Poradnik: Straszny Dwór - tryb solo

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Straszny Dwór zaczyna się od porozmawiania z NPC "Team Manager" przed mostem Varanas. Aby wejść na tryb solo, podczas rozmowy należy wybrać opcję "Solo - 500000 Złoto", a następnie potwierdzić zapłacenie 500k. Wejście możliwe jest od 75 lvla, ale nie polecam, bo moby zawsze mają 100 lvl (na mój stan wiedzy z 7.04.2020).



    Następnie zostajemy przeniesieni do środka labiryntu i widzimy przed sobą skrzynkę oraz 3 Mechaniczne Straże Grobowca. Nie możemy w tym momencie uderzyć Mechanicznych Straży Grobowca. Musimy znaleźć Szczeliny Przestrzeni i kliknąć Pradawne Mechanizmy.



    Należy więc przejść do poszukiwań szczelin przestrzeni. Poniżej mapa labiryntu, z zaznaczonymi miejscami występowania szczelin przestrzeni (możliwe, że nie zaznaczyłem wszystkich - event jest dość świeży). Mapa się przydaje ponieważ "gps w grze" pokazuje ciągle współrzędnie -100.0, -100.0.



    Podczas poruszania się po labiryncie można spotkać Cień Androliera oraz "krzaczki". Cień Androliera po zaggrowaniu się zaczyna odliczać od 10 w dół. Jak doliczy do 0, wtedy zostajemy przeniesieni na punkt startowy. Cień Androliera rzuca na nas debuff, który uniemożliwia użycie niektórych skilli (np. Postać Tarczy na czempionie), ale wciąż można go bić. Przejście przez krzaczek sprawia, że stajemy się niewidzialni dla Cienia Androliera i możemy przejść niezauważeni.



    Aby móc zbić Mechaniczne Straże Grobowca i otworzyć skrzynkę, należy znaleźć 3 Szczeliny Przestrzeni i kliknąć 3 Pradawne Mechanizmy. Szczelina wygląda następująca i po kliknięciu jej zostajemy przeniesieni.



    Po przeniesieniu możemy trafić na zadanie polegające na doskoczeniu do płytki, na której znajduje się Pradawna Machina (zwykła wajcha jak przed drzwiami na Bethomii) lub na zadanie polegające na zabiciu mobów. W przypadku pierwszego zadania mogą się zdarzyć płytki nieruchome, niewidoczne (w sensie bez tekstur, po najechaniu na nie myszką pokazuje się ich nazwa ("Podejrzany Element Podłogi"), a rozmiar mają taki sam jak płytki widoczne. Uwaga: przy wyłączonym interfejsie (ctr+z) nie widać ich nazwy po najechaniu myszką) płytki nieruchome, jak również płytki ruchome. Polecam użycie tytułu "Mistrz Ucieczek" i potki od pokojówki "Nieokiełznany Entuzjazm". Nieruchome płytki ułożone są po spirali (tak jak gwint) i skakać po nich można mając cały czas wciśnięty klawisz "W" i używać spacji do skoku oraz myszki do obracania postaci.



    Na płytkę poruszającą pionowo wchodzę (bez skakania), gdy ta znajduje się w swoim dolnym martwym położeniu, a schodzę z niej (bez skakania), gdy ta znajduje się w swoim górnym martwym położeniu. Gdy 2 płytki poruszają się razem poziomo (z niewielkim przesunięciem w płaszczyźnie poziomej), polecam włączenie chodzenia i wtedy przeskoczenia z jednej na drugą w trakcie ich ruchu (zwrot wektora prędkości postaci przeciwny do zwrotu wektora prędkości płytek), co przedstawia poniższy film:



    Wysokość na jaką musimy wskoczyć jest w pewnym zakresie losowa (albo jest kilka wartości wysokości - nie wiem, jak to dokładnie jest rozwiązane, gdyż nie widziałem kodu).


