Sugestia- uszczelnienie eventu "Burzowe Wzgórze"

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Sugeruję:

    - Uzależnienie możliwości zbicia bosa, bądź siły bosa od ilości pozostałych "darmowych skrzynek" (nie sugeruję tu wszystkich bo nie każdy gracz ma wystarczająco duży plecak) oraz od pozostałych mobów. Przeciwdziałałoby to przedwczesnemu znikaniu skrzynek.

    - Żeby skrzynki z mobów (tam gdzie jest ich więcej) leciały z mobów turowo, po trochu. Zamiast od razu 9 dawać 3 razy po 3. Ograniczyłoby to podkradanie skrzynek


    Sugestie motywuję tum że dochodzi często do konfliktów na wspomnianym evencie.


    Edit:


    Dodam że gdyby to nie przyniosło skutku to można by graczy rozdzielić na różne kanały tego samego eventu np. Jeden dla kradnących skrzynki, drugi dla przewijających fale a trzeci dla reszty.

    No matter how, no matter where, a way is important.

    Edited 2 times, last by Destoy ().

  • Przy obecnym stanie silnika gry myślę że takie wyliczanie wszystkiego z ciągle zmieniających się liczb miałoby zbawienny crashogenny wpływ na grę

  • Po pierwsze takie obliczenia są po stronie serwera, nie komputera. Po drugie wyliczenia będą te same tylko rozbite w czasie (czyli lepiej). Po trzecie mniej modeli i tekstur będzie wyświetlane w jednym momencie. Poza tym takie rozbicie skrzynek w czasie będzie miało wymiar psychologiczny głównie dla złodzieja.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Słuszne uwagi, mój błąd. Ale właściwie wątpie zeby ruszyli kod który został napisany x lat temu, bo po wielu latach przeklejania gotowych rozwiązań ( te same moobki ze zmienioną teksturą itd) doszło pewnie do sytuacji że ruszenie czegokolwiek może spowodować zmiany w całkowicie innym elemencie. Nie bez przyczyny jakoś tak mało jest poprawek do starych nie koniecznie działających poprawnie rzeczy (np. wspaniały bug ze zbiciem pierwszego moobka po konserwie na strefie ).


    Łatwiej jest zaingerować nie w kod, a w zasady gry.

    Prędzej jeśli jest taki szum wokół burzowego przydałby się jeden zamknięty temat z regulaminem tego eventu. Nie byłoby wtedy żadnych wątpliwości - może na początku trochę złośliwości i naciąganie czyjegoś zachowania pod jakiś punkt, tylko po to żeby zgłosić do supportu, ale koniec końców wyszłoby to wszystkim na dobre. Zwłaszcza jeśli GM najpierw zaproponowałby regulamin, a potem dał temat do wypowiedzenia się na jego temat i ew. poprawienie, żeby po jakimś czasie opublikować finalną wersję która już by mogła być egzekwowana bez sprzeciwu i żartów jakie są obecnie na burzowym

    Edited once, last by Sins ().

  • a ja proponuje by wchodzilo sie tam druzynowo ..... kazda druzyna osobny event . kazdy moglby sobie dobrac dowolnych ludzi i kazdy mialby tyle skrzynek ilu ludzi sobie dobierze . nikt kto to bedzie w stanie robic nie wezmie tam 50-ch lvlow wiec moga sobie tacy stworzyc wlasna druzyne i dochodzic do fal na swoj lvl . nie kazda druzyna byla by w stanie wyrobic sie pewnie w czasie poniewaz nie kazdy zainwestowal tyle czasu w gre jak i pieniedzy , ale ktos taki oczywistym jest ze powinien miec latwiej poniewaz sam do tego doszedl

  • a ja proponuje by wchodzilo sie tam druzynowo ..... kazda druzyna osobny event . kazdy moglby sobie dobrac dowolnych ludzi i kazdy mialby tyle skrzynek ilu ludzi sobie dobierze . nikt kto to bedzie w stanie robic nie wezmie tam 50-ch lvlow wiec moga sobie tacy stworzyc wlasna druzyne i dochodzic do fal na swoj lvl . nie kazda druzyna byla by w stanie wyrobic sie pewnie w czasie poniewaz nie kazdy zainwestowal tyle czasu w gre jak i pieniedzy , ale ktos taki oczywistym jest ze powinien miec latwiej poniewaz sam do tego doszedl


    i oczywiście chodzilibyście z dwudziestoma altami farmić sobie skrzynki, no no gratuluję pomysłu. niektórzy to by pewnie tam cały dzień siedzieli, tak jak na dziennych. głupszego pomysłu dawno tu nie widziałam.


