zasadne?

    Napłynęły kolejne skargi na to, że te same osoby od dłuższego czasu zbijają fale tak szybko, że niemożliwe jest zebranie wszystkich skrzynek. Wieczorem 19.04. zaobserwowałam takie właśnie zachowanie u niektórych graczy i zastosowano wobec nich takie same środki, jak w innych tego typu przypadkach.

    "Od dłuższego czasu" - czyli jak to jest, bo tu nie chodzi o kilka tygodni, problemy na burzowym są od kilku lat i ciągle te same. I nagle jest wysyłana propozycja zmian eventu burzowego wzgórza? Nagle jest ostrzeżenie o naruszaniu punktów OWK i zagrożenie wypowiedzeniem umowy? Gdzie w takim razie wylądowały wszystkie skargi na graczy, którzy podkradali skrzynki, przychodzili altami nawet nie bijąc moobów i kradnąc, ile to razy była drama na kanale światowym o utrudnianie eventu i nic z tym nie zrobiliście? Nie dostaliśmy żadnych wytycznych, nic, a teraz nagle podajecie pasujące Wam punkty w umowie ? Camist ? I też nigdy nie słyszałem, żeby kogoś na burzowym wyrzucał SGM aż do ostatnich dni, a trochę tu gram, takie środki stosujecie? Nie dziwie się graczowi, który nasilił swoje działania, jak to okresliliście - "w przewijaniu fal" - został do tego sprowokowany. Ostrzeżenia przyszły na pocztę owszem, tylko, że dopiero PO kickaniu z gry.

    Wieczorem 20.04 natomiast miałam możliwość bycia świadkiem czegoś, czego jeszcze wcześniej na Burzowym Wzgórzu nie widziano.

    Dziwisz się Salamandro? Myślisz, że taka kolejność działań jak najpierw strzelanie do kogoś żeby wyrzucało go do menu, a później wysłanie warningu będzie ok? Gdyby sprawa została poruszona w sposób rozsądny przez GM chociażby na forum (a wiedzieli to nie tylko od kilku tygodni, że jest to problem! ), przez stworzenie jakiegoś tematu, posta z informacja lub podjęciem dyskusji, dialogu z graczami oficjalnie, miałoby to zupełnie inny efekt, a na pewno lepszy wizerunkowo, który macie teraz jeszcze bardziej nadszarpnięty niż zwykle. Mimo, że pracujesz na bardzo pozytywną reputację, przynajmniej z mojego punku widzenia i takową naprawdę zyskałaś wcześniej to jednak tutaj, nie zgadzam się z tym jak postąpiłaś i można to było zrobić lepiej. Tym bardziej jeżeli to była decyzja całego teamu i musieliście coś wspólnie z tym zrobić i pewnie stworzyliście dla siebie pewne określone zasady, których będziecie się trzymać od tych kilku dni i egzekwować je od graczy powołując się na pasujące Wam punkty regulaminu.


    Zacznijmy od tego, że każdy Gracz, niezależnie od poziomu postaci, posiadanego ekwipunku czy umiejętności ma podstawowe prawo: prawo do komfortowej rozgrywki. Po to jest gra, aby czerpać z niej przyjemność. Dyskryminowanie kogokolwiek z powodu niskiego poziomu postaci, nie najlepszego ekwipunku, albo wręcz zabranianie takiej postaci uczestniczenia w pewnych elementach gry jest głęboko niewłaściwe.

    Bardzo dziękuję uczestnikom dzisiejszego porannego i wieczornego Burzowego Wzgórza za to, że pokazali, że jednak można grać fair play, w myśl niepisanych zasad, w poszanowaniu dla innego gracza. Mam nadzieję i z całego serca liczę na to, że będziecie utrzymywać taką współpracę, jak to miało miejsce dziś, 21. kwietnia.

    Tak, zgodzę się propo prawa do komfortowej rozgrywki, ale co w przypadku gdy niski lvl przychodzi na burzowe, powiedzmy taka skromna 70 (przy czym wszyscy wiemy, że bardzo mało takich nowych graczy tam przychodzi, jeżeli już to zazwyczaj z kimś, dodatkowo też nowy gracz nie będzie od razu wiedział, że takie coś jak wydarzenie na burzowym wzgórzu istnieje, ale większość takich nisko lvl'owych postaci to i tak czyjeś alty), zbije kilka moobków z fal i następne wyższe od jego lvl'a są dla takiego gracza nie do zbicia? Gdy będzie dużo osób na skrzynkach wieczornych to rozumiem, że taki gracz żeby posiadał komfortową rozgrywkę powinien móc mi podbierać skrzynki? Wtedy gdzie się pojawia mój komfort? Wysyłając ticket do supportu ze zgłoszeniem na gracza? Taki mały jeszcze wtedy gracz nie zrobi nic, a jednak będzie chciał podnieść skrzynki, przecież nie wygoni się go z eventu na burzowym, a sam z siebie raczej też sobie nie pójdzie. Chyba, że od dziś będziecie też wymagać od graczy z wysokim poziomem i dobrym ekwipunkiem, tego żeby pomagać takowym świeżym graczom. :/


