Poziomy Szczytu

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Podejrzewam że w romie skończyła się możliwość dodawania nowych pełnoprawnych lvl cap i z tond ten system. Tak naprawdę to jest on obejściem ograniczeń jakie stawia gra (np. nie można stworzyć eq na 105lvl, ale można tylko sprawić żeby trafienie bosa wymagało takiego poziomu szczytu)


    Personalnie odbieram to jako wyrażenie ogromnej chęci rozwoju gry (mimo przeciwności) przez GF i RW. Brawa i gratulacje:) Jednak mam wątpliwości: czy jeżeli garstka osób będzie mogła zrobić instancje to nie zdobędą w ten sposób monopolu w grze? I tak ceny rzadkich itemów wynoszą blisko 1kkk (co w przeliczeniu daje ponad 100pln).


    W takiej sytuacji jestem zmuszony, dla dobra gry, cofnąć obostrzenia dotyczące moich pomysłów prezentowanych tu na forum. Jednak stanowczo naciskam na wprowadzenie w życie między serwerowego domu aukcyjnego który poprawi żywotność i grywalność rom.


    Pokazaliście że jesteście w stanie ominąć system i stworzyć coś wbrew ograniczeniom. Nie chcę Was karać mówiąc "dajecie taki kontent a gry po ludzku nie jesteście w stanie połatać". Jednak widać że Runewaker Entertainment ma nowy, świeży zespół z głowami pełnymi pomysłów i może warto by było dać im do poczytania kod przy kawie (w szczególności zarządzanie pamięcią pasowało by przepisać na nowo) dziękuje za uwagę:)

    No matter how, no matter where, a way is important.

  • Witam w Nowym Roku i dziękuję wszystkim za opinie i sugestie odnośnie poziomów szczytu - jak tylko skończy się ten trochę "urlopowy" sezon, to postaramy się przeanalizować Wasze opinie i przekazać je twórcom.


    Nie mogę ze 100% pewnością powiedzieć, czy coś zostanie zmienione (bo taki mógł być "plan" twórców), ale na pewno każda wasza uwaga i sugestia będzie mile widziana. :)

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Witam w Nowym Roku i dziękuję wszystkim za opinie i sugestie odnośnie poziomów szczytu - jak tylko skończy się ten trochę "urlopowy" sezon, to postaramy się przeanalizować Wasze opinie i przekazać je twórcom.


    Nie mogę ze 100% pewnością powiedzieć, czy coś zostanie zmienione (bo taki mógł być "plan" twórców), ale na pewno każda wasza uwaga i sugestia będzie mile widziana. :)

    Chyba taki był plan kogoś z GF coby dać zajęcie ludkom tylko jak to zwykle bywa cosik nie pykło..... to tak samo jak z tymczasowym wyłączeniem handlu diasami na AH czy tez tymczasowym wyłączeniem scoreformore ... dni tygodnie... lata leca.....

  • Czyli takie 50/50, albo coś zostanie zmienione, albo nie.

    Niezbyt obszerna ta odpowiedź, tak naprawdę nic się nie dowiedzieliśmy, a myślę że gracze chcieliby przeczytać jakieś konkrety.

  • Celes jesli planem gf bylo zniechecic do gry to troche im sie udalo.Bo to wygląda tak jakbyscie dali tak zeby tylko cos bylo

    Cóż system ten został wymyślony przez twórcę gry, a nie GF - więc raczej do nich należało by kierować to pytanie i sugestie ewentualnych zmian. ;)

    Czyli takie 50/50, albo coś zostanie zmienione, albo nie.

    Niezbyt obszerna ta odpowiedź, tak naprawdę nic się nie dowiedzieliśmy, a myślę że gracze chcieliby przeczytać jakieś konkrety.

    Nie mogę ich jeszcze podać, bo z racji okresu świąteczno-noworocznego nie ma za bardzo komu przeanalizować waszych opinii i sugestii, tak więc jeśli będziemy już coś wiedzieć na ten temat to dopiero wtedy będzie można przestawić "konkrety".

    Na razie ze swojej strony mogę jedynie zbierać informacje od graczy, by przekazać je do Zespołu RoM a oni do RW .

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Ciężko będzie wbić ten poziom szczytu na leczyku , dlaczego zmniejszono nawet exp z misji ^^ . No chyba że te poziomy nic nie dają:) . Jakoś nie mam ochoty robić nowego dps-owego eq i grindować na mobkach.

  • Ciężko będzie wbić ten poziom szczytu na leczyku , dlaczego zmniejszono nawet exp z misji ^^ . No chyba że te poziomy nic nie dają:) . Jakoś nie mam ochoty robić nowego dps-owego eq i grindować na mobkach.