    Usuwam obraźliwą treść

    - Volveremos

  • Mam postulat. NIech skrzyneczki mają ustawiony czas "trwania" na nieskończoność. Następna fala niech następuje w momencie, kiedy wszystkie z bieżącej fali zostaną zebrane.

  • o niech beda przypisane do osoby ktora zbila mobka tak samo jak drop wtedy skonczy sie zlodziejstwo :)

    Masz rację , przypisać drop do osoby agrującej ( nie do drużyny, w której znajduje się gracz agrujący )i skrzyneczki trzeba zebrać co do jednej, aby następna fala nadeszła. I wtedy zapanuje błogi spokój. Nie będzie podbierania, nie będzie agrowania mobków hurtowo (bo mam mocną drużynę, co je dobije).:thumbup::thumbup::thumbup:

  • To jest MMO... lubisz grac solo graj w gry single player :) Ja nigdy nie mam problemu zeby dogadac sie z kims powaznym ale nie oszukujmy sie akurat tam chodzi mnostwo altow trolli ktore same nic nie robia i pasozytuja czym zniechecaja lepszych graczy do chodzenia tam :)

  • Znowu masz rację. Ale nie może być tak, że samozwańcza grupa decydentów dyktuje jak ma przebiegać event w rozumieniu tłuczenia na oślep niższych fal "bo im się na wojnę śpieszy". Jak się śpieszy, to niech się zrywa. I to właśnie będzie nauka współpracy z innymi. Na tym polega MMO, prawda ? na WSPÓŁPRACY, zgadza się ? Współpraca nie jest tożsama z dyktowaniem przebiegu wydarzenia. A tak ogólnie to wiemy doskonale, o co cho w tym całym zamieszaniu. Przecież nie może być tak, że względnie "Wszyscy" mogą zbierać runki z osatnich fal, prawda ? Tylko "serwerowe koksy" i to najlepiej z początku alfabetu... Dlatego lepiej zostawić event takim, jaki jest w obecnej formie lub wprowadzić mechanizmy., które wspomniałem wyżej.

    Edited once, last by Pejnu ().

  • jezeli ostatnia fala jest na poziom 95 to dlaczego ktos z poziomem 50 ma to zbierac? moze zrobimy tak samo odnosnie dias co Ty na to? ja nie mam a inni maja no to maja mi dac bo nie czerpie przyjemnosci z tej gry po co zatrzymywac sie na skrzynkach ? jak juz byc czerwonym to na maxa niech kazdy ma tyle samo ba zrobmy tak jak GF ma w zwyczaju czego przykladem jest panteon zamknijmy burzowe do wyjasnienia sprawy i po klopocie

  • Dlatego, że drop nie jest skorelowany z poziomem postaci, która go podnosi. Nieraz niskopoziomowe alty są brane na instę, aby drop tylko podnieść i odpisać, bo akurat na nim jest zaawansowana odpiska - jakim prawem drop podnosi alt będący na poziomie niższym, niż jest insta i zbity właśnie boss ? Z diasami to sam wiesz, jak jest. Zmień pracę i weź kredyt - cytując politycznego klasyka.