    To nie jest tak, że gracze nagle zaczęli zmieniać swoje zachowanie. Tylko za chwilę będzie tak, że gracze nowi zostaną przytłoczeni przez graczy starszych i będą mieć poniżej minimum tego co wcześniej byli w stanie zdobyć na burzowym, niezależnie od tego czy są to runy przenoszące, klucze do pradawnego skarbu czy wysokie runy IX, X. Będziecie mieli skargi na to, że w ogóle gracze niskopoziomowi lub z gorszym ekwipunkiem nie są w stanie podnieść prawie żadnych skrzynek bez podbierania ich komuś innemu, bo sami nie są w stanie, a to przeciez event dla wszystkich. Taki gracz na pewno zostanie ograniczony komfortem i nawet jeżeli weźmie sobie moobka i go będzie bić do tej pory aż reszta graczy zbije swoje mooby i pozbiera skrzynki, to wtedy on bedzie ograniczał komfort reszty, ponieważ przez niego może nie udać się ukończenie eventu w ograniczonym czasie. Zostaje mu nadal podbieranie skrzyń komuś innemu lub ze względu na kary brak możliwości uczestnictwa w evencie. Skoro ja chcę posiadać komfort rozgrywki, mam prawo wysłać ticket na takiego gracza, który będzie podkradał moje skrzynki i powinien zostać ukarany, tak samo w przypadku gdy przez niego może nie powieść się ukończenie wydarzenia (ponieważ jednak będzie go ograniczał poziom i ekwipunek!).

    To działa również w obie strony i gracze, którzy czują się pokrzywdzeni że naruszone zostało ich doświadczenie, gdy po uciążliwej walce z potworem skrzynki pobiera osoba, która nie uczestniczyła w tej walce, mogą również domagać się odpowiednich działań z naszej strony ze względu na naruszenie swojego doświadczenia w grze.


    Więc dopóki nie będzie zmiany formy tego wydarzenia uważam, że Wasze działania (Teamu - bazując na poście Camista) nie są w porządku dla wszystkich graczy. Wprowadza to konflikt między graczy słabszych, a lepszych.



    Postaram się wyjaśnić kilka kwestii, jako administrator tego serwera.

    Tylko dlaczego tak rzadko? I dlaczego brakuje wyjaśnień "kilku kwestii" w wielu innych bardziej potrzebnych tematach niż burzowe wzgórze?

    złożyliśmy do producenta gry sugestie, aby uczynić to wydarzenie wydarzeniem zamkniętym, gdzie każda z osób lub każda z drużyn posiadałaby własny "pokój", tak jak ma to miejsce w chociażby popularnej Kopalni Goblinów.

    Tylko dlaczego tak późno? Musiało aż dojść do takiej nieprzyjemnej sytuacji?

    Zachęcamy wszystkich uczestników tego wydarzenia do dobrej komunikacji między sobą, chociażby na kanale strefy, aby porozumiewać się między graczami o gotowości do podjęcia kolejnej fali potworów, o zakończeniu procesu zbierania wszystkich skrzyń, pozwoli to na poprawę wielokrotnie wspominanej tutaj przez Was niezbyt dobrej atmosfery między uczestnikami oraz zapewni uczciwość w udziale w wydarzeniu, każdemu z uczestników.


    Jeżeli macie jakiekolwiek zastrzeżenia do działalności Game Masterów czy to Super Game Masterów na naszym serwerze, jak najbardziej służę pomocą wyjaśnianiu wszelkich wątpliwości, jednak zapewniam że nie miało miejsce tu żadne naruszenie zasad.

