Powrót do gry - aktualny stan

  • Witam pytanko takie czy warto wracać do gry? Mam kilka pytań odnośnie tego:

    1. Gra świeci pustkami czy idzie kogoś spotkać na drodze?

    2. W dalszym ciągu jest ostre P2W?

    3. Zaczynając od 0 da się jakoś zbliżyć do starych graczy?

    4. Wersja steam to jedno i to samo?

    5. Wróciła możliwość kupna dias za Golda?

    6. Bez wydawania dużej ilości realnej kasy idzie coś ugrać?

    7. Dla połączenia lotra jaka obecnie jest najlepsza subklasa pod dps?

    8. Jeśli masz jakieś ciekawe informacje na temat gry z chęcią poczytam.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

    Edited once, last by Dante9302 ().

  • Camist

    Changed the title of the thread from “Gra” to “Powrót do gry - aktualny stan”.
  • Witaj, no więc tak:

    1. Obecnie świeci pustkami, po części dlatego że mamy sezon wakacyjny ale nie tylko... zobaczymy jak już pojawi się nowy content i lvl 101, ostatni był z 9 miesięcy temu więc czas najwyższy. Sporo osób zrobiło sobie przerwę do tego czasu (chociaż mówimy tu o osobach end game), a tak to najwyższą aktywność można zaobserwować koło 11 i 19 gdzie ludzie zbierają się na Burzowe Wzgórza (jeśli grałeś to pewnie wiesz o czym mowa) no i po 19, wiadomo wojenki o 20 i instancje jeśli trafisz do odpowiedniej gildii. Robiąc zadania na nisko lvl mapach raczej mało kogo zobaczysz chociaż kto wie może pojawienie się gry na Steam przyciągnie jeszcze kogoś do towarzystwa.
    2. Gra ma ostre P2W - taka polityka firmy, ciężko temu zaprzeczyć chociaż to też kwestia tego ile czasu poświecisz - czyli standard. Jako osoba w end game nie mam potrzeby by cokolwiek inwestować, chociaż co prawda nigdy nie miałem, z tym że ja to zaczynałem dawno, dawno... nowa osoba też da radę ale czy robienie dziennych altami zachęci nowych? Tak, na altach kręci się miliony. Trzeba dużo czasu i chęci albo gotówki.
    3. Wbicie lvl to nie problem, eventy zwiększające zdobywane PD masz regularnie, eq to kwestia wydanej gotówki lub czasu (czytaj wyżej), największa przepaść będzie w zdobywaniu tytułów wojennych które prędzej czy później będziesz chciał zdobyć ale może i to się zmieni jeśli ludzie od ItemShopa nas wysłuchają.
    4. Jedno i to samo.
    5. Nie wiem kiedy grałeś ale powiem tak, była, wyłączyli, potem znowu była i obecnie jest wyłączona, raczej już nie wróci.
    6. Chcieć to móc, pkt.2
    7. Łotr/mag i najlepiej elf, to połączenie nadal jest mocne chociaż obecnie zobaczysz sporo zwiadowców (s/r i s/wd) , wychodzi najlepiej.
    8. Może bym coś napisał ale już nie dziś, możesz zajrzeć na stare forum LINK i poczytać bo to nowe to ledwo co otworzyli.


    Podsumowując zachęcam by spróbować ale dopiero jak gra ożyje, znaczy dadzą nowy content i może zwiększy się aktywność na serwerach. Chyba że pustki Cię nie zrażą i powoli będziesz sobie przypominał o tak for fun. Bym zapomniał, to ludzie trzymają tu innych w tej grze, znaczy znajdź gildie i dobre towarzystwo ;)

    Jeśli zdecydujesz się wejść do gry wejdź na prywatny kanał wpisując /join Rynek, większość na nim siedzi i jeśli ma gdzieś być aktywnie to tam, chociaż mogą wziąć Cie za alta alta alta 8o

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

    Edited 2 times, last by Zeno ().

  • Dzięki za odpowiedź.

    Tak jak myślę to P2W by zniknęło jak by tylko nie było tych plusów do eq czy czyszczenia eq, lub była by inna opcja zakupu tego, reszta z tego co pamiętam w miarę była dostępna.

    Alty to nie problem, tylko nie wiem czy trzeba nimi skrzek robić czy może już te wysokie lvl gdzie dostaje się jeszcze dość sporo kasy dodatkowo okolice 90 lvl chyba dzienna. Expic cały czas Alty do wysokiego lvl to sporo pracy, ale jak ktoś chce to nic trudnego. Byle by nie okazało się że zaczynam grę dużo pracy wkładam a w nie długim czasie gra upada.

