Zmiana hasła do forum

  • Zacznę od tego, że "Propelerek" to ja. Już jakiś czas temu, wylogowało mnie z konta Propelerek forum a hasło, które miałem zapisane wskazywało jako błędne. W żaden sposób, nie potrafiłem go zmienić, choć co jakiś czas (zwykle gdy jest jakaś przerwa techniczna), usiłowałem to uczynić. Ostatnio poruszyłem tą kwestię z GM @ Salamandra (w grze). Już nie mam cierpliwości, by podejmować n-tą nieskuteczną próbę - zatem założyłem nowe konto, na inny adres mail'owy. Tym razem (już nie pamiętam jak to było poprzednio), prośba o zresetowanie hasła poskutkowała mailem z linkiem do resetu, ale wprowadzenie tam nowego hasła do forum powoduje komunikat po angielsku, że "dostęp odrzucony". Czyżbym z jakiegoś powodu dostał "bana" z forum? Nie sądzę, bym dał do tego powód. I nie dostałem żadnej o tym informacji. W każdym razie - jestem teraz tu jako "Andrut". Podobną sytuację miałem i mam z resetem hasła dodatkowego do gry na jednym z kont, które "dorzuciłem" do meta-konta GF. Co z tego, że piękne instrukcje zmiany takiego hasła itp. - od dłuższego czasu podczas procesu zmiany tego hasła - albo "błąd" techniczny strony, która to robi, albo jakaś inna - zupełnie techniczna niemożliwość. Po prostu nie jestem tego w stanie zrobić z przyczyn, jak sądzę ode mnie niezależnych. Co jakiś czas podejmuję kolejną, nieskuteczną próbę. I nie wiem, czy przyczyną są tu ostrzeżenia przeglądarki o "niezaufanej stronie", które otrzymuję po drodze całego procesu, czy jakieś "bany" tudzież inne blokady - co do mnie, mam pewność. Gra, czy forum - powinny być poukładane w ten sposób, by poradziło sobie z nimi dziecko a ja nim juz od dawna nie jestem i nie mam ochoty doktoryzować się z przyczyn tych niedogodności. Pozdrawiam - ex-Propelerek, teraz "Andrut".

  • Dzień dobry, Andrut


    Pozwoliłam sobie poudawać, że nie pamiętam hasła do mojego konta na forum. Chcąc je odzyskać, wykonałam następujące kroki:


    1. Użyłam przycisku "Login or register":



    2. Wpisałam adres email, do którego przypisane jest moje konto, w pole "Username or Email Address", a następnie użyłam przycisku "Lost Password":



    3. Wpisałam swój nick z forum w pole "Username". Tym samym pole "Email" stało się nieaktywne i nie można było nic w nie wpisać. Następnie potwierdziłam, że "nie jestem robotem":



    4. Zalogowałam się do mojej poczty elektronicznej i odszukałam wiadomość od Board Admin. Użyłam przycisku "Change password":


    Zauważ proszę, że możliwość zmiany hasła wygasa automatycznie po 24 godzinach od momentu wysłania. Mówi o tym zapis w podkreślonym zdaniu.


    5. W kolejnej otwartej stronie uzupełniłam dwa pola: "New password" i "Confirm password".

    Przyznam, że pierwsze hasło zostało odrzucone gdyż nie spełniało wymagań bezpieczeństwa - było za krótkie. Mając to na uwadze, wymyśliłam hasło, które zawierało w sumie ponad 12 znaków, w tym duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne typu: @ # $ * Tym razem hasło spełniało kryteria bezpieczeństwa i zostało zatwierdzone.


    Proszę upewnić się, że prawidłowo wykonałeś wszystkie powyższe kroki. Zwłaszcza podczas ustanawiania nowego hasła, gdzie należy wpisać dwa razy dokładnie to samo, może przydarzyć się błąd: literówka, ominięcie znaku, przypadkowe wciśnięcie klawisza Shift lub odwrotnie - brak użycia klawisza Shift tam, gdzie powinien być użyty.


    Co do bana na forum pragnę uspokoić: nic takiego nie miało miejsca.


    Jeżeli natomiast chodzi o problemy z ustanowieniem hasła dodatkowego, to sugeruję zapoznać się z instrukcją tutaj:


    Reset hasła dodatkowego


    jeżeli jednak nadal będą występowały trudności, zachęcam do kontaktu z Systemem Support.


    Pozdrawiam -

    Salamandra.

  • 5. W kolejnej otwartej stronie uzupełniłam dwa pola: "New password" i "Confirm password".

    Przyznam, że pierwsze hasło zostało odrzucone gdyż nie spełniało wymagań bezpieczeństwa - było za krótkie. Mając to na uwadze, wymyśliłam hasło, które zawierało w sumie ponad 12 znaków, w tym duże i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne typu: @ # $ * Tym razem hasło spełniało kryteria bezpieczeństwa i zostało zatwierdzone.

    Polecam używanie menedżera haseł, dzięki któremu nie trzeba się martwić "wymyślaniem" haseł. Jeden klik i hasło wygenerowane. Po więcej informacji odsyłam do poniższego artykułu na zaufanej trzeciej stronie:

    Podstawy Bezpieczeństwa: Menedżery haseł – który wybrać i jak go używać

  • Salamandro. Hasło do "Propelerka" nie spełniało "obecnych" kryteriów, zatem zapewne to był powód, dla którego przestało być aktywne. Przebrnąłem przez kolejno opisane kroki. Po: "Change password", użyłem nowego hasła, które na pewno spełnia kryteria. Po potwierdzeniu zmiany, ona nie nastąpiła, jednak otworzyła się kolejna strona z informacją "... access denied". Hmmm. Nie wiem jakie dostałaś komunikaty przy próbie wejścia z hasłem nie spełniającym kryteriów i w jaki sposób dostałaś te komunikaty (pewnie jeszcze na stronie gdzie się je ustalało). Moje nowe hasło miało na pewno: Duże i małe litery, cyfrę i znak specjalny oraz ogólnie 12 znaków - zatem sądzę, że nie w tym problem... Mam nową "ksywkę" i nie przeszkadza mi to. Korzystam z forum i tak od czasu do czasu. To nie jest jakaś forteca przed obcymi z kosmosu, aby zabezpieczenia były aż tak problematyczne. To tylko forum, z którego korzystam raz na jakiś czas. A czasu na n-tą próbę po prostu mi szkoda. Teraz jestem "Andrut" i działa.


    Lavix. Dzięki serdeczne. Z czasem, stałem się jednak minimalistą, bo szkoda mi życia na doktoryzowanie się z każdej napotkanej rzeczy. Już i tak łepetynę mam napchaną tonami mało użytecznych rzeczy. :) Z podpowiedzi, za którą jestem serdecznie wdzięczy, może skorzystają inni.


    PS -> Salamandra


    Robiłem na bieżąco, zatem żadne "24 godziny"

  • Camist

    Closed the thread.