Eliksir Niewidzialności

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Czy ktoś wie co może powodować wyrzucanie mnie z niewidki po 1 sek? (dodam że po użyciu nawet się nie ruszam)

    Rozmawiałem z kilkoma osobami, i nikt nie ma tego problemu, a myślałem że krasnal jest zbugowany i każdy tak ma.

  • Obstawiałbym niewidzialny buff z misji z Auli (przez to badziewie nie mogłem ukończyć w lepszym świecie misji ciągu Morroka w Cyrku w NIeprzyjaznej Krainie)

  • Witajcie,


    Problem jest nam znany i został już zgłoszony, dwa najczęstsze powody wyrzucania z efektu niewidzialności:


    Powód I:

    • Podczas pobierania wzmocnienia "Tajemnej Sztuki Haidonu" spod Tajemnej Areny (Auli), otrzymujemy 1 z 13 widocznych efektów oraz 1 z 3 niewidocznych. Powodem wyrzucania z niewidzialności są właśnie te niewidoczne, na ich podstawie otrzymujemy 1 z 3 "Darów Haidonu" po przekroczeniu konkretnej ilości wpłaconego złota.
      • Niewidoczne efekty to:
        • 625609
        • 625610
        • 625611
    • Doraźnym rozwiązaniem na pozbycie się tych efektów jest skorzystanie z "Pola Bitwy" np. "Arena 1 na 1". Po wejściu na arenę efekty te są automatycznie usuwane.

    Powód II:

    • Charakterystyczna umiejętność klasy czempiona "Postać Tarczy". Po jej aktywacji otrzymujemy 6 efektów i te efekty znikają po wyłączeniu postaci tarczy.
      • 621216 (niewidoczny)
      • 621217 (niewidoczny)
      • 621222 (niewidoczny)
      • 621218 (widoczny, zmieniający wygląd naszej postaci)
      • 621228 (niewidoczny, otrzymujemy po rozwinięciu umiejętności pasywnej "Ostatnia Linia Obrony", powoduje wyrzucanie z efektu niewidzialności)
      • 621288 (niewidoczny, powoduje wyrzucanie z efektu niewidzialności)
    • Po wyjściu z instancji efekty związane z postacią tarczy są automatycznie usuwane, a raczej powinny być, jednak nie zawsze tak się dzieje. Widziałem osoby przy których usunięte zostało tylko 5 efektów, a niewidoczny 621228 nadal był aktywny.
    • Rozwiązanie wydaję się proste, przed każdym użyciem Eliksiru Niewidzialności włączyć i wyłączyć postać tarczy.


    Możliwe, że istnieją jeszcze inne okoliczności wyrzucania z efektu niewidzialności. W takim przypadku prosiłbym o więcej informacji, a będę mógł uzupełnić zgłoszenie.


    Poniżej udostępniam makro, którym można sprawdzić ID obecnie posiadanych widocznych oraz tych niewidocznych efektów. Niewidoczne zwykle nie mają konkretnej nazwy i to te najbardziej nas interesują. Po tych ID będę mógł sprawdzić, czy to ten efekt powoduje wyrzucanie i za co go otrzymujemy.


    Code
    1. /script for i=1,100,1 do local name, icon, count, ID = UnitBuffInfo( "player", i ); DEFAULT_CHAT_FRAME:AddMessage(i.." "..name.." "..icon.." "..count.." "..ID); end
  • https://zapodaj.net/7de1074b4ccd6.bmp.html

    i wychodzi, że żadne z powyższych co napisałeś

    Już wiem o co chodzi, podczas testu umiejętność pasywną "Ostatnia Linia Obrony" miałem na 0, dlatego też nie dostałem niewidzialnego efektu 621228. To on jest powiązany z tą umiejętnością i również powoduje wyrzucanie z efektu niewidzialności. Zaraz poprawię powyższy post.


    Czyli tak, po włączeniu postaci tarczy otrzymujemy 6 efektów, gdzie 5 jest niewidocznych, a 2 powodują wyrzucanie z niewidzialności. Sprawdziłem i tutaj również powinno pomóc włączenie i wyłączenie postaci tarczy, po wyłączeniu nie powinien być żaden z nich aktywny.