Burzowe wzgórze

  • Quote

    Nie nie istnieje oddzielny regulamin do wspomnianego przez Ciebie wydarzenia. Jest to wydarzenie jak jedno z wielu w grze - posiadające otwartą strefę. Oczywiście, iż nigdzie nie jest sprecyzowane że wydarzenie ma trwać taką a nie inną ilość czasu, jest to zależne od natężenia osób oraz samej decyzji uczestników.

  • Zeno, proszę cię, ale co ty za banialuki tutaj wypisujesz?


    1. Wiele razy ludzie przychodzili postaciami altowymi i podbierali skrzynki i nikt z tym nic nie robił. Czemu nie zmienić że mogą tutaj wejść tylko postacie powyżej 90 lvlu, czy 95?


    2. Czemu mam nie wypowiadać wojen gildii? Istnieje taka opcja w grze, jeśli chcę mogę zapłacić złotem i wypowiedzieć. Czemu mam być traktowany jak ktoś zły, jeśli to robię? Jeśli ta opcja krzywdzi innych, niech zostanie wyłączona.


    3. Jeśli tak, jak wczoraj było dużo ludzi, to nie ma różnicy czy na środku ktoś stoi czy z boku, wszystkie mobki były bardzo szybko zbijanie, a skrzynki podnoszone. To że było to trochę szybsze niż zwykle było spowodowane nie za szybkim biciem mobów, a tym że było tam naprawdę sporo graczy.


    4. To samo co punkt 3, jeśli jest dużo osób i każdy podnosi, to co za problem? Jest różnica w eq między graczami, jeden zbija szybciej, drugi wolniej. Czasem ludzie aggrowali żeby zabić alty które kradły im skrzynki i tylko w tym celu.


    5. Jeśli jest mało osób i chcesz się wyrobić w czasie, to nie możesz szybciej zbić mobów? Poza tym, jak zbijesz kilka mobów, to raczej nie będziesz miał czasu na bieganie do innych, bo podnosisz swoje skrzynki. Moje pytanie brzmi, ile mobów możesz zaagrować? Jest jakaś granica czy limit? Jeśli zaagruje 3/4 burzowych i zbiję, to mogę podnosić i nikt mi nie może podbierać, tak?



    A co za akcja była wczoraj? Co tu komentować? Było na burzowych ze 20+ osób i szybko się zakończyły, co w tym dziwnego? Nie wyglądają tak na codzień bo nie ma tam tylu ubranych end-game osób, bo szkoda im czasu na użeranie się z altami i osobami które ledwo jednego moba zbiją, a potem podbierają ci skrzynki.

    Trochę obiektywnego spojrzenia, naprawdę.

  • Wypowiem się jako leczyk odnośnie burzowego wzgórza.


    Popieram Asgardów w tym co wymyślili - może zrobienie szumu coś zmieni w tym.

    Nawet jako leczyk można cokolwiek robić na burzowym. Wziąć gildię i nie wyobrażam sobie żeby nie spróbować zaggrować 2-3 moobków żeby gildia mogła zbić i wtedy dopiero mogę zbierać. Owszem i podbierać się zdarzało, ale trochę raczej z czystej złośliwości jak ktoś specjalnie leczyka próbuje przeaggrować.

    Jednak powinny być jakieś konsekwencje wobec graczy którzy logują alty/postacie nie potrafiące jakkolwiek coś zbić (albo niech idą z gildią).

    Bo jeśli się nie mylę to oni naruszają zasady fair play a nie Asgard który w swoim tempie zbił i zebrał.

    A co do GM'a to jednak powinna być jakaś kontrola nad jego działaniami. Co będzie potem? Bany za to że Asgard nie sprzedaje przedmiotów z topowych inst słabszym graczom? Zakaz sprzedawania serków czy innych odpałek na które nie można wydropić/ ciężko wydropić recepturę bo nowi gracze nie mogą?


    Banujcie dalej graczy którzy są w topce w wojnach i u których Niemcy szukają odpowiedzi jak robić insty - niech się rozejdą po forach niemieckich czy innych :)

    Edited once, last by Sins ().

  • Najlepiej to by było jakby usunęli Burzowe, a drop przedmiotów ze skrzyń I-XX dodali do stosownych inst.

    Dziękuję, dobranoc.