    Ciężko to go wbić na czymkolwiek, bo po prostu trzebaby nic innego w życiu nie robić tylko biegać po instach i bić moby...


    A prawda jest taka,że nawet po wbiciu 2 czy 3 poziomu nic się nie zmienia, chybienia na normie jak i hardzie są dalej. Oni to wprowadzili tylko po to,żeby zabezpieczyć się przed dużym niezadowoleniem gdy się okaże,że najnowsza instancja jak i WB są wielką klapą,( a insta zapewne jest wielką klapą, bo 1 boss dostaje niezły wpierdziel od strażnikowych petów na poziomie hard XD) a i odpowiedzieli na płacz graczy,że nie ma co robić w tej grze, bo lvl jest niezwiększany,także płaczki się doczekali, tylko teraz Ci sami ludzie płaczą,że nie da się tego wbić.... ciekawe czemu :D

  • W sumie to długo się wahałam, czy coś tu napisać, czy nie, żeby nie było, że "płakam na forum" :D

    Mam 1 Poziom Szczytu. Pomijam, jak ile przelotów po instach to zajęło, bo są tacy, co biegali więcej razy niż ja i nadal nie mają. Miałam szczęście, chwała mi i gildii za to. Co mnie niepokoi, to ilość expa potrzebna do wbicia kolejnych poziomów. "Pochwalę się" jak to u mnie wygląda.


    Dla tych, co jeszcze jakimś cudem nie wiedzą - gram druidem (żeby była jasność). Po wbiciu 1 Poziomu Szczytu parę dni temu zaczęłam robić questy na Chazzis, bo miałam łańcuszek ukończony wcześniej tak, że mogłam od razu przenieść się portalem z Kapitolu i kontynuować misje fabularne. Wyczyściłam Chazzis z questów i cofnęłam się do misji strefowych na Enoch. Zrobiłam około połowy strefowych na Enoch (wcześniej tylko łańcuszek tam robiłam). W międzyczasie biegałam sporo z gildią na najwyższe insty, gdzie też jakiś exp leci; no może nie są to jakieś ogromne ilości, ale zawsze coś. Codzienne dzienne - podstawowy komplet x 10 i jeszcze drugie dziesięć na Talonie Misji Dziennych (bo jestem leń i więcej mi się nie chce). I mam w tej chwili nabite, uwaga: 3,60 % expa.


    Zostało mi trochę misji na Enoch. Wątpię, czy dobiję nimi do 5%. Wbijać na Talonach Misji Dziennych - nie mam zamiaru. Farmić moby? Yyyyy... druidem? Nie, dziękuję. TO NIE METIN! I nie mówcie mi: "Wbijaj expa strażnikiem" bo odpowiem: "Ok, powbijam, ale prześlij mi wpierw eq kolcze, fajną broń i biżu na Vimmę"


    Podsumowując: ilość expa potrzebnego do wbicia kolejnych Poziomów Szczytu jest według mnie nieprzemyślana przez twórców i wskazuje na to, jak dalece nie są oni świadomi realiów gry. Smutek :(

  • To ja też podsumuje krótko:

    1. System napisany na kolanie w pośpiechu, zerżnięty z innej gry. Sama mechanika jest okej ale JAK ZWYKLE kompletnie skopane wykonanie.

    2. Ograniczenie expa na poziom szczytu w wysokości 1/100 jest absurdalna. Kto to kur.. wymyślił ? XD Wbijasz 130kk expa a tak naprawdę wbijasz go 13kkk.

    3. "Profity" za wbijanie poziomów szczytów to istny sabotaż..

    4. Współczynnik znalezienia złota ? Jakie złoto ? gdzie ? kiedy ? Może RW chciał poziomy szczytu dodać do Guardians of Ember, ale mu się gry pomyliły.

    5. Uzależnienie poziomów szczytów od jedynego elementu ENDGAME jaki oferuje ta gra, czyli instancji uważam za farsę. W tej chwili zatrzymaliście rozwój jakiegokolwiek endgamowego gracza na rok czasu albo i dłużej. Pewnie każda kolejna instancja będzie już od tego uzależniona.


    Pocieszam się tym, że prawdopodobnie zmienicie to, ale pewnie minie pół roku zanim tęgie głowy wymyślą co tu zrobić. Quest na ostatniego Bossa na Belathis, który blokował wszystkie późniejsze mapy zmieniliście, więc cała nadzieja że przemyślicie to co wprowadzacie.

