Poziomy Szczytu

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Zrobiłem quest na nowy system Poziomów Szczytu i zainteresował mnie fakt, że na drugi poziom potrzeba 130 mln doświadczenia. Nie widziałbym w tym nic złego, jednakże doświadczenie zdobywane za questy/mobki/kule doświadczenia jest w przypadku tego systemu 100-krotnie mniejsze.

    Czyli przyjmijmy, że średnio przy niezłej odpałce za mobka na inście dostanę 2,5k xp(nie liczymy bonusu z domku, bo raczej dosyć szybko się skończy). Wychodzi wtedy na to, że trzeba zabić 52k mobów, żeby wbić drugi poziom. To jest bardzo dużo mobów, długie godziny, ba, nawet dni - bicia po prostu mobów.

    Czy to nie aby przesada? Nowa instancja jest w tym momencie nieosiągalna ze względu na dużą różnicę lvli. W jaki sposób poziomy szczytów wpłyną na to? Na piątym poziomie da się normalnie próbować swoich sił na instancji? Tak czy siak, piąty poziom to niebywale odległa sprawa, gdyż nawet drugi to długie godziny bicia mobów. Czy na kolejne poziomy szczytów będzie potrzeba więcej doświadczenia? W mojej opinii przesadzone jest obniżenie otrzymywanego doświadczenia do 1/100.


    Jedno to farmienie czegoś przez 2-3h, a drugie to siedzenie po kilkanaście godzin i bicie mobów by w ogóle móc spróbować się na instancji.

  • Zależy jakie są z tego benefity. Czy przedmioty dostepne na poziomach szczytu sa juz w grze ? i czy sa warte uwagi ? Z patchnotow wnioskuje ze itemow jeszcze nie ma. Moze ktos z teamu sie wypowiedziec o ile % mocniejsze sa bronie z poziomow szczytu od broni teraz dostepnej ? Czyli nie z insty nowej tylko starej ?


    Czy daja celnosc ? lub gwarantuja rng trafienia na poziomie ~90% ? (bo z tego co czytam to problemem jest wtrafienie w bossa) ? I czy sa zdecydowanie lepsze od broni ktore sa dostepne z najnowszej instancji w trybie hard ?


    Pytam o bronie ale moze byc tez odpowiedz ogolna lub dotyczaca innej znaczacej czesci ekwipunku.


    Zapewne nikt sie takowej nie doczeka ;P

    I`m no hero. Just a yordle with a hammer.

  • To ja się zapytam coś innego...


    Czy szanowny GF przewidział(hue hue), że gracze grają już pewien czas i mordują potworki dzień w dzień, a co za tym idzie - mają sporą ilość ptków nie raz sięgającą wartości 2kkk, 3kkk oraz że obecny limit jest postawiony na poziomie ~3,2kkk ptków, więc wbicie ich ponad limit cofnie ten licznik na wartości ujemne? Gdzie my mamy pomieścić te PT-ki potrzebne do wbicia(w przyszłości) 124 lvla, skoro przy okazji wbicia 105 lvla wbijemy dodatkowe 7,5kkk?

  • Właśnie zastanawiam się czy licznik PT'ków został przekręcony dlatego, że przekroczyłem limit, czy to jednak po zrobieniu misji z poziomem szczytu coś się zepsuło...

    Ja chcę odzyskać moje cyferki PT ;(

  • Apropo tego poziomu szczytu kilka pytań....


    1. Czy premia pochodząca z mebli nabija się do maksymalnego poziomu jaki był wymagany do wbicia rzekomo 101lvl'a czy nabija się aktualnie do poziomu tych 130kk potrzebnych na wbicie poziomu szczytu?


    2. Czemu premia z domków zużywa się w starym systemie lvlowania postaci czyli za moba bez premii mamy 100k expa z premią 200k expa i te 200k jest dzielone przez 100, a nie w systemie,że otrzymujemy 100k expa to dzielimy przez 100 i dopiero do tego 1k expa jest naliczana premia? ( tak premia zużywałaby się 100 razy wolniej i starczałaby na cały 1 poziom szczytu czyli tak jak to miało miejsce przed wprowadzeniem tego systemu :P )



    3. W jakim stosunku przelicza się poziom szczytu względem normalnego poziomu?


    w sensie:


    a) 1 poziom szczytu to 1 normalny poziom

    b) 1 poziom szczytu to 2 normalne poziomy

    c) 1 poziom szczytu to 3 normalne poziomy


    bo aktualnie mamy odblokowane tylko 5 tych poziomów, moby na hardzie mają 112lvl, wb ma 118lvl, więc na logike musiałby to być stosunek 1:3 czyli 1lvl szczytu to 3 normalne lvl'e, aby wgl trafiać moba na hardzie czy nowego world bossa.