  • Raczej na nisko lvl altach farmi się żetony, na tiery/bądź czyste. Największym problemem, oprócz małej liczby graczy, jest rosnąca inflacja (mało graczy, dużo złota na serwerze, niska dostępność eq itp). Do tego wysoka cena diasów/rubinów i trudność w ich kupieniu.

    Uprzedzając następne pytania: nie, bugów i stabilności gry nie naprawiają... :x

  • Ogólnie to spróbuję powrotu, jakiś czas posiedzę i zobaczę czy trochę lepiej mi podpasuje teraz, nic nie stracę, a może jak wyjdzie wersja steam trochę się zmieni, do tego nowy patch, coś do głowy GF może wpadnie że trzeba jednak dbać o tych co grają, parę PLN wydać na wierzchowca czy też skrzydła to nie wydatek, ale wydawanie już na ulepki masowo to przesada, dużo ludzi przez to nie chce zawitać, myślę że lepiej "więcej po mniej, jak mało po więcej"

    Gra trochę by się odswierzyla jak by mniej było P2W i do tego by wydali nowy serwer lecący od 1 chaptera ale z szybsza ewolucja, po czasie dogonila by aktualny serwer i połączyli by znowu, wojny tylko w godzinach 20 to przesada nie każdy ma tak czas, zdały by się 3 różne pory na wojnę.

    Darmowe lub za phiriusy (takie za grosze) Odpiski zwykle i zaawansowane do przykładowo około 70 lvl by się przydały, dużo ludzi ma nie potrzebne eq i wystawili by je z chęcią na AH ale szkoda kasy na Odpiski, nowym gracza by to ułatwiło początkowa grę, eq z paczek to trochę za mało, ogólnie trochę handel by się ruszył, nawet ze względu na skiny, te na low lvl niektóre całkiem fajne są.

  • Czyli nie jest kolorowo, ale dla zabawy nic na siłę można grać, dalej idzie zarobić na dropie kart? Wiem że nie jest to nudny sposób, zawsze coś innego można robić

  • parę PLN wydać na wierzchowca czy też skrzydła to nie wydatek, ale wydawanie już na ulepki masowo to przesada, dużo ludzi przez to nie chce zawitać, myślę że lepiej "więcej po mniej, jak mało po więcej"

    Gra trochę by się odswierzyla jak by mniej było P2W

    Tak jak mówisz całe P2W właściwie opiera się na plusach, cena tych do wbicia 17-20 jak za perfekty a tak to mamy hazard, o tych do +30 nawet nie wspomnę bo są zbędne a już nie jeden przez nie skończył. Dobre tyle że jedynie plusowanie broni i pierścieni ma większy sens, resztę można zostawić niżej. Zawsze można kupić plusowanie od kogoś, póki są osoby robiące dzienne altami to i plusy z systemu lojalnościowego będą, ciężko dostać bo jednak lecą rzadko ale można, jeszcze co do Twojego wcześniejszego pytania o alty to miałem na myśli duuużo altów nisko lvl. Możesz również kupić od kogoś za golda ale jak Razz już napisał, coraz ciężej o osobę która sprzeda diamenty a szczególnie teraz.


    godzinach 20 to przesada nie każdy ma tak czas, zdały by się 3 różne pory na wojnę.

    Wojny masz o co 4 godziny o 4, 8, 12, 16, 20 i 24 ale jeśli mówimy o wojnach na których jest z kim powalczyć to tylko 20 a walczyć możesz tylko raz dziennie, reszta to zapisywanie altówek. Dodam że wszystko wiąże się z obecną aktywnością na serwerze więc i z tymi na 20 nie jest kolorowo.

    Czyli nie jest kolorowo, ale dla zabawy nic na siłę można grać, dalej idzie zarobić na dropie kart? Wiem że nie jest to nudny sposób, zawsze coś innego można robić

    Z jednej strony tak bo masz nadmiar golda na serwerze i nawet Ci co nie zbierali to sobie kupują, a Ci co zbierali to już chyba większość mają bo już dawno nie widziałem żadnych ogłoszeń. Inna sprawa że tu na polskim serwerze raczej ciężko o realną wycenę i z tego wychodzi że najwięcej warte to te z najnowszych stref a nie te rzadkie.