  • Zapytam zatem ponownie:

    Kiedy możemy spodziewać się jakichś zmian związanych z systemem poziomów szczytu? Bardzo bym chciał skorzystać z nowego contentu tj. - instancja czy worldboss, a aktualnie nie jestem w stanie.

    Nie wiem nawet czy wbicie tego poziomu szczytu pozwoli mi w pełni cieszyć się instancją na hardzie, czy worldbossem.

    A jeśli tak, to o który poziom poziomów szczytu chodzi.


    Jak przekłada się poziom szczytów na poziom mobków, czy mając 100(5) w nawiasie będę mógł wybrać się na trudny tryb nowej instancji i trafiać moby?

  • Kiedy możemy spodziewać się jakichś zmian związanych z systemem poziomów szczytu?

    Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy ani czy możemy spodziewać się zmian - możemy przekazać feedback i sugestie, ale to RW musi je wprowadzić jeśli uznają to za stosowne.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy ani czy możemy spodziewać się zmian - możemy przekazać feedback i sugestie, ale to RW musi je wprowadzić jeśli uznają to za stosowne.

    Ale to jak to w ogóle funkcjonuje, połączenie na linii RW - GF?. To gry które są starsze niż RoM mają lepsze wsparcie i są lepiej rozwijane.


    To jak i skąd gracze mogą się dowiedzieć, kiedy i czy w ogóle, będą mogli wybrać się na nową instancję, zdobyć staty z insty, czy poziomy szczytów zostaną jakoś zmienione? Trzeba pisać do Runewakera? Oni będą w stanie odpowiedzieć?

  • Dostosowania i poprawki błędów

    [Poziom szczytu] Bonusowe wzmocnienia zostały dostosowane i od teraz buff zwiększający szanse na wypadnięcie złota jest zastąpiony przez zwiększenie obrażeń przeciwko potworom.

    Znany problem: tekst w grze nadal pokazuje buff zwiększający szansę na wypadnięcie złota, ale nowy buff działa prawidłowo.

    Szanuje to obniżenie współczynnika na zwiększenie obrażeń z 4% do 1% na 2 poziomie szczytu :D:D:D

  • Uwaga: Dostosowanie dla odblokowania poziomów szczytu nie jest niestety częścią tej aktualizacji. Powinny być one dostępne w ciągu zbliżających się tygodni.



    Jak teraz zamierzacie zmienić sposób wykonania tej durnej misji, to lepiej wcale tego nie róbcie, bo wiele misji ułatwiliście w tej grze do tego stopnia,że misje typu zabij bosa na inście , są zaliczane za pomocą samego ponownego zagadania do NPC,a tylko to jest dlatego by Ci słabsi mogli zrobić sobie all misje na danej strefie, co jest moim zdaniem bardzo słabym pomysłem, bo nie wymaga od gracza chociaż ruszenia tyłka na daną instancje i zrobienia jej choć raz w całości ( tak ktoś powie ktoś gra dla tytułów,kart,rankingu, ale nie oszukujmy się,że do farmienia niektórych kart czy tytułów też trzeba ruszyć tyłek na inste) ;)

  • wiele misji ułatwiliście w tej grze do tego stopnia,że misje typu zabij bosa na inście , są zaliczane za pomocą samego ponownego zagadania do NPC

    Zmiana planowana jest inna, a dwa będzie to dodatkowy sposób na odblokowanie, a nie zmiana/zamiana obecnego systemu.

    tumblr_p2yqqdl1UT1r6d0kro2_r1_500.jpg

  • Nieznajomek nie znasz gry widać bo chyba nie wiesz ze dajesz prawo czegoś takim 2 gildiom na serwie zrobić zadania reszta ma nic nie mięć choć tez wydaje kasę na diasy i tez maja prawo się rozwijać 100+ zawsze tak było ważne było zęby nikt nie miał przewagi twoje podejście dzieli graczy po prostu pograj 10 lat jak ja w tej grze dopiero zrozumiesz

  • Nieznajomek nie znasz gry widać bo chyba nie wiesz ze dajesz prawo czegoś takim 2 gildiom na serwie zrobić zadania reszta ma nic nie mięć choć tez wydaje kasę na diasy i tez maja prawo się rozwijać 100+ zawsze tak było ważne było zęby nikt nie miał przewagi twoje podejście dzieli graczy po prostu pograj 10 lat jak ja w tej grze dopiero zrozumiesz

    takie same prawo masz ty chciałbym dodać :D Nikt ci nie broni iść na poprzednie insty 99 100 100.5 :D W jaki sposób ci poziomy szczytu pomogą rozwinąć postać skoro i tak prawdopodobnie nowej instancji na hardzie nie odwiedzisz

    f8mxeCV.png