    A co do Burzowych, zbijania szybko, altów, podbierania... To zawsze było, jest i będzie. Bo ludzie patrzą tylko na siebie. I na każde z tych rzeczy jest sposób. Nawet na odstraszenie Tarantuli XD Wystarczy ruszyć główką ;) Owszem, nie jest to mile widziane, ale da się temu zaradzić po swojemu - jak nie mową, to sposobem ;)


    Sam osobiście chodziłem od czasu do czasu. Chciało mi się, miałem czas to szedłem. Nie to nie. Czasem mi się po prostu nie chciało, bo wiem jaka tam czasami panuje atmosfera. Ale event jak event. Obowiązują TYLKO I WYŁĄCZNIE umowy słowne lub niewypowiadane między graczami. To że ktoś je łamie z premedytacją i regularnie to tylko pokazuje jego poziom i szacunek wobec drugiej osoby. A jesli komuś z tym dobrze... No cóż... Pozwolę sobie nie dokończyć tej myśli.
    Dodam tylko jeszcze, że czasem się bije bossa, chociaż ktoś gdzies tam jeszcze zbiera. Ale... Nikt nie jest alfa i omegą i można nie wiedzieć, że ktoś się skitrał z moobkiem i skrzynkami i jeszcze zbiera. A jak wszyscy wiemy - podkręcony Dystans Widoczności jest crashogenny.

    Edited once, last by Zaqes ().

  • Tak osobiście ja nie mam nic przeciwko jak ktoś pomoże mi zbierać skrzynki (lepiej żebby on je miał niż by miały przepaść). Jednakże chciałbym zaznaczyć iż zbijanie bosa albo nawet pojedynczego moba którego ja trzymałem żeby ktoś inny mógł zebrać skrzynki może podlegać pod uprzykrzanie innym gry. Znam cię osobiście i niczym mnie nie dziwi twoje zachowanie, zarówno na burzowym jak i tu. Nikt ci też nie zabrania włożyć pięści do ust, jednak zalecam może zamilkniesz na jakiś czas.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Na tym polega gra mmo.rpg żeby zbijać moby chyba nie?

    Osobiście mnie nie znasz,takze prosze takich rzeczy nie pisac,uprzykrzanie gry innym to chyba podlega pod osoby które kradną.Takze ucisz sie i skoncz Genrico pisać pierdoły

  • Glidia Asgard pokazuje tylko jak słabo GM radzą sobie z interpretacją własne regulaminu i nic więcej, serio dawanie ostrzeżeń za to,że jedna glidia ma MOC, by zrobić coś w czasie 15minut zbierając wszystkie skrzynki ze wszystkich fal legalnie.


    TAK niektórzy na tym serwerze mają taką moc,że głupim AOE zabiją mobka na hita na falach 1-17 a nawet co niektórzy z 20 fali. GM co ma zakazać używania skili obszarowych na burzowym czy może wgl zakaże wpuszczania ludzi, którzy się pojawiają w rankingu serwerowym na miejscach 2-100( bo przecież dalej na 1 miejscu musi być GM co sobie za dużo statystyk wklepał) PROPONUJE TO WPROWADZIĆ ciekawe czy te Alty na 50lvl wgl zbiją 1 fale.


    Burzowe od zawsze było dynamiczne i nikt nie miał z tym problemów, bo ludzie to poszli na altach tylko zbierać skrzynki, to przyszli własnym mainem i sobie zbierali grupke mobów. Tylko nagle od 2 dni 1 GM ma z tym zarąbisty problem i próbuje zbawić świat małych nieogarniętych świeżych graczy, którzy i tak nie będa mieli łatwej rozgrywki na tym serwerze. No chyba,że GM zacznie generować itemy z inst najlepiej już zrobione, bo nie zanosi się na to,by nagle jakaś mała glidia miała szanse konkurować z obecnymi potęgami rynku.


