Nowy Event: Straszny Dwór

  • Witam.

    Gratuluje nowego bardzo fajnego eventu :)
    Pomysł może i fajny ale nagrody fatalne po ciężkich męczarniach wraz z Greed'em zrobiliśmy całość na poziomie easy.

    Po zbiciu 3 strażników nagrody jakie otrzymaliśmy to:
    Greed dostał - Pieczęć Pioniera Krainy Snów x35
    Crepu - Kompas Myśliwego x2 oraz Energia Sprawiedliwości x55

    Po dalszych męczarniach w pokonaniu bosa "Ensia" nagrody jakie otrzymaliśmy to:
    Greed - Głębokie Westchnienie Anioła x1
    Crepu - Odkupienie Feniksa x1

    Tak więc tego pomysł fajny ale patrząc jak długo się to robi ile potek zostało użytych naprawdę nie polecam nikomu.
    Dodam, że zarówno ja jak i Greed nie padliśmy ani razu na bosie 8)

    Wraz z Greed'em Pozdrawiamy Społeczność Roma w robieniu tego fajnego Nowego Eventu !

    2e61f95834296.jpg427bc132f2265.jpg

  • Ogólnie szanuje każdego wydawce za wprowadzanie eventów tylko dla graczy typowo end game, ale ten jest aż przesadzony:


    1. Moby na easy fakt nie biją praktycznie nic jak się ma eq zrobione na maxa, ale wartości ich obrony są tak przesadzone,że praktycznie każda klasa dps bije je podobnie bo w granicach 150-500k ( zależnie od moba)


    2. Czas zrobienia easy na 1 dps;a + 1 leczyka 2 godziny, by dostać za skrzynke pakiet materiałów wody XD ( no dobra leczyk dostał 4sztuki mitów), ale drop z bossa to porażka...... przemiana dająca bonus do PT/expa i znowu pakiet żywiołów wody, które lecą na potęge z ogrodu i wymian certyfikatów xD NO I GDZIE TEN KLUCZYK BY ZROBIĆ NORMA ------> co ma jakąś szanse na wypadnięcie zamiast dropić za każde zbicie bosa troche słabo jak na tyle męczarni :/


    3.Skakanie po płytkach wsumie spoko, bo nie jest tak trudne jak skakanie na innych eventach by dostać tytuły i większość sobie z nim poradzi ( ale naprawcie te niektóre płytki które respią się za wysoko i nawet z zbugowaną szaloną ucieczką od pokojówki wskoczenie na nią byłoby niemożliwe :P )


    4. No i same nagrody SERIOOOO, dajecie waluty OKEJ, ale po co wrzucacie tam takie rzeczy jak Fragmenty Szczytu, gdzie niektórzy mają ten poziom rozblokowany już od 4 miesięcy..... bo przyznaje niektóre przemiany dające np 30% do Zręczności, czy itemki pomagające w robieniu tego labiryntu jak te kompasy są naprawde SPOKO, ale moim zdaniem warto by było zrezygnować z walut takie jak Pradawne Pamiątki,Pieczęć Pioniera Krainy Snów, Fragmenty Szczytu, bo te idzie nafarmić w dużych ilościach innymi sposobami :thumbdown:


    Polecam robić tylko tryb SOLO, bo easy tak jak Crepu napisał nie opłaca się, chyba,że macie produkcje odpałek w ilościach 30 stacków na godzine :D

  • Czas jaki trzeba poświęcić na zrobienie tego strasznego dworu jest niewspółmierny do otrzymanych nagród. Lepiej już zrobić kilka altów na ogrodzie, albo na dziennych i lepiej się na tym wyjdzie. Jeszcze gdyby aktywności w środku były ciekawe/rozrywkowe, to może jakoś by się ten nowy twór ratował, ale nie są.