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • No tak patrzą byle dostać za coś kasę ale nie liczą się z tym że gracze od tego odchodzą przez to, te plusowanie i czyszczenie by sobie opuścili, tier idzie jakoś inaczej zdobyć więc to nie jest problem.

  • Pograć i zobaczyć czy rom Ci leży zawsze możesz. GF dla zaczynających przygodę z grą najprawdopodobniej jako alternatywę gonienia endgame przewidział start na nowym serwerze, na równych zasadach. Tak więc jest duża szansa, że w w ciągu miesiąca wraz z wejściem gry na steam powstanie też nowy serwer, może tam jako nowy gracz zechcesz zagościć. Oczywiście endgame można szybko dogonić i na starym serwerze, jest to kwestia czasu lub pieniędzy.

    The real question here seems to be "Don't you see that the Upgrade System of RoM is way to expensive? "

    To that question I would say, what is too expensive? To expensive is a price no one is willing to pay...


    by Phelan (responsible for the Community Management, Support, Localization, Facility Management and Human Ressources departments in Gameforge)


  • Ja tam sobie wróciłem po latach i już ładnych parę miesięcy bawię się tym, co stało się dla mnie teraz dostępne. Jak chcesz gonić do End Game - sadzę, że nie ma z tym najmniejszego problemu, ale pewnie potem wydasz majątek na zrównanie z istniejącymi standardami na tych poziomach. Poza licznymi i wszechobecnymi crash'ami, no... i może "Zespołem Ograniczonej Życzliwości" sfrustrowanych "endgamerów", jest całkiem OK :)

  • Gram już, może bedzie dobrze, 100 lvl to nie problem, o endgame bardziej chodzi mi o eq, by móc coś lepszego z inst robić :)

  • Tylko w sumie czym jest end game? Posiadanie super duper eq i robienie z palcem w nosie dwóch ostatnich inst? Inst, które na dłuższą metę są nudne jak flaki z olejem? :/


    Można wyczyścić WSZYSTKIE insty, zrobić nowe w 6 osób, ale to też się nudzi :/

  • Ja tam sobie wróciłem po latach i już ładnych parę miesięcy bawię się tym, co stało się dla mnie teraz dostępne. Jak chcesz gonić do End Game - sadzę, że nie ma z tym najmniejszego problemu, ale pewnie potem wydasz majątek na zrównanie z istniejącymi standardami na tych poziomach. Poza licznymi i wszechobecnymi crash'ami, no... i może "Zespołem Ograniczonej Życzliwości" sfrustrowanych "endgamerów", jest całkiem OK :)

    Często słyszę o wszechobecnych crashach, sam z tego powodu długo grałem na możliwie najgorszych ustawianiach graficznych, wybrałem wydajność > jakość i działało bo ilość crashy zniwelowana do 0. Dopiero Jakiś czas temu zmieniłem ustawienia i obecnie wyglądają tak, crashy nadal nie mam no i wygląda całkiem dobrze jak na RoM, pamiętajcie im mniejszy "Dystans Widoczności" tym lepiej.




    Wiem że dużo zależy też od konfiguracji komputera, info że gra lepiej działa na starszym sprzęcie nie wzięło się znikąd i nie każdemu musi to pomóc. Sam gram na kilkuletnim więc do porównania

    Do tego w tle zawsze działa taki programik jak Memory Booster, moim zdaniem działa chociaż są różne opinie co do niego.

    Jeśli ktoś gra ze wszystkim na max to niestety crashy nie uniknie, wspominam o tym bo może akurat komuś tym pomogę ;)


    Razz end game jest gdy... po prostu to czujesz 8)

    [Ukończone misje: 7277] [Zdobyte tytuły: 763] [Zdobyte karty: 1969]


    RAScrn-Shot-20221112-17523236-cleanupoy.jpg

  • Dla każdego endgame jest inny, ja nie musze mieć super duper eq, starczy zwykle wystatowane żeby coś moc tam robić, nie muszą to być ostatnie inst :)

    Grałem 2 lata temu na full ustawieniach i było bez crashy, znajomi się dziwili jak to możliwe, sam nie wiedziałem, nawet na wojnach nic nie miałem, teraz gram na tym samym sprzęcie i na średnich ustawieniach i co jakies 3 godziny jeden się trafi, to nie tak źle jeszcze :)

  • Camist

    Closed the thread.
  • Camist

    Added the Label Polski