    4. Gdzie jest NPC z tym super zapowiadanym EQ związanego z systemem poziomów szczytu i czy wgl taki ma istnieć ?



    5. Czy poziom szczytu działa na zwierzęta przyzywane przez klase strażnik? To,że dębowy wędrowiec trafia zawsze to każdy wie, ale jest takie połączenie jak strażnik/zwiadowca gdzie centaur Chiron już nie zawsze trafia, a zwłaszcza gdy przeciwnik ma większy lvl.

    Jeśli ten system nie działa na te zwięrzeta, to właśnie zabiliście topowe połączenie pod dps, bo centaur nigdy nie trafi w przeciwnika o 12 czy w przyszłości nawet więcej poziomów wyżej.


    6.Czy można rozwinąc bezpiecznie zwykłe zwierzątko z jajka powyżej 100poziomu gdy wbije się np 5 poziomów szczytu,? Jak wiemy ten pet nie będzie mógłbyć przywołany gdy będzie miał więcej niż 5 poziomów różnicy między swoim właścicielem a nim

  • 5. Czy poziom szczytu działa na zwierzęta przyzywane przez klase strażnik? To,że dębowy wędrowiec trafia zawsze to każdy wie, ale jest takie połączenie jak strażnik/zwiadowca gdzie centaur Chiron już nie zawsze trafia, a zwłaszcza gdy przeciwnik ma większy lvl.

    Jeśli ten system nie działa na te zwięrzeta, to właśnie zabiliście topowe połączenie pod dps, bo centaur nigdy nie trafi w przeciwnika o 12 czy w przyszłości nawet więcej poziomów wyżej.

    Odpowiem ci na część tego pytania. Otóż... Centaur Chiron trafia. Nie zawsze, ale trafia. I to bez wbitego poziomu 101(czyli poziomu po oddaniu questa)

  • Odpowiem ci na część tego pytania. Otóż... Centaur Chiron trafia. Nie zawsze, ale trafia. I to bez wbitego poziomu 101(czyli poziomu po oddaniu questa)

    Owszem, ale masz udowodnione,że trafia na tyle często by utrzymać nastakowaną elitke 70, bo bez tej elitki to wd/s na długich czy krótkich walkach nie będzie istniał na tle drużyny :P

  • Niestety nie zaobserowałem jak często trafiał mój Chiron, bo byłem zbyt zajęty leczeniem i przeżyciem na drugiej postaci :D Poza tym mój Zwiadek ma lvl 60, więc brak elitki 70 na jakimkolwiek połączeniu z nim na subie :P

  • ja to mam takie pytanie... co za debil wymyślił żeby wpadała 1/100 expa, przy czymś takim to tak jakby wbić 13kkk expa normalnie a to wystarczy już na wbicie od 0 do 100 prawie 4klas postaci.... rozumie że ta 1/100 to jakiś błąd ... no chyba że ktoś inteligentny inaczej wymyślił sobie ze dacie zajęcie na długi długi czas i jakoś to będzie, za rok się da kolejne 5 poziomów szczytu i będzie się to jakoś kręcić... a ludki jak zaczną marudzić o nowy content to powieta.... jeszcze jednego nie skonczyliście.... BRAWO dla WAS

  • Ogólnie myślę że gf szybko to zmieni, jeśli nie, to za rok już nie będzie nikt w to grał, lub mało kto.

    Teraz weźcie pod uwagę że nawet jakoś to wbijecie, połowa graczy nawet questa nie zrobi, a co dopiero wbicie 5 poziomu szczytu.

    Jeśli 5 poziom szczytu da przewagę graczom nad innymi w wojnach gildii, to można się spodziewać ,że szybciutko się społeczność wykruszy o połowe, a wojen gildii praktycznie nie będzie.