    Takie coś jak dobra komunikacja praktycznie się nie zdarza, ale ludzie niekiedy patrzą się sami czy wszyscy wyzbierali, pomijając te osoby, które jednak już od pewnego czasu chodzą na to wydarzenie i wszyscy wiedzą, że nie ma z nimi współpracy ani dogadania się - jest tylko złośliwość - a wysyłane na nie tickety nie miały znaczenia. Czy naprawdę trzeba było czekać tyle lat na to żebyście coś zaczęli robić Camist ? Czy znów muszą sie nasilić jakieś narzekania, skargi na cokolwiek innego z czym jest problem i znów w krytycznym momencie coś zaczniecie robić?


    Szczerze mówiąc bardziej bym chciał żeby lepsza komunikacja była między graczami, a Teamem RoM - nie tylko przez support, ale też przez forum, grę lub inny komunikator. IRC jest martwy, może jednak spróbować z Discordem czy wpaść na jakąś jeszcze inna formę dialogu? Może gdzieś jednak da się podać sugestię lub przedyskutowac odgórnie formę komunikacji przez discorda, gdzie i tak tylko naprawdę starsi gracze RoM, będą w najwyższym stopniu tym zainteresowani. Czy po prostu macie jakiś konkretny powód, którego się obawiacie i nie chcecie mieć tej lepszej komunikacji? Jedyna osoba, która próbuje pracować nad komunikacją jest Salamandra. Zakładam, że GA i CM mają ważniejsze zadania, projekty, priorytety, problem w tym, że efektów działań Waszych nie widzimy, a na forum odpowiedzi, które gracze chcą dostać, dobrze by było uzyskać od GA - zwyczajnie jest ich za mało, jednak szanuje np. Twoje wypowiedzi Camist w kwestii udzielania informacji na temat tego ze serwery logowania padły. Dobrze by było dostawać informacje o produkcie w którym została taka garstka graczy, na temat chociażby wprowadzania zmian i wyjaśnienia jak poszczególne zmiany wyglądają, co wniosą i jak działają i kiedy można oczekiwać poprawek? (Gdzie są informacje o naprawieniu drużyny honorowej? O tym jaki wpływ ma lv szczytu na celność? Jak ten lv szczytu będzie rozwijany/zmieniany żeby działał?).


    Dziękuje, pozdrawiam!

  • SonOfLiberty mi prawdopodobnie zdarzyło się kraść moby ale nieświadomie. Czemu? Bo był brak chęci zwrócenia mi uwagi. Wylądowałem wtedy po prostu w złym miejscu i nie zauważyłem. Wynikiem tego było rozpoczęcie przewijania fal. I o to ja nieświadomie byłem powodem tego zdarzenia? Czy to ja przewijałem fale? Nikt nawet nie spróbował ze mną rozmawiać.


    Wracając do tematu GM: Wierzę że w świetle obowiązujących ich zasad i moralności ich działania są słuszne ale rzeczywiście pracują jak maszyny (prawdopodobnie obowiązuje ich ITIL, który zamienia ludzi w "inteligentne maszyny"). Sprawia to że są odbierani w sposób szorstki. Nie znam ich realiów ale warto by było odejść na chwilę od utartych schematów pozwalając innym bądź w nawet samemu sobie na delikatny spontan w działaniu.


    Taki przykład na czacie gry:


    GM: Witam was mam dla was ważną informację

    GM: Ta informacja może być dla niektórych bardzo istotna

    GM: Jak wiecie misje dzienne resetowane są o 6 rano

    GM: Otóż właśnie prawdopodobnie nic w tej materii się jutro nie zmieni

    GM: XD


    Takie zachowanie chociaż spontaniczne uznałbym za profesjonalne jednak nie jedna osoba poczuła by tu blokadę: czy aby to nie przegięcie?

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • SonOfLiberty mi prawdopodobnie zdarzyło się kraść moby ale nieświadomie. Czemu? Bo był brak chęci zwrócenia mi uwagi. Wylądowałem wtedy po prostu w złym miejscu i nie zauważyłem. Wynikiem tego było rozpoczęcie przewijania fal. I o to ja nieświadomie byłem powodem tego zdarzenia? Czy to ja przewijałem fale? Nikt nawet nie spróbował ze mną rozmawiać.