    Moby są zdecydowanie przesadzone, albo nazwa danego trybu jest zła. Niektóre połączenia klas, bądź osoby z nie TOP eq nie są w stanie zbić mobów nawet w trybie SOLO, więc coś jednak nie pykło. Na easy stworki biją jak na normalu/hardzie na Grobowcu Dusz, więc nie powiedziałbym że jest to easy xD

    Sam pomysł całkiem przyjemny, ale wykonanie to nieporozumienie, szczególnie Ensia. Jeżeli poziom easy - DPS + Leczyk robi się ponad godzinę, a potem dostaje potkę przemiany na 15 minut, to ktoś tu raczy żartować xD


    A nazwa straszny chyba wzięła się od tego, że to strasznie ...(tu każdy może sobie dopisać swój wulgaryzm) dwór :D

  • Przed chwilą spróbowaliśmy w 4 osoby podejść do normala. Sprawa wygląda następująco znajdują się tam 5 golemów obok skrzynki niby spoko ale po znalezieniu 1 szczeliny musieliśmy skakać po płytkach. Spoko zaliczone idziemy zbić w takim razie 1 golema.

    Golem ma 18 mil pz po czym hity jakie w niego biłem będąc czempionem z postacią tarczy na 50 wynosiły średnio 220-250 k
    Natomiast golem bił mnie z białego auto ataku po 234 k średnio z czego miałem ponad 500 k pż i 600 k obrony bez staków ze skilla setowego z 90 lvl.
    Po kilkukrotnym padaniu bo ustać go nie dało rady bo skillem bił mnie za ponad 650 k czasami dostałem strzała za 1.2 mil hp tak więc chciał nie chciał byłem na hita.
    Po ganianiu się z golemem i w końcu zabiciu go poszliśmy do 2 szczelinki w której musieliśmy zbić moby.
    1 moba którego zaczęliśmy bić był to kapłan ze starej 100.
    Bił mnie on z białych auto ataków po 230 k....

    Tak więc nie wiem co będzie działo się na hardzie skoro na normalu moby biją więcej niż moby na hardzie na nowej instancji Panteonie czy na jakiejś innej instancji. Po chwili męczarni postanowiliśmy to odpuścić ponieważ skoro problemy takie sprawiały już moby gdzie na solo są 3 fale mobów na easy 5 fal to na normalu nawet nie chce myśleć ile ich jest.
    Nie mówiąc już o bosie do którego nie doszliśmy.

    Ciekaw jestem jak wygląda hard w takim razie...

    Pytanie do naszego wspaniałego teamu. Dla kogo jest ten event i jakie statystyki nasze postaci musiały by mieć by go zrobić normalnie. Skoro na normalu jest 4 osoby a na hardzie 6 a moby nie są adekwatne do tego co nasze postacie posiadają... oraz jakie nagrody na nas czekają za zrobienie czy to normalu czy harda? Bo wyprawa taka będzie trwać naprawdę długo...

  • event spoko ale jak zwykle zle zrobiony nie pozdrawiam.


    prawdopodobnie event miał być jak dodany po tym jak juz bedziemy mieli lvle szczytu wysokie a tu taki <edit> ,bo nikt tego gówienka nie wbija



    Posty zostały połączone oraz drugi post został edytowany.

    / Vinelya

  • Jak skoczyć wyżej niż skacze postać? I dlaczego dwie płytki są sklejone?



    edit:


    Czy programiści mogliby dopisać parę linijek sprawdzających przed "losowaniem" dropu ze skrzynki, czy dana postać ma już poziom szczytu? Bo w tym momencie fragmenty szczytu są niepotrzebne i jedyna co można z nimi zrobić, to wyrzucić z plecaka.

    Edited once, last by Lavix ().

  • Jak skoczyć wyżej niż skacze postać? I dlaczego dwie płytki są sklejone?

    Płytki są prawdopodobnie generowane proceduralnie (niby losowo ale jednak według pewnego schematu). Nikt ich nie sprawdza.

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Dziękuję wszystkim za oponie i sugestie odnośnie eventu - przekażę je zespołowi. Nie wiem, czy uda się coś zmienić przed zakończeniem eventu, ale Wasze opinie są bardzo pomocne.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Ten event możemy w większości zmodyfikować sami (tak jak labirynt), więc być może RW nie będzie bardzo potrzebny i będą mogli robić swoje zaplanowane rzeczy.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • <edit> event płacisz diamenty by wejść na HARD po czym dostajesz crasha podczas ładowania. Po zalogowaniu lądujesz w foristan wracasz do npc i nie masz możliwości powrotu do drużyny....

    Brawoooo dal tak <edit> eventu   zabrać 25 diamentów i nie masz możliwości powrotu a party musi robić go do końca w 5 osób...
    i 150 diamentów od party idzie w <edit> jak chcesz podejść jeszcze raz raz jeszcze Gratuluje tak pomyślnego eventu !