    W drugim rodzaju zadania mamy do zabicia 3 fale, każda po 5 mobów. Wśród tych mobów mogą znajdować się:

    -Runiczny Uczeń Bandytów Cienia - mob bodaj z Kościanej Grani; ma mało obrony, mało HP (addon pokazuje mi 800k, ale nie wiem, czy pokazuje prawidłowo), ale ma jeden skill (Tajemnicza Inkwizycja), który bije procentowo (ok.40% HP)

    -Zmutowany Kapłan z Angren - mob ze Świątyni Słońca; ma 3 skille: nagłe uleczenie - leczy tym inne moby, błogosławieństwo - leczy tym siebie do 100%, diabelski kaganiec - stunuje nas, że można jedynie poruszać się; zazwyczaj castuje błogosławieństwo po tym, jak rzuci nam diabelski kaganiec; ma obrony tyle co na normalu albo hardzie (a HP nie jestem pewien, bo wydaje mi się, że addon źle pokazuje)

    -Kość Śmierci Grobowca - mob z Grobowca Dusz, ma obrony chyba tyle co na normalu, nie powinien stanowić problemu

    -Zmutowany Myśliwy z Angren - mob ze Świątyni Słońca; reszta j.w.



    Po zbiciu jednej fali pojawia się napisz "Uwaga! Nachodzi kolejna fala ataku wroga" i po chwili moby pojawiają się w tym samym miejscu co pojawiły się poprzednie (ale nie w tym miejscu, w którym poprzednie zginęły). Po zbiciu 3 fal pojawia się Pradawny Mechanizm. Po kliknięciu Pradawnego Mechanizmu zostajemy przeniesieni w miejsce startowe.


    Po kliknięciu Pradawnego Mechanizmu jedna Mechaniczna Straż Grobowca "odblokowuje się" do bicia, czyli możemy już ją bić. Osobiście polecam poczekanie z biciem Mechanicznych Straży Grobowca, aż klikniemy 3 razy Pradawny Mechanizm i zbicie wtedy od razu 3 Straży, bo gdy będziemy bić wcześniej, to jest szansa, że zaggruje się na nas Straż, której nie możemy jeszcze bić i będziemy musieli uciekać przed nią w labiryncie.


    Mechaniczna Straż Grobowca to mob z Grobowca Dusz, HP ma tyle co na easy, ale obrony chyba tyle co na hardzie.


    Po znalezieniu 3 Szczelin Przestrzeni, kliknięciu 3 Pradawnych Mechanizmów i zabiciu 3 Mechanicznych Straży Grobowca, musimy ponieść cały drop z Mechanicznych Straży Grobowca, aby móc otworzyć skrzynkę. Ze skrzynki można otrzymać m.in.: pierwsza grupa: 50x Energia Sprawiedliwości, 30x Pieczęć Pioniera Krainy Snów, 3x Fragment Szczytu, 10x Odznaka za Zasługi dla Gildii, 25x Pradawna Pamiątka, 2x Dowód Mitu; druga grupa: 1x Eliksir Przemiany - Człapiący Zombie, 1x Klejnot Mgławicowy, 1x Żywioły Wody/Wiatru/Ognia/Ziemi (Pakiet z Materiałami), 1x Kompas do szukania Szczelin Przestrzeni, 1x Eliksir zapewniający niewidzialność przed Cieniem Androliera, 5x Nie-ma-to-jak-w-domu. Ze skrzynki otrzymuje się 2 przedmioty, jeden z pierwszej grupy, drugi z drugiej grupy. Nie wymieniłem tu wszystkich możliwych nagród. Również raz otrzymałem naramienniki płytowe ze Świątyni Słońca oraz raz Trawę Saos (różdżka ze Świątyni Słońca).


    Po odebraniu nagród ze skrzynki pozostało porozmawiać z Team Manager, aby wyjść.


    Gdy dostaniemy crasha/stracimy połączenie z internetem, nie ma co się denerwować. Po zalogowaniu znajdziemy się w miejscu naszego przywołania i w ciągu 5 minut od wyjścia z labiryntu (czyli np. crasha) możemy wejść (znów uiszczając opłatę) bez utraty postępów.


    Aby ponownie wykonać event, należy po wyjściu odczekać 5 minut przed ponownym wejściem.

    Edited 3 times, last by Lavix: poprawiłem obrazki, bo się nie wyświetlały ().