    a co do samej Glidii Asgard jeszcze, moim zdaniem zrobili dobrze, przyszli na minigierke w której nie ma żadnych zasad, narzucili własne tempo, zebrali co chcieli zebrać i potem na kanałach prywatnych z całego serwera nawet nikt o to nie miał problemu ;). Ta glidia pokazała tylko kolejny raz,że gra zaprojektowana wg firmy Gameforge nie stawia żadnych ograniczeń ubranym postaciom, to tylko Team PL zamiast popierać Polską glidie,że np zrobili Panteon jako 1 na świecie czy fakt,że dalej utrzymują gospodarkę jedynego polskiego serwera albo fakt,że członkowie tej glidii królują w PVP to nie, typowo po cebulacku próbują wyeliminować tą glidie, tak jak kiedyś zostało wyeliminowane Spqr ze sceny Runes of Magic.( bo tak jak oni mogli zrobić więcej niż mogła zrobić reszta serwera, bo mają do tego eq i ogar :P)

  • Dobry wieczór,


    W związku z niezdrową atmosferą, która narosła wokół ostatnich wydarzeń na Burzowym Wzgórzu, pozwolę sobie udzielić kilku wyjaśnień.


    Zacznijmy od tego, że każdy Gracz, niezależnie od poziomu postaci, posiadanego ekwipunku czy umiejętności ma podstawowe prawo: prawo do komfortowej rozgrywki. Po to jest gra, aby czerpać z niej przyjemność. Dyskryminowanie kogokolwiek z powodu niskiego poziomu postaci, nie najlepszego ekwipunku, albo wręcz zabranianie takiej postaci uczestniczenia w pewnych elementach gry jest głęboko niewłaściwe.


    Jak większość z Was wie, staram się w miarę regularnie odwiedzać serwer Nawia. Czasami nie ujawniam swojej obecności. Czasami nawiązuję z Wami konwersację i zachęcam do zgłaszania zapytań i problemów. Podczas tych wizyt niejednokrotnie otrzymywałam szepty ze skargami na to, co dzieje się na Burzowym Wzgórzu. Skargi dotyczyły różnych zachowań, których nie da się opisać mianem gry fair play. Są to zachowania, które były nakierowane jedynie na uprzykrzanie rozgrywki innym graczom: kradzież skrzynek, zbyt szybkie wybijanie potworów zanim gracze zdążyli zebrać skrzynki, wypowiadanie wojen gildii, obelgi na czacie. Za każdym razem otrzymywałam pytania typu: „Kiedy zrobicie coś z graczem [tu nick], bo on [tu opis niewłaściwych zachowań]”. Sporo tego typu skarg napływało do Systemu Support. Zaczęłam czasem odwiedzać Burzowe Wzgórze nie ujawniając mojej obecności i obserwowałam Graczy. Często było to przykre doświadczenie, gdy widziałam, jak niektórzy z Was traktują inne osoby i wolę o tym nie pamiętać. Czasami widziałam, że Burzowe Wzgórze może być przeprowadzone w przyjaznej atmosferze. W takich przypadkach uczestnicy zbijali kolejne fale tak, aby zawsze został 1 potwór, który był dobijany po podniesieniu wszystkich skrzynek. Gracze nie podbierali skrzynek, trzymali się w grupach, najczęściej gildyjnych choć nie zawsze, czasami widywałam, że mocniejszy gracz pomógł komuś, kto sobie nie radził, dobić potwora i nawet nie brał tych skrzyń, tylko zostawiał tej słabszej postaci. Podczas takiego przebiegu wydarzenia nie było żadnych wyzwisk, kłótni, a po zakończeniu wszyscy sobie miło dziękowali na czacie strefowym. Niestety, takie sytuacje zdarzały się zdecydowanie za rzadko.

    W ostatnich kilku tygodniach nasililiśmy jako Zespół działania, mające na celu poprawę atmosfery na Burzowym Wzgórzu. Podkreślę: w ostatnich kilku TYGODNIACH. Sporo naszych działań nie wywołało aż takiej reakcji, jak ostatnie dwa dni, gdyż osoby upomniane po prostu zwyczajnie zaczęły zmieniać swoje zachowanie.


