Nowy launcher Gameforge Client - krótki przewodnik po instalacji oraz aspektach technicznych

Rekrutacja do zespołu RoM PL została otwarta! Więcej informacji: Rekrutacja do zespołu RoM.
  • Witajcie,


    Ponieważ pojawia się wiele zgłoszeń oraz pytań, postanowiłem wyjaśnić niektóre aspekty techniczne nowego Klienta Gameforge.


    Zatem w jaki sposób możemy go zainstalować i połączyć z nim nasze konto gry Runes of Magic:


    1) Wchodzimy na stronę http://www.gameforge.com

    2) Pobieramy program instalujący klienta (GameforgeInstaller.exe).

    3) Zaczynamy instalację programu Gameforge Client.

    4) Po zainstalowaniu klienta, uruchamiamy go i tworzymy nowe konto Gameforge.

    • Konto Gameforge tworzymy na wybranym przez nas e-mailu, nie musi to być żaden z dotychczas używanych adresów e-mail powiązanych z kontem gry. Od tej pory wszystkie połączone konta gry będą powiązane z tym jednym użytym przy tworzeniu konta Gameforge.

      UWAGA: Jeśli użyto innego adresu e-mail niż dotychczasowy, w przypadku kontaktu z nami poprzez System Support wymagane będzie dodanie go do naszego konta support.

    5) Logujemy się, podając adres e-mail i hasło użyte przy tworzeniu konta Gameforge (można zapisać dane logowania, tym samym nie będzie wymagane ponowne wpisywanie ich przy każdym logowaniu).

    6) Z biblioteki gier Gameforge wybieramy Runes of Magic i zmieniamy region na Europe.

    7) Teraz można zainstalować grę:

    • Pobierając ją na nowo, pobiera aktualnie najnowszą wersję gry (~12,7 GB).
    • Korzystając z opcji "Dodaj grę", należy wskazać folder z już zainstalowaną grą, po czym nastąpi sprawdzanie spójności plików. Trwa to kilka/kilkadziesiąt minut, w zależności od aktualnej wersji naszej gry. Nie narusza folderu "screenshots" i "interface" więc można być spokojnym o zrzuty ekranu i wgrane dodatki.

      UWAGA: W przypadku jakichkolwiek problemów po instalacji, należy wybrać "Napraw" z rozwijanej listy obok przycisku "Graj".

    8 ) Tworzymy konto gry.

    • Jeśli chcemy uruchomić grę, w pierwszej kolejności należy połączyć konto gry z kontem Gameforge. Kliknięcie "Graj" bez dodanego konta utworzy nam nowe czyste konto gry za podstawie nazwy adresu e-mail.
    • Jeśli jeszcze takiego nie posiadamy, możemy stworzyć nowe. Wchodzimy w "Settings" i "Załóż nowe konto gry", a następnie wpisujemy wybraną przez nas nazwę konta (login)
      .
      UWAGA: Podczas tworzenia może pojawić się komunikat "Wystąpił błąd.". Należy chwile odczekać i spróbować ponownie.
    • Jeśli posiadamy już konto w grze, wystarczy wejść w "Settings" i "Dodaj konto gry". Wpisujemy nazwę konta (login) i hasło główne używane podczas logowania do gry i gotowe, konto gry zostało połączone z kontem Gameforge. Po połączeniu nie będzie trzeba ponownie wpisywać nazwy konta (loginu) i hasła głównego, wybieramy tylko serwer i wpisujemy hasło dodatkowe.

    UWAGA: Informacja którą warto zacytować

    9) Grę uruchamiamy poprzez Gameforge Clienta lub utworzony "bezpośredni" skrót do Runes of Magic (uruchamia on Klienta Gameforge). Zamykając klienta "X" zostanie on zminimalizowany do zasobnika systemowego (tray), by całkowicie go wyłączyć w kliencie Gameforge wybieramy "zębatkę" i "Zakończ". W ustawieniach klienta można zaznaczyć opcję, by wyłączało klienta całkowicie po wciśnięciu "X".