    Ok, wyjasnie Ci problem, ten "brak chęci zwrócenia uwagi" wynika z tego, że ludzie już są zmęczeni burzowym, nie chcą się denerwować, irytować, kłócić ( chociaż czasem mam wrażenie, że niektórzy przychodzą na burzowe z popcornem i śledzą całą dramę lub chcą poczytać narzekanie na chacie). W zależności od tego jak gracz ma siłę to taka osoba, której podbiera się skrzynki, napisze żeby nie kraść, i żebyś się odpierwiastkował, inni nie powiedzą Ci nic i zostawią w spokoju, jeszcze inni zaczną na Ciebie aggrować bossa za kradnięcie (nawet przypadkowe w co wątpię, ponieważ nie ma wielu nowych graczy), a ktoś jeszcze inny jeżeli Ty będziesz w stanie zbić mooba, będzie podkradał Tobie za to, że dokładnie to samo zrobiłeś wcześniej. Tyle razy już zostało przerabiane podbieranie skrzynek przez kogoś, że część osób to rusza, a druga część po prostu ma to w nosie i po nich spływa, wszyscy mają już tego dość. Więc akurat trafiłeś na kogoś kto się zirytował lub po prostu miał w planach i tak przewinąć fale.


    Wracając do tematu GM: Wierzę że w świetle obowiązujących ich zasad i moralności ich działania są słuszne ale rzeczywiście pracują jak maszyny (prawdopodobnie obowiązuje ich ITIL, który zamienia ludzi w "inteligentne maszyny"). Sprawia to że są odbierani w sposób szorstki. Nie znam ich realiów ale warto by było odejść na chwilę od utartych schematów pozwalając innym bądź w nawet samemu sobie na delikatny spontan w działaniu.

    Nawet jeśli mają jakieś wytyczne w jaki sposób nakładać kary to są one opracowane na podstawie regulaminu, mają pewno opisane konkretne działania, które powinni wykonać odpowiednio do NIEWIELU konkretnych sytuacji (w większości raczej jest to opisane ogólnie), ale nie wierzę w to żeby mieli dokładnie określone postępowanie w stosunku do eventu burzowego wzgórza, bo to nie jest coś co stanowi wielki problem. Więc działanie GM raczej było tutaj akurat kwestią indywidualną - działanie to mogło zostać przeprowadzone w zupełnie inny i bardziej rozsądny sposób w mojej opinii.



    W sumie propo wydarzeń z ostatanich dni, za chwilę dojdzie do takich sytuacji, że każdy gracz zacznie nagrywać burzowe wzgórze i jeżeli ktoś kogoś nie darzy sympatią to skończy się na szukaniu tylko odpowiedniego momentu/sytuacji w której źle ktoś postąpił i wysyłanie tego fragmentu do supportu żeby celowo gracza ukarać.

  • Event trwa z 20-35min. może gm nie chciał tracić czasu na upomnienia tylko od razu usunąć problem. Poza tym regulamin eventów może tu pasować jak ulał. Nie chce mi się szukać ale było że gracz przeszkadzający w evencie może zostać kiknięty i zbanowany.


    Drugą sprawą jest to że zwyczajnie nie mają odpowiednich narzędzi do administrowania tym wydarzeniem. Działają jak mogą. Po za tym znając Avaksisa jest możliwe że odpierdzielał odpowiednio mocno żeby dostać bana, tylko jego cudny charakter sprawia że "odpierdziela bo może". W zasadzie to potrzebuje odpowiedniej maści teraz. Ja dostałem pernamenta kiedyś i to za nic, mam żal ale takiego rabanu nie podnoszę.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Destoy skonczysz przytaczać mój nick?


    Jestes graczem roma dluzej niz ja,i boli cie to ze mam lepsze eq niz ty grając krócej niz ty?

    Ze potrafie zbijać moby?

    To ze ty nic nie osiągnąłeś to juz nie moja wina...