    Balans bardzo udany moby na hardzie mają po 49 mil życia obrony <edit> wie ile mając mago/czara w pt -30% do obrony na czempionie mając ponad 700-800 k patu bije moby po 150-350 k w mobka zależy od skilla.... W dalszym ciągu nie wiem dla kogo jest ten event zrobiony bo z naszymi obecnymi wartościami jakie możemy mieć w grze na chwile obecną ten event jest przesadzony.

    Tak więc chciał bym usłyszeć od teamu w jakim zamyśle było to robione by 6 osobowa drużyna miała to zrobić skoro jest problem by zbić 1 moba bo chwile trzeba go bić. Tank nie jest w stanie wejść w grupkę mobów bo pada na hita wtedy jak trzyma 2 max 3 mobów to jest wszystko o ile nie ma tam Maga(mobka) bo tamten zdejmuje na 2 strzały.... Z takim wydaniem to powinno być minimum 12 osób by móc wejść jak nie tryb rajd 36 osób by robić to w miarę sensownie...

    Do tego by było miło moby tracą agro więc co chwila przeskakują na DPS zabijając ich bądź leczyka. Tak więc w dalszym ciągu nie widzę ZBALANSOWANIA POTWORÓW...   co do Mechanicznej Statua Grobowca w dalszym ciągu podczas bicia i przerywania każdego castu co jakiś czas uderza Rycerza na dyscyplince za ponad 1 miln pż .... Tak więc bez świętego feniksa nawet nie ma podejścia.

    Prosił bym o wypowiedzenie się kogoś z teamu w jaki sposób można to zrobić bo wartości mobów do ilości osób w drużynie są mocno przesadzone. Bo na trzeźwo bez kilku butelek alkocholu to idzie dostać
    <edit>. To jest wyprawa na kilka jak nie kilkanaście godzin. Gdzie musimy liczyć, że nie dostaniemy crasha bo inaczej nie można wrócić do drużyny bo lądujemy poza strefą eventową, a powrót na nią niestety kosztuje nas kolejne diamenty........



    Posty zostały połączone oraz została usunięta zbędna treść.

    / Vinelya

  • W dalszym ciągu nie wiem dla kogo jest ten event zrobiony bo z naszymi obecnymi wartościami jakie możemy mieć w grze na chwile obecną ten event jest przesadzony.

    Wiadomo,że dla testujących GM, którzy testując czy to wgl działa,mieli na sobie eq w t20 albo i wyżej , całe +30 i zbustowane statystyki w ilości milion pkt każda ;)


    A tak na serio nawet najlepsze postacie na serwerze , tam biją jedno wielkie nic na poziomach easy czy normal a co dopiero mówić o hardzie, więc dalej stwierdzam,że tylko tryb SOLO ma tu sens :D , no chyba,że tak jak Crepu pisał ktoś tam wpuści 36 osób na tryb hard ( wsumie jaki zysk 36 x 25dias fiu fiu fiu) każdy będzie rzucał -20 z wojny, w każdym pt będzie wrl/m by rzucał fale i szept, z 5 tanków a reszta wypełniona dps'ami w tym najlepiej strażnikami bo przecież wtedy biją x2, bo przecież jeszcze pet...


    A NIE CHWILA, przecież ten pet się wywali po 4 strzałach w tego moba bo złapie agroo bezsensu......

  • Aż cieszę się że nie poszedłem na ten tryb trudny xD

    Ktoś z twórców w ogóle sprawdzał, jak to wygląda i jak bardzo jest to nie do zrobienia? A nawet jeśli jest do zrobienia, to niemożliwością jest, by będąc tam kilka godzin nie dostać crasha, albo komuś może połączenie urwać i trzeba ponownie płacić? Kto by chciał na coś takiego chodzić, nikt o zdrowych zmysłach.


    Fajnie że jest coś nowego, ale to prawie tak jakby tego nie było xD Trzeba było zostawić sam tryb solo i byłoby po problemie :)

  • no powiem tak mobki na hardzie maja do 65 czy 66 mil pż :D
    ale i tak zaczyna się jazda dopiero z bosem xD
    co do nagród śmiechu warte i nic więcej nie ma co tu pisać.

    W dalszym ciągu uważam, że balansu to tu nie zastaliśmy bo moby na ponad milion patu biłem za 400-600 k xD