    To teraz przejdźmy do meritum. Napłynęły kolejne skargi na to, że te same osoby od dłuższego czasu zbijają fale tak szybko, że niemożliwe jest zebranie wszystkich skrzynek. Wieczorem 19.04. zaobserwowałam takie właśnie zachowanie u niektórych graczy i zastosowano wobec nich takie same środki, jak w innych tego typu przypadkach. W kolejnym dniu o 11.00 zaobserwowałam, że niewłaściwe zachowanie polegające na „przewijaniu fal” zostało zastąpione innym równie uciążliwym dla innych graczy, podkradaniem skrzynek, mimo że inni uczestnicy prosili o zaprzestanie. Reakcja na te prośby i tłumaczenia gracza, dlaczego tak postępuje, to jawna kpina i chęć zagrania na nosie „tym złym GM”. Gracz poniósł więc przykre konsekwencje swojego działania. Wieczorem 20.04 natomiast miałam możliwość bycia świadkiem czegoś, czego jeszcze wcześniej na Burzowym Wzgórzu nie widziano. Nie wiem, jakie były prawdziwe pobudki kierujące tymi osobami, ale na pewno nie chodziło tu o przyjemną rozgrywkę.


    Dziś rano ponownie byłam na Burzowym i bardzo się z tego cieszę. Było to 36 minut spokoju, współpracy, poszanowania innych graczy. Z przyjemnością obserwowałam, jak gracze wspólnie biją potwory w grupach: każda grupa brała kilka potworów, zawsze zostawiając jednego, aż wszystkie skrzynie zostały zebrane. Komuś tam zdarzyło się zagrować bossa więc uciekł z nim do wyjścia, żeby nie przyspieszyć fali. Jeden rycerski gracz nie zbierał skrzyń, za to często pomagał dobijać moby słabszym graczom. Nikt nikomu nic nie podbierał. I mimo że nie było tam zbyt wielu graczy z topowych gildii, w topowych ekwipunkach, udało się zakończyć to wydarzenie w 36 minut.


    Bardzo dziękuję uczestnikom dzisiejszego porannego i wieczornego Burzowego Wzgórza za to, że pokazali, że jednak można grać fair play, w myśl niepisanych zasad, w poszanowaniu dla innego gracza. Mam nadzieję i z całego serca liczę na to, że będziecie utrzymywać taką współpracę, jak to miało miejsce dziś, 21. kwietnia.

  • rano to ludzie sa w pracy smiech na sali mobkow jest z 16 ludzi o 19 +/- 30 dzis 6 osob nie podnosilo nawet skrzynek bo balo sie bana gdyby podnosily event by trwal tyle co wczoraj czyli 18mina nie 23 jak dzis ustalajcie dalej sobie jakies zasady plujcie na graczy i sie cieszcie wlasnym towarzystwem


    pozdrawiam ozieble calym soba


    hej ho !

  • Dobra Salamandra

    Niestety ale wojny gildi są częścią gry,zbijanie mobów na burzowym tez jest częścią gry.Jeśli chcecie coś gadać o fair-play to zacznijcie banować postacie altowe które przychodzą tam tylko żeby kraść.A odnośnie czasu w którym ma się niby odbywać ten event.GM sam mi napisał ze nigdzie nie jest napisane ile ma takowy event trwać.A co do wieczoru 20.04 wszystko było legalnie zrobione tak jak sobie życzysz.

  • od kiedy salamdra włazisz miedzy graczy wojny o spoty zawsze ktoś tam komuś coś zrobił ale nigdy nie było powodu do ingerencja gm była


    potrzeba to ze ktoś ma ekwipunek i stat na maxa co rozwala all to czemu pozwalacie mi diasy wydawać ale używać już nie ja oszukiwał l to ban ale


    jeżeli koksem to ograniczeniu mu tego to chyba przegięcie


    co skrzynek przypisz drops do tego kto zbił i tyle

  • Quote

    Zacznijmy od tego, że każdy Gracz, niezależnie od poziomu postaci, posiadanego ekwipunku czy umiejętności ma podstawowe prawo: prawo do komfortowej rozgrywki.

    Wyeliminujcie crashe bo idzie zawalu od tego dostac i zrobcie grywalna nowa inste a potem zajmujcie sie burzowym


    Sa jeszcze jakies niepisane zasady co sobie Gmi wymyslaja?

  • BTW skoro GM dzis byl to zbanowal gracza Tarantulla ktory kilka razy przyspieszal event? i od 8 lat kradnie skrzynki? jasli nie wiecie to jej alty na ktorych tez krdnie to Hellerka i Redcat z tym cos zrobcie..



    bylo jak bylo ale bylo 3x lepiej zanim wielomzna GM Salamandra zaczela sie wtracac i uszczesliwac ludzi na sile wedlug wlasnego mniemania ale to norma jak zmiany to tylko na gorsze przeciez nie na lepsze co nie?