    Jeszcze raz moj nick pojawi sie w twoim poscie to cie zglosze,elo

  • Avaxis, wez już zluzuj majty bo się już czytać nie da Twoich "mądrości" i wypocin. Pół dnia wypisujesz bzdury w grze, a teraz jeszcze tu odstawiasz szopki i dramy, i uskuteczniasz chamskie odzywki w kierunku różnych osób. Płaczesz że ktoś Ci skrzynke zabrał, a sam co robisz ? stoisz z tankiem który aggruje na siebie 5-6 mobków, bardzo często zabierając je osobom które już te mobki biją, następnie Ty je wycinasz w pień i zaczyna się się festiwal wulgaryzmów i obrażania każdego, kto śmie podejść i ruszyć skrzynkę. No ale oczywiście najbardziej poszkodowany jesteś Ty i robisz afere na całą gre bo ktoś miał czelność podnieść "Twoją skrzynkę". to nic że inni nie mają co bić, bo połowę mobków zabierasz Ty z kolegą. A jak ludzie zaczęli zbierać skrzynki zamiast bezradnie stać i patrzeć jak Ty się "bawisz", to zawołałeś kolegów żeby jeszcze bardziej zepsuć innym ten event. ręce opadają. taki wielki bogacz z Ciebie, taki super gracz, tyle osiągnąłeś, śpisz na kasie itp itd, a płaczesz o jakieś durne skrzynki, ile ty masz lat? poniżej 13, bo dalej z domu nie możesz wychodzić bez opieki rodziców ? i proszę Cię, nie pisz że jesteś niewinny i że nie ma podstaw do bana dla Ciebie, bo są dziesiątki screenów z Twoimi wulgaryzmami i obrażaniem innych graczy, namawianiem do używania botów itp itd. Urlop by Ci się zdecydowanie przydał, bo największym rakiem burzowego nie są osoby podbierające skrzynki, tylko Ty, bo to przez Ciebie i Twoje działania ludzie robią alty i nimi chodzą, żeby nie musieć tego robić na głównych postaciach i nie być potem przez Ciebie obrażanym na rynku w nieskończoność, bo myślisz że jesteś wielkim paniskiem i Tobie wszystko wolno, a inni mają siedzieć cicho. W żadnej grze nie widziałam, żeby administracja tak cackała się z osobą, która bezczelnie ich obraża, wyśmiewa, obraża innych graczy, namawia do łamania regulaminu i używania botów innych graczy, często nieświadomych że może to być łamaniem zasad gry, która psuje cały event i uniemożliwia innym uczestnictwo w nim. W każdej innej grze już dawno wyłapałbyś bana i by się skończył ten cyrk raz dwa, a tutaj jeszcze dramy robisz i robisz z siebie poszkodowanego, czysty absurd i himalaje hipokryzji z Twojej strony.

  • Ja tylko troszke w inny sposób prosze abyś ruszył swoje 4 litery i sam zbijał moby,nie wiem czy zauwazyles ale daje rade sam zbijać moby i zbierać skrzynki.Jesli ktos nagminnie bedzie mi je podbierał wtedy nic nie zbijam i biore od niego proste.Poza tym zbijam słabszym mobki,w czym widzisz problem?

    A to że moja gildia przyszła na evencik to chyba dobrze nie? Wkoncu jest to event dla wszystkich.

    Polecam nie zakładać multikont na forum.I proszę nie straszyć mnie regulaminem xD

    I nie strasz mnie banem dobrze ci radze.




    Z tego co wiem zakładanie multi kont na forum jest zabronione


    Poza tym zrobiliśmy wszystko tak jak GM Camist napisał mi w tickecie dziękuje elo

  • Ja w takim bądź razie , jak będe robił dzienne niskolewelowe grupowe, na altach i zaloguje się jakiś kolejny gracz ze swoimi altami i nie będzie chciał dołączyć do mojego pt i zbijał je na swoją modłę, jednocześnie zamiast prawilnie współpracować, przeszkadzał mi w dokonywaniu celu - poprosze GM, aby ukarał takiego gracza. Czuję się pokrzywdzony - takowy gracz zachowuje się nieetycznie, samolubnie, nie chce współpracować, szkodzi, zabiera mi czas. Jednocześnie sam jeśli za to mu wymierzę sprawiedliwość i wywołam mu wojnę poproszę o MEDAL GFa w nagrodę.


    Czy ja z tym mogę coś zrobić ? Jemu regulamin gry tego nie zabrania, pomimo, ze działa nieetycznie, nie współpracuje, przeszkadza, byłem pierwszy ,mam wolne miejsca w pt. Tak jak we wszechświecie i naturze - tam gdzie nie ma jasnych praw i regulaminu, rządzi chaos i prawa natury w postaci kto silniejszy, a w przypadku Burzowego GM-owi nagle załączył się "SZERYF" i chce wymierzać sprawiedliwość wg swojego widzimisię pomimo jakikolwiek wytycznych. Wiec ja poproszę o interwencję w mojej sprawie, poniewąż dzieje mi się krzywda i szerzy się samolubstwo !

  • Dyskusja "naprawy" eventu Burzowego rozgorzała tak mocno, że prawie umknął mi fakt, że gra jest niedorobiona. Stary silnik, crashe, niedziałające instancje, bugi, wojny w fazie beta od 10 lat (20minutes later) błędy skilli, błędy IS'u itd.


    Póki burzowe jest w takiej formie w jakiej jest, nie rozumiem po co w ogóle się spinać i czemu nagle ktokolwiek miałby być kick'owany z eventu.