    To teraz kilka informacji technicznych:


    • Każde ze swoich kont gry można połączyć tylko z jednym wybranym kontem GF.
    • Można uruchamiać kolejno wszystkie konta, jakie są na koncie Gameforge. Wybieramy konto, następnie "Graj" po czym zostaje uruchomione, dalej klikamy "Zmień konto gry", wybieramy nowe z listy i "Graj" itd. itd.
    • Gameforge Client łączy się z jedną wybraną przy instalacji ścieżką folderu gry, co za tym idzie, korzystamy tylko z jednego wybranego folderu. Nie ma możliwości korzystania z dwóch osobo zainstalowanych klientów gry.
    • Mimo, że nie rekomendujemy ręcznego pobierania aktualizacji. Taka możliwość istniała. Zaczynając od obecnej wersji 7.3.0.2888, nie ma już możliwości manualnego pobierania patchy.
    • Jak już zostało powiedziane, podczas uruchamiania gry nie pojawia się okno logowania, w które wpisujemy hasło i login. Przechodzi bezpośrednio do wyboru serwera lub jeśli zaznaczono opcję "Zapisz serwer", wpisujemy tylko hasło dodatkowe. Z informacji, które otrzymaliśmy, okno logowania może się pojawiać w przypadku używania dodatków takich jak "AutoLogin" (plik login.xml w folderze Interface), jednak po połączeniu z kontem Gameforge, login i hasło główne nie są już aktualne.
    • Odłączenie konta gry od konta GF w niektórych przypadkach jest możliwe
    • W niektórych przypadkach możliwe jest przeniesienie swojego konta gry z jednego konta GF na inne, niestety proces ten może trochę potrwać, o ile zostanie zatwierdzony. Sprawa będzie rozpatrywana przez Gameforge Support, jednak można napisać do nas poprzez Support System RoM, postaramy się pomóc, by przyśpieszyć cały proces weryfikacji. Ważne, by możliwie dokładnie wyjaśnić całą sytuację.

    UWAGA: Od teraz każda sprawa dotycząca konta połączonego z kontem GF, będzie wymagała dodania nowego e-maila w Support Systemie. Tego, którego użyliśmy przy zakładaniu konta GF.


    Mam nadzieje, że zaoszczędzi to chociaż części pytań. W razie innych problemów lub dodatkowych pytań technicznych odnośnie nowego launchera można je zadawać w tym temacie, postaram się na nie odpowiedzieć.
    W przypadku występujących problemów przydatne będą zrzuty ekranu (koniecznie z zamazanym e-mailem i loginami kont) lub możliwie szczegółowe informacje, np. dokładna treść komunikatów błędu, jeśli taki występuje.


    Z poważaniem,

    Teron

  • Nasuwa mi się jedno pytanie. Zgodnie z tym co Celes powiedziała, jest możliwość zalogowania się na dwóch komputerach na to samo konto GF. Wyobraźmy więc sobie wyimaginowaną sytuację, w której na stacjonarnym komputerze w domu loguje się na jedną z postaci i zbijam sobie debet w zamku. Czy dostanę bana za współdzielenie się kontem gdy wezmę laptopa pojadę z nim gdzieś w miasto i w między czasie zaloguje się z innego adresu IP na nie to samo, lecz inne konto z postaciami w ramach tego samego master konta GF? Teoretycznie będę tą samą osobą która się loguje, lecz będzie to inne IP. W jaki sposób mogę zostać potraktowany ? :S

  • Zgodnie z tym co Celes powiedziała, jest możliwość zalogowania się na dwóch komputerach na to samo konto GF.

    Zgadza się, jest taka możliwość.

    Czy dostanę bana za współdzielenie się kontem gdy wezmę laptopa pojadę z nim gdzieś w miasto i w między czasie zaloguje się z innego adresu IP na nie to samo, lecz inne konto z postaciami w ramach tego samego master konta GF? Teoretycznie będę tą samą osobą która się loguje, lecz będzie to inne IP. W jaki sposób mogę zostać potraktowany ?