    Gratuluje pomysłu , brawoo

  • Drugi poziom szczytu już osiągnięty! Jeszcze tylko kilka pozostałych!:D:D:D Poza kilkoma punktami atrybutów i buffkowi który daje nadal 1% poruszania oraz po 4% złota i łupu to nie ma szału xD

  • To mamy nowego celebryte na serwerze xD Gratki i w ogóle. A teraz prosze o realizację talonu na Hudrusa xD Zapewnie bonus -100% do expa xD


    I jeszcze proszę zmienić ilośc expa na kolejne poziomy, bo wam chłopak zejdzie przed kompem xD

  • Wbicie 102 poziomu szczytu nie daje tak naprawdę żadnej różnicy ( o ile taka w ogóle istnieje, możliwa jest różnica 5% celności na nowej instancji norm, bardzo ciężko to ocenić ) nie ma nawet żadnej zmiany graficznej zaznaczonej w kolorze lvlu mooba wynikającej z różnicy między moją postacią a danym moobem ( do tej pory - przy różnicy 6 lvli wyżej od postaci, poziom mooba miał kolor żółty). Statystyki po wbiciu lvla, które się otrzymuje są śmieszne, dokładnie tak jakbym wbił po prostu 2 poziom postaci :D Tak samo cała informacja o wbiciu poziomu szczytu wyświetlana na czasie wygląda na niewprowadzoną o ile miała jakaś istnieć. Nie ma też żadnych specjalnych bonusów ani innych korzyści. Nie widać żadnych wyraźnych różnic w stosunku do zwykłego 100 lv.


    Ilość doświadczenia otrzymywanego z moobów na świątyni słońca (stara 100 easy) jest dokładnie taka sama jak przed wbiciem lvla, więc podejrzewam, że zdobywanie kolejnych PD/PT na następnych poziomach nie zmienia się. Punkty talentu po wbiciu na 3 kolejnych klasach max skilli i wartości powyżej 2,2kkk na każdej, nie przekręciły się.


    Pomijając już kwestie czasu, który trzeba poświęcić na wbicie JEDNEGO poziomu, czy jest przewidywane podanie jakiejś notki dotyczącej nowego systemu poziomów szczytu? Albo cokolwiek co wyjaśni działanie nowych lvli lub sens ich wbijania lub w ogóle informacje o tym, że ten system zostanie w takiej formie jakiej jest? Tak naprawdę nie ma już nawet sensu wbijać PT'ków, bo nie ma gdzie ich rozdać osiągając tylko 102 poziom.

  • Sono, Ty chory p.....e, będzie medal GF'a, oskar i 2 tostery ! Brawo ! No kurła, byndzie buzi od Celes. :D:D:D My Ci znajdziemy dziewczynę, nawet jak nie będziesz chciał :D


    A tak, poważnie, ktoś obnażył prędzej niż GF myślał, jaki ten nowy system jest żenadą, bezsensownym buforem w formie zagrania na czas, po najniższej linii oporu.

    Edited 3 times, last by Aheo ().

  • Sono, Ty chory p.....e, będzie medal GF'a, oskar i 2 tostery ! Brawo ! No kurła, byndzie buzi od Celes. :D:D:D My Ci znajdziemy dziewczynę, nawet jak nie będziesz chciał :D

    Warto było tyle wbijać! :D:D

    1. Czy premia pochodząca z mebli nabija się do maksymalnego poziomu jaki był wymagany do wbicia rzekomo 101lvl'a czy nabija się aktualnie do poziomu tych 130kk potrzebnych na wbicie poziomu szczytu?

    Wcześniej zbijałem bonus żeby mieć szybko z głowy, teraz poczekałem trochę, u mnie bonus PT zatrzymał się na poziomie 11kk, mimo, że powinno być 16 więc premia zostaje bez zmian na starym 100 lv, mam nadzieję, że to naprawią.

    Nie przelicza się to w żaden sposób na pierwszy rzut oka, może wbicie 105 coś zmieni, bo 102 to trochę mało żeby to zweryfikować, jednak to nadal za dużo do wbicia. Myślę, że żeby zrobić nową instę o ile ten system działa poprawnie to trzeba będzie czekać na odblokowanie kolejnych poziomów nawet powyżej 105 <X.


    no chyba że ktoś inteligentny inaczej wymyślił sobie ze dacie zajęcie na długi długi czas i jakoś to będzie, za rok się da kolejne 5 poziomów szczytu i będzie się to jakoś kręcić...

    Jakby tak wbijać po 2% dziennie to przez 2 miesiące na lvl to tak nawet nawet... :/:/ Chociaż ilość expa wymaganego na lvl robi się zwyczajnie chora i niewykonalna. Na 104 to będzie już 220kk do wbicia, a na 110 już 442kk, wbijanie nawet po 1% wtedy nie wchodzi w grę...