    1). Skoro jest wejście dla wszystkich to czemu wszyscy nie mogą zbierać? Bo ktoś nie bije? W takim razie tickety dla druidów i kapłanów od razu na wejściu. Dodatkowo ticket dla buferów na instancjach bo nie biją i drop im się nie należy.


    2). Skoro fazy zmieniają się po ubiciu bossa oraz z bossów lecą też skrzynki dlaczego mam traktować kogoś kto go zbiję jakimś speed runerem, "ble nie dasz mi zebrać skrzynek, po co przyśpieszasz?!".. Ale może ktoś chce sobie zebrać z bossa, żeby nie zabierać innym skrzynek w mobów?


    3). Skoro jest to ustawione tak, że może przyjść tank i bez problemu zagrować na siebie 5, a nawet 10 mobków, to możemy uznać, że to jego skrzynki i nie mamy prawa podbierać bo ticket? W takim razie zróbcie wejście tylko dla trzech tanków.

    Z drugiej strony jeśli ten tank zbierze 5-10 mobów, a ja przyjdę magiem na 70 poziomie i będę na odpałce bił je obszarowym skillem po 2k obrażeń to już mogę zbierać bo biłem i aktywnie uczestniczyłem czy nie mogę bo biłem za mało? Wróć punkt nr 1.


    Jest tyle niedomówień, że takich punktów mógłbym zrobić 30 bez wysiłku jeśli tylko miałbym tyle czasu.

    Dopóki jest to w takiej formie, nie ma się co spinać i nie widzę logicznego powodu, żeby Gm'owie w jakiś sposób karali kogokolwiek na burzowym. No chyba, że za język i obrażanie. A jeśli karzą, może trzeba to zgłosić gdzieś do programu konsumenta czy coś.

    Since 2010 z przerwami

  • Ojej, ojej, ojej. Tak czytam sobie i czytam (nie chodzę tam, gdzie panuje taka atmosfera...), jednak zauważam ogólnie w grze, że poziom życzliwości spadł a złośliwości wzrósł. Przy rożnych innych "okazjach"... Niestety. Szkoda. U wielu pojawia się postawa - "co nie zabronione - dozwolone". Są jeszcze inne regulacje... jak np, "dobry ton", "nie czyń drugiemu co tobie..", itp. Przykre.


    Nie sądzę, że którykolwiek z GM-ów ma w swym zamiarze potęgowanie nieprzyjaznej atmosfery w grze. Przykre, że zachowania niektórych osób musi regulować GM. Osobiście, jestem wdzięczny za tą niewdzięczną ich pracę, bo ktoś czasem powinien uregulować "niesportowe" zachowania, nawet i w szczególności - jeśli nie regulują tego inne normy.


    Mam nadzieję że RW rozwiąże kwestię Burzowego Wzgórza zgodnie z sugestią GM-ów. Kiedyś tam byłem, teraz mi się odechciewa. Faktycznie co do "zagoblinowania" tej strefy, pomysł wydaje mi się trafiony. A co do goblinów... ale to temat na inne miejsce co zaraz uczynię.

  • Quote

    Działania graczy które będą powodowały przyśpieszanie wydarzenia, jako przykład mogę podać sytuację w której pokonywany jest "boss" danej fali, pomimo tego że gracze nie zakończyli procesu pozyskiwania skrzyń z danej fali będą mogły być postrzegane jako naruszanie rozgrywki, doświadczenia tych graczy, poprzez utrudnianie im korzystania w pełni z wydarzenia. Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Korzystania - chociażby pkt. 8.2 istnieją przesłanki do wypowiedzenia umowy użytkownikowi, jeśli narusza on w znaczny sposób doświadczenie innych graczy.

    tak na poważnie ??:D

    f8mxeCV.png

  • Wow-bow, jak to mówią stare szkockie..... ilu nowych uczestników forum, i to takich "Since 2010", niestety niepamiętających, że kiedyś nikt się swojego nicku z gry na forum nie wstydził:P Ciekawe dlaczego? Przecież to dokładnie to samo co narzekanie na anonimowe niskolevelowe alty na Burzowym!


    Ale to taki off-top trochę, przyjmę na klatę, gdy mod mój post wywali ;)


    Pozdrawiam,


    B. (Prawie
    zbanowany, jeszcze ciut, ciut i ponownie zamilknę)

    "Cenzura jest potrzebna.

    Cenzurowanie jest sztuką.

    Dobry cenzor powinien być artystą.

    Poza tym to jest gra."


    Ucieczka z kina "Wolność"

  • Camist

    Closed the thread.