  • To zrobmy z burzowego inste bedziesz kolego chcial to bedziesz sobie bral darmozjady ktore jedyne co potrafia to flame i narzekanie jacy to sa pokrzywdzeni :) zamiast sie ruszyc to odnosze wrazenie ze ludzie w duzej mierze tylko narzekaja... badz ich wybawicielem

  • dlaczego tak? jak bedzie sie tworzyl nowy pokoj dla pt to kazde pt bedzie zbijalo tak zeby bylo mu dobrze po co chcesz to na sile wydluzyc? juz rece mi opadaja Ci ktorzy najbardziej narzekaja i krzycza jaka to krzywda im sie dzieje powinni spojrzec szerzej troche i myslec "My" a i tylko "Ja" wyjdzcie z tego zascianka pls...

    zamiast myslec o calej spolecznosci to widze tylko dzielenie jakies i pisanie jakie to obecnie Asgardy sa zle... nawet nie macie pojecia ilu graczy z Asgardu pomaga nowym graczom albo lowlvlowym postaciom ktore cos pisza na strefie ale oceniac potraficie kazdego :) chcialbym widziec ilu graczom takim pomogla Pani T ktora od wielu lat robi co robi albo Alojzy ^^

    Piszecie czesto jak Ava pisze cos na strefie serio nie wyczuwacie ironii w tym co pisze? nie kazdy musi byc orlem ale tutaj czuc ironie na kilometr :) nawet nie wiecie ilu nowym graczom pomogl pewnie Wy ktorzy placzecie nie pomogliscie w polowie tylu graczom co On :) ale typowa mentalosc zadymiarza wychodzi z Was nie wiem ale sie wypowiem skrytykuje a potem jeszcze ponarzekam jak mi zycie inni utrudniaja ;x



    Serio wiecej "My" mniej "Ja" nie wszystko konczy sie na czubku wlasnego nosa polecam i pozdrawiam czytala Krystyna Czubowna (nie moglem sie powstrzymac czesc bedzie wiedziala o co chodzi :D )

  • Ja nie wiem co Wy macie spine o te burzowe

    W tej grze jest od zawsze tak kto ma lepsze eq robi harda i ma wiecej kto ma slabe robi izi i ma mniej

    To samo na burzowym zbijasz szybciej masz wiecej chcesz wiecej zrob eng game eq przeciez IS jest tak samo dostepny dla kazdego.

    A jesli eng game ma sie stosowac do altow czy slabszych graczy to po co sprzedajecie ulepszenia w IS? Zamknijcie go wszyscy beda rowni. I tu sie nasuwa pytanie czy Gm co kaze wolno zbijac nie szkodzi tym co wydali gore kasy na postac?

  • Przecież to już się dzieje. Są "MY" na Burzowym, cała reszta to "WY". MY mówimy, co WY macie robić. MY ustalamy ceny EQ, diamentów. WY płaćcie ceny, jakie MY ustalamy, WY sprzedawajcie diaski w cenach, jakie MY ustalamy. Rajt ?

  • Przecież to już się dzieje. Są "MY" na Burzowym, cała reszta to "WY". MY mówimy, co WY macie robić. MY ustalamy ceny EQ, diamentów. WY płaćcie ceny, jakie MY ustalamy, WY sprzedawajcie diaski w cenach, jakie MY ustalamy. Rajt ?

    NIc z tego nie zrozumialem :)

  • Ja nie wiem co Wy macie spine o te burzowe

    W tej grze jest od zawsze tak kto ma lepsze eq robi harda i ma wiecej kto ma slabe robi izi i ma mniej

    To samo na burzowym zbijasz szybciej masz wiecej chcesz wiecej zrob eng game eq przeciez IS jest tak samo dostepny dla kazdego.

    A jesli eng game ma sie stosowac do altow czy slabszych graczy to po co sprzedajecie ulepszenia w IS? Zamknijcie go wszyscy beda rowni. I tu sie nasuwa pytanie czy Gm co kaze wolno zbijac nie szkodzi tym co wydali gore kasy na postac?

    Kto wydał górę kasy na postać ? xD (no chyba że masz na myśli te żółte pikselki udające "złoto" - wtedy zwracam honor)

    Tajemnicą poliszynela jest, że te wypasione EQ na altach jest porobione z giftów za codzienne logowanie^^

    Generalnie (mi) chodzi o fakt, że część osób zapomniała o FAIRPLAY. ZArówno alciarze jak i endgejmowi gracze, którzy na plecy biorą tyle mobków, ile tylko taunt ściągnie.

    Edited once, last by Pejnu ().