  • GZ wbicia 2 lvl szczytu XD


    Wsumie spodziewałem się,że przy wbiciu 2 lvl nic się nie zmieni, wartości statystyk po każdym poziomie zawsze były śmieszne ( tak samo jak kupowanie ich za punkty ducha---->> ktokolwiek pamięta tą funkcje XD?). Sam dodatkowy buff też mogli sobie darować, bo bonus do dropa SERIO na cholere to ludziom, którzy nie farmią niczego? bonus do zdobywanego złota TO WGL KURNA DZIAŁA????? bonus do prędkości ruchu szałowe 1% ---->>> napewno z tym bufkiem dogonie wrl/ch używającego buga na wojnach XD

    Połączenia,gdzie osiągnięcie 50 aktywnych bufów to nic trudnego, napewno są bardzo zadowolone,z takiego syfu....


    GF ruszcie tyłki i zmieńcie to 1/100 do poziomu 1/2 czy nawet 1/1, bo teraz macie 5 poziomów, ale docelowo chodzą ploty,że ma być tego 20... ( a z każdym poziomem ilośc expa się zwiększa więc pozdro jak będzie do wbicia 1kkk expa tym systemem XD)


    Strefa na wszystkich bufkach ( bez włączonego eventu serwerowego) da max 5-6% expa, pod warunkiem,że masz farta i wskoczy Ci buff z haidonu i fontanny w tym samym czasie :D

    Jedyną metodą by to wbić aktualnie jest tylko bieganie po 4 najnowszych instach i godzinne bicie mobów tiaaaa...... lvl maksymalny wbity legalnie zajmie z 2 lata, nielegalnie pare miesięcy używając BOTÓW.

    Ciekawe,że nagle pojawiła się linijka kodu,która sprawdza poziom dodanej postaci do drużyny honorowej i automatycznie ją rozwala...... a w patch notes ani słowa :/:/


    Prawda taka,że ktokolwiek wbije ten 5lvl szczytu, to sorry ale jedna osoba nie zrobi nowego WB ( bo po prostu albo go nie zbije lub go nie wystoi XD), a tym bardziej nie zrobi najnowszej insty w wersji hard, bo sam trash między bosami potrafi swoje przywalić, jeśli wgl ten system jakoś wpływa na COKOLWIEK!!!!

  • Wbicie 102 poziomu szczytu nie daje tak naprawdę żadnej różnicy ( o ile taka w ogóle istnieje, możliwa jest różnica 5% celności na nowej instancji norm, bardzo ciężko to ocenić ) nie ma nawet żadnej zmiany graficznej zaznaczonej w kolorze lvlu mooba wynikającej z różnicy między moją postacią a danym moobem ( do tej pory - przy różnicy 6 lvli wyżej od postaci, poziom mooba miał kolor żółty). Statystyki po wbiciu lvla, które się otrzymuje są śmieszne, dokładnie tak jakbym wbił po prostu 2 poziom postaci :D

    Mnie to raczej nie chodzi o jakieś korzyści ze statystyk, tylko , może byc tak że przy różnicy lvlovej (szczytowej), po prostu będą chybienia.

    Tzn. ja np mam 5 lvl szczytu, a koleś 0 , i nie może mnie nawet trafić.

  • Wbicie 102 poziomu szczytu nie daje tak naprawdę żadnej różnicy ( o ile taka w ogóle istnieje, możliwa jest różnica 5% celności na nowej instancji norm, bardzo ciężko to ocenić ) nie ma nawet żadnej zmiany graficznej zaznaczonej w kolorze lvlu mooba wynikającej z różnicy między moją postacią a danym moobem ( do tej pory - przy różnicy 6 lvli wyżej od postaci, poziom mooba miał kolor żółty). Statystyki po wbiciu lvla, które się otrzymuje są śmieszne, dokładnie tak jakbym wbił po prostu 2 poziom postaci :D

    Mnie to raczej nie chodzi o jakieś korzyści ze statystyk, tylko , może byc tak że przy różnicy lvlovej (szczytowej), po prostu będą chybienia.

    Tzn. ja np mam 5 lvl szczytu, a koleś 0 , i nie może mnie nawet trafić.

    Raczej skupiłem się bardziej na różnicy celności w mooby niż w graczy, nie testowałem tego na wojnie ani arenie, więc nie wiem jak to wygląda. Zapewne jak ktoś na wojnie będzie biegał z 5 lvlem szczytu to może poczujesz jak go nie trafisz za wiele razy (o ile ten system nowy robi różnicę jakąkolwiek dla graczy). Póki co wątpię, że zobaczymy kogokolwiek z 5lv w najbliższym czasie (chyba, że ktoś wyda tone dias na talony i kulki :/).