    Adres IP to nie jedyny punkt weryfikacji tego typu zgłoszeń. Gdyby jednak w tym samym czasie pojawiło się zgłoszenie kradzieży, są to już podstawy do podejrzeń.

  • Witam.

    Mam pytanie odnośnie:


    "Odłączenie konta gry od konta GF w niektórych przypadkach jest możliwe, niestety proces ten może trochę potrwać, o ile zostanie zatwierdzony. Sprawa będzie rozpatrywana przez Gameforge Support, jednak można napisać do nas poprzez Support System RoM, postaramy się pomóc, by przyśpieszyć cały proces weryfikacji. Ważne, by możliwie dokładnie wyjaśnić całą sytuację"

    Z jakich to powodów konto może zostać odłączone od launcher'a bo jak widzę problemy z logowaniem do gry jak i samym programem jak widocznie są niewstarczające a nudzi mnie co chwila klikanie reload z nadzieją, że pozwoli mi owy program zalogować się do gry dziś straciłem już 40 min i w dalszym ciągu nie mogę zalogować się do gry ponieważ program nie działa....... odrazu mówie to nie jest wina internetu jak i mojego sprzętu ponieważ inne konta których na szczęście nie przypisałem do launcher'a działają normalnie na starym cliencie gry...


     

  • Witaj Crepu ,

    "Odłączenie konta gry od konta GF w niektórych przypadkach jest możliwe, niestety proces ten może trochę potrwać, o ile zostanie zatwierdzony. Sprawa będzie rozpatrywana przez Gameforge Support, jednak można napisać do nas poprzez Support System RoM, postaramy się pomóc, by przyśpieszyć cały proces weryfikacji. Ważne, by możliwie dokładnie wyjaśnić całą sytuację"

    Z jakich to powodów konto może zostać odłączone od launcher'a

    Jak już informowałem w odpowiedzi na zgłoszenie, "odłączenie" jest możliwe jednak musi zostać połączone z innym kontem Gameforge. Proces łączenia w znacznym stopniu zmienia dane logowania i technicznie nie jest możliwe pozostawienie go bez konta Gameforge.


    Przewodnik był pisany w dniu wprowadzenia nowego launchera jako pomoc w zaznajomieniu się z procesem instalacji oraz łączenia konta gry z kontem GF. Nieco później otrzymaliśmy sprostowanie, że technicznie nie ma możliwości całkowitego odłączenia. Dlatego również chciałbym tutaj sprostować swoją wypowiedź, aby nie była myląca.

    • W niektórych przypadkach możliwe jest przeniesienie swojego konta gry z jednego konta GF na inne, niestety proces ten może trochę potrwać, o ile zostanie zatwierdzony. Sprawa będzie rozpatrywana przez Gameforge Support, jednak można napisać do nas poprzez Support System RoM, postaramy się pomóc, by przyśpieszyć cały proces weryfikacji. Ważne, by możliwie dokładnie wyjaśnić całą sytuację.
  • Gratuluje po 2 miesiącach post został poprawiony. Jak bym nie napisał w nim to pewnie przez kolejne X dni lub miesięcy dalej by wisiał nie poprawiony to tylko pokazuje jak niekompetentni jesteście :)

    Gratuluje teamu, nic tylko wziąć popcorn i bić brawa i patrzeć jak ten cyrk jest dalej wykonywany zarówno na forum jak i w grze :)

  • Gratuluje po 2 miesiącach post został poprawiony. Jak bym nie napisał w nim to pewnie przez kolejne X dni lub miesięcy dalej by wisiał nie poprawiony to tylko pokazuje jak niekompetentni jesteście :)

    Kontekst zdania się nie zmienił, postanowiłem jedynie sprecyzować informacje. Każdy kto napisał w tej sprawie do supportu otrzymał identyczną informacje.


    Obecnie jedyne rekomendowane przez nas sposoby logowania to platforma Gameforge i Steam.

  • Camist

    Set the Label from General to GameForge Launcher/Steam